Kosmetyki mineralne Everyday Minerals - część I - Strona 80 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-01-15, 15:09   #2371
Nanomi
Zadomowienie
 
Avatar Nanomi
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 592
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cytat:
Napisane przez rozwielitka Pokaż wiadomość
do czego właściwie służy duo fibre?
Świetny do lekkiej aplikacji podkładu płynnego (to wiem z youtube), do bronzera, różu (przetestowane ) - nabiera mało pruduktu i pozwala go równomiernie rozprowadzić.
Cytat:
Napisane przez adusiadu Pokaż wiadomość
Nie przypominaj mi o takich rzeczach Nanomi, bo przez Ciebie wydłuża mi się lista "chcianych" produktów


Cytat:
Napisane przez WhiteInnocent Pokaż wiadomość
Jasne, że są ale nie te, które ja bym chciała ;P
Z Rhea mam kilka rzeczy, essence niestety za ciemne wszystkie, a dr. Jadwiga ma puder i nie kryje- używam do wykończenia jedynie.
Czytając wasze opinie zamarzyły mi się minerały z EDM- chyba się nie dziwicie?
rozumiemy doskonale

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Nanomi cos sie obie nie mozemy doczekac Ja wezme Duo Fibre pewnie w promocji walentynkowej (licze na upust 14% ) i byc moze kompakt Fair Neutral tylko bije sie z myslami, ktora formula - intensive czy o-glo - obie mi pasuja

Rozwielitka - Duo Fibre to pedzel do podkladu przypominajacy pedzel MAC 187.
__________________


Edytowane przez Nanomi
Czas edycji: 2009-01-15 o 15:12
Nanomi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-15, 15:17   #2372
adusiadu
Wtajemniczenie
 
Avatar adusiadu
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 144
GG do adusiadu
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cytat:
Napisane przez frantic Pokaż wiadomość
A co tak bardzo chcesz/potrzebujesz?
No to tak ( )

-start to finish fair (ten ryżowy) tylko nie wiem czy za ciemny nie będzie?
-podkład Ivory (z odcienia buff) w formule o-glo
-podkład Sandy fair (chyba też Buff, ale nie pamietam ) w formule o-glo i intensive

wiem, wiem
mam tego wszystkiego mase, ale wszystkie golden fair i olive fair będa lepsze na lato (jak się zrobię troszke bardziej "żółta")
a ivory i sandy fair kocham po prostu (od jesieni do wiosny) to sa dla mnie idealne kolory, bez widocznych tonów różowych i żółtych.
A chciałabym wreszcie wypróbować jakiś primer, dlatego STF, ryżowy dlatego, że nie chce z glinką (bo podobno wysusza, a moja cera i tak juz sucha jest)


Cytat:
Napisane przez WhiteInnocent Pokaż wiadomość
Jasne, że są ale nie te, które ja bym chciała ;P
Z Rhea mam kilka rzeczy, essence niestety za ciemne wszystkie, a dr. Jadwiga ma puder i nie kryje- używam do wykończenia jedynie.
Czytając wasze opinie zamarzyły mi się minerały z EDM- chyba się nie dziwicie?
Dobre, bo Polskie :P
<żarcik taki>

Edytowane przez adusiadu
Czas edycji: 2009-01-15 o 15:18 Powód: bo mi sie zapomniało kawalek wyrazu
adusiadu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-15, 15:23   #2373
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Rozwielitka - Duo Fibre to pedzel do podkladu przypominajacy pedzel MAC 187.
Cytat:
Napisane przez Nanomi Pokaż wiadomość
Świetny do lekkiej aplikacji podkładu płynnego (to wiem z youtube), do bronzera, różu (przetestowane ) - nabiera mało pruduktu i pozwala go równomiernie rozprowadzić
dziękuję

adusiadu, start to finish fair, ale ten z glinką jest właściwie transparentny, jeśli używasz ivory i sandy fair nie powinien być za ciemny. Przed zmianą zdjęć na stronie EDM były takie same.
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-15, 15:33   #2374
adusiadu
Wtajemniczenie
 
Avatar adusiadu
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 144
GG do adusiadu
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cytat:
Napisane przez rozwielitka Pokaż wiadomość
dziękuję

adusiadu, start to finish fair, ale ten z glinką jest właściwie transparentny, jeśli używasz ivory i sandy fair nie powinien być za ciemny. Przed zmianą zdjęć na stronie EDM były takie same.
ale właśnie nie chcę tego z glinką, a skoro mówisz, ze zdjęcia byly takie same, więc nie powinny się bardzo różnić.



