Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12 - Strona 164 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-03-17, 06:59   #4891
perfuzja
Zakorzenienie
 
Avatar perfuzja
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 11 672
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Pierwszy raz od porodu chyba rano obudził mnie budzik Moj syn jest boski
Spał od 20h30 do 7h15 mniej wiecej (bo jak do niego przyszłam to nie spał tylko oglądał obrazki przy łóżku ) z jedna pobudką o 4h.

I chyba ograniczanie bodźców wieczorami naprawdę działa. Nie dość, ze nie rykow wieczornych, to jeszcze noc jest przespana.
__________________
perfuzja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-17, 07:08   #4892
konsternacja
Zakorzenienie
 
Avatar konsternacja
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 195
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez perfuzja Pokaż wiadomość
Pierwszy raz od porodu chyba rano obudził mnie budzik Moj syn jest boski
Spał od 20h30 do 7h15 mniej wiecej (bo jak do niego przyszłam to nie spał tylko oglądał obrazki przy łóżku ) z jedna pobudką o 4h.

I chyba ograniczanie bodźców wieczorami naprawdę działa. Nie dość, ze nie rykow wieczornych, to jeszcze noc jest przespana.
Dzień dobry

Pozazdrościć udanej nocki! A jak ograniczasz te bodźce? Gasisz tv, światła i się nie odzywasz przy zasypianiu?
konsternacja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-17, 07:16   #4893
ejani
Zadomowienie
 
Avatar ejani
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 584
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez perfuzja Pokaż wiadomość
Pierwszy raz od porodu chyba rano obudził mnie budzik Moj syn jest boski
Spał od 20h30 do 7h15 mniej wiecej (bo jak do niego przyszłam to nie spał tylko oglądał obrazki przy łóżku ) z jedna pobudką o 4h.

I chyba ograniczanie bodźców wieczorami naprawdę działa. Nie dość, ze nie rykow wieczornych, to jeszcze noc jest przespana.
Gratulacje! U nas odwrotnie, bo jak się obudził przed 8 i pogadał z karuzelą to jak zasnął po kąpieli (zakończonej rykiem) i karmieniu (godzinnym) to się obudził o 2 i 5 tylko-pierwszy raz! Nie wiem, czy mogę się cieszyć że dziecko dorasta, czy martwić, że mu antybiotyk w mleku zaszkodził.

W ogóle myślicie że go zaszczepi jak mam ten antybiotyk, czy znów się przesunie?

I mam pytanie co do wkładek wielorazowych (tych laktacyjnych)-one są oddychające? Najbardziej skłaniam się do tych z pupeko, polecanych przez Perfuzję, ktoś je porównywał z innymi? Je się w ogóle pierze w pralce, czy ręcznie? I są tak samo chłonne jak te zwykłe?
Bo złości mnie, ile tego zużywam (i to tylko zmieniam na ogół z raz w dzień), czyli i kasy tracę i produkuję śmieci. Takich wkładek się używa przez cały okres kp, czy tylko pierwsze tygodnie?

---

I jeszcze się zastanawiam (choć to bardziej ns fb pasuje, ale dziś nie mam w planach)-czytałam taki artykuł, że kp zależy od wykształcenia (decyzja i długość)-u Was się to sprawdza? Że matki z wyższym wykształceniem karmią piersią częściej niż mm i dłużej, czy nie? Po moich znajomych raczej tak, a jak u Was?
__________________
Na tak wiele rzeczy nie mamy wpływu...
ejani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-17, 07:29   #4894
celin10
Rozeznanie
 
Avatar celin10
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 609
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Dla mnie piersi podczas karmienia (i jakbym odciągała to chyba tak samo-chodzi o sam fakt produkcji mleka) nie są do tych celów,są wtedy dziecka,a jak kończę z karmieniem to mogą znów być do innych celów
zgadzam się w 100% tylko że gdy skończyłam karmić córę to miałam jakąś blokadę w głowie przed pieszczotami...minęło sporo czasu aby sprawiały przyjemność mam nadzieję że tym razem będzie inaczej

