Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III - Strona 92 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > Pielêgnacja w³osów

Notka

Pielêgnacja w³osów W tym miejscu rozmawiamy o pielêgnacji w³osów. Je¶li twoje w³osy s± suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawê sytuacji. Do³±cz do nas.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2015-01-11, 16:15   #2731
Desire_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomo¶ci: 466
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

0nat0 ja od lat walczê z nawracaj±c± grzybic± pochwy, podejrzewam, ¿e grzyba mam gdzie¶ jeszcze w organizmie, w³osy przez ostatni rok lecialy jak oszala³e, dos³ownie wypada³y gar¶ciami. Badania w porz±dku, dermatolog oczywi¶cie nie wpad³a na trop grzyba, sprzeda³a mi tekst ¿e przyczyn wypadania jest mnóstwo i je¶li to nie wina choroby , to pewnie nigd siê nie dowiem, sk±d to siê wzie³o.Da³a mi Alpicort e , zmieni³am szampon na taki dla dzieci, nie suszê w³osów(ale myjê niestety codziennie) , nie farbujê, ograniczam wêgle i jest lepiej, tzn ca³y czas co¶ tam wypada, ale rosn± nowe w³osy Bojê sie tylko , ¿e i tak wiêkszosci tego co wypad³o ju¿ nie odzyskam
Tak naprawdê to nie wiem, co mi pomog³o i na jak d³ugo.
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, ¿e
osi±gniêcie go wymaga czasu. Czas i tak up³ynie
Desire_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-01-11, 16:41   #2732
susse
Zakorzenienie
 
Avatar susse
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomo¶ci: 3 202
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Gaya_oo Poka¿ wiadomo¶æ
susse, a nie obawiasz siê dzia³añ niepo¿±danych? Ten sok nie jest do koñca bezpieczny i obojêtny dla organizmu.
Nie bojê siê, nie pijê go ca³y czas. Robiê sobie takie kuracje na jesieñ, kolejna w styczniu i na wiosnê. Pijê go zazwyczaj przez dwa tygodnie. Widzê u siebie póki co same pozytywne efekty. Nigdy nie s³ysza³am o jego dzia³aniach ubocznych. Z ciekawo¶ci za moment przejrzê sieæ
susse jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-01-11, 17:15   #2733
Gaya_oo
Rozeznanie
 
Avatar Gaya_oo
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 566
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez susse Poka¿ wiadomo¶æ
Nie bojê siê, nie pijê go ca³y czas. Robiê sobie takie kuracje na jesieñ, kolejna w styczniu i na wiosnê. Pijê go zazwyczaj przez dwa tygodnie. Widzê u siebie póki co same pozytywne efekty. Nigdy nie s³ysza³am o jego dzia³aniach ubocznych. Z ciekawo¶ci za moment przejrzê sieæ
Je¶li stosujesz tylko przez dwa tygodnie to pewnie nie stanowi zagro¿enia
Gaya_oo jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-01-11, 19:06   #2734
0nat0
Raczkowanie
 
Avatar 0nat0
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomo¶ci: 201
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Desire_ Poka¿ wiadomo¶æ
0nat0 ja od lat walczê z nawracaj±c± grzybic± pochwy, podejrzewam, ¿e grzyba mam gdzie¶ jeszcze w organizmie, w³osy przez ostatni rok lecialy jak oszala³e, dos³ownie wypada³y gar¶ciami. Badania w porz±dku, dermatolog oczywi¶cie nie wpad³a na trop grzyba, sprzeda³a mi tekst ¿e przyczyn wypadania jest mnóstwo i je¶li to nie wina choroby , to pewnie nigd siê nie dowiem, sk±d to siê wzie³o.Da³a mi Alpicort e , zmieni³am szampon na taki dla dzieci, nie suszê w³osów(ale myjê niestety codziennie) , nie farbujê, ograniczam wêgle i jest lepiej, tzn ca³y czas co¶ tam wypada, ale rosn± nowe w³osy Bojê sie tylko , ¿e i tak wiêkszosci tego co wypad³o ju¿ nie odzyskam
Tak naprawdê to nie wiem, co mi pomog³o i na jak d³ugo.
Nie daj sobie wmówiæ, ¿e w³osy nie odrosn± do stanu sprzed wypadania. Mi ju¿ sporo odros³o, postaram siê wrzuæ zdjêcia na przestrzeni prawie 4 lat, tylko nie mam ¿adnego z teraz
Mi ka¿dy lekarz m±dra g³owa sugerowa³ ¿ebym siê nie ³udzi³a, ¿e tak ma byæ i tak ju¿ bêdzie, a jedzenie nie ma tu ¿adnego wp³ywu. Oni by tylko faszerowali prochami i wciskali leki od partnerskich firm, do niczego innego siê nie nadaj±.
Jeszcze jedna z³ota my¶l lekarki, ¿e jak przez 5 lat nie zaro¶nie mi g³owa, to baj baj amigos, ³ysinka i nowa przyja¼ñ z peruk±.

Zrób sobie domowy test na sublokatora: http://goldwin.com.pl/wazne-artykuly...ndida-albicans
0nat0 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-01-12, 18:01   #2735
Desire_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomo¶ci: 466
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

0nat0 jedyne co na pocieszenie powiedzia³a mi lekarka, to ze na pewno ca³kiem nie wy³ysieje

Dermatolog na NFZ nawet skierowania na g³upi± morfologiê nie chcia³ daæ, wszystkie badania na w³asn± rêkê robi³am.Na prywatnego szkoda mi ju¿ kasy,a poza tym nie wierzê ju¿ w te ich wszystkie pseudoleki.
Kolezanka poleca³a mi wizytê u trychologa, ale te¿ jako¶ nie widzê w tym sensu.S³ysza³am te¿ o mezoterapii na skórê g³owy, ale opinie tez s± ró¿ne. Z testem spróbujê jutro rano, jak nie zapomnê zaspanaSzczerze, to do tych wszystkich lekarzy straci³am ju¿ ca³kiem serce
I dziêki za pocieszeniemo¿e jeszcze nie wszystko stracone
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, ¿e
osi±gniêcie go wymaga czasu. Czas i tak up³ynie
Desire_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-01-12, 18:45   #2736
Harutobi89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomo¶ci: 530
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Nie dajcie sie naci±gn±c na sok NONI dziewczyny to oszustwo !! ja pilam 6 miesiecy ten sok, najlepszej jakosci za prawie 200 stowy i zero poprawy i z wlosami i z samopoczuciem i ze wszystkim.
Harutobi89 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-01-13, 08:12   #2737
susse
Zakorzenienie
 