A tak w ogóle kupiłam wczoraj w Sephorze pędzelek do linera (mój pierwszy i kosztował całe 6PLN) i testowałam go dzisiaj z cieniem EDM:
wziełam malutki pojemniczek (jak zakrętka od błyszczyka nabieranego paluchami), zrobiłam malutka kropelkę bazy pod makijaż (takiej transparentnej, nigdy jej nie użyłam, bo mam obsesję, że będę się czuła jak z folią na twarzy ) i wsypałam tam odrobinkę cienia (zamieszałam pędzelkiem) i nałożyłam
Efekt był śliczny, ładny kolorek wyszedł i na dodatek jakie równe kreseczki (ten pędzelek ułatwił mi rysowanie )
adusiadu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-15, 15:34   #2375
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Nanomi cos sie obie nie mozemy doczekac Ja wezme Duo Fibre pewnie w promocji walentynkowej (licze na upust 14% ) i byc moze kompakt Fair Neutral tylko bije sie z myslami, ktora formula - intensive czy o-glo - obie mi pasuja
Vril w takim razie weź obie formuły. Zawsze dobrze jest mieć wybór.
Lista nie mogących się doczekać jest znacznie dłuższa dziewczyny, ja już nawet rezygnuję z innych zakupów kosmetycznych żeby mieć kasę na kompakty i pędzel.

Cytat:
Napisane przez rozwielitka Pokaż wiadomość
dziękuję

adusiadu, start to finish fair, ale ten z glinką jest właściwie transparentny, jeśli używasz ivory i sandy fair nie powinien być za ciemny. Przed zmianą zdjęć na stronie EDM były takie same.
Zwykły Start To Finish jest faktycznie transparentny, a bynajmniej idealny dla bladych i jasnych cer. Pewnie z ryżowym będzie podobnie.

A ja pamiętam, że ryżowy STF ma Nanomi. Więc prośba do Nanomi, żeby się podzieliła wrażeniami z jego użytkowania.
frantic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-15, 15:35   #2376
mykofenolan mofetilu
Zadomowienie
 
Avatar mykofenolan mofetilu
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 885
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

muszę się Was poradzic... EDM używam od dwóch tygodni, najpierw 3 dni formułę intensive bo super kryła i fajnie trzymała się przez prawie cały dzień, niestety odcień za ciemny (Buff Beige neutral) i co gorsza pogorszył się stan mojej twarzy, a teraz cały czas Golden Fair (bo dobry odcień) w formule semi-matte. czy jest szansa, że golden fair w formule intensive nie bedzie mnie zapychal? czy moze sprobowac jeszcze zamowic matte? bo semi-matte nie jest na mnie jakoś szczególnie trwały, świecę już po 2-3 godzinach (moze nie jakos strasznie ale jednak, a mialam nadzieje ze to zniknie, bo nie blyszczalam nawet uzywajac tak kiepskiego podkladu jak lirene city matt).

a czy naprawde poprawia sie Wam cera? bo mi przez te 2 tygonie to jakos nie bardzo, jest tyle samo większych niespodzianek, a nawet wiecej drobnych wyniosłości
mykofenolan mofetilu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-15, 15:50   #2377
iustitia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lizbona
Wiadomości: 1 881
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Skoro dolar tak poszybował, to też będę czekała na jakiś superupust
iustitia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-15, 15:53   #2378
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Sama sie zastanawiam jak to jest
Ja po kilku uzyciach formuly intensive mialam wrazenie, ze widze tendencje do zapychania, drobna kaszka, jakies rozowe gule podskorne, ktore potem same z siebie znikaly, itp (cera byla wtedy w bardzo dobrym stanie, wiec zauwazylam roznice na minus). Odstawilam i uzywalam tylko sporadycznie. Dwa tygodnie temu zaczelam uzywac podkladu intensive codziennie i nagle wszystko sie uspokoilo, cera utrzymuje dobra kondycje, zobaczymy co bedzie dalej...

Edytowane przez vril
Czas edycji: 2009-01-15 o 16:20
vril jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-15, 15:59   #2379
Nanomi
Zadomowienie
 
Avatar Nanomi
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 592
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cytat:
Napisane przez frantic Pokaż wiadomość
Zwykły Start To Finish jest faktycznie transparentny, a bynajmniej idealny dla bladych i jasnych cer. Pewnie z ryżowym będzie podobnie.

A ja pamiętam, że ryżowy STF ma Nanomi. Więc prośba do Nanomi, żeby się podzieliła wrażeniami z jego użytkowania.
Chyba już o nic pisałam, zaraz poszukam.
edit: https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2082

Cytat:
Napisane przez mykofenolan mofetilu Pokaż wiadomość
muszę się Was poradzic... EDM używam od dwóch tygodni, najpierw 3 dni formułę intensive bo super kryła i fajnie trzymała się przez prawie cały dzień, niestety odcień za ciemny (Buff Beige neutral) i co gorsza pogorszył się stan mojej twarzy, a teraz cały czas Golden Fair (bo dobry odcień) w formule semi-matte. czy jest szansa, że golden fair w formule intensive nie bedzie mnie zapychal? czy moze sprobowac jeszcze zamowic matte? bo semi-matte nie jest na mnie jakoś szczególnie trwały, świecę już po 2-3 godzinach (moze nie jakos strasznie ale jednak, a mialam nadzieje ze to zniknie, bo nie blyszczalam nawet uzywajac tak kiepskiego podkladu jak lirene city matt).

