Nasze sposoby nauki języków obcych :) - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-05-15, 12:19   #181
emams
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 4
Dot.: Nasze sposoby nauki języków obcych :)

Najlepsze jest całkowite zanurzenie się w języku obcym. Polecam zmienić język w telefonie, w komputerze i na innych urządzeniach których używamy. Oglądać filmy w obcym języku, słuchać piosenek, pisać na forach, grupach dyskusyjnych. Wyjechać na wakacje do tego kraju albo na zagraniczny kurs językowy. Polecam sprawdzić szkołę Glossa.
To dla mnie najskuteczniejsza metoda.

Edytowane przez emams
Czas edycji: 2017-09-07 o 08:57 Powód: reklama
emams jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-25, 18:58   #182
BoreaszZefiryt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 4
Dot.: Nasze sposoby nauki języków obcych :)

Dobrym pomysłem jest uczenie się języka pośrednio przez inny obcy język, który już znamy. Nie tylko ułatwia to sprawę, gdy oba języki są dość podobne, ale dzięki temu nie zapominamy tego wcześniejszego języka
BoreaszZefiryt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-04, 12:21   #183
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Nasze sposoby nauki języków obcych :)

Witam, czy są tu osoby, które zajmują się nauczaniem języka angielskiego indywidualnie i mogłyby mi coś doradzić? Otóż język angielski mi kompletnie nie wchodzi, a przez to, że nie widzę efektów nauki nie mam do niej motywacji i ogólnie nie lubię uczyć się języków obcych. Czy pracowaliście z osobami, które nie wykazują w ogóle talentu to języków obcych a mimo to np.dzięki korepetycjom uzyskały dużo lepsze efekty. Nigdy nie chodziłam na korki, bo zwyczajnie nie było mnie na to stać, teraz pracuję zawodowo i mogłabym to zmienić, nie wiem tylko jaka metoda nauki będzie dla mnie najlepsza.
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-04, 17:24   #184
octop
Przyczajenie
 
Avatar octop
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 16
Dot.: Nasze sposoby nauki języków obcych :)

U mnie najbardziej sprawdziło się oglądanie anglojęzycznych seriali. W pewnym momencie obudziłam się i zauważyłam, że wcale już nie czytam napisów.
Języka uczyłam się od najmłodszych lat i bardzo mi się to podobało. Każde nowe słówko zapisywałam, tłumaczyłam i dopisywałam skojarzenia. Po angielsku, rzecz oczywista.
No i rozmawianie z ludźmi na forach, czatach.
octop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-09, 11:26   #185
dominikahh
Wtajemniczenie
 
Avatar dominikahh
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 651
Dot.: Nasze sposoby nauki języków obcych :)

Czy ktoś tutaj uczy się słowackiego?
__________________
i'm in the middle of nothing and it's where i want to be.
dominikahh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-13, 11:29   #186
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Nasze sposoby nauki języków obcych :)

Darmowy kurs podstaw j.portugalskiego - polecicie coś? może być po angielsku
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-13, 13:02   #187
Pausoon93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 10
Dot.: Nasze sposoby nauki języków obcych :)

Cytat:
Napisane przez emams Pokaż wiadomość
Najlepsze jest całkowite zanurzenie się w języku obcym. Polecam zmienić język w telefonie, w komputerze i na innych urządzeniach których używamy. Oglądać filmy w obcym języku, słuchać piosenek, pisać na forach, grupach dyskusyjnych. Wyjechać na wakacje do tego kraju albo na zagraniczny kurs językowy. Polecam sprawdzić szkołę Glossa.
To dla mnie najskuteczniejsza metoda.
Tez sie tak uczylam języka niemieckiego. Wydrukowalam tez 1000 najczesciej uzywanych slow i pisalam je na fiszkach
Pausoon93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-06-13, 15:12   #188
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Nasze sposoby nauki języków obcych :)

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Darmowy kurs podstaw j.portugalskiego - polecicie coś? może być po angielsku
Jeżeli może być wersja brazylijska to zerknij na kanał YT Profesor Jason.
https://www.youtube.com/watch?v=7qssL9rcSZo
Jeśli wolisz wersję europejską tu jest co nieco:
https://www.youtube.com/channel/UCSG...tfaHCtA/videos
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894

Edytowane przez MissChievousTess
Czas edycji: 2017-06-13 o 15:16
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-22, 09:09   #189
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Nasze sposoby nauki języków obcych :)

