Filtry UV a makijaż - Strona 135 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-05-04, 11:20   #4021
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Filtry UV a makijaż

Składniki destabilizujące występują jako "may contain", czyli ja rozumiem że niekoniecznie muszą występować. W/g mnie możesz spokojnie używać tego podkładu.
azure jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-04, 12:12   #4022
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Filtry UV a makijaż

May contain- z tego co zaobserwowałam to oznacza, że zawierają te składniki w zależności od koloru (np. w cieniach po składzie w "may contain" są podane właśnie numery barwników) więc mikę będzie pewnie zawierał rozświetlający z tej serii a tlenki metali- najjaśniejsze odcienie. Pytane tylko, na którym miejscy znajdą sie one w składzie? Chyba tez na końcu ale tego nie jestem pewna
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-04, 15:46   #4023
allie
Zakorzenienie
 
Avatar allie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 3 374
GG do allie
Głupie pytanie laika...

Brzmi ono:

Czy na filtry (jakiekolwiek, chemicze czy mineralne) można nakładać silikonowe bazy pod makijaż? Albo inne?

Jeśli nie, to czemu? Sporo na forum o tym, co można a co nie, ale o bazach słowa nie znalazłam (może nie umiem znaleźć).

Będę wdzięczna za garść podstawowych informacji.
__________________
Szukam korka do Theoremy 100ml
allie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-04, 18:08   #4024
agnieszka1970
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka1970
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 977
Dot.: Filtry UV a makijaż

Dzięki dziewczyny...na wszelki wypadek kupiłam dziś emulsję avene, zawsze przy niej trzeba mniej uwazac na kolrówkę niz przy LRP, mam nadzieję tylko ze mnie nie zapcha
agnieszka1970 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-04, 19:37   #4025
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Filtry UV a makijaż

na avene i klorane kładź co dusza zapragnie
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-05, 09:32   #4026
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Głupie pytanie laika...

Jezeli baza pod makijaz to tylko pod filtr-nie ma sensu nakladac bazy na filtr ktory powinien byc ostatnia pozycja w makijazu poniewaz podczas aplikacji bazy calkiem go scierasz a co za tym idzie pozbawiasz sie ochrony.

Watki lacze

Pozdrawiam
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-05, 14:33   #4027
rusalkas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 46
Dot.: Filtry UV a makijaż

Dziewczyny a może wiecie czy Clinique, All About Eyes Concealer ma składniki destabilizujące filtr? Nie mogę znaleźć składu korektora a opakowanie już dawno wyrzuciłam. Może któraś z Was coś wie na ten temat. Dodam tylko że używam go nie tylko pod oczy, ale również punktowo na resztę twarzy i nie chciałbym się zdziwić, że ochrona miejsc na których mi najbardziej zależy "leży" ze względu na zły skład korektora.
aha a może są fluidy z filtrami lub też filtry, które maja też właściwości kryjące, takie 2 w 1?

Edytowane przez rusalkas
Czas edycji: 2008-05-05 o 14:56
rusalkas jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-06, 15:56   #4028
Siris88
Rozeznanie
 
Avatar Siris88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 668
Dot.: Filtry UV a makijaż

Hej dziewczyny!
W ramach początku przygody z filtrami zakupiłam sobieLa Poche Rosay Hydrapse (z filtrem 15)I mam pytanie: czym powinnam to pudrować... piszecie o pudrach mineralnych - czy tylko takie? A jeżeli tak - to czy możecie mi polecić jakieś sensowne w rozsądnej cenie? Nie wiem czego mam szukać...