a czy naprawde poprawia sie Wam cera? bo mi przez te 2 tygonie to jakos nie bardzo, jest tyle samo większych niespodzianek, a nawet wiecej drobnych wyniosłości
Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Sama sie zastanawiam jak to jest
Ja po kilku uzyciach formuly intensive mialam wrazenie, ze widze tendencje do zapychania, drobna kaszka, jakies rozowe gole podskorne, ktore potem same z siebie znikaly, itp (cera byla wtedy w bardzo dobrym stanie, wiec zauwazylam roznice na minus). Odstawilam i uzywalam tylko sporadycznie. Dwa tygodnie temu zaczelam uzywac podkladu intensive codziennie i nagle wszystko sie uspokoilo, cera utrzymuje dobra kondycje, zobaczymy co bedzie dalej...
Czytałam na forum edm ze to się nazywa "purging" i mija. Chyba ze jest to reakcja (według mnie) alergiczna wtedy należy odstawić.
Coś tu jest https://www.everydayminerals.com/for...e;topic=6893.0 ale chyba było więcej tematów o tym.
__________________


Edytowane przez Nanomi
Czas edycji: 2009-01-15 o 16:02
Nanomi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-15, 16:06   #2380
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cytat:
Napisane przez pranie Pokaż wiadomość
Dostalam dzisiaj pedzel kabuki i probki EDM z wymianki od forumki - dopiero za moment bede testowac w swietle dziennym, musialam sie przygotowac psychicznie i obejrzec film instruktazowy
Juz widze, ze kilka probek bede miala do oddania, kiedy bedzie forum mineralno-wymiankowe?!
Mam pytanie: czy moge uzyc tego samego pedzla do nalozenia podkladu, pozniej rozu, a na koniec ewentualnie finishing powder? zamowilam juz inne pedzle z EDM, ale na razie mam tylko jeden "wlasciwy"
Pranie, a co masz do oddania? Moze jeszcze powiekszymy nasza wymiane?

Cytat:
Napisane przez ~~ALa~~ Pokaż wiadomość
mam takie pytanie: jakie pędzle z everydayminerals poleciłybyście mi jako niezbędniki do makijażu?

chciałam kupić pędzel do podkładu - flat top, przy okazji wypróbować różne odcienie podkładów. ale pomyślałam, że w sumie nie mam ani jednego porządnego pędzla do makijażu, więc chętnie zamówiłabym full custom kit i w ramach tego zestawu mogłabym wziąć kilka pędzli w atrakcyjnej cenie+pewnie coś jeszcze więc zastanawiam się, które pędzle mogą stanowić taki niezbędnik?
Ala, nie lubie Cie, skusilas mnie Co powiesz na super kit na spolke?

I przy okazji podlacze sie pod Twoje pytanie.

Nie bardzo wiem, ile trzeba miec juz na samym poczatku rodzajow kosmetykow. Bo praktycznie przy kazdym jest napisane, ze ma co najmniej 10 funkcji - jako podklad, puder, korektor na wypryski, korektor pod oczy, cien do powiek itp. Wiec jak to wlasciwie jest? I czym one sie miedzy soba roznia?

I jeszcze jedno pytanie poczatkujacej. Czym dziewczyny pryskaja pedzel albo skore na filmikach z youtuba? Nazywaja to jakims fixatorem, ale co to tak naprawde jest
rocki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-15, 16:16   #2381
Nanomi
Zadomowienie
 
Avatar Nanomi
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 592
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
Nie bardzo wiem, ile trzeba miec juz na samym poczatku rodzajow kosmetykow. Bo praktycznie przy kazdym jest napisane, ze ma co najmniej 10 funkcji - jako podklad, puder, korektor na wypryski, korektor pod oczy, cien do powiek itp. Wiec jak to wlasciwie jest? I czym one sie miedzy soba roznia?

