... MOJA twarz;( zdjęcia, pomóżcie... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-26, 10:53   #1
serduszkowa
Rozeznanie
 
Avatar serduszkowa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 586

... MOJA twarz;( zdjęcia, pomóżcie...


Witam, zwracam się do Was z ogromną prośbą o pomoc.
Z trądzikiem walcze już ładnych parę lat, wiadomo, raz jest gorzej raz lepiej, ale myślalam, że to z wiekiem mija. Mam 20 lat, więc okres dojrzewania powinnam mieć już za sobą, a same popatrzcie jak wygląda moja cera.
Używam przepisane od dermatologa dwa preparaty robione, jeden z siarką jeden na spirytusie i smaruję aktualnie Davercinem, nawilżam humektanem.
Zastanawiam się czy to nie jest sprawa hormonów, myślicie, że powinnam zrobić badania? Jeśli tak to kto mnie na nie skieruje? ginekolog czy dermatolog?
Za każdą wypowiedź b ardzo dziękuję;*
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Obraz 538.jpg (15,7 KB, 1224 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz 545.jpg (19,7 KB, 1145 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz 548.jpg (11,3 KB, 937 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz 549.jpg (9,2 KB, 631 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz 551.jpg (10,3 KB, 1389 załadowań)
serduszkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-26, 11:18   #2
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: ... MOJA twarz;( zdjęcia, pomóżcie...

Cytat:
Napisane przez serduszkowa Pokaż wiadomość
Mam 20 lat, więc okres dojrzewania powinnam mieć już za sobą, a same popatrzcie jak wygląda moja cera.
Mnie w tym wieku trądzik dopiero się zaczął.

Cytat:
Używam przepisane od dermatologa dwa preparaty robione, jeden z siarką jeden na spirytusie
Przy trądziku nie wolno używać preparatów na alkoholu/spirytusie. Wysusza on twarz, gruczoły łojowe dostają wiadomość, że cera jest przesuszona i produkują jeszcze więcej łoju.

Cytat:
Zastanawiam się czy to nie jest sprawa hormonów, myślicie, że powinnam zrobić badania? Jeśli tak to kto mnie na nie skieruje? ginekolog czy dermatolog?
Za każdą wypowiedź b ardzo dziękuję;*
Powinnaś:

1) zmienić dermatologa
2) wybrać się do ginekologa (on Ciebie skieruje na badania hormonalne).

Powinnaś dostać leki doustne, absolutnie. Masz już blizny, więc nie ominą Cię też peelingi kwasowe.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-26, 11:22   #3
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: ... MOJA twarz;( zdjęcia, pomóżcie...

Powinnaś koniecznie wybrać się do ginekologa i zbadać poziom hormonów.
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-26, 11:24   #4
serduszkowa
Rozeznanie
 
Avatar serduszkowa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 586
Dot.: ... MOJA twarz;( zdjęcia, pomóżcie...

doustnie brałam też własnie davercin, tyle tylko, że mój żołądek źle zareagował i dermatolog zaleciła davercin w żelu..
szugarbejb, a możesz dokładnie opisać na czym polega to badanie hormonów?
serduszkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-26, 11:40   #5
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: ... MOJA twarz;( zdjęcia, pomóżcie...

HEJ! Kiedys mialam podobny problem, moja twarz wygladala baaardzo podobnie do twojej, ale wyleczyla mnie swietna pani dermatolog. Dostalam Zineryt i Acneroxil (czy jakos tak), uzylam po dwa opakowania z kazdego(2 serie), potem ta pani dermatolog zrobila mi mikrodermabrazje. I od tego czasu mam twarza jak pupcia niemowlaka. Takze proponuje zmiane lekarza. Dobry dermatolog pozna, czy twoje problemy skorne sa spowodowane czyms wewnetrznym (np hormony) czy zewnetrznym (bakterje - ja tak mialam) i sam ci powie, czy powinnas robic badania hormonalne czy nie.

