problemy z ukl. moczowym u drugiego dziecka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-22, 07:21   #1
agusia1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 342

problemy z ukl. moczowym u drugiego dziecka


witam
z pierwsza córka mielismy od malego problemy własnie z ukl. moczowym- czeste stany zapalne, bakterie w moczu, gorączki nagle. Po dwóch latach wyjasniło sie ze ma zwężoną cewkę moczową i dlatego bakterie zbierały sie w moczu, bo nie bylo prawidłowej cyrkulacji, wypływu moczu. po zabiegu wszystko wróciło do normy. teraz mamy druga córke i od niedawna ten sam problem... znow tajemnicze goraczki, zatrzymanie moczu... czy to możliwe że druga córka moze tez miec problemy z ukl. moczowym?? czy ktoras z mam miala podobne problemy z dziecmi?dziekuje za kazda wskazówke i otuche
agusia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-13, 23:33   #2
Enetha
Przyczajenie
 
Avatar Enetha
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 28
Dot.: problemy z ukl. moczowym u drugiego dziecka

Witam,
mój syn miał infekcję dróg moczowych kiedy miał skończony 1 m-c. Wylądowaliśmy wtedy w szpitalu na dwa tygodnie. Na samym początku zanim znaleźliśmy się w szpitalu pediatra nie potrafił postawić prawidłowej diagnozy. Sugerował min. alergie na: mleko, mydło do kąpieli, proszek do prania.
Objawami choroby mojego syna były wymioty oraz brak przyrostu wagi (od momentu kiedy się urodził stracił 0,5 kg). Dopiero po jakimś czasie lekarz w końcu doszedł do tego, aby wykonać badanie moczu. Gdyby nie to…, to wole nie myśleć. Zaraz popołudniu kiedy wykonano badanie dowiedzieliśmy się, że syn ma za dużo leukocytów oraz bakterii w moczu i tego samego dnia dostaliśmy skierowanie do szpitala.
Tam w czasie naszego pobytu wykonano wszystkie niezbędne badania, które wykluczyły jakiekolwiek wady wrodzone. Ponadto syn miał podawany antybiotyk.
Jak narazie choroba się nie nawraca, ale muszę uważnie obserwować synka i pilnować aby infekcja się nie powtórzyła.
agusia1 życzę Ci powodzenia, wytrwałości oraz szczególnie wiary w to, że będzie lepiej .
Nie czekaj na nic u córci tylko pędem do lekarza rodzinnego i poproś o skierowanie na badanie moczu.
Znalazłam książkę, która opisuje różne choroby wieku dziecięcego i jest tam wyszczególnione także zakażanie dróg moczowych. Jutro napiszę Ci dokładnie jak można rozpoznać infekcję układu moczowego.
Enetha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-20, 00:09   #3
Enetha
Przyczajenie
 
Avatar Enetha
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 28
Dot.: problemy z ukl. moczowym u drugiego dziecka

Więc tak:
" Pod pojęciem zakażenia dróg mozcowych rozumię się:
- zapalenie błony śluzowej cewki moczowej
- zapalenie pęcherza moczowego
- zapalenie miąższu nerek i miedniczek nerkowych
Objawy u niemowoąt i małych dzieci:
- gorączkuje
- nie chce jeśc, pije niehcętnie
- traci na wadze
- wymiotuje i ma bladożółtawy kolor skóry
U starszych dzieci:
- często chodzi do totalety
- za każdym razem oddaje tylko niewielkie ilości moczu i skarży się przy tym na bóle
- czasami ma gorączkę, jest osłabione i ogólnie czuje się źle".

Myślę, że tą informacją agusiu1 w jakiś sposób Ci pomogę, ale mam też nadzieję że inne dziewczyny które przeczytają ten wątek będą już wiedziały jak rozpoznać tą chorobę.
Pozdrawiam wszytskich , napisz agusiu1 jak z córcią.
Enetha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-20, 06:56   #4
agusia1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 342
Dot.: problemy z ukl. moczowym u drugiego dziecka

aaaaa narobiła nam i lekarce stracha.... wyszła ostatnim razem "trzydniówka" .Wciąż czekamy na zęby a po miesiącu znów jakiś katar i gorączka lekka.
Z pierwszą córka przerabialiśmy do 2 r.ż. problemy z układem moczowym - wyszła zwężona cewka moczowa, stąd ten strach przed powtórką. Teraz jest się mądrzejszym i lekarka też bardziej pilnuje. Ostatnim razem nie udalo mi sie kontrolnie pobrac moczu, ale jak bedą sie powtarzac tajemnicze gorączki to zrobię. pozdrawiam
__________________
"Kobieta nigdy nie wie czego chce, ale nie spocznie dopóki celu nie osiągnie."
agusia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-21, 00:03   #5
Enetha
Przyczajenie
 
Avatar Enetha
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 28
Dot.: problemy z ukl. moczowym u drugiego dziecka

Dobrze, że wszystko skończyło się tylko na "trzydniówce", ale uważaj na córcię, bo zakażenie układu moczowego najczęsciej ponoć występuje po wszelkich chorobach i infekcjach, więc obserwuj ją uważnie .
Pozdrawim
Enetha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-21, 07:57   #6
agusia1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 342
Dot.: problemy z ukl. moczowym u drugiego dziecka

witam ponownie,
pytałam lekarki teoretycznie jest możliwość że jedna i druga mogą mieć problemy z układem moczowym... narazie mają identyczne "ząbkowanie" tj. i jedna i druga zaczęły w tym samym czasie i identyczne przechodzą - boleśnie pozdrawiam
__________________
"Kobieta nigdy nie wie czego chce, ale nie spocznie dopóki celu nie osiągnie."
agusia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:13.