Socjologia UW - progi!? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-08, 13:41   #1
Klaudis1144
Rozeznanie
 
Avatar Klaudis1144
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 536

Socjologia UW - progi!?


Witam, byłabym bardzo wdzięczna gdyby ktoś z wewnątrz powiedział mi jakie są mniej więcej progi, a więc na jednej stronie znalazłam, że jakieś 75-80, natomiast na stronie UW są podane wyniki i niby jest coś około 63. Niestety ten pierwszy wynik raczej nie byłby w moim zasięgu więc chciałabym się upewnić na czym stoję. Z góry dziękuję za odpowiedź I jeszcze - czy te progi na stronie UW to progi na studia dzienne czy wliczają sie tez zaoczne?
Klaudis1144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-08, 14:46   #2
roxi92
Raczkowanie
 
Avatar roxi92
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 407
Dot.: Socjologia UW - progi!?

O progach nie mam pojecia. Ale... Co ogólnie sądzicie o kierunku Socjologia? Chce zaczac drugi kierunek i mysle nad filo.ang/socjo/TiR.
No i nie wiem...
__________________
*60->58->53

*pani magister!
*samorealizacja!
*walka o formę na LATA, nie na lato!
*dbam o włosy i cerę

Burza w garnkach- gotuję!
już trochę mniej...
roxi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-08, 15:05   #3
Klaudis1144
Rozeznanie
 
Avatar Klaudis1144
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 536
Dot.: Socjologia UW - progi!?

Według mnie to zalezy od tego czy masz jakiś konkretny plan na życie i od tego jaki jest Twoj pierwszy kierunek. Ogólnie jak mówię ludziom, że chcę na socjologię iść to robią wielkie oczy i minę w stylu 'heloooł, co można po tym robić?!'. No cóż, ja mam trochę inne podejście. Chciałabym studiować socjologię, a od drugiego lub trzeciego roku jeszcze zaocznie jakieś zarządzanie lub pr, w zależności w którą będę chciała iść stronę. Bardzo interesuję mnie reklama i wszystko co z nią związane, fajny jest też hr czyli zasoby ludzkie. Na początku zarobki średnie, ale Warszawa daje duże możliwości i później pensja kogoś takiego, jeśli jest oczywiście dobry w swoim fachu może być nawet 2 razy wyższa od tych inżynierów wszystkich. Nie mówię oczywiście, że byłabym orłem, ale kurczę, nie pójdę przecież na techniczne studia jeśli się w tym nie czuję, więc wybieram to co mi odpowiada Jak mówię, zależy jaki pierwszy kierunek i co chcesz później robić. Najlepiej żeby dwa keirunki się ze sobą uzupełniały. Tylko czekam na odpowiedź z tymi progami, bo jeśli nie socjo to coś innego trzeba będzie kombinować
Klaudis1144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-08, 15:38   #4
neia
Zadomowienie
 
Avatar neia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 496
Dot.: Socjologia UW - progi!?

Cytat:
Napisane przez Klaudis1144 Pokaż wiadomość
Witam, byłabym bardzo wdzięczna gdyby ktoś z wewnątrz powiedział mi jakie są mniej więcej progi, a więc na jednej stronie znalazłam, że jakieś 75-80, natomiast na stronie UW są podane wyniki i niby jest coś około 63. Niestety ten pierwszy wynik raczej nie byłby w moim zasięgu więc chciałabym się upewnić na czym stoję. Z góry dziękuję za odpowiedź I jeszcze - czy te progi na stronie UW to progi na studia dzienne czy wliczają sie tez zaoczne?
Progi na stronie UW są progami autentycznymi. Tabelka punktowa jest opisana. Na zaocznych nie ma progow punktowych. Przyjmowani są z reguly wszyscy, bo jest wiecej miejsc niz chetnych.
neia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-08, 16:15   #5
daliam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 456
Dot.: Socjologia UW - progi!?