---------- Dopisano o 08:29 ---------- Poprzedni post napisano o 08:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Nemezis23 Pokaż wiadomość
My podobnie, nie robiliśmy nic. Jak już odpadł to pozostałości usuwaliśmy Octeniseptem i wacikiem. W kąpieli też moczyłam i nie było żadnych problemów
u nas też nie ma problemów,w kąpaniu się zamoczy czasami,pielęgnuje oceniseptem a kikutek sobie dynda "na włosku" i nie chce odpaść
mój syn pokazuje mi co myśli o pielęgnacji pępka...za każdym razem oblewa mnie ciepłym moczem
celin10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-17, 07:44   #4895
mala098
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 343
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez perfuzja Pokaż wiadomość
Pierwszy raz od porodu chyba rano obudził mnie budzik Moj syn jest boski
Spał od 20h30 do 7h15 mniej wiecej (bo jak do niego przyszłam to nie spał tylko oglądał obrazki przy łóżku ) z jedna pobudką o 4h.

I chyba ograniczanie bodźców wieczorami naprawdę działa. Nie dość, ze nie rykow wieczornych, to jeszcze noc jest przespana.
Mnie dzisiaj też obudził budzik.
Nie wiem, czy pamiętacie, w grudniu mój mąż miał wypadek samochodowy, ostatecznie stwierdzono szkodę całkowitą i po potyczkach z ubezpieczycielem sprawcy sprawa się zakończyła dopiero w ubiegłym tygodniu. I dziś z rana mąż pojechał odebrać nowe autko, ach, wreszcie... Trzy miesiące bez samochodu to długo, choć na taksówki wydaliśmy chyba mniej niż na paliwo w podobnym okresie

My mieliśmy megatowarzyski weekend.
W piątek przyszli znajomi i trochę się Emilka zdziwiła, gdy przebudziła się na cyca, na nad łóżeczkiem wisiały jakieś obce osoby a nie twarz mamy
W sobotę z rana przyjechała rodzina męża, wieczorem wpadła rodzina moja. W niedzielę przyszli znajomi z dzieciaczkiem o 5 dni młodszym od naszej Emi, później byliśmy na 4. urodzinach mojej chrześnicy, gdzie był cały tabun dzieci.
I rozwiązanie na takie "bodźcowanie" moja Emilka ma jedno: śpi
Wczoraj nawet podczas sto lat śpiewanego przez 30 osób nie podniosła powieki ciekawe jak długo

Miłego dnia Dziewczyny! I wiosno, wracaj!!!!
__________________
Emi z nami
mala098 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-17, 07:53   #4896
malaMigotkAaa
Zakorzenienie
 
Avatar malaMigotkAaa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 3 979
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Witam sie po chrzcinach, dziekuje za wasze kciuki przydaly sie. Borys oczywiscie wlaczyl syrene w kosciele potem dolaczyla reszta dzieci u wyly na zmiane heheh, borys byl najstsrszy! Dwojka innych to kilkutygodniowe dzieciatka. Na zdjeciach wyglada smiesznie taki duuuuzy nie bylo zle nawet dzieci duzo i zajely sie soba. Jedzenie barrrdzooo smakowalo tort robilismy w sobote 3h!! Kulanie masy cukrowej to koszmar!! Dzieci nawet nie wisialy nad wozkiem. Tesc mnie w sobote przepraszal, ale mu powiedzialam ze przed chrzcinami nie bede robic kwasu a po spowiedzi jestem i musialabym zgrzeszyc bo nardzo duzo mi sie nazbieralo i nie chce z nim teraz rozmawiac bo sie poklocimy zapewne.

Ogolnie ciesze sie ze wybralismy taka restauracje zaplacilism grosze a to taka fajnejsza restauracja, zawsze duzo ludzi i pyszne meksykanskie jedzenie.