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Jeżeli może być wersja brazylijska to zerknij na kanał YT Profesor Jason.
https://www.youtube.com/watch?v=7qssL9rcSZo
Jeśli wolisz wersję europejską tu jest co nieco:
https://www.youtube.com/channel/UCSG...tfaHCtA/videos
dziękuję, kurcze nie jest łatwo

a jadę do Portugalii na kilka mscy temu mi zależało, ale czyta się inaczej niż pisze, do tego te różne znaczki... hiszpański wydaje sie dużo łatwiejszy
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-24, 19:41   #190
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Nasze sposoby nauki języków obcych :)

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
dziękuję, kurcze nie jest łatwo

a jadę do Portugalii na kilka mscy temu mi zależało, ale czyta się inaczej niż pisze, do tego te różne znaczki... hiszpański wydaje sie dużo łatwiejszy
A nie ma w serii Blondynka na językach? Bo mnie jak w takich celach potrzebowałam włoskiego bardzo się przydała. Poza tym chyba takie książeczki wydawnictwo literackie "ucz się sam" też obejmują portugalski. Ja np. przed stypendium uczyłam się z nich od zera na szybko szwedzkiego i do codziennej komunikacji, a nawet do pierwszego egzaminu państwowego, który tam zdawałam jeszcze mi wiedzy wystarczyło. Tylko, że tutaj już te około 30 zł trzeba by zainwestować.
<ciach link>
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894

Edytowane przez Mijanou
Czas edycji: 2018-11-29 o 03:24 Powód: link
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-31, 20:42   #191
katarzyna_martyniuk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 2
Dot.: Nasze sposoby nauki języków obcych :)

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Zazdroszczę, mi jednak brakuje słownictwa, więc myślę nad jakimś repetytorium, z gramatyki też miałam tylko czas teraźniejszy i przeszły, ten perfekt z tego co kojarzę, więc za bardzo nie porozmawiam
Jeśli chodzi o poprawę zasobu słownictwa, to polecam metodę wyobrażania sobie słowa, którego się właśnie uczysz. xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2017-09-04 o 09:56 Powód: reklama
katarzyna_martyniuk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-15, 11:15   #192
LENNA007
Raczkowanie
 
Avatar LENNA007
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 42
Dot.: Nasze sposoby nauki języków obcych :)

najlepsza metoda to rozmowa. Każdy powie, że najszybciej można się nauczyć za granica.
LENNA007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-28, 11:34   #193
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Nasze sposoby nauki języków obcych :)

Cytat:
Napisane przez LENNA007 Pokaż wiadomość
najlepsza metoda to rozmowa. Każdy powie, że najszybciej można się nauczyć za granica.
Tak, i wlasnie dlatego sa za granica polacy, ktorzy mieszkaja tam 20 lat, pracuja u native speakerow, maja z nimi kontakt, chodza do sklepu, lekarza itd .
Najszybciej mozna sie nauczyc jak sie chce nauczyc. Obojetnie gdzie sie jest.
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-10, 12:12   #194
Madziara93
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 37
Dot.: Nasze sposoby nauki języków obcych :)

Postanowiłam się nauczyć j.francuskiego i początkowo korzystałam z różnych kursów online, ale nie zdało to egzaminu i w końcu zapisałam się na zwykły kurs. Mimo tego, uważam że można samemu nauczyć się języka obcego, zwłaszcza jeśli jest to język należący do tej samej grupy językowej co nasz ojczysty lub mamy już jakieś podstawy. Nie mniej warto zaopatrzyć się w jakiś podręcznik na początek, o doborze książek można poczytać np. tu xxx Poza tym rozumienie gramatyki swojego własnego języka pomaga nam zrozumieć inne na zasadzie podobieństw, ale też różnic. Jeśli chcemy, żeby nasza znajomość języka była dogłębna, a nie tylko konwersacyjna, to warto skorzystać z pomocy wykwalifikowanego nauczyciela.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2017-11-13 o 09:31 Powód: reklama link
Madziara93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-09, 21:36   #195
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 087
Dot.: Nasze sposoby nauki języków obcych :)

Ja cenię sobie kontakt z językiem.

Piosenki na telefonie jak jadę (cenię sobie Disneya np. na początek, bo język dla dzieci jest prostszy, a jak znasz oryginały to zrozumiesz bez napisów każdego dnia coraz wiecej).

Filmy, z napisami po naszemu albo w jakimś innym języku, który znam.

