Vademecum antykoncepcji! - Strona 142 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-03-15, 09:17   #4231
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: Anty! Które?

Cytat:
Napisane przez Klaudia_aa Pokaż wiadomość
Witam, mierzi mnie sprawa, dużo rozmawiam z narzeczonym o tabletkach antykoncepcyjnych, ale nie do końca jesteśmy przekonani. Poszukuje dobrych tabletek nie drogich i żebym nie tyła i nie miała zmniejszonego libido. Bo słyszałam,że tak czasem jest. I jakbym chciała przestać je brać to żebym nie miała wyrażnych problemów z nadwagą oraz bolesnych okresów i takich tam. Pomóżcie

Proponuję wybrać się do lekarza, który zleci badania, na ich podstawie dobierze pigułki. Może się jednak okazać, że te które wybierze, będą powodowały u Ciebie koszmarne bóle głowy, albo tycie, albo cokolwiek i trzeba będzie je zmienić i dobrać nowe, niestety metodą prób i błędów.
Każdy organizm jest inny i reaguje inaczej, nie możesz więc sugerowac się Basią i Kasią, które brały X i było okej, bo Ty możesz mieć po tych konkretnych tabletkach takie wahania nastrojów, że narzeczonemu odechce się na Ciebie patrzeć.
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-17, 10:50   #4232
happy woman
Raczkowanie
 
Avatar happy woman
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 439
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Hej dziewczyny

pod koniec maja wyjeżdżam na wakacje, akurat wypada że będę miała wtedy miesiączkę co prawda tylko 2 pierwsze dni ale i tak wolałabym tego uniknąć (miesiączkę mam piątek-poniedziałek a w niedzielę wyjeżdżam). Biorę tabletki antykoncepcyjne Lesinelle, w jaki sposób mogę przesunąć okres tak aby zaczął mi się nie w piątek a we wtorek?? Czy wystarczy że ostatnią tabletkę przyjmę 3 dni wcześniej niż powinnam (czyli nie zażyję 21 tabletek w miesiącu tylko 18) czy powinnam całe opakowanie zacząć wcześniej?
happy woman jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-17, 11:03   #4233
Cytrynowe_Marzenie
Zakorzenienie
 
Avatar Cytrynowe_Marzenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Deszczowa kraina :D
Wiadomości: 5 394
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez happy woman Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny

pod koniec maja wyjeżdżam na wakacje, akurat wypada że będę miała wtedy miesiączkę co prawda tylko 2 pierwsze dni ale i tak wolałabym tego uniknąć (miesiączkę mam piątek-poniedziałek a w niedzielę wyjeżdżam). Biorę tabletki antykoncepcyjne Lesinelle, w jaki sposób mogę przesunąć okres tak aby zaczął mi się nie w piątek a we wtorek?? Czy wystarczy że ostatnią tabletkę przyjmę 3 dni wcześniej niż powinnam (czyli nie zażyję 21 tabletek w miesiącu tylko 18) czy powinnam całe opakowanie zacząć wcześniej?
Albo tak jak mówisz. Opuszczasz 2-3 tabletki z konca albo nie robisz przerwy i nie masz wcale krwawiwnia w tym czasie. Mysle ze bardziej pasuje ta pierwsza opcja.
__________________
Szukaj mnie
Szczesliwie dzień po dniu...


Cytrynowe_Marzenie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-17, 11:04   #4234
happy woman
Raczkowanie
 
Avatar happy woman
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 439
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez Cytrynowe_Marzenie Pokaż wiadomość
Albo tak jak mówisz. Opuszczasz 2-3 tabletki z konca albo nie robisz przerwy i nie masz wcale krwawiwnia w tym czasie. Mysle ze bardziej pasuje ta pierwsza opcja.
Tylko właśnie czy lepiej opuścić te 3 tabletki czy zacząć brać całe opakowanie 3 dni wcześniej?
happy woman jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-17, 11:08   #4235
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez happy woman Pokaż wiadomość
Tylko właśnie czy lepiej opuścić te 3 tabletki czy zacząć brać całe opakowanie 3 dni wcześniej?
Chyba lepiej opuścić 3 tabletki niż zacząć kolejne opakowanie wcześniej, bo wtedy i tak może się pojawić plamienie.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-17, 11:17   #4236
Cytrynowe_Marzenie
Zakorzenienie
 
Avatar Cytrynowe_Marzenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Deszczowa kraina :D
Wiadomości: 5 394
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Ci chodzi zeby opakowanie kwetniowo-majowe zaczac wczesnej? Tak? Czyli chcesz skrocic przerwe? Zeby ostatnia tabletka z maja wypadla 3 dni wczesniej niz zwykle?
Mysle ze to ma sens. Wtedy bierzesz wszystkie tabletki z blistra.
__________________
Szukaj mnie
Szczesliwie dzień po dniu...


