dorośli maniacy anime ;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-24, 20:38   #1
fleur_deLys
Raczkowanie
 
Avatar fleur_deLys
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 125

dorośli maniacy anime ;)


Jak w tytule Czy są tu dorośli wielbiciele anime? (żeby była jasność, nie pytam o hentai ) Jakie serie szczególnie lubicie? Ja w zasadzie widziałam już chyba większość rekomendowanych serii z różnych gatunków i obecnie kończą mi się pomysły, co by tu obejrzeć.
Mam też przemożne wrażenie, że w ostatnim roku wyszło niewiele wartych obejrzenia
fleur_deLys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 10:48   #2
201703160940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 900
Dot.: dorośli maniacy anime ;)

Melduję się - ostatnio namiętnie oglądam Dragon Ball Z
201703160940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 13:01   #3
Leszczynowa
Raczkowanie
 
Avatar Leszczynowa
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 154
Dot.: dorośli maniacy anime ;)

Też lubię anime. Co prawda dopiero jakiś czas temu więcej zaczęłam oglądać, kiedyś bardzo sporadycznie. Moje pierwsze anime to Czarodziejka z Księżyca . Mam wiele tytułów do nadrobienia. Kilka z ulubionych: Touka Gettan, Paprika, Steins Gate, Ergo Proxy, Death Note, Clannad etc.
Leszczynowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 17:26   #4
fleur_deLys
Raczkowanie
 
Avatar fleur_deLys
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 125
Dot.: dorośli maniacy anime ;)

Tylko tyle nas jest czyli jednak w Polsce pokutuje przesąd, że anime to "tylko" Czarodziejka z księżyca, czyt. bajeczki dla dzieci :/ Szkoda, bo istnieje wiele anime o ambitniejszej fabule i przeznaczonych dla dorosłej widowni (kategorii jest naprawdę mnóstwo: od tzw. okruchów życia, po fantasy i horror). Dla mnie anime mają szczególny urok, bo jako bardzo swoisty produkt kultury japońskiej nierzadko prezentują unikatowy sposób percypowania rzeczywistości i mają interesujące przesłanie (bywa, że nawet głęboko filozoficzne).

dragon ball to raczej nie moje klimaty nie przepadam za tasiemcowymi seriami, w których tak długo trzeba czekać na pointę princeton_girl oglądasz tylko to, czy inne serie też?
Leszczynowa uważaj, bo anime wciąga, ani się obejrzysz a będziesz otaku A Claymore widziałaś?
Ja chyba najbardziej lubię stare anime z lat 80/90-tych, mają jakiś taki nostalgiczny klimat, który mnie ostatnio pociąga, aczkolwiek strasznie żałuję, że obejrzałam do końca Utenę
fleur_deLys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 19:46   #5
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: dorośli maniacy anime ;)

Jestem i ja
W ramach inspiracji, może znajdziecie dla siebie coś ciekawego: http://www.dailydot.com/fandom/funda...ampaign=buffer
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 20:31   #6
annic
Wtajemniczenie
 
Avatar annic
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 089
Dot.: dorośli maniacy anime ;)

Jestem jeszcze ja, ale z anime to sporadycznie obecnie, bo przechodzę fazę uzależnienia serialami koreańskimi

Z tego co widziałam, to między innymi: Death Note, Claymore, Ergo Proxy (stoi u mnie na półce i co jakiś czas sobie do niego wracam), Nana, Cowboy Bebop, Bleach (ale nie cały, przerwałam chyba po pierwszych 40-50), Ouran High School Host Club, Skip Beat, Witch Hunter Robin, Blood +, Love Hina, Lovely Complex, Honey&Clover, Kimi ni todoke i sporo innych, ale tyle tego było że za bardzo nie pamiętam tytułów z głowy

edit. Jeszcze mi się przypomniało: Chobits, Black Lagoon, Gunslinger Girl, Vampire Knight

Oglądał ktoś Elfen Lied? Brać się za to?