Avatar susse
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomo¶ci: 3 202
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Harutobi89 Poka¿ wiadomo¶æ
Nie dajcie sie naci±gn±c na sok NONI dziewczyny to oszustwo !! ja pilam 6 miesiecy ten sok, najlepszej jakosci za prawie 200 stowy i zero poprawy i z wlosami i z samopoczuciem i ze wszystkim.
Mo¿e nie na wszystkich dzia³a. Ja od kiedy go pijê widzê wyra¼n± poprawê. Nie tylko z w³osami, ale mam te¿ wiêcej motywacji i chêci do dzia³ania. Wydaje mi siê, ¿e dodaje mi energii. Skoñczy³y siê problemy z przeziêbieniami i zajadami Za 100 ml p³acê 52 z³ w aptece
susse jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2015-01-13, 10:37   #2738
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomo¶ci: 5 296
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Czy dermatolog moze zdiagnozowac wypadanie wlosow o podlozu androgenowym po zobaczeniu pod mikroskopem tylko malego fragmentu skory glowy?

Chwile temu to uslyszalam i bardzo sie zmartwilam, wypisala mi luxon 5% do stosowania raz dziennie i skierowala do endokrynologa.

Nie pamietam co dokladnie powiedziala, ale po zobaczeniu skory stwierdzila, ze wyglada to na podloze androgenowe a nie wypadanie np. z powodu stresu. Zrobilam na wlasna reke szereg badan hormonalnych i czekam na wyniki, z ktorymi pojde do endo.
No i za niecale 2 tygodnie wracam do UK i chcialabym jak najwiecej zalatwic w Polsce, bo tam za wizyte u lekarza w sprawie wlosow i jakiekolwiek badania zaplace jak nic 4x wiecej.

Tarczyce mam w normie, morfologia tez. Jestem od 5 lat na tabletkach anty (yasmin) i nie mialam nigdy problemow.

Zastanawiam sie czy jest szansa, ze to jednak nie to?

Mam nadzieje, ze tym razem moj problem jest wystarczajaco powazny, zebym mogla napisac w tym watku

Edit: Jeszcze mam pytanie - czy powinnam martwic sie tym, ze mam jakby obolale wlosy (cebulki) u gory glowy (tak na czubku ale z tylu bardziej)? To taki dyskomfort jak przy rozpuszczeniu wlosow mocno spietych przez jakis czas gumka - tylko, ze ja moich nie spinam i nie draznie.
__________________
...

Edytowane przez enn_
Czas edycji: 2015-01-13 o 19:03
enn_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-01-13, 15:37   #2739
Malwiniak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomo¶ci: 5
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Witam, przebi³am siê przez 3 czê¶ci. Problem z w³osami mamy od ponad roku. Na pocz±tku przyjmowa³am belissê i pokrzypol przeciw wypadaniu w³osów, jednak po 3 msc nic nie dzia³a³o to przesta³am. Nastêpnie wziê³am siê za maskê z WAXa na wypadanie w³osów z Vitaminum B compostium i olejkiem rycynowym i nic nie da³o... We wrze¶niu siê zapar³am i przeczyta³am sporo forum i wybra³am sobie 4 produkty, które by³y mniej wiêcej najbardziej polecane - Revalid, Gelacet, Novoxidyl, Szampon i Od¿ywka z BIOVAX - INTENSYWNIE REGENERUJ¡CA MASECZKA, ODBUDOWA OS£ABIONYCH W£OSÓW + PROTEINY MLECZNE. Po trzech opakowaniach zamiast Gelacetu bra³am Biotebal 5 mg. B±d¼ co b±d¼ teraz mam 2 tygodnie przerwy od tej ca³ej kuracji, w³osy uros³y tylko na zakolach, ale to do¶æ sporo, jednak na czubku g³owy mam nadal do¶æ spore prze¶wity. Zaczesujê w³osy do ty³u, ¿eby nie by³o poprostu tego widaæ.

Moje pytanie - po przerwie wróciæ do tego co bra³am skoro na zakola pomaga³o to po jakim¶ czasie zacznie dzia³aæ te¿ na przedzia³ek czy spróbowaæ czego¶ innego?

Robi³am badania tarczycy i wszystko by³o ok.

Z góry dziêkujê za wszystkie odpowiedzi.
Malwiniak jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-01-14, 07:39   #2740
Anna07_07
Raczkowanie
 
Avatar Anna07_07
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 426
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez enn_ Poka¿ wiadomo¶æ
Czy dermatolog moze zdiagnozowac wypadanie wlosow o podlozu androgenowym po zobaczeniu pod mikroskopem tylko malego fragmentu skory glowy?

Chwile temu to uslyszalam i bardzo sie zmartwilam, wypisala mi luxon 5% do stosowania raz dziennie i skierowala do endokrynologa.

Nie pamietam co dokladnie powiedziala, ale po zobaczeniu skory stwierdzila, ze wyglada to na podloze androgenowe a nie wypadanie np. z powodu stresu. Zrobilam na wlasna reke szereg badan hormonalnych i czekam na wyniki, z ktorymi pojde do endo.
No i za niecale 2 tygodnie wracam do UK i chcialabym jak najwiecej zalatwic w Polsce, bo tam za wizyte u lekarza w sprawie wlosow i jakiekolwiek badania zaplace jak nic 4x wiecej.

Tarczyce mam w normie, morfologia tez. Jestem od 5 lat na tabletkach anty (yasmin) i nie mialam nigdy problemow.

Zastanawiam sie czy jest szansa, ze to jednak nie to?

