Sąsiad - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-06, 15:44   #1
WidzialemLisa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 22

Sąsiad


Witam,
mam sąsiada żula który pije jakieś tanie wina i te sprawy. Straszny jest z niego burak, cham i świnia.

Dzisiaj postanowił poobcinać gałęzie mojego drzewa które przechodzi za jego płot, ale nie tak żeby to przeszkadzało mu w czymkolwiek. Nie pytał o to. Przymknąłbym oko na to bo i tak miałem ja poprzycinać, a jesienią ściąć. Wiem że art. 150.KC pozwała na to ale wcześniej powinien powiedzieć wyznaczyć termin. Gałęzie w tej sytuacji są jego własnością, ale on mi je przerzucił za płot łamiąc w ten sposób pomidory mojej matki.

Co w tej sytuacji mogę zrobić? Zna się ktoś na tym? Ratujcie!
WidzialemLisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 18:12   #2
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Sąsiad

Cytat:
Napisane przez WidzialemLisa Pokaż wiadomość
Witam,
mam sąsiada żula który pije jakieś tanie wina i te sprawy. Straszny jest z niego burak, cham i świnia.

Dzisiaj postanowił poobcinać gałęzie mojego drzewa które przechodzi za jego płot, ale nie tak żeby to przeszkadzało mu w czymkolwiek. Nie pytał o to. Przymknąłbym oko na to bo i tak miałem ja poprzycinać, a jesienią ściąć. Wiem że art. 150.KC pozwała na to ale wcześniej powinien powiedzieć wyznaczyć termin. Gałęzie w tej sytuacji są jego własnością, ale on mi je przerzucił za płot łamiąc w ten sposób pomidory mojej matki.

Co w tej sytuacji mogę zrobić? Zna się ktoś na tym? Ratujcie!
Pozbierać gałęzie i porozmawiac z sąsiadem.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 18:33   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Sąsiad

Zadbać, aby TWOJE gałęzie nie przechodziły na jego działkę.

Stało się, nic nie zrobisz.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 19:53   #4
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Sąsiad

Trudno będzie prowadzić z takim człowiekiem jakiekolwiek rzeczowe rozmowy o tym, jakie zasady w tej materii określa prawo. Pozostaje ci próbować wyjaśniać i mieć nadzieję, że następnym razem nie zadziała tak radykalnie. A póki co sprawdź czy jeszcze jakieś gałęzie nie przedostają się na jego posesję, bo gotów znowu je ściąć i przerzucić łamiąc to, co rośnie w pobliżu ogrodzenia.
Ja mam problem w drugą stronę - to sąsiad burak sadzi bez przerwy leszczyny tuż przy płocie. Niektóre urosły już do sporych rozmiarów, zacieniają działkę i przerastają korzeniami i też obmyślam plan na to, jak się ich pozbyć tak, by było zgodnie z prawem i by nie rozwścieczyć gościa, bo gotów się mścić przez lata.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 20:32   #5
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Sąsiad

a co odszkodwania chcesz jakies od buraka pijaka, ktory pewnie kazdy grosik na % przeznacza?

Nie zaczynaj bez potrzeby z takimi ludzmi-wiele nie uzyskasz, a tylko sobie nerwy zmarnujesz
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-07, 08:07   #6
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Sąsiad

Cytat:
Napisane przez WidzialemLisa Pokaż wiadomość
Witam,
mam sąsiada żula który pije jakieś tanie wina i te sprawy. Straszny jest z niego burak, cham i świnia.

Dzisiaj postanowił poobcinać gałęzie mojego drzewa które przechodzi za jego płot, ale nie tak żeby to przeszkadzało mu w czymkolwiek. Nie pytał o to. Przymknąłbym oko na to bo i tak miałem ja poprzycinać, a jesienią ściąć. Wiem że art. 150.KC pozwała na to ale wcześniej powinien powiedzieć wyznaczyć termin. Gałęzie w tej sytuacji są jego własnością, ale on mi je przerzucił za płot łamiąc w ten sposób pomidory mojej matki.

Co w tej sytuacji mogę zrobić? Zna się ktoś na tym? Ratujcie!
boze, marze o takich problemach
co zrobic? na drugi raz samemu ucinac galezie.

---------- Dopisano o 09:07 ---------- Poprzedni post napisano o 09:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Pokaż wiadomość
a co odszkodwania chcesz jakies od buraka pijaka, ktory pewnie kazdy grosik na % przeznacza?

