ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20% - Strona 150 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-02-08, 21:33   #4471
Niuuula
Raczkowanie
 
Avatar Niuuula
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 110
Dot.: ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20%

Hej mam pytanie do Was
Co robicie jak widzicie że jakiś gadżet zaczyna Wam rosnąć?
Bo ja smarowałam dużą ilością AD, albo taką biała maścią cynkową...
ale nie wiem czy dobrze robie, bo i tak zawsze mi zostaje przebarwienie...może za bardzo je wysuszam?

jutro wesele i kolejne gadżety mi wyskakują

nie wiem jak sie za nie zabrać

jak miałam teraz wielka krostke na czole to potraktowałam ją dla odmiany maścią tribiotic po wyciśnieciu...i jak na razie ładnie sie goi

koniec ze slodyczami ...pewnie przez nie te gadżety...
__________________

Niuuula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-09, 07:51   #4472
manonnie
Raczkowanie
 
Avatar manonnie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 175
Dot.: ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20%

Mi AD tylko pogarszała sprawę...
Tribiotic jest niezły, podobno olejek z drzewa herbacianego też.

A słodycze wcale nie muszą powodować wysypu niestety. Żeby to było takie łatwe - przestać jeść te świństwa i piękna cera się robi :/
manonnie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-09, 11:48   #4473
toxic992
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 16
Dot.: ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20%

Będąc szczerym- zużyłem dwie tubki AD, i żadnego efektu, nawet najmniejszej poprawy. I stwierdzam, że to bez sensu- ograniczać to co się lubi ( szczególnie jeśli chodzi o jedzenie), siedzenie i kombinowanie co zaszkodziło, co pomoże, a może to, a może tamto...
Kończę kurację, wracam do "normalnego" trybu życia. Wyskoczy to wyskoczy, trudno. Całe życie będę rezygnował z ulubionych rzeczy, a pięknej cery i tak do grobu nie zabiorę
Życzę powodzenia innym walczącym, trzymam za Was kciuki!
toxic992 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-17, 09:57   #4474
kalineczka16btm666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: nie wazne
Wiadomości: 13
prosze o pomoc-acne derm

Hej,prosze o pomoc ! Jakies 4 lata temu wyskoczyl mi pryszcz na nosie,byl ogromny,czerwony,zdrapany przeze mnie zagoił sie w miarę,w sensie zniknal,lecz od tego czasu mam nos o innym kolorze niz reszta twarzy,jest suchy i chyba ma przebarwienie pozapalne,widac to ,mam kompleks z tego powodu tak to mam ladna cere ... Czytalam,ze na takie przebarwienia pozapalne moze mi pomoc acne derm ,sadzicie,ze pomoze ? Na prawde marze o normalnym nosie,bez podraznienia,przebarwieni a i zaskornikow aha no i skora z niego schodzi troche ,smarowanie kremami tylko pogarsza stan ,dlatego pytam,czy mi cos pomoze,czy isc odrqzu do dermatologa i czy on cos zaradzi

---------- Dopisano o 10:57 ---------- Poprzedni post napisano o 10:28 ----------

Czy nikt mi nie odpowie ? Marze o tym by sie tego pozbyc
__________________
"Rap moim tlenem..."
kalineczka16btm666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-17, 10:22   #4475
Goss_
Raczkowanie
 
Avatar Goss_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 236
Dot.: prosze o pomoc-acne derm

Ja mialam takie przebarwienie po pryszczu na policzku. I kupilam acne derm i rzeczywiscie pomogl. po przebarwieniu nie ma sladu
Goss_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-17, 12:17   #4476
kalineczka16btm666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: nie wazne
Wiadomości: 13
Question Dot.: prosze o pomoc-acne derm

Cytat:
Napisane przez Goss_ Pokaż wiadomość
Ja mialam takie przebarwienie po pryszczu na policzku. I kupilam acne derm i rzeczywiscie pomogl. po przebarwieniu nie ma sladu
Czyli jest szansa,ze wylecze to sama... Bardzo mi to przeszkadza,bo widac to najbardziej w swietle dziennym...mam kompleks z tego powodu przebarwienie jest czerwono-pomaranczowe,moge wiedziec ile dni go stosowalas ? Kiedy zauwazylas poprawe ? Smarowac 2x dziennie ? Po tym schodzi i piecze skora ? Tak czytalam ,dziekuje za odp
__________________
"Rap moim tlenem..."
kalineczka16btm666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-17, 18:16   #4477
Goss_
Raczkowanie
 
