Piękne ciało chcemy mieć! 5 małych i zdrowych posiłków dziennie, dieta 1000 kcal 8cz. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-07-26, 13:38   #1
meeedzik
Zakorzenienie
 
Avatar meeedzik
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 846

Piękne ciało chcemy mieć! 5 małych i zdrowych posiłków dziennie, dieta 1000 kcal 8cz.


Witamy Wszystkie Panie w naszej 8 części wątku

Ten wątek stworzony został dla kobiet które chcą schudnąć i wyglądać szczupło i atrakcyjnie.
Nasza dieta oparta jest na zdrowym jedzeniu pięciu posiłków dziennie w granicy 1000-1200 kcal.
Nie chcemy tu osób które jedzą mniej, są już bardzo chude i dążą do anoreksji. Nie tolerujemy dziewczyn które wywołują wymioty gdy za dużo zjedzą albo biorą leki przeczyszczające ( wyjątkiem są zaparcia).
My chcemy zdrowo schudnąć i wyglądać pięknie
Nikogo do niczego nie namawiamy!!!!!!!!!!! Każdy jest tu z własnej woli i tylko po to aby sobie polepszyć
Jemy prawie wszystko oprócz produktów wysokokalorycznych (np. słodycze, fast foody). Jesteśmy przeciwniczkami głodówek!!!

poprzednie wątki :

1. https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=505152
2. https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=543194
3. https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=549826
4. https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=569822
5. https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=595511
6. https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=606146
7. https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=620476

Zapraszamy do wspólnego i zdrowego odchudzania


Dieta 1000 kcal
Czy wiesz, ile kalorii ma pomidor? Kromka chleba? Twój ulubiony serek? Ta wiedza będzie ci potrzebna, jeśli zdecydujesz się na popularną dietę 1000 kcal, która polega na sumowaniu kalorii każdego zjedzonego posiłku. Wydaje się to trudne? Na szczęście możesz korzystać z portalu www.tabele-kalorii.pl, który ułatwi ci zadanie.

Stosując tę dietę, będziesz tracić na wadze w zdrowym tempie – mniej więcej 1 kg tygodniowo – i masz dużą szansę na uniknięcie efektu jojo. Jak to się dzieje, że chudniesz? Dawka 1000 kcal nie wystarcza na pokrycie potrzeb energetycznych dorosłego człowieka, dlatego organizm szybko zacznie czerpać ze zgromadzonych zapasów, czyli tłuszczyku.
Prawidłowo przygotowana dieta jest zbilansowana, to znaczy zawiera odpowiednie proporcje białek, tłuszczów i węglowodanów, a także witamin i mikroelementów. Co to oznacza? Twoje posiłki nie mogą się składać np. z samych słodyczy, nawet jeśli w sumie mają 1000 kcal. Błędem jest również jedzenie samych warzyw – dania powinny być urozmaicone.

Jak chudnąć z dietą 1000 kcal?

Krok 1

Zaprzyjaźnij się z portalem www.tabele-kalorii.pl Załóż konto i zapisuj każdy posiłek, który został przez ciebie zjedzony. Dzięki temu będziesz na bieżąco kontrolować liczbę spożywanych kalorii, a także proporcje tłuszczów, białek i węglowodanów w posiłkach. Co więcej, w raportach będziesz na bieżąco śledzić spadek wagi, a nic tak nie cieszy, jak systematycznie ubywające kilogramy!

Krok 2

Przez kilka dni zapisuj wszystkie swoje posiłki – to pozwoli Ci zorientować się, ile średnio kalorii spożywasz.

Krok 3

Zaplanuj 5 posiłków dziennie:

- I śniadanie – 200 kcal
- II śniadanie – 150 kcal
- obiad – 350 kcal
- podwieczorek – 100 kcal
- kolacja – 200 kcal

Pamiętaj, że między posiłkami powinny upłynąć mniej więcej 3 godziny. Uwaga: należy spożywać kilka mniejszych posiłków, a nie np. 2 duże, nawet jeśli w sumie mają 1000 kcal.