Skad jestes?
santos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-26, 11:47   #6
serduszkowa
Rozeznanie
 
Avatar serduszkowa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 586
Dot.: ... MOJA twarz;( zdjęcia, pomóżcie...

Cytat:
Napisane przez santos Pokaż wiadomość
Skad jestes?
napisałam pw
serduszkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-26, 11:52   #7
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: ... MOJA twarz;( zdjęcia, pomóżcie...

Cytat:
Napisane przez serduszkowa Pokaż wiadomość
napisałam pw
Odpowiedzialam

Musisz szukac dobrego dermatologa. W miedzyczasie przetestuj kremy aveny - Clearance AC i Clearance K. Tez sa pomocne.
santos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-26, 11:56   #8
serduszkowa
Rozeznanie
 
Avatar serduszkowa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 586
Dot.: ... MOJA twarz;( zdjęcia, pomóżcie...

Cytat:
Napisane przez santos Pokaż wiadomość
Odpowiedzialam

Musisz szukac dobrego dermatologa. W miedzyczasie przetestuj kremy aveny - Clearance AC i Clearance K. Tez sa pomocne.
a jaka jest cena tych kremów i gdzie można je dostać?
serduszkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-26, 12:00   #9
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: ... MOJA twarz;( zdjęcia, pomóżcie...

Cytat:
Napisane przez serduszkowa Pokaż wiadomość
doustnie brałam też własnie davercin, tyle tylko, że mój żołądek źle zareagował i dermatolog zaleciła davercin w żelu..
szugarbejb, a możesz dokładnie opisać na czym polega to badanie hormonów?
Jeśli jeden lek nie działa, to należy przepisać następny. Leków jest zatrzęsienie na rynku, a nie tylko Davercin (erytromycyna).

Normalnie pobierają Ci krew i badają poziom hormonów żeńskich i męskich. Nadmiar męskich u kobiet powoduje trądzik - więc jeśli będziesz miała wysoki ich poziom, to wtedy dostaniesz tabletki hormonalne (antykoncepcyjne), które stopniowo doprowadzą do harmonii.

Cytat:
Napisane przez serduszkowa Pokaż wiadomość
a jaka jest cena tych kremów i gdzie można je dostać?
Na razie nic nie stosuj sama, żadnych kremów itp. a szczególnie kwasów (bo takie są te kremy). Najpierw się zbadaj, potem będziemy myśleć.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-26, 12:03   #10
serduszkowa
Rozeznanie
 
Avatar serduszkowa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 586
Dot.: ... MOJA twarz;( zdjęcia, pomóżcie...

a są jeszcze jakieś objawy wskazujące na nadmiar hormonów meskich? Dodam jeszcze, że wypadają mi włosy.
to pozostało mi teraz szukać dobrego ginekologa, dziękuję.
serduszkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-26, 12:07   #11
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: ... MOJA twarz;( zdjęcia, pomóżcie...

Cytat:
Napisane przez serduszkowa Pokaż wiadomość
a są jeszcze jakieś objawy wskazujące na nadmiar hormonów meskich? Dodam jeszcze, że wypadają mi włosy.
to pozostało mi teraz szukać dobrego ginekologa, dziękuję.
Bolesne i obfite miesiączki, nadmierne owłosienie ciała (wąsiki itp.) oraz również wypadanie włosów.

Edit: nic sie nie przejmuj na razie. Nie ma żadnej tragedii u Ciebie, to jest spokojnie do wyleczenia, blizenki też będzie łatwo usunąć. Będzie dobrze.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-26, 12:11   #12
serduszkowa
Rozeznanie
 
Avatar serduszkowa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 586
Dot.: ... MOJA twarz;( zdjęcia, pomóżcie...

hm, bolesne ani tymbardziej obfite miesiączki i nadmierne owłosienie hmmm.. Nic takiego nie zaobserowałam.
Dzięki za wsparcie;*
serduszkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-26, 12:20   #13
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: ... MOJA twarz;( zdjęcia, pomóżcie...

