klasa mat- fiz. ktoś skończył? wybiera się? jest? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-05, 15:10   #1
Violetline
Przyczajenie
 
Avatar Violetline
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 5

klasa mat- fiz. ktoś skończył? wybiera się? jest?


Witam.
Nie znalazłam żadnego wątku gdzie poruszony byłyby ten temat więc stworzyłam własny.

Od września wybieram się do klasy o profilu matematyczno- fizyczno- geograficznym. Na początku nawet się cieszyłam. Matematyka w gimnazjum nie sprawiała mi większych trudności, lubiłam przygotowywać się do sprawdzianów itp. Zawsze gorzej było z fizyką ale wydaje mi się, że po prostu się nie przykładałam. Bardzo bałam się nauczycielki (), wszystko kułam na pamięć, nie starałam się myśleć ''logicznie''.

Niestety, dobry humor mi się popsuł kiedy dotarły do mnie informacje, że na tym profilu jest baaardzo ciężko i radzą sobie tylko osoby jadące na korepetycjach... Nie wiem czy mam się tym przejmować tym bardziej, że osoby które mi to powiedziały nie mogą do końca wiedzieć jak jest w tej klasie.

Do rzeczy. Jakie są wasze opinie o klasach z rozszerzoną matematyką i fizyką? Bardzo jest ciężko?
Violetline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 15:17   #2
marriposa
Raczkowanie
 
Avatar marriposa
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 386
Dot.: klasa mat- fiz. ktoś skończył? wybiera się? jest?

Cytat:
Napisane przez Violetline Pokaż wiadomość
Witam.
Nie znalazłam żadnego wątku gdzie poruszony byłyby ten temat więc stworzyłam własny.

Od września wybieram się do klasy o profilu matematyczno- fizyczno- geograficznym. Na początku nawet się cieszyłam. Matematyka w gimnazjum nie sprawiała mi większych trudności, lubiłam przygotowywać się do sprawdzianów itp. Zawsze gorzej było z fizyką ale wydaje mi się, że po prostu się nie przykładałam. Bardzo bałam się nauczycielki (), wszystko kułam na pamięć, nie starałam się myśleć ''logicznie''.

Niestety, dobry humor mi się popsuł kiedy dotarły do mnie informacje, że na tym profilu jest baaardzo ciężko i radzą sobie tylko osoby jadące na korepetycjach... Nie wiem czy mam się tym przejmować tym bardziej, że osoby które mi to powiedziały nie mogą do końca wiedzieć jak jest w tej klasie.

Do rzeczy. Jakie są wasze opinie o klasach z rozszerzoną matematyką i fizyką? Bardzo jest ciężko?
bzdura totalna...chociaż jak się trafi na kiepskiego fizyka to może czasem zaistnieć potrzeba udania się na korki z trudniejszych tematów...
__________________
Matura 2011
matura zdana ---> rekrutacja ---> cel osiągniety : informatyka (MIM) UW

Wakacyjne dietowanie
64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 kg

Wakacyjne czytanie

-
marriposa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 15:26   #3
JackyFirth
Raczkowanie
 
Avatar JackyFirth
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 35
Dot.: klasa mat- fiz. ktoś skończył? wybiera się? jest?

Hej ja mam wielu znajomych na tym profilu, jednak niestety muszę ci powiedzieć, że wiekszość z nich musi chodzić na korepetycję, lecz nie chodzi o to, że nie radzą sobie, bo prawda jest taka, że nauczyciele, aby zrealizować program bardzo szybko przerabiają różne tematy. A wiadomo, że nie wszyscy potrafią od razu zrozumieć matematykę czy fizykę. Dlatego to, jak sobie poradzisz będzie też zależało od poziomu szkoły, do której się wybierasz oraz od podejścia nauczycieli do nauki danego przedmiotu

Jednak nie trzeba się martwić na zapas jeśli będziesz wytrwała poradzisz sobie nawet z najgorszymi zagadnieniami.
Pozdrawiam
JackyFirth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 15:41   #4
majowa992
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 18
Dot.: klasa mat- fiz. ktoś skończył? wybiera się? jest?

