Co kupujecie w Mazidłach? Cz.I - Strona 63 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-02-04, 10:11   #1861
sajszi
Raczkowanie
 
Avatar sajszi
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 76
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Na LU widziałam wątek o balsamie po goleniu, przeczytaj może Ci to pomoże
http://laboratoriumurody.pl/forum/ba...iu,t10667.html
sajszi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-04, 11:09   #1862
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Szykuje mi się kolejne zamówienie w mazidłach [i nie tylko] i mam dylemat, otóż:
1] potrzebuję czegoś łagodzącego podrażnienia i zaczerwienienia, i waham się pomiędzy aloesem, owsem hydrolizowanym i alantoiną; panthenol już mam
2] porządny antyoksydant, mam extrakt z pestek winogron i chciałam jeszcze jakiś - pine bark, Q10 czy soja;
witamina C na razie nie wchodzi w grę, bo np. Redermic mnie szczypał, testuję teraz Juvit + kwas HA i zobaczymy, na razie jest o.k.

cerę mam 35 letnią, suchą i naczynkową

a może jeszcze coś innego?

A oprócz powyższych dokupię olej z pestek czarnej porzeczki, hydrolat lawendowy, glyceryl cocoate do olejków myjących, olejowy extr. rozmarynu, kwas migdałowy, łyżeczki miarowe i wreszcie zlewki, bo szklanki mi sie znudziły!
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-04, 13:36   #1863
nAtaL!a
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 972
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

ja odrobine off'topowo Pisalam juz w tej sprawie do Mazidel,ale odpowiedzi nie dostalam. Czy ktoras z Was orientuje sie czy pod podanym adresem w zakladce "kontakt" (na stronie mazidel ) mozna zakupic ich produkty czy jedynie za posrednictwem internetu?

Ostatnio z moich probek zrobilam ekspresowe serum hialuronowo-owsiane i jestem zachwycona

p.s Ilona Ty masz 35 lat? jesli to Ty w avatarze to w zyciu bym Ci tyle nie dala,wygladasz baredzo mlodo
nAtaL!a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-04, 14:03   #1864
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez nAtaL!a Pokaż wiadomość
ja odrobine off'topowo Pisalam juz w tej sprawie do Mazidel,ale odpowiedzi nie dostalam. Czy ktoras z Was orientuje sie czy pod podanym adresem w zakladce "kontakt" (na stronie mazidel ) mozna zakupic ich produkty czy jedynie za posrednictwem internetu?

Ostatnio z moich probek zrobilam ekspresowe serum hialuronowo-owsiane i jestem zachwycona

p.s Ilona Ty masz 35 lat? jesli to Ty w avatarze to w zyciu bym Ci tyle nie dala,wygladasz baredzo mlodo
Jak robisz to serum?
marea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-04, 14:12   #1865
nAtaL!a
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 972
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Marea, prosze http://mazidla.com/index.php?option=...d=139&Itemid=2
nAtaL!a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-04, 14:14   #1866
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez aklat Pokaż wiadomość
zrobiłam 10 ml micela na próbe, z hydrolatu rózanego, pieknie pachnie, ale dziwnie dziala, filtr mi "zmył" to znaczy zwałkował
Zrobilam dzis i rzeczywiscie ladnie pachnie Zmywa bardzo dobrze, nie podraznia

Odmierzylam wlasciwa ilosc polysorbate, na ok. 25 ml hydrolatu dalam 0,5ml polysorbate, ale nie wszystko wplynelo mi z lyzeczki do hydrolatu, wiec "na oko" dorzucilam jedna kropelke.
Juz wiem ze 10 kropelek polysorbate 80, daje pelna lyzeczke miarowa 0,5ml Kolejnym razem licze kropelki
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-04, 14:29   #1867
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Dzieki wszystkim za odzew - odstawilam serum C i hydrolaty, skora troche zbladla
vril jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-04, 14:31   #1868
kizia mizia
Wtajemniczenie
 
