Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II - Strona 84 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-07-31, 15:00   #2491
npm_
Raczkowanie
 
Avatar npm_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 169
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
ja kiedys uzywałam inne z LRP ale były dla mnie beznadziejne, ale to były tylko próbki i nie pamiętam dokładnie jakie
Formula tez sie z czasem zmienia. Moze pocudowali, bo tegoroczny ultralekki to moj ulubieniec. + kazda cera inna i inaczej reaguje, zatem dobrze jak ktos ma szczescie i juz za 1szym razem trafi w swoj filtr ja za 1 razem nie trafilam, ale na szczescie nie wydalam zbyt duzej kwoty w trakcie poszukiwan

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
npm_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-31, 21:29   #2492
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez npm_ Pokaż wiadomość
Formula tez sie z czasem zmienia. Moze pocudowali, bo tegoroczny ultralekki to moj ulubieniec. + kazda cera inna i inaczej reaguje, zatem dobrze jak ktos ma szczescie i juz za 1szym razem trafi w swoj filtr ja za 1 razem nie trafilam, ale na szczescie nie wydalam zbyt duzej kwoty w trakcie poszukiwan

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
no jasne wszystko zalezy od cery


a ja czekam na próbki bb creamów 50+, na dni w które nocuję po za domem, zeby nie robić makijażu na filtrze
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-01, 12:56   #2493
Post_Blue
Rozeznanie
 
Avatar Post_Blue
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 581
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
korci mnie ten żel krem z la roche
Mnie przesuszył i podrażnił. Wczoraj wypróbowałam Aqua-żel SPF 30, opary alkoholu aż mi zamgliły oczy, na skórze zrobiła mi się taka połyskująca skorupka, która wiórkowała się do wieczora. Wyjątkowo irytujące-.-
Post_Blue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-01, 13:14   #2494
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Ja nie używam filtra pod oczy. Boję się, że by szczypało (choć używam filtrów tylko bez alkoholu, ze względu na wrażliwą naczynkową cerę). Mam tam kilka jasnych piegów, więc może powinnam Co prawda na moje sińce kładę mocno kryjący korektor, więc i tak tego nie widać . Kiedyś kupiłam sobie krem pod oczy z SPF30 z IsisPharmy, pamiętam, że bielił i źle mi się na nim rozprowadzał korektor . Użyłam kilka razy i chyba sprzedałam. Miałam chęć za jakiś rok na ich krem to twarzy z SPF, ale obawiałam się podobnego bielenia, a próbek nie uświadczysz...
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-05, 22:09   #2495
YOxD
Raczkowanie
 
Avatar YOxD
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 158
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Heej Kobitki, ostatnio wygrałam filtr SPF 50 Farmony skład i opis tutaj:https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...la-spf-50.html

Co o nim myślicie? Może któraś z was ma jakieś doświadczenia z tym filtrem?

Od dermatolog dostałam próbkę Cetaphil DermaControl SPF 30 i powalił mnie na kolana! Totalny mat, nie spotkałam nigdy kremu nawet bez filtru, który tak dobrze by się sprawdził Można go bardzo dużo nałożyć i ciągle mat. Ma wodnistą konsystencję. Skład i opis tutaj: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...cy-spf-30.html

Myślicie, że warto zainwestować w tak drogi kosmetyk?

Jak na razie mam do wykończenia Ziaje z antyoksydantami, no i nie wiem jak się przymierzyć do tej Farmony...

Edytowane przez YOxD
Czas edycji: 2014-08-05 o 22:15
YOxD jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-05, 22:40   #2496
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Kończy mi się Pharmaceris hydrolipidowy i rozglądam się po aptekach. Nie wiem, czy kupić drugą tubkę, czy spróbować czegoś innego. Może jakby była jakaś większa promocja, to kupiłabym Eucerin matujący, ponoć nie bieli, ale z kolei na KWC piszą, że ma żółty kolor, więc mogłaby być taka sama wtopa jak z Ziają.