Borys byl nawet grzeczny i padl jak zabity wieczorem po kapieli wstal o 4 zasnal po21 potem tylko o 6. O 4 obudzila go kupa meeega kupa! O dziwo nawalil w pieluszke i nagle zasnal i tu problem - przebierac czy zostawic niech spi, w mysl pierwszej zasady watku Olalam i tak mial sie obudzic za chwile na jedzenie. Ale glupa matka postanowila go przykryc i tak koplam w kolyske ze postawilam na nogi i tz i borysa... wrzask bo kupa i glod no wiec tego nie madra mama oj bardzo.


Czy wy tez nie macie juz takich wielkich ciezkich piersi. Moje po oproznieniu sa - male. Coraz mniejsze.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
wymiana
malaMigotkAaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-17, 07:53   #4897
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez perfuzja Pokaż wiadomość
Pierwszy raz od porodu chyba rano obudził mnie budzik Moj syn jest boski
Spał od 20h30 do 7h15 mniej wiecej (bo jak do niego przyszłam to nie spał tylko oglądał obrazki przy łóżku ) z jedna pobudką o 4h.
Super! za nockę!




Cytat:
Napisane przez ejani Pokaż wiadomość

I mam pytanie co do wkładek wielorazowych (tych laktacyjnych)-one są oddychające? Najbardziej skłaniam się do tych z pupeko, polecanych przez Perfuzję, ktoś je porównywał z innymi? Je się w ogóle pierze w pralce, czy ręcznie? I są tak samo chłonne jak te zwykłe?
Bo złości mnie, ile tego zużywam (i to tylko zmieniam na ogół z raz w dzień), czyli i kasy tracę i produkuję śmieci. Takich wkładek się używa przez cały okres kp, czy tylko pierwsze tygodnie?
Miłam z aventu wielorazowe i wyrzuciłam,są do niczego!
No mi idzie dużo ich, tych jednorazowych tt używam. Opakowanie 50 szt starcza mi na jakieś 4 dni...
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-17, 07:53   #4898
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Kukurydziana
Z medeli nie leci ciurkiem, a tak jak z piersi.

Gosia
Na 3 dni? Ja rano wkladam, wieczorem wyrzucam, w nocy nie używam.
Teraz mam wielorazowe dr brown, ale są wielkie, grube, splaszczaja i widac przez ubranie.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie

Edytowane przez Hosenka*
Czas edycji: 2014-03-17 o 08:00
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-17, 08:02   #4899
perfuzja
Zakorzenienie
 
Avatar perfuzja
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 11 672
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez konsternacja Pokaż wiadomość
Dzień dobry

Pozazdrościć udanej nocki! A jak ograniczasz te bodźce? Gasisz tv, światła i się nie odzywasz przy zasypianiu?
Od kiedy zaczyna marudzić wieczornie (czyli od okolic 17h-18h) nie zabawiamy go, tylko leżymy z nim, przytulamy, glaszczemy, cicho śpiewamy, nosimy w chuscie. I pilnujemy, zeby w domu było w miarę cicho.

---------- Dopisano o 09:02 ---------- Poprzedni post napisano o 08:55 ----------

Cytat:
Napisane przez ejani Pokaż wiadomość
I mam pytanie co do wkładek wielorazowych (tych laktacyjnych)-one są oddychające? Najbardziej skłaniam się do tych z pupeko, polecanych przez Perfuzję, ktoś je porównywał z innymi? Je się w ogóle pierze w pralce, czy ręcznie? I są tak samo chłonne jak te zwykłe?
Bo złości mnie, ile tego zużywam (i to tylko zmieniam na ogół z raz w dzień), czyli i kasy tracę i produkuję śmieci. Takich wkładek się używa przez cały okres kp, czy tylko pierwsze tygodnie?

---

I jeszcze się zastanawiam (choć to bardziej ns fb pasuje, ale dziś nie mam w planach)-czytałam taki artykuł, że kp zależy od wykształcenia (decyzja i długość)-u Was się to sprawdza? Że matki z wyższym wykształceniem karmią piersią częściej niż mm i dłużej, czy nie? Po moich znajomych raczej tak, a jak u Was?
Są oddychające te z aventu nie maja żadnej warstwy wodoszczelnej, te z pupeko maja oddychający PUL.
Pierze się w pralce w worku.

