Laserowa korekta wady wzroku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-01, 16:55   #1
karusia23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 24
Cool

Laserowa korekta wady wzroku


Cześć nie wiem czy to dobre forum , ale mam do was pytanie . Czy któras robiła sobie taki zabieg. Może ktos ma jakieś wskazówki na jakiej podstawie wybrgać klinike gdzie wykonaja zabieg. Jestem z Warszawy i w kazdy gabinecie okulistycznym sa reklamy ze mozna u nich wykonać taki zabieg ale ja sie bardzo boje i wole być ostrożna. jakie jest ryzyko związane z tym zabiegie. Co jak się nie powiedzie , moge stracić wzrok na stałe?
Czekam na wszelki rady i wskazówki , z góry dziekuje
karusia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-01, 18:06   #2
nafie
Wtajemniczenie
 
Avatar nafie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 2 070
GG do nafie
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

podlaczam sie pod pytanie, gdyz moj Narzeczony chce sobie zrobic taka operacje... rowniez ma obawy,... poopowiadajcie nam o tym.. na pewno ktoras cos wie.. :P buzka !
__________________
"Gdybyśmy tylko mogli dostać to, co chcemy, gdy uważamy, że tego potrzebujemy, życie nie przedstawiałoby żadnego problemu, żadnej tajemnicy i żadnego znaczenia."

Henry Miller

nafie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-01, 18:54   #3
Agrafka_20
Raczkowanie
 
Avatar Agrafka_20
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 281
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Mnie też interesuje ten zabieg... Wiem, że można go robić dopieor od 21. roku życia więc mam przynajmniej rok jesczze do namysłu. Pamiętam że taki zabieg byl pokazany w programie typu przeobrazenia na polsacie czy gdzies i wzgladalo to strasznie wiec do zwyklego salonu kosmetycznego czy cos bym sie nie odwayzla.. to musi byc pewne miejsce
Agrafka_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-02, 16:52   #4
Ally83
Zakorzenienie
 
Avatar Ally83
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Ldn
Wiadomości: 4 529
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

No to wiekowo się kwalifikuję , tylko z realizacją już gorzej, bo to drogie jest . Też mnie interesuje jaka jest pewność, że po zabiegu cokolwiek zobaczę ?
Ally83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-02, 17:14   #5
manila.sosil
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 731
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

wiem, że są różne metody tego zabiegu...
tutaj nawet na forum był już podobny wątek
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...er+wada+wzroku
manila.sosil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-02, 18:44   #6
evvi
Przyczajenie
 
Avatar evvi
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 12
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

cześć
ja robię przymiarki do tej operacji, mam dwie znajome które ją robiły ale na śląsku (w korvicie i na ceglanej u dr Gierkowej). Ja dopiero wzięłam skierowanie na taką operację, ale już tego i owego się dowiedziałam u okulisty:
1) przed badaniem kwalifikującym na operację nie wolno nosić soczewek kontkatowych (przez jakieś 2 tygodnie)
2) można zrobić korekcję wady obu oczu jednocześnie
3) laser ma ograniczony zasięg (-8 o ile dobrze pamiętam......)
Nie ma ryzyka utraty wzroku, oczywiście najlepiej zrobić taką operację w klinice przez kogoś poleconej. Podobno od tego roku na ceglanej operacja jest płatna, ale nie pamiętam ile....
życzę powodzenia
evvi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 15:59   #7
mala77
Zakorzenienie
 
