Pomoc w wyborze aparatu dla początkującej - kompakt, hybryda czy lustrzanka? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć

Notka

Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć Miejsce dla miłośników fotografowania. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat sprzętu fotograficznego, metod fotografowania. Możesz zamieścić zdjęcia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-05-10, 18:01   #31
Artdecomaker2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 27
Dot.: Pomoc w wyborze aparatu dla początkującej - kompakt, hybryda czy lustrzanka?

dla początkujących zawsze polecę Canona. Bardzo intuicyjny i robi naprawdę ostre ładne zdjęcia
Artdecomaker2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-26, 19:17   #32
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Pomoc w wyborze aparatu dla początkującej - kompakt, hybryda czy lustrzanka?

Cytat:
Napisane przez Unithing Pokaż wiadomość
U mnie zdjęcia krajobrazów wychodzą bardzo dobrze kompaktem. Zdjęcia ludzi dużo ładniej lustrzanka. Nie wiem od czego to zależy. Może dlatego, że jest większa lampa błyskowa i daje bardziej równomierne oświetlenie. Bo głównie porownywalam zdjęcia robione z lampą.


Krajobrazy lampa?


Wysłano z iPhone 6
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-10, 20:39   #33
gabka90
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 8
Dot.: Pomoc w wyborze aparatu dla początkującej - kompakt, hybryda czy lustrzanka?

Mi w xxx jako początkującej doradzili komapkt z wysuwanym obiektywem jakościowo zbliżonego do lustrzanki

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-07-11 o 18:33 Powód: Reklama.
gabka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-10, 22:01   #34
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Pomoc w wyborze aparatu dla początkującej - kompakt, hybryda czy lustrzanka?

"jakościowo zbliżone do lustrzanki"

Uwielbiam porady sprzedawców, zwłaszcza, gdy wyczują, że dzięki danemu klientowi mogą poprawić swoje wyniki sprzedaży (dla mniej wtajemniczonych: sklepy mają plany sprzedaży, które muszą wykonać, sprzedawcy - przynajmniej kiedyś - mieli dodatkowe premie za sprzedaż określonego sprzętu określonego producenta, dlatego jeśli tylko mogli, polecali to, co było dla nich osobiście najbardziej opłacalne).
Zastrzegam: lepsze kompakty mogą zrobić zdjęcia dobrej jakości. Takie zdjęcia w określonych warunkach mogą być porównywalne jakościowe do zdjęć "z jakiejś lustrzanki". Zaleta (i jednocześnie wada) lustrzanek to coś innego, to większa uniwersalność. Chcemy makro? Żaden problem, kupujemy pierścienie pośrednie, obiektyw makro i już zamiast pszczoły zajmującej sam narożnik ekranika mamy łeb pszczoły naq całeym ekraniku (a jako sobie jeszcze wykadrujemy...). Chcemy portret z mała głębią ostrości? Nie ma problemu (oprócz finansowego...), kupujemy np. obiektyw 85/1.2 i przy portrecie głębia ostrości obejmuje nam same tęczówki modelki (rzęsy już wychodzą z głębi ostrości). Z kompaktami tego nie zrobimy.
Z kompaktami zrobimy coś innego: zabierzemy aparat do małego futerału, a nie do osobnego plecaka ważącego dobrych kilka kg (średniej klasy aparat i kilka średniej klasy obiektywów to kilka kg), a jak zależy nam na "przybliżaniu", to w takim "maleństwie" bez problemu możemy mieć "zoom do 1000mm", podobny obiektyw do lustrzanki potrafi być droższy niż samochód (na dodatek wielki i ciężki)

@gabka90: dałem się podpuścić. Ciekawe jest to, że jesteś na forum od kilku miesięcy, i praktycznie każdy Twój wpis zawierał reklamę pewnej sieci handlowej (dzisiejsza aktywność: "kupiłam mężowi prezent w xxx", "kupiłam tacie prezent w xxx", "w xxx doradzili mi aparat")

Edytowane przez magrad
Czas edycji: 2016-07-10 o 22:07
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-11, 18:32   #35
Martusia7
Zadomowienie
 
Avatar Martusia7
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 793
Dot.: Pomoc w wyborze aparatu dla początkującej - kompakt, hybryda czy lustrzanka?