Ten pierwszy próg, który podałaś to był pewnie z 1 tury, a tamte na stronie uw są już ostateczne. Poza tym mówisz o socjologii czy o stosowanych naukach społecznych?
__________________
Socjologia- IS UW
http://koteria.org.pl/ - Zachęcam do adopcji
"Chciałabym zaoferować swoje wsparcie moralne, ale moja moralność jest dyskusyjna."
daliam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-08, 22:20   #6
Klaudis1144
Rozeznanie
 
Avatar Klaudis1144
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 536
Dot.: Socjologia UW - progi!?

O socjologii Okej, dzięki wielkie za odpowiedź
Klaudis1144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-09, 00:11   #7
mariea
Zakorzenienie
 
Avatar mariea
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4 150
Dot.: Socjologia UW - progi!?

Cytat:
Napisane przez roxi92 Pokaż wiadomość
O progach nie mam pojecia. Ale... Co ogólnie sądzicie o kierunku Socjologia? Chce zaczac drugi kierunek i mysle nad filo.ang/socjo/TiR.
No i nie wiem...
ja studiuję socjologię na UW. jestem bardzo zadowolona i nie mam pojęcia czemu w ostatnim czasie jest w internecie tyle negatywnych opinii na temat tego kierunku. ktoś mi wyjaśni czemu niby ma być gorszy niż wiedza o kulturze, politologia czy dziennikarstwo? bo zupelnie tego nie rozumiem. a poza tym większość moich znajomych ze studiów(ci, którzy szukali) pracuje i naprawdę nie mówie o jakimś macdonaldzie bo to durne stereotypy. a wracając do tematu, na każdej uczelni program socjologii się różni od siebie. trzeba patrzec w program studiów. na UW jest dużo profili do wyboru- ja polecam statystykę i analizę danych. poza tym wcale nie jest bardzo łatwo - na tym kierunku jest cala masa przedmiotów z przeróżnych dziedzin, więc trzeba być elastycznym. to nie jest kierunek dla ludzi, którzy interesują się tylko jedną dyscyplina
__________________
❤ Maksymilian ❤
mariea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-09, 10:06   #8
roxi92
Raczkowanie
 
Avatar roxi92
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 407
Dot.: Socjologia UW - progi!?

Cytat:
Napisane przez mariea Pokaż wiadomość
ja studiuję socjologię na UW. jestem bardzo zadowolona i nie mam pojęcia czemu w ostatnim czasie jest w internecie tyle negatywnych opinii na temat tego kierunku. ktoś mi wyjaśni czemu niby ma być gorszy niż wiedza o kulturze, politologia czy dziennikarstwo? bo zupelnie tego nie rozumiem. a poza tym większość moich znajomych ze studiów(ci, którzy szukali) pracuje i naprawdę nie mówie o jakimś macdonaldzie bo to durne stereotypy. a wracając do tematu, na każdej uczelni program socjologii się różni od siebie. trzeba patrzec w program studiów. na UW jest dużo profili do wyboru- ja polecam statystykę i analizę danych. poza tym wcale nie jest bardzo łatwo - na tym kierunku jest cala masa przedmiotów z przeróżnych dziedzin, więc trzeba być elastycznym. to nie jest kierunek dla ludzi, którzy interesują się tylko jedną dyscyplina
a Ty z jaka praca wiazesz przyszlosc? mnie, tak jak autorke interesuje reklama i marketing. Obecnie jestem na 1 roku Miedzynarodowych Stosunków Gospodarczych na UG(na 2 roku wybieram specjalnosc marketing miedzynarodowy), ale skoro mam szanse zaczac drugi kierunek jeszcze za darmo... to nie zaszkodzi sprobowac. Pracodawca bedzie bardziej zainteresowany moim msg+ socjologia czy msg+filo.ang/skandynawistyka? jak sadzicie?
__________________
*60->58->53

*pani magister!
*samorealizacja!
*walka o formę na LATA, nie na lato!
*dbam o włosy i cerę

Burza w garnkach- gotuję!
już trochę mniej...

Edytowane przez roxi92
Czas edycji: 2012-05-09 o 10:07
roxi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-09, 10:35   #9
mariea
Zakorzenienie
 
Avatar mariea
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4 150
Dot.: Socjologia UW - progi!?