I jeszcze jedno pytanie poczatkujacej. Czym dziewczyny pryskaja pedzel albo skore na filmikach z youtuba? Nazywaja to jakims fixatorem, ale co to tak naprawde jest
Mac Fix+, coś w rodzaju toniku glicerynowego.
__________________

Nanomi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-15, 16:25   #2382
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cytat:
Napisane przez mykofenolan mofetilu Pokaż wiadomość
a czy naprawde poprawia sie Wam cera? bo mi przez te 2 tygonie to jakos nie bardzo, jest tyle samo większych niespodzianek, a nawet wiecej drobnych wyniosłości
Mi po pół roku z minerałami skóra poprawiła się na tyle, że poważnie myślę o zejściu z formuły intensive do lżejszej, mniej kryjącej - shocking!
frantic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-15, 16:32   #2383
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Nanomi dzieki za linka, wlasnie podejrzewalam cos takiego, w kazdym razie u mnie to bylo przejsciowe (kilka dni)

Rocki tylko i wylacznie od ciebie zalezy czego potrzebujesz, kazdy ma wlasne preferencje, np. nie uzywa wcale cieni do powiek, wiec doradzanie w tym zakresie jest trudne. W kazdym razie na poczatek proponuje ograniczyc sie jedynie do probek i jednego pedzla (Flat Top), a potem jesli mineraly EDM sie sprawdza, to dopiero zamowic zestaw - np. dobrany juz odcien podkladu, dodatkowy pedzel, np. do rozu, korektor, roz, itd.

Czym sie roznia mineraly miedzy soba - tylko kolorem i stopniem krycia.

Do zwilzania pedzla lub bezposrednio twarzy mozesz uzywac - wody, hydrolatu, toniku, itp.

Frantic przywracasz nadzieje zgnebionym duszom
Ja sie zastanawiam czy po mikordermabrazji bede uzywac cokolwiek Eee, nie... mineralow nei porzuce

Edytowane przez vril
Czas edycji: 2009-01-15 o 16:36
vril jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-15, 17:05   #2384
ozanna
Raczkowanie
 
Avatar ozanna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 97
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Dziś przyszły do mnie moje pierwsze próbki! Cieszyłam się jak głupia, gdy zobaczyłam paczuszkę Wydaje mi się, że trafiłam w kolory, formuły trzeba będzie testowac. Nakładanie na lekko zwilżony pędzelek faktycznie daje ładny efekt. Podoba mi się też efekt, gdy na koniec spryskam twarz wodą. Naprawdę no make up! Nie pozostaje mi nic innego jak podziękowac Wam za ten wątek, dzięki któremu zapoznałam się z tymi mineralnymi cudeńkami
ozanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-15, 17:05   #2385
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Przyszla do mnie paczuszka z EDM
Dziwne, bo z buff'd zostawil mi w skrzynce a z EDM dal awizo! $%^$% jeden.. i jeszcze napisal na awizo ze list z Anglii (no i mnie to zaskoczylo bo pracowalam w Anglii i myslalam ze cos narozrabialam )

Zaraz rozpakuje a jutro robie fotki przy dziennym swietle

edit:
LOL myslalam ze pedzel jest DUZO wiekszy bo jak widzialam na filmikach to te flat topy na cwierc twarzy byly No i ta raczka taka krotka ale za to jaki miekki.. OMG moj kot takiej sierci nawet nie ma mieciutkiej..


Jutro Wam powklejam na skórze fotki i tak normalnie.

Moje zamówienie to:
Buff - Perefect Intensive
Olive - Light Olive Int.
Cool - Multi-tasking neutral Int.
Róż Walkee Talkee (piekny w sloiczku!)
Korektor: Multi-tasking
i gratis cień do powiek o nazwie.. "11:59 PM" wyglada na szaro srebrzysty

Dziekuje Frantic za zamówienie
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012

Edytowane przez Anecka
Czas edycji: 2009-01-15 o 17:22 Powód: + rozpakowane
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-15, 17:07   #2386
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Nanomi zapomniałam podziękować za linka. Ten Twój post pamiętam. Ale jakbyś oceniła puder pod kątem transparentności? Czy STF Sunlight daje żółtawy kolor?

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Frantic przywracasz nadzieje zgnebionym duszom
Ja sie zastanawiam czy po mikordermabrazji bede uzywac cokolwiek Eee, nie... mineralow nei porzuce
Mam taką manię minerałową, że nawet jak mam się nie malować, to minerały muszę nałożyć. Np. teraz też - zrobiłam sobie dwa dni temu małe kuku na buzi (z własnej winy) i żaden makijaż mi przez parę dni nie pomoże. Podświadomie myślę jednak, że minerały leczą mi skórę, więc przynajmniej podkład i róż musiałam położyć.
frantic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-15, 17:28   #2387
Nanomi
Zadomowienie
 
Avatar Nanomi
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 592
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cytat:
Napisane przez frantic Pokaż wiadomość
Nanomi zapomniałam podziękować za linka. Ten Twój post pamiętam. Ale jakbyś oceniła puder pod kątem transparentności? Czy STF Sunlight daje żółtawy kolor?