Avatar Goss_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 236
Dot.: prosze o pomoc-acne derm

Na noc codziennie smarowalam tą plamke. Okolo m-ca a moze i troche krocej
Mnie nic nie pieklo i skora nie schodzila.
Goss_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-27, 10:06   #4478
jula85
Raczkowanie
 
Avatar jula85
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 170
Dot.: prosze o pomoc-acne derm

na stronie producenta przeczytalam ze mozna po ok 60min nalozyc krem nawilzajacy..z kolei na blogu jedna dziewczynanapisala ze uzywajac samego kremu pod oczy po aplikacji AD na granicy tych dwoch kosmetykow wyskoczyly jej czerwone plamy..jakie macie dosiwadczenia w tej sprawie?

---------- Dopisano o 11:06 ---------- Poprzedni post napisano o 10:37 ----------

aa i jeszcze jedno przed nalozeniem AD moge tonizowac skore hydrolatem i nalozyc kwas hialuronowy? ..ostatnio odkrylam ze olej rycynowy swietnie koi skore..ale czy olej jest bezpieczny DO NAKLADANIA po godzince od AD
__________________
fitwoman
jula85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-27, 21:18   #4479
claudia920210
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 8
Dot.: ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20%

czesc, stosowalam AD ale tylko przez 4 tyg na noc , później zaczęłam kuracje kwaem pirogronowym (20%) czy mogę dalej na noc stosowac AD a na dzień krem z filtrem?
claudia920210 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-27, 21:24   #4480
viwki
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 996
Dot.: ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20%

Cytat:
Napisane przez claudia920210 Pokaż wiadomość
czesc, stosowalam AD ale tylko przez 4 tyg na noc , później zaczęłam kuracje kwaem pirogronowym (20%) czy mogę dalej na noc stosowac AD a na dzień krem z filtrem?
jeśli nie masz pozdraznien to smiało możesz

---------- Dopisano o 22:24 ---------- Poprzedni post napisano o 22:22 ----------

Cytat:
Napisane przez jula85 Pokaż wiadomość
na stronie producenta przeczytalam ze mozna po ok 60min nalozyc krem nawilzajacy..z kolei na blogu jedna dziewczynanapisala ze uzywajac samego kremu pod oczy po aplikacji AD na granicy tych dwoch kosmetykow wyskoczyly jej czerwone plamy..jakie macie dosiwadczenia w tej sprawie?

---------- Dopisano o 11:06 ---------- Poprzedni post napisano o 10:37 ----------

aa i jeszcze jedno przed nalozeniem AD moge tonizowac skore hydrolatem i nalozyc kwas hialuronowy? ..ostatnio odkrylam ze olej rycynowy swietnie koi skore..ale czy olej jest bezpieczny DO NAKLADANIA po godzince od AD
powiem ci szczerze, że dla mnie mija sie z celem nakładanie czegoś pod i na AD. AD jest dość słabym lekiem i niepotrzebnie się jeszcze bardziej obniża jego skueczość. przemyj buzie hydrolatem, poczekaj z 3 minutki i WSMARUJ(to wazne!) AD i już nic nie rób. następnego dnia na noc zamiast AD mozesz nalozyc jakiś twoj ulubiony olej
viwki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-28, 07:21   #4481
lipss
Zadomowienie
 
Avatar lipss
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 726
Dot.: ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20%

Czyli stosowanie acne dermu na dzień odpada? Jakby np nałożyć go odczekać 10 minut pózniej krem/filtr i makijaż?
__________________
wymiana
lipss jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-28, 08:31   #4482
freedka
Zakorzenienie
 
Avatar freedka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 290
Dot.: ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20%