Czy mogę liczyć na pomoc w wyborze aparatu? Lubię robić zdjęcia osobom, np. podczas podróży, na plaży, w parku, ale też w pomieszczeniach podczas Świąt itp. Dużo podróżuję, robię dużo zdjęć na szybko, w ruchu i nocą. Uwielbiam gotować i często fotografuję zrobione przez nie potrawy. Niech chciałabym przeznaczyć na aparat więcej niż 1000zł, ale ogólni nie jest to jakaś sztywna kwota. Na co mam zwracać uwagę szukając aparatu do moich potrzeb, jakieś konkretne modele?
Martusia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-18, 09:14   #36
KokinoNero
Raczkowanie
 
Avatar KokinoNero
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 215
Dot.: Pomoc w wyborze aparatu dla początkującej - kompakt, hybryda czy lustrzanka?

Też poproszę o pomoc. Jestem laikiem w temacie i nie chciałabym, żeby sprzedawca w sklepie coś mi "wcisnął". Czy możecie mi polecić jakiś kompaktowy aparat, który robi w miarę dobre jakościowo zdjęcia, a nie kosztuje majątku? Zależy mi też na tym, żeby robił szybko zdjęcia, nie wiem jak to fachowo opisać. Kompletnie się na tym nie znam .

Czy np Canon G7X jest dobrym wyborem? Chociaż tani to on nie jest .
KokinoNero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-20, 11:10   #37
anka1897
Wtajemniczenie
 
Avatar anka1897
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: tu i tam ;)
Wiadomości: 2 436
Dot.: Pomoc w wyborze aparatu dla początkującej - kompakt, hybryda czy lustrzanka?

Również przyłączę się do tematu. Jestem na etapie wyboru aparatu. Przyznam, że im więcej czytam na temat równych aparatów tym mniej wiem na ten temat. Początkowo byłam przekonana do lustrzanki Nikona d 5200, jednak po odwiedzeniu kilku sklepów zaczęłam zwracać uwagę na bezlusterkowce, ze względu na mniejszy rozmiar, wagę. Tutaj "wybrałam" Panasonic Lumix GX7 oraz Olympus E-M10 MK II - dzięki zwrotowi Cash Back cena robi się przystepna.
Czy ktoś z Was miał doczynienia z wspomnianymi aparatami? Czy lustrzanki faktycznie są takie ciężki, niekomfortowe do noszenia a bezlusterkowce robią zdjęcia na podobnym poziomie?
Dodam, że szukam aparatu dla amatora, który zdjęcia robi dla własnych potrzeb. Ważne jest również nagrywanie filmów.
__________________
... i ślubuję Ci uśmiech przy porannej herbacie 

Aniołek 10 tc [*] 22.11.2019 r.

anka1897 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-07-21, 20:15   #38
Szybkobiegacz
Blood and fire
 
Avatar Szybkobiegacz
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: down the road
Wiadomości: 378
Dot.: Pomoc w wyborze aparatu dla początkującej - kompakt, hybryda czy lustrzanka?

Lustrzanka ma sens właściwie tylko wtedy, gdy poważnie bawisz się w fotografię - w sensie: zmieniasz ustawienia na własną rękę, masz kilka obiektywów. W lustrzance możesz ręcznie ustawić praktycznie wszystko, dowolnie prześwietlać zdjęcia, bawić się balansami kolorów, czasami ekspozycji itd. Kompakt jest w większości zautomatyzowany, co oznacza, że ręcznie ustawisz niewiele. Ale czy to oznacza, że robi słabe zdjęcia? Wręcz przeciwnie - jeśli nie lubisz kombinować, do tego wygoda to priorytet, nie ma niczego praktyczniejszego niż małpka za kilkaset złotych.

Mam Canona 50D od 7 lat i parę obiektywów, i powiem Ci od razu - diabelnie ciężkie cholerstwo. Im dłużej go mam, tym rzadziej chce mi się go ze sobą targać. Właściwie najbardziej sprawdza mi się na imprezach sportowych, gdzie potrzebuję szybkiej migawki. Poza tym, wstyd przyznać, ale na wyjazdach trzaskam zdjęcia głównie komórką. Przy dobrym oświetleniu komórka to w tej chwili najpraktyczniejszy aparat Najgorsze, co można, to ciągać ze sobą lustrzankę ze standardowym obiektywem i rąbać zdjęcia na ustawieniach automatycznych. Nie ma wtedy żadnej praktycznej różnicy pomiędzy małpką za 500 zł a Canonem na 5 tysięcy.
__________________
Natura twoja jest zła Z tym się pogódź
Woła przez ciebie głosem który cię przeraża
Słowami których zdawało ci się - nie miałeś w sobie
Wytryska z ciebie inna niźli o niej mniemasz
jak wrzące źródło o zapachu siarki
pod którym omdlewają zielone łąki pozoru

Szybkobiegacz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-22, 21:07   #39
Liquidverse
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 2
Dot.: Pomoc w wyborze aparatu dla początkującej - kompakt, hybryda czy lustrzanka?