Mam taką manię minerałową, że nawet jak mam się nie malować, to minerały muszę nałożyć. Np. teraz też - zrobiłam sobie dwa dni temu małe kuku na buzi (z własnej winy) i żaden makijaż mi przez parę dni nie pomoże. Podświadomie myślę jednak, że minerały leczą mi skórę, więc przynajmniej podkład i róż musiałam położyć.
Powiedziałabym że jest transparentny a jesli daje jakiś kolor to ledwo widoczny.
__________________

Nanomi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-15, 17:48   #2388
adusiadu
Wtajemniczenie
 
Avatar adusiadu
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 144
GG do adusiadu
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cytat:
Napisane przez Nanomi Pokaż wiadomość
Powiedziałabym że jest transparentny a jesli daje jakiś kolor to ledwo widoczny.
Cieszę się, ze jest transparentny, czyli pewnie STF fair (ryżowy) nie bedzie za ciemny
Nie miałam nigdy styczności z primerami, a tak zachwalacie
aż slinka kapie
adusiadu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-15, 17:56   #2389
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Rocki tylko i wylacznie od ciebie zalezy czego potrzebujesz, kazdy ma wlasne preferencje, np. nie uzywa wcale cieni do powiek, wiec doradzanie w tym zakresie jest trudne. W kazdym razie na poczatek proponuje ograniczyc sie jedynie do probek i jednego pedzla (Flat Top), a potem jesli mineraly EDM sie sprawdza, to dopiero zamowic zestaw - np. dobrany juz odcien podkladu, dodatkowy pedzel, np. do rozu, korektor, roz, itd.
Hmmm... chyba dobrze, ze to napisalas. Bo ja juz oczywiscie napalilam sie na duza paczke
rocki jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-15, 18:01   #2390
Nanomi
Zadomowienie
 
Avatar Nanomi
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 592
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cytat:
Napisane przez adusiadu Pokaż wiadomość
Cieszę się, ze jest transparentny, czyli pewnie STF fair (ryżowy) nie bedzie za ciemny
Nie miałam nigdy styczności z primerami, a tak zachwalacie
aż slinka kapie
fair i sunlight są tak samo jasne, tylko ze fair jest chłodny a sunlight ciepły.

Edit: wklejam moje pudry.
A w wątku ogólnym mineralnym zamieściłam zdjęcia pigmentów Aromaleigh.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg pudry_edm.jpg (50,2 KB, 126 załadowań)
__________________


Edytowane przez Nanomi
Czas edycji: 2009-01-15 o 18:31
Nanomi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-15, 19:02   #2391
gabs
Zadomowienie
 
Avatar gabs
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: stolica Warmii ;)
Wiadomości: 1 728
Wyślij wiadomość przez MSN do gabs
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cytat:
Napisane przez adusiadu Pokaż wiadomość
Cieszę się, ze jest transparentny, czyli pewnie STF fair (ryżowy) nie bedzie za ciemny
Nie miałam nigdy styczności z primerami, a tak zachwalacie
aż slinka kapie
Musiałam nie zauważyć że pytacie o STF ryżowy a ja go uzywam i bardzo, ale to bardzo chwalę. Mam odcień Fair, w sumie jest bardziej transparenty, używam go jako primera no bo ta moja cera mimo wszystko lubi się tluścić no i kremy nie zawsze zdążą się wchłonąć (proponuję mieszać z kwasem hialuronowym tuż przed użyciem, do matu wchłoniła mi się Calma biolipodowa, kto używa, ten wie). STF nie koliduje z kolorem skóry, w ogóle go nie ma - za to na nim podkład nakłada się bez problemowo i wręcz przyjemnie. Mam też STF z kaolinem, ale wciąż zapominam go użyć Może jak mi się obecny puder skonczy to go popróbuję.
__________________
KAT-TUN <- so proud to be HYPHEN!!!

/Girigiri de itsumo ikite itai kara.../
/Bo zawsze chciałam żyć na krawędzi.../

<Real Face by KAT-TUN>

1. Oszczędzam
2. Nie wydaję
3. Odkładam
4. I pojadę, zobaczycie!
gabs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-15, 19:22   #2392
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Echhh... wpadlam jak sliwka w kompot. Juz praktycznie skompletowalam moje pierwsze zamowienie

Tylko prosze was o kilka rad (staralam sie wybierac odcienie patrzac na zdjecia ze strony i z tego watku, ale to nie zawsze jest takie proste). Normalnie uzywam True Match N1, jako korektora - Dermacol 211.

Potrzebne mi jest cos niezbyt rozowego - wygladam jak prosiaczek (choc w sumie cere mam bardziej rozowawa) - i naprawde jasnego (ale nie bialego ). Mysle o wyprobowanie Cool Fair, Buff Ivory i Sandy Fair. Korektor - Intensive Concealer Fair. Czy wymienione przeze mnie kolory pokrywaja sie w miare z tymi powyzszymi? Bo Fair Neutral na waszych zdjeciach wyglada niesamowicie jasno Choc z drugiej strony widzialam, ze ktoras z was pisala o jego wtapianiu sie w skore

Roz staralam sie wybrac jasniutki, chlodny i pastelowo rozowy. Czy taki bedzie Soft Touch? Bo znowu ktoras z was pisala, ze na skorze jego odcien staje sie cieply
rocki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-15, 19:26   #2393
~~ALa~~
Zadomowienie
 
Avatar ~~ALa~~
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 205
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

a ja mam pytanie co do formul podkładów.