Jeśli to inny system pisma dobrze od razu się przestawić. Bez litości. Będziesz pisać zdanie pół godziny, ale największą krzywda na dłuższą metę dla siebie samego jest spolszczanie sobie obcych alfabetów. Do tego fajnie sobie dorzucić w tych filmach czy teledyskach ichni zapis.

Na zajęciach, jeśli się na takie zapisuję staram się mówić tylko w tym języku. Poprawią mnie - trudno, od tego są nauczyciele.

Można sobie zmienić wszystko wokół, telefon, telewizor na dany język. Ja nie próbowałam, ale wielu moich znajomych poleca.

Jak zaczynałam się uczyć to poprzyklejalam sobie naklejki na wszystko. Dla przykładu po angielsku byłoby na zegar "clock", na lodówkę "fridge" itd. Matka mnie prawie z domu wyrzuciła, ale działa. ^^

Cenię też języki od strony lingwistycznej. Lubię rozbijać zdania na części i nazywać struktury gramatyczne.

Czasem dla treningu robię analizę języków, których nie znam i sprawdzam, czy miałam rację. Polecam. Świetna zabawa.

I zgadzam się z poprzedniczką, jednak dobrego nauczyciela nic nie zastąpi, jeśli chodzi o dogłębne zrozumienie języka.

Ale to wszystko połączone daje dość szybkie rezultaty.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-21, 09:54   #196
Ankazamyslna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 3
Dot.: Nasze sposoby nauki języków obcych :)

Ja zapisałam się do szkoły językowej i to był najlepszy dla mnie sposób na naukę xx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2017-12-21 o 20:52 Powód: reklama
Ankazamyslna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-18, 21:26   #197
e2865d676c04798452feeae73a751c94548fc3c2_5ef3db167a4ac
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 3 737
Dot.: Nasze sposoby nauki języków obcych :)

-oglądanie filmów i seriali z angielskimi napisami lub później już bez
-oglądanie kanałów native speaker’ów, którzy uczą akcentu i generalnie języka
-pisanie własnych wierszy, tekstów, rymowanek, piosenek, czegokolwiek
-ćwiczenia z dobrych książek wg własnego uznania (u mnie nastąpiła ogromna poprawa po skończeniu książek gramatyki angielskiej „Grama to nie drama” Arleny Witt - kiedy myślisz, że znasz gramatykę perfect a tu jednak nie raz i nie dwa takie zaskoczenia )
-czytanie książek, nawet jeśli nie wychodzi to płynnie od razu - po malutku
-szukanie zamienników popularnych słówek, synonimów, wzbogacanie języka
-jeśli to możliwe; rozmowa, rozmowa i jeszcze raz rozmowa - zwłaszcza z osobami, które lepiej znają ten język lub nawet native speakerami, bardzo pomaga
e2865d676c04798452feeae73a751c94548fc3c2_5ef3db167a4ac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-23, 08:14   #198
zorbbbba
Przyczajenie
 
Avatar zorbbbba
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 3
Dot.: Nasze sposoby nauki języków obcych :)

Jakie jest Wasze zdanie na temat uczenia się z filmów? Chodzi mi przede wszystkim o to czy uważacie, że ma to głębszy sens? Bo spotykam się z różnymi opiniami. Chcę nauczyć się rozumować ze słuchu, ale jak mam film i napisy, to bardziej skupiam się na tych napisach niż na słuchaniu i nie wiem czy jest to efektywne, a znowu bez napisów jest trudno coś połapać...
zorbbbba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-23, 10:19   #199
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Nasze sposoby nauki języków obcych :)

Rozumienia ze słuchu najlepiej uczy się z książek służących do nauki rozumienia ze słuchu. Można korzystać z podcastów z transkryptem jeśli się takie zna.
Słuchanie filmów miałoby sens gdyby ktoś ze słuchu próbował sam robić napisy.
Powyżej B1 można filmy oglądać i jakieś nowe słowa wyłapać, ale poniżej to raczej mordęga. Pamiętam, że ktoś robił na ten temat badania i korelacji między oglądaniem filmów i nauką języka obcego nie stwierdził. Już bardziej przydaje się słuchanie radia bo można poznać różne akcenty danego języka. To coś daje w zakresie osłuchania się z jego fonetyką. Niektóre kraje oferują dzienniki online z wiadomościami codziennymi w uproszczonej wersji (informacje dla imigrantów) i czytanie tego chyba ma większy sens niż oglądanie filmów- tak można poznać najczęściej stosowane słownictwo i podstawowe konstrukcje gramatyczne.