Mam nadzieje, ze tym razem moj problem jest wystarczajaco powazny, zebym mogla napisac w tym watku

Edit: Jeszcze mam pytanie - czy powinnam martwic sie tym, ze mam jakby obolale wlosy (cebulki) u gory glowy (tak na czubku ale z tylu bardziej)? To taki dyskomfort jak przy rozpuszczeniu wlosow mocno spietych przez jakis czas gumka - tylko, ze ja moich nie spinam i nie draznie.
Stwierdzenie pod³o¿a wypadania na pewno nie odbywa siê na podstawie obejrzenia skóry g³owy
Nie wiem czy masz siê martwiæ obola³ymi cebulkami, w ka¿dym razie ja mam to samo W³osy mam cienkie, rzadkie, o d³ugo¶ci do linii szczêki - wiêc ani nie zwi±zujê, ani nie s± ciê¿kie, ale skóra na szczycie g³owy mnie boli. Wra¿enie jest takie, ¿e "czujê" przez ca³y czas ten fragment skóry na g³owie
__________________
Wewnêtrznie:
Magnez + B6, Pygeum Swanson, Witamina D3 i K2, Vitapil
Zewnêtrznie:
Wcierki - Alopexy 5% (co drugi dzieñ
wieczorem), wcierka wzmacniaj±ca Kolorówka, maski ró¿ne, cassia
Anna07_07 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-01-14, 07:48   #2741
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomo¶ci: 5 296
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Dzieki za odpowiedz. Tez mi sie to wydalo dosc szybka diagnoza, dzisiaj ide do gin-endo (mam wyniki wiekszosci badan), moze czegos sie dowiem.

Luxon 5% wydaje mi sie dosc mocnym srodkiem w przypadku kiedy o przyczynie wypadania wiadomo malo i wlosy leca w sporej ilosci, ale jednak nie garsciami. Moze jednak sie myle?

Do kogo (poza endokrynologiem) isc, zeby potwierdzil lub wykluczyl tlo androgenowe?
__________________
...
enn_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-14, 08:15   #2742
Anna07_07
Raczkowanie
 
Avatar Anna07_07
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 426
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez enn_ Poka¿ wiadomo¶æ
Dzieki za odpowiedz. Tez mi sie to wydalo dosc szybka diagnoza, dzisiaj ide do gin-endo (mam wyniki wiekszosci badan), moze czegos sie dowiem.

Luxon 5% wydaje mi sie dosc mocnym srodkiem w przypadku kiedy o przyczynie wypadania wiadomo malo i wlosy leca w sporej ilosci, ale jednak nie garsciami. Moze jednak sie myle?

Do kogo (poza endokrynologiem) isc, zeby potwierdzil lub wykluczyl tlo androgenowe?
Loxon to bardzo mocny ¶rodek. Ale jest czêsto przepisywany przez dermatologów - to trochê tak jak przepisywanie antykoncepcji bez ¿adnych badañ ("na piêkne oczy").
__________________
Wewnêtrznie:
Magnez + B6, Pygeum Swanson, Witamina D3 i K2, Vitapil
Zewnêtrznie:
Wcierki - Alopexy 5% (co drugi dzieñ
wieczorem), wcierka wzmacniaj±ca Kolorówka, maski ró¿ne, cassia
Anna07_07 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-01-14, 08:42   #2743
Gaya_oo
Rozeznanie
 
Avatar Gaya_oo
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 566
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Anna07_07 Poka¿ wiadomo¶æ
Stwierdzenie pod³o¿a wypadania na pewno nie odbywa siê na podstawie obejrzenia skóry g³owy
Nie wiem czy masz siê martwiæ obola³ymi cebulkami, w ka¿dym razie ja mam to samo W³osy mam cienkie, rzadkie, o d³ugo¶ci do linii szczêki - wiêc ani nie zwi±zujê, ani nie s± ciê¿kie, ale skóra na szczycie g³owy mnie boli. Wra¿enie jest takie, ¿e "czujê" przez ca³y czas ten fragment skóry na g³owie
Bardzo mnie zaskoczy³y¶cie! Otó¿ po raz pierwszy to odczucie odno¶nie pewnej tkliwo¶ci w obrêbie kawa³ka skóry w górnej czê¶ci g³owy pojawi³o siê u mnie w lipcu, tu¿ po drugiej mezoterapii osoczem. Trwa³o oko³o 2 tygodni i by³o bardzo podobne do tego, co opisujecie. Obawia³am siê ¿e to na skutek uszkodzenia jakiego¶ nerwu podczas zabiegu. Miejsce to mia³o ¶rednicê oko³o 2 cm, nie da³o siê dotkn±æ, wieczorem nie mog³am zasn±æ bo siê martwi³am tym, poza tym po po³o¿eniu siê mia³am wra¿enie, ¿e w³osy bardziej "ci±gn±" to miejsce i bardziej je "czu³am". Odczucia zniknê³y powoli i stopniowo, coraz mniej, coraz s³abiej. Jednak po pó³ roku pojawi³o siê to samo tyle ¿e trochê wiêkszy obszar. Nie mog³am za³o¿yæ czapki bo bardziej bola³o. Przesz³o podobnie jak za pierwszym razem. Ci±gle wini³am za to mezoterapiê i zdecydowa³am, ¿e wiêcej nie pozwolê sobie ostrzykiwaæ g³owy. Jednak teraz gdy czytam Wasze wpisy s±dzê, ¿e przyczyna musi byæ jaka¶ inna. Zapalenie jakiego¶ nerwu? Do mezo jednak mimo dobrych efektów nie wrócê. Doznania zwi±zane z t± tkliwo¶ci± s± bardzo nieprzyjemne i nie wyobra¿am sobie, abym mia³a je czuæ ci±gle. Nawet uczesaæ siê ciê¿ko...
Gaya_oo jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-01-14, 09:08   #2744
Ewikk96
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomo¶ci: 81
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

To chyba odkry³y¶my co¶ nowego, ja tê tkliwo¶æ mam dobre kilkadziesi±t lat, choæ teraz jakby mniejsz± kiedy leczê siê na tarczycê, zawsze tak mia³am odk±d zaczê³y siê problemy z w³osami tj. od ok 13 roku ¿ycia, my¶la³am ¿e to mo¿e jakie¶ przeziêbienie skóry w sensie za wcze¶nie wysz³am po umyciu bez czapki np., ale teraz po Waszych wpisach to ju¿ nie wiem i dodam ¿e ja w³a¶nie na czubku mam najgorzej
Ewikk96 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-01-14, 09:11   #2745
Anna07_07
Raczkowanie
 
