Uczulenie na hybrydę - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Manicure hybrydowy

Notka

Manicure hybrydowy Forum dla osób, które interesują się manicurem hybrydowy. Tutaj znajdziesz porady związane z technikami zdobienia paznokci. Poznasz plusy i minusy hybrydy.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-06-15, 12:05   #661
dota_st
Raczkowanie
 
Avatar dota_st
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 125
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Czy jak zrobił mi biały paznokcieć to już uczulenie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie wiem czy to już uczulenie, ale jak najbardziej może to być reakcja na hybrydy. Ja również po pierwszym użyciu Extra Base dostałam onycholizy na połowie paznokci. Pisałam o tym w innym wątku. Jednak moje paznokcie były w bardzo dobrej kondycji jak kładłam hybrydę, bo od kilku lat regularnie je olejuję. Przez następny tydzień nie malowałam paznokci, nadal olejowałam + dodatkowo olejek z drzewa herbacianego pod paznokieć. Kupiłam bazę i top Shellac i pomalowałam nimi paznokcie (bez koloru) żeby je utwardzić, bo z natury mam je miękkie. Dalej stosowałam wszystkie olejki. Pazurki bardzo ładnie przyrosły do macierzy. Jeszcze kciuki doleczam i od dwóch miesięcy maluję dalej hybrydą. Jako pierwszą warstwę zawsze kładę Shellac, potem EB (w celu utwardzenie paznokci), kolor i top NN lub Shellac. Nic złego się nie dzieje, ale EB bezpośrednio na paznokcie nigdy już nie położę. Jestem przekonana, że ona była przyczyną onycholizy.
I jeszcze chciałam dodać, że szwagierce, która stosowała EB też zrobiła się onycholiza na prawie wszystkich paznokciach. Jednak ona jest w końcówce ciąży i tutaj akurat możliwe, że zawiniły jeszcze hormony.

Edytowane przez dota_st
Czas edycji: 2016-06-15 o 12:08
dota_st jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-15, 12:31   #662
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez dota_st Pokaż wiadomość
Nie wiem czy to już uczulenie, ale jak najbardziej może to być reakcja na hybrydy. Ja również po pierwszym użyciu Extra Base dostałam onycholizy na połowie paznokci. Pisałam o tym w innym wątku. Jednak moje paznokcie były w bardzo dobrej kondycji jak kładłam hybrydę, bo od kilku lat regularnie je olejuję. Przez następny tydzień nie malowałam paznokci, nadal olejowałam + dodatkowo olejek z drzewa herbacianego pod paznokieć. Kupiłam bazę i top Shellac i pomalowałam nimi paznokcie (bez koloru) żeby je utwardzić, bo z natury mam je miękkie. Dalej stosowałam wszystkie olejki. Pazurki bardzo ładnie przyrosły do macierzy. Jeszcze kciuki doleczam i od dwóch miesięcy maluję dalej hybrydą. Jako pierwszą warstwę zawsze kładę Shellac, potem EB (w celu utwardzenie paznokci), kolor i top NN lub Shellac. Nic złego się nie dzieje, ale EB bezpośrednio na paznokcie nigdy już nie położę. Jestem przekonana, że ona była przyczyną onycholizy.
I jeszcze chciałam dodać, że szwagierce, która stosowała EB też zrobiła się onycholiza na prawie wszystkich paznokciach. Jednak ona jest w końcówce ciąży i tutaj akurat możliwe, że zawiniły jeszcze hormony.
Ja troszkę je zaniedbałam bo przez swoją głupotę zerwałam lakier i nałożyłam kolejną hybrydę
Wczoraj zdjęłam i patrzę a tam dwa paznokcie mocno białe jak jak to wygląda jak wpisuję w Google onycholioza.Dobrze,że jednak hybryda sama odpadła bo jak robię je sama nie chcą się trzymać za paznokciach
Ja mam bazę i top 2 w 1 semilaca,widzę że teraz to coraz więcej osób choruje jak nie na uczulenia to na tą onycholiozę.Obecnie hybrydę zdjęłam i nie wiem czy do niej wrócę,bo wkurza mnie to,że nie chce mi się trzymać na paznokciach i to,że robią się jakieś paskudztwa.
Wydałam bardzo dużo kasy na to i jeszcze zamówiłam kilka dni temu kolejne lakiery,a teraz będę musiała się ich pozbyć
Spróbuję też olejować paznokcie i olejek z drzewa herbacianego żeby doszły do siebie
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-17, 11:23   #663
MaczekSylwia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 9
Dot.: Uczulenie na hybryde

niestety mnie uczula semilac Ale inne są okej
MaczekSylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-17, 11:28   #664
Georgina_Kincaid
Zakorzenienie
 