A co sądzicie o bezlusterkowcach? Myslałam o Fuji - jakość bardzo dobra, bo widziałam zdjęcia a cena połowę tego, co lustrzanka.
Liquidverse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-23, 10:07   #40
KokinoNero
Raczkowanie
 
Avatar KokinoNero
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 215
Dot.: Pomoc w wyborze aparatu dla początkującej - kompakt, hybryda czy lustrzanka?

Cytat:
Napisane przez Liquidverse Pokaż wiadomość
A co sądzicie o bezlusterkowcach? Myslałam o Fuji - jakość bardzo dobra, bo widziałam zdjęcia a cena połowę tego, co lustrzanka.
A który Fuji konkretnie masz na myśli? Ja się cały czas zastanawiam nad tym Canonem G7X, ale czy warto tyle kasy wydawać? Podobno też jego minusem jest słaba bateria. Czytałam też, że Nikon 1 v3 jest szybki, ale on jest jeszcze droższy. Kurcze, ciężko laikowi samemu zdecydować...
KokinoNero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-24, 06:16   #41
Liquidverse
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 2
Dot.: Pomoc w wyborze aparatu dla początkującej - kompakt, hybryda czy lustrzanka?

Myślałam o X-T10 ale oczywiście mam ochotę na X-T1 na początek, ale to nie ma znaczenia który - najtańszy bezlusterkowiec. Tutaj znaczenie mają obiektywy jakie kupię. Potem mogę sobie zmieniać body a obiektywy mi zostaną.
Czy warto tyle kasy?
Tylko w jednym przypadku nie warto - kiedy zdjęcia dla mnie mało znaczą. Mogę poświęcić kilka miesięcy bez jedzenia dla fajnego sprzętu, choć fotografia to nie jest moje życie ale ma znaczenie duże - wiesz jaka frajda potem tym się bawić na laptopie... super rzecz.

Ten Canonek też fajny, tylko ja lubię rzeczy, którym ja dyktuję co i jak mają zrobić a ten Canon przejmuje za mnie myślenie.
Liquidverse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-26, 09:01   #42
anka1897
Wtajemniczenie
 
Avatar anka1897
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: tu i tam ;)
Wiadomości: 2 436
Dot.: Pomoc w wyborze aparatu dla początkującej - kompakt, hybryda czy lustrzanka?

Cytat:
Napisane przez KokinoNero Pokaż wiadomość
A który Fuji konkretnie masz na myśli? Ja się cały czas zastanawiam nad tym Canonem G7X, ale czy warto tyle kasy wydawać? Podobno też jego minusem jest słaba bateria. Czytałam też, że Nikon 1 v3 jest szybki, ale on jest jeszcze droższy. Kurcze, ciężko laikowi samemu zdecydować...
Fajny ten Canon, jednak dla mnie na minus jest brak wizjera. Fajna recenzja jest http://fotoblogia.pl/6942,canon-powershot-g7x-test,all
W podobnym zakresie cenowym na uwagę zasługuje Panasonic Lumix GX7 - już z wizjerem.

Szybkobiegacz, dziękuje za opinię
__________________
... i ślubuję Ci uśmiech przy porannej herbacie 

Aniołek 10 tc [*] 22.11.2019 r.

anka1897 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-30, 22:53   #43
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Pomoc w wyborze aparatu dla początkującej - kompakt, hybryda czy lustrzanka?

Waga aparatu to nie jest zawsze minus, w moim przypadku mój korpus wazy niemal kilo, z obiektywem to prawie 2.
Nigdy nie brałam tego za cos przeciw, bo wiem do czego ten sprzęt jest zdolny i jakby to jest istotne.
Zależy kto czego szuka


Wysłano z iPhone 6
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-06, 22:11   #44
m@skotka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 386
Dot.: Pomoc w wyborze aparatu dla początkującej - kompakt, hybryda czy lustrzanka?

