Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieniędzy:P - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-18, 23:42   #1
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Arrow

Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieniędzy:P


http://www.zrobsobiekrem.pl/?o-nas,1

Opłynęłam
Już się napaliłam na kilka olejów, kule do kąpieli handmade, hydrolat miętowy i wiele innych. Za co mnie to spotyka A juz myślałam, że w lipcu trochę przyoszczędzę ;( Kusi mnie tez olej granatowy zwłaszcza cenowo:p, ale z drugiej strony skoro cena w porównaniu np. z ecospa jest tyle niższa, to chyba trzeba się liczyć z gorsza jakością:| To tak jak kiedys chciałam zaoszczędzić na mazidlanym oleju z orzechów włoskich i kupiłam oleopharm. Tylko, że zapach i wchłanianie były bez porównania:P

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2008-06-19 o 07:59
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-19, 08:03   #2
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Pozwolilam sobie uzupelnic tytul watku aby bylo czytelnie
Sklep wyglada bardzo ciekawie,szkoda tylko ze maja tak malo gotowych zestawow ale moze z czasem sie rozwina

Bedziemy testowac
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-19, 08:19   #3
kesii
Raczkowanie
 
Avatar kesii
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 434
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

oj oj oj confused_girl idź lepiej dziewczyno na spacer i przestań wyszukiwac niusy bo ja zbankrutuję przez ciebię a poza żarcikiem to dobra robota, wchodzę se na biochemię i patrze nowy wątek - nowy sklep oby wiecej takich niespodzianków

stronka bardzo apetyczna, te zdjęcia... te masełka... i sama nazwa - prosta i logiczna
wybór olejów przeogromny - rycynowy organiczny zwykły... do wyboru do koloru....
fajnie że nasyca nam się rynek... konkurencja jest zawsze dobra - szczególnie dla nas konsumentów
kesii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-19, 12:45   #4
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

No pięknie, a ja właśnie zapłaciłam za zamówienie w mazidłach...

Oleje faktycznie fajne, i przyznają się, który organiczny, a który rafinowany
I hydrolaty świetne, duże ceny, dobre pojemności, i ponoć bez konserwantów Następne zakupy hydrolatowe może zrobię u nich.
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-19, 21:33   #5
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Widać, że nie można przyoszczędzić na naturalne kosmetyki, bo gdy uznam, że wszystko już prawie mam okazuje sie, że chce jeszcze więcej tyle, że z innego sklepu
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.

Edytowane przez Nati02
Czas edycji: 2013-05-31 o 11:37
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-19, 22:42   #6
Gajowniczka
Zadomowienie
 
Avatar Gajowniczka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 114
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Fajne produkty mają.A ja dzisiaj złożyłam zamówienie na Biochemii i np hydrolaty to mogę spijać bo nie wiem kiedy zużyję a tam takie cuda :mięta ,szałwia.
Gajowniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-21, 12:28   #7
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Ja sie zastanawiam nad hydrolatem szalwiowym. Bo chce cos do mojej niespecjalnie pieknej cery, a oczarowy zapach nie powalil mnie na kolana Moze juz szałwia lepsza?

Edytowane przez rocki
Czas edycji: 2012-10-23 o 12:11
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-08, 12:08   #8
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Pokuszę trochę... Was i siebie oczywiście:
http://www.zrobsobiekrem.pl/?200,kom...n-one%E2%80%9D
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 15:31   #9
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dziewczyny, ale jak chcecie coś zaoszczędzić, tak na czarną godzinę, to uważajcie na olej z lnu!!!
http://www.zrobsobiekrem.pl/?oleje-zimnotloczone,41

Olej lniany ORGANICZNY
"........................ ...................Działa przeciw tworzeniu zaskórniaków."

mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 17:14   #10
cal
Raczkowanie
 