Nie zaczynaj bez potrzeby z takimi ludzmi-wiele nie uzyskasz, a tylko sobie nerwy zmarnujesz
a odszkodowanie za co? za to, ze rzucil galazki na krzaczki pomidora? Ile by takie cos wynioslo?
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-07, 18:01   #7
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Sąsiad

kargule i pawlaki normalnie ;p
miał prawo to miał prawo, trzeba było szybciej myśleć ;p
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-07, 18:18   #8
Cytrynowe_Marzenie
Zakorzenienie
 
Avatar Cytrynowe_Marzenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Deszczowa kraina :D
Wiadomości: 5 394
Dot.: Sąsiad

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Trudno będzie prowadzić z takim człowiekiem jakiekolwiek rzeczowe rozmowy o tym, jakie zasady w tej materii określa prawo. Pozostaje ci próbować wyjaśniać i mieć nadzieję, że następnym razem nie zadziała tak radykalnie. A póki co sprawdź czy jeszcze jakieś gałęzie nie przedostają się na jego posesję, bo gotów znowu je ściąć i przerzucić łamiąc to, co rośnie w pobliżu ogrodzenia.
Ja mam problem w drugą stronę - to sąsiad burak sadzi bez przerwy leszczyny tuż przy płocie. Niektóre urosły już do sporych rozmiarów, zacieniają działkę i przerastają korzeniami i też obmyślam plan na to, jak się ich pozbyć tak, by było zgodnie z prawem i by nie rozwścieczyć gościa, bo gotów się mścić przez lata.
A myślałaś o jakimś nawozie na te korzenie? Niektóre w zbyt dużych ilościach krzywdzą zamiast pomagać. Ewentualnie zrób gruntowne przekopanie trawnika w tym miejscu. Tak żeby te korzenie wyciąć.
__________________
Szukaj mnie
Szczesliwie dzień po dniu...


Cytrynowe_Marzenie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-07, 19:40   #9
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Sąsiad

Cytat:
Napisane przez Cytrynowe_Marzenie Pokaż wiadomość
A myślałaś o jakimś nawozie na te korzenie? Niektóre w zbyt dużych ilościach krzywdzą zamiast pomagać. Ewentualnie zrób gruntowne przekopanie trawnika w tym miejscu. Tak żeby te korzenie wyciąć.
Nawóz jeszcze zadziałałby zgodnie z przeznaczeniem i dopiero byłby problem
W akcie desperacji myślałam o wstrzyknięciu roundapu w jakiś korzeń przechodzący na moją działkę. Kilka kropli co jakiś czas powinno sprawić, że drzewo powoli zacznie obumierać. Póki co jednak nie mam odwagi na tak radykalne metody, szczególnie, że jest to niezgodne z prawem (ale sadzenie inwazyjnych gatunków drzew tak blisko granicy działki, też jest świństwem).
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 18:48   #10
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Sąsiad

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
a odszkodowanie za co? za to, ze rzucil galazki na krzaczki pomidora? Ile by takie cos wynioslo?
tez wydaje mis ie to smieszne ale tak zrozumialam autorke no bo o co by go niby pozywac chciala
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 17:52   #11
veronikes
Raczkowanie
 
Avatar veronikes
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 153
Dot.: Sąsiad

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
boze, marze o takich problemach
co zrobic? na drugi raz samemu ucinac galezie.

---------- Dopisano o 09:07 ---------- Poprzedni post napisano o 09:06 ----------



a odszkodowanie za co? za to, ze rzucil galazki na krzaczki pomidora? Ile by takie cos wynioslo?
no właśnie. ile tego odszkodowania? chyba nie według cennika z biedry za kg pomidorów
problem jest trochę śmieszny, ale teraz już chyba nic nie zrobisz. rzucił sobie i tyle.
__________________
veronikes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-10, 14:34   #12
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Sąsiad

Cytat:
Napisane przez veronikes Pokaż wiadomość
no właśnie. ile tego odszkodowania? chyba nie według cennika z biedry za kg pomidorów
problem jest trochę śmieszny, ale teraz już chyba nic nie zrobisz. rzucił sobie i tyle.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-15, 12:27   #13
astronautka999
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 18
Dot.: Sąsiad

Jak będzie trzeźwy spróbuj z nim porozmawiać, zapytać, czemu pan to zrobił? Czemu pan nie poprosił o ścięcie gałęzi, tylko sam ściął i zniszczył jeszcze pomidory? Z doświadczenia wiem, że czasem z takimi pijaczkami można się dogadać, kiedy się im wprost powie, koniecznie na spokojnie i jak są na trzeźwo, w czym rzecz. Oczywiście rozmowa po to, żeby zabezpieczyć się na przyszłość, teraz już po pomidorach...
astronautka999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-15 13:27:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:04.