co do skóry wrażliwej? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Dowiedz się więcej o składnikach naturalnych - forum z ekspertem.

Notka

Dowiedz się więcej o składnikach naturalnych - forum z ekspertem. Zapraszamy do zadawania pytań naszemu ekspertowi.

 
 
Narzędzia
Stary 2014-10-02, 18:41   #1
katuskowo
Raczkowanie
 
Avatar katuskowo
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: sokolniki las
Wiadomości: 45

co do skóry wrażliwej?


czego najlepiej uzywac do skóry wrazliwej skłonnej do podrażnień?
katuskowo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-06, 09:47   #2
dr Bożena Bierzniewska
Przyczajenie
 
Avatar dr Bożena Bierzniewska
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 11
Dot.: co do skóry wrażliwej?

Skóra wrażliwa to bardzo duże wyzwanie pielęgnacyjne i niestety bardzo często dochodzi do wielu błędów skutkujących powstaniem na przykład: wyprysku i podrażnienia. Podstawowy błędy pielęgnacyjne to: nieprawidłowe oczyszczanie twarzy, używanie nadmiaru kosmetyków czy testowanie różnych przypadkowych kremów. Wrażliwość skóry to nie jest to samo co reakcje uczuleniowe. W pielęgnacji skóry wrażliwej do oczyszczania najlepiej używać delikatnych mleczek i płynów micelarnych. Bardzo ważne jest zachowanie odpowiedniego stopnia nawilżenia cery wrażliwej i nigdy nie wolno zaniedbywać stosowania kremów dbających o to, aby skóra zachowywała nawodnienie. Zasada „im mniej tym lepiej” – oznacza, że należy stosować starannie dobrane kremy, nie aplikować jednocześnie produktów różnych firm i nie eksperymentować z przypadkowymi próbkami kosmetyków. Linie Odnowa Komórkowa, CellCkinCare, bioHaluron, Argan Oil to kremy, po które mogą bezpiecznie sięgać kobiety z cerą wrażliwą. Są one przebadane dermatologicznie i nie niosą istotnego ryzyka alergizacji nawet skóry wrażliwej. Osoby z cerą wrażliwą zdecydowanie powinny unikać kosmetyków z retinolem, kwasami owocowymi, silnie pachnących lub toników, peelingów, zwykłych mydeł bo składniki te mogą się przyczynić do szybkiego wysuszenia skóry i powstania reakcji jej nadwrażliwości/
dr Bożena Bierzniewska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-06, 10:46   #3
Pejsik
Raczkowanie
 
Avatar Pejsik
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 197
Dot.: co do skóry wrażliwej?

Kiedyś też to przeżywałem, częste wizyty u dermatologa, trądzik itd :S
__________________
"Sodomitą to może być byle żak, mnich, żebrak, chłop czy inny łazęga. O książętach i dostojnikach Kościoła mówimy natomiast, że w sprawach miłości cielesnej wznoszą się ponad zwyczajowe standardy kultywowane przez większość społeczności." - Ja Inkwizytor. Wieże do nieba (Jacek Piekara)
Pejsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-08, 09:43   #4
don_katarzyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 5
Dot.: co do skóry wrażliwej?

Ja tez "wyrosłam" z trądziku, choć bywało ciężko.. Teraz okazjonalnie coś pojawia się na mojej twarzy.
don_katarzyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-08, 21:55   #5
aprilla86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: dublin
Wiadomości: 106
GG do aprilla86
Dot.: co do skóry wrażliwej?

Wydaje mi się. że używać wszystkich kosmetykow z jednej lini np Pharmaceris.
__________________
.....żyj tak, jakby każdy Twój dzień miałby być ostatni...



aprilla86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-09, 13:02   #6
dr Bożena Bierzniewska
Przyczajenie
 
Avatar dr Bożena Bierzniewska
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 11
Dot.: co do skóry wrażliwej?