Avatar kizia mizia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Prawie Kraków
Wiadomości: 2 032
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Z serum z vit c trzeba bardzo uważać . Sama niedawno miałam wypadek. Mega wysypka na całej twarzy

Teraz używam co kilka dni. I jest ok.
kizia mizia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-04, 15:03   #1869
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez nAtaL!a Pokaż wiadomość
A czy moge pominac NMF lub je czyms zastapic!? jako ze tegoz skladnika mi brak ?
marea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-04, 15:06   #1870
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość
Zrobilam dzis i rzeczywiscie ladnie pachnie Zmywa bardzo dobrze, nie podraznia

Odmierzylam wlasciwa ilosc polysorbate, na ok. 25 ml hydrolatu dalam 0,5ml polysorbate, ale nie wszystko wplynelo mi z lyzeczki do hydrolatu, wiec "na oko" dorzucilam jedna kropelke.
Juz wiem ze 10 kropelek polysorbate 80, daje pelna lyzeczke miarowa 0,5ml Kolejnym razem licze kropelki
A czy w micelach mozna zastapic polysorbate - glyceryl cocoate?
marea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-04, 15:28   #1871
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
A czy w micelach mozna zastapic polysorbate - glyceryl cocoate?
Nie wiem
Dziewczyny pisały "kokoglukozyt"..ale co mialy na mysli?
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-04, 15:32   #1872
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez sajszi Pokaż wiadomość
Na LU widziałam wątek o balsamie po goleniu, przeczytaj może Ci to pomoże
http://laboratoriumurody.pl/forum/ba...iu,t10667.html
Bardzo Ci dziękuję za pomoc, ale tamte przepisy są trochę za skomplikowane jak dla mnie. Weźcie proszę pod uwagę, że się w kręcenie domowych kosmetyków jeszcze nigdy nie bawiłam. A tak poza tym, to trochę jest tam przepisów z zastosowaniem hydrolatu oczarowego, który ma właściwości ściągające. Jakoś nie wyobrażam sobie kłaść tego na podrażnioną goleniem skórę twarzy i jestem pewna, że mój facet na pewno zrezygnuje z takiego produktu, jak tylko zacznie go coś tam szczypać. Proszę więc o proste przepisy i maksymalnie łagodne.
frantic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-04, 16:04   #1873
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość
Nie wiem
Dziewczyny pisały "kokoglukozyt"..ale co mialy na mysli?

Hehe ktoz to wie..
marea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-04, 20:31   #1874
Ankie83
Zadomowienie
 
Avatar Ankie83
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 023
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Witam Wizażanki,
niedawno dokonałam swojego pierwszego zakupu na mazidłach.
Moja kosmetyczka powiększyła o hydrolaty: oczarowy i z kwatów neroli, olej z komosy oraz kwas migdałowy.
Hydrolaty nie zachwyciły mnie tak bardzo. Niestety nie podchodzą mi te zapachy. Natomiast ukręcony tonik migdałowy to poprstu raj dla mojego buziaczka . Podobnie olejek nakładany solo.

Mam tylko pytanie ponieważ wkrótce ukręcić sobie olejek myjący do twarzy oraz płyn micelarny. Czy to nie będzie za dużo szczęścia na raz? Czy też jedno wyklucza drugie? Niestety jestem początkująca
__________________
Ankie83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-05, 06:50   #1875
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Witamy Ankie! Każdy kiedyś jest początkujący...
Ja wieczorem zmywam twarz olejkiem, potem hydrolat w charakterze toniku a rano przecieram micelem/hydrolatem, moja skóra nie wydaje się niezadowolona a nawet wręcz przeciwnie.

Dziewczyny, post 1862 .