Cytat:
Napisane przez lipss Pokaż wiadomość
Czyli stosowanie acne dermu na dzień odpada? Jakby np nałożyć go odczekać 10 minut pózniej krem/filtr i makijaż?
Ja bym nie ryzykowała. Lepiej jednak na noc.
__________________
Pamiętaj, że nieotrzymanie tego, czego pragniesz jest czasami cudownym zrządzeniem losu
freedka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-28, 12:13   #4483
Lady eSs
Rozeznanie
 
Avatar Lady eSs
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 821
Dot.: prosze o pomoc-acne derm

Cytat:
Napisane przez jula85 Pokaż wiadomość
na stronie producenta przeczytalam ze mozna po ok 60min nalozyc krem nawilzajacy..z kolei na blogu jedna dziewczynanapisala ze uzywajac samego kremu pod oczy po aplikacji AD na granicy tych dwoch kosmetykow wyskoczyly jej czerwone plamy..jakie macie dosiwadczenia w tej sprawie?

---------- Dopisano o 11:06 ---------- Poprzedni post napisano o 10:37 ----------

aa i jeszcze jedno przed nalozeniem AD moge tonizowac skore hydrolatem i nalozyc kwas hialuronowy? ..ostatnio odkrylam ze olej rycynowy swietnie koi skore..ale czy olej jest bezpieczny DO NAKLADANIA po godzince od AD

Nie widzę sensu nakładać AD na kwas hialuronowy. Kwas hialuronowy pozostawia na twarzy ochronną powłoczkę, wątpię, że zadziała jeśli będziesz przed nakładać kwas a po olej rycynowy. To się niestety mija z celem.
__________________
''Jeśli szczęście do Ciebie jeszcze nie przyszło – to znaczy, że jest duże i idzie małymi krokami.''
Lady eSs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-28, 12:53   #4484
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: prosze o pomoc-acne derm

Cytat:
Napisane przez Lady eSs Pokaż wiadomość
Nie widzę sensu nakładać AD na kwas hialuronowy. Kwas hialuronowy pozostawia na twarzy ochronną powłoczkę, wątpię, że zadziała jeśli będziesz przed nakładać kwas a po olej rycynowy. To się niestety mija z celem.
ale są różne kwasy hialuronowe- małocząsteczkowy, wielkocząsteczkowy i ultra małocząsteczkowy. I ten ultra małocząsteczkowy wnika najgłębiej, nie tworzy warstwy na powierzchni skóry. CHYBA tylko wielkocząsteczkowy tworzy film ochronny.
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-28, 14:45   #4485
jula85
Raczkowanie
 
Avatar jula85
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 170
Dot.: prosze o pomoc-acne derm

Cytat:
Napisane przez Burza_1994 Pokaż wiadomość
ale są różne kwasy hialuronowe- małocząsteczkowy, wielkocząsteczkowy i ultra małocząsteczkowy. I ten ultra małocząsteczkowy wnika najgłębiej, nie tworzy warstwy na powierzchni skóry. CHYBA tylko wielkocząsteczkowy tworzy film ochronny.
posiadam 2% kwas hialuronowy -malo i wielkoczasteczkowy..jedna k po nalozeniu go na hydrolat czuje lekkie sciagniecie skory i czuje jakby zostawial lekki film..
__________________
fitwoman
jula85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-28, 16:47   #4486
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: prosze o pomoc-acne derm

Cytat:
Napisane przez jula85 Pokaż wiadomość
posiadam 2% kwas hialuronowy -malo i wielkoczasteczkowy..jedna k po nalozeniu go na hydrolat czuje lekkie sciagniecie skory i czuje jakby zostawial lekki film..
ale posiadasz zmieszane te kwasy, czy osobno ten i osobno ten?
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-01, 08:17   #4487
jula85
Raczkowanie
 
Avatar jula85
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 170
Dot.: prosze o pomoc-acne derm

Cytat:
Napisane przez Burza_1994 Pokaż wiadomość
ale posiadasz zmieszane te kwasy, czy osobno ten i osobno ten?
zmieszane
__________________
fitwoman
jula85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-01, 08:34   #4488
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: prosze o pomoc-acne derm

Cytat:
Napisane przez jula85 Pokaż wiadomość
zmieszane
no właśnie, ot wielkocząsteczkowy pozostawia film.
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-01, 18:07   #4489
zmi
Raczkowanie
 
