Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV - Strona 133 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-03-18, 19:37   #3961
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Taa... robi masaż ale kiepsko mu to wychodzi, niestety - ie ma porównania z masażem, jaki potrafią zrobić małe łapki mojej córki Tylko,ze jaj się nie zawsze chce a mąż dał sobie wmówić, że taki masaż to przyjemność i nagroda dla niego
wiesz......cos w tym jest


Zmyłam maseczke z neem i smarnęłam sie tonikiem migdałowym. Żyję
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-18, 19:39   #3962
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Dziewczyny kochane, mogłybyście polecić jakiś dobry filtr? Ślinię się na myśl o jmo, ale cena 150zł jest dla mnie nie do przełknięcia No chyba, że starcza na 4 miesiące codziennego stosowania
Mogłybyście coś więcej powiedzieć o filtrze Phenome? Jest w porządku, wygląda się jak upiór, czy może nie jest aż tak źle?

Kocham ten filtrMyślę,że spokojnie wystarczy na 4 miechy.Nie klei się buzia w nim,bielenie u mnie jest dosłownie chwilowe,świecenie jest,ale nie jak typowa filtrowa latarnia.Ciapne się pudrem hauschki i jest gicio.Chociaż ja częściej chodzę w samym filtrze,bez matowienia go pudrem
No i wiem,że już nie szukam żadnego innego.Jeśli filtr to tylko JMO.
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-18, 19:42   #3963
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez kasik71 Pokaż wiadomość
Poszło nawet lepiej niż się spodziewałam trochę młody stękał jak go kessa szorowałam (dobrze że dwie kupiłam to mu zaserwowałam nową hardocorową), bo sam sobie jeszcze na ryjek nałożył , tylko za późno mu powiedziałam, aby uważał na okolice oczu i nosa, więc go zaczęło trochę szczypać.
Olejowania mu nie proponowałam bo to troche za dużo jak na raz by musiał przeżyć.
Acha, na maseczkę polecaną przez Was NEEM się nawet zgodził (muszę więc sobie kupić, no przecież dziecku nie odmówię).
A do włosów zaczął używać mojego (jeszcze nieekologicznego co prawda) bo stwierdził, że ma zbyt przesuszone włosy Cuda i dziwy się dzieją Dziewczyny na razie się wypiera

to jest akcja godna medalu
Oni (te nastolatki znaczy się) to sie zawsze wypierają dziewczyny/chłopaka - chyba to jakas niepisana zasada pt. robienie rodzica w konia
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-18, 19:48   #3964
kasik71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 338
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Nie miałam wzmacniającego khadi - więc nic konkretnego nie powiem na jego temat.
Jedyne co moge napisac od siebie, to ja sie obawiam jego ciężkości - ale dużo zależy od włosów. Ja mam cienkie i delikatne i łatwo je przeciążyć (khadi z amla dla mnie za ciężki).
Ten szampon alvy z kofeiną całkiem miło do mnie mówi , chociaz jego tez nie miałam. Kofeina fajnie pobudza cebulki wlosowe może szampon z kofeina i olejek z ziółkami byłby lepszą kombinacją niz oba kosmetyki z ziółkami?
Ale to wiesz, tak sobie na "sucho" kombinuję
Włosy sie elektryzują czasem z powodu przesuszenia. Stosujesz maski nawilżające do włosów? Taka maska raz na tydzień potrafi cuda zdziałać
Niestety bywają tez przypadki (np. ja) kiedy elektryzują sie, bo lubią......
Mi suszarka z jonizacją pomogła.
Tak też będzie lepiej (mam jakieś dziwne przyzwyczajenie do kupowania seriami lub markami a to nie zawsze ma sens).
Suszarkę mam z jonizacją.
Tak, włosy mam chyba właśnie przesuszone. Raz na tydzień używam oleju kokosowego, nie kładę go na włosy przy samej skórze głowy, więc tych wichrów stojących na czubku głowy mi raczej nie da rady przesuszyć, trzeba zmienić szampon (olejek wcierany tez powinien je nawilżyć).
Ale czy również po szamponie zastosować odżywkę z tej samej gamy Alvy z kofeiną, czy może coś innego, w tematach włosowych to jestem najmniej oświecona jakoś
Z górki za rady dziękuję

---------- Dopisano o 20:48 ---------- Poprzedni post napisano o 20:44 ----------