Cytat:
Napisane przez serduszkowa Pokaż wiadomość
hm, bolesne ani tymbardziej obfite miesiączki i nadmierne owłosienie hmmm.. Nic takiego nie zaobserowałam.
Dzięki za wsparcie;*
Nie musisz mieć wszystkich objawów, masz jeden bardzo wyraźny : trądzik.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-26, 14:40   #14
Nierozumiany15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zachodniopomorskie .
Wiadomości: 367
Dot.: ... MOJA twarz;( zdjęcia, pomóżcie...

Tragedii dziewczyno nie masz, a znam przypadki gdzie trądzik "młodzieńczy" zaczął sie po 30stce. Możesz zrobić badania hormonalne, jak najabrdziej to wskaze, Przyadała by sie na pewno masc z antybiotykiem, żel to skóry trądzikowej, heh mimo tylu lat musisz troche pozmieniac Warto znalesc przyczynę tego trądziku. Moze stres?

Pozdrawiam
Nierozumiany15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-26, 16:52   #15
serduszkowa
Rozeznanie
 
Avatar serduszkowa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 586
Dot.: ... MOJA twarz;( zdjęcia, pomóżcie...

Cytat:
Napisane przez Nierozumiany15 Pokaż wiadomość
Tragedii dziewczyno nie masz, a znam przypadki gdzie trądzik "młodzieńczy" zaczął sie po 30stce. Możesz zrobić badania hormonalne, jak najabrdziej to wskaze, Przyadała by sie na pewno masc z antybiotykiem, żel to skóry trądzikowej, heh mimo tylu lat musisz troche pozmieniac Warto znalesc przyczynę tego trądziku. Moze stres?

Pozdrawiam
dla każdego jego zły stan skóry jest pewnego rodzaju tragedią. Może inni maja gorzej, ale mnie interesuje co ja mam.
A przyczyną może być w moim przypadku stres, owszem, ale nie tak łatwo się gp pozbyć.
serduszkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-26, 19:55   #16
niusia212
Wtajemniczenie
 
Avatar niusia212
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 015
GG do niusia212 Send a message via Skype™ to niusia212
Dot.: ... MOJA twarz;( zdjęcia, pomóżcie...

hej, mam pytanie do osób które sięna tym znają..... co robić jak na brodzie są podobne krostki jak u koleżanki, wypadają włosy? nadmiar hormonów męskich? ok. co mam zrobic? badania hormonalną na własną reke?
__________________
2 07 2011 -
niusia212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-26, 20:13   #17
Nierozumiany15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zachodniopomorskie .
Wiadomości: 367
Dot.: ... MOJA twarz;( zdjęcia, pomóżcie...

Cytat:
Napisane przez niusia212 Pokaż wiadomość
hej, mam pytanie do osób które sięna tym znają..... co robić jak na brodzie są podobne krostki jak u koleżanki, wypadają włosy? nadmiar hormonów męskich? ok. co mam zrobic? badania hormonalną na własną reke?
Tak, zazwyczaj tradzik wystepujacy tylko w tej okolicy, jest z powodów hormonalnych.
Nierozumiany15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-27, 07:16   #18
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: ... MOJA twarz;( zdjęcia, pomóżcie...

Cytat:
Napisane przez niusia212 Pokaż wiadomość
badania hormonalną na własną reke?

A umiesz ??
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-27, 07:20   #19
niusia212
Wtajemniczenie
 
Avatar niusia212
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 015
GG do niusia212 Send a message via Skype™ to niusia212
Dot.: ... MOJA twarz;( zdjęcia, pomóżcie...

na własna rekę- czytaj- idziesz do prywatnego laboratorium i robisz badania :/
__________________
2 07 2011 -
niusia212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-27, 07:36   #20
kulaczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Szwecja,Sztokcholm
Wiadomości: 41
Dot.: ... MOJA twarz;( zdjęcia, pomóżcie...