Natalia ostatnio jestem łasa na komplementy!
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-05, 06:53   #1876
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

A do mnie przyszla wczoraj pierwsza paczka z BU. Wybralam BU nie mazidla, bo w gre wchodzilo tylko pobranie Mam 5 hydrolatow:w tej chwili testuje cytrynowy, z zielonej herebaty i aloesowy - wszystkie pyszne. Oraz olejek slonecznikowy do zmywania makijazu i mycia twarzy Wracajac do hydrolatow: jestem bardzo milo zaskoczona tym odkryciem. Dawno nie mialam tak gladkiej, przyjemnej w dotyku buzi. No i nie rozpychaja porow. Nie mialam zadnego toniku, ktory by im dorownal - nie wspominajac o cencach. Chetnie tylko wymienilabym buteleczki, bo te wodo-utlenione sa paskudne
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-05, 07:09   #1877
Ankie83
Zadomowienie
 
Avatar Ankie83
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 023
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
Witamy Ankie! Każdy kiedyś jest początkujący...
Ja wieczorem zmywam twarz olejkiem, potem hydrolat w charakterze toniku a rano przecieram micelem/hydrolatem, moja skóra nie wydaje się niezadowolona a nawet wręcz przeciwnie.
Dziękuję za odpowiedź Teraz mogę się maziać z czystym sumieniem . Chociaż później na pewno pojawią się kolejne wątpliwości...
__________________
Ankie83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-05, 09:51   #1878
wróbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 247
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez wróbel Pokaż wiadomość
I jesczze jedno pytanie juz tak ogólnie dot. kosmetyków mazidlowych. dziewczyny czym sie kierujecie jak robicie mieszanki wg. wąłsnych pomysłów. Tj. chodzi mi o jakies zasady w prostych żolnierskich słowach czy podpowiedzi co brac pod uwagę komponując sobie wlasne mieszanke, zeby sobie kuku nie zrobić:confused :
Ja np. wczoraj poczułam ochotę nałozenia sobie jekiegos ekspresowego serum nawilzającego, mialam w domu miedy innymi zel hialuronowy, olej z wiesiołka. ekstrakt z rozmarynu . Ale jak zaczełam myslec nt. proporcji to zrezygnowalam, bo balam sie ,ze cos z czyms źle zareaguje i nie bedę mogła sie ludziom pokazać. No więc na co nalezy zwaracać uwagę jak sie ma ochoe na eksperymenty z nieskomplikowanymi mazidlami. I prosze sie nie smiać ze mnie, że taki głab jestem
Ponawiam pytanie. Nie chodzi o jakiś elaborat, ale kilka podstawowych zasad , o ile takie są. Myslę, ze takie wskazówki przydałoby sie poczatkujacym mazidlankom.
wróbel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-05, 10:04   #1879
lilith1234
Rozeznanie
 
Avatar lilith1234
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: katowice
Wiadomości: 942
GG do lilith1234
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez tulipanna. Pokaż wiadomość
A do mnie przyszla wczoraj pierwsza paczka z BU. Wybralam BU nie mazidla, bo w gre wchodzilo tylko pobranie Mam 5 hydrolatow:w tej chwili testuje cytrynowy, z zielonej herebaty i aloesowy - wszystkie pyszne. Oraz olejek slonecznikowy do zmywania makijazu i mycia twarzy Wracajac do hydrolatow: jestem bardzo milo zaskoczona tym odkryciem. Dawno nie mialam tak gladkiej, przyjemnej w dotyku buzi. No i nie rozpychaja porow. Nie mialam zadnego toniku, ktory by im dorownal - nie wspominajac o cencach. Chetnie tylko wymienilabym buteleczki, bo te wodo-utlenione sa paskudne
na jednej z brtyjskich stron z plproduktami byly sliczne szklane opakowania
szukam czegos podobnego u nas, ale bida poki co, ani na allegro ani w sklepach, zostala mi jeszcze ikea do odwiedzenia, ale nie robie juz sobie zadnej nadziei
__________________
what price could you pay... for the changing your destiny...

pani rusycystka
teraz też pani żona


czyli BIOCHEMIA WCIAGA

lilith1234 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-05, 11:01   #1880
aklat
Rozeznanie
 