Ewentualnie jeszcze SP ma promocję na Biodermę i Iwostin (-35%). Ale czy warto ryzykować, skoro ten Pharmaceris jest w użytkowaniu wręcz idealny?
Gdzie można kupić tę Lirenę, która ma być niby jego tańszym odpowiednikiem?

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2014-08-05 o 22:41
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-06, 12:49   #2497
miska189
Zadomowienie
 
Avatar miska189
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 384
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Kończy mi się Pharmaceris hydrolipidowy i rozglądam się po aptekach. Nie wiem, czy kupić drugą tubkę, czy spróbować czegoś innego. Może jakby była jakaś większa promocja, to kupiłabym Eucerin matujący, ponoć nie bieli, ale z kolei na KWC piszą, że ma żółty kolor, więc mogłaby być taka sama wtopa jak z Ziają.

Ewentualnie jeszcze SP ma promocję na Biodermę i Iwostin (-35%). Ale czy warto ryzykować, skoro ten Pharmaceris jest w użytkowaniu wręcz idealny?
Gdzie można kupić tę Lirenę, która ma być niby jego tańszym odpowiednikiem?
Miałam Bioderme anti-age spf 30 z Iwostinu krem spf 50+ i lekki krem ochronny spf 30 i szczerze? Przy Pharmacerisie się chowają jeżeli chodzi o komfort użytkowania. Lirene jest u mnie w każdym supermarkeciie i drogeri typu Rossmann czy natura.
miska189 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-06, 13:20   #2498
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez miska189 Pokaż wiadomość
Miałam Bioderme anti-age spf 30 z Iwostinu krem spf 50+ i lekki krem ochronny spf 30 i szczerze? Przy Pharmacerisie się chowają jeżeli chodzi o komfort użytkowania. Lirene jest u mnie w każdym supermarkeciie i drogeri typu Rossmann czy natura.
No to chyba poszukam znowu Pharmacerisa w promocji.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-06, 15:02   #2499
miska189
Zadomowienie
 
Avatar miska189
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 384
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
No to chyba poszukam znowu Pharmacerisa w promocji.
Lirene jest równie rewelacyjny.
miska189 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-07, 13:30   #2500
Blondcukiereczek
Raczkowanie
 
Avatar Blondcukiereczek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 224
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Wybaczcie jesli pojawiło sie to pytanie ale czy mogę do kremu LRP barwiącego ( https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...-barwiacy.html) dodać troszkę wersji niebarwionej (również Anthelios 50 +) ????
Barwiący jest dla mnie za ciemny i chciałabym go rozjaśnić. Czy po dodaniu wersji bezbarwnej filtr nie straci na wartości ??? Wiem, że nie można łączyć kremów różnych firm ale chyba mój pomysł nie jest taki zły aby połączyć dwa kremy LRP ???

PROSZĘ O POMOC.
Blondcukiereczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-07, 16:02   #2501
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Blondcukiereczek Pokaż wiadomość
Wybaczcie jesli pojawiło sie to pytanie ale czy mogę do kremu LRP barwiącego ( https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...-barwiacy.html) dodać troszkę wersji niebarwionej (również Anthelios 50 +) ????
Barwiący jest dla mnie za ciemny i chciałabym go rozjaśnić. Czy po dodaniu wersji bezbarwnej filtr nie straci na wartości ??? Wiem, że nie można łączyć kremów różnych firm ale chyba mój pomysł nie jest taki zły aby połączyć dwa kremy LRP ???

PROSZĘ O POMOC.
jesli sa o filtry tej samej firmy to mozesz, ja tak robiłam z biodermą
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-07, 18:25   #2502
Blondcukiereczek
Raczkowanie
 
Avatar Blondcukiereczek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 224
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dziękuję Tak myslałam ale wolalam się upewnić. Obecnie się ,,retinoiduję" więc skórę mam suchą i tylko najtłustsze Antheliosy jakoś na niej wyglądają.


