Kuracja przeciwtrądzikowa- problem :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-01, 14:41   #1
apricot
Raczkowanie
 
Avatar apricot
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 46

Kuracja przeciwtrądzikowa- problem :(


Witam! Mam następujący problem. Otóż od 28.07 biorę Tetralysal doustnie, Differin krem na noc i Metronidazol -rano. Od poprzedniego dnia zauważyłam,że moja skóra jest przesuszona,czerwona,podr ażniona i mnie trochę swędzi.
Na ulotce Differinu jest napisane,że nie można równocześnie stosować żadnych kosmetyków przeciwtrądzikowych,a ja stosuję żel Avene do oczyszczania skóry. Czy mógł on spowodować uczulenie? Jeśli tak to co Wy używacie do mycia skóry stosując Differin?
Aha i jakiego kremu używacie na Differin,bo ja aktualnie Cutibaze,ale to jest krem półtłusty,a wolałabym coś lżejszego. Pozdrawiam Was i proszę o porady,bo jestem trochę zdołowana,a to pierwsze dni kuracji
__________________
"Trzeba żyć,a nie tylko istnieć"
Plutarch
apricot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-01, 14:52   #2
misia_bella
Zakorzenienie
 
Avatar misia_bella
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: wesołe miasteczko :)
Wiadomości: 3 240
Dot.: Kuracja przeciwtrądzikowa- problem :(

Cytat:
Napisane przez apricot
Witam! Mam następujący problem. Otóż od 28.07 biorę Tetralysal doustnie, Differin krem na noc i Metronidazol -rano. Od poprzedniego dnia zauważyłam,że moja skóra jest przesuszona,czerwona,podr ażniona i mnie trochę swędzi.
Na ulotce Differinu jest napisane,że nie można równocześnie stosować żadnych kosmetyków przeciwtrądzikowych,a ja stosuję żel Avene do oczyszczania skóry. Czy mógł on spowodować uczulenie? Jeśli tak to co Wy używacie do mycia skóry stosując Differin?
Aha i jakiego kremu używacie na Differin,bo ja aktualnie Cutibaze,ale to jest krem półtłusty,a wolałabym coś lżejszego. Pozdrawiam Was i proszę o porady,bo jestem trochę zdołowana,a to pierwsze dni kuracji
Ja stosująć Differin używałam kremu Avene CleanAC polecam go gorąco
To jest krem polecany przy kuracjach antytrądzikowych. Pamietam tez ze dwa razy w tygodniu robiłam maseczki nawilżajace.
__________________
''Starzenie się jest nieuniknione.
Doroślenie jest opcjonalne
.
Śmianie się z samego siebie jest terapeutyczne
."
misia_bella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-01, 16:53   #3
Little Angel
Wtajemniczenie
 
Avatar Little Angel
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Bydzia
Wiadomości: 2 458
Dot.: Kuracja przeciwtrądzikowa- problem :(

Przy tej samej kombinacji lekow,ktora masz ty ja stosowalam Zel oaraz krem na noc iwostin puritin-czyli kosmetyki typowo antytradzikowe.Nic mi sie nie dzialo.Krem nakladalam co drugi dzien na noc(czesem kladlam zwykly krem nawilzajacy garniera(nie zadna czysta skora).Do tego regularnie piling+maska nawilzajaca i bylo dobrze.A te objawy ,ktore wymienilas sa raczej normalne
Little Angel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-01, 17:13   #4
aneczkaa90
Rozeznanie
 
Avatar aneczkaa90
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Białostoczek
Wiadomości: 799
Dot.: Kuracja przeciwtrądzikowa- problem :(

a mi dermatolog przepisala clindacne na dzien i differin na noc w miedzy czasie smaruje sie humektanem(krem nawilzajacy przepisany przez pania doktor) a myje sie dermoklarem jakoze mam strsznie wrazliwa cere, na poczatku kuracji mialam czerwona, swedzaca skore dobry krem nawilzajacy na to pomoze
__________________
"(...)jak gdybym zamknęła motyla w puszce po landrynkach i spisywała na papierze nutowym trzepot jego skrzydeł tam(...)w blaszanej ciemności, aż by nie ucichł..."

aneczkaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-01, 22:39   #5
apricot
Raczkowanie
 
Avatar apricot
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 46
Dot.: Kuracja przeciwtrądzikowa- problem :(

Dziękuję Wam dziewczyny serdecznie Jutro muszę kupić dobry krem nawilżający lub odżywczy i może maseczki nawilżające. Zdradzicie mi jakich Wy używacie? Pozdrawiam
__________________
"Trzeba żyć,a nie tylko istnieć"
Plutarch
apricot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 05:23   #6
Little Angel
Wtajemniczenie
 
Avatar Little Angel
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Bydzia
Wiadomości: 2 458
Dot.: Kuracja przeciwtrądzikowa- problem :(