Ja nie uzywam już wkładek prawie w ogóle, zakładam tylko pro forma jak wiem, ze długo nie bede karmić.

Chyba głownie chodzi tu o poziom świadomości. Gdybym nie czytała o kp to jak nic uznałabym, ze wlasnie kończy mi się pokarm.
__________________
perfuzja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-17, 08:19   #4900
celin10
Rozeznanie
 
Avatar celin10
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 609
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

po porodzie nosiłyscie bieliznę korygującą?? na all znalazłam coś takiego http://allegro.pl/majtki-figi-korygu...998702891.html i się zastanawiam bo mi brzuszek zwisa
celin10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-17, 08:20   #4901
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Kurde... Pisałam Wam że dostałam pkresu, ok nył przez 3-4 dni o koniec. Dziś znów mam takie krwawiene i pobolewanie jak w pierwszym dniu. Kurde minęło 11 dni trochę za szybko jak na kolejny.
Wizyte u gina mam w przyszłym tyg. Nie wiem może to ze stresu to krwawenie...

Czekam na kontrast do wstrzyknięcia. Boję się
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-17, 08:39   #4902
celin10
Rozeznanie
 
Avatar celin10
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 609
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość
Kurde... Pisałam Wam że dostałam pkresu, ok nył przez 3-4 dni o koniec. Dziś znów mam takie krwawiene i pobolewanie jak w pierwszym dniu. Kurde minęło 11 dni trochę za szybko jak na kolejny.
Wizyte u gina mam w przyszłym tyg. Nie wiem może to ze stresu to krwawenie...

Czekam na kontrast do wstrzyknięcia. Boję się
ja po pierwszym porodzie miałam nieregularne @ jak nastolatka dla spokojności może zadzwoń do gina? ja do mojego dryndam jak coś mnie niepokoi

za kontrast,będzie ok
celin10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-17, 08:42   #4903
mala098
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 343
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość
Kurde... Pisałam Wam że dostałam pkresu, ok nył przez 3-4 dni o koniec. Dziś znów mam takie krwawiene i pobolewanie jak w pierwszym dniu. Kurde minęło 11 dni trochę za szybko jak na kolejny.
Wizyte u gina mam w przyszłym tyg. Nie wiem może to ze stresu to krwawenie...

Czekam na kontrast do wstrzyknięcia. Boję się
Na pewno będzie wszystko dobrze.
__________________
Emi z nami
mala098 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-17, 09:05   #4904
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Gosia
Na 3 dni? Ja rano wkladam, wieczorem wyrzucam, w nocy nie używam.
Teraz mam wielorazowe dr brown, ale są wielkie, grube, splaszczaja i widac przez ubranie.

No tak,ja zawsze tak miałam. Jak zacznie lecieć to jak z prysznica,w nocy też chociaż raz muszę wymienić,a bywa,że raz czy dwa razy dziennie zmieniam bluzkę,bo wkładki jeszcze nie dają rady. A to już prawie 2 miesiące po porodzie... No ale nic lepiej jak jest tak niż miałabym pokarmu nie mieć.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-17, 09:07   #4905
Negrid
Rozeznanie
 
Avatar Negrid
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 523
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez ejani Pokaż wiadomość
I jeszcze się zastanawiam (choć to bardziej ns fb pasuje, ale dziś nie mam w planach)-czytałam taki artykuł, że kp zależy od wykształcenia (decyzja i długość)-u Was się to sprawdza? Że matki z wyższym wykształceniem karmią piersią częściej niż mm i dłużej, czy nie? Po moich znajomych raczej tak, a jak u Was?
Ja mam wyższe i nie karmię piersią chciałam ale nie wyszło (odciągam trochę a reszta mm)