PS. Próbował ktoś ten kremik ? To nowość od Clarins. Ciekawe czy się klei. Zainteresował mnie bo coraz bardziej skłaniam się do przejścia na filtry mineralne. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...50.html&next=1

Edytowane przez Blondcukiereczek
Czas edycji: 2014-08-07 o 19:58
Blondcukiereczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-08, 13:14   #2503
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Chimay nie mam porównania Lirenki do Pharmacerisa, ale jeżeli Pharmaceris w ogóle nie bieli, obawiam się, że Lirenką moglabyś nie być do końca zadowolona. Ona jednak rozjaśnia delikatnie skórę, nie wiem, może wynika to z tego, że sporo kremu nakładam. Masz możliwość wypróbowania kremu od kogoś? Niby Lirenka jest tania, ale kupuje się jednak aż 150 ml.
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-08, 14:57   #2504
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez YOxD Pokaż wiadomość
Heej Kobitki, ostatnio wygrałam filtr SPF 50 Farmony skład i opis tutaj:https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...la-spf-50.html

Co o nim myślicie? Może któraś z was ma jakieś doświadczenia z tym filtrem?

Od dermatolog dostałam próbkę Cetaphil DermaControl SPF 30 i powalił mnie na kolana! Totalny mat, nie spotkałam nigdy kremu nawet bez filtru, który tak dobrze by się sprawdził Można go bardzo dużo nałożyć i ciągle mat. Ma wodnistą konsystencję. Skład i opis tutaj: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...cy-spf-30.html

Myślicie, że warto zainwestować w tak drogi kosmetyk?

Jak na razie mam do wykończenia Ziaje z antyoksydantami, no i nie wiem jak się przymierzyć do tej Farmony...
Szczerze mówiąc, to ja nie wiem, co tam jest filtrem. Może mnie ktoś olśnić? Nie ma Tinosorbów, nawet Parsolu nie widzę...Nawet mineralnego cynku czy dwutlenku tytanu. Także nie mam pojęcia, skąd ten SPF

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Kończy mi się Pharmaceris hydrolipidowy i rozglądam się po aptekach. Nie wiem, czy kupić drugą tubkę, czy spróbować czegoś innego. Może jakby była jakaś większa promocja, to kupiłabym Eucerin matujący, ponoć nie bieli, ale z kolei na KWC piszą, że ma żółty kolor, więc mogłaby być taka sama wtopa jak z Ziają.

Ewentualnie jeszcze SP ma promocję na Biodermę i Iwostin (-35%). Ale czy warto ryzykować, skoro ten Pharmaceris jest w użytkowaniu wręcz idealny?
Gdzie można kupić tę Lirenę, która ma być niby jego tańszym odpowiednikiem?
Ja bym kupiła ten, który ci pasował. Kupisz inny i będziesz się wnerwiać, jak się nie sprawdzi



Używam tego Oriflame i on serio nie jest tłusty. Wchłania się dobrze, nie widzę, by bielił. Na początku oczywiście jest biały, ale jak rozprowadzam już nie. Nawet się dziś zdziwiłam używając go, bo wcześniej przez jakieś 3 dni nakładałam zwykły krem (kiedy się malowałam było pochmurno, a na dworze i tak przebywałam jednorazowo np 30 min, później jednak wychodziło co prawda słońce ale to i tak nic nie robi moim zdaniem- za krótki czas). Jako tego kremu używam tłuściocha do cery wrażliwej (Trilogy Sensitive) i on po wyciśnięciu już jest taki gęsty i zostawia warstewkę (czasem warścicho ). Dlatego dzisiaj mi dziwnie, mając taką prawie matową twarz. Czy coś mi po nim wyskakuje, zaobserwuję używając kilka dni pod rząd. Póki co użyłam chyba dziś trzeci raz, ale nie dzień w dzień- jak już wspominałam.
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-08, 18:37   #2505
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Chimay nie mam porównania Lirenki do Pharmacerisa, ale jeżeli Pharmaceris w ogóle nie bieli, obawiam się, że Lirenką moglabyś nie być do końca zadowolona. Ona jednak rozjaśnia delikatnie skórę, nie wiem, może wynika to z tego, że sporo kremu nakładam. Masz możliwość wypróbowania kremu od kogoś? Niby Lirenka jest tania, ale kupuje się jednak aż 150 ml.
Nie mam w moim otoczeniu ani jednej osoby, która by się filtrowała. A tej Lirene nie widzę nigdzie w sklepach, tylko SPF30.