Avatar cal
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: twin peaks
Wiadomości: 352
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni



a takim razie będę omijać ten olej z daleka
wydam moje zaskórniki na coś innego
cal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-08, 17:39   #11
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Czy ktoś miał już olej ze śliwek, czy on rzeczywiście tak ładnie pachnie?
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-08, 20:30   #12
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

mmmm... juz sobie wyobrażam jak ten kompleks witaminowy dorzucę do odżywki i wcierek na skalp
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 07:38   #13
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
mmmm... juz sobie wyobrażam jak ten kompleks witaminowy dorzucę do odżywki i wcierek na skalp
Albo do kremu....
Zrobię u nich sierpniowe zakupy na pewno.
Zwłaszcza, że co wchodzę, to nowości, nowości...
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 07:54   #14
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

no właśnie, ja tez dopiero sierpniowe ...
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 10:07   #15
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
mmmm... juz sobie wyobrażam jak ten kompleks witaminowy dorzucę do odżywki i wcierek na skalp
Też mi się spodobał ten kompleks witaminowy
Ale moje zakupy będą dopiero.... we wrześniu
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 12:23   #16
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez mrs.doubtfire Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ale jak chcecie coś zaoszczędzić, tak na czarną godzinę, to uważajcie na olej z lnu!!!
http://www.zrobsobiekrem.pl/?oleje-zimnotloczone,41

Olej lniany ORGANICZNY
"........................ ...................Działa przeciw tworzeniu zaskórniaków."



Cytat:
Napisane przez mrs.doubtfire Pokaż wiadomość
Czy ktoś miał już olej ze śliwek, czy on rzeczywiście tak ładnie pachnie?
oj, mnie on też kusi, kusi

a przyglądała się któraś z Was emulgatorom? chodzi mi o "axol" i "tego"
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-09, 23:38   #17
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

ooo kolejny watek do subskrypcji

EDIT: Wklejam i tu.. moje 1 zamowienie..i napewno nie ostatnie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg PICT8861.jpg (25,8 KB, 934 załadowań)

Edytowane przez psycha
Czas edycji: 2008-07-11 o 13:27
psycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-18, 12:35   #18
martina1983
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 34
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

A ja złożyłam jużzamówienie dostałam 2 hydrolaty po 10 ml gratis i olejek śliwkowy,jeszcze go nie otworzyłam, pozatym obsługa bardzo miła, najbardziej przypadłmi olejek jojoba jest super szczególnie w połączedniu z kwasem hialuronowym, i olejek migdałowy z olejkiem avokado działają przeciwzmarszczkowo, robie sobie sama mieszanki a przepisy biore z książki kosmetyka naturalna, jak ktos chce moge podac

Edytowane przez martina1983
Czas edycji: 2011-05-31 o 13:19
martina1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-18, 17:13   #19
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez martina1983 Pokaż wiadomość
A ja złożyłam jużzamówienie dostałam 2 hydrolaty po 10 ml gratis i olejek śliwkowy,jeszcze go nie otworzyłam, pozatym obsługa bardzo miła, najbardziej przypadłmi olejek jojoba jest super szczególnie w połączedniu z kwasem hialuronowym, i olejek migdałowy z olejkiem avokado działają przeciwzmarszczkowo, robie sobie sama mieszanki a przepisy biore z książki kosmetyka naturalna, jak ktos chce moge podac
Jak to nie problem to możesz podać przepis I napisz prosze cos więcej o tej książce?
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-18, 20:04   #20
martina1983
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 34
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

książka to "kosmetyka naturalna 318 recept i przepisów"Stephanie Fabeer co do przepisów to jest ich mnóstwo,a co konkretnie cie interesuje,jakimasz problem skórny

Edytowane przez martina1983
Czas edycji: 2011-05-31 o 13:17
martina1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-04, 15:54   #21
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Jako szczęśliwa posiadaczka olejów i hydrolatów z ZSK wyciągam wątek , żeby skrobnąć kilka słów o sklepie i produktach. Po pierwsze: superekspresowe tempo wysyłki. Zamówienie złożyłam i opłaciłam w piątek po południu, a dziś rano (jest poniedziałek) pan listonosz zapukał do mnie z paczką. Po drugie: wszystkie produkty zostały solidnie zapakowane, bardzo ładnie wyglądają i ślicznie pachną. Zapachem hydrolatu z róży damasceńskiej i olejów (żurawiny i truskawki) zachwycałam się już na wątku olejowym. Pozostałe zamówione przeze mnie hydrolaty (szałwia, melisa i mięta) pachną ziołowo, choć ich zapachy są nieco inne wonie niż odpowiednich ziół i naparów (to naturalne). Po trzecie: dostałam miłe gratisy: olej sojowy, olej malinowy (będę mogła porównać, bo mam też z Biolandera), hydrolat rumiankowy i kwas PHA, z którego ukręcę sobie tonik.
Ogólnie jestem baaaardzo zadowolona i na pewno będę stałą klientką sklepu.