Edytowane przez annic
Czas edycji: 2014-03-25 o 20:54
annic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 21:02   #7
fleur_deLys
Raczkowanie
 
Avatar fleur_deLys
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 125
Dot.: dorośli maniacy anime ;)

ohayo!
haha, widziałam wszystkie z wymienionych i wieele więcej
Annic: Elfen Lied to klasyk, dość specyficzny, momentami drastyczny, ale jak nie przeraziła Cię ilość flaków w Claymore, to dasz radę
fleur_deLys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-25, 22:24   #8
Leszczynowa
Raczkowanie
 
Avatar Leszczynowa
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 154
Dot.: dorośli maniacy anime ;)

Cytat:
Napisane przez fleur_deLys Pokaż wiadomość
Leszczynowa uważaj, bo anime wciąga, ani się obejrzysz a będziesz otaku A Claymore widziałaś?
Właśnie zauważyłam, że wciąga i jest takim pożeraczem czasu, bo trudno się oderwać . O właśnie zapomniałam o Claymore! Bardzo mi się podobało (podczytuję też trochę mangę). Uwielbiam Teresę o łagodnym uśmiechu .

Cytat:
Napisane przez annic Pokaż wiadomość
edit. Jeszcze mi się przypomniało: Chobits, Black Lagoon, Gunslinger Girl, Vampire Knight

Oglądał ktoś Elfen Lied? Brać się za to?
Chobits to chyba pierwsze anime, które oglądałam świadomie (to znaczy wiedząc, że to anime ). Zawsze rozwalało mnie to jej chiiiii .
Elfen Lied oglądałam, może i drastyczne, ale dobre .
Leszczynowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 08:19   #9
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: dorośli maniacy anime ;)

Nie wiem czy już oficjalnie łapię się na dorosłych, bo młoda ciałem i duchem, ale od anime nie stronię. Ba, mogę się nawet pochwalić chłopakiem-tłumaczem
Łatwiej byłoby cokolwiek doradzić, gdybym wiedziała co już oglądałaś. Masz może konto na myanimelist? Wtedy można wszystko zgrabnie ogarnąć.
Śmiało tezę, iż to bajki dla dzieci, można wyrzucić. Nawet w mojej mieścinie jest trochę studentów (a nawet takich po magisterce) co chętnie oglądają i czytają. Polecam do wyszukania innych właśnie poprzez MAL-a, można się później z tymi ludźmi przecież umówić na kawę i pogaduchy w jakimś centrum. It works!

Z takich must watch to w sumie litania taka sama jak zwykle: Code Geass, Fate/Zero, Darker than Black, Hellsing, Black Lagoon, FullMetal Alchemist. Od siebie jeszcze wszystkim wciskam Mushishi, bardzo spokojne i faktycznie odprężające. Daj znać co cię interesuje i wynajdziemy jaką listę.
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 17:43   #10
fleur_deLys
Raczkowanie
 
Avatar fleur_deLys
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 125
Dot.: dorośli maniacy anime ;)

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Nie wiem czy już oficjalnie łapię się na dorosłych, bo młoda ciałem i duchem, ale od anime nie stronię. Ba, mogę się nawet pochwalić chłopakiem-tłumaczem
Łatwiej byłoby cokolwiek doradzić, gdybym wiedziała co już oglądałaś. Masz może konto na myanimelist? Wtedy można wszystko zgrabnie ogarnąć.
Śmiało tezę, iż to bajki dla dzieci, można wyrzucić. Nawet w mojej mieścinie jest trochę studentów (a nawet takich po magisterce) co chętnie oglądają i czytają. Polecam do wyszukania innych właśnie poprzez MAL-a, można się później z tymi ludźmi przecież umówić na kawę i pogaduchy w jakimś centrum. It works!