Avatar zmi
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 36
Acne derm a finacea

jeśli już gdzieś był taki wątek to przepraszam

ale chciałam spytać czym te dwa preparaty się różnią (oprócz ceny?

byłam u dermatologa i przepisała mi własnie Finacee, ale jak zobaczyłam skład to sobie przypomniałam że sama kiedyś sobie kupiłam acne derm, z tym że z tego co pamiętam on był gdzies o połowę tańszy
Kiedy lepiej stosować finacee, a kiedy acne derm? i jaka pomiędzy nimi jest różnica?
zmi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-02, 05:40   #4490
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Acne derm a finacea

Cytat:
Napisane przez zmi Pokaż wiadomość
jeśli już gdzieś był taki wątek to przepraszam

ale chciałam spytać czym te dwa preparaty się różnią (oprócz ceny?

byłam u dermatologa i przepisała mi własnie Finacee, ale jak zobaczyłam skład to sobie przypomniałam że sama kiedyś sobie kupiłam acne derm, z tym że z tego co pamiętam on był gdzies o połowę tańszy
Kiedy lepiej stosować finacee, a kiedy acne derm? i jaka pomiędzy nimi jest różnica?
Acne-Derm ma postać kremu, stężenie kwasu azelainowego wynosi 20%. Finacea to żel 15% produkowany przez tę samą firmę co Skinoren (Intendis GMBH), oba preparaty mają niemal identyczny skład.

Skinoren 15%, żel 30 g
glikol propylenowy, polisorbat 80, lecytyna sojowa, karbomery, triglicerydy nasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha, sodu wodorotlenek, disodu edetynian, kwas benzoesowy, woda oczyszczona.

Finacea 15%, żel 30 g
glikol propylenowy, polisorbat 80, lecytyna, triglicerydy nasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha, karbomer 980, sodu wodorotlenek, disodu edetynian, kwas benzoesowy, woda oczyszczona.


Wątek Finacei na Dermatologii:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=472940

Porównanie Acne-Dermu i Skinorenu:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=50613
Możesz też przeszukać niniejszy wątek (wpisz "Skinoren").

Kwas azelainowy a naczynka. Co skuteczniejsze: żel czy krem?
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...5#post38458885

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-08-23 o 11:09
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-05, 13:52   #4491
kapa1234
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 30
Dot.: ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20%

Witam, Drogie Panie mam pytanie...

Otóż w zimię trochę się eksperymentowało aby pozbyć się przebarwień z czoła i teraz zaczyna wychodzić słoneczko i chciałbym się dobrze zabezpieczyć

Otóż tak, stosowałem Atredemr, Retin A, i od około miesiąca nie mam kontakty z retinodiami... Zostały mi dorbne zmiany na czole, do tego też się zdzaży że coś wyskoczy i zacząłem stosować AD aby dopełnić efekt jednolitego kolory skóry.
Wracając do tematu, czy krem Iwostin, Rosacin, Krem na dzień łagodzący skórę z trądzikiem różowatym SPF 15, nadaję się na taką pogodę ? włacznie z latem ? na plażę wiadomo coś mocniej chroniącego...

Dodam że jest on dla mnie bardzo dobry gdyż mam jeszcze delikatne rumienie na policzkach i ten krem ładnie wyrównuję mi koloryt.
Słońca unikam cały czas, zwłaszcza latem. I czy przy tym mogę przez jeszcze ok. 2 miesiące stosować regularnie AD i ten Iwostin ? bez obaw o podrażnienie słońcem ?
kapa1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-05, 16:22   #4492
neusia83
Rozeznanie
 
Avatar neusia83
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 527
Dot.: ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20%

Dziewczyny co wybrać na zaskorniki. Zastanawiam się nad acne derm ale boję się żę może być za mocny. Albo effaclar k lub pharmaceris T z 10% kwasem migdałowym ale tu obawiam się żę mogą sobie nie poradzić. Proszę doradzić coś. Ja wiem że każda reaguje inaczej ale chciałabym poznać wasze opinię.
neusia83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-05, 17:20   #4493
viwki
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 996
Dot.: ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20%

Cytat:
Napisane przez kapa1234 Pokaż wiadomość
Witam, Drogie Panie mam pytanie...