Cytrynowe_Marzenie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-17, 11:37   #4237
happy woman
Raczkowanie
 
Avatar happy woman
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 439
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez Cytrynowe_Marzenie Pokaż wiadomość
Ci chodzi zeby opakowanie kwetniowo-majowe zaczac wczesnej? Tak? Czyli chcesz skrocic przerwe? Zeby ostatnia tabletka z maja wypadla 3 dni wczesniej niz zwykle?
Mysle ze to ma sens. Wtedy bierzesz wszystkie tabletki z blistra.
Miesiąc przed wyjazdem powinnam zacząć opakowanie tj 28 kwietnia i skończyć je 18 maja (okres 22 maja). Są dwie opcje:
- zacząć blister 25 kwietnia, skończyć 15 maja i okres 23 maja czyli całe opakowanie
- zacząć blister normalnie 28 kwietnia z tym że skończyć 15 maja i pominąć 3 ostatnie tabletki.

happy woman jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-17, 13:15   #4238
Cytrynowe_Marzenie
Zakorzenienie
 
Avatar Cytrynowe_Marzenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Deszczowa kraina :D
Wiadomości: 5 394
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

No to mi sie to wydaje najsensowniejsze.
__________________
Szukaj mnie
Szczesliwie dzień po dniu...


Cytrynowe_Marzenie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-11, 06:40   #4239
boo tak
Raczkowanie
 
Avatar boo tak
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 105
Antykoncepcjia a brak woreczka żółciowego.

Hej, pisze z telefonu więc z góry przepraszam za błędy.
Mam takie pytanie był już wątek ma ten temat ale z 2010r więc mocno przedawniony. Od roku stosuje plastry Evra niestety zaczynają mnie zawodzic co skutkuje tym ze po raz kolejny dostałam okres tydzień wcześniej. Zastanawiałam się nad zmiana anty i pomyślałam o tabletkach. Wiem ze są pewne przeciwwskazania przy braku woreczka ale wien też, ze sporo kobiet mimo wszystko zażywa tabletki bez wielkich dolegliwości. Chciałabym poznać wasza opinię,zdanie l,cokolwiek na ten temat. Z góry mówię do gina ide w przyszłym tygodniu dopiero a zmiana na NuvaRing jest nie dla mnie.
Dziekuje za wszelkie rady i opinię
boo tak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-11, 14:25   #4240
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Antykoncepcjia a brak woreczka żółciowego.

Cytat:
Napisane przez boo tak Pokaż wiadomość
Hej, pisze z telefonu więc z góry przepraszam za błędy.
Mam takie pytanie był już wątek ma ten temat ale z 2010r więc mocno przedawniony. Od roku stosuje plastry Evra niestety zaczynają mnie zawodzic co skutkuje tym ze po raz kolejny dostałam okres tydzień wcześniej. Zastanawiałam się nad zmiana anty i pomyślałam o tabletkach. Wiem ze są pewne przeciwwskazania przy braku woreczka ale wien też, ze sporo kobiet mimo wszystko zażywa tabletki bez wielkich dolegliwości. Chciałabym poznać wasza opinię,zdanie l,cokolwiek na ten temat. Z góry mówię do gina ide w przyszłym tygodniu dopiero a zmiana na NuvaRing jest nie dla mnie.
Dziekuje za wszelkie rady i opinię
O ile enzymy wątrobowe ASPAT i ALAT są okej, bilirubina też w normie to tabletki można przyjmować Oczywiście pod ścisłą kontrolą ginekologa. No i trzeba pamiętać o częstym sprawdzaniu tych parametrów, by na bieżąco monitorować stan wątroby.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-13, 20:25   #4241
julka18hihi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 1
Unhappy czy mogę odłozyc na miesiac tableti antykoncepcyjne

Witam
Chciała bym odłożyć na miesiąc tabletki antykoncepcyjne. Biorę je już od roku . czy to dobry pomysł
Mój chłopak wyjechal na ten miesiąc więc napewno nie będę uprawiała seksu a nie chciała bym się ciągle faszerowac hormonami
Beda jakies dobre albo zle skutki tego
Kiedy od nowa je zaczac brac
julka18hihi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-13, 21:09   #4242
Sunnivaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 923
Dot.: czy mogę odłozyc na miesiac tableti antykoncepcyjne