Jestem po klasie matematyczno- geograficznej i nie było wcale źle. Bardzo mało osób brało jakieś korki, a matura poszła dobrze.
Ale właśnie dużo zależy od nauczyciela. Jak dobrze zmotywuje do nauki, to spoko.
majowa992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 15:49   #5
Nikaaa152
Zakorzenienie
 
Avatar Nikaaa152
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 6 669
Dot.: klasa mat- fiz. ktoś skończył? wybiera się? jest?

Ja jestem, ale na mat-fiz-inf. Powiem Ci, że to raczej zależy od szkoły/nauczycieli. Ja mam b. wymagającą babkę od matmy, ciężko jest, ale wiem, że maturę zdam bez problemu i na studiach też będzie łatwiej (moja siostra też miała z nią lekcje, teraz jest na budownictwie i z matmą nie ma problemów). Z fizyką też nie najgorzej, nauczyciel trochę niemiły, ale potrafi wytłumaczyć Życzę powodzenia
Nikaaa152 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 15:52   #6
JackyFirth
Raczkowanie
 
Avatar JackyFirth
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 35
Dot.: klasa mat- fiz. ktoś skończył? wybiera się? jest?

No dokładnie Ja też miałam bardzo wymagającą nauczycielkę, ale dzięki temu zdałam maturę z matmy w tym roku, która była dość trudna. I do tego wynik bardzo mnie cieszy Dlatego nie ma co się przejmować.
__________________
12.12.2010

Dawid
JackyFirth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 16:56   #7
Oh Peggy Brown
Zakorzenienie
 
Avatar Oh Peggy Brown
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 618
Dot.: klasa mat- fiz. ktoś skończył? wybiera się? jest?

Ja byłam w klasie mat-fiz-inf i polecam Dużo osób brało korki, ale matury w klasie poszły świetnie. Do tego radzę przygotować się na to, że możecie mieć rozszerzone też inne przedmioty, bo klasy mat-fiz są uznawane za hmm mądrzejsze. Ja miałam omawiane w zakresie rozszerzonym polski, historię i chemię (choć tu tylko w pierwszej klasie)
__________________
Fizyka jest jak seks: pewnie, że może dawać jakieś praktyczne rezultaty, ale nie dlatego to robimy.

cudo <3
Oh Peggy Brown jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-05, 17:36   #8
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: klasa mat- fiz. ktoś skończył? wybiera się? jest?

Cytat:
Napisane przez Violetline Pokaż wiadomość
Niestety, dobry humor mi się popsuł kiedy dotarły do mnie informacje, że na tym profilu jest baaardzo ciężko i radzą sobie tylko osoby jadące na korepetycjach...
ło, stereotyp u mnie mat-fizy miały najwięcej wolnego czasu, były najbardziej rozrywkowymi klasami a ja w tym czasie ślęczałam nad podręcznikiem z historii
jak patrzę na moich znajomych którzy pokończyli ten profil -
obecni na każdej imprezie, zamiast nauki przesiadywanie w parku i lenistwo totalne (oczywiście nie każdy, ale większość i mówie tu o chłopakach) - ale sprytni byli, mało czasu zajmowało im zrozumienie matmy, najwięcej świadectw z paskiem. korki ktoś tam brał, ale były to osoby 5-kowe i 4-kowe, a chodzili na korepetycje aby podnieść poziom wiedzy, nie dlatego że sobie nie radzili polecam i zazdroszczę że na taki profil się dostałaś
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 17:38   #9
kasia640
Raczkowanie
 
Avatar kasia640
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 193
Dot.: klasa mat- fiz. ktoś skończył? wybiera się? jest?

Mat-fizy to zawsze najbardziej rozrywkowe klasy i ludzie mają więcej luzu
kasia640 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 18:02   #10
HarajukuChilli
Zadomowienie
 
Avatar HarajukuChilli
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 862
Dot.: klasa mat- fiz. ktoś skończył? wybiera się? jest?

