Soczewki kontaktowe - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-07, 08:11   #1
melisa129
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 37
Cool

Soczewki kontaktowe


Hej mam pytanie. Byłam dziś u okulisty zapytałam czy mogę nosić soczewki - no i mogę. Ale mam pytanie . Mówił , że na początku poleca miesięczne i że koszt ich razem z płynem wyniesie 120zł . Czy na allegro nie jest taniej ? Widziałam tam 3pary soczewek miesięcznych czyli na 3miesiące za około 60 zł . Wiec jak to jest u niego jedna para taka droga . A muszę jak mi dobierze soczewki kupować je u niego w salonie ?
__________________
Po prawdziwej rozpaczy przychodzi zwykle prawdziwa radość i wtedy zapomina się o tym, jak wyglądał świat, kiedy tej radości nie było

Edytowane przez melisa129
Czas edycji: 2010-12-07 o 08:55
melisa129 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 08:46   #2
Marcelina92
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 115
Dot.: Soczewki kontaktowe

U optyka jest drożej. Ja kupuje w sklepie internetowym: www.szkla.com. Już kilka razy tam zamawiałam i jest ok Z tym, że musisz się dokładnie dowiedzieć jakie masz mieć parametry tych soczewek. Żebyś nie kupiła złych.
Marcelina92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 08:55   #3
melisa129
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 37
Dot.: Soczewki kontaktowe

No wiem to jak on mi dobierze soczewki itp. To mogę je kupić z tej strony co podałaś ? Nie muszę u niego tak?
__________________
Po prawdziwej rozpaczy przychodzi zwykle prawdziwa radość i wtedy zapomina się o tym, jak wyglądał świat, kiedy tej radości nie było
melisa129 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 10:46   #4
Marcelina92
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 115
Dot.: Soczewki kontaktowe

Jeżeli je znajdziesz np. na tej stronie to raczej nie będzie problemu Tylko pamiętaj, żeb dokładnie zapamiętać nazwę i parametry
Marcelina92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 11:28   #5
melisa129
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 37
Dot.: Soczewki kontaktowe

A On mi nie wypisze recepty czy coś ? Tak jak na okulary ? Taką karteczkę co i jak .
__________________
Po prawdziwej rozpaczy przychodzi zwykle prawdziwa radość i wtedy zapomina się o tym, jak wyglądał świat, kiedy tej radości nie było
melisa129 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 09:25   #6
Marcelina92
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 115
Dot.: Soczewki kontaktowe

No z tego co wiem, to powinnaś mieć wypisane wszystkie parametry. Naslepiej będzie, jeśli przy następnej wizycie dokładnie dopytasz się okulisty co i jak masz zrobić, żeby móc nosić soczewki
Marcelina92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 11:50   #7
Perelka_00
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 20
Dot.: Soczewki kontaktowe

Sama nie noszę, ale czesto zamawiam cioci. Mam więc już lekkie obeznanie Warto kupować w sklepie internetowym, którego marka jest dobrze znana i ceniona. Ja kupuje na szkla.com. Mam tam pewność, że wszystko jest ok
Perelka_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-09, 12:17   #8
Marcelina92
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 115
Dot.: Soczewki kontaktowe

widze, że nie tylko ja korzystam z tego sklepu Fajnie Pozdrawiam)

Edytowane przez Marcelina92
Czas edycji: 2010-12-09 o 12:18
Marcelina92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-15, 18:48   #9
emma__
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 132
Dot.: Soczewki kontaktowe

Wg mnie powinnas kupic pierwsza pare u okulisty , z resztą jesli to twoje pierwsze mozesz miec problem z wkladaniem ich , a okulista pokaze ci jak to robic. a kolejny pary mozesz juz zamowic na allegro znaacznie taniej i bedziesz juz wiedziala jakie.
emma__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-20, 10:33   #10
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Soczewki kontaktowe

Cytat:
Napisane przez emma__ Pokaż wiadomość
Wg mnie powinnas kupic pierwsza pare u okulisty , z resztą jesli to twoje pierwsze mozesz miec problem z wkladaniem ich , a okulista pokaze ci jak to robic. a kolejny pary mozesz juz zamowic na allegro znaacznie taniej i bedziesz juz wiedziala jakie.
Zgadzam się w 100 %
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 16:55   #11
alex150313
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2
Dot.: Soczewki kontaktowe

Mam pytanie do osób noszących soczewki.
Jeżeli soczewki są miesięczne, to znaczy że po wyjęciu ich z opakowania (tam gdzie są pojedynczo pakowane) mogę ich używać tylko miesiąc i po miesiącu wyrzucić, nawet jeśli nie nosiłam ich 30 dni, tylko powiedzmy 20 w ciągu miesiąca? Czy może chodzi o to, że mają jakąś swoją datę ważności i po wyjęciu z opakowania mogą być używane i leżeć w swoim płynie tak długo, aż nazbiera mi się te 30 dni noszenia (np po 1,5 miesiąca od odpakowania)?
Mam nadzieję że zrozumiecie o co mi chodzi Z góry dzięki za odp.
alex150313 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-09, 18:15   #12
_rexia_
Raczkowanie
 