---------- Dopisano o 11:19 ---------- Poprzedni post napisano o 11:17 ----------

Jeśli ktoś oglądając filmy chce nauczyć się słuchania ze zrozumieniem z angielskiego to pewnym kompromisem może być podręcznik oparty na nauce z filmików TED.
Ona na filmikach bazuje, ale jest tak opracowany, że faktycznie można się z tych filmików czegoś nauczyć.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-11-23, 11:29   #200
Mandlal
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 20
Dot.: Nasze sposoby nauki języków obcych :)

A znacie może jakieś amerykańskie podcasty z transkrypcją?
Mandlal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-23, 11:54   #201
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Nasze sposoby nauki języków obcych :)

Mnie kiedyś się obiły o uszy badania, wg których oglądanie filmów ma największy sens kiedy mamy napisy również w tym samym języku obcym. Pamietam, że mnie to pomagało, ale raczej trudno takie znaleźć, chyba że może netflix ma taką opcję? Nie wiem bo nie sama mam, ale tak mi się coś kojarzy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-23, 14:12   #202
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Nasze sposoby nauki języków obcych :)

Cytat:
Napisane przez Mandlal Pokaż wiadomość
A znacie może jakieś amerykańskie podcasty z transkrypcją?
Wystarczy zapytać o to google i można znaleźć np. coś takiego:
https://realenglishconversations.com...iate-students/
https://americanenglish.state.gov/re...pecial-english

---------- Dopisano o 15:12 ---------- Poprzedni post napisano o 15:05 ----------

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;86159878]Mnie kiedyś się obiły o uszy badania, wg których oglądanie filmów ma największy sens kiedy mamy napisy również w tym samym języku obcym. Pamietam, że mnie to pomagało, ale raczej trudno takie znaleźć, chyba że może netflix ma taką opcję? Nie wiem bo nie sama mam, ale tak mi się coś kojarzy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
Od B1 wzwyż coś takiego może pomagać wyłapywać nowe słówka, uczyć się fonetyki czy konsolidować wiedzę na temat struktur gramatycznych. Jest tylko jedno "ale" jakie są te napisy. Napisy są często skrótem dialogów w scenie, więc jeśli są bardzo skrótowe też raczej odwracają uwagę od ścieżki dźwiękowej w danej scenie, a nie pomagają lepiej zrozumieć co zostało powiedziane. Dlatego dla uczących się robi się specjalne serie filmików, w których napisy wiernie oddają to co pojawiło się w dialogach z danej sceny.
Trik na oglądanie filmów to obejrzenie np. danego filmu po polsku i zaraz potem w języku obcym. Wtedy pamiętamy sceny, dialogi akcję na bieżąco i mamy szansę faktycznie wynieść coś z takiego oglądania filmów. Tylko, że to bywa czasochłonne i może być nużące jak ktoś ogląda ten sam film dwa razy pod rząd. Inna opcja to oglądanie scena po scenie z analizą audio i szukaniem ciekawych słówek, idiomów itd.- tak się np. szkolą tłumacze. Mnie tak uczono na warsztatach slangu. I w takim systemie można nad jednym długim filmem spędzić np. 2 tygodnie. Tylko komu amatorsko by się chciało tak dłubać w jednym filmie to ja nie wiem. Raczej dla hobbystów, może dla kogoś kto do tłumaczenia filmów aspiruje.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894

Edytowane przez MissChievousTess
Czas edycji: 2018-11-23 o 14:15
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-23, 17:27   #203
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 087
Dot.: Nasze sposoby nauki języków obcych :)

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Wystarczy zapytać o to google i można znaleźć np. coś takiego:
https://realenglishconversations.com...iate-students/
https://americanenglish.state.gov/re...pecial-english

---------- Dopisano o 15:12 ---------- Poprzedni post napisano o 15:05 ----------