[1=1049fcf7f74b9bbd9e896b0 64bc98e90e22ff320_640d160 2d9fab;47623014]Szczerze mówiąc, to ja nie wiem, co tam jest filtrem. Może mnie ktoś olśnić? Nie ma Tinosorbów, nawet Parsolu nie widzę...Nawet mineralnego cynku czy dwutlenku tytanu. Także nie mam pojęcia, skąd ten SPF



Ja bym kupiła ten, który ci pasował. Kupisz inny i będziesz się wnerwiać, jak się nie sprawdzi
[/QUOTE]

Chyba tak jednak zrobię.

Ten filtr Cetaphilu ma w KWC niepełny skład, ktoś tu jakiś czas temu podawał prawidłowy, gdzie filtry są wyszczególnione osobno jako active ingredients, ale teraz tego nie znajdę
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-08, 18:43   #2506
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

U mnie lirenka zostawia trochę smug, a przy rozcieraniu ich roluje się
Jest spoko kiedy cieniutką warstwę nałożę, ale to bez sensu wtedy.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-08, 19:16   #2507
loua
Raczkowanie
 
Avatar loua
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Knurów/Guangzhou
Wiadomości: 127
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

[1=1049fcf7f74b9bbd9e896b0 64bc98e90e22ff320_640d160 2d9fab;47623014]Szczerze mówiąc, to ja nie wiem, co tam jest filtrem. Może mnie ktoś olśnić? Nie ma Tinosorbów, nawet Parsolu nie widzę...Nawet mineralnego cynku czy dwutlenku tytanu. Także nie mam pojęcia, skąd ten SPF [/QUOTE]

Na opakowaniu składniki podzielone są na Active i Inactive, na KWC zamieszczono tylko te Inactive.
Active ingredients:
Avobenzone 3%
Octisalate 5%
Octocrylene 7%
loua jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-08, 23:41   #2508
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Nie mam w moim otoczeniu ani jednej osoby, która by się filtrowała. A tej Lirene nie widzę nigdzie w sklepach, tylko SPF30.
Ja ją kupuję (już drugą tubkę nabyłam) w Rossmanie w Gdańsku - nie wiem jak w innych Rossach
Jak chcesz mogę Ci nawet zrobić próbkę i wysłać pocztą.

Cytat:
Napisane przez Fuzukatsu Pokaż wiadomość
U mnie lirenka zostawia trochę smug, a przy rozcieraniu ich roluje się
Jest spoko kiedy cieniutką warstwę nałożę, ale to bez sensu wtedy.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Może za późno rozcierasz krem? U mnie krem się roluje tylko, jak go szybko rozprowadzę, czekam aż się wchłonie i dopiero rozcieram smugi, albo nałożę za mało i zacznie się wchłaniać, zanim dobrze rozetrę. Kiedy rozsmarowauję dokładnie krem od razu po nałożeniu, nic się nie roluje i nie ma smug.
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-10, 19:15   #2509
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Ja ją kupuję (już drugą tubkę nabyłam) w Rossmanie w Gdańsku - nie wiem jak w innych Rossach
Jak chcesz mogę Ci nawet zrobić próbkę i wysłać pocztą.



Może za późno rozcierasz krem? U mnie krem się roluje tylko, jak go szybko rozprowadzę, czekam aż się wchłonie i dopiero rozcieram smugi, albo nałożę za mało i zacznie się wchłaniać, zanim dobrze rozetrę. Kiedy rozsmarowauję dokładnie krem od razu po nałożeniu, nic się nie roluje i nie ma smug.
Ta lirenka jest chyba w wybranych rossach. Kiedy było -40% na opalanie, to w galerii przymorze w Gdańsku nie było w ogóle lirene, ale dorwałam ją w innym, w alfie :rollseyes:

