Planowanie ciąży cz. 2 - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-02-02, 11:08   #31
cicci
Rozeznanie
 
Avatar cicci
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 581
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Cytat:
Napisane przez malosympatyczna Pokaż wiadomość
wiesz, ja antyki łykałam wiele lat temu, tylko ze względów dermatologicznych. pochłonęłam aż 5 opakowań, bo nie mogłam zmusić się do samokontroli i pilnowania ich codziennego łykania. później tabletki odstawiłam. było to jakieś 10 lat temu. można by powiedzieć, że w zasadzie ich nie łykałam, a przynajmniej nie w celach antykoncepcyjnych. i co? w ciążę zajść nie mogę. za to wszystkie moje koleżanki co brały tabletki latami zaszły po ich odstawieniu w pierwszym lub drugim cyklu. i taki to psikus od losu.
Ja dokładnie to samo. Jako nastolatka przez trzy miesiące na wyregulowanie okresu. Ginekolog nawet nie raczył mnie zbadać, po prostu wziął pierwszą lepszą nazwę jakichś tabletek i dał receptę. Męczyłam się przez te trzy miesiące okropnie. Było mi niedobrze, okropnie spuchłam i wyskoczyło mi pełno syfów na twarzy. Brałam jednak przez trzy miesiące, a póżniej stwierdziłam, że jak się mam tak męczyć to wolę mieć nieregularny okres.
cicci jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-02, 11:11   #32
Caroline203
Raczkowanie
 
Avatar Caroline203
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Radomsko
Wiadomości: 260
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Najlepsze że ja po Eutyroxie 100 zeszłam do 0,7 to moja miła koleżanka powiedziała mi że tak nie może być bo mi zejdzie w nadczynność. Potem sama zwiększyła dawkę i zeszłą do 0,8 co pomogło jej zajść w ciąże.
Teraz mam wyniki 2,8 niby norma po Eutyroxie 75 . A moja przyjaciółka do mnie no co ty powinnaś mieć 0,5 do 0,8 bo nie zajdziesz.
No kurde nie wiem co to wyścig która szybciej zajdzie i kłody pod nogi żeby się tej drugiej nie udało.
__________________
Caroline199

Jest : 99kg
Cel I: 90kg
Cel II: 80kg
Cel III: 70kg
Caroline203 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-02, 11:17   #33
tabaska25
Zadomowienie
 
Avatar tabaska25
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 1 708
GG do tabaska25
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Dziewczyny znacie jakies zamienniki clostilbegyt? Chodzi mi o lek stymulujacy, bo po clo mam zaburzenia widzenia, jednak nie chcialabym niczego do wstrzykiwania i typu puregon, bo za drogie.

Jeszcze mam jeden problem, w ubiegłym cyklu mialam torbiel, przyszedl okres i jestem w polowie cyklu, boli mnie podbrzusze, mam gesta dziwna wydzieline, czy to znaczy ze torbiel sie nie wchlonął??
tabaska25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-02, 11:20   #34
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Cytat:
Napisane przez Caroline203 Pokaż wiadomość
Z tymi witaminami dla kobiet to też trzeba uważać. Wyobraźcie sobie że moja koleżanka nie mogła zajść w ciaże bo podskoczyło jej TSH , a zwiększyło się jej przez witaminy dla kobiet przygotowujących się do ciąży. Okazało się że przy jej Hashimoto nie może brać witamin z jodem bo podwyższa jej to hormony tarczycy.
Ciekawa jestem czy w ulotce beparent jest choćby wzmianka, że w przypadku chorób tarczycy należy się skonsultować z lekarzem/farmaceutą. Ja przy swojej tarczycy nauczyłam się już pytać o każdy lek/suplement.
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-02, 11:24   #35
cicci
Rozeznanie
 