EDIT: Na liście zakupów miałam jeszcze emulgatory i ten mix witaminowy all-in-one, ale rozsądek zwyciężył: muszę wreszcie zużyć structure, a i witaminy c, i witaminek b mi nie brak
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-05, 20:18   #22
margaretka02
Wtajemniczenie
 
Avatar margaretka02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 784
GG do margaretka02
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Zrobiłam dzisiaj zamówienie. Na początek wziełam kilka olejów w małych pojemnościach i olejki eteryczne.
margaretka02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-09, 15:59   #23
margaretka02
Wtajemniczenie
 
Avatar margaretka02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 784
GG do margaretka02
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Tak jak niezamienna: też jestem bardzo zadowolona z obsługi. Przesyłkę dostałam bardzo szybko, była bardzo dobrze zapakowana, do tego 4 próbki: 3 próbki hydrolatów i jedną oleju.
Oleje opiszę w wątku o olejach.
margaretka02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-10, 10:54   #24
Annaluka
Zakorzenienie
 
Avatar Annaluka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 010
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

O próbki prosicie wskazując konkretne (jak na mazidłach i u thanatosa) czy dają coś od siebie?

Ale kusicie... Zrobię zamówienie, ale we wrześniu dopiero
__________________
Wszyscy mają bloga - mam i ja
Bella Beauty
Annaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-15, 22:50   #25
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Testowalyscie moze przepis na Serum z SAP (witamina C) + witamina E + marchewka + kwas mlekowy ?
Jak sie sprawuje?
psycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-19, 21:47   #26
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Ilona, zglaszam sie z konkretna prosba do Ciebie wlasnie (bo Ty chyba najbardzej obyta z roznymi produktami z ZSK)

Jak oceniasz kwasy PHA? Czy one tez tak obdzieraja, ze bez filtra 50 w pochmurny, deszczowy dzien nie da sie wyjsc na ulice? Bo glukonolakton z opisu wydaje sie byc bardzo lagodny...

Czy Tego Care nadaje sie jako emulgator do tlustej cery, ktora zapycha prawie wszystko? Bo chcialam sobie ukrecic krem z filtrem z przepisu ZSK, ale nie wiem jak sie ten emulgator zachowuje Do czego jeszcze sie on nadaje (np. zamiast jakiejs biobazy do mleczek do ciala)? Czy krem z nim ma konsystencje bardziej kremowa czy bardziej mleczkowa?
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-20, 07:03   #27
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
Ilona, zglaszam sie z konkretna prosba do Ciebie wlasnie (bo Ty chyba najbardzej obyta z roznymi produktami z ZSK)

Jak oceniasz kwasy PHA? Czy one tez tak obdzieraja, ze bez filtra 50 w pochmurny, deszczowy dzien nie da sie wyjsc na ulice? Bo glukonolakton z opisu wydaje sie byc bardzo lagodny...

Czy Tego Care nadaje sie jako emulgator do tlustej cery, ktora zapycha prawie wszystko? Bo chcialam sobie ukrecic krem z filtrem z przepisu ZSK, ale nie wiem jak sie ten emulgator zachowuje Do czego jeszcze sie on nadaje (np. zamiast jakiejs biobazy do mleczek do ciala)? Czy krem z nim ma konsystencje bardziej kremowa czy bardziej mleczkowa?
No chyba jednak nie jestem
O kwasach PHA wiekszą wiedzę posiada z pewnością Adore, ja jeszcze nie zdążyłam przetestować, bo wykańczam tonik migdałowy - dla pewności na noc.

Biobazy nie miałam, jedynie polawax. Jak dotąd zrobiłam po jednej emulsji na każdym z emulgatorów. Oba przy kręceniu na zimno dają efekt lekkiego mleczka [bazowałam na przykładowych przepisach ze strony ZSK: AXOL i TEGO. Dałam nawet więcej gumy bo dla mnie były zbyt lejące.
Wiele też zależy od użytych olejów, ja akurat jestem fanką tych treściwszych, bo jestem sucharkiem i na dodatek nic mnie nie jest w stanie zapchać.

Wydaje mi się, że Axol będzie bardziej odpowiedni dla tłuścioszków, nie zostawia filmu i wchłania się szybko do matu, natomiast mazidełko na Tego jest już znacznie treściwsze, mimo podobnej konsystencji - ale to tylko takie moje dywagacje.

