Zepsute zęby? Pomocy :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-03, 19:17   #1
eto_bila
Przyczajenie
 
Avatar eto_bila
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 11

Zepsute zęby? Pomocy :)


Mam takie głupie pytanie. Od pewnego czasu z tyłu na moim zębie - dwójce pojawiła się mała dziurka lub jakieś przebarwienie, nie bardzo wiem, jak to nazwać... Nie wiem, czy przypadkiem ten ząb nie zaczął mi się psuć. Czy to możliwe? Zazwyczaj wszyscy mówią, że dwójki i jedynki się nie psują, bo jedzenie tam się nie zatrzymuje na dłużej... Chciałabym się zapytać, czy jednak to błędna opinia i czy dwójka może się zepsuć? No bo skoro inne zęby te dalsze raczej mi się nie psują, bo na razie tylko 2 zęby wymagały leczenia, a mam 17 lat... to czy te mogą się zepsuć?
eto_bila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 19:19   #2
eto_bila
Przyczajenie
 
Avatar eto_bila
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 11
Dot.: Zepsute zęby? Pomocy :)

oczywiście chodzi mi o górne dwójki
eto_bila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 19:40   #3
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Dot.: Zepsute zęby? Pomocy :)

Nie prosciej pojsc do dentysty na przeglad?
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 19:52   #4
eto_bila
Przyczajenie
 
Avatar eto_bila
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 11
Dot.: Zepsute zęby? Pomocy :)

Cytat:
Napisane przez mskladaczek
Nie prosciej pojsc do dentysty na przeglad?
Byłam miesiąc temu, ale wtedy jeszcze nie widziałam nic w tej dwójce... Dentysta zwykle przegląda mi tylko te dalsze zęby... A teraz w najbliższym czasie znów nie mogę pojechać, bo za daleko muszę dojeżdżać... Postanowiłam więc zapytać na Wizażu, jak to jest...
eto_bila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 19:59   #5
Maayke
Przyczajenie
 
Avatar Maayke
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 13
GG do Maayke
Dot.: Zepsute zęby? Pomocy :)

Nie wiem kto Ci takich zabobonow naopowiadal mialam juz robiona jedynke... i prawda jest taka ze dentysci rzeczywiscie zwracaja uwage raczej na zeby z tyłu, dlatego warto czasami im przypomniec ze przednie tez sie psuja najlepiej udaj sie do prywatnego specjalisty w tej dziedzinie... jak bedzie dziurka to zrobi Ci ja tak, ze nawet pod ultrafiolelem na dyskotece plomba nie bedzie sie wyrozniac z ta jedynka to sama duzo przeszlam wiec wiem co mowie pozdrawiam
__________________
..::Nie ma innego wszechświata prócz wszechświata ludzkiego- wszechświata ludzkiej subiektywności::..
Maayke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 20:00   #6
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Dot.: Zepsute zęby? Pomocy :)

Moga byc ubytki w dwojkach, w jedynkach rowniez.
Duzo rzadziej niz w trzonowcach, ale jednak...
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 20:02   #7
eto_bila
Przyczajenie
 
Avatar eto_bila
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 11
Dot.: Zepsute zęby? Pomocy :)

Bardzo dziękuję za odpowiedzi
eto_bila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-03, 21:06   #8
moskirz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 137
GG do moskirz
Dot.: Zepsute zęby? Pomocy :)

Cytat:
Napisane przez eto_bila
Mam takie głupie pytanie. Od pewnego czasu z tyłu na moim zębie - dwójce pojawiła się mała dziurka lub jakieś przebarwienie, nie bardzo wiem, jak to nazwać... Nie wiem, czy przypadkiem ten ząb nie zaczął mi się psuć. Czy to możliwe? Zazwyczaj wszyscy mówią, że dwójki i jedynki się nie psują, bo jedzenie tam się nie zatrzymuje na dłużej... Chciałabym się zapytać, czy jednak to błędna opinia i czy dwójka może się zepsuć? No bo skoro inne zęby te dalsze raczej mi się nie psują, bo na razie tylko 2 zęby wymagały leczenia, a mam 17 lat... to czy te mogą się zepsuć?

przeczytaj jeszcze raz co napisałaś...

jak jedynki i dwójki się nie psują??? jak chcesz zapodam ci nie 1 i nie 2 zdjęcia pacjentów którzy trafiająna fotel właśnie z siekaczami do leczenia.. dotyczy to każego wieku...
moskirz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 23:01   #9
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 307
Dot.: Zepsute zęby? Pomocy :)