Dzięki, zwrócę na to uwagę. Może faktycznie tak jest, bo z szyją się tak nie cackam i filtr tam wygląda dobrze

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-10, 23:50   #2510
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Fuzukatsu Pokaż wiadomość
Ta lirenka jest chyba w wybranych rossach. Kiedy było -40% na opalanie, to w galerii przymorze w Gdańsku nie było w ogóle lirene, ale dorwałam ją w innym, w alfie :rollseyes:

Dzięki, zwrócę na to uwagę. Może faktycznie tak jest, bo z szyją się tak nie cackam i filtr tam wygląda dobrze

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Faktycznie nie w każdym Rossmanie można ją znaleźć, w mojej małej mieścinie nie było. W Gdańsku za to dwukrotnie kupiłam w Manhattanie.

Przy najbliższym pobycie w jakiejść metropolii spróbuję złowić próbki tego Pharmacerisa Hydrolipidowego - chyba aktualnie zbiera najlepsze opinie, a jeśli miałby być jeszcze przyjemniejszy od Lirenki, to chyba byłby cudem. Można prosić o próbki w aptece, jak się nic nie kupuje?
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-11, 19:52   #2511
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Czy filtr z kremu BB wystarczy do kwasu z Fitomed?

Chciałabym zakupić kwas mlekowy z Fitomed o stężeniu 5%. Czy SPF z kremu BB Misha perfect cover wystarczy? W Misshy SPF wynosi 42. Mam skórę suchą, ale z trądzikiem różowatym. Kwas chciałabym stosować głównie aby się pozbyc blizn po nim. Czy używanie kremu BB wystarczy? Krem BB mieszam z podkładem z Revlonu który ma SPF 15.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-11, 20:35   #2512
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Hej
Od kilkunastu dni używam filtra SPF 50 Ducray Melascreen. Niby to porządny jakościowo filtr, stabilny, nie destabilizowany przez składniki podkładów itd. Jednak zastanawia mnie to co jest napisane na opakowaniu - jedyne co tam można zauważyć to oznaczenie UVA. Czy to znaczy, że przed promieniami UVB nie chroni, czy na czym to polega?
http://www.google.pl/imgres?imgurl=h...tart=0&ndsp=54
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-11, 21:22   #2513
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Hej
Od kilkunastu dni używam filtra SPF 50 Ducray Melascreen. Niby to porządny jakościowo filtr, stabilny, nie destabilizowany przez składniki podkładów itd. Jednak zastanawia mnie to co jest napisane na opakowaniu - jedyne co tam można zauważyć to oznaczenie UVA. Czy to znaczy, że przed promieniami UVB nie chroni, czy na czym to polega?
http://www.google.pl/imgres?imgurl=h...tart=0&ndsp=54
ma dobre i stabilne filtry tez go uzywam, spokojnie obie ochrony są zachowane, chociażby Ethylhexyl Methoxycinnamate jest filtrem chroniacym przed UVB
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-12, 12:15   #2514
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Ja ją kupuję (już drugą tubkę nabyłam) w Rossmanie w Gdańsku - nie wiem jak w innych Rossach
Jak chcesz mogę Ci nawet zrobić próbkę i wysłać pocztą.
Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Przy najbliższym pobycie w jakiejść metropolii spróbuję złowić próbki tego Pharmacerisa Hydrolipidowego - chyba aktualnie zbiera najlepsze opinie, a jeśli miałby być jeszcze przyjemniejszy od Lirenki, to chyba byłby cudem. Można prosić o próbki w aptece, jak się nic nie kupuje?
Dzięki za propozycję Prawie na pewno kupię tę Lirene i muszę zrobić to w ciągu 2 dni, bo jestem już prawie bez filtra. Na Pharmacerisa nigdzie nie ma promocji. Czekam jeszcze na nową gazetkę Super Pharmu (obecna jest ważna do jutra), jak go nie przecenią, to biorę Lirene. Najlepsze że dzisiaj już ją miałam w ręku w Rossie (znalazłam tylko w jednym, a oblazłam trzy), ale nie byłam pewna czy to to, bo zmyliła mnie podejrzanie duża tubka i nie pamiętałam, czy jest jakaś specjalna wersja do twarzy, czy tylko taka ogólna.