Avatar Anna07_07
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 426
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez Gaya_oo Poka¿ wiadomo¶æ
Bardzo mnie zaskoczy³y¶cie! Otó¿ po raz pierwszy to odczucie odno¶nie pewnej tkliwo¶ci w obrêbie kawa³ka skóry w górnej czê¶ci g³owy pojawi³o siê u mnie w lipcu, tu¿ po drugiej mezoterapii osoczem. Trwa³o oko³o 2 tygodni i by³o bardzo podobne do tego, co opisujecie. Obawia³am siê ¿e to na skutek uszkodzenia jakiego¶ nerwu podczas zabiegu. Miejsce to mia³o ¶rednicê oko³o 2 cm, nie da³o siê dotkn±æ, wieczorem nie mog³am zasn±æ bo siê martwi³am tym, poza tym po po³o¿eniu siê mia³am wra¿enie, ¿e w³osy bardziej "ci±gn±" to miejsce i bardziej je "czu³am". Odczucia zniknê³y powoli i stopniowo, coraz mniej, coraz s³abiej. Jednak po pó³ roku pojawi³o siê to samo tyle ¿e trochê wiêkszy obszar. Nie mog³am za³o¿yæ czapki bo bardziej bola³o. Przesz³o podobnie jak za pierwszym razem. Ci±gle wini³am za to mezoterapiê i zdecydowa³am, ¿e wiêcej nie pozwolê sobie ostrzykiwaæ g³owy. Jednak teraz gdy czytam Wasze wpisy s±dzê, ¿e przyczyna musi byæ jaka¶ inna. Zapalenie jakiego¶ nerwu? Do mezo jednak mimo dobrych efektów nie wrócê. Doznania zwi±zane z t± tkliwo¶ci± s± bardzo nieprzyjemne i nie wyobra¿am sobie, abym mia³a je czuæ ci±gle. Nawet uczesaæ siê ciê¿ko...
Gaya, ja w pewnym momencie przesta³am u¿ywaæ wcierek, bo my¶la³am, ¿e to od tego. Wiadomo, wcieram w ca³± g³owê, ale tam gdzie mam najmniej w³osów, wcieram wiêcej i byæ mo¿e mocniej
Byæ mo¿e jest to zwi±zane z zakoñczeniami nerwowymi, które znajduj± siê w tym miejscu. Wiesz, ja jestem nerwus, ¿yjê w stresie. Jak siê bardzo zdenerwujê, to mam takie uczucie, ¿e "pali" mnie w³a¶nie to miejsce na szczycie g³owy. Karykaturzy¶ci rysuj± nerwusów z dymi±c± g³ow± i chyba wiem dlaczego
__________________
Wewnêtrznie:
Magnez + B6, Pygeum Swanson, Witamina D3 i K2, Vitapil
Zewnêtrznie:
Wcierki - Alopexy 5% (co drugi dzieñ
wieczorem), wcierka wzmacniaj±ca Kolorówka, maski ró¿ne, cassia
Anna07_07 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-01-14, 11:13   #2746
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Mnie te¿ taka nadwra¿liwo¶æ, w³a¶nie na czubku, zdarza³a siê, ale na szczê¶cie rzadko. Zwykle przy du¿ym wypadaniu. Podobno, gdy du¿o w³osów wypada, to takie zjawiska siê pojawiaj± (pisa³a o tym P. trycholog z forum kafeteria). czyta³am te¿, ¿e wiele osób cierpi na to przy tarczycy, nawet trafi³am raz na jakie¶ zagraniczne forum, gdzie ludzie, w³a¶nie z problemami tarczycowymi skar¿yli siê na te dolegliwo¶ci, w koñcu doszli do wniosku, ¿e to od tarczycy.

Swoj± drog± niektóre tutejsze forumowiczki pisa³y, ¿e swêdzia³a je skóra g³owy przy masywnym odro¶cie. Mnie w sumie te¿ ostatnio g³owa swêdzi, rzeczywi¶cie ro¶nie mi sporo nowych w³osów, g³ównie po loxonie. Jeden maj± ju¿ 4 cm, druga faza odrostu tak 1 cm, zatem d³ugo¶æ skromna.
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255

Edytowane przez Maria221
Czas edycji: 2015-01-14 o 11:15
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-01-16, 16:04   #2747
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomo¶ci: 5 296
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Druga dermatolog do ktorej poszlam zrobila mi trichoskopie, potwierdzila, ze to lysienie androgenowe. W zdrowych miejscach na glowie z mieszkow wyrasta mi po kilka grubych wlosow, na czubku max 2, czasami 1 i jest sporo cienkich i jasnych wlosow.
Zalecila stosowanie loxonu, ja boje sie poczatkowego okresu wypadania, ale kupilam i bede uzywac.
Powiedziala, ze powinno sie udac to zahamowac, wiec mam nadzieje, ze to prawda, ale szczerze mowiac strasznie zle sie czuje i boje sie, ze mimo wczesnej diagnozy i uzywania loxonu i tak mi sie to znacznie pogorszy. Zawsze mialam cienkie, ale jednak bardzo geste i ladne wlosy i trudno mi sie pogodzic z mysla, ze za jakis czas moze byc przeciwnie. Trudno mi w to uwierzyc zwlaszcza, ze w mojej rodzinie problem lysienia w zasadzie nie istnieje.
__________________
...
enn_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-01-16, 16:11   #2748
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

enn_ --> a powiedz kochana, jak wygl±da u Ciebie to przerzedzenie? To tylko czubek, czy reszta te¿. No i jak wygl±da przód, du¿o Ci wypada? Masz za du¿o androgenów?
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-01-16, 17:28   #2749
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomo¶ci: 5 296
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Wcielo mi calego dlugasnego posta, ktorego napisalam

Najwieksze przerzedzenie widze na czubku glowy (tak jakby z tylu troche - nie wiem jak nazwac to miejsce). Poza tym zauwazylam, ze ubywa mi grzywki i przedzialek jest jakis taki mizerny w porownaniu z tym co bylo.
Mam tez wrazenie, ze wlosy leca mi przede wszystkim z gory glowy no i to wszystko potwierdzila trichoskopia. Wlosy u gory i na skroniach (nie az w takim stopniu) sa slabsze, a zupelnie z tylu sa geste i dosc grube.

Kiedys zastanawialam sie czy nie mam Kandydozy i teraz tez przyszlo mi to do glowy, ale wtedy pewnie wlosy lecialyby rowno z calej glowy a nie tylko z fragmentow pasujacych do lysienia androgenowego.

Kupilam Loxon 2%, bo troche sie balam wyzszego stezenia, a przeczytalam podsumowanie jakichs badan, z ktorego wynikalo, ze tak, jak u mezczyzn wyzsze stezenie jest skuteczniejsze, to u kobiet juz niekoniecznie, za to moze powodowac wiekszy problem z niechcianym owlosieniem na twarzy.

