Problem ze stopami!!! Prosze o porade - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-13, 14:59   #1
EluSiaW22
Raczkowanie
 
Avatar EluSiaW22
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 57

Problem ze stopami!!! Prosze o porade


witam
Od zawsze chodze w butach na obcasie i nigdu nie mialam w ziwaku z tym problemu ze stopami. Natomisat teraz od kilku miesiecy wystarczy ze chodze godzine w butach na obcasie i niesamowicie boli mnie kosc wenetrzna stopy z przodu, bardzo narsata mi w tym miejscu skora, czy mozna jakos kosmetycznie temu zaradzic??? Kiedys kosmetyczka mi mowila ze jest to problem od noszenia butow z waskimi noskami. Czy samo regularne sciananie naskorka w tym miejscu rozwiaze problem??? Sa jakies na to zabiegi kosmetyczne?
__________________
...Wszystko jest wzgledne więc jestem bezwzględna...
EluSiaW22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-13, 15:01   #2
Maxsia_
Rozeznanie
 
Avatar Maxsia_
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 718
Dot.: Problem ze stopami!!! Prosze o porade

to nie temat raczej na paznokcie...
__________________
Dieta ala MŻ
Maxsia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-13, 15:12   #3
EluSiaW22
Raczkowanie
 
Avatar EluSiaW22
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 57
Dot.: Problem ze stopami!!! Prosze o porade

myslalam ze maniciurzystka tez powinna znac sie na pediucirze
__________________
...Wszystko jest wzgledne więc jestem bezwzględna...
EluSiaW22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-13, 15:13   #4
Maxsia_
Rozeznanie
 
Avatar Maxsia_
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 718
Dot.: Problem ze stopami!!! Prosze o porade

Cytat:
Napisane przez EluSiaW22 Pokaż wiadomość
myslalam ze maniciurzystka tez powinna znac sie na pediucirze
i na kościach ?? nie napisałaś zeby ci paznokcie wrastały
__________________
Dieta ala MŻ
Maxsia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-13, 15:21   #5
EluSiaW22
Raczkowanie
 
Avatar EluSiaW22
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 57
Dot.: Problem ze stopami!!! Prosze o porade

zabiegi pedicuiru nie ograniczaja sie tylko do paznokci, rowniez jest to pielegnacja stopy, masaz, scinanie naskorka itp
Chodziło mi o bol stopy ponizej duzego palca, w tym miejscu jest wlasnie wystajaca kosc stopy, wiec myslalam ze to jasne.
__________________
...Wszystko jest wzgledne więc jestem bezwzględna...
EluSiaW22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-13, 15:42   #6
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: Problem ze stopami!!! Prosze o porade

Cytat:
Napisane przez EluSiaW22 Pokaż wiadomość
zabiegi pedicuiru nie ograniczaja sie tylko do paznokci, rowniez jest to pielegnacja stopy, masaz, scinanie naskorka itp
Chodziło mi o bol stopy ponizej duzego palca, w tym miejscu jest wlasnie wystajaca kosc stopy, wiec myslalam ze to jasne.


Pedikiurzystka - owszem, interesuje się stopami ale w stosunkowo ograniczonym zakresie. Zajmie się wrastającymi paznokciami, załozy klamry, zrobi masaż , poradzi na nadpotliwosć, zrekonstruuje paznokieć, rozpozna grzyba i skieruje do specjalisty, wygladzi popękane piety i ogólnie zrobi stopom dobrze.
Zetrze również zrogowacialy naskórek jednak w tym przypadku mamy raczej do czynienia z czymś na kształt notorycznego urazu mechanicznego na skutek czego powstaly odciski bądz modzele.

Przydaloby się udać do dobrego podologa lub ortopedy. Chirurg też by nie zawadził. Ewentualnie znalesć zaklad specjalizujacy sie w pielęgnacji stóp, mający w swojej ofercie uslugi z zakresu kosmetologii, podologii, dermatologii, ortopedii i flebologii.
Tam stwierdzą czy wystarczy noszenie wygodnego obuwia i żelowych wkładek ( scholl ma fajne) czy też doszlo do deformacji i trzeba zastosować ortezy.
Zwykla kosmetyczka nie ma raczej wystarczającej wiedzy a przede wszystkim zaplecza i sprzetu.
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-13, 16:29   #7
de35d43552ef1d33ea99a1a4e553dcd0bc1b19b7_64597ef2c913b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 130
Dot.: Problem ze stopami!!! Prosze o porade

Probably masz halluksa, moja droga .

I być może niektóre specjalistki od manikiuru i pedikiuru się na tym znają, ale na pewno nie wszystkie. Świadczy o tym przykład mojej kuzynki, która pół roku temu brała ślub, a ma wsłaśnie halluksy. Pani pedikiurzystka po prostu zdarła jej tam skórę do kości, zanim Kaśka zdązyła krzyknąć. Krew się polała, a pannę młodą nogi bolały już nie tylko od tańca na wysokim obcasie
de35d43552ef1d33ea99a1a4e553dcd0bc1b19b7_64597ef2c913b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-13, 16:38   #8
amika79
Wtajemniczenie
 
Avatar amika79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 511
Dot.: Problem ze stopami!!! Prosze o porade

[1=de35d43552ef1d33ea99a1a 4e553dcd0bc1b19b7_64597ef 2c913b;3689970]Probably masz halluksa, moja droga .[/quote]

Też mi się tak wydaje, a leczy się to u lekarza (tj. ortopedy).
__________________
How many eyes does Lord Bloodraven have? - A thousand eyes and one.
amika79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-13, 16:49   #9
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Dot.: Problem ze stopami!!! Prosze o porade

też stawiam, że to halluksy. współczuję, bo to bolesna sprawa. a wysokie obcasy chyba musisz pożegnać na zawsze, bo z wiekiem jest to bardziej bolesne.
wersta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-13, 20:43   #10
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie
 
Avatar ...:::oblabobla:::...
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 143
Dot.: Problem ze stopami!!! Prosze o porade

Chcesz być piękna, to cierp , chcesz być zdrowa to zacznij nosić normalne buty
Narazie to jest tylko zgrubiała skóra, wycinanie nic nie da, skóra będzie coraz twardsza, bo po pierwsze na tkanke jest ciągły ucisk podczas chodzenia od zewnątrz, a po drugie, kość od środka naciska od wewnątrz, dlatego to miejsce boli, z czasem skóra stwardnieje jeszcze bardziej, od wycinania, tylko szybciej zacznie rosnąc coraz drubsza, a do tego dojdzie narastanie chrząstki od wewnątrz i wytworzy się haluks, który wycina się chirurgicznie. Miałam już jedną klientkę po operacji haluksów, miała koszmarne blizny i narastała jej skóra w tym miejscu, na szczęście była już 4 lata po operacji więc mogłam działać frezarką, ale i tak baaardzo ale to bardzo uważałam Generalnie jeżeli coś zaczyna się dziać ze stopami, lepiej przerzucić się na nieco wygodniejsze obuwie, a obcasy (wysokie) zosatawić na szczególne okazje. Stopy oczywiście anatomicznie nie są dostosowane do obcasów. Podczas chodzenia na nich zostaje upośledzona jedna z ich funkcji- amortyzacyjna, niektóre części stopy są przeciążone, zmienia się biomechanika chodu, powstają przykurcze w stawach, zanikają mięśnie krótkie, a co za tym idzie, łatwiej o kontuzję... Bardziej szczegółowo nie chce mi sie pisać
__________________
...:::oblabobla:::... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:34.