Niemcy - co sie oplaca a co nie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-20, 09:57   #1
mav
Zakorzenienie
 
Avatar mav
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Nordrhein Westfallen
Wiadomości: 4 276
GG do mav Wyślij wiadomość przez MSN do mav

Niemcy - co sie oplaca a co nie


jestem juz (dopiero) tydzien w Niemczech chcialabym wiedziec co sie oplaca kupowac a co jest zbyt drogie...chodzi mi glownie okosmetyki i odziez...pozdrawiam wszystkie emigrantki
__________________
"Nikt o tobie nie myśli. Wszyscy myślą wyłącznie o sobie, tak samo jak ty"





Mężczyzna jest jak sukienka, trzeba go najpierw przymierzyc.....


mav jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-20, 10:19   #2
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Niemcy - co sie oplaca a co nie

O kosmetykach sie nie wypowiadam, bo zwykle kupuję to co mi odpowiada nie patrząc na cene i nie bardzo wiem co sie opłaca a co nie. A o ciuchach powiem tak: Ja lubie dobre gatunkowo ubrania. I zwykle kupuje je na wyprzedazach. Takie wyprzedaże zdazają się często, to w jednym sklepie to w drugim. Czasami wole poczekać dwa, trzy miesiące i kupic jakis ciuch za ułamek tej ceny,która była na poczatku. W każdym razie polecam wyprzedaże.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-20, 10:52   #3
Sylwia***
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia***
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 480
Dot.: Niemcy - co sie oplaca a co nie

Ooo, wyprzedaze to dobra rzecz Bo ciuchy sa tu (jak dla mnie) strasznie drogie. Ale mozna cos czasem upolowac, jakis sweterek za 15-20 Euro. Buty tez drogie tu sa, moim zdaniem. Chociaz np. w Deichmannie ceny sa czesto niskie.

Co do kosmetykow, to polecam dm, schlecker'a, rossmana. DM jest przecietnie biorac najtanszy. Ale nie ma tam raczej promocji. Do rossmana chodze, zeby sprawdzic cotygodniowe promocje. W schleckerze tez sa, ale czesto takie, ze cena w promocji jest taka sama, jak normalnie w dm. Wiec tu trzeba uwazac. Poza tym ja nie lubie schleckerow, bo mi sie jakos tak chaotyczne wydaja. W Douglasie, Karstadt'cie kosmetyki sa duzo drozsze, ale tez maja tam kosmetyki profesjonalne, ktorych nie znajdziesz w dm, schleckerz i rossmanie.

Nie wiem, o jakie kosmetyki Ci dokladniej chodzi, wiec ciezko mi dokladniej napisac.

Zywnosc najlepiej kupowac w takich supermarketach, jak Plus, toom, Lidl, Aldi (choc ja sie na Aldi pare razy przejechalam jesli chodzi o jakosc produktu i teraz niechetnie tam chodze).
Sylwia*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-20, 15:52   #4
anja81
Raczkowanie
 
Avatar anja81
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 29
Dot.: Niemcy - co sie oplaca a co nie

Zgadzam sie co do kosmetykow. W Douglasie i np, Karstadt sa dobre i profesjonalne kosmetyki, zawsze sa na topie z nowosciami no i kosztuja tez ladnie ale jesli dobre to kosztuje.
Jesli chodzi o sklepy z zywnoscia to polecam Rewe i Plusa, potem Lidl i Aldi. Ale szczerze mowiac nic nie zastapi tutaj prawdziwego swiezego miesa i wedlin jakie sa w Polsce, pomijajac supermarkety. Ostatnio bardzo glosno bylo w Niemczech o tzw, aferach miesnych, jedne z najwiekszych koncernow miesnych wdrozyly w sprzedaz produkty miesne, ktorych waznosc przydatnosci uplynela juz pare lat temu. Mieso lezalo na polkach sklepowych oczywiscie odswiezone i z aktualna data do spozycia. A wiec mozna sie wszystkiego spodziewac. W kazdym razie radze brac ze sklepu rachunki i po powrocie do domu i odpakowaniu np, koltletow sprawdzic czy nie sa zielone a jak sa to oddac je.
Pozdrawiam.
__________________
anja81
anja81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-20, 20:18   #5
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy - co sie oplaca a co nie

Co sie oplaca? Hmmmm. Napewno wyprzedarze, poza tym sklep Kik ma tanie ciuchy i jak do tej pory dobrej jakosci, jeszcze sie nie nacielam. Deichmann, ceny jak w PL moze z 5 zl roznicy jak przeliczalam. Sklepy typu Aldi, zeczywiscie sa nie drogie i jak widze maja tansze mieso od np Kaisers, czy moj ukochany Wal Mart gdzie maja tez stoisko Tchibo (chodzi o ciuchy i inne akcesoria, bo kawa to wiadomo). Poza tym jak chcesz cos taniej upolowac z tych drozszyk kosmetykow czy ciuchow badz butow to polecam zakupy na ebayu. ja wlasnie upolowalam balerinki w sportowym stylu od adidasa za 26€ razem z kosztami przesylki. Jesli myslisz o kosmetykach naturalnych to Dm (alverde)i Rossmann (Alterra) maja swoje marki i sa to najtansze kosmetyki naturalne, ktore maja bardzo dobra jakosc. Takze kosmetyki dla dzieci z tych sklapow Dm- babylove, Rossmann-babydream sa rewelacyjne, bez konserwantow i innych swinstw.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-20, 22:51   #6
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Niemcy - co sie oplaca a co nie

Widze, ze piszecie o miesie i wedlinach. Ja kupuje nie w marketach ale u prywatnego Meztgera. Wychodzi drozej, ale po pierwsze my duzo miesa nie jadamy a po drugie mam pewnosc, ze to co kupuje jest swieze i nie "cyganione".
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-02, 12:33   #7
cailleach
Raczkowanie
 
Avatar cailleach
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 43
Dot.: Niemcy - co sie oplaca a co nie

Nie polecam kosmetykow Alterra z Rossmanna. Mialam dwa kremy i oba nie zdaly egzaminu. Na twarzy pozostawaly tlusta warstwe i do tego nieprzyjemne uczucie. Zel wcale sie nie wchlanial.
Na dalsze proby z serii Alterra nie mam ochoty. Za kazdym razem to kasa wywalona w bloto.

Za to polecam Alverde z DMu. Kremy moze sie nie wchlaniaja do konca ale przynajmniej nie ma tego nieprzyjemnego uczucia.

Hitem dla mnie sa kosmetyki HIPPa dla dzieci (dostepne w Rossmannie), szczegolnie Gesicht&Körper Pflege-Creme. W Ökotescie dostal ocene bardzo dobra i to jedyny krem, po ktorym nie mam zadnych objawow uczulenia i nie kosztuje majatku.

Uwazam, ze rzeczy typu proszki sa drozsze w Rossmannie i w Schleckerze.
Natomiast spinki i klamerki lepiej kupowac w Rossmannie a juz najlepiej w Polsce.
cailleach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-18, 20:29   #8
kissygirl
Raczkowanie
 
Avatar kissygirl
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Köln
Wiadomości: 92
Dot.: Niemcy - co sie oplaca a co nie

Jezeli chodzi o ciuchy to polecam ,,New Yorker'' i zwykle butiki
__________________
'- A to dopiero - mruknął Edward. - Lew zakochał się w jagnięciu.
- Biedne głupie jagnię - westchnęłam.
- Chory na umyśle lew masochista.'

Wracam do Polski za :
8-7-6-5-4-3-2-1 lat

58 - 57 - 56 - 55 - 54 - 53 - 52
kissygirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:58.