Cześć Dziewczyny,
Może Wy mi pomożecie w wyborze dobrego aparatu kompaktowego . Jestem laikiem jeśli chodzi o parametry techniczne i im więcej o tym czytam, tym mniej wiem. Zastanawiałam się nad tym modelem http://www.cyfrowe.pl/aparaty/aparat...00-czarny.html
Czy to dobry wybór?
m@skotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-30, 14:10   #45
asia135
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 21
Dot.: Pomoc w wyborze aparatu dla początkującej - kompakt, hybryda czy lustrzanka?

Cześć! Jakie obiektywy pasują do aparatu Sony a200?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asia135 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-30, 14:35   #46
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Pomoc w wyborze aparatu dla początkującej - kompakt, hybryda czy lustrzanka?

Minolta AF i z mocowaniem Sony A
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-30, 14:51   #47
asia135
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 21
Dot.: Pomoc w wyborze aparatu dla początkującej - kompakt, hybryda czy lustrzanka?

Cytat:
Napisane przez magrad Pokaż wiadomość
Minolta AF i z mocowaniem Sony A
Ma duży zoom?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asia135 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-30, 18:27   #48
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Pomoc w wyborze aparatu dla początkującej - kompakt, hybryda czy lustrzanka?

Stałoogniskowy nie ma żadnego zooma
Zmiennoogniskowy - tak, ma "zoom", zależny od modelu obiektywu.
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-31, 09:53   #49
Karmelia174
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 7
Dot.: Pomoc w wyborze aparatu dla początkującej - kompakt, hybryda czy lustrzanka?

Jeśli chodzi o kompakty to polecałabym firmę panasonic. Przez lata przewinęło się parę modeli przez moje ręce i żaden z serii lumix jeszcze mnie nie zawiódł
Karmelia174 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-02, 11:03   #50
Sayven
Disaster
 
Avatar Sayven
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 822
Dot.: Pomoc w wyborze aparatu dla początkującej - kompakt, hybryda czy lustrzanka?

Ja polecam lustrzankę Canona na początek. Nie jakąś najnowszą czy super drogą, bo to się mija z celem na początku. Za to starsze modele są dostępne w przystępnych cenach, a naprawdę nie czuć, że jakoś bardziej odbiegają od nowych modeli. Są nieźle wykonane, a do wszystkiego można dojść całkiem intuicyjnie i nie ma problemów z połapaniem się, gdzie się co ustawia
__________________
Oh well, the devil makes us sin
But we like it when we're spinning in his grip.
Sayven jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-03, 11:52   #51
201704101323
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1 512
Dot.: Pomoc w wyborze aparatu dla początkującej - kompakt, hybryda czy lustrzanka?

Witam,
też już siwieje z czytania tych forów, tym bardzije jak się nie zna na rzeczy szukam bezlusterkowca do 2000 łatwego w obsłudze i waham się, z jednej strony chciałam Nikona 1 J5, a potem wyczytałam że najlepsze bezlusterkowce mają Olympus i Panasonic, Sony ewentulanie. A na nicony i canony nie warto zwracac swojej uwagi bo oni robią dobre lustrzanki. Mam też oko na tego canona G9x, lub G7x..Nie wiem?
201704101323 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-03, 16:51   #52
Martusia7
Zadomowienie
 
Avatar Martusia7
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 793
Dot.: Pomoc w wyborze aparatu dla początkującej - kompakt, hybryda czy lustrzanka?

podpinam się pod pytanie wyżej, też szukam bezlusterkowca dla początkujących, ale wymagających. Najczęściej fotografuje podczas wyjazdów, podróży i uroczystości rodzinnych. Max mogę wydać 3500 na początek. Myślałam o Olympusie omd m10 mkII, albo Fuji x-t10, jakieś sugestie z waszej strony, albo może inne propozycje?
Martusia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-03, 17:32   #53
201704101323
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1 512
Dot.: Pomoc w wyborze aparatu dla początkującej - kompakt, hybryda czy lustrzanka?

A o co chodzi z tym zwrotem cach back?
201704101323 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-04, 12:07   #54
Mayka78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 21
Dot.: Pomoc w wyborze aparatu dla początkującej - kompakt, hybryda czy lustrzanka?

Ja ostatnio byłam na wycieczce w górach i targałam ze sobą Nikona D80. Jednak najlepsze zdjęcia z wyprawy powstały dzięki aparatowi w telefonie komórkowym.