__________________

Siris88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-06, 17:26   #4029
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez aprilla Pokaż wiadomość
Od lat uzywam zasypki Altek, to inaczej wzbogacony o bodajze pantenol Alantan. Bardzo sobie chwale ta zasypke. Uzywam jej do pielegnacji ciala, szczegolnie po depilacji, kiedy skora jest podrazniona. Kiedys uzywalam jej rowniez jako pudru do twarzy i spisywala sie swietnie. Koila, lagodzila podraznienia. Przestalam jej jednak uzywac z powodu bielenia, z matowaniem dawala sobie rade na kilka godzin. Warto wiec sprobowac. Moze Wam efekt bedzie odpowiadal, zreszta u kazdego dany kosmetyk inaczej sie sprawdza. Koszt Altka w aptece stacjonarnej, okolo 7 zl za 100g. Sklad: talk, alantoina, pantenol. Jesli zasypka nie bedzie sluzyla buzi, mozna zuzyc na inne partie ciala, ja jestem jej wierna od lat, chociaz juz od zluzszego czasu twarzy nia nie traktuje, ale krzywdy jej na pewno nie zrobi
Udanych prob zycze
Zainteresowałaś mnie, spróbuje z tym Altkiem, bo skrobia chyba mi nie służy...
poza tym podoba mi się alantoina w składzie.
azure jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-15, 11:10   #4030
Olcia101
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 723
krem z filtrem i podkład

^^

Edytowane przez Olcia101
Czas edycji: 2008-06-15 o 12:14
Olcia101 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-15, 12:02   #4031
konspiracja
Zakorzenienie
 
Avatar konspiracja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 437
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez azure Pokaż wiadomość
A czy ktoś używał True Match mineralny na filtry?

Bo z fluidami dam sobie chyba spokój...
Próbowałam wielokrotnie zrobić makijaż i zonk. Lekko rozcierałam, wklepywałam, ale zawsze powstają jakieś placki, smugi i w konsekwencji jest jeszcze gorzej niż przed. A mam za dużo blizn, nie pokaże się "goła" na ulicy :/

Używam Avene więc talki i te inne mi nie przeszkadzają.
Dla mnie jest świetny, też używam na avenki. Trochę czasu owszem wymagało, żebym nauczyła sie go nakładać, ale teraz bardzo sobie chwalę. Po prostu nie tre, tylko równomiernie przeciągąm pędzlem po twarzy. Najwazneijsze żeby w trakcie nakładania nie zrobić sobie placków... Efekt przeszedł moje naśmilsze oczekiwania i póki co nie zamienię go na nic innego.
__________________
...najmniejsze państwo świata
Obok biegnie czas, lecz nas to nie dotyczy...

na Groszka orbicie


Syzyf była kobietą
konspiracja jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-15, 12:05   #4032
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez konspiracja Pokaż wiadomość
Dla mnie jest świetny, też używam na avenki. Trochę czasu owszem wymagało, żebym nauczyła sie go nakładać, ale teraz bardzo sobie chwalę. Po prostu nie tre, tylko równomiernie przeciągąm pędzlem po twarzy. Najwazneijsze żeby w trakcie nakładania nie zrobić sobie placków... Efekt przeszedł moje naśmilsze oczekiwania i póki co nie zamienię go na nic innego.
a da się nałożyc cieniutką warstwą? Bo ja mam z tym problem, aby nalozyc dobrze puder na filtr i później nie miec w ciągu dnia problemów, bo jestem straszna alergiczką, cały dzień kicham i... wycieram nos, jednocześnie ścierając puder, w efekcie czego musze nos dopudrowywać praktycznie co chwila
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-15, 12:15   #4033
konspiracja
Zakorzenienie
 
Avatar konspiracja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 437
Dot.: Filtry UV a makijaż

pewnie że się da, można regulowac sobie warstwę makijażu. Z tym że przy cieńszej zobserwowałam gorsze krycie i rownież słabsze matowienie... ale to chyba normalne przy tego typu kosmetykach.
__________________
...najmniejsze państwo świata
Obok biegnie czas, lecz nas to nie dotyczy...