Avatar aklat
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 750
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Ankie83 Pokaż wiadomość
Witam Wizażanki,
niedawno dokonałam swojego pierwszego zakupu na mazidłach.
Moja kosmetyczka powiększyła o hydrolaty: oczarowy i z kwatów neroli, olej z komosy oraz kwas migdałowy.
Hydrolaty nie zachwyciły mnie tak bardzo. Niestety nie podchodzą mi te zapachy. Natomiast ukręcony tonik migdałowy to poprstu raj dla mojego buziaczka . Podobnie olejek nakładany solo.

Mam tylko pytanie ponieważ wkrótce ukręcić sobie olejek myjący do twarzy oraz płyn micelarny. Czy to nie będzie za dużo szczęścia na raz? Czy też jedno wyklucza drugie? Niestety jestem początkująca
Witaj,
tonikiem migdałowym tez jestem zachwycona, to moj ukochany produkt mazidlowy i tak jak ci napisala Ilona spokojnie mozesz wprowadzic inne mazidla, tylko nie wszystkie na raz, w razie gdyby cos cie podraznilo, bedziesz wiedziec co odstawic
__________________


aklat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-05, 11:05   #1881
kizia mizia
Wtajemniczenie
 
Avatar kizia mizia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Prawie Kraków
Wiadomości: 2 032
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez tulipanna. Pokaż wiadomość
A do mnie przyszla wczoraj pierwsza paczka z BU. Wybralam BU nie mazidla, bo w gre wchodzilo tylko pobranie Mam 5 hydrolatow:w tej chwili testuje cytrynowy, z zielonej herebaty i aloesowy - wszystkie pyszne. Oraz olejek slonecznikowy do zmywania makijazu i mycia twarzy Wracajac do hydrolatow: jestem bardzo milo zaskoczona tym odkryciem. Dawno nie mialam tak gladkiej, przyjemnej w dotyku buzi. No i nie rozpychaja porow. Nie mialam zadnego toniku, ktory by im dorownal - nie wspominajac o cencach. Chetnie tylko wymienilabym buteleczki, bo te wodo-utlenione sa paskudne
No tak ale to jest wątek o sklepie mazidła a nie bu , więc piszesz troszkę nie na temat
kizia mizia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-05, 12:05   #1882
Norah28
Przyczajenie
 
Avatar Norah28
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 15
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Witajcie,
mam dopiero dwutygodniowy status "czytającego" na wizażu i niestety padam na kolana pod ciężarem wiedzy do ogarnięcia

Pewnie pytanie jest banalne, ale czy ktoś mółby mi wyjaśnić dlaczego gotowe sera (do twarzy) na mazidłach mogą być przechowywane tylko 2 tygodnie, podczas gdy te na BU od 3 do 12 miesięcy?

I drugie: czy przygotowując własne serum mogę wycisnąć do niego zawartość kapsułki z wit A lub E (takiej aptecznej)?

dziękuję z góry za naświetlenie zjawiska
__________________
z uzależnieniem będzie mi do TWARZY ;]
Norah28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-05, 12:54   #1883
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Norah28 Pokaż wiadomość
Witajcie,
mam dopiero dwutygodniowy status "czytającego" na wizażu i niestety padam na kolana pod ciężarem wiedzy do ogarnięcia

Pewnie pytanie jest banalne, ale czy ktoś mółby mi wyjaśnić dlaczego gotowe sera (do twarzy) na mazidłach mogą być przechowywane tylko 2 tygodnie, podczas gdy te na BU od 3 do 12 miesięcy?