Cytat:
Napisane przez don_katarzyna Pokaż wiadomość
Ja tez "wyrosłam" z trądziku, choć bywało ciężko.. Teraz okazjonalnie coś pojawia się na mojej twarzy.
U wielu osób, które miały w młodości zmiany trądzikowe mimo ustąpienia typowego trądziku młodzieńczego nadal mogą pojawiać się pojedyncze zmiany zapalne, które określa się jako „trądzik przetrwały” lub „trądzik w dorosłym wieku”. Zmiany zwykle lokalizują się w dolnej części policzków, na brodzie, czasem także na szyi. Mimo, że są one pojedyncze, to mogą długo utrzymywać się, boleć i zostawiać brzydkie przebarwienia. Walka z tego typu zmianami jest bardzo trudna, a pacjentki często denerwują się ,że na ich skórze ciągle pojawiają się krosty. Osobom takim można zalecić kosmetyki o działaniu oczyszczającym – żele, peelingi, maseczki, które oczyszczają pory i przeciwdziałają powstawaniu zaskórników. Na nowe zmiany jak najszybciej trzeba aplikować preparaty punktowe typu roll-on (na przykład seria Pure Control), które hamują narastanie stanu zapalnego i jednocześnie przyspieszają redukcję zmiany. Dobrze dobrane kosmetyki mogą być bardzo pomocne w walce z problemem trądziku dorosłych i co ważne nie powodują one podrażnień ani nadmiernego wysuszenia skóry.

---------- Dopisano o 13:02 ---------- Poprzedni post napisano o 13:01 ----------

Cytat:
Napisane przez aprilla86 Pokaż wiadomość
Wydaje mi się. że używać wszystkich kosmetykow z jednej lini np Pharmaceris.
Skóra może być wrażliwa z różnych powodów – tendencji do suchości skóry związanej na przykład z atopowym zapaleniem skóry, alergii na kosmetyki, chorób takich jak trądzik różowaty, a także nieprawidłowej pielęgnacji skóry. Najgorsza jest oczywiście kombinacja czynników wynikających z choroby połączonych z nieumiejętną pielęgnacją. W przypadku obecności wyprysku, trądziku różowatego zmiany zapalne trzeba najpierw wyleczyć. Lekarz czasem zleca dodatkowa diagnostykę – na przykład testy alergiczne. W pielęgnacji należy przede wszystkim sięgać po kosmetyki o działaniu nawilżającym, do mycia delikatne żele i płyny micelarne, które nie uszkadzają bariery lipidowej. Osoby, które chcą łączyć pielęgnację z działaniem anti-aging mogą korzystać z kremów rewitalizujących zawierających bezpieczne składniki o działaniu opóźniającym starzenie skóry takie jak na przykład: komórki macierzyste pochodzenia roślinnego, olejek arganowy, kwas hialuronowy. Nadmiar kosmetyków i jednoczesne używanie wielu produktów może być niekorzystne dla cery wrażliwej. Można jednak łączyć preparaty z różnych linii, bo czasem zdarza się, że ktoś ma swój ulubiony płyn micelarny, a chce zastosować krem odżywczy z innej firmy, bo zawiera na przykład więcej składników regenerujących barierę lipidową. Kupując kosmetyk należy przeczytać skład i unikać na przykład: retinolu i kwasów owocowych, które mogą bardzo dobrze sprawdzać się dla cery trądzikowej, łojotokowej lub z cechami fotostarzenia, ale już do cery wrażliwej nie nadają się.
dr Bożena Bierzniewska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-13, 16:55   #7
come_away
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 51
Dot.: co do skóry wrażliwej?