Dziewczyny, a co sądzicie o tych tzw. ściereczkach muślinowych do oczyszczania twarzy na mokro
kasik71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-18, 19:56   #3965
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez kasik71 Pokaż wiadomość

Dziewczyny, a co sądzicie o tych tzw. ściereczkach muślinowych do oczyszczania twarzy na mokro
Podobno wielu osobom to bardzo odpowiada jako forma peelingu. Ale moja siostra miała ściereczkę z TBS i jej strasznie podrażniła buzię. Rzekomo najlepsze są ściereczki Liz Earle - klik! (do kupienia w UK i na ebayu). I tyle wiem na ten temat.

edit.
Są już też na Allegro po 15 zł. Ale nie wiem czy oryginalne.

Edytowane przez Melya
Czas edycji: 2012-03-18 o 19:58
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-18, 19:59   #3966
kasik71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 338
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Podobno wielu osobom to bardzo odpowiada jako forma peelingu. Ale moja siostra miała ściereczkę z TBS i jej strasznie podrażniła buzię. Rzekomo najlepsze są ściereczki Liz Earle - klik! (do kupienia w UK i na ebayu). I tyle wiem na ten temat.
Ooo to one aż takie mocne są, taki zwykły kawałeczek materiału
kasik71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-18, 20:01   #3967
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez kasik71 Pokaż wiadomość
Ooo to one aż takie mocne są, taki zwykły kawałeczek materiału
Ja nie testowałam, więc wiem tylko to, co powiedziała mi siostra. Ale mikrofibra też wydaje się delikatna, a jak się człowiek postara, to może sobie nią zedrzeć twarz.

edit.
Zapomniałam wspomnieć, że siostra ma dość delikatną, naczynkową cerę.

Edytowane przez Melya
Czas edycji: 2012-03-18 o 20:04
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-18, 20:02   #3968
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez kasik71 Pokaż wiadomość
Tak też będzie lepiej (mam jakieś dziwne przyzwyczajenie do kupowania seriami lub markami a to nie zawsze ma sens).
Suszarkę mam z jonizacją.
Tak, włosy mam chyba właśnie przesuszone. Raz na tydzień używam oleju kokosowego, nie kładę go na włosy przy samej skórze głowy, więc tych wichrów stojących na czubku głowy mi raczej nie da rady przesuszyć, trzeba zmienić szampon (olejek wcierany tez powinien je nawilżyć).
Ale czy również po szamponie zastosować odżywkę z tej samej gamy Alvy z kofeiną, czy może coś innego, w tematach włosowych to jestem najmniej oświecona jakoś
Z górki za rady dziękuję

---------- Dopisano o 20:48 ---------- Poprzedni post napisano o 20:44 ----------

Dziewczyny, a co sądzicie o tych tzw. ściereczkach muślinowych do oczyszczania twarzy na mokro
Wiesz co, ja nigdy nie przykładam wagi do tego, czy szampon i odżywka są z tej samej serii wiele osób tak lubi , ale dla mnie to nie ma znaczenia. Jeśli masz przesuszone włosy to rozejrzyj sie może za odzywka nawilżającą. Ale komplet kofeinowy tez wygląda nieźle - dla mnie tylko wygląda, bo nie miałam przyjmeności z nimi Co do kokosa - ja miałam po nim kiepskie włosy, może Tobie tez nie najlepiej służy.
I maska nawilżająca tez powinna pomóc - prościej i taniej: alterra, trochę drożej i przez neta: organique. Oprócz tych miałam jeszcze maskę biorgane, ale do tej pory sama nie wiem co o niej myslę........
Ja w jeden weekend nakładam olej, w następny maskę. I tak na zmianę
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-18, 20:20   #3969
kasik71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 338
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
I maska nawilżająca tez powinna pomóc - prościej i taniej: alterra, trochę drożej i przez neta: organique. Oprócz tych miałam jeszcze maskę biorgane, ale do tej pory sama nie wiem co o niej myslę........
Ja w jeden weekend nakładam olej, w następny maskę. I tak na zmianę
Koło Biorgane to ja w koło chodziłam (ale jeszcze nie kupiłam), bo mam lekkiego fizia na punkcie wszystkiego co zawiera olej arganowy bałam się tylko czy nie będzie za bardzo obciążać włosów
Hm, Alva z kofeiną ma w sobie też aloes, to chyba powinna też nawilżać
Hm, ja te elektryzujące wierzby to mam na czubku głowy tylko, a reszta włosków na całej długości to po kokosie taka mięsista raczej jest.