Avatar cicci
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 581
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Cytat:
Napisane przez malosympatyczna Pokaż wiadomość
niestety wszystko to, co dla starających się i dla kobiet w ciąży zawsze podejrzanie dużo kosztuje:/ ja uważam, że trzeba łykać to co jest dla wszystkich, a nie dla konkretnej kategorii wiekowej/płciowej ect. kwas foliowy - oczywiscie. do tego magnez, witaminy A, B, E...
Co do witamin to uważam, że najważniejszy jest kwas foliowy. Cała reszta to wyciąganie kasy z kieszeni ludzi. Dlaczego tyle to kosztuje a zwykły kwas foliowy można dostać za kilka złotych? Dla mnie to jeden wielki, brudny biznes. Nic nie zastąpi zbilansowanej diety. A już multiwitaminy to dla mnie jedno wielkie oszustwo. Wrzucanie kilku czy kilkunastu minerałow i witamin do jednej tabletki mnie przeraża, tym bardziej, że wiele z nich się po prostu nie toleruje bo wchodzą w interakcje. A najgorsze jest to, że takimi witaminami można sobie jeszcze zaszkodzić. Jeśli już się decydujemy na suplementy diety, to uważam, że należy się poradzić lekarza.
Jak powiedział kiedyś jeden z moich ulubionych bohaterów serialowych: to co kupujesz tutaj to składniki bardzo drogiego moczu
cicci jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-02, 11:25   #36
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Cytat:
Napisane przez Oriflame_Rybnik Pokaż wiadomość
Ja tak sobie myślę,że nie moge zajść w ciąże bo jak zaczęłam brać anty to dużo przytyłam i jestem gruba i nie mogę zajść przez to..może to glupie myslenie ;/
"Gruba", czyli masz nadwagę czy tylko parę kg więcej, niż byś chciała? Bo jak to pierwsze, to faktycznie może to utrudniać zajście w ciążę. W takim wypadku trzeba działać, żeby wrócić do odpowiedniej wagi
A badałaś tarczycę?

Ja z kolei ważę za mało i to też może mieć wpływ na moją płodność Ale walczę żeby przytyć i mam już 2-kilogramowy sukces
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-02, 11:28   #37
Oriflame_Rybnik
Zadomowienie
 
Avatar Oriflame_Rybnik
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 1 619
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Cytat:
Napisane przez Lea_ny Pokaż wiadomość
"Gruba", czyli masz nadwagę czy tylko parę kg więcej, niż byś chciała? Bo jak to pierwsze, to faktycznie może to utrudniać zajście w ciążę. W takim wypadku trzeba działać, żeby wrócić do odpowiedniej wagi
A badałaś tarczycę?

Ja z kolei ważę za mało i to też może mieć wpływ na moją płodność Ale walczę żeby przytyć i mam już 2-kilogramowy sukces
Tarczyce mam ok.
Przed anty ważyłam 63 kg przy wzroście 160 cm.
Dobiłam po całej kuracji do 72 kg.Teraz mam 69 kg i
ciężko mi zrzucić mimo ćwiczeń,diety..
__________________

14.07.2012

Oriflame_Rybnik jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-02, 11:29   #38
cicci
Rozeznanie
 
Avatar cicci
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 581
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Cytat:
Napisane przez tabaska25 Pokaż wiadomość
Dziewczyny znacie jakies zamienniki clostilbegyt? Chodzi mi o lek stymulujacy, bo po clo mam zaburzenia widzenia, jednak nie chcialabym niczego do wstrzykiwania i typu puregon, bo za drogie.