Avatar Georgina_Kincaid
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 8 405
Dot.: Uczulenie na hybryde

Dziewczyny uczulone na semilac, jak u Was wygląda sytuacja z hybrydami modeny? Zastanawiam się nad kilkoma lakierami 😁

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Statystyki pokazują, że większość śmiertelników zaprzedaje dusze z pięciu powodów: seksu, pieniędzy, władzy, zemsty i miłości. Dokładnie w tej kolejności. - Richelle Mead
Georgina_Kincaid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-17, 13:48   #665
justyna_dt
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_dt
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19 594
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez Georgina_Kincaid Pokaż wiadomość
Dziewczyny uczulone na semilac, jak u Was wygląda sytuacja z hybrydami modeny? Zastanawiam się nad kilkoma lakierami 😁

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też się nad nimi zastanawiam, ale wiem, że różnie dziewczyny reagują i na Modenę też są uczulenia. Ale na grupie na fb w ankiecie mało osób je zaznaczyło.
__________________

Yamaha WR125X » Suzuki SV650S » Yamaha R6
justyna_dt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-17, 14:02   #666
Georgina_Kincaid
Zakorzenienie
 
Avatar Georgina_Kincaid
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 8 405
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez justyna_dt Pokaż wiadomość
Też się nad nimi zastanawiam, ale wiem, że różnie dziewczyny reagują i na Modenę też są uczulenia. Ale na grupie na fb w ankiecie mało osób je zaznaczyło.
Może trzeba skład porównać. Tylko na stronie nie znalazłam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Statystyki pokazują, że większość śmiertelników zaprzedaje dusze z pięciu powodów: seksu, pieniędzy, władzy, zemsty i miłości. Dokładnie w tej kolejności. - Richelle Mead
Georgina_Kincaid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-17, 14:16   #667
justyna_dt
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_dt
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19 594
Dot.: Uczulenie na hybryde

Nie da to nic, niestety :/ u mnie po przejrzeniu i porównaniu składów hybryd uczulających mnie vs. te, które nie uczulają, wyodrębniłam jeden składnik (phenyl bis coś tam), a potem uczulił mnie lakier, który nie miał tego w (oficjalnym) składzie :/ chyba że było, a nie wymieniono.
__________________

Yamaha WR125X » Suzuki SV650S » Yamaha R6
justyna_dt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-06-17, 14:21   #668
Georgina_Kincaid
Zakorzenienie
 
Avatar Georgina_Kincaid
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 8 405
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez justyna_dt Pokaż wiadomość
Nie da to nic, niestety :/ u mnie po przejrzeniu i porównaniu składów hybryd uczulających mnie vs. te, które nie uczulają, wyodrębniłam jeden składnik (phenyl bis coś tam), a potem uczulił mnie lakier, który nie miał tego w (oficjalnym) składzie :/ chyba że było, a nie wymieniono.
Ale jak skład będzie podobny do semilac to od razu można odpuścić, a jak jest inny to można mieć nadzieje i ryzykować
Póki co, wiem że indigo u mnie jest ok. Czekam na lakiery z MM, i na tą Modene się czaję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Statystyki pokazują, że większość śmiertelników zaprzedaje dusze z pięciu powodów: seksu, pieniędzy, władzy, zemsty i miłości. Dokładnie w tej kolejności. - Richelle Mead
Georgina_Kincaid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-17, 14:39   #669
justyna_dt
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_dt
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19 594
Dot.: Uczulenie na hybryde

Ja już nie pamiętam, które hybrydy, ale któreś kupiłam, bo skład wyglądał bardzo ładnie, a okazało się że zonk... nic to, CZ wciąż mnie nie uczula, a teraz już 2 dzień na 3 palcach vitabase MM i kolor Indigo i uczulenia brak, tak że jestem przeszczęśliwa
__________________