Wiem, ze moj problem jest we wczesnym stadium (wszystkie mieszki jeszcze zyja itd.) i niby to dziala na moja korzysc, ale jak to wyglada w rzeczywistosci? Jest szansa, ze przy dbaniu o wlosy jeszcze sie przez lata bede cieszyc wlosami, czy spodziewac sie, ze bedzie tylko gorzej?

Jak tylko bede miala chwile przeczytam ten i poprzednie watki od deski do deski, ale poki co jestem tak zawalona robota, ze nawet tego posta nie powinnam pisac...
__________________
...
enn_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-16, 19:11   #2750
Anna07_07
Raczkowanie
 
Avatar Anna07_07
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 426
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez enn_ Poka¿ wiadomo¶æ
Druga dermatolog do ktorej poszlam zrobila mi trichoskopie, potwierdzila, ze to lysienie androgenowe. W zdrowych miejscach na glowie z mieszkow wyrasta mi po kilka grubych wlosow, na czubku max 2, czasami 1 i jest sporo cienkich i jasnych wlosow.
Zalecila stosowanie loxonu, ja boje sie poczatkowego okresu wypadania, ale kupilam i bede uzywac.
Powiedziala, ze powinno sie udac to zahamowac, wiec mam nadzieje, ze to prawda, ale szczerze mowiac strasznie zle sie czuje i boje sie, ze mimo wczesnej diagnozy i uzywania loxonu i tak mi sie to znacznie pogorszy. Zawsze mialam cienkie, ale jednak bardzo geste i ladne wlosy i trudno mi sie pogodzic z mysla, ze za jakis czas moze byc przeciwnie. Trudno mi w to uwierzyc zwlaszcza, ze w mojej rodzinie problem lysienia w zasadzie nie istnieje.
Enn, nie martw siê na zapas. Ja u¿ywa³am Loxonu 5% przez oko³o rok. Nie mia³am ani etapu linienia ani dodatkowego ow³osienia w niechcianych miejscach
__________________
Wewnêtrznie:
Magnez + B6, Pygeum Swanson, Witamina D3 i K2, Vitapil
Zewnêtrznie:
Wcierki - Alopexy 5% (co drugi dzieñ
wieczorem), wcierka wzmacniaj±ca Kolorówka, maski ró¿ne, cassia
Anna07_07 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-01-16, 19:37   #2751
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomo¶ci: 5 296
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Dzieki A czemu zrezygnowalas ze stosowania?
__________________
...
enn_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-01-16, 19:48   #2752
Anna07_07
Raczkowanie
 
Avatar Anna07_07
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 426
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez enn_ Poka¿ wiadomo¶æ
Dzieki A czemu zrezygnowalas ze stosowania?
Nie ros³y tam gdzie nie trzeba, ale te¿ niespecjalnie ros³y tam gdzie trzeba Ja nie reagowa³am tak dobrze i szybko jak Maria, a na ulotce jest napisane, ¿e jak po roku nie ma efektu, to nale¿y odpu¶ciæ
__________________
Wewnêtrznie:
Magnez + B6, Pygeum Swanson, Witamina D3 i K2, Vitapil
Zewnêtrznie:
Wcierki - Alopexy 5% (co drugi dzieñ
wieczorem), wcierka wzmacniaj±ca Kolorówka, maski ró¿ne, cassia
Anna07_07 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-01-16, 22:30   #2753
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomo¶ci: 5 296
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez 0nat0 Poka¿ wiadomo¶æ
czerwonapanienka a co jesz? To pytanie mo¿e wydawaæ siê g³upie, ale ja wyda³am takie sumy na badania z których nic nie wynik³o, straci³am kilka lat na znalezienie przyczyny wypadania w³osów. Co ja ju¿ nie wciera³am i ³yka³am - nic nie dzia³a³o, mo¿e tylko loxon, ale po dwóch latach muszê przyznaæ, ¿e nie jest to taki ¶wietny specyfik jak mi siê wydawa³o. Co z tego, ¿e pobudza nowe w³osy do wzrostu, skoro pojawia siê linienie które za ka¿dym kolejnym podej¶ciem jest wiêksze, a te¿ nie hamuje wypadania w³osów. Wciera³am czy te¿ nie - zawsze do 60-100 sztuk dobi³am (przy samym czesaniu).

http://www.candida.peet.pl/index8.php przez miesi±c trzyma³am siê mniej wiêcej tego pierwszego etapu, mleko bez laktozy pi³am tylko z kaw±.
Drugi etap wprowadza³am powoli i trzyma³am siê go do po³owy grudnia.
Ju¿ w trzecim tygodniu pierwszego etapu w³osy przesta³y mi wypadaæ. Dziewczyny by³am sk³onna uwierzyæ, ¿e to mo¿e tran zaskoczy³, albo inne cuda. Odstawi³am wtedy nawet loxon z dnia nadzieñ i nie do¶wiadczy³am nag³ego linienia. Podczas mycia potrafi³o wypa¶æ góra 10 w³osów, szczotka podczas czesania czysta, no co¶ wspania³ego. To by³o dla mnie co¶ tak abstrakcyjnego, ¿e osoby z bli¿szego otoczenia które by³y wtajemniczone w mój problem, teraz wys³uchiwa³y, ¿e jak to mo¿liwe ¿eby szczotka by³a czysta czesz±c siê nawet ca³y dzieñ.
Ros³y nowe w³osy, wyhodowa³am konkretn± grzywkê, oczywi¶cie nadal mam braki i d³ugo pewnie bêdê mieæ, bo na ¶wiêta pofolgowa³am sobie i to konkretnie, jad³am jak leci i w³osy teraz wypadaj± mi mo¿e nie gar¶ciami, ale to co miesi±c temu potrafi³am wyczesaæ przez ca³y tydzieñ teraz po umyciu w³osów, gdzie wcze¶niej zatrzyma³ siê niez³y ko³tun w sitku.
Skórê mia³am czyst± bez niespodzianek, a teraz powtórka z rozrywki i zabawa od nowa.

Upierdliwe jest takie ¿ycie, bo taki ograniczony jad³ospis mo¿e siê naprawdê znudziæ. Jedzenie na ¶niadanie jajek na 1000 sposobów nie przy¶wieca, no ale trudno siê mówi. Nie powiem, jak widzê jak moje wspó³lokatorki jedz± wszystko, albo co gorsza jad± na ¶mieciowym jedzeniu i wszystko ze wszystkim gra, to czasami z³apie mnie dolina ³ez, ¿e dlaczego tak musi byæ.

