15 latka za granicą - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-19, 13:20   #1
Aliiiicja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 22

15 latka za granicą


Witam Moja 15-letnia córka marzy ,żeby w wakacje polecieć ze swoją przyjaciółką do jej cioci w Szwecji.. Podróż samolotem bd trwać ok.1 h , potem spędzi tydzien-dwa w domku jedno rodzinnym ze swoją przyjaciółką , jej ciocią i wujkiem . Oczywiście wcześniej skontaktowałabym sie telefonicznie z tą ciocią . Z tego co wiem to ona bardzo lubi przyjmować gości .Moja córka nigdy nie była za granicą ,to jej największe marzenie.Myślicie ,że się zgodzić? Pozwoliłybyście na takie cos swoim córkom ?

Edytowane przez Aliiiicja
Czas edycji: 2011-03-01 o 18:13
Aliiiicja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-19, 13:24   #2
neserere
Raczkowanie
 
Avatar neserere
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Na kanapie
Wiadomości: 71
Dot.: 15 latka za granicą

Z Twojego opisu wynika, że córka jest rozsądną osobą, dlatego wydaje mi się, że powinnaś jej pozwolić na taki wyjazd, tym bardziej, że będzie pod opieką dwójki dorosłych osób

Zabraniać też za dużo nie warto, bo potem dzieci, a właściwie nastolatki zaczynają się buntować i przestają być szczere w stosunku do rodziców.

Moje zdanie - pozwól jej tam jechać. Będzie to także takie sprawdzenie córki i próba jej odpowiedzialności.
__________________


Hop hop

neserere jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-19, 18:58   #3
enii
Wtajemniczenie
 
Avatar enii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Seoul,Kr
Wiadomości: 2 051
Dot.: 15 latka za granicą

Ja w tym wieku juz sama podrozowalam ( dalej niz Szewcja).ale moja mama spytana ,czy jakbysmy wrocily czas pozwalala na takie wyjazdy, stanowczo powiedziala NIE -- za duzo stresu, nerwow itd..Bylam rozsadna i ostrozna, ale.... nigdy nic nie wiadomo
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=v7WON...eature=related


22.08.2012 Seoul, Kr (one way ticket)
enii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-20, 23:20   #4
painka
Zadomowienie
 
Avatar painka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 202
Dot.: 15 latka za granicą

To może ja się wypowiem od strony "córki" Obecnie mam 23 lata, ale w swoją pierwszą podróż zagraniczną i jednocześnie lotniczą wybrałam się mając 15 lat. Wyjechałam na 2 miesiące (!!!) do Kanady w odwiedziny do przyjaciółki mojej mamy z lat szkolnych. Ja moją "ciocię" widziałam 2 razy w życiu - pierwszy raz mając ok. 4 latka więc nie pamiętałam tego spotkania, drugi raz gdy przyjechała do polski (miałam ok 12-13 lat). Pojechałam więc też do obcej dla mnie osoby, bliskiej mojej mamie, więc w Twoim przypadku zapewne jest sytuacja odwrotna i możesz czuc się niepewnie wysyłając córkę do "obcych". Wyjazd jest krótki - 1-2 tygodnie to nie tak długo, a dla córki to na pewno będzie super przygoda którą będzie wspominac, a Ty zapewne zyskasz sporo w jej oczach zgadzając się na wyjazd Jeśli chodzi o podróż to przecież na lotnisku i w samolocie będzie bezpieczna, podróżuje z koleżanką więc nie będzie sama, z lotniska zapewne odbierze je ciocia Ja "dostałam" tą podróż w nagrodę za dobre oceny na koniec podstawówki - przypuszczam, że Twoja córka wkrótce pójdzie do gimnazjum Myślę, że to świetny moment na taki wyjazd Pozdrawiam!
__________________
TP 18.09.2015
painka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-23, 09:11   #5
Baby14
Zakorzenienie
 
Avatar Baby14
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 12 206
Dot.: 15 latka za granicą

Jasne ,że pozwolić. Tym bardziej że dziewczyna będzie tam pod opieką dorosłych osób. Sama mam 18 lat i kiedy byłam trochę młodsza mama pozwalała mi jeździć na obozy czy kolonie z ludźmi , których nie znałam. W Hiszpanii byłam sama z mojego regionu ,a nasza 'opiekunka' miała 19 lat , więc możesz się domyślać jak wyglądała ta opieka. Ale mimo wszystko były to 2 najlepsze tygodnie w moim życiu i wspaniały sprawdzian dojrzałości .
Im wcześniej puścisz córkę na takie coś , tym wcześniej się tego nauczy .
Niech odkrywa świat
Baby14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 14:09   #6
coxie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 46
Dot.: 15 latka za granicą

15 lat to jest taki dosyc specyficzny wiek. Z jednej strony córka już ma poukładane w głowie, a z drugiej własnie wtedy przychodza do głowy głupie pomysły. Ale z doświadczenia wiem, że głupie pomysły przychodzą równiez i w szkole i w momencie kiedy jest się pod opieką rodzica. Wiesz, córka miałaby pojechać do cioci swojej przyjaciółki. Będzie więc na pewno pod opieką. Warto wykazać dzieciakowi trochę zaufania.
coxie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 18:13   #7
Aliiiicja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 22
Dot.: 15 latka za granicą

Dziękuje bardzo za odpowiedzi zdecydowałam się puścić córkę za granice
Aliiiicja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:49.