Cytat:
Napisane przez moskirz
przeczytaj jeszcze raz co napisałaś...

jak jedynki i dwójki się nie psują??? jak chcesz zapodam ci nie 1 i nie 2 zdjęcia pacjentów którzy trafiająna fotel właśnie z siekaczami do leczenia.. dotyczy to każego wieku...
Spokojnie... Kto pytani nie błądzi Teraz już przynajmniej dziewczyna będzie wiedziała

A ja mam inne pytanie, a nie chce zakładać specjalnie nowego wątku, a widzę, że jesteś dentystą
Chodzi o to, że rośnie mi ósemka, ale sie zahaczyła o siódemkę no i na tym koniec. W efekcie bolą mnie wszystkie zęby u góry. Moja dentystka stwierdziła, że nie da sie nic zrobić, ewentualnie mam jakoś masować ta ósemkę ąz sama wyjdzie. No ale tak już ją masuje i masuje i nic. Nie da sie tego zrobić jakoś ortodontycznie? Mam troche miejsca, żeby poprzesuwać te zęby, tylko czy to sie wtedy w jakiś sposób odhaczy?

Pozdrawiam
Justin Timberlake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-05, 18:13   #10
moskirz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 137
GG do moskirz
Dot.: Zepsute zęby? Pomocy :)

nie wiem..

niestety nie widze zdjęcia rtg tej okolicy

ortodontycznie nie wypali.. lepiej usunąć...
moskirz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-05, 18:18   #11
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 307
Dot.: Zepsute zęby? Pomocy :)

ok, dziękuję za odpowiedź
Justin Timberlake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-10, 17:17   #12
Dwight
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 7
Dot.: Zepsute zęby? Pomocy :)

zeby nie zakladac nowego tematu tez sie tu zapytam. Tez mam problem z zabkami otoz miedzy jedynkami a dwojkami mialem kiedys zakladane plomby , ktore teraz sie sciemnily i sa brzydkie . Mam zamiar isc je wymienic ale nie wiem jaki rodzaj plomb wybrac, zeby nie wyroznialy sie od prawdziwego zeba (chodzi mi, ktore wypelnienie mam wybrac Herculite, glasjonomerowe, chemoutwardzalne czy amalgamatowe?) I czy po wymienie nie bedzie juz widac tego brzydkiego przebarwienia?
Dwight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-10, 21:33   #13
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 307
Dot.: Zepsute zęby? Pomocy :)

Nie wiem co to za dwa pierwsze, ale amalgamatowego napewno nie bierz, bo to ma kolor taki szary, wygląda jak aluminium, więc to napewno będzie widoczne. Ja jak już bym brała chemoutwardzalne, a raczej światło-utwardzalne, (czy jak to tam sie nazywa ). A może to to samo?
Zresztą dentysta Ci powinien dobrać dobre
Justin Timberlake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-18, 00:52   #14
eto_bila
Przyczajenie
 
Avatar eto_bila
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 11
Dot.: Zepsute zęby? Pomocy :)

Cytat:
Napisane przez moskirz
przeczytaj jeszcze raz co napisałaś...

jak jedynki i dwójki się nie psują??? jak chcesz zapodam ci nie 1 i nie 2 zdjęcia pacjentów którzy trafiająna fotel właśnie z siekaczami do leczenia.. dotyczy to każego wieku...
no to proszę, zapodaj te zdjęcia...
eto_bila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-18, 07:48   #15
JoOlc!a
Rozeznanie
 
Avatar JoOlc!a
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 522
Dot.: Zepsute zęby? Pomocy :)

Wiesz.... ja mam 14 lat a moje zeby w wiekszosci tez byly zepsute ale teraz juz mam wyleczone chodzialm 1rok do dentysty co miesiac i mam zdrowy usmiech i spokoj z zebami na jakis czas, tobie tez radze isc do denstysy.Pozdrawiam
__________________

JoOlc!a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-18, 08:49   #16
Kiya
Zakorzenienie
 
Avatar Kiya
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 706
Dot.: Zepsute zęby? Pomocy :)

najlepsze wypełnienia do zębów przednich to światłoutwardzalne bardzo dobrze imitujące szkliwo np. Gradia,zapytaj swojego dentystę.
__________________
Szukam twarzy do portretów - foto ---->https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=365223
Kiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-18, 09:46   #17
Amanda:)
Zadomowienie
 
