Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II - Strona 53 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-08-24, 17:24   #1561
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Odp: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
A masz moze jego sklad?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
na opakowaniu skład jest jakoś dziwnie wypisany, z podziałem na składniki aktywne i nieaktywne, a te ostatnie rozpisane są alfabetycznie

natomiast na stronie znalazłam:
Składniki aktywne: Active Ingredients: Avobenzone (3%), Homosalate (10%), Octisalate (5%), Octocrylene (2.8%), Oxybenzone (6%)

Skład: Water, Butyloctyl Salicylate, Styrene Acrylates Copolymer, Silica, Diethylhexyl 2,6-Naphthalate, VP Hexadecene Copolymer, Dimethicone, Ethylhexyl Glycerin, Caprylyl Methicone, Phenoxyethanol, Ethylhexyl Stearate, BHT, Glyceryl Stearate, PEG 100 Stearate, Trideceth 6, Behenyl Alcohol, Trimethyl Siloxysilicate, Sodium Polyacrylate, Xanthan Gum, Disodium EDTA, Methylparaben, Iodopropynyl Butylcarbamate, Propylparaben, Ethylparaben, Fragrance

__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-24, 17:27   #1562
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Odp: Dot.: Odp: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Iclosemyeyes Pokaż wiadomość
na opakowaniu skład jest jakoś dziwnie wypisany, z podziałem na składniki aktywne i nieaktywne, a te ostatnie rozpisane są alfabetycznie

natomiast na stronie znalazłam:
Składniki aktywne: Active Ingredients: Avobenzone (3%), Homosalate (10%), Octisalate (5%), Octocrylene (2.8%), Oxybenzone (6%)

Skład: Water, Butyloctyl Salicylate, Styrene Acrylates Copolymer, Silica, Diethylhexyl 2,6-Naphthalate, VP Hexadecene Copolymer, Dimethicone, Ethylhexyl Glycerin, Caprylyl Methicone, Phenoxyethanol, Ethylhexyl Stearate, BHT, Glyceryl Stearate, PEG 100 Stearate, Trideceth 6, Behenyl Alcohol, Trimethyl Siloxysilicate, Sodium Polyacrylate, Xanthan Gum, Disodium EDTA, Methylparaben, Iodopropynyl Butylcarbamate, Propylparaben, Ethylparaben, Fragrance

Dziękuje

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-24, 18:42   #1563
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Iclosemyeyes Pokaż wiadomość
do mnie właśnie wczoraj przyszedł ten filtr z Neutrogeny, nałożyłam go dzisiaj i też jestem pozytywnie zaskoczona tym wchłanianiem

skórę mam matową po 5 minutach od nałożenia, poza tym zero bielenia, smug, nakłada się szybko i łatwo (nie tak jak szpachla LRP żel-krem ). Tego filtru w ogóle nie widać i nie czuć, jest fenomenalny. Jestem zakochana i żałuję że tak późno zdecydowałam się go kupić i męczyłam się pół wakacji z Ziają 'matującą'.
Mam nadzieję, ze przy dłuższym stosowaniu i Tobie będzie służył Ja na razie jadę na Biore, bo jest mniejszy I jeszcze bardziej matowy, wo gole, jakbym filtra nie maiła, nie, przepraszam, jakbym niczego nie miała na twarzy, nawet lekkiej emulsji
Co do neutrogeny; możliwe, że w przyszłym roku zaopatrzę się w tę duża pojemność, cobym mogła stosować zarówno na twarz jak i ciało. Pomyślę nawet o wyższej ochronie.
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-24, 19:02   #1564
Brendii
Raczkowanie
 