Ja mam cere wrazliwa (po atopowym zapaleniu skory) oraz odkad pamietam tez mieszana, co wiaze sie z tradzikiem, ktory od 12. roku zycia nie ustepuje (choc jest lepiej niz kiedys). Podejrzewam, ze moja pielegnacja skory twarzy moze nie byc do konca prawidlowa (uzywam plynu micelarnego i kremu nawilzajacego na noc, a na dzien staram sie matujacego). Przed zrobieniem makijazu tez oczyszczam skore plynem micelanrym. Jednak czytalam tu wczesniej w ktorejs odpowiedzi opinie Pani Doktor, ze przy skorze wrazliwej nie powinno sie stosowac peelingow, a ja uzywam drobroziarnistego, jednak czasem jestem zmuszona uzyc gruboziarnistego, bo po tamtym, martwy naskorek nie zszedl (tak sie dzieje, kiedy przez dluzszy czas nie robie peelingu). Probowalam kiedys enzymatycznego, ale roznicy nie bylo zadnej przed i po peelingu. Zatem mam pytanie - czego powinnam uzywac do usuwania martwego naskorka?
Kosmetyki do pielegnacji twarzy raczej dobieram te z przeznaczeniem do skory wrazliwej, alergicznej, jednak do makijazu stosuje zwyczajne z drogerii, ale bez jakiegos mocnego zapachu. Nie zauwazam zadnej reakcji alergicznej od paru lat, jednak moje drugie pytanie to, czy mimo tego powinnam zmienic kosmetyki do makijazu na hipoalergiczne?

Edytowane przez come_away
Czas edycji: 2014-10-13 o 16:57
come_away jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-14, 13:58   #8
marta1204
Przyczajenie
 
Avatar marta1204
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2
Dot.: co do skóry wrażliwej?

A jakie produkty wybierać przy cerze z rozszerzonymi naczynkami? Często wiąże się ona też z wrażliwością, a do tego punktowe wypryski, jak ją oczyszczać i zapobiegać tym zmianom?
__________________
<ciach_reklama>
marta1204 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-16, 09:39   #9
dr Bożena Bierzniewska
Przyczajenie
 
Avatar dr Bożena Bierzniewska
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 11
Dot.: co do skóry wrażliwej?

Cytat:
Napisane przez come_away Pokaż wiadomość
Ja mam cere wrazliwa (po atopowym zapaleniu skory) oraz odkad pamietam tez mieszana, co wiaze sie z tradzikiem, ktory od 12. roku zycia nie ustepuje (choc jest lepiej niz kiedys). Podejrzewam, ze moja pielegnacja skory twarzy moze nie byc do konca prawidlowa (uzywam plynu micelarnego i kremu nawilzajacego na noc, a na dzien staram sie matujacego). Przed zrobieniem makijazu tez oczyszczam skore plynem micelanrym. Jednak czytalam tu wczesniej w ktorejs odpowiedzi opinie Pani Doktor, ze przy skorze wrazliwej nie powinno sie stosowac peelingow, a ja uzywam drobroziarnistego, jednak czasem jestem zmuszona uzyc gruboziarnistego, bo po tamtym, martwy naskorek nie zszedl (tak sie dzieje, kiedy przez dluzszy czas nie robie peelingu). Probowalam kiedys enzymatycznego, ale roznicy nie bylo zadnej przed i po peelingu. Zatem mam pytanie - czego powinnam uzywac do usuwania martwego naskorka?
Kosmetyki do pielegnacji twarzy raczej dobieram te z przeznaczeniem do skory wrazliwej, alergicznej, jednak do makijazu stosuje zwyczajne z drogerii, ale bez jakiegos mocnego zapachu. Nie zauwazam zadnej reakcji alergicznej od paru lat, jednak moje drugie pytanie to, czy mimo tego powinnam zmienic kosmetyki do makijazu na hipoalergiczne?
Cera z cechami atopowego zapalenia skóry czyli związaną z tym suchością i tendencją do podrażnień, a jednocześnie tłusta i trądzikowa to wyjątkowo trudne wyzwanie pielęgnacyjne. Bardzo dobrze, że do demakijażu używa Pani płynu micelarnego, bo nie narusza on bariery lipidowej naskórka i jednocześnie bardzo skutecznie oczyszcza pory. Dobór kremów jest też prawidłowy, bo faktycznie skóra łojotokowa też wymaga nawilżania. W kwestii peelingów to można czasem zastosować je, ale nie częściej niż dwa razy na tydzień. Stosowanie peelingu powinno być dość delikatne, bez mocnego tarcia skóry. Należy też pamiętać, że złuszczanie skóry, uczucie pogrubienia i szorstkości bywa też objawem tak charakterystycznego dla cer atopowych wyprysku i wtedy zastosowanie peelingu niestety może przynieść zupełnie odmienny efekt. A z moich doświadczeń zauważyłam, że kobiety bardzo często popełniają ten błąd. Najważniejsza zasada w wykonaniu peelingu jest taka, że nigdy nie może być wykonywany na podrażnioną skórę. Nie ma potrzeby, aby zmieniała Pani kosmetyki na hipoalergiczne jeśli obecne nie wywołują takich reakcji jak: obrzęk, swędzenie, zaczerwienienie skóry. Większość współczesnych kosmetyków, szczególnie tych produkowanych przez znane firmy kosmetyczne, jest przebadana pod kątem wykluczenia ryzyka alergizacji i dlatego nie należy obawiać się ich zastosowania.
dr Bożena Bierzniewska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-20, 15:50   #10
dr Bożena Bierzniewska
Przyczajenie
 