Yamaha WR125X » Suzuki SV650S » Yamaha R6
justyna_dt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-17, 14:45   #670
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Uczulenie na hybryde

Czy jak zastosuję bazę Neo Nail pod lakiery Semilac powinno być ok?
Tyle już o tym uczuleniu przeczytałam,że jestem przerażona
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-17, 15:03   #671
Georgina_Kincaid
Zakorzenienie
 
Avatar Georgina_Kincaid
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 8 405
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez justyna_dt Pokaż wiadomość
Ja już nie pamiętam, które hybrydy, ale któreś kupiłam, bo skład wyglądał bardzo ładnie, a okazało się że zonk... nic to, CZ wciąż mnie nie uczula, a teraz już 2 dzień na 3 palcach vitabase MM i kolor Indigo i uczulenia brak, tak że jestem przeszczęśliwa
Niby tak.
No nic, za jakiś czas pewnie skuszę się na Modene i dam znać.
Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Czy jak zastosuję bazę Neo Nail pod lakiery Semilac powinno być ok?
Tyle już o tym uczuleniu przeczytałam,że jestem przerażona
Jak semilac Cie uczulil to zmiana samej bazy nic nie da. Trzeba się z całym S pożegnać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Statystyki pokazują, że większość śmiertelników zaprzedaje dusze z pięciu powodów: seksu, pieniędzy, władzy, zemsty i miłości. Dokładnie w tej kolejności. - Richelle Mead
Georgina_Kincaid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-17, 15:11   #672
kalinolistek
Zakorzenienie
 
Avatar kalinolistek
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 9 141
Dot.: Uczulenie na hybryde

Odkad Semilac mnie uczulil, to bardzo ubolewam, bo coz to byla za wygoda...
Grunt, ze uczulenie wyleczylam :-D
__________________
"Nie ma na świecie rzeczy, której należy się bać, za to jest wiele takich, dla których warto dać z siebie wszystko."
Hanni Münzer


kalinolistek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-17, 15:30   #673
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Uczulenie na hybryde

Nie wiem w sumie czy to uczulenie tylko takie białe ślady się pojawiły na paznokciach,być może od tego jak zerwałam hybrydę,puki co czekam aż dojdą do siebie
Tylko właśnie gdzieś przeczytałam,że zmiana bazy coś niby daje,ale nie wiem ile w tym prawdy
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-17, 16:09   #674
justyna_dt
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_dt
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19 594
Dot.: Uczulenie na hybryde

Ja myślę, że najwięcej da prawidłowe zdejmowanie hybrydy zmiana samej bazy może na początku coś da, ale i tak z czasem uczulenie znów się pojawi.
__________________

Yamaha WR125X » Suzuki SV650S » Yamaha R6
justyna_dt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-17, 16:15   #675
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez justyna_dt Pokaż wiadomość
Ja myślę, że najwięcej da prawidłowe zdejmowanie hybrydy zmiana samej bazy może na początku coś da, ale i tak z czasem uczulenie znów się pojawi.
Masz rację dlatego będę uważać żeby umiejętnie zdejmować hybrydę,ale jeszcze trochę poczekam zanim zrobię kolejną
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-17, 17:26   #676
justyna_dt
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_dt
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19 594
Dot.: Uczulenie na hybryde

No to to przede wszystkim. Trzymam kciuki za brak uczulenia później
__________________

Yamaha WR125X » Suzuki SV650S » Yamaha R6
justyna_dt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-19, 16:54   #677
Dyziaczek
Raczkowanie
 
Avatar Dyziaczek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 221
Dot.: Uczulenie na hybryde