U nas noc ciężkawa, mała mi ciągle kicha i pokasłuje... gorączki nie ma, nie wiem co robić iść do lekarza? macie jakieś sposoby żeby to jakoś "rozegnać"?
Negrid jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-17, 09:09   #4906
celin10
Rozeznanie
 
Avatar celin10
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 609
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

dodzwoniłam się wkońcu do poradni zakaźnej żeby Artura zarejestrować termin mamy JUŻ na 6 maj
celin10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-17, 09:31   #4907
Muminek1991
Rozeznanie
 
Avatar Muminek1991
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Dresden
Wiadomości: 787
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Witam się z wami w ten rozwrzeszczany dzień.
Wczoraj moja mama pojechała do polski, TŻ w pracy więc pierwszy dzień jestem sama na placu boju. Małemu coś humor nie dopisuje i płacze od rana Pogoda nie zbyt ,żeby na dwór wyjść i tak się będziemy chyba w domu kisić
Mam do nadrobienia jeszcze kilka stron może mi się uda i wracam do was na ile to możliwe.
__________________
14.05.2012 - Razem
15.06.2013 - II kreski
06.11.2013 - Ślub
02.03.2014- Benjaminek
Muminek1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-17, 10:00   #4908
em ma
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1 905
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Witajcie!
U nas noc bardzo dobra-Doris dała nam pospać. W sumie spałyśmy do 8.30 (Doris od 21.15). Pierwsze wybudzenie na jedzonko po 5 potem po 7. Czuję się cudownie wyspana Kupsztal też dzis już poszedł, a teraz korzystam z pierwszej drzemki Zeberki.
Weekend minął nam bardzo intensywnie-bylismy w gościach i w sobotę i w niedzielę.

Zostałam też właścicielką stanika alles i szczerze mówiąc nie jestem w 100% zachwycona. Rozmiar sobie dobrałam (jest super-ładnie przylega i w ogóle pod tym względem rewelacja-70E), ale materiał jak dla mnie straszny...jakoś mnie drapie i nie czuję że to moja "druga skóra" Cieszę się że kupiłam jeden na próbę bo inaczej byłabym niezadowolona.

Od wczoraj u nas wietrznie i zimno aż mnie ciarki przechodzą. Tym samym zamiast typowych spacerów Dorotka śpi sobie szczelnie okryta przy otwartym oknie lub na balkonie jak wiatr tam aż tak nie dociera.

Zakupiłam kołderkę/matę na podłogę w lidu. Jakiś czas temu były w sprzedaży. W moim lidlu jedna się ostała i wczoraj została przeceniona na 45 zł więc skorzystałam z okazji.

Lela jak tam u Ciebie?

Migotko super że chrzciny się udały.
Ja mam wreszcie zdjęcia to może mi się uda pokazać Dorotkę

Hosenko ja nie odczuwam jakieś zachwytu karmiąc piersią ale przyznaję bez bicia że jest mi tak po prostu wygodniej i mycie butelek doprowadza mnie do szału nie odczuwam jednak jakiś specjalnych uderzeń emocji w tym czasie, czy też ekstazy (serio-niektóre moje koleżanki zachwycały się tym karmieniem piersią jakby w orgazm wpadały w tym czasie). Nie czuję też jednak że to jest to coś co robię wbrew sobie. Karmienie piersią traktuję po prostu jako coś normalnego w tym okresie życia dziecka i tyle

Co do stymulacji dziecka to zgadzam się z tym co napisała Gosia. Zarówno zbyt duża jak i całkowity brak stymulacji może zaszkodzić dziecku. Dziecko powinno zarówno pobawić się z rodzicem jak i zająć się sobą.
__________________
em ma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-17, 10:01   #4909
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Nie zauważyłam zależności między wykształceniem a karmieniem piersią...
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-17, 10:15   #4910
marieee
Zadomowienie
 
Avatar marieee
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: L-c
Wiadomości: 1 890
GG do marieee
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Nie zauważyłam zależności między wykształceniem a karmieniem piersią...
Ja także nie, wszystko zależy po prostu od kobiety, możliwości itp.
Nie ma co potępiać, ani gloryfikować.