Byłam na mat-fizie, przez te 3 lata nie uczyłam się więcej niż w gimnazjum(zaryzykowałabym stwierdzenie, że było prościej) a maturę zdałam w moim mniemaniu super
__________________
Ćwiczę tyłek i motywację:
http://rozowydres.blogspot.com/
Jillian Shred:
Level 1: 10 /10
HarajukuChilli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 18:02   #11
201607280909
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 014
Dot.: klasa mat- fiz. ktoś skończył? wybiera się? jest?

tak jak część dziewczyn napisała wyżej - wszystko zależy od nauczyciela

ja trafiłam w pierwszej klasie na wspaniałą fizyczkę, która tak potrafiła wytłumaczyć materiał, że każdy głąb nagle zaczynał rozumieć i do tego lubić fizykę. niestety po roku odeszła do innej szkoły i dali nam starszą panią, która miała problemy z tłumaczeniem i nagle znów fizyka stała się nielubianym przez większość osób przedmiotem

byłam w mat-fizie i nie uważam, żeby było jakoś bardzo ciężko. na korepetycje, owszem, wiele osób z mojej klasy chodziło w ostatniej klasie, ale nie dlatego, że sobie nie radzili na zajęciach tylko dlatego, że mieliśmy tą kiepską fizyczkę i ludzie, którzy zdawali maturę rozszerzoną z fizyki po jej nauczaniu mogliby sobie nie poradzić
201607280909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-05, 18:24   #12
Jamajka007
Zakorzenienie
 
Avatar Jamajka007
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pomiedzy niebem a piekłem
Wiadomości: 5 564
Dot.: klasa mat- fiz. ktoś skończył? wybiera się? jest?

Cytat:
Napisane przez Violetline Pokaż wiadomość
Witam.
Nie znalazłam żadnego wątku gdzie poruszony byłyby ten temat więc stworzyłam własny.

Od września wybieram się do klasy o profilu matematyczno- fizyczno- geograficznym. Na początku nawet się cieszyłam. Matematyka w gimnazjum nie sprawiała mi większych trudności, lubiłam przygotowywać się do sprawdzianów itp. Zawsze gorzej było z fizyką ale wydaje mi się, że po prostu się nie przykładałam. Bardzo bałam się nauczycielki (), wszystko kułam na pamięć, nie starałam się myśleć ''logicznie''.

Niestety, dobry humor mi się popsuł kiedy dotarły do mnie informacje, że na tym profilu jest baaardzo ciężko i radzą sobie tylko osoby jadące na korepetycjach... Nie wiem czy mam się tym przejmować tym bardziej, że osoby które mi to powiedziały nie mogą do końca wiedzieć jak jest w tej klasie.

Do rzeczy. Jakie są wasze opinie o klasach z rozszerzoną matematyką i fizyką? Bardzo jest ciężko?
Zależy od nauczyciela.. Nasza fizyczka wiedziała, że 90% klasy jest bardziej mat niż fiz, dlatego aż tak nie cisnęła.

Podkreślone... wybacz ale mogę skomentować to tylko tak ->
__________________

"Każdy popełnia głupstwa, kiedy jest nieszczęśliwy.."



Jamajka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 18:45   #13
majowa992
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 18
Dot.: klasa mat- fiz. ktoś skończył? wybiera się? jest?

U mnie pani od fizyki też nam dawała luz (95% klasy na fizyce robiło zadania domowe z matmy ;p). I wyszło na to, że na maturze zdawały ją 'aż' 4 osoby w szkole i gdyby nie ostra nauka we własnym zakresie, to by zdały ledwie na 5% (czyli tak jak było na próbnej).

ps: z tego co opowiadali nam nauczyciele, to klasy matematyczne zawsze były najlepsze=wysoki poziom na lekcjach ; )

Edytowane przez majowa992
Czas edycji: 2011-07-05 o 18:48
majowa992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 19:25   #14
Violetline
Przyczajenie
 
Avatar Violetline
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 5
Dot.: klasa mat- fiz. ktoś skończył? wybiera się? jest?

Cytat:
Napisane przez Jamajka007 Pokaż wiadomość
Zależy od nauczyciela.. Nasza fizyczka wiedziała, że 90% klasy jest bardziej mat niż fiz, dlatego aż tak nie cisnęła.

Podkreślone... wybacz ale mogę skomentować to tylko tak ->
O nauczycielu też się nasłuchałam- ponoć matmy ma uczyć dyrek który dosyć hmmm... niesympatyczny jest.
Szkoda tylko, że moi doradcy za przestrogi wzięli się dopiero jak zaniosłam świadectwo...

Też najchętniej tak bym to po usłyszeniu skomentowała ale moja pesymistyczna natura mi na to nie pozwoliła .
Violetline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 19:37   #15
Jamajka007
Zakorzenienie
 
Avatar Jamajka007
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pomiedzy niebem a piekłem
Wiadomości: 5 564
Dot.: klasa mat- fiz. ktoś skończył? wybiera się? jest?

