Jakie cienie do niebieskich oczu? (niebieskie oczy)- zbiorczy - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-12-25, 17:26   #31
Jadja
Rozeznanie
 
Avatar Jadja
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 503
Makijaż niebieskich oczu

Witajcie! Znalazłam na Wizażu zdjęcie makijażu Chanel. Okrutnie mi sie podoba Mam ciemnoniebieskie oczy. Mam zatem pytanie - czy taki makijaż będzie pasował do takiego koloru oczu? Czy dobrze wyglądają oczy pomalowanie cieniami takimi, jaki jest kolor tęczówek?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg chanel.jpg (10,1 KB, 126 załadowań)
__________________
Mierz w księżyc, bo jeśli nie trafisz i tak będziesz wśród gwiazd
Jadja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-26, 18:39   #32
Czupurek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 25
Re: Makijaż niebieskich oczu

Pasuje ! Makijaż w kolorze tęczówki i w odcieniach zbliżonych nadaje głębię i tajemniczość spojrzeniu... W barwach kontrastowych - dodaje mu wyrazistości, wydobywa "na zewnątrz" i podkreśla. Nie wiem tylko, czy taki makijaż, jak na zdjęciu , pasuje na co dzień... Może w delikatniejszej wersji?
Czupurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-26, 19:07   #33
Jadja
Rozeznanie
 
Avatar Jadja
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 503
Re: Makijaż niebieskich oczu

Wielkie dzięki za odpowiedź!! Ten makijaż przeznaczyłam na jakies wieksze okazje Na co dzień maluje się delikatnie albo wcale(tzn tusz obowiązkowo, bo bym twarzowe płciła )
__________________
Mierz w księżyc, bo jeśli nie trafisz i tak będziesz wśród gwiazd
Jadja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-04, 12:54   #34
Scarpi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 72
Kolory dla blondynki

Witam kobietki..
mam takie pytanko.. jestem jasną blondynką, naturalną, włosy długie, jasna oprawa oczu, oczy niebieskie.
I tak sie zastanawiam jaki kolor cieni do powiek i kredki mi poradzicie.
Dziękuje za odpowiedzi
Pozdrawiam
Scarpi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-04, 14:32   #35
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: Kolory dla blondynki

Wynika z opisu, że jesteś panią Wiosną A więc pasuje Ci niebieski cień (ogólnie pastele), może być niebieska kredka, aczkolwiek z własnego doświadczenia wiem, że brązowa kredka i tusz też się świetnie prezentują. Kredka może też być szara. Informacje zasięgnęłam z profesjonalnej księgi o makijażu, część pomysłów z niej sprawdziłam na sobie i jestem zadowolona.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-04, 15:56   #36
Scarpi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 72
Re: Kolory dla blondynki

A cpo myślicie o czarnej kredce ????? Może jakieś przykladowe fotki cio ???
Scarpi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-04, 16:03   #37
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: Kolory dla blondynki

Hmm...w tej mojej księdze wyczytałam, że czarna kredka nie pasuje do blondynek, gdyż wygląda nienaturalnie. To też na sobie sprawdziłam I rzeczywiście...czarna kredka niezbyt dobrze wygląda... Pamiętam jak kiedyś wokalistka zespołu The Cardigans malowała oczy czarną konturówką ( a jest ona blondynką). Wyglądało to strasznie nienaturalnie, tym bardziej że dziewczyna ma głęboko osadzone oczy. Jak znajdę jakąś fotkę, to wrzucę
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-02-27, 19:59   #38
mary_lou
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 106
niebieskookie blondynki

Drogie Wizazanki! Szukam jakiejs makijazowej inspiracji.Poratujcie!Jak ich kosmetykow kolorowych uzywacie?Prosze o numery i nazwy firm.
pozdrawiam
mary_lou
mary_lou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-27, 20:29   #39
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: niebieskookie blondynki

Ja używam brązowej konturówki do powiek Pierre Rene numer 12 a także niebieskiej konturówki Inglota 26. Oprócz tego potrójny cień Pierre Rene 09 Violet Elegance a także cienie Inglota perłowy brąz/pomarańcz (dziwne ale nie ma nr na pudełeczku). Używam także niebieskich cieni. Tusz do rzęs brazowy, czarny lub niebieski- różnych firm ale ostatnio używam niebieskiego Rzęsistego z Avonu - daje przepiękny kolorek, zwłaszcza w słońcu.
A co z Wami dziewczyny? Ja w sumie też szukam inspiracji Lubię eksperymentować z make-up'em A przede wszystkim ciekawa jestem jakie jeszcze barwy cienie pasują do naszego typu urody.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-27, 20:52   #40
ANASTI
Raczkowanie
 