Jeszcze mam jeden problem, w ubiegłym cyklu mialam torbiel, przyszedl okres i jestem w polowie cyklu, boli mnie podbrzusze, mam gesta dziwna wydzieline, czy to znaczy ze torbiel sie nie wchlonął??
ja przy torbieli miałam tępe kłucie jajnika. Taki irytujący ból. I miałam go nawet po tym, jak ginekolog stwierdził, że się wchłania. Więc może się wchłaniała przez kilka dni i dlatego. Może też tak masz? A lekarz nie kazał Ci przyjść na kontrolę?
cicci jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-02, 11:33   #39
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Cytat:
Napisane przez Caroline203 Pokaż wiadomość
Najlepsze że ja po Eutyroxie 100 zeszłam do 0,7 to moja miła koleżanka powiedziała mi że tak nie może być bo mi zejdzie w nadczynność. Potem sama zwiększyła dawkę i zeszłą do 0,8 co pomogło jej zajść w ciąże.
Teraz mam wyniki 2,8 niby norma po Eutyroxie 75 . A moja przyjaciółka do mnie no co ty powinnaś mieć 0,5 do 0,8 bo nie zajdziesz.
No kurde nie wiem co to wyścig która szybciej zajdzie i kłody pod nogi żeby się tej drugiej nie udało.
nie słuchaj koleżanki
podobny najlepszy wynik na zachodzenie to ciut poniżej 1 do 2, ale... mam koleżankę która zachodziła bez problemów przy wyższych wartościach i na dniach urodzi trzecie dziecko.
Ja biorę 75 teraz i zeszłam do 1,88, pewnie mi gin znowu podniesie dawkę - będę wiedzieć w przyszłym tygodniu.

---------- Dopisano o 12:33 ---------- Poprzedni post napisano o 12:30 ----------

Cytat:
Napisane przez Lea_ny Pokaż wiadomość
Ja z kolei ważę za mało i to też może mieć wpływ na moją płodność Ale walczę żeby przytyć i mam już 2-kilogramowy sukces
ile ważysz i mierzysz? i robiłaś jakieś badania?
mi zdarza się wpadać niedowagę.....
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-02, 11:39   #40
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Cytat:
Napisane przez tabaska25 Pokaż wiadomość
Dziewczyny znacie jakies zamienniki clostilbegyt? Chodzi mi o lek stymulujacy, bo po clo mam zaburzenia widzenia, jednak nie chcialabym niczego do wstrzykiwania i typu puregon, bo za drogie.

Jeszcze mam jeden problem, w ubiegłym cyklu mialam torbiel, przyszedl okres i jestem w polowie cyklu, boli mnie podbrzusze, mam gesta dziwna wydzieline, czy to znaczy ze torbiel sie nie wchlonął??
A lekarz nie kazał Ci przyjść na kontrolę?
Mi po CLO też zrobiła się torbiel - lekarz kazał przyjść po okresie na kontrolę i okazało się, że urosła. Dopiero po dwóch miesiącach na tabletkach anty wchłonęła się.


Cytat:
Napisane przez cicci Pokaż wiadomość
Co do witamin to uważam, że najważniejszy jest kwas foliowy. Cała reszta to wyciąganie kasy z kieszeni ludzi. Dlaczego tyle to kosztuje a zwykły kwas foliowy można dostać za kilka złotych?
Ja tam wszystko co łykam, kupuję raczej tanio Ostatnio wyszłam z Super Pharm z siatą suplementów kupionych za 20parę zł, z których kwas foliowy był chyba najdroższy

My z mężem łykamy ten sam zestaw: kwas foliowy, wit. B, wit. A+E, magnez, cynk, wiesiołek, olej z rekina, korzeń maki.
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-02, 11:46   #41
Oriflame_Rybnik
Zadomowienie
 
Avatar Oriflame_Rybnik
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 1 619
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Cytat:
Napisane przez Lea_ny Pokaż wiadomość
A lekarz nie kazał Ci przyjść na kontrolę?
Mi po CLO też zrobiła się torbiel - lekarz kazał przyjść po okresie na kontrolę i okazało się, że urosła. Dopiero po dwóch miesiącach na tabletkach anty wchłonęła się.