Avatar mala77
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 096
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Wklejam linka /bo plik sie nie mieści/ pdf o korekcji refrakcji http://www.if.pwr.wroc.pl/optyka/opt...efrakcyjna.pdf. Nie przejmujcie się początkiem. na str 9 zaczyna się chirurgia refrakcyjna. jest troche opisu, wskazań i zdjęć. zdjęcia może nieładne ale prawdziwe. nie przerażajcie się tak, wielu ludzi już sobie skorygowało wzrok i nie narzeka.
Jeśli chodzi o wiek to trzeba skończyć 21 lat /wtedy teoretycznie oko przestaje rosnąć/ i przez 0,5-1 roku mieć stabilną wadę /czas zależy od okulisty/
co do zabiegów w gabinetach kosmetycznych /nie wiedziałam że się wogóle tam da/ i jakichś małych okulistycznych to stanowczo odradzam. to jest ingerencja w nasze oczy i lekarz musi sie naprawde na tym znac. wiem ze jedna z najbardziej renomowanych klinik okulistycznych jest w lublinie.
mala77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-18, 20:48   #8
prada
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 8
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez karusia23
Cześć nie wiem czy to dobre forum , ale mam do was pytanie . Czy któras robiła sobie taki zabieg. Może ktos ma jakieś wskazówki na jakiej podstawie wybrgać klinike gdzie wykonaja zabieg. Jestem z Warszawy i w kazdy gabinecie okulistycznym sa reklamy ze mozna u nich wykonać taki zabieg ale ja sie bardzo boje i wole być ostrożna. jakie jest ryzyko związane z tym zabiegie. Co jak się nie powiedzie , moge stracić wzrok na stałe?
Czekam na wszelki rady i wskazówki , z góry dziekuje
Hej, Ja sobie zrobilam laserową korektę wzorku już 8 lat temu i powiem Ci, że to calkowicie odmienilo moje życie na lepsze. Mialam dużą wadę (-9 dioptrii), grube szkla i potworne kompleksy. Jeden dzień bólu byl tego wart. Teraz są nowsze lasery, można oba oka zoperować za jednym zamachem, więc pewnie jest jeszcze lepiej.
Jeżeli oko spelnia wymogi do operacji, to uważam, że to dar z nieba.
Ja to zrobilam w klinice dr Szaflika, na Boya, obok Supersamu.
Polecam taką operację w 100% !!!
prada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 23:03   #9
muron
Zakorzenienie
 
Avatar muron
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: tęczowe miasto/deszczowy kraj
Wiadomości: 7 927
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez evvi
cześć
ja robię przymiarki do tej operacji, mam dwie znajome które ją robiły ale na śląsku (w korvicie i na ceglanej u dr Gierkowej). Ja dopiero wzięłam skierowanie na taką operację, ale już tego i owego się dowiedziałam u okulisty:
1) przed badaniem kwalifikującym na operację nie wolno nosić soczewek kontkatowych (przez jakieś 2 tygodnie)
2) można zrobić korekcję wady obu oczu jednocześnie
3) laser ma ograniczony zasięg (-8 o ile dobrze pamiętam......)
Nie ma ryzyka utraty wzroku, oczywiście najlepiej zrobić taką operację w klinice przez kogoś poleconej. Podobno od tego roku na ceglanej operacja jest płatna, ale nie pamiętam ile....
życzę powodzenia
-8 ale bez powikłań to do +- 3. ja mam 7,5 więc nie ryzykuję. Żaden okulista mi nie polecił, a wręcz odradził. leczę się u b.db. lekarzy, nie w pierwszym lepszym prywatnym gabinecie.Moja okulistka powiedziała: swojemu synowi bym nie zrobiła. Ale jak ma sie niewielka wadę, zdrowe dno oka, odpowiedni wzrok- to dobrze zrobic i obudzic się i widzieć wszystko wyraźnie. Juz nie pamiętam jak to jest:-(na szczęście wada zastopowała, a wzrastała w zastraszającym tempie...Mama ma b.wysoką, bo aż -17 i dodatkowe schorzenia oczu. Nie narzekam więc.
__________________
Flora by Gucci

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=890431
muron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 10:53   #10
mala77
Zakorzenienie
 
Avatar mala77
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 096
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

To ze stronki jakiejś kliniki:
WSKAZANIA

Większość osób pomiędzy 21 a 50 rokiem życia noszących okulary bądź soczewki kontaktowe może być kandydatem do laserowej korekcji.