Z takich must watch to w sumie litania taka sama jak zwykle: Code Geass, Fate/Zero, Darker than Black, Hellsing, Black Lagoon, FullMetal Alchemist. Od siebie jeszcze wszystkim wciskam Mushishi, bardzo spokojne i faktycznie odprężające. Daj znać co cię interesuje i wynajdziemy jaką listę.
Hej! młoda ciałem i duchem to ja też jestem, chodziło mi raczej o to, że byłam ciekawa, czy są tu jacyś otaku nie z podstawówki i oglądający coś innego niż tylko Salior Moon (nie żebym miała coś do zarzucenia kultowej Czarodziejce)
nie mam konta na MAL, może pomyślę nad założeniem, ale wtedy to już w ogóle utknę przed ekranem
z wymienionych przez Ciebie anime nie znam tylko black lagoon; aktualnie kończę Noragami i mam chętkę na coś równie lekkiego, z drugiej stroni tęskno mi to dramatów i romansideł w stylu Vampire Knight (nie mogę odżałować, że nie ma kontynuacji Vampire Knight, bo przecież manga jeszcze szła dalej, niż to co było w dwóch sezonach)
nie wiem, czy powinnam się publicznie przyznawać ale lubię też yaoi w stylu Zetusai, czy Ai no kusabi
Sęk w tym, że obejrzałam już takie mnóstwo wszystkich możliwych serii, że boję się, że nic nie zostało
A, i zazdroszczę tłumacza pod ręką chociaż w sumie, większość zwrotów jestem też w stanie rozpoznać ze słuchu
fleur_deLys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 18:11   #11
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: dorośli maniacy anime ;)

Mój tłumacz pracuje na płaszczyźnie angielski-polski, ale też się przydaje, bo ja bardziej niemiecki, więc przy wspólnym oglądaniu czasem coś wytłumaczy.
Noragami nie widziałam, bo w sumie odkąd zaczęłam studia to czas i ochota spadły. Ale jeśli chodzi o coś lekkiego do oglądania, to Ouran High School Host Club, Tonari no Kaibutsu-kun albo Lovely Complex.
Co do Vampire Knighta, to z drugiej strony się cieszę, że anime dalej nie wyszło, bo zakończenie mangi było dla mnie tak głupie i kretyńskie, że szkoda gadać. Polecam MAL-a, bo nawet i bez konta można rekomendacje zerknąć i są podobne tytuły podane, zawsze coś.
Skoro tamte widziałaś, to może Another, Evangelion (+koniecznie kinówki), Junjou Romantica (no bardziej shonen ai niż yaoi, ale zawsze coś), może Kaichou wa maid-sama, Kuroshitsuji- chociaż to pewnie widziałaś. Osobiście darzę niezmierną miłością Katekyo Hitman Reborna, ale manga o niebo lepsza. Madoka trochę przereklamowana, ale Pandora Hearts całkiem ok (a manga dalej trwa). Do tego dokoptowałabym jeszcze Shiki i Soul Eatera, a na dokładkę Steins;Gate
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-26, 19:30   #12
fleur_deLys
Raczkowanie
 
Avatar fleur_deLys
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 125
Dot.: dorośli maniacy anime ;)

Lottie widziałam już wszystko z tego, co wymieniłaś także sama widzisz, ciężka sprawa ze mną a chociaż nie, steins gate nie kojarzę, do czego byś je porównała?
A co do VK, nie doczytałam do końca, bo nie podobało mi się w jakim kierunku zmierzała fabuła i nie chciałam znowu przeżyć takiej traumy, jak przy zakończeniu Uteny
fleur_deLys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-27, 06:21   #13
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: dorośli maniacy anime ;)

Hmm, jeśli nie kojarzysz "Maddo sajentist" to nie oglądałaś Steins;Gate. Grupa przyjaciół stworzyła mikrofalówkę, która potrafi wysyłać sms'y w przeszłość. Trochę mija, zanim się rozkręci, ale później już trudno się oderwać.
Ciesz się, że nie doczytałaś VK do końca, crap dla uszczęśliwienia każdego czytelnika nastąpił.
Hmm, Toradora!, Tiger & Bunny może? Saint Onii-san jest bardzo fajne, chociaż wolę pierwszy odcinek, drugi wyszedł słabiej, kinówka to też nie to, czego się spodziewałam, ale nadal dobre. Sama jeszcze Rozen Maiden lubuje, ale to tylko ze względu na Suiginto <3
Prócz tego tasiemce, tasiemce i jeszcze raz tasiemce. A do nich oczywiście i bezwzględnie ich mangi, żeby mieć pojęcie o fabule.
Luby poleca jeszcze Berserka (sama zresztą mu obiecałam, że mangę doczytam, eh eh), jak masz wenę na 3 sezony to o, Bakuman w sumie, całkiem miło się ogląda! Co z Tsubasa Chronicle i wszystkim od Clampa?
Nie wiem co tu jeszcze wpisywać, następnym razem chyba swojego mala wrzucę, chociaż tak w sumie strasznie mało na nim jest.
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-27, 12:42   #14
201703160940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 900
Dot.: dorośli maniacy anime ;)