Nie przerywaj na miesiąc, wtedy to sobie zafundujesz duże wahania hormonów niepotrzebnie. Lepiej bierz normalnie.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Blog bylej juz au pair w UK http://au-pair-uk.blogspot.com
#
Sunnivaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-13, 21:18   #4243
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: czy mogę odłozyc na miesiac tableti antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez julka18hihi Pokaż wiadomość
Witam
Chciała bym odłożyć na miesiąc tabletki antykoncepcyjne. Biorę je już od roku . czy to dobry pomysł
Mój chłopak wyjechal na ten miesiąc więc napewno nie będę uprawiała seksu a nie chciała bym się ciągle faszerowac hormonami
Beda jakies dobre albo zle skutki tego
Kiedy od nowa je zaczac brac
Toć wystarczy ginekologa spytać i każdy Ci odradzi. Minimum 3 miesiące przerwy a jak tak Ci wadzi faszerowanie się hormonami to przerzuć się na prezerwatywy.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-13, 22:39   #4244
lewaprawa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 5
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Hej dziewczyny, dopiero zaczęłam swoją "przygodę" z doustną antykoncepcją hormonalną i zaczynam brać 3 opakowanie tabletek Angiletta. Wszystko byłoby dobrze, libido nie widać, żeby spadało, na razie nie czuje, żebym tyła(chyba, że teraz jeszcze za wcześnie, żeby o tym mówić) i mam wrażenie, że trochę urósł mi biust i jeśli to prawda, to nawet się cieszę, bo nigdy nie miałam zbytnio "czym oddychać". Dopiero od drugiego opakowania zaczęły się mdłości. Godzinę po tym jak wezmę tabletkę zaczyna mnie okropnie mdlić, co nawet doprowadza do bólu głowy. Oczywiście na najbliższej wizycie zapytam o to mojego ginekologa, ale zanim to się stanie, macie może jakieś sugestie? Czy tabletki są źle dobrane do mojego organizmu, czy to się unormuje z czasem? Powinnam się przejmować?



ps szukałam dokładniejszego wątku i jest dosyć przedawniony (z 2011 roku), dlatego wolalam zapytać tutaj.
lewaprawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-13, 23:06   #4245
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Najprawdopodobniej tak Ja przy takich objawach zmieniłam tabletki
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-14, 07:55   #4246
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: czy mogę odłozyc na miesiac tableti antykoncepcyjne

Powtórzę starą mądrość wizażu- pigułki antykoncepcyjne to nie cukierki. Jeśli odstawisz je tylko n miesiąc to zafundujesz sobie huśtawkę hormonów. Minimum to około trzech miesięcy, jednak wiele zależy od organizmu. Najlepiej, żebyś wybrała się do ginekologa i z nim porozmawiała o tym.
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-19, 09:25   #4247
Monitkaa123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 11
Tabletki anty