Otóż w zimię trochę się eksperymentowało aby pozbyć się przebarwień z czoła i teraz zaczyna wychodzić słoneczko i chciałbym się dobrze zabezpieczyć

Otóż tak, stosowałem Atredemr, Retin A, i od około miesiąca nie mam kontakty z retinodiami... Zostały mi dorbne zmiany na czole, do tego też się zdzaży że coś wyskoczy i zacząłem stosować AD aby dopełnić efekt jednolitego kolory skóry.
Wracając do tematu, czy krem Iwostin, Rosacin, Krem na dzień łagodzący skórę z trądzikiem różowatym SPF 15, nadaję się na taką pogodę ? włacznie z latem ? na plażę wiadomo coś mocniej chroniącego...

Dodam że jest on dla mnie bardzo dobry gdyż mam jeszcze delikatne rumienie na policzkach i ten krem ładnie wyrównuję mi koloryt.
Słońca unikam cały czas, zwłaszcza latem. I czy przy tym mogę przez jeszcze ok. 2 miesiące stosować regularnie AD i ten Iwostin ? bez obaw o podrażnienie słońcem ?
ważne żeby miec dobry i stabilny filtr
jak ATREderrm poradzil sobie z przebarwieniami u ciebie?
viwki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-05, 23:29   #4494
kapa1234
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 30
Dot.: ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20%

powiem tak, Atredermu użyłęm dosłownie 3 razy, plan miałem na całą zimę ale zaszły pewne "zmiany" i musiałem wychodzić do ludzi a po Atredermie uważam to za niemożliwe

2 dni Atre i mega łuszczenie, bez wysypu, nawilżanie i ładnie się goi, potem stosowałem jeszcze 2 razy ale tylko raz smarowałem i łuszczenie mizerne...
Do tego czasu czyli od paź- do teraz, byłem jeszcze z 4 razy u kosmetyczki (lekka mikro, oczyszczanie, piling z kwasem), i potem też użyłem Retin A i uważam że lepiej podziałało bo łuszczenie było słabsze i można z nim wyjść do ludzi
Na podstawie tych obserwacji, na tą chwilę wróciłbym do Atredermu ale w stężeniu 0,025%, gdyż Retin A może zapychać no ale zima się skończył trzeba wybrać łagodniejsze środki żeby Sb jeszcze większych problemów nie narobić
Od teraz do nie wiem kiedy xD stosuję ciągle (będę się starał min 5 razy na tyg) stosować AD i zobaczymy czy jakiś efekt się pojawi


Ogólnie mogę Ci powiedzieć iż łuszczenie jak dla mnie to jest najlepszy sposób na przebarwienia chodziłem na zabiegi z kwasami, piligni, kremy itp Ale jak skóra schodzić nie zacznie to przebarwienia te wszystkie zabiegi mało ruszają... Teraz jeszcze wyczytałem nowinkę i nie wiem czy się nie wybiorę na PIJAWKI xD ponoć rewelacyjnie działają na stan skóry i ogólnie na samopoczucie
kapa1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-06, 00:37   #4495
wspaniala
Zakorzenienie
 
Avatar wspaniala
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 6 191
Dot.: ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20%

Cytat:
Napisane przez kapa1234 Pokaż wiadomość
powiem tak, Atredermu użyłęm dosłownie 3 razy, plan miałem na całą zimę ale zaszły pewne "zmiany" i musiałem wychodzić do ludzi a po Atredermie uważam to za niemożliwe

2 dni Atre i mega łuszczenie, bez wysypu, nawilżanie i ładnie się goi, potem stosowałem jeszcze 2 razy ale tylko raz smarowałem i łuszczenie mizerne...
Do tego czasu czyli od paź- do teraz, byłem jeszcze z 4 razy u kosmetyczki (lekka mikro, oczyszczanie, piling z kwasem), i potem też użyłem Retin A i uważam że lepiej podziałało bo łuszczenie było słabsze i można z nim wyjść do ludzi
Na podstawie tych obserwacji, na tą chwilę wróciłbym do Atredermu ale w stężeniu 0,025%, gdyż Retin A może zapychać no ale zima się skończył trzeba wybrać łagodniejsze środki żeby Sb jeszcze większych problemów nie narobić
Od teraz do nie wiem kiedy xD stosuję ciągle (będę się starał min 5 razy na tyg) stosować AD i zobaczymy czy jakiś efekt się pojawi