Cytat:
Napisane przez Violetline Pokaż wiadomość
O nauczycielu też się nasłuchałam- ponoć matmy ma uczyć dyrek który dosyć hmmm... niesympatyczny jest.
Szkoda tylko, że moi doradcy za przestrogi wzięli się dopiero jak zaniosłam świadectwo...

Też najchętniej tak bym to po usłyszeniu skomentowała ale moja pesymistyczna natura mi na to nie pozwoliła .
E tam.. ja miałam matmę z nauczycielką starej daty, na lekcji dystans uczeń-nauczyciel był jak stąd na Jamajkę [] w ogóle nie było mowy, żeby dyskutować - było tak, jak chciała pani prof. I co? I wyszło to wszystkim na dobre.

No chyba, ze komuś nie zależy na zdaniu matury i woli mieć lekcje z nauczycielem, z którym większość lekcji gada się o pierdołach
__________________

"Każdy popełnia głupstwa, kiedy jest nieszczęśliwy.."



Jamajka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 19:44   #16
Isavele
Raczkowanie
 
Avatar Isavele
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 127
GG do Isavele
Dot.: klasa mat- fiz. ktoś skończył? wybiera się? jest?

idź na mat-fiza, nie taki diabeł straszny jak go malują! na mat-fizie zawsze najlepszy poziom pod względem dosłownie wszystkiego, ambitni ludzie- kiedyś wydawało mi się, że to źle, bo poprzeczka jest ustawiona wysoko, ale właśnie to wychodzi na korzyść- najlepsza motywacja, aby się uczyć serio, wyjdzie Ci to tylko na dobre!
__________________
I am sick and tired of being afraid


staram się przychwycić
na gorącym uczynku- czas


The reason i hold on i need this hole gone- funny you're the broken one but I'm the only one who needed saving
Isavele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 19:48   #17
Jamajka007
Zakorzenienie
 
Avatar Jamajka007
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pomiedzy niebem a piekłem
Wiadomości: 5 564
Dot.: klasa mat- fiz. ktoś skończył? wybiera się? jest?

Jeżeli masz wątpliwości, to może posty dziewczyn je rozwieją:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=536426
__________________

"Każdy popełnia głupstwa, kiedy jest nieszczęśliwy.."



Jamajka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 19:49   #18
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: klasa mat- fiz. ktoś skończył? wybiera się? jest?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 20:12   #19
Nathalynn
Raczkowanie
 
Avatar Nathalynn
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 420
Dot.: klasa mat- fiz. ktoś skończył? wybiera się? jest?

Jestem niby po mat-infie, ale od strony praktycznej był to właśnie mat-fiz. Cóż, atmosfera super - wiadomo, mniej bab, mniej problemów :P Każdy wzajemnie sobie pomagał, wspierał, byliśmy ogólnie bardzo zgraną klasą Korki? Kilka osób brało, ale żeby jakieś niezbędne miały być to nie powiedziałabym. Ludzie boją się takich profili, całkowicie niepotrzebnie, bo to ogromna przyjemność pracować wśród ludzi ambitnych, z którymi jednocześnie można się pośmiać, pogadać na KAŻDY temat(od nowinek technicznych po literaturę i historię) i którzy zawsze pomogą, gdy zbliża się sprawdzian, albo ogólnie jak ktoś ma problem z danym tematem. Gratuluję wyboru autorko, gwarantuję ogromną dawkę humoru + dodatkowo masz szansę na naprawdę porządne studia po takim profilu
Nathalynn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-05, 20:53   #20
kora777
Raczkowanie
 
Avatar kora777
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 274
Dot.: klasa mat- fiz. ktoś skończył? wybiera się? jest?

nie wycofuj się! tu nie chodzi o konkretne przedmioty, ze matmy tyle godzin a z fizyki czesto sprawdziany itp. jak będziesz wierzyć plotom to na resztę zycia obniżysz sobie poprzeczkę!!

jeśli masz pęd do wiedzy, chęć poznania świata, nie lubisz lania wody i chcesz mieć fajną klasę to dobrze wybrałaś. to sa klasy skupiające ludzi LUBIĄCYCH WYZWANIA, a nie olimpijczyków z fizyki paradoksalnie rzadko trafisz tam na chore z ambicji kujony (pojedyńcze egzemplarze) plus nie będziesz sie obracać wśród pustych laleczek. wyrobisz nawyk logicznego myślenia i zdasz maturę bez wysiłku. moja klasa była bardzo zgrana, a jednoczesnie (z perspektywy 10 lat) bardzo wiele osiągneli, pracują w elitarnych zawodach, są naukowcami za granicą ...
__________________
Wszystko ma swój czas,
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
.

