Jak urządzić ten pokój? ;) - wystrój i umeblowanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-12, 17:40   #1
Hanylory
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 7
Question

Jak urządzić ten pokój? ;) - wystrój i umeblowanie


Zastanawiam sie jak urządzić ten pokój? Chodzi mi głównie o wystrój.
Może powiem co zostaje na 100%, a co chce zmienić- kanapy wraz z fotelami i stołkami które są na zdjęciach nie będzie. W ich miejsce wejdzie sofa (taka pod kolor mebli) + pufa. Meble (znaczy te szafki co stoją w rogu ściany) zostają.
No i: ściany będą malowane, myślałam o czymś takim żeby zrobić jedną ściane inną niż pozostałe, dywan będzie zakupiony nowy, firanki również (myślałam żeby kupić tzw. "nitki" ), fotel do biórka (jak i samo biórko) będzie nowy.
No i moje pytania do Was: Na jaki kolor/ kolory pomalować ściany? Jaki kolor firanek? Jaki kolor dywanu? Co byście wyrzuciły z pokoju, co dały nowe, co zmieniły? I jak ozdobić pokój żeby jakoś wyglądał? Jakieś ozdoby, urozmaicenia? Jestem otwarta na propozycje i w pokoju moge zmienić prawie wszystko więc licze na szczerość.
(PS. niestety zdjęcia są słabej jakości...)
Hanylory jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 18:19   #2
wiolcysia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 57
GG do wiolcysia
Dot.: Jak urządzić ten pokój? ;) - wystrój i umeblowanie

Hm, a moze jakas podpowiedz.. czym sie interesujesz? Bo wiesz, rodzaji pokoi tyle ze ho ho
Co Ci sie podoba? A i podaj wymiary to bedziemy myslec, dzis mam dzien tworczy
wiolcysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 19:20   #3
Hanylory
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 7
Dot.: Jak urządzić ten pokój? ;) - wystrój i umeblowanie

8,0m x 3,2m. Przy urządzaniu pokoju raczej nie bede sie kierowała zainteresowaniami. Po protu chodzi mi o to żeby pokój był ładny.
Hanylory jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 19:29   #4
ouii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 68
Dot.: Jak urządzić ten pokój? ;) - wystrój i umeblowanie

Aj, ładnych to jest wiele, a zainteresowania moga pomóc, dodać pokojowi charakteru, indywidualności, przez co stanie się ciekawszy - ładniejszy. Powiedz może jakie kolory lubisz, jakich ninawidzisz, może jakiej muzyki słuchasz, czy jesteś typem dziewczyny "sportowej" czy raczej melancholijnej? ;p Chcesz żeby pokój był raczej nowoczesny, dziewczęcy, typowo młodzieżowy? Możliwości jest zbyt wiele, najpierw trzeba obmyśleć siebie samego.
ouii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 20:00   #5
Hanylory
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 7
Dot.: Jak urządzić ten pokój? ;) - wystrój i umeblowanie

Kolory.. żywe. tzn. czerwień, zieleń, niebieski, pomarańczowy. Nie lubie szarego i innych nudnych. Jestem raczej osobą ruchliwą Pokój raczej żeby był bardziej nowoczesny i estetyczny . i dziękuje za odpowiedzi!
Hanylory jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 10:45   #6
millia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 414
Dot.: Jak urządzić ten pokój? ;) - wystrój i umeblowanie

Cytat:
Napisane przez Hanylory Pokaż wiadomość
No i moje pytania do Was: Na jaki kolor/ kolory pomalować ściany? Jaki kolor firanek? Jaki kolor dywanu? Co byście wyrzuciły z pokoju, co dały nowe, co zmieniły? I jak ozdobić pokój żeby jakoś wyglądał? Jakieś ozdoby, urozmaicenia? Jestem otwarta na propozycje i w pokoju moge zmienić prawie wszystko więc licze na szczerość.
W pierwszej kolejności skup się na ścianach, bo dywan i inne dekoracje dobierzesz na końcu. Pomysł z różnymi kolorami ścian jest jak najbardziej na czasie, ale raczej odradzałabym czerwony. Zieleń, niebieski, pomarańczowy są ok, ale nie wszystkie na raz. Wybierz jeden kolor główny i jakiś uzupełniający np. zestawienie pomarańczowego i błękitu i w sumie możesz to zrobić na parę sposobów
jedna ściana pomarańczowa, a inne błękitne. lub wszystkie błękitne, ale na jednej pomarańczowa naklejka (to od razu rozwiązałoby problem ozdób na ścianie) jak na wizualizacjach:
millia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 20:09   #7
Hanylory
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 7
Dot.: Jak urządzić ten pokój? ;) - wystrój i umeblowanie

Dzięki millia Właśnie myśle o pomarańczowych ścianach i jedna jakaś inna.. Z tą naklejką fajny pomysł, chyba sie do niego zastosuje.
Hanylory jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-25, 10:34   #8
cornelly
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 72
Dot.: Jak urządzić ten pokój? ;) - wystrój i umeblowanie

No tak kolor ścian to podstawa. Jak lubisz nasycone i żywe kolor to może czerwień, albo intensywna, trawiasta zieleń ? To takie kolory pełne życia. a na jedna ścianę jakąś tapetę z fajnym wzorem, albo fototapetę?
Co mi się nie podoba to kanapa i fotele, ja bym je zmieniła (choć rozumiem że to w grę wchodzą pieniądze...) Ale coś bardziej klasycznego? Podrzucam moje opcje Meble są ok, będą pasować do intensywnego koloru na ścianach. a dodatki to już pikuś, zostaw je na koniec.
cornelly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-25, 19:13   #9
xkajax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 10
Dot.: Jak urządzić ten pokój? ;) - wystrój i umeblowanie

