Głośna sąsiadka POMOCY!!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-24, 07:25   #1
Sajuri_7
Przyczajenie
 
Avatar Sajuri_7
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 20
Exclamation

Głośna sąsiadka POMOCY!!!!


Witam wszystkie forumowiczki!!!!

Mamy z mężem problem z przygłuchą sąsiadką, która okropnie głośno ogląda telewizor.... Mieszkamy tutaj od roku i sprawa się pogorszyła jakoś niedawno. Czujemy się jak byśmy byli na planie filmu "Starsza Pani musi zniknąć", zwłaszcza, że telewizor ma centralnie nad naszą sypialnia... Mąż z nią rozmawiał, że jest coś takiego jak cisza nocna, to przez kilka dni był spokój, ale jak już nastała niedziela to od godziny 7 do 10 uparcie się modliła ze swoim radiem... I po co chodzić do kościoła, skoro kazanie mamy leżąc w łóżku!!!
Do tego jest na tyle złośliwa, że włącza telewizor o godzinie 5 rano i jest on na tyle optymalnie cicho, że słysząc go nam nie przeszkadza, a ona za pewne też doskonale słyszy. Następnie tylko wybije godzina 6 ona pogłaśnia telewizor na pełen regulator, tak, że często wstaję z bólem głowy, bo my z mężem mamy budzik nastawiony na 7 rano...

Już nie wiemy co mamy z nią robić, mąż jej mówił, że się spodziewamy dziecka i żeby była ciszej, a ona na to tylko: "Dogadamy się"...
Ostatnio też wrzuciliśmy jej do skrzynki ulotkę na bezpłatne badanie słuchu, i nic...

Sąsiad, który dzieli z nią ścianę niedawno zainwestował i zrobił sobie wygłuszenie, więc ma problem z głowy. Ale opowiadał nam, że zdarzało mu się o 3 w nocy wychodzić na klatkę i wykręcać jej korki...

Ja jestem w stanie zrozumieć wszystko, ale ona ewidentnie robi to na złość, teraz też właśnie włączyła tv i ogląda dwójkę, nawet nie muszę swojego włączać...

POMOCY!!! Co zrobić z 70-cio letnią staruszką, która udaje, że jest głucha i schorowana?!
Sajuri_7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-24, 08:36   #2
daga101
Raczkowanie
 
Avatar daga101
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: okol łodzi
Wiadomości: 385
Dot.: Głośna sąsiadka POMOCY!!!!

kupić stopery do uszu,inauczyc się jezyka migowego
__________________
BACZ BY TWOIM BYŁO CELEM BYĆ I ZWIERZĄT PRZYJACIELEM
daga101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-24, 16:28   #3
paulinka1128
Zadomowienie
 
Avatar paulinka1128
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Trento
Wiadomości: 1 467
Dot.: Głośna sąsiadka POMOCY!!!!

Niestety to sa uroki blokow. Sasiadow nie mozna sobie wybrac, a ma sie takich jakich sie ma. Jedyne co pozostaje to jakoś się dogadać z tym, że ja raczej polecam zasadę "nic na siłę". Krzykiem ani płaczem raczej nie za wiele się osiągnie.
__________________
www.wloskiedolomity.blogspot.it
Blog fotograficzno-podrozniczy
paulinka1128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-25, 15:10   #4
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Głośna sąsiadka POMOCY!!!!

Jeżeli to mieszkania spółdzielcze, to zgłosić problem spółdzielni. Wypożyczyć urządzenie do pomiaru natężenia hałasu i zmierzyć kilka razy. Jeżeli łamie prawo, to przedstawić to spółdzielni. Wzywać straż miejską / policję - wtedy naprawdę warto mieć takie urządzenie, żeby nie było, że Wam się wydaje iż jest za głośno. W ostateczności sąd. Nie odpuszczałabym - tak się nie da żyć, a poza tym zbytni, długotrwały hałas jest po prostu łamaniem pewnych praw. To, że ktoś ma 70 lat nie oznacza, że nie czai o co chodzi i że jest zwolniony z przestrzegania prawa.

Wpisz w Google "hałas u sąsiada", a wyskoczy Ci sporo na ten temat - w tym porad prawnych.

Np.
http://e-prawnik.pl/domowy/prawo-mie...ia-prawna.html
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-26, 16:52   #5
Tawua
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 37
Dot.: Głośna sąsiadka POMOCY!!!!

Cytat:
Napisane przez daga101 Pokaż wiadomość
kupić stopery do uszu,inauczyc się jezyka migowego
...
żarty, żartami, ale babka może mieć faktycznie problem ze słuchem i do tego z bezsennością...szkoda, że przed zakupem mieszkania nie można w nim chwilę pomieszkać, po to tylko żeby sprawdzić, jak tam jest
Tawua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-27, 07:42   #6
Sajuri_7
Przyczajenie
 
Avatar Sajuri_7
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 20
Post Dot.: Głośna sąsiadka POMOCY!!!!