Avatar Amanda:)
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 827
Dot.: Zepsute zęby? Pomocy :)

Ja kiedyś miałam próchnicę w przerwie między jedynkami więc te zęby też mogą się psuć
__________________

Amanda:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-19, 19:45   #18
aalutka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 411
Dot.: Zepsute zęby? Pomocy :)

no ja też słyszałam, że te przednie zęby psują się tak samo jak te z tyłu, niestety... sama nie wiem, czy mi się jeden nie psuje, chyba dwójka... także Ci radzę wybrać się do dentysty i najlepiej powiedzieć, żeby przyjżał się tej dwójce...
__________________

aalutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-19, 20:10   #19
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Zepsute zęby? Pomocy :)

Cytat:
Napisane przez eto_bila
Mam takie głupie pytanie. Od pewnego czasu z tyłu na moim zębie - dwójce pojawiła się mała dziurka lub jakieś przebarwienie, nie bardzo wiem, jak to nazwać... Nie wiem, czy przypadkiem ten ząb nie zaczął mi się psuć. Czy to możliwe? Zazwyczaj wszyscy mówią, że dwójki i jedynki się nie psują, bo jedzenie tam się nie zatrzymuje na dłużej... Chciałabym się zapytać, czy jednak to błędna opinia i czy dwójka może się zepsuć? No bo skoro inne zęby te dalsze raczej mi się nie psują, bo na razie tylko 2 zęby wymagały leczenia, a mam 17 lat... to czy te mogą się zepsuć?
Lepiej iść do dentysty,bo to początki próchnicy.A próchnica może zaatakować każdy ząb-nie wiem,kto to Ci naopowiadał,że jedynki i dwójki się nie psują-to nieprawda.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-19, 21:06   #20
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Zepsute zęby? Pomocy :)

Cytat:
Napisane przez Dwight
zeby nie zakladac nowego tematu tez sie tu zapytam. Tez mam problem z zabkami otoz miedzy jedynkami a dwojkami mialem kiedys zakladane plomby , ktore teraz sie sciemnily i sa brzydkie . Mam zamiar isc je wymienic ale nie wiem jaki rodzaj plomb wybrac, zeby nie wyroznialy sie od prawdziwego zeba (chodzi mi, ktore wypelnienie mam wybrac Herculite, glasjonomerowe, chemoutwardzalne czy amalgamatowe?) I czy po wymienie nie bedzie juz widac tego brzydkiego przebarwienia?
weź światłoutwardzalne, np. Herculite (choć on lubi się kruszyć). My pracujemy na wypełnieniach Charisma
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-22, 21:01   #21
on the street
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 32
Dot.: Zepsute zęby? Pomocy :)

Cytat:
Napisane przez Dwight
zeby nie zakladac nowego tematu tez sie tu zapytam. Tez mam problem z zabkami otoz miedzy jedynkami a dwojkami mialem kiedys zakladane plomby , ktore teraz sie sciemnily i sa brzydkie . Mam zamiar isc je wymienic ale nie wiem jaki rodzaj plomb wybrac, zeby nie wyroznialy sie od prawdziwego zeba (chodzi mi, ktore wypelnienie mam wybrac Herculite, glasjonomerowe, chemoutwardzalne czy amalgamatowe?) I czy po wymienie nie bedzie juz widac tego brzydkiego przebarwienia?
ja mam dokłądnie taki sam problem jak ty. PRzez 2 latka sie one juz przebarwiły a na przodzie mam aż 5 plomb . I w piątek ide do dentysty wymienic na jakies swiatło coś. Boje sie tylko, że jak za rok chce ząbki wybielać, to znowu beda plomby wymieniane i co mi z tego zeba zostanie? bo to chyba jak wymienia plombe to ząbka co rusz sie wiecej traci? nie wiem czy dobrze tłumacze ale ja to tak rozumiem.
odp
on the street jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 02:43   #22
eto_bila
Przyczajenie
 
Avatar eto_bila
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 11
Dot.: Zepsute zęby? Pomocy :)

no i byłam u dentysty... coś tam zauważył... powiedział, że to są już początki próchnicy, że to się już nie cofnie... i coś tam o piasku gadał... nie wiem...
eto_bila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 02:45   #23
eto_bila
Przyczajenie
 