Każda z nich ma swój osobny opis - to wiem. ale zastanawiam się czy to nie jest po prostu tak, że formuła original glo jest najmniej kryjąca, najmniej matująca, najbardziej rozświetlająca, a intensive odwrotnie - najbardziej kryjący i matujący, najmniej rozświetlający , zaś pozostałe formuły matte i semi-matte mają "pośrednie" właściwości - kryją i matują mniej niż intensive, bardziej niż original glo etc.?

Edytowane przez ~~ALa~~
Czas edycji: 2009-01-15 o 19:28
~~ALa~~ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-15, 19:46   #2394
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cytat:
Napisane przez adusiadu Pokaż wiadomość
A tak w ogóle kupiłam wczoraj w Sephorze pędzelek do linera (mój pierwszy i kosztował całe 6PLN)
też kupiłam ten pędzelek, kilka dni temu za 6zł i mam podobne odczucia jak Ty. Nakładalam mokrym pędzelkiem cienką kreseczkę wzdłuż rzęs (dark brown, prawie jak czarny). Mi też lepiej się rysowało pędzelkiem niż linerami itp.

Cytat:
Napisane przez ~~ALa~~ Pokaż wiadomość
a ja mam pytanie co do formul podkładów.

Każda z nich ma swój osobny opis - to wiem. ale zastanawiam się czy to nie jest po prostu tak, że formuła original glo jest najmniej kryjąca, najmniej matująca, najbardziej rozświetlająca, a intensive odwrotnie - najbardziej kryjący i matujący, najmniej rozświetlający , zaś pozostałe formuły matte i semi-matte mają "pośrednie" właściwości - kryją i matują mniej niż intensive, bardziej niż original glo etc.?
Twój opis mniej więcej pokrywa się z opisami z 1 posta, przynajmniej ja je tak rozumiem

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
Echhh... wpadlam jak sliwka w kompot. Juz praktycznie skompletowalam moje pierwsze zamowienie

Tylko prosze was o kilka rad (staralam sie wybierac odcienie patrzac na zdjecia ze strony i z tego watku, ale to nie zawsze jest takie proste). Normalnie uzywam True Match N1, jako korektora - Dermacol 211.

Potrzebne mi jest cos niezbyt rozowego - wygladam jak prosiaczek (choc w sumie cere mam bardziej rozowawa) - i naprawde jasnego (ale nie bialego ). Mysle o wyprobowanie Cool Fair, Buff Ivory i Sandy Fair. Korektor - Intensive Concealer Fair. Czy wymienione przeze mnie kolory pokrywaja sie w miare z tymi powyzszymi? Bo Fair Neutral na waszych zdjeciach wyglada niesamowicie jasno Choc z drugiej strony widzialam, ze ktoras z was pisala o jego wtapianiu sie w skore

Roz staralam sie wybrac jasniutki, chlodny i pastelowo rozowy. Czy taki bedzie Soft Touch? Bo znowu ktoras z was pisala, ze na skorze jego odcien staje sie cieply
niestety nie znam kolorów true match 1 i dermacol 211, natomiast ivory i olive fair są zbliżone jasnością (jaśniejsze są sandy fair i fair neutral) ale wpadają w inne odcienie (ivory w róż a olive fair w żółty).
Korektor jest najjaśniejszy ze wszytskich, ja go bardzo lubię a używam sandy fair i fair neutral. Nie wiem czy są one niesamowicie jasne, w końcu tak jasne jak moja twarz

soft touch jest jaśniutki i ciepły.


co do formuł, to zaczynając testy wahalam się między intensive a matte, potem brałam pod uwagę matte i semi matte a teraz skłaniam się ku o-glo.
O-glo wymaga jednak użycia na czubek nosa korektora lub formuły intensive, bo na dworze szybko się robi czerwony
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-15, 20:07   #2395
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
Echhh... wpadlam jak sliwka w kompot. Juz praktycznie skompletowalam moje pierwsze zamowienie

Tylko prosze was o kilka rad (staralam sie wybierac odcienie patrzac na zdjecia ze strony i z tego watku, ale to nie zawsze jest takie proste). Normalnie uzywam True Match N1, jako korektora - Dermacol 211.

