Podrażniona skóra głowy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-12-18, 13:39   #1
majo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 61

Podrażniona skóra głowy


Walcząc z nadmiernym wypadaniem włosów używałam różnych specyfików no i wpędziłam się w chrobę. Byłam z tym u dermatologa który pocieszył mnie że to tylko podrażnienie i zapisał mi elocom. Bardzo boję się go użyć bo to steryd i ilekroć przeczytam ulotkę o skutkach ubocznych odniechciewa mi się go stosować. Trwa to już trzy miesiące i nie mam już siły, wstydze się przebywać w miejscach publicznych bo ne wygląda to zbyt estetycznie i cały czas myslę tylko czy ktoś tego nie zobaczy. Skóra łuszczy się obficie jest nawarstwona, twarda a najgorsze jest to że jak się zdejmie kawałek to razem z nią zchodzi po kilka włosów naraz co prawda nie za każdym razem ale jednak. Włosy mam już przerzedzone i boje się. Już niewiem co mam robić. Może ktoś miał coś takiego, albo używał elocomu na głowę i odpowie mi czy warto to zastosować a może jeszcze czekać z nadziją że samo przejdzie.
majo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-18, 14:18   #2
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Podrażniona skóra głowy

Czy dermatolog zdiagnozował twoją chorobę? Poczytaj prosze wątek o łojotokowym zapaleniu skóry - może masz podobne objawy?

Niestety, bez powtórnej wizyty u lekarza (może innego, bardziej kompenetnego) się nie obejdzie.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-18, 16:24   #3
majo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 61
Dot.: Podrażniona skóra głowy

[quote=L_V;6067213]Czy dermatolog zdiagnozował twoją chorobę? Tak, nawet się upewniłam, bo też się tego bałam, tylko obiawy mi się nie zgadzały. Z tego co wiem to przy łojotokowym skóra jest czerwona, a moja nie. Strupki też mocno się trzymają głowy i są mokre, moje łatwo zsunąć a wręcz się sypią i wszędzie ich pełno. No i nie cierpię z powodu nadmiernego sędzenia. A zresztą ja jestem zawsze byłam bardzo nadwrażliwa, wszystko mi szkodzi. Używam kosmetyków aptecznych i dla alergików, największy problem jest z szamponami.
majo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-18, 16:25   #4
majo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 61
Dot.: Podrażniona skóra głowy

[quote=majo;6068326]
Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Czy dermatolog zdiagnozował twoją chorobę?
Tak, nawet się upewniłam, bo też się tego bałam, tylko obiawy mi się nie zgadzały. Z tego co wiem to przy łojotokowym skóra jest czerwona, a moja nie. Strupki też mocno się trzymają głowy i są mokre, moje łatwo zsunąć a wręcz się sypią i wszędzie ich pełno. No i nie cierpię z powodu nadmiernego sędzenia. A zresztą ja jestem zawsze byłam bardzo nadwrażliwa, wszystko mi szkodzi. Używam kosmetyków aptecznych i dla alergików, największy problem jest z szamponami.
majo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-19, 11:12   #5
truheart
Zakorzenienie
 
Avatar truheart
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 4 261
Dot.: Podrażniona skóra głowy

Majo jeśli masz wątpliwości co do Elocomu to poproś lekarza o coś innego, nie czekaj tak długo. Piszesz, że masz maść od 3 miesięcy i jeszcze jej nawet nie wypróbowałaś. Może inny dermatolog będzie mógł polecić inną kurację.
a szampony dla alergików i nadwrażliwców też są w aptekach
Pozdrawiam i życzę powrotu do zdrowia
truheart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:44.