Avatar eto_bila
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 11
Dot.: Zepsute zęby? Pomocy :)

ale mam jeszcze pytanie... jeśli można... bo dentysty nie spytałam... jeśli to jest z tyłu zęba to czy coś po zaplombowaniu będzie widać?
eto_bila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 02:50   #24
Dwight
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 7
Dot.: Zepsute zęby? Pomocy :)

polecam ci paste clinomyn przed wyjazdem na wakacje kupilem za ok 10zl w tesco i zauwazylem naprawde roznice w kolorze zebow. teraz pozostaje mi zmienic brzydkie plombki i bede mogl sie usmiechac do woli :P Wlasnie mam pytanie czy zmiana plomb (dobrych ale brzydkich) moze zaszkodzic zebom?

dziekuje za odpowiedz
Dwight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 09:48   #25
Lishelle
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1
Dot.: Zepsute zęby? Pomocy :)

hey
mam pewien problem z ząbkiem prawą dwójką górną.4 lata temu miałam założona na niej plombę.Ostatnio zauważyłam ciemną plamkę zaraz przy plombie i nie jestem pewna czy tam psuje mi sie ząb czy nie.Poszłam do dentystki a ona wyciagneła mi starą plombę i zatruła zęba ale o tej plamce nic nie wspomniała/Kiedy wróciłam do domu obejrzałam sobie tą dwójkę i stwierdziłam że ta plama dalej tam jest i to mnie niepokoi strasznie dlatego chciałam się zapytać czy przy nastepnej wizycie mam powiedzieć dentystce o tej plamie i czy możliwe jest żeby ząb psuł się zaraz obok plomby???
Lishelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 19:39   #26
nieidealnak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 3
Dot.: Zepsute zęby? Pomocy :)

żeby nie zakładać nowego tematu.. no więc... mam problemy z zębami.. myje.. chodzę do dentysty.. a mimo to się psują.. siódemkę u góry miałam robioną trzy razy. bo się łamała... dziś mnie zaczęła boleć, ale tylko jak gryzę... jedna piątka u góry, którą kobieta uratowała, tak się złamała, że w dziąśle mam zęba, a tak wygląda, jakbym go nie miała... w listopadzie mi zrobiła 6 u góry po drugiej stronie, a teraz mam ropę pod zębem.. już kiedyś miałam taką 'mądrą' dentystkę, która mi zrobiła 'srebrne' plomby... jak się zorientowałam, to zmieniłam... kiedyś tabletki brałam na te zęby... ale już nie wiem co robić.. pasty zmieniam.. i w ogóle...
nieidealnak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-30, 15:06   #27
angela0033
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Nieziemska kraina :)
Wiadomości: 1 264
Dot.: Zepsute zęby? Pomocy :)

Cytat:
Napisane przez nieidealnak Pokaż wiadomość
żeby nie zakładać nowego tematu.. no więc... mam problemy z zębami.. myje.. chodzę do dentysty.. a mimo to się psują.. siódemkę u góry miałam robioną trzy razy. bo się łamała... dziś mnie zaczęła boleć, ale tylko jak gryzę... jedna piątka u góry, którą kobieta uratowała, tak się złamała, że w dziąśle mam zęba, a tak wygląda, jakbym go nie miała... w listopadzie mi zrobiła 6 u góry po drugiej stronie, a teraz mam ropę pod zębem.. już kiedyś miałam taką 'mądrą' dentystkę, która mi zrobiła 'srebrne' plomby... jak się zorientowałam, to zmieniłam... kiedyś tabletki brałam na te zęby... ale już nie wiem co robić.. pasty zmieniam.. i w ogóle...
hmm... widocznie masz słabe szkliwo. Zakup sobie zel do mycia zębów Elmex oraz nici dentystyczne.Chodź co pól roku do dentysty na przegląd a pozatym nie wiem cóż jeszcze poradzić... też mam słabe szkliwo na górze mam 4 ząbki już robione
__________________
pod innym nickiem...
angela0033 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-30, 16:13   #28
AneczkaBee
Raczkowanie
 
Avatar AneczkaBee
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 274
Dot.: Zepsute zęby? Pomocy :)

Lec do dentystki ona wszystko szybko ladnie naprawi, im szybciej tym lepiej ; )
AneczkaBee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-30, 22:55   #29
nieidealnak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 3
Dot.: Zepsute zęby? Pomocy :)

chodzę często na przegląd do dentysty..
nie wiem co już mam zrobić z tymi zębami..
nieidealnak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-25, 13:41   #30
asia123p
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2
Dot.: Zepsute zęby? Pomocy :)

.

Edytowane przez asia123p
Czas edycji: 2012-01-28 o 00:28
asia123p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:32.