Avatar Brendii
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 33
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Ja ze swojej strony mogę gorąco polecić Neutrogenę Ultra sheer lub Biore Aqua rich. [/COLOR]
a możesz stronę z której nautrogenę zamówiłaś? Bo mam problem żeby znaleść

chimay, szczerze mówiąc właśnie na antka patrzyłam, ale chyba muszę kontynuować poszukiwania
Brendii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-24, 19:09   #1565
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, ze przy dłuższym stosowaniu i Tobie będzie służył Ja na razie jadę na Biore, bo jest mniejszy I jeszcze bardziej matowy, wo gole, jakbym filtra nie maiła, nie, przepraszam, jakbym niczego nie miała na twarzy, nawet lekkiej emulsji
Co do neutrogeny; możliwe, że w przyszłym roku zaopatrzę się w tę duża pojemność, cobym mogła stosować zarówno na twarz jak i ciało. Pomyślę nawet o wyższej ochronie.


a gdzie kupujesz Biore, bo na allegro nie widzę?
ja neutrogenę kupiłam malutką, 29 ml i chyba po jakimś tygodniu testów( żeby upewnić się że nie zapycha) zamówię więcej
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-24, 19:23   #1566
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Iclosemyeyes Pokaż wiadomość


a gdzie kupujesz Biore, bo na allegro nie widzę?
ja neutrogenę kupiłam malutką, 29 ml i chyba po jakimś tygodniu testów( żeby upewnić się że nie zapycha) zamówię więcej
Na ebayu Też mam właśnie tę pojemność i mi w zupełności teraz wystarczy, bo mam jeszcze Biore i skin79, a lato mija powoli
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-25, 12:36   #1567
Alioth
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 224
Dot.: Odp: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Iclosemyeyes Pokaż wiadomość
na opakowaniu skład jest jakoś dziwnie wypisany, z podziałem na składniki aktywne i nieaktywne, a te ostatnie rozpisane są alfabetycznie

natomiast na stronie znalazłam:
Składniki aktywne: Active Ingredients: Avobenzone (3%), Homosalate (10%), Octisalate (5%), Octocrylene (2.8%), Oxybenzone (6%)

Skład: Water, Butyloctyl Salicylate, Styrene Acrylates Copolymer, Silica, Diethylhexyl 2,6-Naphthalate, VP Hexadecene Copolymer, Dimethicone, Ethylhexyl Glycerin, Caprylyl Methicone, Phenoxyethanol, Ethylhexyl Stearate, BHT, Glyceryl Stearate, PEG 100 Stearate, Trideceth 6, Behenyl Alcohol, Trimethyl Siloxysilicate, Sodium Polyacrylate, Xanthan Gum, Disodium EDTA, Methylparaben, Iodopropynyl Butylcarbamate, Propylparaben, Ethylparaben, Fragrance

Oxybenzone to jeden z tych nie najbezpieczniejszych filtrow - akumuluje sie w organizmie i moze wplywac na gospodarke hormonalna.
Alioth jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-25, 13:43   #1568
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Odp: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Alioth Pokaż wiadomość
Oxybenzone to jeden z tych nie najbezpieczniejszych filtrow - akumuluje sie w organizmie i moze wplywac na gospodarke hormonalna.
czytałam analizę składu tego filtra na stronce ewg.org i jestem świadoma tych wszystkich zagrożeń
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-25, 18:56   #1569
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Brendii Pokaż wiadomość
chimay, szczerze mówiąc właśnie na antka patrzyłam, ale chyba muszę kontynuować poszukiwania
Może to kwestia osobnicza i u innych byłoby lepiej, faktem jest że moja skóra bardzo źle znosi filtry, zwłaszcza jako grubszą warstwę. Byłam tydzień temu w górach, więc odpuściłam sobie makijaż. Nałożyłam resztkę z próbki już niedostępnego Vichy 50 matującego, chciałam go tylko trochę zmatowić pudrem jedwabnym Hauschki i oczywiście zaraz porobiły się białe, zwarzone placki. Nawet nie ma mowy, żebym na taki filtr położyła cokolwiek z kolorówki.
Martwi mnie to, bo jedyne co utrzymuje moją skórę w dość dobrej formie to Glyco-A i nie potrafię go całkiem odstawić latem. Więc powinnam się filtrować, ale nie jestem w stanie takiego filtra zmatowić ani połączyć z makijażem, więc wyglądam źle. No i mam do wyboru: mieć twarz i szyję pełną pryszczy albo wyglądać jak zombie wysmarowane smalcem. I want more
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-25, 20:20   #1570
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Odp: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