Hej. Mam pytania odnośnie tabletek antykoncepcyjnych. W tym miesiącu zaczęłam je przyjmować, w pierwszy dzień miesiączki. Kolejnego dnia wzięłam drugą tabletkę ale chwilę potem miałam wymioty. Okazało się, że to grypa jelitowa. Zaprzestałam brania tabletek przez 3 dni, ze względu na dolegliwości żołądkowe. Obecnie powinien mi się kończyć okres ale krwawienie jest obfite. Czy to jest to krwawienie po odstawieniu i mam je traktować jako normalną miesiączkę? Kiedy mam zacząć brać ponownie tabletki anty? Od następnej miesiączki czy już teraz dalej skończyć pierwsze opakowanie? To są moje pierwsze tabletki w życiu i nie mam doświadczenia w tej sprawie. Proszę o odpowiedź
Monitkaa123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-19, 10:16   #4248
letty21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 30
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Hej dziewczyny, mam takie pytanie : czy podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych mogą się pojawić jakieś objawy owulacji tzn podwyższona temperatura itd?
letty21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-19, 12:34   #4249
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez Monitkaa123 Pokaż wiadomość
Hej. Mam pytania odnośnie tabletek antykoncepcyjnych. W tym miesiącu zaczęłam je przyjmować, w pierwszy dzień miesiączki. Kolejnego dnia wzięłam drugą tabletkę ale chwilę potem miałam wymioty. Okazało się, że to grypa jelitowa. Zaprzestałam brania tabletek przez 3 dni, ze względu na dolegliwości żołądkowe. Obecnie powinien mi się kończyć okres ale krwawienie jest obfite. Czy to jest to krwawienie po odstawieniu i mam je traktować jako normalną miesiączkę? Kiedy mam zacząć brać ponownie tabletki anty? Od następnej miesiączki czy już teraz dalej skończyć pierwsze opakowanie? To są moje pierwsze tabletki w życiu i nie mam doświadczenia w tej sprawie. Proszę o odpowiedź
Widać, że nie masz doświadczenia, bo tak się nie robi Ale przecież zawsze jest ulotka i tam w pierwszej kolejności należy zajrzeć. Teraz czekaj do kolejnego krwawienia. Dlaczego przestałaś je brać?
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-19, 12:52   #4250
Monitkaa123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 11
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Widać, że nie masz doświadczenia, bo tak się nie robi Ale przecież zawsze jest ulotka i tam w pierwszej kolejności należy zajrzeć. Teraz czekaj do kolejnego krwawienia. Dlaczego przestałaś je brać?
Przestałam je brać, ponieważ wymiotowałam. Lekarz rodzinny powiedział mi, że przez to tabletki nie działają i by zacząć nowe opakowanie od przyszłego miesiąca. Do ginekologa nie miałam kiedy się wybrać przez chorobę.
Monitkaa123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-19, 16:32   #4251
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez Monitkaa123 Pokaż wiadomość
Przestałam je brać, ponieważ wymiotowałam. Lekarz rodzinny powiedział mi, że przez to tabletki nie działają i by zacząć nowe opakowanie od przyszłego miesiąca. Do ginekologa nie miałam kiedy się wybrać przez chorobę.
Wystarczy inaczej zaplanować godzinę np. przed pójściem spać
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-19, 16:59   #4252
Monitkaa123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 11
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Wystarczy inaczej zaplanować godzinę np. przed pójściem spać
Czyli mam brać dalej to pierwsze opakowanie, mimo, że pominęłam parę tabletek? Czy to jest to krwawienie po odstawieniu i mam je traktować jako normalną miesiączkę? Bo kurczę już nie wiem ;/ Proszę o odpowiedź
Monitkaa123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-19, 17:18   #4253
PannaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar PannaMagda
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 7 186
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Poczekaj na następne krwawienie i zacznij brać pełen blister tabletek, zmień godzinę przed snem, albo zmień metodę np. na plastry, krążek czy co tam ustalicie z lekarzem.
__________________
H.23.06.2013
M.22.09.2013
PannaMagda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-19, 18:16   #4254
iinnkkaa
Zakorzenienie
 
Avatar iinnkkaa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 717
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Mam bardzo bolesne miesiączki, zwijam się z bólu przez pierwsze 2-3 dni, mam biegunkę, mdłości czuję się strasznie źle. Ratuję się wtedy Ketonalem i jakoś udaje mi się dzień przeżyć. Niestety ostatnio mam problemy żołądkowo-jelitowe (gastroskopia, kolonoskopia) i wiem, że ketonalu brać nie powinnam. W czasie okresu po tabletce czuje się ok, ale jak okres się skończy boli mnie brzuch mdłości itp.
Chcę zrezygnować z Ketonalu i wybrać się do ginekologa po tabletki anty, o ile wszystko będzie w porządku i nie będzie innej metody by zaradzić bolowi.
Mam pytanie czy tabletki anty mają jakiś wpływ na choroby jelit i żołądka?
Czy to dobre rozwiązanie dla mnie? I czy tabletki faktycznie uśmierzą ból podczas okresu?
iinnkkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-19, 18:20   #4255
Monitkaa123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 11
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez PannaMagda Pokaż wiadomość
Poczekaj na następne krwawienie i zacznij brać pełen blister tabletek, zmień godzinę przed snem, albo zmień metodę np. na plastry, krążek czy co tam ustalicie z lekarzem.
Dzięki wielkie za odpowiedź ;*
Monitkaa123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-19, 18:26   #4256
PannaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar PannaMagda
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 7 186
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Monitka proszę bardzo
__________________
H.23.06.2013
M.22.09.2013
PannaMagda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-20, 09:20   #4257
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez iinnkkaa Pokaż wiadomość
Mam bardzo bolesne miesiączki, zwijam się z bólu przez pierwsze 2-3 dni, mam biegunkę, mdłości czuję się strasznie źle. Ratuję się wtedy Ketonalem i jakoś udaje mi się dzień przeżyć. Niestety ostatnio mam problemy żołądkowo-jelitowe (gastroskopia, kolonoskopia) i wiem, że ketonalu brać nie powinnam. W czasie okresu po tabletce czuje się ok, ale jak okres się skończy boli mnie brzuch mdłości itp.
Chcę zrezygnować z Ketonalu i wybrać się do ginekologa po tabletki anty, o ile wszystko będzie w porządku i nie będzie innej metody by zaradzić bolowi.
Mam pytanie czy tabletki anty mają jakiś wpływ na choroby jelit i żołądka?
Czy to dobre rozwiązanie dla mnie? I czy tabletki faktycznie uśmierzą ból podczas okresu?
Byłam w podobnej sytuacji i chociaz zdecydowalam sie na tabletki anty z roznych innych powodow, to na szczescie pomogly i w tym - mam zdecydowanie mniej bolesne krwawienia, krotsze, mniej obfite. przy moim naturalnym okresie skrecalam sie z bolu, mdlałam, bolalo mnie doslownie wszystko i nie moglam funkcjonowac. I tez jedynie Ketonal w miare pomagal. Teraz owszem odczuwac bol w podbrzuszu ale w porownaniu do tego co bylo kiedys to jakby mnie ktos glaskal. leki typu ketonal ogolnie nie sa wskazane jesli masz stwierdzona chorobe wrzodowa, co do anty to nie wiem, ale sama jestem po kolonoskopiach, gastroskopiach, nie funkcjonuje w 100% dobrze moj zoladek ale nie mam nic stwierdzonego i moj ginekolog o tym wiedzac przepisal mi tabletki anty.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-06, 11:49   #4258
maartuss
Przyczajenie
 