Od B1 wzwyż coś takiego może pomagać wyłapywać nowe słówka, uczyć się fonetyki czy konsolidować wiedzę na temat struktur gramatycznych. Jest tylko jedno "ale" jakie są te napisy. Napisy są często skrótem dialogów w scenie, więc jeśli są bardzo skrótowe też raczej odwracają uwagę od ścieżki dźwiękowej w danej scenie, a nie pomagają lepiej zrozumieć co zostało powiedziane. Dlatego dla uczących się robi się specjalne serie filmików, w których napisy wiernie oddają to co pojawiło się w dialogach z danej sceny.
Trik na oglądanie filmów to obejrzenie np. danego filmu po polsku i zaraz potem w języku obcym. Wtedy pamiętamy sceny, dialogi akcję na bieżąco i mamy szansę faktycznie wynieść coś z takiego oglądania filmów. Tylko, że to bywa czasochłonne i może być nużące jak ktoś ogląda ten sam film dwa razy pod rząd. Inna opcja to oglądanie scena po scenie z analizą audio i szukaniem ciekawych słówek, idiomów itd.- tak się np. szkolą tłumacze. Mnie tak uczono na warsztatach slangu. I w takim systemie można nad jednym długim filmem spędzić np. 2 tygodnie. Tylko komu amatorsko by się chciało tak dłubać w jednym filmie to ja nie wiem. Raczej dla hobbystów, może dla kogoś kto do tłumaczenia filmów aspiruje.
Nie będę się kłócić z badaniami, ale mi filmy pomagają bardzo i zawsze pomagały.

Jak uczysz się angielskiego niemieckiego czu francuskiego to oczywiście jest duży sens w napisach w tym samym języku. Ale tu się raczej już ten język szlifuje i wylapuje słówka, jak piszesz. Ale kiedy mówimy o mandarynskim czy japońskim, to tutaj takie oglądanie działało w drugą stronę. Bardziej uczyłam się znaków z napisów, niż fonetyki ze słuchu. Co oczywiście też jest super narzędziem.

Mimo wszystko polecam spróbować, może, jak mnie, komuś podpasuje ta metoda. Ja japońskiego nauczyłam się chodząc raz w tygodniu na zajęcia na 45 minut i oglądając anime. Nigdy nie uczyłam się z książki, czy nie kułam znaków/słówek. Potem musiałam tylko pooglądać filmy i dramy, żeby trochę złagodzić ten język, bo jednak w anime są teksty oderwane od rzeczywistości.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-30, 00:00   #204
7719e1289fd8f2cabe4d2763ed6d1b81d4eb2186
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 410
Dot.: Nasze sposoby nauki języków obcych :)

Anime kiedys ogladalam z angielskimi napisami (wtedy jeszcze polskich napisow nie bylo, w calych internetach byla jedna studentka japonistyki, ktora tlumaczyla teksty dir en grey - to byl juz luksus, a mange sprowadzalo sie z Niemiec), mialam pewnie z jakies 10 lat, wiec angielski nie byl moim mocnym jezykiem, ale po kilku latach takiego ogladania potrafilam przeprowadzic rozmowe na bardzo podstawowym poziomie po japonsku (takie powiedzmy podstawowe rozmowki). Oczywiscie nie potrafilam tego zapisac.

Uwazam, ze ogladanie filmow w jezyku docelowym ma sens. Zazwyczaj robilam tak, ze najpierw ogladalam z napisami polskimi (to tak tylko zeby sie osluchac), potem z jezykami tego jezyka, w ktorym jest film, a na koniec bez napisow. To bardzo wspomagalo nauke. Jesli podoba ci sie film/serial, to nie ma szans, ze niczego sie przez to nie nauczysz.
7719e1289fd8f2cabe4d2763ed6d1b81d4eb2186 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-30, 00:39   #205
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 087
Dot.: Nasze sposoby nauki języków obcych :)

[1=7719e1289fd8f2cabe4d276 3ed6d1b81d4eb2186;8618834 4]Anime kiedys ogladalam z angielskimi napisami (wtedy jeszcze polskich napisow nie bylo, w calych internetach byla jedna studentka japonistyki, ktora tlumaczyla teksty dir en grey - to byl juz luksus, a mange sprowadzalo sie z Niemiec), [/QUOTE]

To były czasy!

Oglądanie anime z hiszpańskimi napisami na jakiejś zapyzialej stronie. To były czasy.

Często sam japoński był dla mnie bardziej zrozumiały niż te napisy. <3

A teraz w dniu wyjscia WSJ mamy wyczyszczone i przetłumaczone na polski mangi. Pamiętam jak były tylko takie bieda skany po japonsku, a potem na te bieda skany w jakimś programie typu paint wrzucało się biały obszar tekstowy z tekstem po angielsku albo hiszpansku i to było coś.

Dobre czasy...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-30, 00:47   #206
7719e1289fd8f2cabe4d2763ed6d1b81d4eb2186
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 410
Dot.: Nasze sposoby nauki języków obcych :)

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
To były czasy!