Avatar dr Bożena Bierzniewska
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 11
Dot.: co do skóry wrażliwej?

Cytat:
Napisane przez marta1204 Pokaż wiadomość
A jakie produkty wybierać przy cerze z rozszerzonymi naczynkami? Często wiąże się ona też z wrażliwością, a do tego punktowe wypryski, jak ją oczyszczać i zapobiegać tym zmianom?
Cera z rozszerzonymi naczynkami prawie zawsze jest jednocześnie wrażliwa i wymaga szczególnie starannej pielęgnacji. Jeszcze większe problemy sprawia cera z rozszerzonymi naczynkami z jednoczesną obecnością punktowych zmian zapalnych. W tych sytuacjach stosowanie preparatów na trądzik może prowadzić do nadmiernego wysuszenia skóry, a nawet powstania wyprysku. Do oczyszczania cery z rozszerzonymi naczynkami najlepiej używać płynów micelarnych. Nawilżając skórę trzeba poszukiwać produktów, które nie mają w składzie substancji takich jak: retinol lub kwasy owocowe. Lepiej kupować kremy z nawilżającym kwasem hialuronowym połączonym z witaminami, albo substratami o działaniu matującym (na przykład krem bioHyaluron pro Young). Dobrze sprawdzą się również "suche olejki", bo zapewniają one dobre nawilżenie, a jednocześnie mają działanie kojące i regenerujące skórę. Widoczne rozszerzenia naczyń nie ustąpią pod wpływem żadnego kremu i dlatego jeśli jest ich dużo najlepiej zdecydować się na ich laserowe usunięcie. W trakcie okresu zimowego do pielęgnacji skóry z rozszerzonymi naczynkami należy używać kremów zawierających lipidy zabezpieczające powierzchnię naskórka takie jak na przykład: masło shea, olejek makadamia, a w przypadku przebywania w górach nie wolno nawet zimą zapominać o kremie z wysokim filtrem uv.
dr Bożena Bierzniewska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-28, 16:59   #11
marcjanna gd
Przyczajenie
 
Avatar marcjanna gd
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 15
Dot.: co do skóry wrażliwej?

Wg mnie warto patrzeć aby produkty były hypoalergiczne, jak najmniej parabenów i konserwantów. Można sprawdzić np. sklepy internetowe z kosmetykami naturalnymi albo odwiedzić zielarnie w swoim mieście
marcjanna gd jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Dowiedz się więcej o składnikach naturalnych - forum z ekspertem.


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-28 16:59:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:21.