Avatar maartuss
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Czesc dziewczyny blagam rozwiejcie watpliwosci. Od kilku miesiecy zazywam tabletki o nazwie Madinette nie chcialam robic przerwy po 21 dniach z powodu wyjazu wiec rozpoczelam kolejne opakowanie bez jakiejjakiekolwiek przerwy, w sumie wzielam 34 tabletki i zapomnialam o zażyciu 35 przyjelam obie następnego dnia i kontynuuje dalej ten blister. Stąd wynika moje pytanie, czy jeżeli pominieta zostala tabletka w 35 dniu przyjmowania to istnieje ryzyko ciazy? Czytalam ze wydluzalyscie sobie okres przyjmowania tabletek i robilyscie przerwe po ponad 21 dniach. Czy ten jeden dzien zapominalstwa moze byc traktowany jako przerwa i powinnam rozpocząć nowy blister i przyjac teraz kolejne 21 tabletek? Bardzo proszę o pomoc.
__________________
Life is too short , if you are not quick enough it will kick you out of the game. So pull you…
maartuss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-11, 11:35   #4259
night_sky
Raczkowanie
 
Avatar night_sky
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 62
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Dziewczyny, zaczęliśmy się z chłopakiem zastanawiać nad antykoncepcją hormonalną. Wiadomo jak to jest z gumkami, chcielibyśmy zobaczyć jak to jest bez. Ale ja mam wątpliwości, nie mam żadnych zaburzeń hormonalnych, problemów wymagających stosowania pigułek, cykle mam regularne. No i czy w takiej sytuacji warto pakować w siebie chemię, po której nie wiadomo jak się będę czuła, jaki to będzie miało wpływ na mój organizm i co będzie po późniejszym ewentualnym odstawieniu. Czy warto się na to decydować tylko dla seksu bez gumki? Wybiorę się z tym do lekarza oczywiście, ale chciałabym poznać zdanie innych kobiet.
night_sky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-11, 11:38   #4260
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez night_sky Pokaż wiadomość
Dziewczyny, zaczęliśmy się z chłopakiem zastanawiać nad antykoncepcją hormonalną. Wiadomo jak to jest z gumkami, chcielibyśmy zobaczyć jak to jest bez. Ale ja mam wątpliwości, nie mam żadnych zaburzeń hormonalnych, problemów wymagających stosowania pigułek, cykle mam regularne. No i czy w takiej sytuacji warto pakować w siebie chemię, po której nie wiadomo jak się będę czuła, jaki to będzie miało wpływ na mój organizm i co będzie po późniejszym ewentualnym odstawieniu. Czy warto się na to decydować tylko dla seksu bez gumki? Wybiorę się z tym do lekarza oczywiście, ale chciałabym poznać zdanie innych kobiet.
Czy warto, to już Twoja decyzja. Ja lata temu zdecydowałam się na pigułki wyłącznie dlatego, że seks z prezerwatywą był dla nas mało satysfakcjonujący.
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-06 16:17:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:28.