Ogólnie mogę Ci powiedzieć iż łuszczenie jak dla mnie to jest najlepszy sposób na przebarwienia chodziłem na zabiegi z kwasami, piligni, kremy itp Ale jak skóra schodzić nie zacznie to przebarwienia te wszystkie zabiegi mało ruszają... Teraz jeszcze wyczytałem nowinkę i nie wiem czy się nie wybiorę na PIJAWKI xD ponoć rewelacyjnie działają na stan skóry i ogólnie na samopoczucie
to jest watek o ACNE DERM, a nie atredermie.
wspaniala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-06, 09:30   #4496
ReExtender
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 128
Dot.: ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20%

da się zrobic wyższe stężenie niż 20%?? Mozna gdzies kupic kwas w postaci proszkowej by samemu tworzyc moc kwasu?
ReExtender jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-08, 07:12   #4497
kapa1234
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 30
Dot.: ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20%

Cytat:
Napisane przez wspaniala Pokaż wiadomość
to jest watek o ACNE DERM, a nie atredermie.
Wiemy, lecz te produkty są podobne i w tamtych wątkach też są rozmowy o AD

Mam pytanko, czy AD ma jakiś termin po otwarciu ? w którym trzeba go wykorzystać ? mam otwartą tubkę już jakieś 2 miesiące, i kiedy teraz stosuję zauważam podrażnienie...

I macie może jakiś dobry krem, na noc w przerwie po AD, coś regenerującego, z witaminami ? cena nie gra większej roli, do tej pory używałem Dermogal A+E, leszcze skóra mi się przetłuszcza w ciągu dnia i się zastanawiam czy mogę go używać ?
Wyczytałem coś takiego : http://www.laroche-posay.pl/produkty...-B5-p6220.aspx
jak myślicie ?
kapa1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-09, 16:51   #4498
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20%

Cytat:
Napisane przez kapa1234 Pokaż wiadomość
Wiemy, lecz te produkty są podobne i w tamtych wątkach też są rozmowy o AD
Nie, są to zupełnie różne preparaty, zawierające różne substancje czynne. Proszę się trzymać tematu.

Cytat:
Napisane przez kapa1234 Pokaż wiadomość
Mam pytanko, czy AD ma jakiś termin po otwarciu ? w którym trzeba go wykorzystać ? mam otwartą tubkę już jakieś 2 miesiące, i kiedy teraz stosuję zauważam podrażnienie...
6 miesięcy od otwarcia.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-15, 17:25   #4499
tekanan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 57
Dot.: ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20%

Jeśli chodzi o acne-derm to mogę śmiało polecić tym, którzy zmagają się z przebarwieniami potrądzikowymi, ale nie liczyłbym na działanie przeciwtrądzikowe
U mnie sprawdził się działając na przebarwienia, ale co mi po tym, jeśli ciągle na twarzy pojawia się coś nowego?
Mogę pomóc gdy ktoś zastanawia się na ile wystarcza tubka. U mnie było to tak:
1 tubka: 05.03.12
2 tubka: 01.04.12
3 tubka: 27.04.12
4 tubka: 02.06.12
Stosowany codziennie daje ładne efekty. Pomijając stopniową redukcję przebarwień, sprawia, że skóra nabiera ładnego, zdrowego koloru
tekanan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-16, 08:14   #4500
lipss
Zadomowienie
 
Avatar lipss
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 726
Dot.: ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20%

Ja już jestem po pierwszej tubce Acne derm, stosuje go raz na 2 dni ( na zmianę z differinem a od 2 tygodni z epiduo). Pryszcze już się u mnie praktycznie nie pojawiają, pory są lepiej oczyszczone a plamy potrądzikowe powoli znikają. Wiem że duża częśc to zasługa ratinoidu ale Acne derm fajnie wybiela te zmiany.

Teraz musze się zaopatrzyc w jakiś filtr bo słońce się będzie coraz bardziej zza chmur wychylać.
__________________
wymiana
lipss jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-22 11:09:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:34.