Ja mam nadmiar testosteronu,robilam sobie badania,tradzik byl ale nie jakis tragiczny,lekarz ginekolog przepisal mi Diane 35 takie tabletki antykoncepcyjne,po ok 2 miesiacach mialam sliczna cere,wszystko poznikalo.powodzonka
kulaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-27, 08:49   #21
Syla1987Lublin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 32
Dot.: ... MOJA twarz;( zdjęcia, pomóżcie...

Wiesz kazdy kiedys mial problemy z cera...Ja rowniez...moze na twarzy nie ale np na plecach czesto cos mialam. Zaczelam brac tabletki anty i od tego czasu nawet jedna krostka sie nie pojawila tzn wszystko sie uspokoilo ale dopiero po jakims czasie (ok 2miesiace). Wiem, ze to nie jest lekarstwo, ale jesli to sprawa hormonow to tabletki je wyrownaja. W okresie wakacji z pewnych wzgledow nie bralam tabl i pomimo, ze ich nie bralam to zadne krostki sie nie pojawily. Moze udaj sie do Ginekologa i popros o jakies tabsy Pozdrawiam i zycze powodzenia!
Syla1987Lublin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-27, 12:03   #22
DJADKJGU
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 4 309
Dot.: ... MOJA twarz;( zdjęcia, pomóżcie...

czesc, ja ide jutro na krew do hormonow, tez mam 20 lat a wczesniej nie mialam problemow. mam zaprzyjazniona ginekolog-endokrynolog i obiecala ze cos wymyslimy jak Tobie juz opracuje lekarz kuracje to daj znac!

ach i takie pytanie: jak wygladaja blizny? szugarbejb pisalas ze u serduszkowej widzisz, prosze powiedzcie czym to sie rozni od wypryskow?
DJADKJGU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-27, 12:12   #23
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: ... MOJA twarz;( zdjęcia, pomóżcie...

Cytat:
Napisane przez DJADKJGU Pokaż wiadomość
ach i takie pytanie: jak wygladaja blizny? szugarbejb pisalas ze u serduszkowej widzisz, prosze powiedzcie czym to sie rozni od wypryskow?
W niektórych postaciach trądziku wypryski - nawet jeśli ich nie wyciskasz i nie dotykasz - znikając pozostawiają po sobie bliznę, czyli czerwono-brązową plamkę. I na przykład u serduszkowej oprócz wyprysków widzę różne plamki, no chyba że to zła jakość zdjęcia. Im większy wyprysk tym większa blizna. Można sie ich pozbyć za pomocą pellingów kwasowych (w zależności od wielkości i głębokości blizn stosuje sie różne kwasy i różne ich stężenia, o czym traktuje 3/4 działu "Biochemia kosmetyczna").
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-27, 12:39   #24
DJADKJGU
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 4 309
Dot.: ... MOJA twarz;( zdjęcia, pomóżcie...

dzieki
DJADKJGU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-28, 15:31   #25
helpme
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 111
GG do helpme
Dot.: ... MOJA twarz;( zdjęcia, pomóżcie...