Ja z Wa-wy, to ten Organique co w każdym pierdzielniczku handlowym prawie jest?

Edytowane przez kasik71
Czas edycji: 2012-03-18 o 20:24
kasik71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-18, 21:45   #3970
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez kasik71 Pokaż wiadomość
Koło Biorgane to ja w koło chodziłam (ale jeszcze nie kupiłam), bo mam lekkiego fizia na punkcie wszystkiego co zawiera olej arganowy bałam się tylko czy nie będzie za bardzo obciążać włosów
Hm, Alva z kofeiną ma w sobie też aloes, to chyba powinna też nawilżać
Hm, ja te elektryzujące wierzby to mam na czubku głowy tylko, a reszta włosków na całej długości to po kokosie taka mięsista raczej jest.

Ja z Wa-wy, to ten Organique co w każdym pierdzielniczku handlowym prawie jest?
A może na czubku głowy nie tyle co Ci się elektryzują tylko rosną nowe włoski?
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-18, 22:03   #3971
kasik71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 338
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
A może na czubku głowy nie tyle co Ci się elektryzują tylko rosną nowe włoski?
To elektryzują się takie 5-7 cm włoski, ciagle mi wypadają (przez leki) ale w gęstości są nawet cały w miarę, (wziąwszy pod uwagę ciągle ich wyłażanie) tylko te wichry ciągle mają te 5-7 cm
Właśnie je chciałabym jakoś też ujażmić
kasik71 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-18, 22:07   #3972
oshin85
Raczkowanie
 
Avatar oshin85
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 170
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Hej
Juz o tym pisalam, ale nikt nie odpoeiedzial, wiec pomyslalam, ze jeszcze raz zapytam, jesli komus umknelo. Czy balsam do oczu z calendula augentrost z Alverde poradzi sobie z cieniami, przemeczona/cienka skora pod oczami, lekkkim opuchnieciem i malymi tworzacymi sie zmarszczkami ( pewnie od braku snu i stresu)??
Czy ktoras z Was stosowala ampulki do nawilzajace Alverde ??
__________________
Na przekor kosmetyczce olejem maszcze twarz(. Obym krzywdy sobie nie zrobila.)
I szukam kwasow ktore beda bez prafiny i glikoli !!!
oshin85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-18, 22:20   #3973
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez oshin85 Pokaż wiadomość
Hej
Juz o tym pisalam, ale nikt nie odpoeiedzial, wiec pomyslalam, ze jeszcze raz zapytam, jesli komus umknelo. Czy balsam do oczu z calendula augentrost z Alverde poradzi sobie z cieniami, przemeczona/cienka skora pod oczami, lekkkim opuchnieciem i malymi tworzacymi sie zmarszczkami ( pewnie od braku snu i stresu)??
Czy ktoras z Was stosowala ampulki do nawilzajace Alverde ??

Nagietek wykazuje co prawda działanie kojące i krem pewnie coś tam zrobi, ale cudow bym się nie spodziewała.
Ampułek nie używalam, ale z tego co wiem jest ich kilka rodzajów, mówisz o tych algowych?
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-18, 22:46   #3974
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Jeju, Dziewczyny, ale jestem głupia. Zrobiłam sobie dzisiaj maseczkę algową Bielendy - tym razem perłową, która jest biała. Jak zwykle nasypałam do miseczki, dolałam hydrolatu i zaczęłam mieszać... A tu nagle maseczka zaczyna robić się różowa. Myślę sobie "Ki diabeł? Tydzień temu chyba była biała...? ". Ale doszłam do wniosku, że pewnie źle pamiętam i maska tak zmienia kolor przy rozrabianiu, więc niewzruszona zaczęłam nakładać ją na twarz. Kiedy już kończyłam i przyglądałam się w lustrze, zauważyłam gdzieniegdzie krwistoczerwone plamki. Lekko mnie zamurowało, bo pomyślałam, że musiałam się gdzieś skaleczyć i mam na twarzy maseczkę z własnej krwi. Obejrzałam dokładnie dłonie i nic. Chwila namysłu, trybiki w głowie zatrybiły... I przypomniało mi się, że rano po zrobieniu makijażu zapomniałam umyć miseczkę, w której została resztka różu Lily Lolo.

edit.
I tak się śmiałam z samej siebie, że maseczka mi popękała na twarzy.