Avatar ANASTI
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 169
GG do ANASTI
Re: niebieskookie blondynki

noszę koloryzujące soczewki kontaktowe wieć mam bardziej niebieski kolor oczu. Ostatnio nabyłam cała paletkę Ruby Rose 48 kolorków oprócz ogromnej starych dobrych odcieni beży i brązu zaczełam eksperymentowac z kolorami - szare, rózowe, ostanio podeszły mi brunatne zielenie.Nie uzywam niebieskich, gdyz gaszą kolor teczówki, a nie go podkreslają. Inne cienie to Inglot taki ceglasty Matrix 311 oraz Astor Charcoal (taki popiól śliczny odcień) reszta poszła w zapomnienie gdy kupiłam Ruby Rose. Z kredek to Avon 2w 1 - brązowy i charcoal, konturówka Pierre Rene 015 (bardzo naturalny i uniwersalny odcień), szminki: Avon CT Urban Neutral, ulubiona nabłyszczająca tez Avon Lilac Dazzle, na wieczór błyszczyk Viperki Teczowy Blask nr 4.Róż: Maybelline Pure Berry lub brązujacy puder Vipery (zalezy od tonacji cienia). No i Tusze - dla mnie najważniejsze - Pierre Arthes XXL polecam rewelacyjny za niską cene efektbliski teatralnemu czarny i bourjois Volume Glamour brąż (to na lato), planuje zakup grafitu. No i lubie świetlista bużkę więc podkłady roswietlające (Vipera i l'oreal Translucide). Pozdrawiam!!
ANASTI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-27, 23:36   #41
mary_lou
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 106
Re: niebieskookie blondynki

podciagam
mary_lou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-02-27, 23:46   #42
gosia.ing
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 6
Re: niebieskookie blondynki

Chcialabym sie wtracic.Jestem wizazystka poczatkujaca ale musze zwrocic wam uwage.NIE WOLNO uzywac niebieskich cieni jezeli macie niebieskie oczy.Polecam brazy,fiolety,wrzosy,szar osci oraz pomarancze i lososie.Moze brzmi dla niektorych drastycznie,ale to dziala
gosia.ing jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-28, 10:19   #43
Ognik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 88
Re: niebieskookie blondynki

Gosia, nie jestem wizażystką, nawet początkującą , ale z praktyki wiem, że to bardziej kwestia odcienia. To nie jest łatwe i trzeba dobrać właściwe, ale przy niebieskich tęczówkach niebieskie cienie mogą dać piękny i ciekawy efekt i nie muszą tłumić koloru ślepków Eksperymentuję czasem na sąsiadce i przyjaciółce, sama też mam niebieskie oczy i lubię pobawić się i poszaleć Pozdróweczka!
Ognik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-28, 16:17   #44
mary_lou
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 106
Re: niebieskookie blondynki

podaj prosze jakies konkretne nazwy i numery chcialabym cos niebieskiego ale nie umiem sie na nic konkretnego zdecydowac
pozdrawiam
mary_lou
mary_lou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-28, 17:43   #45
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: niebieskookie blondynki

No właśnie, ja też nie jestem wizażystką, ale korzystam z książki na temat wizażu, i tam właśnie, tak jak pisze Gosia, jest napisane że niebieski cień tłumi niebieski kolor tęczówki. Z drugiej strony rzeczywiście zależy to od odcienia, bo jest tam zdjęcie niebieskookiej blondynki, która ma niebieski cień, ale jest to odcień, który naprawdę jej pasuje.
A tak poza tym to dobieram cienie do ubioru. Nie wyobrażam sobie nałożyć niebieski cień do czerwonej sukienki. Zresztą i tak nie przepadam za czerwienią, gdyż uważam, że blondynkom nie jest w nim do twarzy.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-28, 21:49   #46
mary_lou
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 106
Re: niebieskookie blondynki

nie chce byc meczaca Goniu ale co to za ksiazka?