Edytowane przez kora777
Czas edycji: 2011-07-05 o 20:55
kora777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 21:09   #21
szczesciaraaa
Raczkowanie
 
Avatar szczesciaraaa
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 211
Dot.: klasa mat- fiz. ktoś skończył? wybiera się? jest?

Cytat:
Napisane przez Violetline Pokaż wiadomość
Do rzeczy. Jakie są wasze opinie o klasach z rozszerzoną matematyką i fizyką? Bardzo jest ciężko?
spokojnie da się przeżyć i to bez korepetycji wprawdzie byłam na profilu matematycznym z rozszerzoną matmą, angielskim i geografią ale nasza fizyczka postanowiła brać z nami materiał rozszerzony w tym roku skończyłam liceum i bardzo miło wspominam te 3 lata na początku było ciężko bo miałam braki po gimnazjum z matmy ale wszystko nadrobiłam i było już dobrze i z tego co widziałam profil np przyrodniczy albo matematyczno-przyrodniczy miał o wiele więcej nauki nić my
szczesciaraaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 21:58   #22
panierrka
Zadomowienie
 
Avatar panierrka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 323
Dot.: klasa mat- fiz. ktoś skończył? wybiera się? jest?

Idź, nie ma co słuchać innych, gadających takie bzdury. Jak masz predyspozycje, to będzie ok.

Cytat:
Napisane przez vilandre Pokaż wiadomość
tak jak część dziewczyn napisała wyżej - wszystko zależy od nauczyciela
A ja myślałam, że najważniejszy jest uczeń. Z głąba matematyka nie wyrzeźbisz i wtedy trzeba korkować
__________________
1. Anonimowość w internecie to mit.
2. Wszystko wrzucone do internetu zostanie w nim na zawsze.
3. Jeżeli wyśmiewasz czyjś błąd ortograficzny to znaczy, że nie masz argumentów.

Rozsądek przede wszystkim.

Pisz poprawnie zamiast szukać wymówek...!
...albo chociaż się staraj - tak jak ja
panierrka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 22:52   #23
201607280909
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 014
Dot.: klasa mat- fiz. ktoś skończył? wybiera się? jest?

Cytat:
Napisane przez panierrka Pokaż wiadomość
A ja myślałam, że najważniejszy jest uczeń. Z głąba matematyka nie wyrzeźbisz i wtedy trzeba korkować
jeśli nauczyciel jest naprawdę dobry (a niewielu, niestety, takich spotkałam) to poradzi sobie i z głąbem, ale tylko pod warunkiem, że głąb przejawia chęć podjęcia próby zrozumienia i nauczenia się

poza tym, przynajmniej w mojej klasie, w liceum głąbów nie było, wszyscy trzymali równy, w miarę wysoki poziom
201607280909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 23:19   #24
panierrka
Zadomowienie
 
Avatar panierrka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 323
Dot.: klasa mat- fiz. ktoś skończył? wybiera się? jest?

Cytat:
Napisane przez vilandre Pokaż wiadomość
jeśli nauczyciel jest naprawdę dobry (a niewielu, niestety, takich spotkałam) to poradzi sobie i z głąbem, ale tylko pod warunkiem, że głąb przejawia chęć podjęcia próby zrozumienia i nauczenia się

poza tym, przynajmniej w mojej klasie, w liceum głąbów nie było, wszyscy trzymali równy, w miarę wysoki poziom
Sama napisałaś, że głąb przejawia chęć podjęcia próby zrozumienia.

Ja miałam świetnego matematyka, ale wprost powiedział kilku osobom, że nie nadążają za klasą (oczywiście po kilku wcześniejszych rozmowach itp). Nauczyciel ma swoje obowiązki i nie może skupiać się na kilku słabych osobach. Jak ktoś nie myśli logicznie, to nie ma cudów. Co innego, jak ktoś ma problemy z danym zagadnieniem.