Jeśli nie chcesz robić profesjonalnych zdjęć w trybie RAW, zmieniać obiektywów w zależności od sytuacji, to sugeruję najpierw dojść do perfekcji w robieniu zdjęć telefonem, w dzisiejszych czasach mają one o wiele lepsze parametry niż wiele aparatów. Dlatego zastanów się dobrze czy na pewno potrzebujesz aparatu czy to tylko taki kaprys, bo nie masz co zrobić z wolną gotówką?
Mayka78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-20, 10:18   #55
basia_pn
Raczkowanie
 
Avatar basia_pn
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 254
Dot.: Pomoc w wyborze aparatu dla początkującej - kompakt, hybryda czy lustrzanka?

Nie mogę się zgodzić, że lepsze zdjęcia wychodzą aparatem niż lustrzanką.. Może masz złe obiektywy? Jakim obiektywem robiłaś zdjęcia w górach?
basia_pn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-20, 10:26   #56
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Pomoc w wyborze aparatu dla początkującej - kompakt, hybryda czy lustrzanka?

Cytat:
Napisane przez basia_pn Pokaż wiadomość
Nie mogę się zgodzić, że lepsze zdjęcia wychodzą aparatem niż lustrzanką
A ja mogę
Standardowo "cyfrówki" (i aparaty w telefonach) mają podniesiony kontrast, nasycenie (w lustrzankach trzeba sobie odpowiednio ustawić), w dodatku tak małe matryce mają ogromną głębię ostrości. Mogę sobie wyobrazić, że zdjęcie z telefonu jest ostre, mocno kolorowe, a zdjęcie z lustrzanki "nijakie" i nieostre, zwłaszcza ze standardowego obiektywu na pełnej jasności.
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-10, 15:56   #57
KokinoNero
Raczkowanie
 
Avatar KokinoNero
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 215
Dot.: Pomoc w wyborze aparatu dla początkującej - kompakt, hybryda czy lustrzanka?

Podjęłam decyzję i kupiłam aparat. Długo zastanawiałam się czy wydawać kwotę rzędu 2000 zł na urządzenie, które będę używać bardzo sporadycznie i stwierdziłam, że jak na razie to nie ma najmniejszego sensu. Fotografowanie nie jest moim hobby. Aparatu używam bardzo rzadko, tylko gdzieś na wyjazdach. Wybór padł na Nikona Coolpix B500. Za plus uznałam możliwość używania baterii AA, ruchomy wyświetlacz oraz to, że dobrze mi się go trzymało w ręce jak go oglądałam w sklepie. No i najważniejszy plus to cena, ponad połowę niższa niż Canona G7X o którym wcześniej myślałam. Stwierdziłam, że jak się zakocham w fotografowaniu to wtedy szarpnę się na coś porządniejszego, ale jak na razie, nie ma to chyba najmniejszego sensu.

Jak już trochę poużywam mojego aparaciku dla totalnych amatorów to skrobnę jak moje wrażenia .
KokinoNero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-08, 16:59   #58
201704101323
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1 512
Dot.: Pomoc w wyborze aparatu dla początkującej - kompakt, hybryda czy lustrzanka?

Ja po dluuugich namyslach , czytaniu forów, wysluchiwaniu opinii różnych osób postanowiłam i kupiłam Panasonic Lumix g5 z portretowym obiektywem stałym f1.7
201704101323 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-09, 09:38   #59
basia_pn
Raczkowanie
 
Avatar basia_pn
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 254
Dot.: Pomoc w wyborze aparatu dla początkującej - kompakt, hybryda czy lustrzanka?

Żebyś nie żałowała :P

Mój pierwszy aparat to Sony Alfa 500, sprzedałam go po 6 miesiącach, już pomijam fakt, że nie mogłam go podłączyć w studiu.. ale ISO, kolory, balans bieli.. koszmar :P
basia_pn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-09, 13:05   #60
201704101323
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1 512
Dot.: Pomoc w wyborze aparatu dla początkującej - kompakt, hybryda czy lustrzanka?

Czemu mam żalować, jak dla mnie świetny sprzęt, nie mam porównania, bo wcześniej tylko małpki miałam niższej klasy. Jestem amatorem, bardzo amatorskim, i fotki robie tylko dzieciom
201704101323 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-18 14:08:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:56.