Cytat:
Napisane przez fleur_deLys Pokaż wiadomość
princeton_girl oglądasz tylko to, czy inne serie też?
Na razie tylko to, mój chłopak mnie powoli wciąga w te klimaty
201703160940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-27, 17:00   #15
Leszczynowa
Raczkowanie
 
Avatar Leszczynowa
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 154
Dot.: dorośli maniacy anime ;)

A lubicie Kuuchuu Buranko? Cudownie kopnięte anime o zaburzeniach psychicznych . Jedno z moich ulubionych, a zapomniałam o nim.

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Hmm, jeśli nie kojarzysz "Maddo sajentist" to nie oglądałaś Steins;Gate. Grupa przyjaciół stworzyła mikrofalówkę, która potrafi wysyłać sms'y w przeszłość. Trochę mija, zanim się rozkręci, ale później już trudno się oderwać.
Świetne anime . Po pierwszym odcinku chciałam rzucić, ale na szczęście się opamiętałam. Strasznie lubię głównych bohaterów .
Leszczynowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-27, 17:04   #16
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: dorośli maniacy anime ;)

świetne, też planowałam dropnąć, ale wytrwałam
W sumie teraz nie bardzo mam pomysł co oglądać, onhold mam ergo proxy, niby fajne ale nie chce mi się akurat teraz oglądać, knb drugi sezon tak samo, tym bardziej że mangę czytam, więc bez sensu tak. Przydałby się jakiś faktycznie warty do obejrzenia tytuł (albo dużo wolnego czasu bez widma "powinnam pisać sprawozdanie")
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-28, 17:04   #17
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: dorośli maniacy anime ;)

Cytat:
Napisane przez fleur_deLys Pokaż wiadomość
Jak w tytule Czy są tu dorośli wielbiciele anime? (żeby była jasność, nie pytam o hentai ) Jakie serie szczególnie lubicie? Ja w zasadzie widziałam już chyba większość rekomendowanych serii z różnych gatunków i obecnie kończą mi się pomysły, co by tu obejrzeć.
Mam też przemożne wrażenie, że w ostatnim roku wyszło niewiele wartych obejrzenia
No co Ty? A świetny "Shingeki no Kyjoin"? Oprócz tego polecam z nowości "Kill la kill", "Space Dandy" (oba groteskowe) czy "Nobunagun". Mi osobiście spodobały się też "Blood Lad" i "Dangeropa the Animation".

Z moich ulubionych mało znana, ale świetna "Puella Magi Madoka Magica", oprócz tego klasyki: "Full Metal Alchemist" <3, "Elfen Lied", "Hellsing", "Death Note", "Higurashi no naku koro ni", "Ghost in the Shell"

z krótkometrażowych poruszający "Grobowiec świetlików"

z lżejszych "High Scholl DxD" (dużo fanserwisu, ale bardzo wciągający), "Soul Eater" "Great Teacher Onizuka" "Samurai Champloo" "Melancholia Haruhi Suzumiyi", "Vampire Knight" (taki "zmierzch" w wersji anime ), "Angel Beats!", "Toradora"

Uwielbiam anime!!!
Ale z drugiej strony nie lubię tasiemców, bo się wciągam, a nie mogę tak łatwo zerwać z uzależnieniem, bo obejrzenie całości wymaga wielu, wielu godzin przed ekranem

Edytowane przez Pantegram
Czas edycji: 2014-03-28 o 17:07
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-28, 18:05   #18
fleur_deLys
Raczkowanie
 
Avatar fleur_deLys
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 125
Dot.: dorośli maniacy anime ;)

Cytat:
Napisane przez Pantegram Pokaż wiadomość
No co Ty? A świetny "Shingeki no Kyjoin"? Oprócz tego polecam z nowości "Kill la kill", "Space Dandy" (oba groteskowe) czy "Nobunagun". Mi osobiście spodobały się też "Blood Lad" i "Dangeropa the Animation".