Hej. Przeczytałam większość stron tego wątku, bowiem występują u mnie bardzo podobne objawy jak u was. Dwa tygodnie temu normalnie zdjęłam hybrydę, przypiłowałam płytkę i po kąpieli zabrałam się za tworzenie nowej stylizacji. Wszystko było ok do rana. Obudziłam się z mrowieniem paznokci, lekko podpuchły mi palce na około płytki i wyskoczyło kilka malutkich krosteczek. Wszystko zniknęło po 3-4 dniach, smarowane alantanem. Nie przeraziłam się wtedy jakoś bardzo. Za to wczoraj zrobiłam analogicznie manicure jak dwa tygodnie wcześniej i problemy wróciły. Zaczęłam przekopywać internet i o zgrozo mnóstwo wątków na temat semilaca, który uczula A moja szuflada pełna ich lakierów. Zaczęłam szukać przyczyn, czy coś może zmieniłam podczas pracy z nimi. W tej chwili mam jedno spostrzeżenie. Dwa tygodnie temu ściągałam hybrydy nową butelką removera, nie sądziłam że jest jakaś różnica pomiędzy nimi, obie butelki semilac, tylko teraz zakupiłam w innym sklepie i większą pojemność.
Starą butelkę jeszcze nie wyrzuciłam i obecny remover ma w składzie: aceton i lanoline(diamond cosmetics poland LUBOŃ), a stary miał w składzie: aceton, lanoline i violet 2/CI60725 (diamond cosmetics poland POZNAŃ). Co o tym myślicie? Niby ten sam produkt, a jednak nie. Zamówię kolejną buteleczkę z poprzedniego sklepu i zobaczę co się będzie działo. Bo w hybrydzie się zakochałam
Dyziaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-19, 21:53   #678
Georgina_Kincaid
Zakorzenienie
 
Avatar Georgina_Kincaid
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 8 405
Dot.: Uczulenie na hybryde

Obawiam się, że musisz jednak przerzucić się na inną firmę
__________________
Statystyki pokazują, że większość śmiertelników zaprzedaje dusze z pięciu powodów: seksu, pieniędzy, władzy, zemsty i miłości. Dokładnie w tej kolejności. - Richelle Mead
Georgina_Kincaid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-20, 10:05   #679
maarlin
Rozeznanie
 
Avatar maarlin
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Z końca świata
Wiadomości: 516
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez Dyziaczek Pokaż wiadomość
Hej. Przeczytałam większość stron tego wątku, bowiem występują u mnie bardzo podobne objawy jak u was. Dwa tygodnie temu normalnie zdjęłam hybrydę, przypiłowałam płytkę i po kąpieli zabrałam się za tworzenie nowej stylizacji. Wszystko było ok do rana. Obudziłam się z mrowieniem paznokci, lekko podpuchły mi palce na około płytki i wyskoczyło kilka malutkich krosteczek. Wszystko zniknęło po 3-4 dniach, smarowane alantanem. Nie przeraziłam się wtedy jakoś bardzo. Za to wczoraj zrobiłam analogicznie manicure jak dwa tygodnie wcześniej i problemy wróciły. Zaczęłam przekopywać internet i o zgrozo mnóstwo wątków na temat semilaca, który uczula A moja szuflada pełna ich lakierów. Zaczęłam szukać przyczyn, czy coś może zmieniłam podczas pracy z nimi. W tej chwili mam jedno spostrzeżenie. Dwa tygodnie temu ściągałam hybrydy nową butelką removera, nie sądziłam że jest jakaś różnica pomiędzy nimi, obie butelki semilac, tylko teraz zakupiłam w innym sklepie i większą pojemność.
Starą butelkę jeszcze nie wyrzuciłam i obecny remover ma w składzie: aceton i lanoline(diamond cosmetics poland LUBOŃ), a stary miał w składzie: aceton, lanoline i violet 2/CI60725 (diamond cosmetics poland POZNAŃ). Co o tym myślicie? Niby ten sam produkt, a jednak nie. Zamówię kolejną buteleczkę z poprzedniego sklepu i zobaczę co się będzie działo. Bo w hybrydzie się zakochałam
Remover nie ma nic wspólnego z uczuleniem,jeśli przeszukałaś wątek,wiesz,że musisz sama poszukać hybryd innych firm, a i to nie gwarantuje,że nie dostaniesz uczulenia.
maarlin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-20, 12:00   #680
Dyziaczek
Raczkowanie
 
Avatar Dyziaczek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 221
Dot.: Uczulenie na hybryde

Dzisiaj mam palce w jeszcze gorszym stanie. Zakupiłam rano Hydrocortisonum i smaruje, ale pieką i bolą jeszcze bardziej. Hybrydy nie ściągałam, bo boje się że gdybym teraz to zrobiła, to podrażnię je jeszcze bardziej removerem, bowiem w kontakcie z podrażnioną skórą piecze niemiłosiernie. Nie wiem czy lepiej przeczekać aż się trochę sytuacja poprawi, czy jednak mimo wszystko ściągać?
Dyziaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-20, 12:04   #681
maarlin
Rozeznanie
 