Witam was dziewczyny. Na poczatku moze przedstawie swoja historie. Mialam kiedys bardzo piekna cere, bez jednedo pryszczyka, potem niestety i mnie dopadl okres dojrzewania, skora zaczela sie lekko przetluszczac i zaczely mi sie na czole pojawiac jakies tam niewielkie i malo widoczne zmiany. Oczywiscie zaczelam od razu smarowac sie jakimis tanimi zapychajacymi pory kremami i pudrami za 5 zł, tym bardziej pogarszajac moja calkiem niezla jeszcze wtedy sytuacje. Ale czolo to czolo, jeszcze moglam zniesc. Wazne ze policzki mialam ladne, reszta twarzy w porzadku, bez blizn. Zaczelam to badziewstwo wyciskac. Po jakims czasie, pryszcze pojawialy sie juz wszedzie, zostawiajac po sobie okropnie wielkie fioletowe, czerwone, rozowe zmiany ( blizny, przebarwienia) . A to wlasnie dlatego ze bylam bardzo niecierpliwa i chicialam sie tego paskudztwa pozbyc od razu.
Bylo naprawde coraz gorzej, z zaledwie paru zaskornikow zrobil mi sie powazny tradzik, z ropnymi zmianami najczesciej wlasnie na policzkach ( co dziwne z czola zniknal ;/) Cala bylam obsypana tymi ropniakami i bliznami na pol twarzy. Nie bylo chyba dnia zebym nie plakala przed lusterkiem. Nakladalam na siebie tony tapety zeby jakos to ukryc, o wyjsciu z domu bez makijazu nie bylo nawet mowy, nawet do sklepu po durne sniadanie. Bywalo, ze kiedy chlopak u mnie spal, albo ja u niego, musialam niezle sie nakombinowac zeby nie zobaczl mnie bez kilograma tapety na twarzy. Wogole bylam dla niego raczej oschla, bo balam sie ze jak dojdzie do jakiegos fajniejszego zblizenia itd to zaraz zetrze mi puder i wszystko sie wyda on zobaczy jaka jestem brzydka i rzuci mnie dla jakiejs pieknej panieny. Odwracalam twarz kiedy chcial sie na mnie przygladac i wstydzilam sie mu pokazyawc w swietle dziennym ;/ To paranoja nie uwazacie? A rano wiecie co robilam?? Budzilam sie zawsze przed nim bieglam pedem do lazienki i od razu nie zmywajac "nocnego" makijazu nakladalam kolejna warstwe fluidu na moja zmeczona i zapchana twarz ( nie robcie tego nigdy to straszna glupota!!!!!) .
Na ulicy nie przeszlam normalnie obok zadnej dziewczyny, nie przygladajac sie chociaz przelotnie jej twarzy, w nadzei ze dostrzege tam jakies niedoskonalosci. Nie zebym zle im zyczyla, ale chcialam sie w ten sposob dowartosciowac, ze nie tylko ja tak mam, ze sa dziewczyny rownie brzydkie jak ja. Niestety jak na zlosc, kazda na ktora trafialam miala buzke jak lalki z gazet. To mnie przytlaczalo jeszcze bardziej. Wydaje mi sie ze bardziej wtedy od wszystkich tych kosmetykow ktore masowo kupowalam, potrzebna byla mi pomoc jakiegos dobrego psychologa. Wiem jak trudno jest osobom a zwlaszcza ladnym dziewczynom, ktore walcza z tradzikiem. Potrafi to naprawde zatruc cala radosc zycia i wplywac na dalszy rozwoj emocjonalny, samoocene mlodego czlowieka. Moze to glupio brzmi ale ten kto to przezyl zrozumie doskonale co mam na mysli. Dzis juz nie jest tak tragicznie jak kiedys, czasami dopada mnie dol i depresja ale o wiele wiele rzadziej niz niegdys. No i najwazniejsze ze moja twarz wyglada dobrze. I lubię siebie. Na dzien dzisiejszy o tradziku wiem juz chyba wiecej niz co poniektorzy lekarze. I chcialabym sie podzielic wiedza z wami, moze komus sie ona przyda i bedzie mogl odzyc tak jak ja, po wielu zmaganiach i łzach. Przedstawiam wiec wzsystki co wiem.

-po pierwsze, mysle ze nie nalezy stosowac wiecej niz jednego antybiotyku. po antybiotykach cera jest przesuszona, wymeczona, oslabiona, a tradzik i tak wraca, najczesciej ze zdwojona sila ( oczywiscie nie twierdze zeby wogole ich nie stosowac) . bylam ostatnio u lekarki, ktora przepisala mi az 3, na co w ulotce bylo napisane ze nie mozna stosowac w okresie rozrodczym ( wybaczcie ale wole juz tradzik niz zeby urodzil mi sie down) .