Z moich ulubionych mało znana, ale świetna "Puella Magi Madoka Magica", oprócz tego klasyki: "Full Metal Alchemist" <3, "Elfen Lied", "Hellsing", "Death Note", "Higurashi no naku koro ni", "Ghost in the Shell"

z krótkometrażowych poruszający "Grobowiec świetlików"

z lżejszych "High Scholl DxD" (dużo fanserwisu, ale bardzo wciągający), "Soul Eater" "Great Teacher Onizuka" "Samurai Champloo" "Melancholia Haruhi Suzumiyi", "Vampire Knight" (taki "zmierzch" w wersji anime ), "Angel Beats!", "Toradora"

Uwielbiam anime!!!
Ale z drugiej strony nie lubię tasiemców, bo się wciągam, a nie mogę tak łatwo zerwać z uzależnieniem, bo obejrzenie całości wymaga wielu, wielu godzin przed ekranem
aano, tak Shingeki no Kyojin jest boskie,ale teraz tyle czekania na drugi sezon (Erin!!) Killa la kill też mi odpowiada, ale pozostałe z wymienionych przez Ciebie nowości mają pewne wspólne cechy, które mnie drażnią - strasznie wkurzał mnie ten psychotyczny misiek, więc dałam sobie spokój. Pewnie, że jest jeszcze Noragami, czy inne, ale już je obejrzałam i dlatego piszę, że już nie ma nic ciekawego z pozostałych wymienionych, znam wszystko poza Puellą, ale coś czuje, że to taka inna wersja Sailor Moon (?)
a i mam ten sam problem, nie lubię długich serii, bo jak mnie fabuła wciągnie,to chcę obejrzeć "na raz" przez jeden dzień (ewentualnie i noc)
fleur_deLys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-28, 19:11   #19
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: dorośli maniacy anime ;)

Madoka nie jest znana? Toż to był przebój jak wychodził, wszyscy o tym gadali, a tak po prawdzie aż takie super to nie było. Oglądałam w wakacje na raz, prócz ścieżki dźwiękowej nic mnie nie porwało zbytnio, a charakter Madoki i to całe poświęcenie plepleple sorry, wysiadam z tego autobusu do krainy Mary Sue.
Jeśli chodzi o Shingeki, definitywnie polecam złapać się za mangę (jak zawsze w sumie), jakoś tak mam wrażenie lepiej jest to (no i więcej też).
Powtórnie polecam założenie MAL-a, łatwiej zerknąć co już widziałaś i polecić coś jeszcze
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-28, 19:32   #20
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: dorośli maniacy anime ;)

Ja, ja!
I zajrzyj na mangowy watek, jest rowniez o anime https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=90782
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-28, 19:41   #21
fleur_deLys
Raczkowanie
 
Avatar fleur_deLys
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 125
Dot.: dorośli maniacy anime ;)

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Ja, ja!
I zajrzyj na mangowy watek, jest rowniez o anime https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=90782
dzięki za link
fleur_deLys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-29, 17:08   #22
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: dorośli maniacy anime ;)