U nas noc wyjątkowo dobra Zuzanka spała od 23 do 6 rano

Za to rano dostałam po nogach strzelającą kupą... taki wystrzał był, że i prześcieradło ucierpiało na łóżku, kiedy to kupa, przeleciała pomiędzy moimi nogami
__________________
Niebo jest limitem...!
Włosomaniaczka

________
9.01.14 Zuzanka
1.03.18 Igusia

marieee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-17, 10:22   #4911
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

dziewczyny Adaś już po badaniu- nie ma przetoki!!!!!
tak mi ulżyło jakby mi ktoś tonę kamieni zdjął z piersi.

Prawdopodobnie dziś idziemy do domu i będziemy codziennie rano przyjeżdżać do szpitala na przepłukiwanie tej rany ponieważ musi być dezynfekowana. Lepsza taka opcja niż siedzenie w tej celi tylko po to

dzięki za kciuki
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-17, 10:24   #4912
JustiLbn
Raczkowanie
 
Avatar JustiLbn
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 159
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Witajcie Ja też się mało odzywam, bo w dzień mała wisi non stop na cycku, a potem z nią się kładę o 20 i śpię do rana, ani mi w głowie wizaż.
Oczywiście pobudki w nocy co 2h
Cytat:
Napisane przez patrycjja Pokaż wiadomość
przy okazji mam pytanie do mam karmiących piersią . pytanie natury powiedzmy psychologicznej : Moje dziecko przybiera ładnie, 250g na tydzień. Karmię wyłącznie piersią, oprócz szpitala i położnych podających mm przed badaniami ku spokojowi podczas takowego zabiegu, nigdy nie podawałam mieszanki. Ale mam problem- laktatorem ręcznym aventu wyciągam max 60ml z piersi niekarmiącej. wydaje mi się to hiper mało- próbowałam wszystkiego. w elektryczny laktator nie ma sensu inwestować ponieważ nie będę go aż tyle użytkowała. ale to nie jest moim problemem- tutaj grunt, że dziecko się najada - przypuszczam, że w piersiach jest więcej, chodzi o to, że są sytuacje kiedy muszę wyjść bez małej- w następny piątek wybieram się na warsztaty, a 1 kwietnia mam sprawę w sądzie. tam małej nie wezmę. przechodząc do sedna- podajecie mm dzieciom w wyjątkowych sytuacjach przy kp? bo ja się boję.. nie mam parcia na kp, nie o to chodzi. boję się, że jak raz drugi zorganizuję się w ten sposób i zobaczę jakie to łatwe jak nie muszę być na każde zawołanie i mam "luz" (chociaż uwielbiam karmić!)- zrezygnuję. wiecie na zasadzie do dobrego łatwo się przyzwyczaić. proszę napiszcie, że mm raz na jakiś czas nie narobi mojej psychice krzywdy wiem, wymyślam, ale na prawdę aktualnie większych problemów nie mam i tylko to mnie martwi
Ja niestety laktatorem odciągnę max 40 ml z piersi niekarmiącej, więc od czasu do czasu muszę podać mieszankę. Mniej więcej raz na dwa dni. Czasem po prostu chcę w dzień by moje piersi odpoczęły. Mam zakażenie grzybicze, więc w ciągu dnia daję 60 ml butli i dokarmiam cyckiem. Mała na szczęście wielbi pierś nad życie i po butli i tak chce possać. Jak dajemy butlę, to dopóki nie poczuje w buzi mleka, to ją wypluwa. Podobnie jest ze smoczkiem. Dlatego nie mam obaw przed podaniem butelki. Rozważam dawanie jej jednej na noc, bo kiepsko sypiam.
Od przyszłej niedzieli wracam do pracy, więc będzie mąż musiał czasem podać mm. Przykro mi, że mam za mało mleka, by małej wystarczyło. Przybiera ok 120 g na tydzień, u lekarza się okaże czy wystarczająco, bo teraz niezbyt dokładnie na domowej wadze.