Ja tam wszystko co łykam, kupuję raczej tanio Ostatnio wyszłam z Super Pharm z siatą suplementów kupionych za 20parę zł, z których kwas foliowy był chyba najdroższy

My z mężem łykamy ten sam zestaw: kwas foliowy, wit. B, wit. A+E, magnez, cynk, wiesiołek, olej z rekina, korzeń maki.
Co to ten wiesiołek?
Bo szczerze mówiąc pierwsze słyszę..
__________________

14.07.2012

Oriflame_Rybnik jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-02, 11:46   #42
Caroline203
Raczkowanie
 
Avatar Caroline203
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Radomsko
Wiadomości: 260
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Mój mąż to nic nie chce łykać Na siłę muszę mu wtykać do buzi.
__________________
Caroline199

Jest : 99kg
Cel I: 90kg
Cel II: 80kg
Cel III: 70kg
Caroline203 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-02, 11:52   #43
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Cytat:
Napisane przez figa84 Pokaż wiadomość
nie słuchaj koleżanki
podobny najlepszy wynik na zachodzenie to ciut poniżej 1 do 2, ale... mam koleżankę która zachodziła bez problemów przy wyższych wartościach i na dniach urodzi trzecie dziecko.
Ja biorę 75 teraz i zeszłam do 1,88, pewnie mi gin znowu podniesie dawkę - będę wiedzieć w przyszłym tygodniu.

---------- Dopisano o 12:33 ---------- Poprzedni post napisano o 12:30 ----------



ile ważysz i mierzysz? i robiłaś jakieś badania?
mi zdarza się wpadać niedowagę.....
Mój gin powiedział, że idealny wynik na ciążę, to TSH 1,7 - ale zauważyłam, że co lekarz, to opinia


Mam 168 cm i teraz po wielu trudach ważę 49,5 kg Jestem z siebie dumna, bo przez ostatnie 2 lata nie mogłam wskoczyć powyżej 47 kg.
Byłam u wielu gastrologów, żeby znaleźć przyczynę tego, że nagle schudłam (3 lata temu ważyłam 53-55kg) i tego, że nie mogę przytyć. Nikt nic nie znalazł, wszyscy stwierdzili, że widocznie taka moja natura Ale planuję sobie jeszcze sama z siebie zrobić badanie na nietolerancję pokarmową, bo może np. jem, a nie przyswajam jakiś składników

---------- Dopisano o 12:52 ---------- Poprzedni post napisano o 12:47 ----------

Cytat:
Napisane przez Oriflame_Rybnik Pokaż wiadomość
Co to ten wiesiołek?
Bo szczerze mówiąc pierwsze słyszę..
Wiesiołek jest wskazany przy problemach ze śluzem płodnym A oprócz tego działa na wiele innych rzeczy: na skórę, na serce, na układ nerwowy, na układ krwionośny... łatwiej byłoby powiedzieć na co nie działa http://www.vismaya-maitreya.pl/natur...lek_-_oil.html

Cytat:
Napisane przez Caroline203 Pokaż wiadomość
Mój mąż to nic nie chce łykać Na siłę muszę mu wtykać do buzi.
Mój połknie wszystko co mu dam
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-02, 11:52   #44
cicci
Rozeznanie
 
Avatar cicci
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 581
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Sami twórcy suplementów diety niedawno przyznali, że to jedno wielkie oszustwo.
cicci jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-02, 12:02   #45
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Cytat:
Napisane przez cicci Pokaż wiadomość
Sami twórcy suplementów diety niedawno przyznali, że to jedno wielkie oszustwo.
Ale jacy twórcy? Jakich suplementów? Wszyscy jak jeden mąż to przyznali?