Avatar _rexia_
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Central Poland ;-)
Wiadomości: 162
Dot.: Soczewki kontaktowe

Cytat:
Napisane przez alex150313 Pokaż wiadomość
Mam pytanie do osób noszących soczewki.
Jeżeli soczewki są miesięczne, to znaczy że po wyjęciu ich z opakowania (tam gdzie są pojedynczo pakowane) mogę ich używać tylko miesiąc i po miesiącu wyrzucić, nawet jeśli nie nosiłam ich 30 dni, tylko powiedzmy 20 w ciągu miesiąca? Czy może chodzi o to, że mają jakąś swoją datę ważności i po wyjęciu z opakowania mogą być używane i leżeć w swoim płynie tak długo, aż nazbiera mi się te 30 dni noszenia (np po 1,5 miesiąca od odpakowania)?
Mam nadzieję że zrozumiecie o co mi chodzi Z góry dzięki za odp.
Dokładnie tak. Używasz ich miesiąc od momentu odpakowania z blistra. Nawet jeśli je założyłaś je tylko jeden raz. Wiesz, jeżeli planujesz używać soczewek mocno okazjonalnie, myślę, że lepiej by ci się sprawdziły socz jednodniowe. Jest w opakowaniu 30 sztuk, bierzesz jedną i wystarcza ona na jeden dzień. Później wyrzucasz ją do kosza. Nie potrzebujesz płynu, co jak dla mnie jest pozytywną kwestią użytkowania soczewek
__________________
Rok 2012:

*Walczę o prawko!!
* Wyjątkowo intensywnie dbam o siebie
* Rozsiewam uśmiech i pozytywną energię

: roza:



Edytowane przez _rexia_
Czas edycji: 2011-02-09 o 18:19
_rexia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 23:55   #13
aniolek850
Raczkowanie
 
Avatar aniolek850
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 71
Dot.: Soczewki kontaktowe

Witam

Ja soczewkowcem jestem od 10 lat wiec przeszlam juz co nie co w tej kwestii Na poczatku tez kupowalam soczewki w salonie optycznym w ktorym przyjmuje moj okulista ale od pewnego czasu rowniez zakupuje przez internet ze strony www.twojesoczewki.com roznica w cenie jest dosc spora biorac pod uwage to iz mam dosc duza wade wzroku i soczewki kupuje roczne to zaoszczedzam ok 120 zl bo w salonie placilam ok 360 a przez internet 240. Wiadomo takie salony musza zarabiac wiec na wszystkich produktach maja marze dlatego cena tak sie rozni. Po prostu kiedy lekarz cie przebada popros aby zapisal ci na karteczce jakie moce soczewek bedziesz nosic i jakie srednice i krzywizny. No i przy doborze soczewek niestety moze sie zdarzyc ze soczewka danej firmy moze nie wspolgrac z twoim okiem nie przeraz sie tym to sie zdarza zdecyduj sie wtedy na inna marke ja tez tak mialam dwukrotnie. Czasami niestety tez moze sie zdarzyc ze oko w ogole nie akceptuje soczewki i wtedy pozostaja tylko "binokle". Ale napewno nie bedziesz miala takiego problemu.
Pozdrowionka
aniolek850 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 15:09   #14
alex150313
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2
Dot.: Soczewki kontaktowe

Dzięki za odpowiedzi.
Mam jeszcze parę pytań.
Czy krople do oczu Hylo-care można stosować na soczewki czy trzeba najpierw zakropić oczy a następnie po jakimś czasie włożyć soczewki?

Mam soczewki 'minusy' na niewielką wadę. Noszę je od środy więc mam nadzieję że to ustąpi, ale nie zaszkodzi zapytać. Czy gorsze widzenie z bliska jest normalne na początku? Kiedy patrzę daleko wszystko jest ok, o wiele lepiej niż bez soczewek, ale kiedy czytam książkę albo patrzę na komputer jest gorzej niż bez nich. Nie chodzi tu tylko o ostrość widzenia, ale też ... parowanie soczewek? 'Rozszczepianie się' obrazu? Dopóki nie pomrugam, widzę gorzej.
Właśnie na suchość oka okulista polecił mi wyżej wymienione krople, ale dokucza mi to tylko przy patrzeniu z bliska. Do okulisty mogę wybrać się dopiero w środę, więc pytam wcześniej tu.
Więc, czy gorsze widzenie z bliska jest normalne na początku?
alex150313 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 18:23   #15
olamingus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3
Dot.: Soczewki kontaktowe

Alex, ja noszę soczewki od jakichś dwóch lat. Zawsze kiedy dzieje mi sie tak, jak opisujesz, mam właśnie suche oczy. Kiedyś zasnęłam w soczewkach (miesięcznych) i po obudzeniu nie mogłąm ich zdjąć bez dobrego "namoczenia" oczu kroplami. Okulistka mówiła, ze zarówno przywarcie szkieł do gałek, jak i odchodzenie soczewek spowodowane jest suchością oczu...
olamingus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:09.