Zakres korygowanych wad sięga -13 D w przypadku krótkowzroczności i około 6 D przy dalekowzroczności.

Istnieje również możliwość korekcji większych wad - wymaga to jednak bardzo dokładnej oceny funkcjonowania układu odbiorczego oka tj. siatkówki i nerwu wzrokowego.

Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania laserowej korekcji pacjent przechodzi szczegółowe badania diagnostyczne, które ostatecznie decydują o kwalifikacji do zabiegu.


PRZECIWWSKAZANIA

Przeciwwskazaniami do leczenia wad wzroku za pomocą lasera są :
-wiek poniżej 21 roku życia,
-zaćma,
-jaskra,
-aktywne zapalne schorzenia oczu,
-zwyrodnienie siatkówki u cukrzyków,
-rozrusznik serca,
-ciąża.

Z odpowiedzią negatywna muszą się liczyć także osoby z wadą postępującą - czyli taką, która gwałtownie narasta w ciągu jednego roku przed operacją laserową.
Nie istnieje obecnie żadna metoda chirurgicznej korekcji starczowzroczności.
mala77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 16:29   #11
evvi
Przyczajenie
 
Avatar evvi
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 12
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez muron
-8 ale bez powikłań to do +- 3. ja mam 7,5 więc nie ryzykuję. Żaden okulista mi nie polecił, a wręcz odradził. leczę się u b.db. lekarzy, nie w pierwszym lepszym prywatnym gabinecie.Moja okulistka powiedziała: swojemu synowi bym nie zrobiła.
Jezusie, to mnie przeraziłas... ja mam -10.5 na lewym i -7 na prawym i wielkie nadzieje wiązałam z operacją.....
evvi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-19, 22:24   #12
muron
Zakorzenienie
 
Avatar muron
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: tęczowe miasto/deszczowy kraj
Wiadomości: 7 927
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

moja kuzynka robiła zabieg, we Francji. Miała +4. Nie może jeżdzić samochodem wieczorem tak rażą ja swiatła(to częste powikłanie), wczesniej tego nie miała. Może za parę lat i na nas przyjdzie czas. przy takich wadach ryzyko jest spore. Ponadto nie ma szans by przy wadzie o takiej mocy skorygowali do zera -2 raczej będzie. Więc i tak soczewki i okulary nadal obowiązuja. Choc bez nich da się przezyć. Może za parę lat. Sadzę, że to kwestioa czasu.
Jest jednak inny zabieg, który poleca się osobom z wysokimi wadami. To zabieg wszczepienia sztucznej soczewki. Istnieje możliwość w wypadku braku komfortu usunięcia jej. zabieg ten we Francji przeprowadza się od dobrych kilku lat. U nas tylko w Sosnowcu w szpitalu nr1 przy ulicy Zegadłowicza. Myślę, że się przejdę i więcej się dowiem. Wtedy Was poinformuję.
__________________
Flora by Gucci

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=890431
muron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-30, 10:20   #13
Margo_M
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 4
GG do Margo_M
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Hey! Jestem miesiąc po tym zabiegu i jest to coś rewelacyjnego Polecam Wrocław a to jest stronka http://www.eyelaser.pl/ i tam dowicie się wszystkiego!!! Jest 200zł na oko promocji dla studentów Można też na raty Chętnie odpowiem na wszelkie pytnia
Margo_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-30, 11:38   #14
muron
Zakorzenienie
 
Avatar muron
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: tęczowe miasto/deszczowy kraj
Wiadomości: 7 927
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

1.jaka miałąś wadę
2.czy masz astuygmatyzm
3. czy zauważyłąś po zabiegu nadwrazliwość na swiatło, głównie wieczorem, czy rażą Cię światła samochodów?
4.do ilu Ci zlikwidowali?
__________________
Flora by Gucci