Edytowane przez Melya
Czas edycji: 2012-03-18 o 22:50
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-19, 06:31   #3975
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Jeju, Dziewczyny, ale jestem głupia. Zrobiłam sobie dzisiaj maseczkę algową Bielendy - tym razem perłową, która jest biała. Jak zwykle nasypałam do miseczki, dolałam hydrolatu i zaczęłam mieszać... A tu nagle maseczka zaczyna robić się różowa. Myślę sobie "Ki diabeł? Tydzień temu chyba była biała...? ". Ale doszłam do wniosku, że pewnie źle pamiętam i maska tak zmienia kolor przy rozrabianiu, więc niewzruszona zaczęłam nakładać ją na twarz. Kiedy już kończyłam i przyglądałam się w lustrze, zauważyłam gdzieniegdzie krwistoczerwone plamki. Lekko mnie zamurowało, bo pomyślałam, że musiałam się gdzieś skaleczyć i mam na twarzy maseczkę z własnej krwi. Obejrzałam dokładnie dłonie i nic. Chwila namysłu, trybiki w głowie zatrybiły... I przypomniało mi się, że rano po zrobieniu makijażu zapomniałam umyć miseczkę, w której została resztka różu Lily Lolo.

edit.
I tak się śmiałam z samej siebie, że maseczka mi popękała na twarzy.
wyborne!

Wczoraj się trochę w sobie spięłam i zadbałam o stópki i włosy. Nałożyłam olej z jojoba na 5h i włosy są inne niż po olejku z Alterry. Nie wiem jeszcze jak to ująć, ale są przynajmniej lekkie.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2012-03-19 o 06:33
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-19, 07:22   #3976
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez kasik71 Pokaż wiadomość
To elektryzują się takie 5-7 cm włoski, ciagle mi wypadają (przez leki) ale w gęstości są nawet cały w miarę, (wziąwszy pod uwagę ciągle ich wyłażanie) tylko te wichry ciągle mają te 5-7 cm
Właśnie je chciałabym jakoś też ujażmić
to sie ciesz, ze rosna! mi swego czasu bardzo wypadaly klaczyny i nie chcialy nowe rosnac wcale. jak mi zaczely rosnac takie antenki, to bylam tak szczesliwa, ze w d... mialam to ich sterczenie dalej mi rosna, stercza i takie dwucentymetrowe i dluzsze. aureolka...
jak juz sobie uloze wlosy rano, to resztkami zelu (naturalnego oczywiscie! z alverde ), ktore mam na dloniach jeszcze, traktuje wlosy przy glowie. troche wlosow i tak bedzie sterczec, ale te dluzsze sie troche poloza, przykleja do calkiem dlugich kosmykow


---------- Dopisano o 08:22 ---------- Poprzedni post napisano o 08:17 ----------

Cytat:
Napisane przez oshin85 Pokaż wiadomość
Hej
Juz o tym pisalam, ale nikt nie odpoeiedzial, wiec pomyslalam, ze jeszcze raz zapytam, jesli komus umknelo. Czy balsam do oczu z calendula augentrost z Alverde poradzi sobie z cieniami, przemeczona/cienka skora pod oczami, lekkkim opuchnieciem i malymi tworzacymi sie zmarszczkami ( pewnie od braku snu i stresu)??
Czy ktoras z Was stosowala ampulki do nawilzajace Alverde ??
krem sobie z efektem braku snu nie poradzi spac trza isc i tyle! krem moze pomoc troche lepiej wygladac.
o augentrostowym kremie pod oczy alverde slyszalam wiele pozytywnych opinii, ale cudow nie mozesz sie po nim spodziewac. bedzie delikatny, nawilzy i odzywi troche skore, poprawi jej wyglad. ale nie zrobi ci operacji plastycznej no i snu nie zastapi! a antystresowo moze jakas joga?
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-19, 08:08   #3977
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Dziewczyny kochane, mogłybyście polecić jakiś dobry filtr? Ślinię się na myśl o jmo, ale cena 150zł jest dla mnie nie do przełknięcia No chyba, że starcza na 4 miesiące codziennego stosowania
Mogłybyście coś więcej powiedzieć o filtrze Phenome? Jest w porządku, wygląda się jak upiór, czy może nie jest aż tak źle?
Podobnie jak dziewczyny uważam, że warto wydać tyle pieniędzy na filtr JMO. Na zdjęciach, które Wam przesłałam jest zużycie MIESIĘCZNE kosmetyku. Jak widać jest praktycznie żadne. Boję się, że go nie zużyję do twarzy, trzeba będzie smarować większe powierzchnie Dla mnie ten filtr to ideał. Zachowuje się jak krem, nie zapycha. Cudo. Gdybym trafiła na niego prędzej mogłabym kupić takie dwa, zamiast kilku innych obecnie porozdawanych.