Krok 4

Uważaj na to, co pijesz. Wyeliminuj z diety wszelkie napoje gazowane i alkohol (jest bardzo tuczący!). Ogranicz kawę i czarną herbatę – zamiast niej wybieraj zieloną. Pij dużo niegazowanej wody – ok. 2 litry dziennie.

Krok 5

Więcej się ruszaj! Przy diecie niezbędny jest wysiłek fizyczny, ale pamiętaj, że wybrana aktywność ma być dla ciebie przyjemnością. Jeśli nie lubisz biegania, a uwielbiasz pływać, zapisz się na basen, zamiast męczyć się na bieżni. Pamiętasz, że w dzieciństwie byłaś mistrzynią skakanki? Znów zacznij skakać! Kochasz taniec? Zapisz się na salsę, taniec brzucha lub flamenco, a nawet nie zauważysz, kiedy minie czas zajęć.

Krok 6

Pamiętaj, że przy każdej diecie najważniejsze jest nastawienie! Pomyśl, dlaczego chcesz schudnąć i przypominaj sobie o tym za każdym razem, gdy będziesz mieć chwile słabości na widok czegoś baaardzo tuczącego.


Powodzenia
__________________
meeedzik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-26, 13:40   #2
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Piękne ciało chcemy mieć! 5 małych i zdrowych posiłków dziennie, dieta 1000 kca

madzia nie napisałaś że zakładasz, nei wiedziałysmy ze ejstes i zdublowany jest wątek jeden trzeba zgłosić do zamknięcia.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-26, 13:59   #3
meeedzik
Zakorzenienie
 
Avatar meeedzik
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 846
Dot.: Piękne ciało chcemy mieć! 5 małych i zdrowych posiłków dziennie, dieta 1000 kca

Nie napisałam, bo była o tym mowa ostatnio i chyba każdy wiedział o tym a jak powiedziałam że założę, to choćby się waliło i paliło słowa dotrzymuję
__________________
meeedzik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-26, 16:11   #4
monika01011986
Zakorzenienie
 
Avatar monika01011986
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Niemcy, Baden-Württemberg <3
Wiadomości: 6 411
Dot.: Piękne ciało chcemy mieć! 5 małych i zdrowych posiłków dziennie, dieta 1000 kca

Madziu dziekuje super ze zalozylas watek zdublowany watek to watek Coco. Wieczorkiem tu zajrze i napisze do moderatora.
__________________
175 cm , 29 lat

06.2010 - 85 kg

06.2011 - 57 kg

2013 - 60-62 kg
2014 - 61-65
2016 - 71 kg

aktualnie jest : 66 kg

cel : 60 kg

monika01011986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-26, 16:12   #5
heroine86
Zakorzenienie
 
Avatar heroine86
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 53 148
Dot.: Piękne ciało chcemy mieć! 5 małych i zdrowych posiłków dziennie, dieta 1000 kca

No to już nie wiem gdzie mam pisać
__________________
'Bo ja jestem Proszę Pana, z tych, co im przysłowiowa cegła na głowę spadnie w drewnianym kościele. A nawet więcej. Ja jestem z takich, co się wypie*dolą i rozbiją łeb- zanim jeszcze do tego kościoła wejdą.'
Moja dusza pachnie Tobą- Aleksandra Steć
heroine86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-26, 16:17   #6
zelka9o
Zadomowienie
 
Avatar zelka9o
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 209
Dot.: Piękne ciało chcemy mieć! 5 małych i zdrowych posiłków dziennie, dieta 1000 kca

ja też ja mówiłam od początku że Monia mówiła że założyć maja Meedzik lub murka
zelka9o jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-26, 16:19   #7
heroine86
Zakorzenienie
 
Avatar heroine86
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 53 148
Dot.: Piękne ciało chcemy mieć! 5 małych i zdrowych posiłków dziennie, dieta 1000 kca

Cytat:
Napisane przez zelka9o Pokaż wiadomość
ja też ja mówiłam od początku że Monia mówiła że założyć maja Meedzik lub murka
No to sasasa
__________________
'Bo ja jestem Proszę Pana, z tych, co im przysłowiowa cegła na głowę spadnie w drewnianym kościele. A nawet więcej. Ja jestem z takich, co się wypie*dolą i rozbiją łeb- zanim jeszcze do tego kościoła wejdą.'
Moja dusza pachnie Tobą- Aleksandra Steć
heroine86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-26, 16:32   #8
czbasia
Zakorzenienie
 