Może nie od rzeczy byłoby wysłać e-maila do p. Katarzyny, myślę, że chętnie rozwieje Twoje wątpliwości.
Bardzo mi przykro, że nie mogłam zbyt wiele wnieść.
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-20, 14:45   #28
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dzieki za odzew No nic, poczekam jeszcze na jakies info o PHA od Adory
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-20, 15:55   #29
oleniolek
Rozeznanie
 
Avatar oleniolek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wafka
Wiadomości: 747
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

A co sądzicie o gotowych zestawach do zrobienie kremów?
Zaciekawiły mnie szczególnie te dwa

Krem na noc
http://www.zrobsobiekrem.pl/?202,kre...itamin-3-x-50g
i
Lekki krem nawilżający dla cery tłustej i trądzikowej
http://www.zrobsobiekrem.pl/?203,lek...ikowej-3-x-50g

któraś z Was miała przyjemność z tymi kremami?

Bo mnie bardzo kuszą
__________________
* i teraz serduszka mam 3!

oleniolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-20, 16:48   #30
Adora Belle
Raczkowanie
 
Avatar Adora Belle
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 169
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
Dzieki za odzew No nic, poczekam jeszcze na jakies info o PHA od Adory
Wiedzy szczególnej nie mam - czytałam, że PHA są łagodniejsze, sprawdziłam, że są łagodniejsze i dalej juz specjalnie niczego nie szukałam

http://findarticles.com/p/articles/m...2/ai_n15302185
Nie mam dostępu do całości, ale wystarczy tytuł - kw. laktobionowy nie zwiększa fotowrażliwości skóry - osoby mające skłonności do przebarwień powinny sobie przejrzeć pubmed czy generalnie poguglać, jak to z PHA dokładnie jest. Ja skłonności takowych nie mam, a filtr traktuję jak krem nawilżający.

http://www.911skin.com/polyhydroxy-acids-pha-.html - nieco reklamowy tekst, ale poparty badaniami.
wypisuję najważniejsze info:
z powodu większych cząsteczek, kwasy PHA wolniej przenikają przez skórę, co zmniejsza efekty uboczne (pieczenie, podrażenienie).
PHA regulują keratynizację, normalizują złuszczanie i grubość warstwy rogowej (proces eksfoliacji słabnie z wiekiem). Odpowiednie do cer wrazliwych. Zalecane przy trądziku różowatym, wysypce, egzemie, łojotoku oraz hiperkeratynizacji (występującej m.in przy łuszczycy).

Kwas laktobionowy (glukonolakton połączony z galaktozą - oba składniki występują naturalnie w skórze).
- stanowi skuteczniejszy nawilżacz niż glicerol, sorbitol i kwas glikolowy, ponieważ ma osiem grup hydroksylowych, wiążących więcej wody
- jest higroskopijny (po wyparowaniu roztworu w temp. pokojowej pozostaje ok. 14% wody)
- ma właściwości antyoksydacyjne, złuszcza podobnie do AHA, tworzy żelowy film na skórze, zwiększa nawilżenie, jędrność, przeciwdziała starzeniu

Galaktoza
- chemicznie neutralny cukier biorący udział w syntezie kolagenu (przepraszam, nie wiem, jak będzie reszta po polsku)
- składnik kwasu laktobionowego
- galaktoza przekształcona w glukozę wspomaga gojenie ran i syntezę białek

Kwas glukonowy (inaczej Glukonolakton)
- występuje w komórkach
- składnik kwasu laktobionowego

---

Znam na razie tylko kwas laktobionowy. Nie ma co liczyć na żel typu HA, a przynajmniej nie przy 10%. Chodzi tu o lekki film, wyczuwalny bardziej palcem niż odczuwalny na twarzy: ta powłoczka jest bardziej wygładzająca niż napinająca, ale faktycznie nie ma ściągnięcia typowego dla np kwasu glikolowego. Nie nawilża aż tak skutecznie jak kwas mlekowy, ale też nie podrażnia naczynek - a co więcej, pomaga je zmniejszyć (dwukrotnie wklejałam gdzieś na forum pdfa omawiającego korzystne działanie PHA dla naczynek, można go też znaleźć na LU)

Zastanawia mnie cena w ZSK, glukonolakton jest tańszy od kw. laktobionowego - zależnie od dostawcy, znalazłam ze czterech - i to od dwóch do pięciu razy.
Adora Belle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 16:41:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:32.