Cytat:
Napisane przez roxi92 Pokaż wiadomość
a Ty z jaka praca wiazesz przyszlosc? mnie, tak jak autorke interesuje reklama i marketing. Obecnie jestem na 1 roku Miedzynarodowych Stosunków Gospodarczych na UG(na 2 roku wybieram specjalnosc marketing miedzynarodowy), ale skoro mam szanse zaczac drugi kierunek jeszcze za darmo... to nie zaszkodzi sprobowac. Pracodawca bedzie bardziej zainteresowany moim msg+ socjologia czy msg+filo.ang/skandynawistyka? jak sadzicie?
mnie interesuje praca w ośrodku badawczym (to, co robię w tej chwili). na socjologii na UW jest też prężnie działający profil związany z hr. jednak jestem już na studiach magisterskich, wiem, że na licencjackich jest moduł o nazwie "media i komunikacja" - można sobie zerknąć na program na stronie. jeśli studiujesz MSG to nie wyobrażam sobie absolwenta tego kierunku bez znajomości języków obcych. jeśli je znasz to idź na socjologię, jeśli nie, to możesz iść na socjologię + kursy językowe. filologia to zależy czy interesuje Cię tylko nauczenie się języka obcego czy też masa innych rzeczy, które będziesz musiała pokonać na takich studiach, jak tylko i wyłącznie język to lepszy jest kurs.
__________________
❤ Maksymilian ❤
mariea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-09, 13:27   #10
roxi92
Raczkowanie
 
Avatar roxi92
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 407
Dot.: Socjologia UW - progi!?

dzieki znam angielski biegle i niemiecki dobrze. na 2roku zaczynamy 3jezyk, ja wybiore hiszpanski. Co do jezykow i filologii: jesli nie wyszloby z reklama, chcialabym tez uczyc innych, moze nawet dzieciaki w szkole? Hmm. a jesli nie socjologia to filologia tylko jaka? standardowo angielska... czy moze skandynawistyka.. albo cos takiego? Jak uwazasz?

Myslalam tez o turystyce i rekreacji.
__________________
*60->58->53

*pani magister!
*samorealizacja!
*walka o formę na LATA, nie na lato!
*dbam o włosy i cerę

Burza w garnkach- gotuję!
już trochę mniej...
roxi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-09, 14:40   #11
mariea
Zakorzenienie
 
Avatar mariea
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4 150
Dot.: Socjologia UW - progi!?

Cytat:
Napisane przez roxi92 Pokaż wiadomość
dzieki znam angielski biegle i niemiecki dobrze. na 2roku zaczynamy 3jezyk, ja wybiore hiszpanski. Co do jezykow i filologii: jesli nie wyszloby z reklama, chcialabym tez uczyc innych, moze nawet dzieciaki w szkole? Hmm. a jesli nie socjologia to filologia tylko jaka? standardowo angielska... czy moze skandynawistyka.. albo cos takiego? Jak uwazasz?

Myslalam tez o turystyce i rekreacji.
to bardzo dobrze, że znasz języki według mnie filologia angielska to nie jest już dobry pomysł. teraz język angielski to standard, często nawet w ogłoszeniach o pracę w wymaganiach nie jest podane, że "wymagana jest znajomość języka angielskiego", bo wielu pracodawców uważa to za oczywiste. według mnie studiowanie filologii angielskiej nie powoduje obecnie nie wiadomo jakich pozytywnych emocji u kogokolwiek. ktoś może powiedzieć, że studiowanie filologii, a po prostu znajomość języka to dwie różne sprawy- oczywiście jestem skłonna się zgodzić, ale ja biorę pod uwagę tylko czysto praktyczny efekt takich studiów. a co do uczenia, to w tej chwili angielski jest tak popularny i jest tak wielu absolwentów tego kierunku (nie tylko po filologiach, ale i kolegiach języków obcych), że dla mnie pójście na ten kierunek to strata czasu. tym bardziej, że rozwija on tylko w jednym kierunku. absolwentów socjologii, ekonomii czy zarządzania też jest dużo, ale w tych dziedzinach łatwiej o elastyczność. dlatego jeśli filologia to jakas bardziej niszowa moim zdaniem
__________________
❤ Maksymilian ❤
mariea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:34.