chrzciny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-14, 20:12   #1
nathaly27
Przyczajenie
 
Avatar nathaly27
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4

chrzciny


Więc nie wiem, czy umieszczam wątek w dobrym temacie, ale nicn lepszego nie mogłam znaleźć niedługo są chrzciny mojego siostrzeńca będę matką grzestną i mam pomysł na prezent mianowicie http://allegro.pl/item760977259_smoc...a_chrzest.html ale nie wiecie może, czy mogę to dostać w jakimś sklepie mieszkam w Częstochowie :P więc czy jest inna możliwość niż zamówienie go na allegro? ;>
nathaly27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 20:16   #2
mądrala
Zakorzenienie
 
Avatar mądrala
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: świat
Wiadomości: 8 165
GG do mądrala
Dot.: chrzciny

Widziałam takie w aparcie, ceny niestety nie pamiętam, ale pewnie były droższe...
__________________
61-60
SB, dam rade


mądrala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-15, 07:13   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: chrzciny

Nigdy nie zrozumiem sensu kupowania takich durnostojek i kurzołapek ??:-0

Kup mu porządny zestaw ksiązek/zabawke edukacyjną ,wypisz kartkę jako pamiątke i tyle.
albo załóż konto w banku i odkładaj mu pieniądze.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-15, 20:02   #4
201710120930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 741
Dot.: chrzciny

Mam mieszane uczucia do takich prezentów.
Z jednej strony fakt -raczej zbędne takie smoki czy srebne grawerowane malutkie łyzeczki ale z drugiej strony czy już wszystko musi być takie pozyteczne?
Jak siebie wyobrazasz w roli chrzestnej ? Czy drobiazgi,prezenty na przerózne okoliczności typu urodziny,święta,dni dziecka wchodzą w grę?
Jak tak to jeszcze zdązysz z zabawkami/ ubrankami..(oj zdązysz ,mówię Ci to ja podwójna chrzestna)
Prawdę mówiąc chrzciny to jest jedyna okazja na taki durnostojek(?)
Komunia w dzisiejszych czasach to już konkrety

No i weź pod uwagę sytuację finansową tej rodziny.
Jak jest normalna to kup co uważasz .Bo jak jest naprawdę tragiczna to już lepiej zapytać czy nie lepiej np śpiworka.No ale to juz moim zdaniem wyjątkowa sytuacja.
201710120930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-18, 10:33   #5
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: chrzciny

Cytat:
Napisane przez ŁAJKA Pokaż wiadomość
Mam mieszane uczucia do takich prezentów.
Z jednej strony fakt -raczej zbędne takie smoki czy srebne grawerowane malutkie łyzeczki ale z drugiej strony czy już wszystko musi być takie pozyteczne?
Jak siebie wyobrazasz w roli chrzestnej ? Czy drobiazgi,prezenty na przerózne okoliczności typu urodziny,święta,dni dziecka wchodzą w grę?
Jak tak to jeszcze zdązysz z zabawkami/ ubrankami..(oj zdązysz ,mówię Ci to ja podwójna chrzestna)
Prawdę mówiąc chrzciny to jest jedyna okazja na taki durnostojek(?)
Komunia w dzisiejszych czasach to już konkrety

No i weź pod uwagę sytuację finansową tej rodziny.
Jak jest normalna to kup co uważasz .Bo jak jest naprawdę tragiczna to już lepiej zapytać czy nie lepiej np śpiworka.No ale to juz moim zdaniem wyjątkowa sytuacja.
Wiesz, ja w sumie wolalabym właśnie praktycznie. Pamiątką może być karta, jak pisała Paula. A czy ten smoczek będzie taki super, czy będzie go dziecko trzymało na półce w wieku 15 lat? Tego nie wiadomo. To szkoda by było, jak dla mnie, żeby prezent taki wylądował gdzieś w szafce albo w kartonie zakurzony. No i praktycznych prezentów wg mnie nigdy nie jest za dużo, nawet jeśli ma się je tez wręczać na dzien dziecka, urodziny itp.
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-18, 11:31   #6
201710120930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 741
Dot.: chrzciny