Ja uważam, że jak się idzie do mat-fizu, to powinno się czuć te sprawy, a nie na słowo wierzyć w wykute na pamięć regułki, bo potem jest: jak pochodna < 0, to funkcja eee... rośnie? A może maleje?

I jasne, część też zależy od nauczyciela, bo dobry ukierunkuje, a kiepski zniechęci, ale tak naprawdę naprawdę, to wiele zależy od ucznia i jego motywacji.
__________________
1. Anonimowość w internecie to mit.
2. Wszystko wrzucone do internetu zostanie w nim na zawsze.
3. Jeżeli wyśmiewasz czyjś błąd ortograficzny to znaczy, że nie masz argumentów.

Rozsądek przede wszystkim.

Pisz poprawnie zamiast szukać wymówek...!
...albo chociaż się staraj - tak jak ja
panierrka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 23:47   #25
Yavanna84
Zakorzenienie
 
Avatar Yavanna84
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 517
Dot.: klasa mat- fiz. ktoś skończył? wybiera się? jest?

Skończyłam mat-fiz. W życiu nie byłam nawet na godzinie korepetycji.
Yavanna84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 06:27   #26
Violetline
Przyczajenie
 
Avatar Violetline
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 5
Dot.: klasa mat- fiz. ktoś skończył? wybiera się? jest?

Cytat:
Napisane przez Jamajka007 Pokaż wiadomość
E tam.. ja miałam matmę z nauczycielką starej daty, na lekcji dystans uczeń-nauczyciel był jak stąd na Jamajkę [] w ogóle nie było mowy, żeby dyskutować - było tak, jak chciała pani prof. I co? I wyszło to wszystkim na dobre.

No chyba, ze komuś nie zależy na zdaniu matury i woli mieć lekcje z nauczycielem, z którym większość lekcji gada się o pierdołach
Dystans to nic. Gorzej jeśli będzie stosował zasadę ''Dwa razy powtarzać nie będę, dalej róbcie sobie sami''

Cytat:
Napisane przez kora777 Pokaż wiadomość
nie wycofuj się! tu nie chodzi o konkretne przedmioty, ze matmy tyle godzin a z fizyki czesto sprawdziany itp. jak będziesz wierzyć plotom to na resztę zycia obniżysz sobie poprzeczkę!!

jeśli masz pęd do wiedzy, chęć poznania świata, nie lubisz lania wody i chcesz mieć fajną klasę to dobrze wybrałaś. to sa klasy skupiające ludzi LUBIĄCYCH WYZWANIA, a nie olimpijczyków z fizyki paradoksalnie rzadko trafisz tam na chore z ambicji kujony (pojedyńcze egzemplarze) plus nie będziesz sie obracać wśród pustych laleczek. wyrobisz nawyk logicznego myślenia i zdasz maturę bez wysiłku. moja klasa była bardzo zgrana, a jednoczesnie (z perspektywy 10 lat) bardzo wiele osiągneli, pracują w elitarnych zawodach, są naukowcami za granicą ...
Taak, w klasie będzie duża przewaga chłopaków i chyba się z tego cieszę. Z gimnazjum niewiele dziewczyn będę miło wspominać.
Violetline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 11:47   #27
Yavanna84
Zakorzenienie
 
Avatar Yavanna84
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 517
Dot.: klasa mat- fiz. ktoś skończył? wybiera się? jest?

Cytat:
Napisane przez Violetline Pokaż wiadomość
Taak, w klasie będzie duża przewaga chłopaków i chyba się z tego cieszę. Z gimnazjum niewiele dziewczyn będę miło wspominać.
W moim LO zawsze najfajniejsze i najbardziej zgrane były mat-fizy. Moja przyjaciółka (typowa humanistka) specjalnie poszła do mat-fiz, właśnie po to żeby mieć fajniejszą paczkę w szkole. I się sprawdziło.

Ode mnie na studia dostali się wszyscy. Nawet te kilka osób, które startowały na prawo. Poziom, przynajmniej w moim LO, wyższy niż np w klasach humanistycznych, ale to akurat nic złego. W końcu finalnie masz się dostać na studia, więc lepiej mieć dobrą klasę, a nie taką dla której nauczyciele muszą obniżać poziom.
Yavanna84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:43.