Potrzebne mi jest cos niezbyt rozowego - wygladam jak prosiaczek (choc w sumie cere mam bardziej rozowawa) - i naprawde jasnego (ale nie bialego ). Mysle o wyprobowanie Cool Fair, Buff Ivory i Sandy Fair. Korektor - Intensive Concealer Fair. Czy wymienione przeze mnie kolory pokrywaja sie w miare z tymi powyzszymi? Bo Fair Neutral na waszych zdjeciach wyglada niesamowicie jasno Choc z drugiej strony widzialam, ze ktoras z was pisala o jego wtapianiu sie w skore

Roz staralam sie wybrac jasniutki, chlodny i pastelowo rozowy. Czy taki bedzie Soft Touch? Bo znowu ktoras z was pisala, ze na skorze jego odcien staje sie cieply
weź pod uwagę zdjęcia gwiazd, bo ja nie przpszczałam początkowo jak bardzo są one pomocne, szczególnie jeśli chodzi o jasność. Te najjasniejsze odcienie to takie co w tradycyjnym lorealu i diorze są niespotykane. Ja pierwszym razem wzięłam wszystkoza jasne. Co do różu tona niektórych skórach się zmienia, większośc bladolicych chwali tu sobie pink ribbon róż- zerknij na niego
__________________
Mój skromny blog o Chinach

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-15, 20:18   #2396
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

A sa gdzies zdjecia? ja patrzylam tylko na opisy na pierwszej stronie, ale niektorych z tych gwiazd nie znam, poza tym nie umiem dopasowac swojej osoby do tych aktoreczek
pranie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-15, 20:28   #2397
Nanomi
Zadomowienie
 
Avatar Nanomi
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 592
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cytat:
Napisane przez pranie Pokaż wiadomość
A sa gdzies zdjecia? ja patrzylam tylko na opisy na pierwszej stronie, ale niektorych z tych gwiazd nie znam, poza tym nie umiem dopasowac swojej osoby do tych aktoreczek
Cytat:
Jeśli nie znacie tych pań, google Wam pomoże . Porówania są orientacyjne.
__________________

Nanomi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-15, 20:32   #2398
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cytat:
Napisane przez ~~ALa~~ Pokaż wiadomość
a ja mam pytanie co do formul podkładów.
Każda z nich ma swój osobny opis - to wiem. ale zastanawiam się czy to nie jest po prostu tak, że formuła original glo jest najmniej kryjąca, najmniej matująca, najbardziej rozświetlająca, a intensive odwrotnie - najbardziej kryjący i matujący, najmniej rozświetlający , zaś pozostałe formuły matte i semi-matte mają "pośrednie" właściwości - kryją i matują mniej niż intensive, bardziej niż original glo etc.?
Cytat:
Napisane przez mykofenolan mofetilu Pokaż wiadomość
czy moze sprobowac jeszcze zamowic matte? bo semi-matte nie jest na mnie jakoś szczególnie trwały, świecę już po 2-3 godzinach (moze nie jakos strasznie ale jednak, a mialam nadzieje ze to zniknie, bo nie blyszczalam nawet uzywajac tak kiepskiego podkladu jak lirene city matt).
Z mojej obserwacji wynika, że formuły podkładów mineralnych są same z siebie mniej lub bardziej błyszczące. Gołym okiem widzę różnicę między roztartą formułą Intensive a Matte. A tak wygląda to pod lupką aparatu (na kolory nie patrzcie, zdjęcia były robione przy sztucznym świetle):

http://i390.photobucket.com/albums/o...em_buffd_1.jpg

Jak widać, Matte ma niemiłosiernie dużo świecących drobinek miki, Intensive już znacznie mniej, choć dla mnie i tak za dużo. Niestety na 3 próbki wzięłam 2 Matte , bo wtedy jeszcze tego nie wiedziałam i nie widziałam. Wielka szkoda, że EDM nie ma w ofercie czegoś z mniej rozświetlającą odmianą tego minerału albo po prostu z mniejszą jego ilością.

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
Tylko prosze was o kilka rad (staralam sie wybierac odcienie patrzac na zdjecia ze strony i z tego watku, ale to nie zawsze jest takie proste). Normalnie uzywam True Match N1, jako korektora - Dermacol 211.
Jeśli Dermacol 211 nie jest dla Ciebie za ciemny, to Sandy Fair na pewno (a Cool Fair prawdopodobnie - tego nie testowałam) będzie za jasny. No chyba że odpowiada Ci efekt takiej mocno rozjaśnionej skóry. Na mnie to nieciekawie wyglądało.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-01-15 o 20:34
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-15, 20:59   #2399
~~ALa~~
Zadomowienie
 