Cytat:
Napisane przez fleur_deLys Pokaż wiadomość
aano, tak Shingeki no Kyojin jest boskie,ale teraz tyle czekania na drugi sezon (Erin!!) Killa la kill też mi odpowiada, ale pozostałe z wymienionych przez Ciebie nowości mają pewne wspólne cechy, które mnie drażnią - strasznie wkurzał mnie ten psychotyczny misiek, więc dałam sobie spokój. Pewnie, że jest jeszcze Noragami, czy inne, ale już je obejrzałam i dlatego piszę, że już nie ma nic ciekawego z pozostałych wymienionych, znam wszystko poza Puellą, ale coś czuje, że to taka inna wersja Sailor Moon (?)
a i mam ten sam problem, nie lubię długich serii, bo jak mnie fabuła wciągnie,to chcę obejrzeć "na raz" przez jeden dzień (ewentualnie i noc)
Anoo, też umrę z ciekawości tysiąc razy do czasu wypuszczenia drugiego sezonu <chlip>
Co do miśka, to został on w jakimś rankingu okrzyknięty "maskotką roku" - podobać się nie musi, ale warto znać (btw, też uważam jego zachowanie za irytujące, ale ogółem pomysł na postać i jego wygląd uważam za świetne - a anime jest na podstawie gry podobno, dlatego jest dość specyficzne)

Absolutnie nie (poza motywem "magical girls")! To właśnie celowy zabieg twórców, którzy "strollowali" publikę, robiąc anime o cukierkowym początku, a później... następuje Gombrowiczowski gwałt przez uszy (metaforycznie, ofc ) Szczerze polecam

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Madoka nie jest znana? Toż to był przebój jak wychodził, wszyscy o tym gadali, a tak po prawdzie aż takie super to nie było. Oglądałam w wakacje na raz, prócz ścieżki dźwiękowej nic mnie nie porwało zbytnio, a charakter Madoki i to całe poświęcenie plepleple sorry, wysiadam z tego autobusu do krainy Mary Sue.
Z tego co zauważyłam, Madoka nie jest polecana na wszelakich forach mangowym nowicjuszom, nie należy do kanonu "kultowych" produkcji. A moim zdaniem jak najbardziej warto ją obejrzeć, na mnie zrobiła ogromne wrażenie, bo nie kojarzę innego anime, w którym pozory mylą aż tak (btw, postać Madoki to najsłabszy punkt całego anime) Dokładniej nie powiem, co mi się najbardziej podoba, bo zaspojleruję A co muzyki, to absolutny majstersztyk, tylko warto sobie przesłuchać oddzielnie, co Yuki Kajiura stworzyła na potrzeby tego anime, by się zorientować, jakiego ogromu świetnych motywów muzycznych twórcy nie wykorzystali
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-29, 21:24   #23
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: dorośli maniacy anime ;)

Wg mnie dużym błędem przy Madoce było opowiedzenie momentami zbyt mało, a momentami rozwlekanie wszystkiego i memłanie treści.
Potencjał był serio duży, właśnie przez kontrast między początkiem i oczekiwaniami, a tym, co dostaliśmy. Wystarczyło zachować klimat i trochę go podkręcić, gdyby zostało bez "cudów" byłoby o wiele lepsze imho.

Może mi ktoś doradzi coś fajnego, bo mam problem ruszyć z czymkolwiek ze zwykłego niechciejstwa. Poszukiwałabym czegoś faktycznie dobrego, zostawiającego niedosyt jak Black Lagoon, stronię od ecchi i loli, raczej wolałabym mystery/sf/fantasy, kreska preferowana z nowszych, do tych bardziej wiekowych trzeba mieć dzień niestety.
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-30, 18:27   #24
fleur_deLys
Raczkowanie
 
Avatar fleur_deLys
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 125
Dot.: dorośli maniacy anime ;)

Lottie: no. 6 jest niezłe, psycho pass też jeśli chodzi o sf/kryminały/zagadki.
z lżejszych z tego sezonu, niezłe jest Noragami, Mikakunin de Shinkoukei, Kill la kill
fleur_deLys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-30, 20:22   #25
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: dorośli maniacy anime ;)

Cytat:
Napisane przez fleur_deLys Pokaż wiadomość
z lżejszych z tego sezonu, niezłe jest Noragami, Mikakunin de Shinkoukei, Kill la kill
"Kill la kill" awansuje u mnie do kanonu klasyki, za idealnie wpasowujące się w mój gust absurdalne poczucie humoru i uniknięcie nudnego patosu i przewidywalności w finale Od początku do końca trzymało mnie w napięciu, nie pozostawiło uczucia niedosytu... Jestem zachwycona zakończeniem ostatni odc. oglądałam 2 razy
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-31, 17:26   #26
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: dorośli maniacy anime ;)

No6 widziałam, nawet nowelkę kiedyś czytałam.
Psycho-pass chłopak tłumaczył, więc obowiązkowo z jego subami, teraz czekam na drugi sezon (no i kreska Amano-sensei, musiałam).
Zbieram się chyba za Kill a kill w takim razie, jak ruszy wena na animu to sięgnę.