Cytat:
Napisane przez krolowa_nilu Pokaż wiadomość
Moje dziś były do tych innych celów, ale chyba zbyt pełne, bo... pociekło
Ale mieliście atrakcje, podwójny wytrysk


Cytat:
Napisane przez malaMigotkAaa Pokaż wiadomość

Czy wy tez nie macie juz takich wielkich ciezkich piersi. Moje po oproznieniu sa - male. Coraz mniejsze.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ja mam tylko wielkie jak podam mleko modyfikowane i około 3h mała śpi. Jak doi przez cały dzień, to mam małe i wiotkie

Moja córka jeszcze ma kikut na jednym włosku wisi od wczoraj. A już ma prawie miesiąc.
Dziś po kilki dniach męki zrobiła sama kupkę Nie spodziewałam się, że będę się tak cieszyła z tego.
Co do zostawania w domu, ja planuję rok bez powrotu na umowę, oczywiście już zostałam zwolniona z pracy z dniem porodu, ale mam jeszcze swoją małą działalność "artystyczną", więc do tego zamierzam wrócić za kilka dni. Potem jak znajdę pracę, to żłobek.
ZUS mi po 3 miesiącach czekania wreszcie przysłał kasę za zwolnienie heh całe 560 zł za 3 miesiące ehh ja nie wiem jak oni to liczą, bo mi wyszło 2 razy tyle...
__________________
http://www.suwaczek.pl/cache/aa23db2c38.png

19.02.2014 g 18.20 Alicja moje marzenia się spełniły.
JustiLbn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-17, 10:24   #4913
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Nie zauważyłam zależności między wykształceniem a karmieniem piersią...
ja też
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-17, 10:25   #4914
marieee
Zadomowienie
 
Avatar marieee
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: L-c
Wiadomości: 1 890
GG do marieee
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość
dziewczyny Adaś już po badaniu- nie ma przetoki!!!!!
tak mi ulżyło jakby mi ktoś tonę kamieni zdjął z piersi.

Prawdopodobnie dziś idziemy do domu i będziemy codziennie rano przyjeżdżać do szpitala na przepłukiwanie tej rany ponieważ musi być dezynfekowana. Lepsza taka opcja niż siedzenie w tej celi tylko po to

dzięki za kciuki
klask i:
__________________
Niebo jest limitem...!
Włosomaniaczka

________
9.01.14 Zuzanka
1.03.18 Igusia

marieee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-17, 10:33   #4915
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez Negrid Pokaż wiadomość
Ja mam wyższe i nie karmię piersią chciałam ale nie wyszło (odciągam trochę a reszta mm)

U nas noc ciężkawa, mała mi ciągle kicha i pokasłuje... gorączki nie ma, nie wiem co robić iść do lekarza? macie jakieś sposoby żeby to jakoś "rozegnać"?
Pij herbatę z sokiem malinowym, herbate lipowa, z dzikiej róży. Rozloz koło dziecka pokrojony czosnek albo jak masz to gałązki geranium i merdaj nimi co jakiś czas pod noskiem.


Doczytalam, że więcej karmisz sztucznym mlekiem. Może udałoby Ci się częściej odciagac nawet małą ilosc, żeby dziecku dostarczyć wit z soku i herbaty.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie

Edytowane przez Hosenka*
Czas edycji: 2014-03-17 o 10:37
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-17, 10:49   #4916
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość
dziewczyny Adaś już po badaniu- nie ma przetoki!!!!!
tak mi ulżyło jakby mi ktoś tonę kamieni zdjął z piersi.

Super!