Avatar maarlin
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Z końca świata
Wiadomości: 516
Dot.: Uczulenie na hybryde

Jeśli chcesz ściągać to tylko frezarką. Utwardzona hybryda już cię nie uczuli. A aceton rzeczywiście podrażnia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
maarlin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-20, 13:10   #682
Georgina_Kincaid
Zakorzenienie
 
Avatar Georgina_Kincaid
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 8 405
Dot.: Uczulenie na hybryde

Utwardzona tez uczuli, ja ostatnio po spilowaniu (w rekawiczkach) miałam bomble tam gdzie się posypala spilowana hybryda.
Jak nie masz frezarki to pilniczkiem spiluj.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Statystyki pokazują, że większość śmiertelników zaprzedaje dusze z pięciu powodów: seksu, pieniędzy, władzy, zemsty i miłości. Dokładnie w tej kolejności. - Richelle Mead
Georgina_Kincaid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-20, 19:29   #683
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Uczulenie na hybryde

Przeraziłam się teraz,dzisiaj koleżance robiłam paznokcie.
Ona przeczytała na Facebooku na temat uczuleń i widziała mnóstwo zdjęć.Nie pierwszy raz robiłam jej hybryde.I dzwoni do mnie przerażona,że ja kciuk swędzi i czuję mrowienie lewej ręki i dziwne ciepło,że ma ochotę tą rękę do lodówki wsadzić.Nie wiem czy mam szybko jej ta hybryde zdjąć?Nic więcej się niby jej nie pojawia,żadnych krostek itd.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-24, 10:41   #684
Dyziaczek
Raczkowanie
 
Avatar Dyziaczek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 221
Dot.: Uczulenie na hybryde

No dziewczyny ja już mam paznokcie bez hybrydy. Musiałam je natychmiast zdjąć, po tym jak znajoma kosmetyczka zobaczyła co dzieje się z moimi rękami. Miała rację. Teraz już się trochę ręce uspokoiły, smarowałam maścią i piłam wapno. Jak się patrzy na ręce z góry to wyglądają ok, gorzej jest od spodu. Część skóry która jest przyrośnięta do paznokcia jest przerośnięta i cała we krwi od środka. Każde małe uderzenie boli niemiłosiernie. To powoli zaczyna się goić i wysychać. Myślę, że cała ta skóra musi mi zejść, żeby wszystko wróciło do normy. Ale Semilaca już nie dotknę nigdy!!
Dyziaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-25, 11:56   #685
PannaKinga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 3
Dot.: Uczulenie na hybryde

Hej dziewczyny, ubolewam, ale również lakiery Semilaca zaczęły mnie uczulać po kilku miesiącach używania... Objawy takie same jak Wasze. Ale mimo wszystko nie mam pewności czy to lakiery, top, baza czy może aceton lub cleaner. Mianowicie zrobiłam wczoraj mojej siostrze hybrydy też Semilaca. Nie miałam rękawiczek i specjalnie jakoś nie uważałam podczas nakładania i przemywania paznokci cleanerem. Dzisiaj rano wyskoczyło znowu uczulenie. Z lakierem styczności na pewno nie miałam więc to musi być cleaner! Jest to możliwe? 0.O
Czym ewentualnie zastąpić cleaner? Spirytus?
PannaKinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-25, 12:04   #686
Georgina_Kincaid
Zakorzenienie
 
Avatar Georgina_Kincaid
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 8 405
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez PannaKinga Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, ubolewam, ale również lakiery Semilaca zaczęły mnie uczulać po kilku miesiącach używania... Objawy takie same jak Wasze. Ale mimo wszystko nie mam pewności czy to lakiery, top, baza czy może aceton lub cleaner. Mianowicie zrobiłam wczoraj mojej siostrze hybrydy też Semilaca. Nie miałam rękawiczek i specjalnie jakoś nie uważałam podczas nakładania i przemywania paznokci cleanerem. Dzisiaj rano wyskoczyło znowu uczulenie. Z lakierem styczności na pewno nie miałam więc to musi być cleaner! Jest to możliwe? 0.O
Czym ewentualnie zastąpić cleaner? Spirytus?
Miałam tak samo, nawet w rekawiczkach mnie semilac uczula.
Ba, ostatnio segregowalam lakiery w pudelku do wydania i paluchy spuchniete.
Nie chce Cie martwic ale na 99% to lakiery, nie cleaner