na Groszka orbicie


Syzyf była kobietą
konspiracja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-15, 12:49   #4034
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez konspiracja Pokaż wiadomość
pewnie że się da, można regulowac sobie warstwę makijażu. Z tym że przy cieńszej zobserwowałam gorsze krycie i rownież słabsze matowienie... ale to chyba normalne przy tego typu kosmetykach.
Szczerze mówiąc krycia juz nie potrzebuję, ale matowienie by się przydało
Zresztą uzywając jedwabnego hauszki przyzwyczaiłam się do braku krycia, ale chciałabym jakis kolor jednak na twarzy mieć
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-15, 14:47   #4035
nucha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 148
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez agnieszka1970 Pokaż wiadomość
Witam...jestem na biochemii prawie początkująca i chciałabym prosić o radę. Na razie używam fitrów LRP i podkładu Clinique superfit. Czy fluid ten nie destabilizuje filtra? Niby zawiera niedozwolone składniki ale na samym końcu i w opcji +/-...co o tym myślicie?

Skład pudru: aqua, cyclopentasiloxane, butylene glycol, nylon-12, bis-peg/ppg-14/14 dimethicone, trimethylsiloxysilicate, hdi/trimethylol hexyllactone crosspolymer, isostearylpalmitate, triethylhexanoin, magnesium stearate, silk powder, camelia sinensis leaf extr., laminaria saccharina extr., bisabolol, cetyl peg/ppg-10/1 dimethicone, polyglyceryl-4 isostearate, c9-15 fluoroalcohol phosphates, hexyllaurate, laureth-7, nylon-6, sodium chloride, alumina, silica, disodium edta, phenoxyethanol, butylparaben, isobutylparaben, isopropylparaben, [+/-: titanium dioxide, iron oxides, mica].
Ale filtry LRP nie mają tego składnika Parsol...a z tego co tu wyczytałam, to ten akurat składnik jest osłabiany tak? Czy ja źle coś zrozumiałam?
nucha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-15, 16:15   #4036
Olcia101
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 723
Dot.: krem z filtrem i podkład

??
Olcia101 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-15, 18:35   #4037
Mallutka
Zadomowienie
 
Avatar Mallutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 136
Dot.: krem z filtrem i podkład

Olcia101 sprobuj moze przeczytać watek o filtrach UV i makijazu:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=108036
a takze o zasadach stosowania filtrow:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=108203

tam masz wszystko ladnie opisane: co z czym laczyc, czego z czym nie laczyc, jak nakladac podklad i wiele wiele innych
Mallutka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-22, 18:41   #4038
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Filtry UV a makijaż

Chciałabym kupic sobie jakis krem z wysokim filtrem, który nadawałby się pod makijaż. Mam cere suchą i zalezy mi na czymś co dodatkowo nawilża. Ostatnio pojawił się u mnie rumień, a dermatolog stwierdził trądzik rózowaty. Zastanawiam się nad kremem z Iwostin, który posiada filtr 50. Czy to dobry wybór?
A może znacie inne filtry w przystępnej cenie, które nie bielą?
A tak na marginesie, w jakim celu kremy z wysokim filtrem wybielaja?
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-22, 21:12   #4039
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
A tak na marginesie, w jakim celu kremy z wysokim filtrem wybielaja?

Filtry posiadają składniki, które mają właściwości bielące. Bielą filtry mineralne: dwutlenek tytanu i tlenek cynku. Scieranie sie białej warstwy osłabia ochronę.
anah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-23, 17:56   #4040
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez anah Pokaż wiadomość
Filtry posiadają składniki, które mają właściwości bielące. Bielą filtry mineralne: dwutlenek tytanu i tlenek cynku. Scieranie sie białej warstwy osłabia ochronę.
hmm... nadal nie rozumie
Filtry zawieraja tlenek cynku? Czy w takim razie nadają się do cery suchej?
Czy dzięki białemu zabarwieniu, maskuje zaczerwienie twarzy?
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-23, 18:04   #4041
nucha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 148
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
A może znacie inne filtry w przystępnej cenie, które nie bielą?
A tak na marginesie, w jakim celu kremy z wysokim filtrem wybielaja?
Co to znaczy dla Ciebie, że wybielają? nie rozumiem tego...że wybielają skórę? Pierwszy raz coś takiego słyszę, jeśli o to chodzi....
nucha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-23, 18:37   #4042
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Filtry UV a makijaż