Cytat:
Napisane przez JustiLbn Pokaż wiadomość
Od przyszłej niedzieli wracam do pracy, więc będzie mąż musiał czasem podać mm. d

Już tak szybko? A długo będziesz poza domem?
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-17, 10:51   #4917
Le La
Zadomowienie
 
Avatar Le La
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Pl
Wiadomości: 1 285
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Dzien dobry

Unas noc w miare, nawet udalo mi sie jeszcze pospac z Alkiem od 8.30 do 11.30

magnusia super, ze wszystko ok. Pewnie Ci ulzylo niesamowicie.

migotka fajnie, ze chrzciny udane

emma u nas nadal bez zmnian Alek calymi dniami ryczy jak opetany, koszmar. Juzmam dosc, serio. Musze mu dzisiaj pobrac mocz do badania, a potem zrobic usg brzuszka, bo to nie jest normalne, zeby dziecko tak ryczalo non stop. Szkoda mi go jak cholera,bo nie wiem jak mu pomoc
Na pewno niejest glodny, bo przybiera super, poswiecamy mu uwage, zabawiamy, probuje owijac, przytulam, nie wiem co jeszcze moge zrobic
A na dodatek maz musi dzisiaj dluzej zostac w pracy i jestem sama na placu boju...
__________________
20.12.2013 - Alek Nauczę Cię kochać świat, Syneczku
Le La jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-17, 11:42   #4918
krolowa_nilu
Rozeznanie
 
Avatar krolowa_nilu
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 591
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Magnusia, super że Adaś ok! No i gratuluję wyjścia do domku!

Dziewczyny, dostałam okrreeesssss
krolowa_nilu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-17, 11:43   #4919
forester
Zadomowienie
 
Avatar forester
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Z lasu :)// Poznań
Wiadomości: 1 156
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość
dziewczyny Adaś już po badaniu- nie ma przetoki!!!!!
tak mi ulżyło jakby mi ktoś tonę kamieni zdjął z piersi.

Prawdopodobnie dziś idziemy do domu i będziemy codziennie rano przyjeżdżać do szpitala na przepłukiwanie tej rany ponieważ musi być dezynfekowana. Lepsza taka opcja niż siedzenie w tej celi tylko po to

dzięki za kciuki
pakujcie manatki i do domku!

Lela współczuje tych ryków. U nas jest umiarkowanie z ryczeniem i raczej jest to płacz na marudzenie niż w stylu "dzieje mi się coś złego". Pomysł z pobraniem moczu to dobre rozwiązanie. A może to kolka? Nie zawsze dziecko przy kolce się pręży, czasem tylko właśnie płacze non stop.

U nas noce są super odkąd śpimy razem. Młoda śpi bardzo spokojnie i je też, także najczęściej wygląda to tak, że przebudza się, poje na leżąco i śpimy dalej. Dzisiaj nawet po karmieniu o 8 zasnęła, więc zostawiłam ją śpiącą pod opieką mojej mamy i pojechałam sobie kupić spodnie sportowe do lidla i do lumpka (wyrwałam małej śliczną sukieneczkę na lato). Za to jak wróciła, chyba z radości, że mnie widzi walnęla kupsztala po łopatki
__________________
11.11.2007 razem
23.06.2012 ślub
10.01.2014 Marysia
forester jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-17, 11:45   #4920
Lusso
Raczkowanie
 
Avatar Lusso
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 263
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz.12

Czesc dziewczyny
Dlugo mnie nie bylo ale jak zwykle ciezko sie zebrac aby napiasc.
Teraz czasu mam wiecej bo niestety jestesmy w szpitalu Inga miala wczoraj kaszel dzisiaj w przychodni dostalysmy skierowanie ddo szpitala narazie stwierdzono zapalenie ucha obustronne i teraz czekamy bo miala robione zdjecie czy nie ma zapalenia pluc. Lekarze zbadali wymeczyli i biedna zasnela ze zmeczenia. Nie wiem jak do tego doszlo uwazalam na nia nie ubieralam ani za cieplo ani za chlodno jeszcze w sobote bylo ok, chociaz Ona nadal sie usmiecha dzielna dziewczyna. Boje sie podania antybiotyku jak zareaguje.
A tak po za tym to rosnie ladnie wazy 5250 , pielegniarki mowili ze taka pyza ze zyly nie widac
Lusso jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-18 09:18:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:15.