swedzaca skora glowy - jaki szampon - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-12-10, 09:26   #31
SLAYERA
Przyczajenie
 
Avatar SLAYERA
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: między Białymstokiem a Krosnem
Wiadomości: 27
Dot.: swedzaca skora glowy - jaki szampon

Ostatnio w którymś z czasopism widziałam opis szamponu Emolium. Jeśli Fitomed,szampon aloesowy i Revalid mi nie pomogą to na pewno wybiorę się do apteki po Emolium.Prawdziwe utrapienie,nie dość,że cerę mam wrażliwą i wymagającą skórę to jeszcze z szamponami problem
__________________
SLAYERA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-10, 10:16   #32
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: swedzaca skora glowy - jaki szampon

Dziewczyny, starajcie się wybierać szampony bez Sodium Laureth Sulfate/ DOdium Layryl Sulfate, bez alcohol denat i z jak najmniejsza liczbą parabenów (konserwantów). fajnym szamponem jest Bioderma Node.

Warto wybrać się do dermatologa - swędzenie może być reakcją alergiczną ale także może oznaczaś ŁZS (szukaj w FAQ).
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-10, 10:16   #33
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: swedzaca skora glowy - jaki szampon

Wypróbuj Vichy dla skóry nadwrażliwej, mój mąż może używac tylko tego, bo po wszystkich innych, nawet po dziecięcych, bez SLS-ów i Hippie strasznie się drapie.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-10, 20:45   #34
SLAYERA
Przyczajenie
 
Avatar SLAYERA
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: między Białymstokiem a Krosnem
Wiadomości: 27
Dot.: swedzaca skora glowy - jaki szampon

Aggie,w przypływie gotówki na pewno wypróbuję Vichy.
__________________
SLAYERA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-18, 15:43   #35
osiol1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1
Smile Dot.: swedzaca skora glowy - jaki szampon

dobry jest szampon siprotex tylko on jest na receptę dogi ale pomaga
osiol1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-19, 21:28   #36
despa
Zakorzenienie
 
Avatar despa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 777
GG do despa
Dot.: swedzaca skora glowy - jaki szampon

ja polecam WAX-a.

Mój problem zaczał sie po wizycie u stylisty, najpierw zaczęła mnie swędzieć skora głowy- masakrycznie- a potem zaczęły mi garściami wypadać wlosy. Ja sama używam maski -takiej, którą polecają lekarze po chemioterapii- wmasowuje ją w skórę głowy, owijam ręcznikiem -rozgrzanym -na 20 minut a potem spłukuję. Swędzenie ustało, włosy jak wypadają to jest to 3-4 włosy, a nie garście.

Wiem że ta seria ma też odżywki, serum, płynny jedwab- stricte do włosów, nie do skóry głowy i tez są opinie o nich pozytywne.

Polecałam tą maskę znajomym wszyscy są zadowoleni, dostępne są w aptekach, zarówno w saszetkach- u mnie w aptece koszt saszetki 1,50, albo w pudełeczku - koszt ok.20 zł, w dużych aptekach od 14 zł
despa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-15, 14:41   #37
ange1a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 9
Dot.: swedzaca skora glowy - jaki szampon

Cytat:
Napisane przez mech Pokaż wiadomość
Proponowałabym Fitomed, szampon z mydlnicą lekarską, ale pisałaś, że nie masz u siebie dostępu do tych kosmetyków Szkoda... a takim razie może jeszcze Physiogel.
Fitomed mydlnica lekarska. Czytałam w necie, że jest problem z dostępem. Mieszkam w małym mieście. Poszłam do pierwszej lepszej apteki zapytać. Nie mieli. Pani zadzwoniła do hurtowni, brak, do drugiej Jest i zamówiła mi na popołudnie. Także poproście w aptece, żeby dla Was go poszukali.
Pozdrawiam.

---------- Dopisano o 15:41 ---------- Poprzedni post napisano o 15:29 ----------

A co do problemu...Mnie zaczęło się okropne swędzenie i do tego krostki czerwone (bez ropy) i łupież (po drapaniu, suchy).
M A S A K R A
Poczytałam w necie, że to może jakieś ŁZS i poszłam do apteki po salicylol. Doraźnie dawał radę, ale po każdym myciu, które nie poprzedzało natłuszczenie skalpu problem wracał.
W międzyczasie okazało się, że jestem w ciąży. Więc musiałam odstawić salicylol. I zaczęłam zmieniać szampony.:
-Barwa natura- swędzenie na 2 dzień
- Joanna- swędzenie na 2 dzień,
- BabyDream swędzenie tuż po myciu OKROPNE,
-Facelle, czasem pomaga, czasem swędzi
Naczytałam się o uczuleniu na Cocamidopropyl Betaine i stwierdziłam, że swędzenie i suchy łupież do prędzej alergia niż ŁZS i kupiłam kolejny szampon bez tego składnika:
-Garnier AK, swędzenie wystąpiło i dodatkowo włosy zaraz tłuste
W akcie desperacji umyłam szarym mydłem, a mam je do talii...i było w dotyku STRASZNE. A głowa swędziała, tyle, że mniej....
Przypomniałam sobie o metodzie, która dawniej mi pomagała czyli krem nivea na skalp i płukanie w occie jabłkowym. Niestety teraz nie pomagało
Lekarz powiedział, że to hormony i że żadnego leczenia nie można stosować, wiadomo..Polecił apteczny Emolium, który mojemu bratankowi super podziałał na ciemieniuchę..A u mnie? Masakratyczne swędzenie od razu po myciu, włosy szortskie, sztywne, tłuste pod wieczór;/ Oddałam bratankowi...
Teraz umyłam Fitomed mydlnica lekarska, póki co nie swędzi skóra głowy...oby nie zaczęła wieczorem...
ange1a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-15 15:41:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:49.