Cytat:
Napisane przez arisa Pokaż wiadomość
Wiesz, ja w sumie wolalabym właśnie praktycznie. Pamiątką może być karta, jak pisała Paula. A czy ten smoczek będzie taki super, czy będzie go dziecko trzymało na półce w wieku 15 lat? Tego nie wiadomo. To szkoda by było, jak dla mnie, żeby prezent taki wylądował gdzieś w szafce albo w kartonie zakurzony. No i praktycznych prezentów wg mnie nigdy nie jest za dużo, nawet jeśli ma się je tez wręczać na dzien dziecka, urodziny itp.
Idąc tym tokiem myslenia to właciwie najlepiej jakbyśmy zawsze dostawali kase. (ja ci stówe ty mi później tez stówe)
Kupujesz co chcesz i masz 100 % gwarancje ze jestes zadowolona.
Ale tak nie idzie.No przynajmniej ja bym tak nie mogła i te tzw nietrafione prezenty biorę 'w koszta'
Jak sobię przypomnę jakie mała dostała prezenty na chrzcie to też bym mogła powiedzieć ze niektóre były nietrafione.A miały byc praktyczne a okazało się że nie były.

No i co z tego ze będzie się kurzył
Jest milion rzeczy które kupuje się na raz np czerwona podwiązka na egzamin i się potem kurzy.Nie o to.

Jeśli wszystkie prezenty byłoby nietrafione to może byłabym troszkę zła ale jeden?
201710120930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-18, 22:22   #7
arisa
Zadomowienie
 
Avatar arisa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 519
Dot.: chrzciny

Cytat:
Napisane przez ŁAJKA Pokaż wiadomość
Idąc tym tokiem myslenia to właciwie najlepiej jakbyśmy zawsze dostawali kase. (ja ci stówe ty mi później tez stówe)
Kupujesz co chcesz i masz 100 % gwarancje ze jestes zadowolona.
Ale tak nie idzie.No przynajmniej ja bym tak nie mogła i te tzw nietrafione prezenty biorę 'w koszta'
Jak sobię przypomnę jakie mała dostała prezenty na chrzcie to też bym mogła powiedzieć ze niektóre były nietrafione.A miały byc praktyczne a okazało się że nie były.

No i co z tego ze będzie się kurzył
Jest milion rzeczy które kupuje się na raz np czerwona podwiązka na egzamin i się potem kurzy.Nie o to.

Jeśli wszystkie prezenty byłoby nietrafione to może byłabym troszkę zła ale jeden?
Ja nie mam rzeczy na raz (no, może poza gumkami), ale widać po prostu mam takie podejście. A nietrafione prezenty się nie trafiają, jeśli ktoś wie, jaka rzecz by się przydała.
__________________
Co to jest miłość ? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowiek idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do głębi serca

http://s3.suwaczek.com/20090530040117.png

http://www.suwaczki.com/tickers/p19ucsqvry96uqg4.png

15.12.2010 - prawo jazdy zdane
arisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-19, 10:50   #8
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: chrzciny

Cytat:
Napisane przez ŁAJKA Pokaż wiadomość
Idąc tym tokiem myslenia to właciwie najlepiej jakbyśmy zawsze dostawali kase. (ja ci stówe ty mi później tez stówe)
Kupujesz co chcesz i masz 100 % gwarancje ze jestes zadowolona.
Ale tak nie idzie.No przynajmniej ja bym tak nie mogła i te tzw nietrafione prezenty biorę 'w koszta'
Jak sobię przypomnę jakie mała dostała prezenty na chrzcie to też bym mogła powiedzieć ze niektóre były nietrafione.A miały byc praktyczne a okazało się że nie były.

No i co z tego ze będzie się kurzył
Jest milion rzeczy które kupuje się na raz np czerwona podwiązka na egzamin i się potem kurzy.Nie o to.

Jeśli wszystkie prezenty byłoby nietrafione to może byłabym troszkę zła ale jeden?
No tak ,tylko jeśli dostajesz paczkę pieluch z założenia praktyczne a potem okazuje się ze nie możesz ich używać bo dziecko ma uczulenie to inna sprawa niż z góry kupować jakiś klamot nie praktyczny .