Ja widzę po swoim ciele, że wiele z tych preparatów działa bardzo dobrze
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-02, 12:02   #46
Oriflame_Rybnik
Zadomowienie
 
Avatar Oriflame_Rybnik
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 1 619
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Cytat:
Napisane przez Lea_ny Pokaż wiadomość
Mój gin powiedział, że idealny wynik na ciążę, to TSH 1,7 - ale zauważyłam, że co lekarz, to opinia


Mam 168 cm i teraz po wielu trudach ważę 49,5 kg Jestem z siebie dumna, bo przez ostatnie 2 lata nie mogłam wskoczyć powyżej 47 kg.
Byłam u wielu gastrologów, żeby znaleźć przyczynę tego, że nagle schudłam (3 lata temu ważyłam 53-55kg) i tego, że nie mogę przytyć. Nikt nic nie znalazł, wszyscy stwierdzili, że widocznie taka moja natura Ale planuję sobie jeszcze sama z siebie zrobić badanie na nietolerancję pokarmową, bo może np. jem, a nie przyswajam jakiś składników

---------- Dopisano o 12:52 ---------- Poprzedni post napisano o 12:47 ----------


Wiesiołek jest wskazany przy problemach ze śluzem płodnym A oprócz tego działa na wiele innych rzeczy: na skórę, na serce, na układ nerwowy, na układ krwionośny... łatwiej byłoby powiedzieć na co nie działa http://www.vismaya-maitreya.pl/natur...lek_-_oil.html


Mój połknie wszystko co mu dam
A to muszę to wypróbować..
A gdzie to kupujecie?
__________________

14.07.2012

Oriflame_Rybnik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-02, 12:03   #47
cherrry2009
Zakorzenienie
 
Avatar cherrry2009
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3 164
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Dziewczyny doradźcie jak najlepiej przygotować się do starań. Ciągle mam w głowie oczywiście, że bierzemy kwas i najlepiej wyleczyć wszystkie zęby aby nie mieć potem problemów. Ale czy są jeszcze jakieś rzeczy o których warto pamiętać?
__________________
RAZEM
cherrry2009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-02, 12:07   #48
cicci
Rozeznanie
 
Avatar cicci
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 581
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Cytat:
Napisane przez Lea_ny Pokaż wiadomość
Ale jacy twórcy? Jakich suplementów? Wszyscy jak jeden mąż to przyznali?

Ja widzę po swoim ciele, że wiele z tych preparatów działa bardzo dobrze
Pierwszy lepszy artykuł z google:
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kra...ic,380948.html

Drugi:
http://odkrywcy.pl/kat,1037739,title...sticaid=61221d

Wystarczy wpisać w google hasło o działaniu suplementów diety.
cicci jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-02, 12:08   #49
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Cytat:
Napisane przez Oriflame_Rybnik Pokaż wiadomość
A to muszę to wypróbować..
A gdzie to kupujecie?
W aptece Większość dziewczyn kupuje Oeparol, ale jak dla mnie to bez sensu, bo duuużo tańszy jest olej z wiesiołka firmy GAL, a ma praktycznie taką samą dawkę
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-02, 12:10   #50
malosympatyczna
Raczkowanie
 
Avatar malosympatyczna
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 385
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Cytat:
Napisane przez Oriflame_Rybnik Pokaż wiadomość
A to muszę to wypróbować..
A gdzie to kupujecie?
kapsułki (jakiś oeparol czy coś takiego) dostaniesz chyba w prawie każdej aptece. ja kupuję w postaci oleju z wiesiołka (za smaczne to nie jest- ale... czego się nie robi dla wyższych celów) w sklepie zielarskim
malosympatyczna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-02, 12:11   #51
cicci
Rozeznanie
 
Avatar cicci
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 581
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

I jeszcze ten artykuł:
http://zapytaj-farmaceute.blogspot.i...ach-diety.html
cicci jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-02, 12:20   #52
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Cytat:
Napisane przez cicci Pokaż wiadomość
Pierwszy lepszy artykuł z google:
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kra...ic,380948.html