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=890431
muron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 21:34   #15
margaretka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1
Smile Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

witam wszystkich przed którymi stoi decyzja wyboru zrobienia laserowej korekty. Ja taką korektę robiłam 18 miesięcy temu i była to najtrafniejpodjęta decyzja w moim życiu. Zabieg ten w 100 % zmienił moje życie. przed korektą miałam bardzo dużą wadę bo wynosiła na lewe -13,00 i na prawe -13,75. operacja się udała i z tak ogromnej wady zostało mi -1,5 na lewe i - 3,0 na prawe. Po operacji nie miałam żadnych komplikacji i po 7 dniach mogłam wrócić do pracy. pozdrawiam wszystkich niezdecydowanych i trzymam kciku że wszystko się uda i zmieni się wasze życie, bo bez dużej wady życie jest łatwiejsze. Powodzenia.
margaretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-07, 20:02   #16
evvi
Przyczajenie
 
Avatar evvi
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 12
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Margaretko, a gdzie robiaś tą operację? ile chodziłaś bez szkieł przed jej wykonaniem? w końcu - ile kosztował zabieg na oba oczka? pozdr
evvi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-07, 20:21   #17
smarcoola
Rozeznanie
 
Avatar smarcoola
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 629
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

z cena zabigu jest roznie.zalezy chyba od wady.nie pamietam dokladnie ale przy mojej wadzie (-4 chyba....) to bylo z 1000 napewno. ja co prawda mam jeszcze troche czas na to ale ja taka operacje wolalabym zrobic w jakims dobrym gabinecie zagranica bo w polsce to sie obawiam.sama mam zle doswiadczenia z polska sluzba zdrowia....i ta panstwowa i ta prywatna tez....
smarcoola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-18, 14:33   #18
Luiza15
Raczkowanie
 
Avatar Luiza15
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 246
GG do Luiza15
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Pytanie do noszących soczewki. Czy wy macie takie cos ze kiedy je zalozycie to w lustrze widzicie siebie jakby powiększone? Bo ja tak mam i mnie to bardzo denerwuje, i jestem tez ciekawa czy po tym zabiegu nie miałabym tak samo, tyle ze na zawsze. prosze odpiszcie, bo moze to jest normalne przy noszeniu szkieł kontaktowych...
__________________
Be StRoNg, StAnD Up, MaKe A dIFfEReNcE
Luiza15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-18, 14:49   #19
mawo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 99
GG do mawo
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Luiza, ja noszę soczewki ale efekt jaki opisujesz u mnie nie występuje. Nie wiem co może być tego przyczyną, może zle dobrane soczewki?
mawo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-18, 15:02   #20
Luiza15
Raczkowanie
 
Avatar Luiza15
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 246
GG do Luiza15
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

To jeszcze bardziej mnie zmartwiłas ale przynajmniej wiem. Bede musiala wybrac sie do okulisty i spytac bo to naprawde jest wkurzające. może to tez zalezy od ostrosci szkieł?!
__________________
Be StRoNg, StAnD Up, MaKe A dIFfEReNcE
Luiza15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-18, 16:50   #21
muron
Zakorzenienie
 
Avatar muron
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: tęczowe miasto/deszczowy kraj
Wiadomości: 7 927
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

też nie mam czegoś takiego. Może masz źle dobrane, albo masz wade gałki np.
__________________
Flora by Gucci

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=890431
muron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-18, 19:23   #22
Luiza15
Raczkowanie
 
Avatar Luiza15
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 246
GG do Luiza15
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

To dzieki wam, cos jest nie tak w takim razie .
__________________
Be StRoNg, StAnD Up, MaKe A dIFfEReNcE
Luiza15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-30, 13:42   #23
Magijanka
Przyczajenie
 
Avatar Magijanka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 29
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

A propos soczewek:

Przed laserową korekcją to lepiej ich dłużej nie nosić (ok 2-3 miesięcy), a nie 2 tygodnie przed zabiegiem.
Magijanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-31, 21:14   #24
jennuś
Zakorzenienie
 
Avatar jennuś
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: scyzoryki/O-le
Wiadomości: 3 398
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

ja właśnie sie zastanwiam nad takim zabiegiem, mam +1,5 na prawe i +2 na lewe, nie za bardzo lubie soczewki, nosilam jednorazówki i mam mały problem z ich wyjmowaniem i dlatego troche się do nich zraziłam, chcialabym przeprowadzić taki zabieg ale nie wiem ile bedzie kosztowal na moją wadę, poza tym wszedzie piszecie ze trzeba go robić od 21 roku zycia a na tej stornce http://www.eyelaser.pl/index_faq.htm piszą ze wystarczy miec uk9onczone 18 lat, a ja wlasnie mam ukonczone 18, no i nie wiem co w koncu robić poradźcie cos
__________________
"Są góry, przez które trzeba przejść, inaczej droga się urywa" Ludwig Thomas
jennuś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-31, 23:09   #25
madziaaakk
Rozeznanie
 
Avatar madziaaakk
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 550
GG do madziaaakk
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez Ally83
No to wiekowo się kwalifikuję , tylko z realizacją już gorzej, bo to drogie jest . Też mnie interesuje jaka jest pewność, że po zabiegu cokolwiek zobaczę ?


Nie jest drogie. JAk bylam i czytalam rozne ogloszenia u pabni okulistki to pisalo ze to kosztuje 50 zł. W szpitalu
madziaaakk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-31, 23:12   #26
madziaaakk
Rozeznanie
 
Avatar madziaaakk
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 550
GG do madziaaakk
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

tylko najgorsze jest ze nie mam jeszcze 21 lat i nie moge zrobic jej
madziaaakk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-01, 17:35   #27
kasiasiar
Zakorzenienie
 
Avatar kasiasiar
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 530
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Czy ktoś mógłby polecić mi sprawdzonego okulistę,który wykonuje laserową korektę wzroku z okolic Szczecina?
pozdrawiam
kasiasiar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-01, 18:02   #28
annemon
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie/od 8.04.2011 Gubin
Wiadomości: 1 532
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez Magijanka
A propos soczewek:

Przed laserową korekcją to lepiej ich dłużej nie nosić (ok 2-3 miesięcy), a nie 2 tygodnie przed zabiegiem.
Jestem ciekawa, z czego wynika takie zalecenie? I co w tym czasie-nosic okulary? Pytam, bo zamierzam kiedyś też zrobic laserową operację oczu. Niemniej jednak nie wyobrażam sobie rezygnacji na tyle czasu z soczewek i k noszenia tak długo okularów. Szczerze nie znoszę okularów.
annemon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-02, 13:49   #29
Magijanka
Przyczajenie
 
Avatar Magijanka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 29
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

moja znajoma przestała nosić na miesiac przed zabiegiem i dostała jakiegoś wylewu z naczynek krwionośnych w oku czy coś takiego. Lekarze potem jej to ladnie wyleczyli, ale jednak za późno odstawiła soczewki, bo jej oczy nie zdążyły się zregenerować. Nie oszukujmy się- soczewka to zawsze ciało obce w oku i jakoś na nie wpływa.
Ja też nie znoszę okularów a muszę juz od 2 lat nosić bo mi sie zrobila nietolerancja na soczewki
Magijanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-02, 17:56   #30
prada
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 8
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Mi lekarz powiedzial, że soczewka w pewien sposób wplywa na ksztalt soczewki oka\, czy rogówki, a na zabieg trzeba mieć oko w stanie "naturalnym", bo przecież laser ksztaltuje soczewkę na nowo.
Ale to jest super rzecz i chyba warto przecierpieć 2 miesiące w okularach.
prada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-25 17:58:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:30.