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Statystyki pokazują, że większość śmiertelników zaprzedaje dusze z pięciu powodów: seksu, pieniędzy, władzy, zemsty i miłości. Dokładnie w tej kolejności. - Richelle Mead
Georgina_Kincaid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-27, 10:03   #687
Georgina_Kincaid
Zakorzenienie
 
Avatar Georgina_Kincaid
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 8 405
Dot.: Uczulenie na hybryde

U mnie znowu uczulenie wyskoczyło teraz nie wiem po czym, bo mam bazę/top indigo i kolor MM.
Zastanawiam się nad testami alergicznymi, tylko nie wiem, na które konkretnie składniki sprawdzać Któraś z Was może robiła takie testy?
__________________
Statystyki pokazują, że większość śmiertelników zaprzedaje dusze z pięciu powodów: seksu, pieniędzy, władzy, zemsty i miłości. Dokładnie w tej kolejności. - Richelle Mead
Georgina_Kincaid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-27, 15:13   #688
redeyes
Zakorzenienie
 
Avatar redeyes
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 309
Dot.: Uczulenie na hybryde

Niestety, ale nie tylko semilac uczula. SPN mnie też uczulił i co jest w tym wszystkim dziwne, na dłoniach wyskakują bąbelki, natomiast na nogach noszę już hybrydę 3 tydzien i nie ma żadnych zmian
redeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-27, 22:41   #689
Georgina_Kincaid
Zakorzenienie
 
Avatar Georgina_Kincaid
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 8 405
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez Blondynka93 Pokaż wiadomość
Cześć, dziewczyny. Dołączam do grona osób uczulonych na Semilac.

Moja przygoda z hybrydami zaczęła się 8 miesięcy temu. Miałam już dość odpryskiwania zwykłego lakieru po jednym dniu, skonsultowałam się więc z koleżankami, które miały już w tym temacie jakieś doświadczenia, poszperałam w Internecie i kupiłam cały zestaw. Z nakładaniem nie miałam problemu (wprawa po częstym malowaniu paznokci ;p), gorzej ze zdejmowaniem, ale ogólnie byłam zadowolona. W zeszłym tygodniu zaraz po zrobieniu manicure poszłam spać. Rano krótko po przebudzeniu zaczął swędzieć mnie palec, a dokładniej ta część zaraz nad płytką paznokcia. Po chwili kolejny, od drugiej ręki. Zauważyłam w tych miejscach drobne bąbelki w kolorze skóry, ale jakby wypełnione płynem. Nie wiedziałam, od czego to, zastanawiałam się, czy czymś się nie poparzyłam, czy nie miałam kontaktu z jakimiś drażniącymi substancjami... Ale nic nie przychodziło mi do głowy. Aż w końcu wpadłam na pomysł, że może to hybrydy, bo trochę zalałam płytki (tak, wiem, moja wina, robiłam na szybko i w kiepskim świetle). Jestem panikarą, więc zaczęłam szukać w necie informacji o moich objawach i byłam w szoku... Znalazłam mnóstwo postów, filmów o uczuleniu na Semilac. Nie chciało mi się wierzyć, że mnie też to dotyczy - nigdy chyba nie miałam żadnej alergii, mogłam używać wszystkich płynów do naczyń, mleczek czyszczących bez rękawiczek, jako nastolatka kupowałam podejrzane lakiery w sklepach z typową chińszczyzną i nic mi po nich nie wyskakiwało, a tu nagle takie coś... Zdjęłam hybrydę i na drugi dzień było już lepiej, swędzenie się zmniejszyło, a bąble powoli znikały. Jednak bardzo mnie ta sytuacja zmartwiła, bo na Semilaci wydałam sporo pieniędzy, tym bardziej jak na studentkę Nie wyobrażam sobie zrezygnowania z hybryd, bo bez nich albo musiałabym malować paznokcie codziennie (wystarczy, że umyję włosy, a lakier już odpryskuje), albo nie malować ich wcale, co z kolei wiąże się z rozwarstwianiem i łamaniem się paznokci (przez kilkanaście lat nałogowo obgryzałam paznokcie, czasem aż do krwi, i podejrzewam, że częściowo przez to mam teraz takie problemy). Na szczęście uczulenie u mnie nie było aż tak poważne, jak w niektórych przypadkach, o których czytałam, więc wczoraj spróbowałam kolejny raz, jednak starałam się nie dojeżdżać za bardzo do skórek. Nałożyłam też trzy małe kropki na przedramię - z bazą, kolorem i topem, które wkrótce zmyłam. Wieczorem poczułam już lekkie swędzenie, dzisiaj rano się ono nasiliło, nad paznokciami pojawiły się bąble, a nad tym, który był najmocniej zaatakowany ostatnio, skóra zrobiła się zgrubiała. W miejscu wspomnianych trzech kropek mam czerwony placek, który zaczyna swędzieć, gdy zanurzam to miejsce w ciepłej wodzie. Kończę moją przygodę z Semilacami, nie będę więcej ryzykować.