A dosypywanie filtrow mineralnych do pudrow/ podkladu mineralnego czy cos?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-26, 13:34   #1571
mikasa5
Zadomowienie
 
Avatar mikasa5
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 520
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Iclosemyeyes Pokaż wiadomość
do mnie właśnie wczoraj przyszedł ten filtr z Neutrogeny, nałożyłam go dzisiaj i też jestem pozytywnie zaskoczona tym wchłanianiem

skórę mam matową po 5 minutach od nałożenia, poza tym zero bielenia, smug, nakłada się szybko i łatwo (nie tak jak szpachla LRP żel-krem ). Tego filtru w ogóle nie widać i nie czuć, jest fenomenalny. Jestem zakochana i żałuję że tak późno zdecydowałam się go kupić i męczyłam się pół wakacji z Ziają 'matującą'.

A jak trzyma się makijaż na tym filtrze? A w szczególności minerały?

Cytat:
Napisane przez Brendii Pokaż wiadomość
Ja nie umiem zaaplikować podkładu mineralnego na filtry bo dla mnie wychodzi mi maska. Mój sposób to - po nałożeniu filtra (ducray melascreen) pierw delikatnie opruszam twarz pudrek bambusowym (lub perłowym) z BU a potem nakładam wymieszany bambusowy i mineralnym. Nie daje to mocnego krycia ale zawsze przebarwienia są troche mniej widoczne a efekt wychodzi naturalny i wytrzymuje praktycznie cały dzień.
Spróbuj może w ten sposób: po nałożeniu filtra odczekaj ok. 15 min, nałożyć ew.korektor, potem raczej porządnie przypudrować pudrem bambusowym, spryskać pędzel wodą termalną/hydrolatem i nakładać podkład na twarz, ale robiąc "stempelki", bez tych ruchów okrężnych. Parę cienkich warstw, spryskać twarz hydrolatem i na koniec bambus.
Używam filtra Ziaja "matująca" , nakładam go przepisową ilość, po której mam cudowny smalec na twarzy, robię w ten sposób i makijaż trzyma się ok.7 h
__________________
wymiana

Edytowane przez mikasa5
Czas edycji: 2013-08-26 o 13:40
mikasa5 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-26, 15:45   #1572
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez mikasa5 Pokaż wiadomość
A jak trzyma się makijaż na tym filtrze? A w szczególności minerały?
U mnie bardzo dobrze i dodam, że właśnie minerałów używam. Na LRP kremożelu schodziło brzedko po pewnym czasie, plamy się robiły i skóra wyglądała trochę jak tynk, była jakby ściągnięta i przesuszona... A tu wszystko sie dobrze trzyma Choć i w tym przypadku, ja przynajmniej, muszę zadbać o poprawne nawilżenie.
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-26, 16:00   #1573
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez mikasa5 Pokaż wiadomość
A jak trzyma się makijaż na tym filtrze? A w szczególności minerały?