Ja nie uzywam jakichs konkretnych masek.Ide do drogerii i kupuje te w saszetkach,jakie mi wpadna w oko.Maski nawilzajace,maski peel-off(swietnie uwuwaja suche skorki po delikatnym peelingu),glinki.
Little Angel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 06:45   #7
misia_bella
Zakorzenienie
 
Avatar misia_bella
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: wesołe miasteczko :)
Wiadomości: 3 240
Dot.: Kuracja przeciwtrądzikowa- problem :(

Cytat:
Napisane przez apricot
Dziękuję Wam dziewczyny serdecznie Jutro muszę kupić dobry krem nawilżający lub odżywczy i może maseczki nawilżające. Zdradzicie mi jakich Wy używacie? Pozdrawiam
apricot ja w tej chwili mam Soraya Lasy Deszczowe Kuracja wodna http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...p?produkt=9994

ale zobacz tez inne

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ka...?page=1&kat=19

Jeśli chodzi o krem to w tej chwili jestem fanką Oceanic AA Help nawilżającego
__________________
''Starzenie się jest nieuniknione.
Doroślenie jest opcjonalne
.
Śmianie się z samego siebie jest terapeutyczne
."
misia_bella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-02, 09:20   #8
apricot
Raczkowanie
 
Avatar apricot
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 46
Dot.: Kuracja przeciwtrądzikowa- problem :(

Dzięki wielkie za błyskawiczną odpowiedź. Oczywiście poczytam sobie recenzje tych kremów naw. i maseczek, ale na początku chciałam od Was się dowiedzieć czego używacie stosując równolegle Differin. Teraz już wiem i zaraz pójdę do sklepu Buziaki
__________________
"Trzeba żyć,a nie tylko istnieć"
Plutarch
apricot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-02, 14:11   #9
kasia5558
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 2 954
Dot.: Kuracja przeciwtrądzikowa- problem :(

Maseczki to dla mnie taki troche pic na wode, no moze za wyjatkiem nawilzajacej Avene :P bo kazdej innej mialam jakies nieprzyjemne podraznienia, co najwyzej brak efektow.
Przez pierwsze dni moze Ci sie wydawac ze zel antytradzikowy to dobre rozwiazanie, ale zobaczysz po kilku mies (czy nawet tygodniach) kuracji ze Twoja skora domaga sie czegos o wiele bardziej delikatnego (tak jest "ciagle" atakowana, niech chociaz odpocznie przy codziennych zabiegach higienicznych ).
Zwazywszy na to, ze i tak wiekszosc "przeciwtradzikowych" zeli po prostu bardzo wysusza skore, jeszcze raz poradzilabym Ci cos delikatnego (zwlaszcza ze tak Cie podraznia ta kuracja...). Ja uzywam tego zelu
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...p?produkt=4626
i jestem bardzo zadowolona, jest przeniesmiertelnie wydajny nie spotkalam sie z cena wyzsza niz 20 zl.

Co do zaczerwienienia i swedzenia - nie znajdziesz nic lepszego niz woda termalna Avene. Po prostu NIC taks nie lagodzi podraznien jak ona. Sa dwie wersje pojemnosci bodajze 150 i 300 ml, a roznica w cenie kilku zl (ja kupuje duze opakowanie za 34 zl). Jesli to dla Ciebie za duzo poszukaj na allegro, ta woda jest warta kazdych pieniedzy! Nie wiem co zrobie jak, np., odpukac!! wycofaja ja z rynku
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...hp?produkt=358

Jesli chodzi o krem nawilzajacy, ja uzywam physiogel:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...p?produkt=4148
troszke za drogi, ale lekki, delikatny, skora jest po nim bardzo przyjemna.

Hmmm, chyba sie troche spoznilam z tym mailem, ale co tam:P moze komu innemu sie przyda:p napisze jak tam twoje zakupy i czy jestes zadowolona pozdrawiam !!
kasia5558 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 09:45   #10
apricot
Raczkowanie
 
Avatar apricot
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 46
Dot.: Kuracja przeciwtrądzikowa- problem :(

Kasiu szkoda,że nie przeczytalam twojego postu wcześniej, bo już dokonałam wyboru,ale może innym kobietkom się przyda. Otóż kupiłam emulsję dermoklar do mycia buzi, tonik Ziaja nagietkowy, krem Avene Clean-AC oraz maseczkę kojąco-regenerującą Erisa.
Także mam cały zestaw . Nie mam tylko peelingu,ale nie chcę na razie podrażniać twarzy,ale musze powiedzieć,że już dzisiaj jest o niebo lepiej
Dziękuję Wam dziewczyny
__________________
"Trzeba żyć,a nie tylko istnieć"
Plutarch
apricot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:50.