Witam Hanylory:-) Chcialabym podsunąć Ci pewien pomysl na kolorowy i estetyczny pokój :) Ja swoj mam wlasnie w remoncie. Ściany: pięknie wygląda połączenie śliwki z mangolia(taki beż); chodzi mi o to, że jedna ściana jednego koloru, druga innego :) Przyklad drugi to curry i złoto; tak żywo i słonecznie! Trzeci: bardzo mi sie podoba taka mocna limonka z wrzosem! Następnie ozdoby! Ja zrobilam dzis dwa pudelka oklejone bibula- swietnie to wyglada i ozywia:) Oczywiscie załączam zdjęcia pudełek. Narazie nie mam pokoju, ale jak juz bedzie po remoncie ładny i odmalowany to beda sie ladnie komponowaly z cala reszta :) Ja robie sciany taka lewede czy jasny fiolet.. Do pokoju przydaje się tablica korkowa, ktora mozna ladnie ozdobic lub przypiąć zdjęcia z przyjaciolmi, chlopakiem. Hmmm co jeszcze.. No i doniczki, ktore mozna kupic np w kwiaciarni bardzo ladne, kolorowe, ze wzorkami :) Do tego kwiatuszek i pięknie! :) Mam nadzieje, ze moje porady sie przydadza
xkajax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-25, 19:22   #10
wiolcysia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 57
GG do wiolcysia
Dot.: Jak urządzić ten pokój? ;) - wystrój i umeblowanie

cornelly.. mozesz mi powiedziec z jakiego sklepu jest ta druga sofa?!
wiolcysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-25, 20:08   #11
xkajax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 10
Dot.: Jak urządzić ten pokój? ;) - wystrój i umeblowanie

Cytat:
Napisane przez Hanylory Pokaż wiadomość
Zastanawiam sie jak urządzić ten pokój? Chodzi mi głównie o wystrój.
Może powiem co zostaje na 100%, a co chce zmienić- kanapy wraz z fotelami i stołkami które są na zdjęciach nie będzie. W ich miejsce wejdzie sofa (taka pod kolor mebli) + pufa. Meble (znaczy te szafki co stoją w rogu ściany) zostają.
No i: ściany będą malowane, myślałam o czymś takim żeby zrobić jedną ściane inną niż pozostałe, dywan będzie zakupiony nowy, firanki również (myślałam żeby kupić tzw. "nitki" ), fotel do biórka (jak i samo biórko) będzie nowy.
No i moje pytania do Was: Na jaki kolor/ kolory pomalować ściany? Jaki kolor firanek? Jaki kolor dywanu? Co byście wyrzuciły z pokoju, co dały nowe, co zmieniły? I jak ozdobić pokój żeby jakoś wyglądał? Jakieś ozdoby, urozmaicenia? Jestem otwarta na propozycje i w pokoju moge zmienić prawie wszystko więc licze na szczerość.
(PS. niestety zdjęcia są słabej jakości...)
I jeszcze jedno: Te firanki "nitki" możesz po kilka związać kokardkami- świetnie to wyglada (widzialam u kolezanki), a na parapecie kolorowe doniczki z ładnymi kwiatkami Zawsze chcialam tak mieć...
__________________
3 lipiec 2009 - nasze pierwsze spotkanie

Kocham Cię bardzo


:pazurk i:
Kosmetologia na mnie czeka
xkajax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-26, 10:18   #12
millia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 414
Dot.: Jak urządzić ten pokój? ;) - wystrój i umeblowanie

Cytat:
Napisane przez Hanylory Pokaż wiadomość
Dzięki millia Właśnie myśle o pomarańczowych ścianach i jedna jakaś inna.. Z tą naklejką fajny pomysł, chyba sie do niego zastosuje.
Cieszę się, że mogłam pomóc. Jeśli dalej chcesz się bawić z kolorami, to nawet nie musisz tworzyć nowego projektu - weź którąś z moich wizualizacji z net+, otwórz ją w gimpie i dowolnie zmieniaj kolor ścian; możesz też nałożyć inne naklejki
millia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-26, 10:29   #13
cornelly
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 72
Dot.: Jak urządzić ten pokój? ;) - wystrój i umeblowanie

wiolcysia sofa jest ze sklepu internetowego kelman.pl z tego co się orientuję to ten model jest chyba w kilku wariantach kolorystycznych nawet
cornelly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-27, 14:57   #14
Hanylory
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 7
Dot.: Jak urządzić ten pokój? ;) - wystrój i umeblowanie

cornelly - tej kanapy i foteli już nie ma Kupiłam nową kanape podobną do tej drugiej co pokazałaś. I właśnie myślałam o czerwieni lub zieleni.
xkajax - o dzięki za pomysł z pudełkami i bibułą na pewno skorzystam. co do wiązania "nitek" też sie chyba zastosuje bo rzeczywiście może efektownie wyglądać.
Hanylory jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-28, 09:05   #15
xkajax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 10
Dot.: Jak urządzić ten pokój? ;) - wystrój i umeblowanie

Cytat:
Napisane przez Hanylory Pokaż wiadomość
cornelly - tej kanapy i foteli już nie ma Kupiłam nową kanape podobną do tej drugiej co pokazałaś. I właśnie myślałam o czerwieni lub zieleni.
xkajax - o dzięki za pomysł z pudełkami i bibułą na pewno skorzystam. co do wiązania "nitek" też sie chyba zastosuje bo rzeczywiście może efektownie wyglądać.

To fajnie, ze moglam pomoc Do tych pudelek dalam jakies papiery i niepotrzebne rzeczy
__________________
3 lipiec 2009 - nasze pierwsze spotkanie

Kocham Cię bardzo


:pazurk i:
Kosmetologia na mnie czeka
xkajax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:44.