Dziękuję za wszystkie rady i porady!!!
Niestety to nie jest mieszkanie spółdzielcze, więc w tym kierunku nie zadziałamy... Nad pomiarem też się zastanawiałam... Może wiecie gdzie można po taki sprzęt się udać?
Uważam, że ze słuchem do końca problemów nie ma. Moja św. pamięci babcia była czasem na tyle wredna, że to co chciała to słyszała i to nawet jak się mówiło baaardzo cicho. Z tą sąsiadką zauważyłam podobną sytuację, bo raz na klatce powiedziałam jej dzień dobry bardzo cicho i usłyszała. Z resztą, telewizor ciszej też potrafi oglądać, bo jak mąż jej zwrócił uwagę to przez tydzień trochę ciszej była.
Ona porostu jest złośliwa, tylko, że nikt jej nie robi w naszym bloku żadnej krzywdy...
Mój mężuś też zaczął szukać jakiegoś sposobu i znalazł o wiele bardziej drastyczny... Mianowicie przyczepienie do jej licznika magnesu, który wstrzyma jego pracę, dalej kontrola z zakładu energetycznego i kara 5000 zł...
Jednak nie mamy serca żeby się do tego posunąć...
Sajuri_7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-28, 08:25   #7
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Głośna sąsiadka POMOCY!!!!

Cytat:
Napisane przez Sajuri_7 Pokaż wiadomość
Dziękuję za wszystkie rady i porady!!!
Niestety to nie jest mieszkanie spółdzielcze, więc w tym kierunku nie zadziałamy... Nad pomiarem też się zastanawiałam... Może wiecie gdzie można po taki sprzęt się udać?
Uważam, że ze słuchem do końca problemów nie ma. Moja św. pamięci babcia była czasem na tyle wredna, że to co chciała to słyszała i to nawet jak się mówiło baaardzo cicho. Z tą sąsiadką zauważyłam podobną sytuację, bo raz na klatce powiedziałam jej dzień dobry bardzo cicho i usłyszała. Z resztą, telewizor ciszej też potrafi oglądać, bo jak mąż jej zwrócił uwagę to przez tydzień trochę ciszej była.
Ona porostu jest złośliwa, tylko, że nikt jej nie robi w naszym bloku żadnej krzywdy...
Mój mężuś też zaczął szukać jakiegoś sposobu i znalazł o wiele bardziej drastyczny... Mianowicie przyczepienie do jej licznika magnesu, który wstrzyma jego pracę, dalej kontrola z zakładu energetycznego i kara 5000 zł...
Jednak nie mamy serca żeby się do tego posunąć...
To może spróbujcie jeszcze raz nią pogadać - możliwe, że ona chce w tej dziwny sposób zwrócić na siebie Waszą uwagę. Odwiedza ją ktokolwiek, ma rodzinę, znajomych?
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-04, 22:57   #8
niusia_87
Zakorzenienie
 
Avatar niusia_87
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 481
Dot.: Głośna sąsiadka POMOCY!!!!

Po przeczytaniu skojarzyła mi się reklama o tym, że gościu ma za sąsiada kolekcjonera zegarów i wszystkie kukają o każdej godzinie i podsumowanie SZKODA ŻYCIA NA MIESZKANIU W ZŁYM MIEJSCU.
niusia_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-05, 19:41   #9
Sajuri_7
Przyczajenie
 
Avatar Sajuri_7
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 20
Dot.: Głośna sąsiadka POMOCY!!!!

Nie wiem, czy rozmowa coś pomoże... Ktoś ja odwiedza, ale najchętniej to ona odwiedza innych rozsiewając plotki
Mamy opcję zmierzenia intensywności nadawania jej TV i spróbujemy ją podejść od strony prawnej, jeśli to na nią nie zadziała, to już nie wiem...

Wyprowadzać się nie mamy zamiaru, bo za dużo serca i pieniędzy włożyliśmy w to mieszkanie...
Sajuri_7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-08, 16:44   #10
daga101
Raczkowanie
 
Avatar daga101
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: okol łodzi
Wiadomości: 385
Dot.: Głośna sąsiadka POMOCY!!!!

jesli nie mozecie zmienic to trzeba ją pokochać .... upiec ciasto i zaprosic kobietke na herbatke ja tak zrobiłam ze swoją okazała sie aniołem- POWODZENIA
__________________
BACZ BY TWOIM BYŁO CELEM BYĆ I ZWIERZĄT PRZYJACIELEM
daga101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-09, 06:56   #11
Sajuri_7
Przyczajenie
 
Avatar Sajuri_7
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 20
Dot.: Głośna sąsiadka POMOCY!!!!

Hmmm... Mo że to i dobre, w treść myśli WROGA TRZYMAJ JAK NAJBLIŻEJ!!!!!

W niedziele, nie mogliśmy z mężem zasnąć, a była 22.40, więc mąż poszedł i zaczął walić w jej drzwi. Nie otworzyła, ale po 5 minutach ściszyła troszeczkę....
Sajuri_7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-09, 22:44   #12
nemon
Przyczajenie
 
Avatar nemon
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 29
Dot.: Głośna sąsiadka POMOCY!!!!

Wywieś ogłoszenie administracyjne na klatce schodowej, że od godziny 22 zabrania się ustawiania odbiorników TV na więcej niż 4 stopnie skali dźwięku albo podaruj jej słuchawki z przedłużaczem do jack'ów, w skrajnym przypadku zostaje wciskanie na złość szpilek do zamka i podrzucanie śniętej ryby na wycieraczkę. Oczywiście żartuję, a tak poważnie to nie mam pomysłu na rozwiązanie, stopery rzeczywiście mogą pomóc pod warunkiem, że TV nie generuje mocnych basów.
__________________
Pozdrawiam ;-)

Edytowane przez nemon
Czas edycji: 2011-11-09 o 22:49
nemon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:23.