Spróbuj może w ten sposób: po nałożeniu filtra odczekaj ok. 15 min, nałożyć ew.korektor, potem raczej porządnie przypudrować pudrem bambusowym, spryskać pędzel wodą termalną/hydrolatem i nakładać podkład na twarz, ale robiąc "stempelki", bez tych ruchów okrężnych. Parę cienkich warstw, spryskać twarz hydrolatem i na koniec bambus.
Używam filtra Ziaja "matująca" , nakładam go przepisową ilość, po której mam cudowny smalec na twarzy, robię w ten sposób i makijaż trzyma się ok.7 h
makijaż trzyma się super, wróciłam do domu po prawie 10 h od malowania się i ciągle mat, a puder, brązer, róż na swoim miejscu niestety minerałów nie używam
Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
U mnie bardzo dobrze i dodam, że właśnie minerałów używam. Na LRP kremożelu schodziło brzedko po pewnym czasie, plamy się robiły i skóra wyglądała trochę jak tynk, była jakby ściągnięta i przesuszona... A tu wszystko sie dobrze trzyma Choć i w tym przypadku, ja przynajmniej, muszę zadbać o poprawne nawilżenie.
trzyma się pięknie
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-26, 16:18   #1574
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Odp: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
A dosypywanie filtrow mineralnych do pudrow/ podkladu mineralnego czy cos?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Do tej pory liczyłam głównie na marną bo marną, ale jednak jakąś ochronę dawaną przez podkład mineralny. Jakiś czas temu czytałam o bazie UV z kolorówki i Twój post mi o niej przypomniał. Dzięki
Chyba będę kombinować
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-26, 19:39   #1575
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Odp: Dot.: Odp: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Do tej pory liczyłam głównie na marną bo marną, ale jednak jakąś ochronę dawaną przez podkład mineralny. Jakiś czas temu czytałam o bazie UV z kolorówki i Twój post mi o niej przypomniał. Dzięki
Chyba będę kombinować
A spoko kombinuj, kombinuj w koncu sie uda

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-28, 14:01   #1576
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Re: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Jakby ktos byl zainteresowany - nabylam nowa Anesse PA++++ i po pierwszych testach jestem zachwycona. Wchlania sie idealnie, nie tlusci (ani nie matuje), nie ma tepej konsystencji ani nic w tym stylu, wydaje sie nie wysuszac...
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-28, 17:39   #1577
biale_wino
Przyczajenie
 
Avatar biale_wino
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 2
Dot.: Re: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Hej. Przede mną zakup pierwszego filtra do twarzy,a po dłuższym przekopywaniu tematów filtrowych postanowiłam się zarejestrować. Niestety nie jest to takie proste jak myślałam, oferty firm ciągle się zmieniają i starsze posty nie pokrywają się z nimi, a składów kosmetyków nie jestem sama w stanie rozszyfrować.
Szukam filtra, z którym mogłabym używać zwykłych pudrów itp, póki co szkoda mi wyrzucać to co mam. Mam też pytanie czy mogłabym posmarować się najpierw tym kremem: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ra-wersja.html odczekać i nałożyć filtr. Ten krem zaleciła mi dermatolog, niestety gdy u niej byłam nie miałam jeszcze tak poważnych filtrowych planów i nie spytałam się co i jak, a do nastepnęj wizyty jeszcze sporo czasu.
Może ktoś potrafiłby coś doradzić?

Edytowane przez biale_wino
Czas edycji: 2013-08-28 o 17:40
biale_wino jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-28, 18:38   #1578
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Re: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez biale_wino Pokaż wiadomość
Hej. Przede mną zakup pierwszego filtra do twarzy,a po dłuższym przekopywaniu tematów filtrowych postanowiłam się zarejestrować. Niestety nie jest to takie proste jak myślałam, oferty firm ciągle się zmieniają i starsze posty nie pokrywają się z nimi, a składów kosmetyków nie jestem sama w stanie rozszyfrować.
Szukam filtra, z którym mogłabym używać zwykłych pudrów itp, póki co szkoda mi wyrzucać to co mam. Mam też pytanie czy mogłabym posmarować się najpierw tym kremem: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ra-wersja.html odczekać i nałożyć filtr. Ten krem zaleciła mi dermatolog, niestety gdy u niej byłam nie miałam jeszcze tak poważnych filtrowych planów i nie spytałam się co i jak, a do nastepnęj wizyty jeszcze sporo czasu.
Może ktoś potrafiłby coś doradzić?
To zależy, czego oczekujesz od tego filtra i jaką masz cerę. Jeśli zależy Ci na maksymalnej ochronie, to wybierasz SPF 50 i PPD około 20 i więcej, wtedy szukasz głównie wśród filtrów aptecznych. Są to głównie filtry chemiczne, chociaż są też mineralne wyjątki, to zawsze jest zaznaczone w nazwie.
Jeśli masz tłustą/mieszaną cerę to wybór jest dość okrojony, filtry zazwyczaj są dość tłuste i cięższe od kremów, poza tym smaruje się je grubszą warstwą.
Ten krem możesz stosować pod filtr, pod warunkiem że w ogóle będzie Ci on potrzebny. Niektórzy nie używają niczego pod filtr, niektórzy nie mogą (przy tłustej cerze), bo całość spływa z twarzy.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-28, 19:06   #1579
biale_wino
Przyczajenie
 