A dramy może ktoś ogląda?
Bo nie mam z kim się zachwycać nad Two Fathers
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-04, 08:45   #27
Sorbet
Zadomowienie
 
Avatar Sorbet
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Rzeszów/Edynburg
Wiadomości: 1 436
Dot.: dorośli maniacy anime ;)

No cześć ^^

A wiecie, że ma powstać po raz kolejny Czarodziejka z Księżyca? To się chyba remake nazywa fachowo
Uwielbiam anime. Jestem już na tyle wiekowa, że pamiętam czasopisma Animegaido oraz Kawaii. Moim ulubionym, niedoścignionym tytułem jest Cowboy Bebop - kocham kocham kocham i raz na parę lat sobie powtarzam od nowa wszystkie 26 odc. Strasznie lubię anime z moich licealnych czasów: Trigun, Evangelion, Ghost in the shell, Vampire Hunte D (świetne!). Znacie Wolf's Rain?
Dziś już nie oglądam tyle co kiedyś, bo lekko dobija mnie komputeryzacja rysunku. Ale wkręcił mnie strasznie Attack on Titans (jakoś zakodowałam sobie ten angielski tytuł, japońskiego nie mogę zapamiętać) - czegoś takiego jeszcze nie widziałam. Ilość zgnów poszczególnych bohaterów to chyba do Gry o tron można porównać
__________________
Sorbet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-06, 10:30   #28
Leszczynowa
Raczkowanie
 
Avatar Leszczynowa
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 154
Dot.: dorośli maniacy anime ;)

Ja bym chętnie nową Czarodziejkę z Księżyca obejrzała . Mam do tego anime duży sentyment, więc jestem ciekawa jak będzie wyglądała nowa wersja.
Fajnie, że napisałaś o Wolf's Rain, bo nie wiem jak to się stało, ale zaczęłam oglądać, podobało mi się, a potem nie dokończyłam . Chyba gdzieś wyjechałam i potem całkiem wyleciało mi to z głowy. Zabiorę się za to jeszcze raz .
Cytat:
Napisane przez Sorbet Pokaż wiadomość
Ale wkręcił mnie strasznie Attack on Titans (jakoś zakodowałam sobie ten angielski tytuł, japońskiego nie mogę zapamiętać) - czegoś takiego jeszcze nie widziałam. Ilość zgnów poszczególnych bohaterów to chyba do Gry o tron można porównać
Podoba mi się ta opinia, zachęcająca .
Leszczynowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-06, 20:45   #29
annic
Wtajemniczenie
 
Avatar annic
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 089
Dot.: dorośli maniacy anime ;)

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
A dramy może ktoś ogląda?
Ja oglądam, ale koreańskie głównie Japońskich mam za sobą kilka, koreańskich chyba nie zliczę, bo to już od kilku lat oglądam na bieżąco Chyba jakoś mimo wszystko język bardziej mi podszedł, co przyczyniło się do lekkiego spadku mojej oglądalności anime
Także ten tego - polecam dramy koreańskie - wielbię
annic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-06, 22:44   #30
Lady_Mosquito
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Mosquito
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 636
Dot.: dorośli maniacy anime ;)

Witam was Kiedyś anime oglądałam cały czas potem miałam dość długą przerwę (ok 2 lata chyba) ostatnio wróciłam do oglądania i nie bardzo wiem za co się zabrać jak skończę oglądać dawno zaczęte serie.
Gdyby kogoś interesowało : http://myanimelist.net/animelist/Lady_Mosquito
__________________
KWC

Mój paznokciowy instagram
lubimy czytać
Lady_Mosquito jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-21 11:46:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:09.