Od poniedzia³ku lecê z pierwszym etapem, ale wprowadzi³am pomidory dla urozmaicenia. Kiedy zaskoczy z k³akami nie mam pojêcia. Na razie lec± wszystkie: d³ugie, krótkie, bardzo du¿o krótkich.
Co do witamin przyczajê siê na Sufrin. Jeszcze nie ³yka³am tych prochów, a podobno dobre s± w têpieniu grzyba, my¶lê, ¿e to jest mój problem, ale na to trzeba czasu, a pojadê do domu na ¶wiêta i znów od nowa. Jak mo¿na oprzeæ siê serniczkowi i domowym wypiekom
O rany, przed momentem sama napisalam posta, ze myslalam, ze moze mam drozdzyce, a zupelnie umknal mi Twoj post!
Im wiecej mysle, tym bardziej dochodze do wniosku, ze drozdzyce prawdopodobnie mam (objawy mam bardzo podobne do tych, ktore mieli moi rodzice zanim drozdzyce wyleczyli, a wyglada na to, ze na nic innego chora nie jestem). Zastanawialam sie jednak czy to od niej moglyby mi tak leciec wlosy? Czy mialas objawy lysienia androgenowego, czy po prostu wlosy wypadaly z calej glowy?

---------- Dopisano o 23:30 ---------- Poprzedni post napisano o 22:09 ----------

A czy ktoras z Was uzywala ketokonazolu na lysienie androgenowe? Wyglada na to, ze moze byc to dosc skuteczne, chociaz oficjalnie nie jest ta substancja do tego przeznaczona.
__________________
...
enn_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-01-16, 23:25   #2754
0nat0
Raczkowanie
 
Avatar 0nat0
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomo¶ci: 201
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

enn_ nie bierz do siebie tak bardzo s³ów lekarzy. Ja wracaj±c z pierwszej wizyty od dermatolog w zwi±zku z wypadaniem w³osów i w ogóle to by³a pierwsza moja wizyta u tego typu specjalisty, a mia³am wtedy ju¿ 23 l. uzna³a, ¿e to androgenówka na 100% oczywi¶cie diagnoza zza biurka, nawet nie obejrza³a ca³ej g³owy, tylko kaza³a rozchyliæ na ¶rodku, a wiadomo, ¿e tu zawsze najmniej. Wróci³am taka za³amana, ¿e to ju¿ koniec, powolne ³ysienie i wizja peruki. Te¿ wysz³am z recept± na loxon, bo jak¿eby inaczej.

U mnie wygl±da³o to jak typowa androgenówka. Mo¿e zakola mi siê nie robi³y, ale tylko ty³ mia³am zaro¶niêty. W³osy lecia³y jak g³upie, naprawdê mia³am spory problem z zaczesaniem ich w jakikolwiek sposób. Na ¶rodku skalpu, bli¿ej czo³a robi³a mi siê dziura do tego stopnia, ¿e jak wychodzi³am z domu to musia³am zak³adaæ opaskê, ¿eby wszystko siê trzyma³o w razie pojawienia siê wiatru. Boki i nad uszami te¿ mia³am biedne, tak jakby kto¶ mi powyrywa³ kêpki w³osów. Mia³am te¿ sporo siwych w³osów jak na swój wiek.

Loxon owszem stosowa³am, ale ten l¿ejszy 2%. Na pewno pobudzi³ w³osy do ¿ycia i wzrostu, ale bez sza³u, jedno linienie, drugie linienie wiêc sta³am w miejscu.

Obwiniam ca³kowicie grzyba, aktualnie prze¿ywam dramat w zwi±zku z tym. Przejrza³am kilkana¶cie stron w sieci na temat kandydozy, co strona to inna dieta. Jak ju¿ nie wiedz± co pisaæ, to polecaj± je¶æ tylko i wy³±cznie warzywa, soczewicê, ciecierzycê i jajka. Z w³asnego do¶wiadczenia muszê przyznaæ, ¿e jest to skuteczne, bo jad³am tak przez mo¿e 3 tygodnie, pó¼niej powoli wprowadza³am inne produkty.
Po ¶wiêtach w³osy zaczê³y lecieæ i wróci³am do tej metody ¿ywienia, no i nie wysz³o mi. Nie da siê je¶æ dzieñ w dzieñ jajek na ¶niadanie, te¿ nie jest zdrowe. Jedno zaleczê a pó¼niej co, bêdê obni¿aæ cholesterol? Nie no sensu to nie ma, ale jest skuteczne w jaki¶ sposób, bo przecie¿ zadzia³a³o, ale nie wyobra¿am sobie je¶æ co¶ zimnego na ¶niadanie, nie wa¿ne czy to lato, czy zima.
Dajê sobie czas do niedzieli i w poniedzia³ek muszê co¶ ruszyæ.

Wed³ug ksi±¿ki A. Janus nie jest dobrze je¶æ tylko i wy³±cznie warzywa i ci±gle te same produkty, bo organizm mo¿e wywo³aæ reakcjê obronn± i dany produkt mo¿e uczulaæ, a dwa, ¿e jest ci±gle s³abo i czujesz siê jakby¶ oberwa³a ceg³± w g³owê.

W sieci mo¿esz znale¼æ pdf online A. Janus - Nie daj siê zje¶æ grzybom candida. Charakterystyka grzybos³awa w ka¿dej postaci. On tam te¿ radzi co ³ykaæ by zabiæ paso¿yty. Jak nie znajdziesz to daj znaæ, to wy¶lê Ci na maila
0nat0 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-01-16, 23:59   #2755
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomo¶ci: 5 296
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez 0nat0 Poka¿ wiadomo¶æ
enn_ nie bierz do siebie tak bardzo s³ów lekarzy. Ja wracaj±c z pierwszej wizyty od dermatolog w zwi±zku z wypadaniem w³osów i w ogóle to by³a pierwsza moja wizyta u tego typu specjalisty, a mia³am wtedy ju¿ 23 l. uzna³a, ¿e to androgenówka na 100% oczywi¶cie diagnoza zza biurka, nawet nie obejrza³a ca³ej g³owy, tylko kaza³a rozchyliæ na ¶rodku, a wiadomo, ¿e tu zawsze najmniej. Wróci³am taka za³amana, ¿e to ju¿ koniec, powolne ³ysienie i wizja peruki. Te¿ wysz³am z recept± na loxon, bo jak¿eby inaczej.