tak nawiasem zastanawialam sie juz nieraz jak to jest z pomaranczowym cieniem czesto polecanym dla uwypuklenia niebieskiego koloru teczowki-bo sam nalezy do cieplych barw wiec bedzie sie GRYZC z odcieniem cery,szminki rozu itd jesli bedziemy sie przy ich dobrze kierowac ogolna zasada ze zimne pory roku maluja sie zimnymi kolorami ???
pozdrawiam
mary_lou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-29, 01:15   #47
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: niebieskookie blondynki

Absolutnie nie jesteś męcząca!! Nie wiem czy teraz będzie można nabyć tę książkę, bo ja ją dostałam na urodziny ok. 5 lat temu. Anyway, jest to "Doskonały makijaż-poradnik dla początkujących i zaawansowanych" autorstwa Margit Rudiger (przez "u"z Umlautem ), wydawnictwo: Warszawski Dom Wydawniczy.
Książeczka jest bardzo fajna, opisane są różne typy kosmetyków oraz sposób ich użycia (coś w podobie do wizażowego "Kurs makijażu"), a ponadto porady dot. makijażu naturalnego, wieczorowego, służbowego i błyskawicznego Jest także rozdział o ochronie i pielęgnacji skóry, porady ułatwiające rozwiązywanie problemów (np. oczy głęboko osadzone, wąskie usta, kształt twarzy i dobór odpowiedniego uczesania). Opisane są też różne typy urody oraz jakie kosmetyki do nich pasują. No i jest dużo fotek, z których można czerpać inspirację
Jeśli nie znajdziesz tej książki, w księgarniach są na pewno dostępne inne pozycje o tej tematyce.
Pozdrawiam!!
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-29, 02:28   #48
mary_lou
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 106
Re: niebieskookie blondynki

wielkie dzieki
pozdrawiam
mary_lou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-29, 12:30   #49
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Re: niebieskookie blondynki

Mnie do niebieskich oczu pomarańcz nie pasuje zupełnie, wyglądam w nim koszmarnie, a gdy kąciki zewnętrzne zarysujęgranatową kredką lub górną powiekę to właśnie wyszcy znajomi mi mówią, że dopiero teraz widać, że mam niebieskie oczka - hmmm dziwne. Moje oczy są takie niebieskawe z przewagą popielu może dlatego granat je tak ładnie podkreśla, choć cieni niebieskich bym sięnie odważyła zastosować, używam popieli i szarości i bardzo dobrze się w nich czuję.
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-02-29, 19:47   #50
Agul
Rozeznanie
 
Avatar Agul
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 552
Re: niebieskookie blondynki

Jak byłam młoda to używałam niebieskich cieni, tuszu, i kredki-wszystko na raz i w niekoniecznie pasujących do siebie odcieniach Ale od momentu gdy matka mojego chłopaka(kosmetyczka) mnie umalowała na Jego studniowkę brązami przeszłam na kolorki bardziej stonowane (beże i brązy). Teraz uzywam Inglotów(Super Star) nr 71 i 81(bodajże), do tego jednak bardziej czarny niz brązowy tusz. Probowalam roznych odcieni brązów i nie pasują mi takie wpadające w rudy, pomarańczowy. Preferuję raczej "zimne brązy". W lecie uzywam czasami delikatnych różów.Ale zawsze cienie muszę mieć perłowe, błyszczące.Nie cierpię matowych Zamiast różu puderek brązujacy.
Agul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-14, 21:45   #51
blondie_18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 25
czy ktos ma fajne fotki niebieskich makijazy?

Dziewczyny,jak macie gdzies na kompie jakies fotki z pomalowanymi na niebiesko oczami, to bardzo bylabym wdzięczna!! Ostatnio błękit jest w modzie, a ja szukam jakis pomysłow na fajne niebieskie oczy. [oczy mam brązowo-piwne]
pozdrawiam!
papa
blondie_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-14, 22:17   #52
Dolly
Zakorzenienie
 
Avatar Dolly
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 721
GG do Dolly
Re: czy ktos ma fajne fotki niebieskich makijazy?

__________________
kocham tą piosenkę http://www.youtube.com/watch?v=BboBncMCpws
...bo w końcu to przez nią w euforii złamałam nogę tańcząc
Dolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-14, 22:20   #53
Carline
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 82
Re: czy ktos ma fajne fotki niebieskich makijazy?

załączam pare fotek, z których sama czerpię inspirację
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg turkusowe oko.jpg (22,0 KB, 152 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg błękitne oko.jpg (7,8 KB, 96 załadowań)
Carline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-15, 22:37   #54
shantia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 217
Re: czy ktos ma fajne fotki niebieskich makijazy?

Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg bel_maquia6.jpg (9,3 KB, 41 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg loreal.jpg (13,2 KB, 42 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg giap.jpg (25,0 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg sky_rise_rimmel.jpg (8,4 KB, 50 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg shiseido_makij.jpg (24,3 KB, 57 załadowań)
shantia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-16, 10:03   #55
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Re: czy ktos ma fajne fotki niebieskich makijazy?

koko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-19, 16:51   #56
evus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 6
niebieskie oczy

Jaki makijaż pasuje do niebieskich oczu? Generalnie nie umiem się malować i bardzo proszę o jakieś sugestie i wskazówki
evus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-20, 15:18   #57
zapalka
Zadomowienie
 
Avatar zapalka
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Koło
Wiadomości: 1 027
GG do zapalka
Re: niebieskie oczy

No więc jeśli chodzi o delikatny amkijaż, taki na codzień to jakieś brązy, ółcie, pomarańcze, ciepłe róże. A na wieczó, to ciemne brązy, jakaś neonowa żółć,może, ale intensywny pomarańcz, amarant, śliwka... Coś w tym stylu. A jeżeli twoje oczy nie są "szarawe", "błękitnawe" to spoko możesz używać szarych cieni. Tusz czarny lub zielony, otatecznie niebieski. Do niebieskich oczu super pasuje btrązowa lub czarna kreska. Oczywiście wszystko zależy od typu urody, ale te barwy najlepiej "wydobędą" odcień twojej tęczówki. Co do "cienieowania" oka, malowania kresek i tuszowania rzęs, to kliknij, na "Kurs makijazu", również na wizaz.pl ... Pozdroooooooooofka, Zapałka.
__________________
Ten more reasons that I need somebody new, just like Fru!
zapalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-20, 15:19   #58
zapalka
Zadomowienie
 
Avatar zapalka
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Koło
Wiadomości: 1 027
GG do zapalka
Re: niebieskie oczy

No więc jeśli chodzi o delikatny amkijaż, taki na codzień to jakieś brązy, ółcie, pomarańcze, ciepłe róże. A na wieczó, to ciemne brązy, jakaś neonowa żółć,może, ale intensywny pomarańcz, amarant, śliwka... Coś w tym stylu. A jeżeli twoje oczy nie są "szarawe", "błękitnawe" to spoko możesz używać szarych cieni. Tusz czarny lub zielony, otatecznie niebieski. Do niebieskich oczu super pasuje btrązowa lub czarna kreska. Oczywiście wszystko zależy od typu urody, ale te barwy najlepiej "wydobędą" odcień twojej tęczówki. Co do "cienieowania" oka, malowania kresek i tuszowania rzęs, to kliknij, na "Kurs makijazu", również na wizaz.pl ... Pozdroooooooooofka, Zapałka.
__________________
Ten more reasons that I need somebody new, just like Fru!
zapalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-04, 12:03   #59
gatka
Raczkowanie
 
Avatar gatka
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 171
Intensywniejsze kolorki dla niebieskich oczu

Mam niebieskie oczy,blond włosy (nie taki bardzo jasny ale jednak blond),cere średnio-jasną Zawsze maluje sie na jasne,delikatne kolorki-beż,jasny róż,złoto itp. Chciałabym jednak czasem umalować sie jakoś mocniej lecz nie wiem jakie ciemne/intensywne kolory do mnie pasuja? Odkad kiedyś koleżanka mazneła mi oczka ostrym morskim kolorkiem nawet nie próbowałam juz pozniej eksperymentowac Pomożecie?
gatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-04, 12:34   #60
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Re: Intensywniejsze kolorki dla niebieskich oczu

Hej
Wypróbuj jeszcze proszę stalowe szarości, grafit, granat, czerń, czekoladowy brąz, fuksję, śliwkę, wiśnię. MOżesz je ładnie rozjaśniać i cienować bielą, perłą, srebrem.
Jeżeli chcesz świeże, żywe kolory - to świetne są: pomarańczowy, różowy, pomarańczowo-różowy.
Możesz je dowolnie łączyć, mieszać i gasić ciemniejszymi - brązem, grafitem.

Pobaw się troszkę. Gorąco do tego zachęcam

AgaZ
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-29 09:21:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:30.