-czesto naszym bledem jest nakladanie na siebie zbyt wielu masci i specyfikow naraz, w celu przyspieszenia leczenia. błąd.
-jesli chodzi o zywienie, bzdura jest ze nie ma ona wplywu na nasza cere. ma i to ogromny, bo wszystkie chemikalia z jedzienia i picia, ktore zostaja w naszym organizmie, wylaza wlasnie przez skore, kochani. dlatego warto zmienic diete na zdrowsza.
-Pijcie herbatki ziolowe ( bratek, lipa, rumianek, yerba mate, zielona herbata, porzywa) wode z cytryna , ale nigdy z cukrem, co najwyzej z miodem.
-Ograniczcie spozywanie mięsa, słodkich rzeczy, uzywajcie jak najmniej soli, cukru, nie jedzcie ciasteczek czekoladek itd ( trudne wiem ) no i unikajcie jak ognia jadania zarcia typu fast food. jedzenie tto jest sporzadzane na wielokrotnie uzywanym juz oleju, co jest ogromne niezdrowe dla cery i rowniez dla zdrowia i naszej sylwetki.
-niech z waszego jadlospisu wyjada tez ostre przyprawy.
-Zadko smazcie potrawy.
-zadnych sztucznych napojow, slodzikow itd.
-Jedzcie codziennie 3 lyzki siemienia lnianego ( pomaga, ale nie od razu )
-Wskazane jest spozywanie duzej ilosci owocow, warzyw, najlepiej gotowanych ( jeszcze lepiej na parze hie hie , ryb, kasz, zupek domowej roboty, soczkow swiezo wyciskanych. Oliwa z oliwek, olej lniany, orzechowy, sezamowy. Kielki, otreby, platki owsiane, to wszystko jest cholernie zdrowe. A i jeszcze kefity i jogurciki ale tylko i wylacznie naturalne, no moze naturalne z ziarnami.
-jest tez sprwawa rownowagi kwasowo-zasadowej, czyli tego ile czego jemy i czy tego nie naduzywamy, to opisze wam nastepnym razem ;-)
-Rzuccie palenie ( ja nie pale juz 4 tygodnie ) oraz unikajcie zadymionych pomieszczen, dym polaczony z sebum, wiaze sie i tworzy jakies tam tluszcze w skorze ktore nie pozwalaja skorze oddychac i zatykaja pory, podraznia skore.
-Unikajcie alkoholu, gdyz odwadnia on organizm a takze skore, co przyczynia sie do zwiekszonej produkcji sebum, a co za tym idzie - do okropnych pryszczy!!
-Duzo spacerujcie na swiezym powietrzu, moze zacznijcie uprawiac jakis delikatny sport ( rower, bieganie ) ruch pomaga, zwlaszcza na powietrzu .
- NIe przesadzajcie kobitki z tapeta ( wiem ze dla niektorych z nas nie nakladanie jej wogole jest nierealne ) .
-Uwazajcie tez na Parrafinum LiQuidum ( zawarte w co drugim fluidzie, pudrze, kremie ) gdyz zapycha on pory. Chociaz niezawsze bo SUdocrem rowniez zawiera ta substancje a jestem zaskoczona jego dzialaniem. Pozniej jak znajde podam wam liste takich innych konserwantow w kosmetykach ktore przyczyniaja sie do powstania tradziku.
-Nie wyciskajcie, nie dotykajcie ryjkow bo to bardzo pogarsza. osoby z pryszczami na brodzie - nie opierajcie podbrudka na dloniach, bo nie zawsze sa one idealnie czyste, a od tego wlasnie tworza sie krosty.
-Nie zasypiajcie z makijazem, koniczenie zmywajcie tapete na noc !!!