U mnie wygl±da³o to jak typowa androgenówka. Mo¿e zakola mi siê nie robi³y, ale tylko ty³ mia³am zaro¶niêty. W³osy lecia³y jak g³upie, naprawdê mia³am spory problem z zaczesaniem ich w jakikolwiek sposób. Na ¶rodku skalpu, bli¿ej czo³a robi³a mi siê dziura do tego stopnia, ¿e jak wychodzi³am z domu to musia³am zak³adaæ opaskê, ¿eby wszystko siê trzyma³o w razie pojawienia siê wiatru. Boki i nad uszami te¿ mia³am biedne, tak jakby kto¶ mi powyrywa³ kêpki w³osów. Mia³am te¿ sporo siwych w³osów jak na swój wiek.

Loxon owszem stosowa³am, ale ten l¿ejszy 2%. Na pewno pobudzi³ w³osy do ¿ycia i wzrostu, ale bez sza³u, jedno linienie, drugie linienie wiêc sta³am w miejscu.

Obwiniam ca³kowicie grzyba, aktualnie prze¿ywam dramat w zwi±zku z tym. Przejrza³am kilkana¶cie stron w sieci na temat kandydozy, co strona to inna dieta. Jak ju¿ nie wiedz± co pisaæ, to polecaj± je¶æ tylko i wy³±cznie warzywa, soczewicê, ciecierzycê i jajka. Z w³asnego do¶wiadczenia muszê przyznaæ, ¿e jest to skuteczne, bo jad³am tak przez mo¿e 3 tygodnie, pó¼niej powoli wprowadza³am inne produkty.
Po ¶wiêtach w³osy zaczê³y lecieæ i wróci³am do tej metody ¿ywienia, no i nie wysz³o mi. Nie da siê je¶æ dzieñ w dzieñ jajek na ¶niadanie, te¿ nie jest zdrowe. Jedno zaleczê a pó¼niej co, bêdê obni¿aæ cholesterol? Nie no sensu to nie ma, ale jest skuteczne w jaki¶ sposób, bo przecie¿ zadzia³a³o, ale nie wyobra¿am sobie je¶æ co¶ zimnego na ¶niadanie, nie wa¿ne czy to lato, czy zima.
Dajê sobie czas do niedzieli i w poniedzia³ek muszê co¶ ruszyæ.

Wed³ug ksi±¿ki A. Janus nie jest dobrze je¶æ tylko i wy³±cznie warzywa i ci±gle te same produkty, bo organizm mo¿e wywo³aæ reakcjê obronn± i dany produkt mo¿e uczulaæ, a dwa, ¿e jest ci±gle s³abo i czujesz siê jakby¶ oberwa³a ceg³± w g³owê.

W sieci mo¿esz znale¼æ pdf online A. Janus - Nie daj siê zje¶æ grzybom candida. Charakterystyka grzybos³awa w ka¿dej postaci. On tam te¿ radzi co ³ykaæ by zabiæ paso¿yty. Jak nie znajdziesz to daj znaæ, to wy¶lê Ci na maila
Nawet nie wiesz jak cieszy mnie to, co mowisz.
Mnie zmartwila pierwsza diagnoza, ale uznalam, ze badanie nie bylo wystarczajaco wnikliwe, niestety dzisiejsza trudniej mi zignorowac, bo faktycznie wyglada to slabo.

Loxon kupilam 2%, bo nie chcialam zaczynac od mocniejszego, poza tym, tak jak mowie, przeczytalam, ze u kobiet wieksze stezenie wcale nie okazuje sie byc wiele skuteczniejsze.

Akurat jesli chodzi o leczenie drozczycy to w necie pewnie bardzo wiele szukac nie bede (tj. pewnie nie wiele wiecej niz juz sie naszukalam) - moj ojciec przy okazji swoich problemow ogarnal ten temat bardzo dokladnie i wyglada na to, ze skutecznie udalo mu sie pozbyc tej choroby, wiec pewnie ostatecznie to on bedzie moim glownym zrodlem wiedzy.
On akurat twierdzi, ze nie ma sensu trzymanie sie tak totalnie scislej diety (czyli jedzenie glownie samych zielonych warzyw i wspomnianych jaj ), sam podczas leczenia jadl tez np. niektore owoce itp., obserwujac przy tym bacznie wplyw ich na organizm. No i im nizszy IG tym lepiej. Przy czym on nie leczyl drozdzycy sama dieta, ale tez lekami i ja raczej tez po nie siegne.

Problem jest taki, ze z jakichs przyczyn szalenie malo lekarzy w ogole uznaje objawy drozdzycy poza tymi typowymi np. skornymi i trudno jest trafic na kogos kto ma jakies pojecie na ten temat. A ja nie lubie diagnozowac sie sama, bo mam poczucie, ze przeciez to nie ja sie znam, prawda? Z drugiej strony im wiecej zlych doswiadczen z lekarzami, tym bardziej ufam sobie, bo czasami oczywisty brak kompetencji mnie absolutnie poraza. Wiem, ze sa wyjatki (i bogu dzieki, bo kto wie co by bylo teraz np. z moja mama, gdyby nie trafila na taki kiedys przypadkiem), ale trudno jednak na to trafic.

W kazdym razie jestem prawie pewna, ze mam drozdzyce, bo objawy by sie zgadzaly idealnie, warunki do rozwoju tez jej niezle zapewnilam Mam nadzieje, ze wypadanie wlosow tez z tego wynika.

Zastanawiam sie czy rozpoczynac stosowanie Loxonu wraz z rozpoczeciem leczenia drozdzycy i chyba sie na to zdecyduje. Jesli ustapia mi wszystkie inne grzybicze objawy i jakos to potwierdzi ze faktycznie to bylo problelem, odstawie Loxon i zobaczymy co sie wydarzy.
__________________
...

Edytowane przez enn_
Czas edycji: 2015-01-17 o 00:19
enn_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-01-17, 00:33   #2756
0nat0
Raczkowanie
 
Avatar 0nat0
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomo¶ci: 201
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez enn_ Poka¿ wiadomo¶æ
Nawet nie wiesz jak cieszy mnie to, co mowisz.
Mnie zmartwila pierwsza diagnoza, ale uznalam, ze badanie nie bylo wystarczajaco wnikliwe, niestety dzisiejsza trudniej mi zignorowac, bo faktycznie wyglada to slabo.