Oglądanie anime z hiszpańskimi napisami na jakiejś zapyzialej stronie. To były czasy.

Często sam japoński był dla mnie bardziej zrozumiały niż te napisy. <3

A teraz w dniu wyjscia WSJ mamy wyczyszczone i przetłumaczone na polski mangi. Pamiętam jak były tylko takie bieda skany po japonsku, a potem na te bieda skany w jakimś programie typu paint wrzucało się biały obszar tekstowy z tekstem po angielsku albo hiszpansku i to było coś.

Dobre czasy...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O kurcze, rozumiesz mnie to byly czasy
Pamietam, jak ''zjadalam'' wrecz kazda ksiazke zwiazana z Japonia czy mange, ktora sie pojawila w ksiegarni, bo bylo ich tak malo. Bralo sie co bylo, zeby chociaz czasem miec cos ''namacalnego'', a nie tylko skanlacje na monitorze wielkosci telewizora. Wspomnienia Dzisiaj wszystko jest na wyciagniecie reki.
7719e1289fd8f2cabe4d2763ed6d1b81d4eb2186 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-30, 01:42   #207
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 087
Dot.: Nasze sposoby nauki języków obcych :)

[1=7719e1289fd8f2cabe4d276 3ed6d1b81d4eb2186;8618835 7]O kurcze, rozumiesz mnie to byly czasy
Pamietam, jak ''zjadalam'' wrecz kazda ksiazke zwiazana z Japonia czy mange, ktora sie pojawila w ksiegarni, bo bylo ich tak malo. Bralo sie co bylo, zeby chociaz czasem miec cos ''namacalnego'', a nie tylko skanlacje na monitorze wielkosci telewizora. Wspomnienia Dzisiaj wszystko jest na wyciagniecie reki.[/QUOTE]


Tak. Nie chcę mówić, że teraz jest słabo, bo oczywiście super, że można tak o sobie wpisać tytuł i wybierasz jakie chcesz napisy, albo dubbing, jeszcze jakość HD.


Ale było coś magicznego w tamtych czasach, kiedy bycie otaku było... zamkniętym środowiskiem. Podobnie jak kiedyś bycie nerdem czy geekiem było inne, teraz każdy jest nerdem, bo to modne, a przecież oglądał Grę o tron.


Było coś fajnego w tym uczuciu my kontra świat. Spajało to grupę, bardziej się doceniało te pierwsze konwenty (które nie do końca były konwentami w sumie, bardziej spotkaniami), kiedy spotkałeś kogoś jak ty, to było to spotkanie!



Ja nikomu nie zabraniam, ale kiedyś mówienie "lubię anime/fantasy/sci-fi" wskazywało na osobę, która jest rzeczywiście zanurzona w świecie i mówi po klingońsku. Teraz znaczy to "lubiłem Dragon Balla w dzieciństwie, widziałem Naruto na Jetixie, oglądałem Władcę pierścieni w kinie, a nowy film Star Treka też był super. O, i jara mnie Marvel (czytaj widziałem wszystkie filmy MCU raz czy dwa)".


Tęsknię za czasami, kiedy wchodziłam do księgarni po jakąś książkę o Japonii i udawałam, że to na prezent, bo to była trochę siara kupować tyle książek o Japonii. A jak weszły mangi do sprzedaży, to w ogóle robiłam podchody.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-30, 05:04   #208
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Nasze sposoby nauki języków obcych :)

Polecam stronki British Council (darmowe, więc nie jest to reklama handlowa). Fajne ćwiczenia pozwalające kształcić wszystkie cztery umiejętności językowe, gramatykę (na różnych poziomach). Autentyczne teksty z zakresu cywilizacji anglojęzycznej sprawiają, że nie będzie nudno.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-04, 12:30   #209
viki62
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 1
Dot.: Nasze sposoby nauki języków obcych :)

Najlepszym sposobem są fiszki z możliwością odsłuchiwania głosu nativ speakera. Poznajemy nowe słowa, od razu je słyszymy dzięki temu wiemy jak to wymawiać
viki62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-01, 09:10   #210
darkoutside
Przyczajenie
 
Avatar darkoutside
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 16
Dot.: Nasze sposoby nauki języków obcych :)

Mi podcasty ostatnio dobrze wchodzą, seriale też. W tej chwili w ogóle nie siedzę nad słówkami, ale widzę, że są postępy jeśli chodzi o rozumienie ze słuchu, ale też swobodę wypowiedzi.
darkoutside jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-13 09:41:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:13.