j. rosyjski co o nim myślicie ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-09-05, 19:58   #1
Josseline
Raczkowanie
 
Avatar Josseline
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: ŁDZ
Wiadomości: 58
Question

j. rosyjski co o nim myślicie ?


Cześć,
Niedawno przeglądałam oferty szkół językowych w moim mieście i zainteresował mnie kurs jęz. rosyjskiego od podstaw, 2x w tyg. Już w tamtym roku zastanawiałam się nad rozpoczęciem nauki, ale ostatcznie się nie zdecydowałam, miałam już wtedy trochę zajęć dodatkowych. W tym roku jest jeszcze inaczej, za mniej więcej pół roku chciałabym wyjechać za granicę, na zachód, ale ten rosyjski jakoś ciągle mnie pociąga. Podoba mi się gdy go słucham, uczyłam się kiedyś bułgarskiego co było dla mnie przyjemnością.
Jednak z powodu moich planów w grę wchodzi nauka od października do lutego, max. do połowy marca. Rodzina twierdzi, że szkoda mojego czasu i pieniędzy bo wiele się nie nauczę, a poza tym z Rosjanami mamy niezbyt dobre kontakty i jadąc tam kiedyś np. na wycieczkę, mogę się rozczarować. Sama nie wiem jeszcze co zrobić
Myślałam żeby poza tym semestrem dokupić dodatkowo dwa razy w miesiącu 1h zajęć z lektorem żeby móc nauczyć się jak najwięcej. Cena jest przystępna i niższa dla uczniów szkoły. Generalnie jeśli chodzi o finanse to z tym nie ma problemu.

Myślicie, że da się opanować ten język do poziomu B1, a może nawet przy wytężonej pracy do B2 ? Tak żeby umieć już trochę swobodniej w nim rozmawiać ?
To będzie mój czwarty jęz. obcy, z cyrylicą nie mam problemu bo jak już pisałam kiedyś uczyłam się bułgarskiego, a ich system jest trochę podobny.
Czy są tu jakieś osoby uczące się / znające rosyjski ?
Josseline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-08, 16:36   #2
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: j. rosyjski co o nim myślicie ?

Idąc od podstaw ze słownictwem, gramatyką i fonetyką chcesz dojść do B1 w przeciągu pół roku? I to przy zajęciach 2x2? Jak dojdziesz do poziomu słabego A2 to będzie dobrze

Może jakbyś otaczała się wszędzie rosyjskim, rozmawiała 24 na godzinę to jakiś efekty by był. W innym przypadku ciężko to widzę, a nawet powiedziałbym niemożliwe.

Stosunkami się nie martw, akurat zwyczajni rosjanie patrzą na to najmniej skąd jesteś. Od siebie dodam, żę będąc w Rosji nie ukrywałem, że jestem Polakiem. Byli bardzo pomocni i nie mieli żadnych uprzedzeń.

Osobiście bym celował z nauką, nigdy podstaw ci nie braknie, a mogą się w przyszłości przydać.
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-09, 13:59   #3
Josseline
Raczkowanie
 
Avatar Josseline
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: ŁDZ
Wiadomości: 58
Dot.: j. rosyjski co o nim myślicie ?

Dzięki za odpowiedź Faktycznie plan trochę niemożliwy, ale moje życie jest dość nieprzewidywalne, więc możliwe, że jednak zostanę na kolejny semestr i skupię się na tym rosyjskim. Tak jak napisałeś, podstawy zawsze mogą się przydać
To dobrze, że nie są uprzedzeni bo jednak u nas tego rodzaju uprzedzenia są nadal obecne. Zastanawiałam się czy tamtejsze media nie przedstawiają nas w taki sam sposób jak nasze ich.
Josseline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-20, 19:21   #4
PapuaNG
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 39
Dot.: j. rosyjski co o nim myślicie ?

Jeśli znasz cyrylicę, to rosyjski nie będzie dla ciebie bardzo trudny. Jest to jednak język podobny w wielu kwestiach do polskiego. Pół roku to jednak trochę mało na B1. Powiem tak, materiały do słuchania i czytania prawdopodobnie będziesz rozumieć na poziomie B1-B2, komunikacja i pisanie zostanie na A2.
PapuaNG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-21, 02:47   #5
ktrznn
Raczkowanie
 
Avatar ktrznn
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 484
Dot.: j. rosyjski co o nim myślicie ?

nie podcinajcie ludziom skrzydeł. każdy ma inne możliwości.
takie Wasze ''nie da się/najwyżej a2'' są o kant czterech liter potłuc

otaczając się językiem przez pół roku non stop można osiągnąć znacznie lepsze rezultaty niż ''mocne b1'' i to ucząc się języka dużo bardziej oddalonego od polskiego. nie każdy da radę z różnych powodów, ale nie jest to niemożliwe i dopóki ktoś nie spróbuje to się nie przekona jak jest u niego.
ktrznn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-22, 18:27   #6
Malparida
Rozeznanie
 
Avatar Malparida
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 519
Dot.: j. rosyjski co o nim myślicie ?

Nie lubie
Malparida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-22 19:27:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:42.