Loxon kupilam 2%, bo nie chcialam zaczynac od mocniejszego, poza tym, tak jak mowie, przeczytalam, ze u kobiet wieksze stezenie wcale nie okazuje sie byc wiele skuteczniejsze.

Akurat jesli chodzi o leczenie drozczycy to w necie pewnie bardzo wiele szukac nie bede (tj. pewnie nie wiele wiecej niz juz sie naszukalam) - moj ojciec przy okazji swoich problemow ogarnal ten temat bardzo dokladnie i wyglada na to, ze skutecznie udalo mu sie pozbyc tej choroby, wiec pewnie ostatecznie to on bedzie moim glownym zrodlem wiedzy.
On akurat twierdzi, ze nie ma sensu trzymanie sie tak totalnie scislej diety (czyli jedzenie glownie samych zielonych warzyw i wspomnianych jaj ), sam podczas leczenia jadl tez np. niektore owoce itp., obserwujac przy tym bacznie wplyw ich na organizm. No i im nizszy IG tym lepiej. Przy czym on nie leczyl drozdzycy sama dieta, ale tez lekami i ja raczej tez po nie siegne.

Problem jest taki, ze z jakichs przyczyn szalenie malo lekarzy w ogole uznaje objawy drozdzycy poza tymi typowymi np. skornymi i trudno jest trafic na kogos kto ma jakies pojecie na ten temat. A ja nie lubie diagnozowac sie sama, bo mam poczucie, ze przeciez to nie ja sie znam, prawda? Z drugiej strony im wiecej zlych doswiadczen z lekarzami, tym bardziej ufam sobie, bo czasami oczywisty brak kompetencji mnie absolutnie poraza. Wiem, ze sa wyjatki (i bogu dzieki, bo kto wie co by bylo teraz np. z moja mama, gdyby nie trafila na taki kiedys przypadkiem), ale trudno jednak na to trafic.

W kazdym razie jestem prawie pewna, ze mam drozdzyce, bo objawy by sie zgadzaly idealnie, warunki do rozwoju tez jej niezle zapewnilam Mam nadzieje, ze wypadanie wlosow tez z tego wynika.

Zastanawiam sie czy rozpoczynac stosowanie Loxonu wraz z rozpoczeciem leczenia drozdzycy i chyba sie na to zdecyduje. Jesli ustapia mi wszystkie inne grzybicze objawy i jakos to potwierdzi ze faktycznie to bylo problelem, odstawie Loxon i zobaczymy co sie wydarzy.
enn_ a co Twój tato ³yka³ je¶li mo¿na spytaæ?
0nat0 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-01-17, 00:41   #2757
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomo¶ci: 5 296
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez 0nat0 Poka¿ wiadomo¶æ
enn_ a co Twój tato ³yka³ je¶li mo¿na spytaæ?
Na pewno Orungal (intraconazole) i Fluconazole (to drugie ma chyba szersze spectrum dzialania).
Jutro bede z nim rozmawiac, bo chce sie zajac tym jak najszybciej, wiec jesli chcesz, to jak wroce wieczorem do domu to moge Ci skrobnac PW z cala zdobyta wiedza.
__________________
...
enn_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-01-17, 07:00   #2758
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 2 746
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Napisane przez enn_ Poka¿ wiadomo¶æ
Na pewno Orungal (intraconazole) i Fluconazole (to drugie ma chyba szersze spectrum dzialania).
Jutro bede z nim rozmawiac, bo chce sie zajac tym jak najszybciej, wiec jesli chcesz, to jak wroce wieczorem do domu to moge Ci skrobnac PW z cala zdobyta wiedza.
Ann a moglabym i ja prosic o skrobniecie PW?
Ja mam skierowanie na badania candidy,wymazy. Lekarz podejewa,ze moge miec,szczegolnie,ze kiedys juz mialam gronkowca zlocistego. Objawy WSZYSTKIE pasuja i co lepsze candida wplywa na uklad nerwowy,podwyzsza hormony przysadki..

Miala ktoras z Was Spectral F7? Blokujacy hormony stresowe,pomaga to? Bo zamowilam i do tego Spectral RS i szamon Revita...
__________________
WALCZÊ O W£OSY
dzamatasi jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-01-17, 08:38   #2759
Blackbejbe
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Athlone / Irlandia
Wiadomo¶ci: 655
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

dzamatsi szampon revita wogole mi nie pomogl i na dodatej smierdzi starymi perfumami meskimi no ale za to spectral rs byl super i mialam po nim duzo odrostu pozatym unosil fajnie wlosy do gory i ich nie sklejal
__________________
WEWNÊTRZNIE :
- olej lniany
- olej z pestek dyni
- reszta dojdzie

ZEWNÊTRZNIE :
- olej z pestek dyni
- olej musztardowy z papryczka
- szampon cebulowy

- i tutaj te¿ bêdzie wiêcej


== ODZYSKAÆ W£OSISKA==


Blackbejbe jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-01-17, 08:38   #2760
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Cytat:
Z drugiej strony im wiecej zlych doswiadczen z lekarzami, tym bardziej ufam sobie, bo czasami oczywisty brak kompetencji mnie absolutnie poraza.
Zgadzam siê z Tob± w 100%, ja to mia³am makabryczne przej¶cia z lekarzami, sensownego lekarza od w³osów nie znalaz³am, mo¿e Rakowska oka¿e siê wyj±tkiem.

A powiedz, masz rozwalone hormony? Bo ja mam niedoczynno¶æ tarczycy i za ma³o androgenów, problem jest u mnie tylko spowolniony naturalny wzrost oraz brak samodzielnego odrostu, wypadanie hamujê do zera i poza linienie po loxonie (zamieszcza³am zdjêcia tej makabry), to mam remisjê w ³ysieniu od marca 2013 roku.

dzamatasi --> ja mia³am f7, nie przet³uszcza, jest jak woda, mnie po nim w³osy tylko uros³y, ale zawsze warto spróbowaæ. Spectral rs jest dobry, szamponu nie mia³am, ale przy myciu trzymaj go d³u¿sz± chwilê na g³owie.

Dziewczyny, normalnie sza³. Wyros³y mi samodzielnie w³osy, s± a¿ 4
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2017-02-21 23:18:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:20.