Czerwona podwiązka na egzamin ma przynieść szczęście wiec jest praktyczna i kupuje się ją jako osoba dorosła ,świadomie na te 1 okazję.
Zresztą taka podwiązkę można wykorzystać w innych momentach np. jako gumkę do włosów

Chrzest jest dziecka i powinno miec możliwość uzywania prezentów w najblizszym czasie a nie za 6 lat kiedy będzie wstanie unieść taki smoczek/łyżeczkę/grzebień i nie zrobić sobie krzywdy.

Moge zrozumiec danie takiego prezentu przez osoby starsze np. babcia ale mlode ?nigdy.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-19, 12:57   #9
38c1d5d45cddcf54e3786f1c4160e951215d24cd_5ff109160b8e8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 7 279
Dot.: chrzciny

ja nie byłabym zadowolona, gdyby mój syn na chrzest dostał taki smoczek- ładny, może i jakaś pamiątka to jest- ale taka trochę bez sensu, bo co po takim smoczku mojemu synowi jak będzie maiła kilkanaście laty? No i co mi po tym smoczku teraz? Schowam do szafki i będzie się kurzył...
Jestem zwolenniczką prezentów praktycznych (zabawki, ciuszki, itp) lub pieniędzy. Kartka z życzeniami jest wystarczającą pamiątką.
Ale to oczywiście tylko moje zdanie, każdy ma inne.
38c1d5d45cddcf54e3786f1c4160e951215d24cd_5ff109160b8e8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-19, 22:09   #10
Ev@
Raczkowanie
 
Avatar Ev@
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 325
GG do Ev@
Dot.: chrzciny

Ja już jestem po chrzcinach swojego synka, od chrzestnego dostał złoty łańcuszek z medalikiem, a od reszty pieniążki.
Moim zdaniem najlepszy jest właśnie łańcuszek z przywieszką, bo jest to pamiątka na całe życie, poza tym dziecko ma ten łańcuszek potem do komunii. Dowiedz się może, co kupuje chrzestny, może złóżcie się razem na prezent? Średnio sam łańcuszek kosztuje około 400 zł, medalik ok. 100 zł (czyli razem wyjdzie od 400 - 500 zł). Nie wiem ile chcesz przeznaczyć?
A jeżeli nie, to ładny zestaw książek (koniecznie z dedykacją!) jak ktoś proponował wcześniej będzie ok. Albo kopertka Zabawki, ubranka itp. zdąży jeszcze dostać.
Ev@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 19:37   #11
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: chrzciny

Ja bym nie byla zadowolona z takiego smoczka jesli by moje dziecko takie cos dostalo....wole cos praktycznego czyli ciuszki, zabawki i tym podobne rzeczy...cos z czego dziecko bedzie mialo radoche i moglo korzystac w najblizszym czasie...ewentualnie pieniadze....ja gdybym byla chrzestna dalabym pieniadze + jakies ubranka lub zabawki...moje dziecko dostalo glownie pieniadze ale dostalo tez ubranka i zabawki a na pamiatke kartki..ewentualnie zapytaj co by chcieli zebys kupila albo co potrzebuja, ewentualnie na co zbieraja dziecku...
Moj maly od chrzestnych dostal tylko pieniadze

Edytowane przez buziaczekk
Czas edycji: 2009-10-21 o 19:39
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-21, 21:48   #12
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: chrzciny

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Czerwona podwiązka na egzamin ma przynieść szczęście wiec jest praktyczna i kupuje się ją jako osoba dorosła ,świadomie na te 1 okazję.
Zresztą taka podwiązkę można wykorzystać w innych momentach np. jako gumkę do włosów
a co sie robi z suknia slubną? ktora kosztowala kupe kasy, tylko na jedna okazję... czasem szkoda sprzedac, lepiej niech wisi w szafie...

Cytat:
Napisane przez nathaly27 Pokaż wiadomość
niedługo są chrzciny mojego siostrzeńca będę matką grzestną i mam pomysł na prezent mianowicie http://allegro.pl/item760977259_smoc...a_chrzest.html
Ja chcialam zeby moje dzieci dostały cos takiego... nie dostały, wiec kupilismy sami, starszemu łyzeczkę na all, z grawerunkiem
a młodszemu chce kupic wlasnie smoczek znalazlam taki w pasazu w Carfurze, na stoisku ze srebrem, cena ok 90zl i moza schowac do niego zabek
Od zabawek uginaja sie juz nam pólki. Wole prezenty pamiatkowe na takie okazje.