- REDUAL + , lub po prostu BLOTO Z MORZA MARTWEGO. ALe nie prodkukty z dodatkiem tego blota tylko same czyste bloto. lekko podgrzane nakladac na ryjka i nie tylko, moze byc tez na inne czescie ciala. zmyc po 15 minutach. ostrzegam, przerazliwie piecze, a skora po zmyciu jest czerwona okropnie i wogole jest w strasznym stanie, ale poczekajcie. po chwili jest super. juz po paru uzyciach skora sie przyzwyczaja i nie jest tak zle a efetky sa naprawde cudowne.
-maseczki z bialej, zielonej i rozowej glinki
-mydelko naturalne z nanosrebrem
-zel do mycia twarzy tradzikowej z TOŁPY
-Sudocrem ( dlugo nie moglam uwierzyc ale w koncu sie przekonalam, i jest naprawde super
-glico a 12% ( intensywnie zluszczajacy krem z kwasami, rozjasnia cere z przebarwien i blizn)
-acnederm ( calkiem niezle rozjasnia, ale niestety rozjasnij cala moja piekna ciemna karnacje, i podrazniac moze)
-twarzyczke myjcie w przegotowanej wodzie, z dodatkiem ziolek, olejkow, np. herbacianego, tymiankowego, cynamonowego, cytrynowego itd ( ale doslownie pare kropelek, bo inaczej spalicie skore)
-maseczki z drozdzy obowiazkowe
-kosmetyki z garniera sa tez pomocne ale moga wysuszac, wiec ostrosnie z nimi ( nie za duzo, robic przerwy w strosowaniu)
-mozna jesc tabletki z betakarotenem ( poprawia koloryt skory) i tbletki poprawiajace cere, takie jak Cera Nowa, Bio Silica, Face Ok.
-unikajcie slonca i solarium ( po pierwsze produkty do opalania zatykaja pory, po drugie to bzdura ze slone leczy pryszcze ) nakladajcie krem z filtrem conajmniej 30
-w razie "przypadkowego" rozdrapania ropniaka, przelac woda utleniona kosmetyczna i posypac dermatolem. nie ciskac do konca bo wcisniej to zpowrotem.
-peeling 1 najwyzej 2 reazy w tyg.
-nie trzyj twarzy, w celu mocniejszego wetrzenia w skore tych super kosm. rozciagfniesz tylko twarz, a gruczoly beda pracowac mocniej, bo zostana pobudzone.

I prosze was, jesli macie srednio lub mocno nasilony tradzik, nie nakladajcie na siebie zadnych cebul, czosnkow, pomidorow i cynamonow. To wszystko w naszym kraju jest pryskane chemikaliami !! Spalicie sobie tylko twarz i bedzie placz ( przerabialam to jakis czas temu, spalilam sobie twarz cebula, bylo gorzej niz kiedykolwiek, i poszlam zaryczana do lekarza)

To chyba na tyle narazie, jak sobie cos przypomne to napisze bo napewno o czyms zapomnialam.
Zycze powodzenia i mam nadzieje ze komus pomoge pozdr.
helpme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-28, 17:13   #26
DJADKJGU
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 4 309
Dot.: ... MOJA twarz;( zdjęcia, pomóżcie...

ooo ale duza dawka rad naraz dziekujemy

ja wlasnie dostalam wyniki hormonalne i wszystkie sa w normie... hm... na onsultacje jeszcze ide z nimi, ale skoro sie mieszcza w normach to chyba to nie one sa powodem moich problemow z cera... zostaje wiec dermatolog.

helpme powiedz jak uzywasz sudocremu? na wypryski tylko czy na cala twarz? czytalam tez juz opinie ze po jego odstawieniu z cera jest jeszcze gorzej niz bylo, wiesz cos na ten temat?