Drugi:
http://odkrywcy.pl/kat,1037739,title...sticaid=61221d

Wystarczy wpisać w google hasło o działaniu suplementów diety.
Szczerze? Te artykuły nie wnoszą nic konkretnego. Autor postawił sobie tezę "suplementy są złe" i nawet nie postarał się żeby jakoś dogłębniej to udowodnić. Cytowanie wypowiedzi "grupy amerykańskich naukowców" o tym, że nadmiar witaminy A i beta-karotenu zabija i uznawanie, że to potwierdza, że suplementy są złe, jest po prostu głupie Nie trzeba być geniuszem, żeby wiedzieć, że nadmiar jakiejś witaminy może być szkodliwy

Szkoda też, że autor zapomniał wspomnieć, że niektórych związków nie da się pobrać z pożywienia w wystarczających ilościach

No i suplementy, to nie tylko witaminy, na czym głównie skupiono się w tych artykułach. A na ogół większym problemem są niedobory minerałów, a nie witamin.



Jedyne z czym się zgodzę, to to, że preparaty multiwitaminowe bywają stratą pieniędzy - bo często zawierają elementy, które wzajemnie upośledzają swoje wchłanianie. Dlatego ja sama sobie kompletuje zestaw z poszczególnych witamin i minerałów.
__________________

Edytowane przez Lea_ny
Czas edycji: 2014-02-02 o 12:24
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-02, 12:21   #53
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Cytat:
Napisane przez Lea_ny Pokaż wiadomość
W aptece Większość dziewczyn kupuje Oeparol, ale jak dla mnie to bez sensu, bo duuużo tańszy jest olej z wiesiołka firmy GAL, a ma praktycznie taką samą dawkę
wiadomo że olej taniej i lepiej wychodzi, ale ja mam problemy przełknąć jakikolwiek olej... Oeparol brałam ponad rok temu, ale ze względu na bolesne miesiączki i u mnie zadziałał.

Cicci, myślę że uzupełnianie niedoborów poszczególnych witamin i minerałów czy czasowe przyjmowanie "wspomagających" to jednak coś innego niż bomba witaminowa.
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-02, 12:26   #54
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Cytat:
Napisane przez figa84 Pokaż wiadomość
wiadomo że olej taniej i lepiej wychodzi, ale ja mam problemy przełknąć jakikolwiek olej... Oeparol brałam ponad rok temu, ale ze względu na bolesne miesiączki i u mnie zadziałał.
Ale ten olej GAL-u jest w bezsmakowych kapsułkach, tak jak Oeparol A cena nieporównywalnie niższa.
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-02, 12:30   #55
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Cytat:
Napisane przez Lea_ny Pokaż wiadomość
Ale ten olej GAL-u jest w bezsmakowych kapsułkach, tak jak Oeparol A cena nieporównywalnie niższa.
ale mi oleje nie ze względu na smak nie pasują, a dlatego że pół dnia mam wrażenie tłustego przełyku - jakkolwiek to brzmi

edit
wesiołek tylko w pierwszej połowie cyklu?
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-02, 12:31   #56
Caroline203
Raczkowanie
 
Avatar Caroline203
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Radomsko
Wiadomości: 260
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Z drugiej strony to większość witamin nie da się tak sobie przyswoić z pożywienia , warzyw i owoców. Obierając warzywa , gotując je , smażąc mięso usuwamy z nich wszystko to co najlepsze. Dlatego musimy się jakoś ratować tymi w tabletkach.
__________________
Caroline199

Jest : 99kg
Cel I: 90kg
Cel II: 80kg
Cel III: 70kg
Caroline203 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-02, 12:38   #57
cicci
Rozeznanie
 