Avatar biale_wino
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 2
Dot.: Re: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Jeśli masz tłustą/mieszaną cerę to wybór jest dość okrojony, filtry zazwyczaj są dość tłuste i cięższe od kremów, poza tym smaruje się je grubszą warstwą.
Niestety mam mieszaną cerę i dopiero się okaże jak zareaguje ona na filtr, czy nie pogorszy to jej stanu. Zależy mi na wysokiej ochronie, więc jakaś '50', ale przed pójściem do apteki chciałam mieć jakiekolwiek rozeznanie w temacie, ponieważ nie wiem czy pani w aptece będzie potrafiła mi doradzić.
Natknęłam się na posty, w których filtr Avene był polecany jako ten, z którym można łączyć różne kolorowe specyfiki, jednak dalej okazało się, że firma zmieniła skład. W tej kategorii też polecał ktoś firmę Ducray.
biale_wino jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-28, 20:39   #1580
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Re: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez biale_wino Pokaż wiadomość
Niestety mam mieszaną cerę i dopiero się okaże jak zareaguje ona na filtr, czy nie pogorszy to jej stanu. Zależy mi na wysokiej ochronie, więc jakaś '50', ale przed pójściem do apteki chciałam mieć jakiekolwiek rozeznanie w temacie, ponieważ nie wiem czy pani w aptece będzie potrafiła mi doradzić.
Natknęłam się na posty, w których filtr Avene był polecany jako ten, z którym można łączyć różne kolorowe specyfiki, jednak dalej okazało się, że firma zmieniła skład. W tej kategorii też polecał ktoś firmę Ducray.
ja polecałam ducraya
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-29, 11:11   #1581
Celine5
Raczkowanie
 
Avatar Celine5
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 325
GG do Celine5
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Witajcie. Pomożcie mi kochane przeanalizowac skład nowej formuły Avene Sun SPF50+ Spray ochronny 200ml Chciałabym go używac na twarz

Edytowane przez Celine5
Czas edycji: 2017-04-20 o 22:43
Celine5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-29, 15:21   #1582
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Przeanalizować pod jakim względem?
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-29, 19:09   #1583
Celine5
Raczkowanie
 
Avatar Celine5
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 325
GG do Celine5
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Czy nie bedzie zapychał. Czy daje własciwą ochrone UA i UB i jak bedzie wspołgrał z kolorowka -podkładem I czy w istocie zawiera antyoksydanty?

Edytowane przez Celine5
Czas edycji: 2013-08-29 o 19:14
Celine5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-29, 20:09   #1584
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Pod względem zapychania to nie wiem. Nie znam komogennych składników. Natomiast jeśli chodzi o filtry to widzę najpierw tinosorb m (UVA-B, stabilizuje Parsol), tinosorb s (UVA-B, stabilizuje Parsol), Diethylhexyl Butamido Triazone (UVB), Parsol (UVA). Właśnie tinosorby są jednymi z pewniejszych filtrów. Teoretycznie stabilizatory są (i to 2) nad Parsolem więc z kolorówką powinno być okej. Natomiast czy będzie dobrze się trzymał. To jest filtr w sprayu a z nimi nie miałam styczności. Nie mam też takich kompetencji by wyczytać to z składu.
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-29, 21:11   #1585
Inspire
Kuźnia inspiracji
 