A propos pisałam właśnie do Ishani pw (przepraszam jeszcze raz, że nie zauważyłam Twojej wiadomości) odnośnie filtra AO z zieloną herbatą. Moja znajoma go wzięła. Ma dokładnie takie same odczucia odnośnie tego kosmetyku. Śmierdzący, tępy, tłusty. Nie używa go.
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-19, 08:16   #3978
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez kasik71 Pokaż wiadomość
Koło Biorgane to ja w koło chodziłam (ale jeszcze nie kupiłam), bo mam lekkiego fizia na punkcie wszystkiego co zawiera olej arganowy bałam się tylko czy nie będzie za bardzo obciążać włosów
Hm, Alva z kofeiną ma w sobie też aloes, to chyba powinna też nawilżać
Hm, ja te elektryzujące wierzby to mam na czubku głowy tylko, a reszta włosków na całej długości to po kokosie taka mięsista raczej jest.

Ja z Wa-wy, to ten Organique co w każdym pierdzielniczku handlowym prawie jest?
Tak, tez mi sie wydaje, ze ta kofeinowa odzywka będzie ok
Powiem Ci, że ja organique kupowałam w promenadzie i tak szczerze to nie wiem, gdzie on jeszcze może być pewnie w paru innych miejscach, ale ja nie szukałam.
Maska biorgane....... trudny przeciwnik dla mnie. Czasami mi sie włosy po niej podobały, ale często nie. Nie potrafiłam sie z nią dogadac. Ja napewno więcej jej nie kupie, ale to nie znaczy, że u Ciebie bedzie się zachowywac tak samo. Pachnie przepięknie a uzyta raz w tygodniu w odpowiedniej ilości i w formie maski raczej nie obciąży włosów. Chociaż ja miałam po niej czasem dziwne włosy........
Co do ujarzmiania małych włosków - tak jak Cloche napisała najlepiej żelem albo pianką do włosów.

Cytat:
Napisane przez oshin85 Pokaż wiadomość
Hej
Juz o tym pisalam, ale nikt nie odpoeiedzial, wiec pomyslalam, ze jeszcze raz zapytam, jesli komus umknelo. Czy balsam do oczu z calendula augentrost z Alverde poradzi sobie z cieniami, przemeczona/cienka skora pod oczami, lekkkim opuchnieciem i malymi tworzacymi sie zmarszczkami ( pewnie od braku snu i stresu)??
Czy ktoras z Was stosowala ampulki do nawilzajace Alverde ??
Jeśli nikt nie odpowiedział to może znaczyć, że nikt tego kremu po prostu nie używał i nie doświadczeń z nim związanych .
Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Jeju, Dziewczyny, ale jestem głupia. Zrobiłam sobie dzisiaj maseczkę algową Bielendy - tym razem perłową, która jest biała. Jak zwykle nasypałam do miseczki, dolałam hydrolatu i zaczęłam mieszać... A tu nagle maseczka zaczyna robić się różowa. Myślę sobie "Ki diabeł? Tydzień temu chyba była biała...? ". Ale doszłam do wniosku, że pewnie źle pamiętam i maska tak zmienia kolor przy rozrabianiu, więc niewzruszona zaczęłam nakładać ją na twarz. Kiedy już kończyłam i przyglądałam się w lustrze, zauważyłam gdzieniegdzie krwistoczerwone plamki. Lekko mnie zamurowało, bo pomyślałam, że musiałam się gdzieś skaleczyć i mam na twarzy maseczkę z własnej krwi. Obejrzałam dokładnie dłonie i nic. Chwila namysłu, trybiki w głowie zatrybiły... I przypomniało mi się, że rano po zrobieniu makijażu zapomniałam umyć miseczkę, w której została resztka różu Lily Lolo.