Filtry nie wybielaja, ale mogą bielić - szczególnie mineralne zawierajace niezmikronizowne tlenki cynku i tytanu.
Pozatym rozjaśniają i ujednolicają troszkę odcień skóry dzieki temu bieleniu, przez co moze sie wydawać, ze skóra jest wybielona i jaśniejsza.
Zapobiegaja też przebrawieniom, z czasem skóra złuszczana i jednocześnie chroniona przed przebawieniami staje się jaśniejsza, jednolita. Moze w tym aspekcie chodzi o wybielajace własciwości filtrów? Bo tak same z siebie filtry nie wybielają - od tego są inne kremy
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-23, 18:47   #4043
goosia:)
Wtajemniczenie
 
Avatar goosia:)
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2 262
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
Chciałabym kupic sobie jakis krem z wysokim filtrem, który nadawałby się pod makijaż. Mam cere suchą i zalezy mi na czymś co dodatkowo nawilża. Ostatnio pojawił się u mnie rumień, a dermatolog stwierdził trądzik rózowaty. Zastanawiam się nad kremem z Iwostin, który posiada filtr 50. Czy to dobry wybór?
A może znacie inne filtry w przystępnej cenie, które nie bielą?
A tak na marginesie, w jakim celu kremy z wysokim filtrem wybielaja?

Ja kupiłam niedawno iwostin 40 , to mój pierwszy krem z filtrem opinie na kwc są różne,niektóre dziewczyny pisały że bieli,ale u mnie nie zauważyłam żeby bielił,jest ok,używam go pod podkład revlona,fajnie nawilża skóre,ogólnie jak narazie jestem zadowolona
__________________
goosia:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-23, 19:02   #4044
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez goosia:) Pokaż wiadomość
Ja kupiłam niedawno iwostin 40 , to mój pierwszy krem z filtrem opinie na kwc są różne,niektóre dziewczyny pisały że bieli,ale u mnie nie zauważyłam żeby bielił,jest ok,używam go pod podkład revlona,fajnie nawilża skóre,ogólnie jak narazie jestem zadowolona
czy myślisz, że nadaje sie ten krem do cery suchej?
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-23, 19:25   #4045
nucha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 148
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Zapobiegaja też przebrawieniom, z czasem skóra złuszczana i jednocześnie chroniona przed przebawieniami staje się jaśniejsza, jednolita. Moze w tym aspekcie chodzi o wybielajace własciwości filtrów? Bo tak same z siebie filtry nie wybielają - od tego są inne kremy
no być może o to chodziło... Bo nie spotkałam się z informacjami o właściwościach wybielających filtrów...o zabobieganiu owszem...sama korzystam z uroków filtrowych
efektu bielenia nie zauważyłam, bo przecież jak każdy krem i filtr wsiąka w skórę
nucha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-23, 20:04   #4046
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez nucha Pokaż wiadomość
no być może o to chodziło... Bo nie spotkałam się z informacjami o właściwościach wybielających filtrów...o zabobieganiu owszem...sama korzystam z uroków filtrowych
efektu bielenia nie zauważyłam, bo przecież jak każdy krem i filtr wsiąka w skórę

Nucha, to zależy jakiego filtra używasz. filtry mineralne bielą i to w bardzo widoczny sposób, no chyba, ze sa koloryzowane. Filtry mineralne nie moga wsiąkać w skórę, tylko maja pozostac na skórze i w ten sposób chronią przed promieniowaniem. Nasze spostrzeżenia odnośnie bielenia zależą od ilości nakładanego filtra, jego rodzaju (mineralne, chemiczne) a także od karnacji. Ciemniejsze karnacje na pewno zauważą bielenie, nawet przy filtrach chemiczno-mineralnych. ja mam bardzo jasną cerę i widze bielenie przy prawie każdym filtrze, bo nakładam ich spore ilości.
anah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-26, 21:45   #4047
gwiazdeczka7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 157
Dot.: Filtry UV a makijaż

Nie wiedziałam gdzie zamiescic moje pytanie i postanowilam zrobic to tutaj.