Avatar czbasia
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 3 357
Dot.: Piękne ciało chcemy mieć! 5 małych i zdrowych posiłków dziennie, dieta 1000 kca

Cytat:
Napisane przez zelka9o Pokaż wiadomość
ja też ja mówiłam od początku że Monia mówiła że założyć maja Meedzik lub murka
i ja i ja!!!!
czbasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-26, 16:33   #9
zelka9o
Zadomowienie
 
Avatar zelka9o
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 209
Dot.: Piękne ciało chcemy mieć! 5 małych i zdrowych posiłków dziennie, dieta 1000 kca

Cytat:
Napisane przez czbasia Pokaż wiadomość
i ja i ja!!!!
a jak !
zelka9o jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-26, 16:44   #10
czbasia
Zakorzenienie
 
Avatar czbasia
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 3 357
Dot.: Piękne ciało chcemy mieć! 5 małych i zdrowych posiłków dziennie, dieta 1000 kca

Kurcze fajnie to wyglada jak zawsze Monia zakladala watek! Kawał historii. Monia załóż 3 oficjalny i wszystkich pogodzi|:brz ydal:
Lece sprzatac. Bede pozniej. Mam nadzieje ze wyjasni sie juz gdzie pisac
__________________
czbasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-26, 16:50   #11
heroine86
Zakorzenienie
 
Avatar heroine86
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 53 148
Dot.: Piękne ciało chcemy mieć! 5 małych i zdrowych posiłków dziennie, dieta 1000 kca

Cytat:
Napisane przez czbasia Pokaż wiadomość
Kurcze fajnie to wyglada jak zawsze Monia zakladala watek! Kawał historii. Monia załóż 3 oficjalny i wszystkich pogodzi|:brz ydal:
Lece sprzatac. Bede pozniej. Mam nadzieje ze wyjasni sie juz gdzie pisac
__________________
No
__________________
'Bo ja jestem Proszę Pana, z tych, co im przysłowiowa cegła na głowę spadnie w drewnianym kościele. A nawet więcej. Ja jestem z takich, co się wypie*dolą i rozbiją łeb- zanim jeszcze do tego kościoła wejdą.'
Moja dusza pachnie Tobą- Aleksandra Steć
heroine86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-26, 18:12   #12
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: Piękne ciało chcemy mieć! 5 małych i zdrowych posiłków dziennie, dieta 1000 kca

Zaplatalam sie juz nie wiem sama, gdzie mam pisac.
Cytat:
Napisane przez natalkaa7522 Pokaż wiadomość
Napisałam tam dalej ale na biało.
Ach, to zwracam honor.
Widze, ze masz tumblr w podpisie. Rzucila mi sie pare razy ta nazwa w oczy, glownie na angielskojezycznych blogach o diecie i treningu. Czytalam artykuly stamtad i ogladalam zdjecia - motywujaca lektura.
Jak sie dzis zbiore na odwage to zrobie sobie zdjecie w bieliznie w lustrze hotelowym, i wrzuce wam po powrocie do domu. Na pozarcie.
Ozlopalam sie swiezego soku malinowego i ide wziac prysznic.
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-26, 18:14   #13
heroine86
Zakorzenienie
 
Avatar heroine86
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 53 148
Dot.: Piękne ciało chcemy mieć! 5 małych i zdrowych posiłków dziennie, dieta 1000 kca

Cytat:
Napisane przez paulownia Pokaż wiadomość
Zaplatalam sie juz nie wiem sama, gdzie mam pisac.
Jak każda z nas
__________________
'Bo ja jestem Proszę Pana, z tych, co im przysłowiowa cegła na głowę spadnie w drewnianym kościele. A nawet więcej. Ja jestem z takich, co się wypie*dolą i rozbiją łeb- zanim jeszcze do tego kościoła wejdą.'
Moja dusza pachnie Tobą- Aleksandra Steć
heroine86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:35.