Avatar ~~ALa~~
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 205
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Z mojej obserwacji wynika, że formuły podkładów mineralnych są same z siebie mniej lub bardziej błyszczące. Gołym okiem widzę różnicę między roztartą formułą Intensive a Matte. A tak wygląda to pod lupką aparatu (na kolory nie patrzcie, zdjęcia były robione przy sztucznym świetle):

http://i390.photobucket.com/albums/o...em_buffd_1.jpg

Jak widać, Matte ma niemiłosiernie dużo świecących drobinek miki, Intensive już znacznie mniej, choć dla mnie i tak za dużo. Niestety na 3 próbki wzięłam 2 Matte , bo wtedy jeszcze tego nie wiedziałam i nie widziałam. Wielka szkoda, że EDM nie ma w ofercie czegoś z mniej rozświetlającą odmianą tego minerału albo po prostu z mniejszą jego ilością.
dobrze wiedzieć czyli Matte ma dużo świecących drobinek, Intensive mniej. czy zatem Semi-Matte ma ich jeszcze więcej niż Matte, a Original Glo jeszcze więcej niż Semi-Matte?
Domyślam się że Ty Lorri nie miałaś 2 pozostałych formuł, więc bardzo proszę o wypowiedź kogoś kto je miał
~~ALa~~ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-15, 21:09   #2400
adusiadu
Wtajemniczenie
 
Avatar adusiadu
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 144
GG do adusiadu
Dot.: Kosmetyki Everyday Minerals

Cytat:
Napisane przez gabs Pokaż wiadomość
Musiałam nie zauważyć że pytacie o STF ryżowy a ja go uzywam i bardzo, ale to bardzo chwalę. Mam odcień Fair, w sumie jest bardziej transparenty, używam go jako primera no bo ta moja cera mimo wszystko lubi się tluścić no i kremy nie zawsze zdążą się wchłonąć (proponuję mieszać z kwasem hialuronowym tuż przed użyciem, do matu wchłoniła mi się Calma biolipodowa, kto używa, ten wie). STF nie koliduje z kolorem skóry, w ogóle go nie ma - za to na nim podkład nakłada się bez problemowo i wręcz przyjemnie. Mam też STF z kaolinem, ale wciąż zapominam go użyć Może jak mi się obecny puder skonczy to go popróbuję.
Ale mi narobiłaś ochoty


Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
Echhh... wpadlam jak sliwka w kompot. Juz praktycznie skompletowalam moje pierwsze zamowienie

Tylko prosze was o kilka rad (staralam sie wybierac odcienie patrzac na zdjecia ze strony i z tego watku, ale to nie zawsze jest takie proste). Normalnie uzywam True Match N1, jako korektora - Dermacol 211.

Potrzebne mi jest cos niezbyt rozowego - wygladam jak prosiaczek (choc w sumie cere mam bardziej rozowawa) - i naprawde jasnego (ale nie bialego ). Mysle o wyprobowanie Cool Fair, Buff Ivory i Sandy Fair. Korektor - Intensive Concealer Fair. Czy wymienione przeze mnie kolory pokrywaja sie w miare z tymi powyzszymi? Bo Fair Neutral na waszych zdjeciach wyglada niesamowicie jasno Choc z drugiej strony widzialam, ze ktoras z was pisala o jego wtapianiu sie w skore

Roz staralam sie wybrac jasniutki, chlodny i pastelowo rozowy. Czy taki bedzie Soft Touch? Bo znowu ktoras z was pisala, ze na skorze jego odcien staje sie cieply
Mysle, ze dobre kolory wybrałaś.
Cool fair wpada w róż, ale delikatnie, polecam Ci na spróbowanie, to taki śliczny chłodny kolor, Buff ivory jest idealnie neutralny, nie ma w nim przewagi różu, ani żółci (jeden z moich ulubionych) co do Sandy fair mam podobne odzczucia jak do ivory, (mój drugi ulubiony), a trzeci ulubiony to olive fair, z tym, ze on ma "biszkoptowy" odcień jak to mówi pewna przemiła Wizażanka ( )
Korektor będzie na pewno dobry, tylko on na mojej buzi ciemnieje jesli nakladam go palcem (pędzelkiem nic takiego sie nie dzieje)
a z różu soft touch bedziesz zadowolona i jeśli masz niewprawioną ręke to łatwo bedzie Ci sie nim umalowac

Mam te wszystkie kolorki i szczerze Ci polecam

Cytat:
Napisane przez ~~ALa~~ Pokaż wiadomość
dobrze wiedzieć czyli Matte ma dużo świecących drobinek, Intensive mniej. czy zatem Semi-Matte ma ich jeszcze więcej niż Matte, a Original Glo jeszcze więcej niż Semi-Matte?
Domyślam się że Ty Lorri nie miałaś 2 pozostałych formuł, więc bardzo proszę o wypowiedź kogoś kto je miał
original glo ma ich mnóstwo (nie wiem czy próbowałaś kiedyś podkład Rimmela - Recover, jesli tak to o-glo jest podobna) mam tylko porównanie do intensive i semi-matte (której nie rozgryzłam jeszcze do końca, więc sie nie wypowiadam na jej temat)

Edytowane przez adusiadu
Czas edycji: 2009-01-15 o 21:12 Powód: +
adusiadu jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:54.