Interesuje mnie taka oto rzecz, skoro Titanium Dioxide i Iron Oxides sa filtrami, to skoro wystepuja w podkladzie to daja jakas ochrone skorze? Dodam, ze na opakowaniu podkladu nie widnieje zadna informacja ze zawiera on filtr

W tym pierwszym podkladzie ten skladnik wystepuje na poczatku skladu, wiec chyba daje jakas ochrone, skoro jest go duzo?
Prosze o wypowiedzi, z gory dziekuje.

Ingredients: Cyclomethicone,Aqua, Glycerin, Titanium Dioxide, Dimethicone Crosspolymer, Mica, Dimethicone, PEG-10 Dimethicone Crosspolymer, Dimethylcyclosiloxane, Methicone, PEG/PPG-18/18 Methicone, Benzyl Alcohol, Ethylparaben, Disodium EDTA, Methylparaben, Propylparaben, Cl 77492, Cl 77491, Cl 77499

Ingredients: Mineral Oil, Kaolin, Copernicia Cerifera Wax (Carnauba), Bees Wax, Paraffin, Ozokerite, Fragrance, Propylparaben, Sorbic Acid, Methylparaben, Titanium Dioxide, Iron Oxides
gwiazdeczka7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-26, 22:23   #4048
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Filtry UV a makijaż

Tlenek cynku nadaje jasnego koloru. To biały barwnik w pudrze, tyle. Ochrona znikoma, ja bym obstawiała na SPF1-4 (nie da się ocenić wg samego składu)
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-27, 08:54   #4049
gwiazdeczka7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 157
Dot.: Filtry UV a makijaż

A na podstawie czego sie da?

A ten podklad ma filtr SPF 20 i jaki skladnik tutaj jest filtrem?

Skład: Aqua, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Glycerin, Polyglyceryl-4 Isostearate, Pentylene Glycol,Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Hexyl Laurate, Magnesium Sulfate,Disteardimonium Hectorite, C18-36 Acid Glycol Ester, Ethylhexylglycerin, Tristearin, Cellulose Gum, Acrylates Copolymer, Disodium Stearoyl Glutamate, Aluminium Hydroxide,Cl 77891 / Titanium Dioxide, Cl 77499,Cl 77492, Cl 77491 / Iron Oxides
gwiazdeczka7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-27, 14:16   #4050
nucha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 148
Dot.: Filtry UV a makijaż

Cytat:
Napisane przez anah Pokaż wiadomość
Nucha, to zależy jakiego filtra używasz. filtry mineralne bielą i to w bardzo widoczny sposób, no chyba, ze sa koloryzowane. Filtry mineralne nie moga wsiąkać w skórę, tylko maja pozostac na skórze i w ten sposób chronią przed promieniowaniem. Nasze spostrzeżenia odnośnie bielenia zależą od ilości nakładanego filtra, jego rodzaju (mineralne, chemiczne) a także od karnacji. Ciemniejsze karnacje na pewno zauważą bielenie, nawet przy filtrach chemiczno-mineralnych. ja mam bardzo jasną cerę i widze bielenie przy prawie każdym filtrze, bo nakładam ich spore ilości.
No dobra, ale potem nakładasz na to makijaz? Czy juz nic? Bo ja owszem widze bielsza warstwe na poczatku, ale zanim nakladam podklad czekam jakis czas zeby ta warstwa sie wchlonela...
nucha jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:56.