co do rady to wszystko spoko ale sa rzeczy ktorych nie zmienie - opalanie bo kooocham slonce, jak jestem naturalnie opalona to zadowolenie z siebie od razu mi wzrasta :P a filtr 30 to dla mnie tak jakbym siedziala przykryta :P dla mnie 6 to juz bardzo wysoki filtr inaczej sie nie opale wogole :P no i jedzonka mojego tez nie odstawie - mmmm miecha, cola, mcdonalds - nawet gladka twarz nie jest warta tych wyrzeczen
chociaz inne rady sa bardzo dobre i nie kosztuja tyle - na pewn wyprobuje maseczki z glinki bo o nich juz sporo slyszalam
no i dobra rada z ta broda, to calkiem mozliwe, ja zawsze sie opieram na dloni musze przestac bo moja broda to najgorsze miejsce u mnie
DJADKJGU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-28, 17:15   #27
beatlaska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 8
Dot.: ... MOJA twarz;( zdjęcia, pomóżcie...

Witam was dziewczyny Ja też walczę z trądzikiem już sporo czasu.. Brałam antybiotyki i wszelkiego rodzaju maści przepisane od lekarzy. Kiedy poprawiła mi się kondycja skóry zaczęłam jeździć do kliniki dermatologii na peelingi chemiczne. Przyznam, że pomagają i widzę efekty Teraz krostki pojawiają się tylko przed okresem i blizny też są spłycone. Jednak jest to dość duży wydatek... ok 150 zł jeden zabieg. Inwestuję także w kremy firmy Bioderma lub La-Roche, ale jestem z nich zadowolona. Po kremach z Garniera czy innych "nieaptekowych" stan mojej cery się pogarsza. Jeżeli macie ładne buzie, ale zaczniecie zauważyć jakies trądzikowe zmiany polecam od razu udanie się na takie zabiegi! Wtedy walka z trądzikiem będzie o wiele krótsza, niż przystosowaniu maści. Ja żałuję, że wcześniej nie trafilam do takiej kliniki, ale czasu już nie cofnę Teraz to nadrabiam i jestem zadwolona z efekktów Pozdrawiam was serdecznie i życzę wytrwałości
beatlaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-28, 20:38   #28
serduszkowa
Rozeznanie
 
Avatar serduszkowa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 586
Dot.: ... MOJA twarz;( zdjęcia, pomóżcie...

helpe, dzięki za tak wyczerpująca odpowiedź, na pewno wiele Twoich rad jest cennych. Czasem dobrze o czymś wiemy, ale nie potrafimy z tego zrezygnować np. w moim przypadku jest to cukier i makijaż, o nieee!
serduszkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-30, 20:34   #29
sabona89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 494
Dot.: ... MOJA twarz;( zdjęcia, pomóżcie...

Z trądzikiem borykam się już... no dobrych kilka lat (mam 19).
Ostatnio postanowiłam się wziąć za leczenie na poważnie.

Zrobiłam badania hormonalne - TSH, FSH, LH, testosteron w normie, estradiol za wysoki. Czy to może być przyczyną bardzo mocnego przetłuszczania się skóry twarzy i głowy? Nie dość, że pryszcze, to jeszcze połyskująca tłuszczem twarz...

Dziś byłam u lekarki, przepisała Tetralysal i Klindacin T, zobaczymy.

Zabiła mnie jak powiedziała, że na hormonach to ona się raczej nie zna i żebym z wynikami poszła do ginekologa...
sabona89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-31, 18:47   #30
kamizelka1987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1
Dot.: ... MOJA twarz;( zdjęcia, pomóżcie...

ja polecam picie i jedzenie wszystkiego, co zawiera żeń-szeń <- oczyszcza krew, organizm, reguluje poziom cukru we krwi. " (...)Wyciąg z korzenia żeń - szenia stosowany jest również w kosmetyce jako preparat odmładzający skórę i zapobiegający łysieniu i wypadaniu włosów(...)". oczywiście wszystko ma swoje plusy i minusy, wiec przed uzyciem najlepiej skonsultować się z ulotką tudzież lekarzem dołączonym do opakowania:P
polecam również przemywanie twarzy szałwią... oczywiście nie zamaczać tego samego wacika dwa razy w szklance:p
pozdrawiam~~
kamizelka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:27.