Avatar cicci
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 581
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Cytat:
Napisane przez Lea_ny Pokaż wiadomość
Szczerze? Te artykuły nie wnoszą nic konkretnego. Autor postawił sobie tezę "suplementy są złe" i nawet nie postarał się żeby jakoś dogłębniej to udowodnić. Cytowanie wypowiedzi "grupy amerykańskich naukowców" o tym, że nadmiar witaminy A i beta-karotenu zabija i uznawanie, że to potwierdza, że suplementy są złe, jest po prostu głupie Nie trzeba być geniuszem, żeby wiedzieć, że nadmiar jakiejś witaminy może być szkodliwy

Szkoda też, że autor zapomniał wspomnieć, że niektórych związków nie da się pobrać z pożywienia w wystarczających ilościach

No i suplementy, to nie tylko witaminy, na czym głównie skupiono się w tych artykułach. A na ogół większym problemem są niedobory minerałów, a nie witamin.



Jedyne z czym się zgodzę, to to, że preparaty multiwitaminowe bywają stratą pieniędzy - bo często zawierają elementy, które wzajemnie upośledzają swoje wchłanianie. Dlatego ja sama sobie kompletuje zestaw z poszczególnych witamin i minerałów.
Tak, chodziło mi o pokazanie wiadomości. Poszperałam i znalazłam na stronie AIM ten artykuł. Jest po angielsku ale wklejam dla porządku: http://annals.org/article.aspx?artic...&resultClick=3

Wcale nie uważam, że niedobory witamin nie należy leczyć ale że to lekarz powinien określić czego nam brak. Branie na własną rękę czegokolwiek, nawet witaminek, może być katastrofalne. A już myślenie, że jedna tabletka, zawierająca wszystkie witaminy i minerały od A do Z, załatwi nam wszystko to głupie myślenie.

A jeśli mamy jakiś niedobór, dajmy na to magnezu (mój przypadek), to mam ten magnez jeść codziennie do końca życia? Bo kiedy skończę przyjmować magnez to zniknie mi też z organizmu. Kiedyś jadłam tabletki zawierające ten mikroelement ale nie widziałam żadnej poprawy. Czyli się źle wchłaniał, czyli coś źle robiłam. Ale co??? Czyli moje przyjmowanie go w postaci tabletek było bezsensowne. Wprowadziłam do mojej diety produkty bogate w magnez i mam spokój. Wszystko lepiej się wchłania bo ma otoczkę w postaci innych witamin i minerałow, które wspomagają wchłanianie.

Edytowane przez cicci
Czas edycji: 2014-02-02 o 12:47
cicci jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-02, 12:44   #58
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Cytat:
Napisane przez figa84 Pokaż wiadomość
ale mi oleje nie ze względu na smak nie pasują, a dlatego że pół dnia mam wrażenie tłustego przełyku - jakkolwiek to brzmi

edit
wesiołek tylko w pierwszej połowie cyklu?
No ale Oeparol, to też przecież olej z nasion wiesiołka

Podobno tak
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-02, 12:51   #59
tabaska25
Zadomowienie
 
Avatar tabaska25
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 1 708
GG do tabaska25
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

ja obecnie nie jestem na clo. łykam na obnizenie prolaktyny leki, ale spoznial mi sie okres i przepisal mi orgametril, ktorego nie moglam wziac z uwagi na to ze uszkadza sluzowke macicy i trzeba po nim zorbic przerwe 2 miesiaczna przed IUI do ktorego sie przygotowuje, wiec wzielam na wlasna reke tylko luteine i duphaston. Chyba w srode wybiore sie na usg i zobacze czy torbiel nadal jest:/
tabaska25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-02, 13:06   #60
Kasik1313
Raczkowanie
 
Avatar Kasik1313
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 333
Dot.: Planowanie ciąży cz. 2

Cytat:
Napisane przez Caroline203 Pokaż wiadomość
Mój mąż to nic nie chce łykać Na siłę muszę mu wtykać do buzi.
Moj tez nie chce lykac... Powiedzial ze to wszystko jest polityka firm ktore chca zarobic kase a to i tak nic nie daje...

Za to ja lykam
Kasik1313 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-20 07:00:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:48.