Natomiast przygody z hybrydami kończyć nie zamierzam, nie chcę jednak wypróbowywać kolejnych z niskiej półki cenowej, wolę wydać więcej, ale na coś porządnego. Stąd moje pytanie - czy któraś z Was słyszała kiedykolwiek o kimkolwiek, kogo uczulałby Shellac?

Chciałabym też odnieść się do postu jednej z Was, która twierdziła, że każdy produkt może uczulać, a Semilaci są bardzo popularne, więc i poszkodowanych jest więcej - fakt, każdy kosmetyk, produkt spożywczy czy nawet materiał może uczulać, ale mam wrażenie, że z Semilaciem i innymi tanimi hybrydami jest jednak jakiś problem:
1. Stosunkowo niewiele osób korzysta z jakiegokolwiek manicure hybrydowego, a mimo to postów o tej alergii jest wiele.
2. Inne produkty kosmetyczne, jak choćby wspomniany krem Nivea, pasty do zębów, szampony są używane codziennie przez miliony osób, a jakoś nie słyszy się o masowych uczuleniach.
3. Lakiery hybrydowe innych firm, np. Shellac, są na rynku dłużej, niektóre panie używają ich już kilka lat, ale kiedy wpisuję w Google "uczulenie na Shellac" pojawiają się posty o Semilacu...
Prawdopodobnie jest tam jakiś drażniący składnik, może i dopuszczony do użytku, ale szkodliwy. Myślę, że jeśli firma nie chce stracić klientów, powinna coś z tym zrobić.
Niestety robienie tych kropek na ręcę to najgorsze co można zrobić żałuję, że też o tym wcześniej nie wiedziałam, bo zrobiłam to samo i jak bardzo żałuję. Zrobiłam maleńkie kropki a od miesiąca mam czerwone placki na całym przedramieniu, które ciągle swędzą Przydałoby się gdzieś napisać wielkimi literami, żeby tego nie robić.

W tym wątku kilka dziewczyn napisało, że shellac je uczulił.

Co do Nivei, bo to ja pisałam, myślę, że nikomu nie chce się o tym pisać, bo wybór innych kremów jest na tyle duży, że nikt sobie tym głowy nie zawraca. Osobiście znam kilka osób uczulonych na nivea ale jakoś nikt z tego nie robił. NA szampony inne kremy to samo. A hybrydy to jest jednak bardziej wąskie grono i mniejszy wybór więc z automatu się o tym pisze.
__________________
Statystyki pokazują, że większość śmiertelników zaprzedaje dusze z pięciu powodów: seksu, pieniędzy, władzy, zemsty i miłości. Dokładnie w tej kolejności. - Richelle Mead
Georgina_Kincaid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-27, 22:56   #690
Blondynka93
Raczkowanie
 
Avatar Blondynka93
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 284
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez Georgina_Kincaid Pokaż wiadomość
W tym wątku kilka dziewczyn napisało, że shellac je uczulił.
To teraz mnie zmartwiłaś Muszę uważniej przejrzeć wątek... Kurczę, i co ja teraz zrobię?
Blondynka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Manicure hybrydowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-08 18:24:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:46.