edit.
I tak się śmiałam z samej siebie, że maseczka mi popękała na twarzy.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-19, 08:36   #3979
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez kasik71 Pokaż wiadomość
Ooo to one aż takie mocne są, taki zwykły kawałeczek materiału

Ja się mogę wypowiedzieć na temat tych ściereczek bo sama używam
Moim zdaniem są rewelacyjne, nie podrażniają, cudownie oczyszczają i moga służyć jako piling przy mocniejszym tarciu. Oczywiście mniejszy nacisk powoduje delikatniejsze oczyszczanie. Próbowałam szczotki z rossmana do mycia twarzy, niestety podrażniła, te gąbeczki calypso, które polecacie mi również nie służą, są jakby za ostre, a ta ściereczka naprawdę super oczyszcza. Szczerze polecam
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-19, 08:42   #3980
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Kochane, przypomnijcie mi proszę, jaką pojemność mają próbki kremów z JOHN MASTERS ORAGANICS?
Odżywki i szampony są po 10 ml, ale pojemności kremów nie pamiętam
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-19, 08:43   #3981
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Podobnie jak dziewczyny uważam, że warto wydać tyle pieniędzy na filtr JMO. Na zdjęciach, które Wam przesłałam jest zużycie MIESIĘCZNE kosmetyku. Jak widać jest praktycznie żadne. Boję się, że go nie zużyję do twarzy, trzeba będzie smarować większe powierzchnie Dla mnie ten filtr to ideał. Zachowuje się jak krem, nie zapycha. Cudo. Gdybym trafiła na niego prędzej mogłabym kupić takie dwa, zamiast kilku innych obecnie porozdawanych.

.
Mam takie same odczuciaSzkoda,że jego termin ważności to nie 12 miesięcy
Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Maska biorgane....... trudny przeciwnik dla mnie. Czasami mi sie włosy po niej podobały, ale często nie. Nie potrafiłam sie z nią dogadac. Ja napewno więcej jej nie kupie, ale to nie znaczy, że u Ciebie bedzie się zachowywac tak samo. Pachnie przepięknie a uzyta raz w tygodniu w odpowiedniej ilości i w formie maski raczej nie obciąży włosów. Chociaż ja miałam po niej czasem dziwne włosy........
Mam od Ciebie Aniu próbaska tej maski,ale do tej pory nie użyłam jej,bo mam cykora po średnich recenzjach

Margo czekamy na kwasik?
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-19, 08:44   #3982
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Melya
Witam w Klubie Zamotanych Ja wczoraj umyłam włosy jagodowym żelem Alterra Żeby było ciekawiej zorientowąłam się dopiero, kiedy sięgałam do szafki po maseczkę - jak kłaki mam po myciu zawinięte w ręcznik, to zawsze maseczki robię Patrzę, szampon stoi, myślę ki diabeł, to czym ja głowę myłam??? Patrzę na wannę... żel... no w sumie dziwiłam się, co tak słabo się toto pieni...
Stary szampon widać wykończyłam, nowego nie przestawiłam na wannę... ale, że zapach mi nie dał do myślenia - żel jagodowy, szampon papaja
Aha, włosy były do ponownego mycia - żel zdecydowanie im nie służy

Ładnie uśmiecham się do szpecjalistek o ranking odżywek Alterry Nie chce mi się szukać niczego innego, do Rossamanna się wybieram, a odzywką właśnie wykończyłam - Isanę z babassu. Moje kłaki bardzo ją lubiły, ale chciałabym spróbować naturalniej
Aha, na granat źle reagują
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-19, 08:45   #3983
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość

Margo czekamy na kwasik?
Czekamy! Obawiam się, że dzisiaj nie dotrze. Czy rzeczywiście wysłali w sobotę?

Dzisiaj jednak dotrą mydełka i baza. Będę robić sama mydełka
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-19, 08:48   #3984
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Jeju, Dziewczyny, ale jestem głupia. Zrobiłam sobie dzisiaj maseczkę algową Bielendy - tym razem perłową, która jest biała. Jak zwykle nasypałam do miseczki, dolałam hydrolatu i zaczęłam mieszać... A tu nagle maseczka zaczyna robić się różowa. Myślę sobie "Ki diabeł? Tydzień temu chyba była biała...? ". Ale doszłam do wniosku, że pewnie źle pamiętam i maska tak zmienia kolor przy rozrabianiu, więc niewzruszona zaczęłam nakładać ją na twarz. Kiedy już kończyłam i przyglądałam się w lustrze, zauważyłam gdzieniegdzie krwistoczerwone plamki. Lekko mnie zamurowało, bo pomyślałam, że musiałam się gdzieś skaleczyć i mam na twarzy maseczkę z własnej krwi. Obejrzałam dokładnie dłonie i nic. Chwila namysłu, trybiki w głowie zatrybiły... I przypomniało mi się, że rano po zrobieniu makijażu zapomniałam umyć miseczkę, w której została resztka różu Lily Lolo.

edit.
I tak się śmiałam z samej siebie, że maseczka mi popękała na twarzy.


Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
wyborne!

Wczoraj się trochę w sobie spięłam i zadbałam o stópki i włosy. Nałożyłam olej z jojoba na 5h i włosy są inne niż po olejku z Alterry. Nie wiem jeszcze jak to ująć, ale są przynajmniej lekkie.
Ostatnio ktoś na wątku rzucił fajny pomysł i postanowiłam wypróbować. Umyłam włosy szamponem zmieszanym w zagłębieniu dłoni z ziemią wulkaniczną Logony. Efekt: Cudne, puszyste, miekkie i gladziutkie włosy, mega połysk. Polecam Ci wypróbować, ale po umyciu konieczna odżywka, bo ciężko mi było rozczesać włosy bez niej

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
krem sobie z efektem braku snu nie poradzi spac trza isc i tyle! krem moze pomoc troche lepiej wygladac.
Świeta racja

Cytat:
Napisane przez vanilia1985 Pokaż wiadomość
Ja się mogę wypowiedzieć na temat tych ściereczek bo sama używam
Moim zdaniem są rewelacyjne, nie podrażniają, cudownie oczyszczają i moga służyć jako piling przy mocniejszym tarciu. Oczywiście mniejszy nacisk powoduje delikatniejsze oczyszczanie. Próbowałam szczotki z rossmana do mycia twarzy, niestety podrażniła, te gąbeczki calypso, które polecacie mi również nie służą, są jakby za ostre, a ta ściereczka naprawdę super oczyszcza. Szczerze polecam
Za ostre No to mnie zaskoczylaś na maksa teraz Ściereczek przeróżnych używałam od frotte po muślinowe. Są super, jednak u mnie wygrywają te gąbeczki przede wszystkim dlatego, że są łatwe w utrzymaniu w czystości na bierząco. Szczoteckza rossa jest fajna, ale nie radze uzywać przy wypryskach, bo je może roznosić, chyba, że z czymś antybakteryjnym, no i racja, najłagodniejsza to ona nie jest.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2012-03-19 o 08:49
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-19, 08:52   #3985
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Mam takie same odczuciaSzkoda,że jego termin ważności to nie 12 miesięcy

Mam od Ciebie Aniu próbaska tej maski,ale do tej pory nie użyłam jej,bo mam cykora po średnich recenzjach

Margo czekamy na kwasik?
Nie bój sie spróbuj.
Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Melya
Witam w Klubie Zamotanych Ja wczoraj umyłam włosy jagodowym żelem Alterra Żeby było ciekawiej zorientowąłam się dopiero, kiedy sięgałam do szafki po maseczkę - jak kłaki mam po myciu zawinięte w ręcznik, to zawsze maseczki robię Patrzę, szampon stoi, myślę ki diabeł, to czym ja głowę myłam??? Patrzę na wannę... żel... no w sumie dziwiłam się, co tak słabo się toto pieni...
Stary szampon widać wykończyłam, nowego nie przestawiłam na wannę... ale, że zapach mi nie dał do myślenia - żel jagodowy, szampon papaja
Aha, włosy były do ponownego mycia - żel zdecydowanie im nie służy

Ładnie uśmiecham się do szpecjalistek o ranking odżywek Alterry Nie chce mi się szukać niczego innego, do Rossamanna się wybieram, a odzywką właśnie wykończyłam - Isanę z babassu. Moje kłaki bardzo ją lubiły, ale chciałabym spróbować naturalniej
Aha, na granat źle reagują
Ale alterra ma chyba tylko 2 odzywki - więc jeśli nie granat to tylko morela z pszenicą zostaje
no chyba, że cos przegapiłam!
__________________

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2012-03-19 o 08:54
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-19, 08:54   #3986
aga89s
Rozeznanie
 
Avatar aga89s
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 887
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość

Ładnie uśmiecham się do szpecjalistek o ranking odżywek Alterry Nie chce mi się szukać niczego innego, do Rossamanna się wybieram, a odzywką właśnie wykończyłam - Isanę z babassu. Moje kłaki bardzo ją lubiły, ale chciałabym spróbować naturalniej
Aha, na granat źle reagują
w odżywkach chyba nie ma dużego wyboru, ja widziałam tylko dwie i zdecydowanie wolę tą z pszenicą od tej z granatem (zapach). a najlepiej wyjdziesz jak kupisz maskę alterry zamiast odżywki, ale ona też z granatem, tyle że zapach dla mnie jest lepszy i do przeżycia.
a co u Ciebie nie tak z tych granatem?
Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Kochane, przypomnijcie mi proszę, jaką pojemność mają próbki kremów z JOHN MASTERS ORAGANICS?
Odżywki i szampony są po 10 ml, ale pojemności kremów nie pamiętam
nie mam pod ręką, ale jak dobrze pamiętam szampony, odżywki, żel pod prysznic i balsam -10ml, żele do twarzy - 5ml, kremy i sera- 2ml a krem pod oczy 1ml
__________________
Smile! life is beautiful

5w1 [SIZE=1]

Żywienie - praca, pasja, całe życie
http://przepisnik-vita.blogspot.com/

Edytowane przez aga89s
Czas edycji: 2012-03-19 o 08:57
aga89s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-19, 08:58   #3987
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Ale alterra ma chyba tylko 2 odzywki - więc jeśli nie granat to tylko morela z pszenicą zostaje
no chyba, że cos przegapiłam!
Anula, no patrz, a myślałam, że inne jeszcze są... jakoś figa mi się o oczy obiła? A moze maska zamiast odżywki... w sumie włosom niewiele do szczęścia potrzeba, a mi tyle, żeby było je łatwiej rozczesać

aga, i szampon, i odżywka mi nie przypasowały
Po szamponie puszenie na maxa, a odżywka mi jakoś tak... ni to obciążała, ni to sklejała włosy... były takie jakbym je czymś tłustym wysmarowała - nie literalnie "były tłuste" ale jakoś tak się do siebie kleiły i sprawiały wrażeni oklapiętych... w sumie skoro jedno puszy, a drugi przyklapuje, to efekt powinien być dobry ale niestety tu efektu się nakładały - kłaki jednocześnie spuszone i niefajne...a w dodatku matowe
Zapach mi nie przeszkadza
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki


Edytowane przez vea7
Czas edycji: 2012-03-19 o 09:03
vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-19, 09:00   #3988
123sciri
Rozeznanie
 
Avatar 123sciri
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 714
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Kochane, przypomnijcie mi proszę, jaką pojemność mają próbki kremów z JOHN MASTERS ORAGANICS?
Odżywki i szampony są po 10 ml, ale pojemności kremów nie pamiętam
kurcze albo 2 albo 4 ml ale swoje już zużyłam i nie pamiętam dokładnie
__________________
"All I've done is run fast. I don't see why people should make much fuss about that."
- Fanny Blankers-Koen

03/13-20 cm - 06/13-24cm, 07/23- 26cm.....50cm
zapuszczanie
123sciri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-19, 09:04   #3989
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
w odżywkach chyba nie ma dużego wyboru, ja widziałam tylko dwie i zdecydowanie wolę tą z pszenicą od tej z granatem (zapach). a najlepiej wyjdziesz jak kupisz maskę alterry zamiast odżywki, ale ona też z granatem, tyle że zapach dla mnie jest lepszy i do przeżycia.
a co u Ciebie nie tak z tych granatem?

nie mam pod ręką, ale jak dobrze pamiętam szampony, odżywki, żel pod prysznic i balsam -10ml, żele do twarzy - 5ml, kremy i sera- 2ml a krem pod oczy 1ml
aga89s, dzięki wielkie

123, dzięki za informacje o aptece przy Manufakturze Jutro obadam tam sprawę najpierw 5 h podróży przed mną
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-19, 09:06   #3990
Shandusia
Wtajemniczenie
 
Avatar Shandusia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 2 583
GG do Shandusia
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Nie jestem pewna gdzie zadać to pytanie- proszę o ewentualne przeniesienie w odpowiednie miejsce Czy serum Lemon Eko można stosować pod oczy?
Shandusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:54.