Avatar Inspire
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 30 455
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Mogę powiedzieć tyle o zapychaczu, czyli Capric/Caprylic Trigliceryde, który zapchać może, niektórych ponoć zapycha też gliceryna, ale raczej nie powinna tutaj.
__________________
Recenzuję w KWC
i na rossnecie


WYMIANA
Inspire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-29, 22:10   #1586
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Ja od siebie i po własnych doświadczeniach mogę powiedzieć, że przy tak wysokiej ochronie raczej ciężko o to, aby uniknąć zapychania, ale to zawsze kwestia indywidualna i nikt nie da stuprocentowej gwarancji.
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-30, 09:35   #1587
Celine5
Raczkowanie
 
Avatar Celine5
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 325
GG do Celine5
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dziękuję za odpowiedz dziewczyny
Celine5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-30, 11:14   #1588
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Ja ze swojej strony mogę gorąco polecić Neutrogenę Ultra sheer lub Biore Aqua rich. Jestem w szoku, że filtr o tak wysokiej ochronie wchłania sie do matu, nie smużąc i nie ściągając, jak to było w przypadku LRP. Ale w drugą stronę; wydaje mi się, że przy częstym używaniu mogą wysuszyć [alkohol], więc posiadaczki cery innej niz tłusta [a może i nawet ta], powinny zapewnić sobie pod niego konkretny nawilżacz. Ale, ale... efekt W ŻYCIU nie powiedziałabym, że mam na sobie filtr i to tak wysoki [spf 55 - Neutrgena i 50 Biore.]
Aha, i zapach neutrogeny przypomina mi płyn do szyb/ do spryskiwaczy Ale ja go lubię, z tym, że ja jestem fanką wszelkich dziwnych zapachów - benzyna, pasta do butów, farba olejna...
Oba podkłady wspógrają z kolorówka?
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-30, 11:34   #1589
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Madaaa Pokaż wiadomość
Oba podkłady wspógrają z kolorówka?
Ja na filtry kładę minerały i wszystko jest w porządku Twarz matowa, nie wysuszona, nic sie nie ściera, nie tłuści. Neutrogenę jeśli nałożę w większej ilości to leciutko, ale bardzo, bieli, a w zasadzie nie tyle bieli typowo dla filtru, tylko po prostu zostaje gęściejsza warstwa, jak normalnie krem zwykły sie kładzie w większej ilości, powiedzmy Nie bardzo wiem, jak to wytłumaczyć. Natomiast Biore od razu staje się transparentny i jest, jakby go nie było
Do obu filtrów nie potrzebuję większego zmatowienia, bo ładnie wszystko trzyma i nie zaczynam się błyszczeć nawet po dłuższym czasie. Oczywiście nie mówię tu o ekstremalnych warunkach, kiedy temperatura ma trzydzieści parę stopni, bo wtedy ciężko, by cokolwiek trzymało się nienaruszone.
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-05, 16:55   #1590
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Odp: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Od kilku tygodni używam filtrów Ziaja i jestem z nich na razie bardzo zadowolona. Mogę polecić każdemu, kto szuka tanich, dobrych filtrów.

Wrzucam fragment z bloga:
Cytat:
Zastanawiasz się, którą wersję wybrać? Jeśli:
na co dzień preferujesz mocniejsze krycie wybierz wersję matującą, na którą bez problemu nałożysz swój ulubiony podkład,
szukasz produktu, który zabierzesz ze sobą na urlop wybierz wersję tonującą, która zapewni ci ochroną, ale jednocześnie wyrówna koloryt skóry i zaoszczędzi miejsce w kosmetyczce,
na co dzień preferujesz średnie krycie wybierz obie wersje i najpierw nałóż matującą, a potem tonującą.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ziaja med filtr 50+ tonujący matujący (2).jpg (74,5 KB, 22 załadowań)
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-11 13:50:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:43.