Edytowane przez 1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Czas edycji: 2009-10-21 o 21:50
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-27, 22:06   #13
Ev@
Raczkowanie
 
Avatar Ev@
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 325
GG do Ev@
Dot.: chrzciny

Ja teraz będę chrzestną i daję pieniążki. Chrzestny kupuje łańcuszek z medalikiem. Na wszelki wypadek spytałam jednak rodziców czy mają jakieś życzenia ale stwierdzili że kaska będzie ok
Myślę, że najlepiej spytać właśnie. To duży wydatek, więc po co kupować, coś co nie przyniesie radości dziecku czy rodzicom. A jeżeli chodzi o srebrne łyżeczki czy smoczki, to ja już bym wolała jakiś ładny album fotograficzny albo ramkę na zdjęcie. Widziałam na Allegro takie zestawy na chrzciny.
Ev@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 07:26   #14
rumcia1
Rozeznanie
 
Avatar rumcia1
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 874
Dot.: chrzciny

Ja uważam, że taki smoczek, czy łyżeczka to mógłby być dodatkowy prezent do innego praktycznego lub do pieniążków. Chociaż ja nie kupiłabym takiej pamiątki. Ząbki jak wiadomo znikają, bo przecież zabiera je wróżka 'Zębuszka'. Nie widzę powodu ich zbierać do schowka.
Myślę, że lepszą pamiątką jest np. księga pamiątkowa - jaką można kupić specjalnie na chrzciny - jest tańsza od wyżej wymienionych rzeczy i można tam wpisać datę chrztu - wkleić zdjęcia, obrysować stópki, włożyć do koperty pukiel włosów jak ktoś chce, (ja nie wkładałam) i jest miejsce na wpisy zebranych gości. Kartki z życzeniami chwilę są a potem się zawieruszają w papierach, a tak w takiej księdze każdy z uczestników uroczystości może zostawić swój wpis - o ile chrzestni tego dopilnują, bo rodzice w dniu chrztu nie będą oglądać księgi pod kątem co należałoby w niej uzupełnić. Każde z moich dzieciaków ma taką księgę i jestem z tego zadowolona a oprócz tego kiedyś dam im ich świece od chrztu, ubranka i białe szaty. Każdy ma swoje. (Ubranka musiałam kupić każdemu nowe, bo wagowo i rozmiarowo nie trafili) - ale nic szczególnego welurkowe białe ubranka z emblematami typu aniołek itp., a każdy był chrzczony w beciku z kapką - bardziej mi się to podobało niż te sztuczne garniturki sztywne. Na dziewczynki widziałam śliczne sukienki białe, a na chłopczyka nie mogłam znaleźć ładnego ubranka - został więc becik i było bardzo ładnie i odświętnie.
rumcia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 07:39   #15
edytcia
Zakorzenienie
 
Avatar edytcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: tam, tam
Wiadomości: 3 342
Dot.: chrzciny

Myśmy na chrzest siostrzenicy kupili zawieszkę ze złota, taką otwieraną z miejscami na zdjecia. Z tyłu grawer W dniu chrztu Alicji chrzestny (to tż był chrzestnym) Wszyscy zadowoleni, a to dlatego bo wcześniej zapytaliśmy rodziców co chcą i powiedzieli, że nie chcą kasy, bo to mają, ale chcą, żeby miała pamiątkę na całe życie.

Bardziej do mnie przemawiają złote łańcuszku z medalikiem, niż te łyżeczki i smoczki. Nie wiedzę sensu.

Cytat:
Napisane przez Ela
a co sie robi z suknia slubną? ktora kosztowala kupe kasy, tylko na jedna okazję... czasem szkoda sprzedac, lepiej niech wisi w szafie...
Nie łapię porównania. Nikt nikogo dorosłego nie zmusza do kupowania drogiej sukni ślubnej. A podwiązka to koszt 20 zł.
edytcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 08:11   #16
201710120930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 741
Dot.: chrzciny

Ja jeszcze napiszę tak.
Jakby padło pytanie w moją stronę co sobie życzę na prezent dla dziecka to oczywiście nie zażyczyłabym sobie tego smoczka
Ale jakbym go dostała znienacka to nie robiłabym dramatu że nie dostało jakieś praktycznego fiszerprajsa
201710120930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:03.