Co do próbek, to ja co jakiś czas sępię, ale tylko filtry To za drogi biznes, żeby ot tak wydać sobie lekką ręką ponad 50 zeta na tubkę czegoś, co może się okazać w ogóle nie do użytku. Dzisiaj w jednej aptece też dostałam próbkę, a w innej bardzo dobrze zaopatrzonej w dermokosmetyki przemiłe panie zawsze dają, co mają. Jak poprosiłam wiosną o nowego Antheliosa, to zrobiły mi odlewkę do słoiczka, bo saszetek akurat nie było. Więc nie bój się pytać o próbki nawet jeśli nic nie kupujesz

Wyszłam teraz na straszną sknerę i sępa

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2014-08-12 o 12:22
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-12, 13:42   #2515
patricitka
Raczkowanie
 
Avatar patricitka
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 118
Dot.: Czy filtr z kremu BB wystarczy do kwasu z Fitomed?

Kremu z filtrem powinno się nakładać ok 1 ml na twarz, aby ochrona była skuteczna. Kremu BB tyle nie nałożysz. Poza tym BB kremy nie mają najlepszej ochrony UVA.
Ja z powodzeniem stosuję filtry pod BB kremy, ale filtry japońskie: Hada Labo, Sunkiller..
A propos, na trądzik różowaty są chyba lepsze kwasy BHA, PHA czy azaleinowy; kwas mlekowy może podrażnić Ci naczynka.

Edytowane przez patricitka
Czas edycji: 2014-08-12 o 13:45
patricitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-12, 14:11   #2516
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Czy filtr z kremu BB wystarczy do kwasu z Fitomed?

Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość
Chciałabym zakupić kwas mlekowy z Fitomed o stężeniu 5%. Czy SPF z kremu BB Misha perfect cover wystarczy? W Misshy SPF wynosi 42. Mam skórę suchą, ale z trądzikiem różowatym. Kwas chciałabym stosować głównie aby się pozbyc blizn po nim. Czy używanie kremu BB wystarczy? Krem BB mieszam z podkładem z Revlonu który ma SPF 15.

Tak jak napisała patricitka, kremy BB mają filtry nędzne, choćby dlatego, że nie da się ich nałożyć w zalecanej ilości. Po drugie filtr z BB nie łączy się z filtrem Revlonu, działa wyższy. A Revlonu też chyba nie nakładasz ponad 1 ml na twarz?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-12, 16:01   #2517
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Czy filtr z kremu BB wystarczy do kwasu z Fitomed?

Dzięki za odpowiedź i. Nie podkładu na pewno nie nakładam 1 ml.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-12, 19:50   #2518
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
ma dobre i stabilne filtry tez go uzywam, spokojnie obie ochrony są zachowane, chociażby Ethylhexyl Methoxycinnamate jest filtrem chroniacym przed UVB
Dziękuję za odpowiedź To całe szczęście. Trochę zaniepokoiło mnie oznaczenie tylko UVA. No ale skoro mówisz, że chroni to na pewno tak jest. Już dość dawno sprawdzałam skład i nie pamiętałam do końca jak to z nim jest, zapisałam sobie jedynie, żeby wypróbować
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-13, 12:14   #2519
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Jednak kupiłam tę Lirene i dzisiaj pierwszy raz przetestowałam. Na pierwszy rzut oka wydała mi się trochę bardziej toporna od Pharmacerisa, ale szybko się uleżała i efekt daje bardzo do niego podobny. Pełną opinię wyrobię sobie po paru użyciach. Gdyby się okazało, że w niczym nie odstaje od hydrolipidowego, to byłaby świetna inwestycja - sporo tańsza, a do tego 150 ml zamiast 50.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-14, 09:45   #2520
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Widział już ktoś filmik Jak wyglądasz w świetle ultrafioletowym? Najciekawszy efekt to nałożenie filtra na twarz. Mażą się tam całkiem obficie
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-11 13:50:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:25.