I drugie: czy przygotowując własne serum mogę wycisnąć do niego zawartość kapsułki z wit A lub E (takiej aptecznej)?

dziękuję z góry za naświetlenie zjawiska
ponieważ te mazidłowe nie są konserwowane a te z BU mają "niewielkie ilości konserwantów"
witaminę E możesz spokojnie - posłuży też jako konserwant fazy olejowej natomiast co do witaminy A, nie wiem
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-05, 15:39   #1884
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
ponieważ te mazidłowe nie są konserwowane a te z BU mają "niewielkie ilości konserwantów"
witaminę E możesz spokojnie - posłuży też jako konserwant fazy olejowej natomiast co do witaminy A, nie wiem
Bo się samo konserwują na LU coś o tym pisali co to znaczy.
Ja nie widziałam tam konserwantów, w hydrolatach są, w tych z mazideł też i dlatego je wolę, bo z tymi z ecospa musiałam ciągle latac do lodówki, a leniwa jestem, a znowu na małą lodóweczkę mnie nie stać.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-05, 17:33   #1885
Norah28
Przyczajenie
 
Avatar Norah28
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 15
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
ponieważ te mazidłowe nie są konserwowane a te z BU mają "niewielkie ilości konserwantów"
witaminę E możesz spokojnie - posłuży też jako konserwant fazy olejowej natomiast co do witaminy A, nie wiem
wygląda mi na to, że Glikol propylenowy jest tym składnikiem konserwującym? (aż się uśmiecham do siebie jak używam tego skomplikowanego słownictwa)

a "hydrolat w charakterze toniku" o którym piszesz to po prostu hydrolat zastępujący tonik, czy to ta kombinacja: hydrolat + woda destylowana + co tam kto lubi?

czasem coś mi dzwoni jak tak czytam
__________________
z uzależnieniem będzie mi do TWARZY ;]
Norah28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-05, 17:43   #1886
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez mrs.doubtfire Pokaż wiadomość
Bo się samo konserwują na LU coś o tym pisali co to znaczy.
Ja nie widziałam tam konserwantów, w hydrolatach są, w tych z mazideł też i dlatego je wolę, bo z tymi z ecospa musiałam ciągle latac do lodówki, a leniwa jestem, a znowu na małą lodóweczkę mnie nie stać.
w niektórych są, widziałam np. C12-15...
ja mam tak samo z tą lodówką, z tego właśnie powodu planuję następny zakup kwasu HA właśnie na BU

Cytat:
Napisane przez Norah28 Pokaż wiadomość
wygląda mi na to, że Glikol propylenowy jest tym składnikiem konserwującym? (aż się uśmiecham do siebie jak używam tego skomplikowanego słownictwa)

a "hydrolat w charakterze toniku" o którym piszesz to po prostu hydrolat zastępujący tonik, czy to ta kombinacja: hydrolat + woda destylowana + co tam kto lubi?

czasem coś mi dzwoni jak tak czytam
też
używam czystego hydrolatu, można dodać do niego też glicerynę o ile Cię nie zapycha
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-05, 17:44   #1887
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Norah28 Pokaż wiadomość
wygląda mi na to, że Glikol propylenowy jest tym składnikiem konserwującym? (aż się uśmiecham do siebie jak używam tego skomplikowanego słownictwa)

a "hydrolat w charakterze toniku" o którym piszesz to po prostu hydrolat zastępujący tonik, czy to ta kombinacja: hydrolat + woda destylowana + co tam kto lubi?

czasem coś mi dzwoni jak tak czytam
Hej Norah, ten glikol to jeszcze łatwy hialuronowy, bromelaina to dopiero nazwy
Ja hydrolaty używam same zamiast toniku są super.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-05, 18:01   #1888
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
witaminę E możesz spokojnie - posłuży też jako konserwant fazy olejowej natomiast co do witaminy A, nie wiem
Używanie witaminy A w serach na dzień jest bez sensu, bo jest ona bardzo nietrwała.
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-05, 22:46   #1889
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Nie wiem czy to dobre miejsce, najwyżej mi powiecie, że mam iść na forum o włosach. Popsułam sobie ostatnio włosy, to znaczy tak na to długo pracowałam. Chciałam się Was zapytać o proszki do pielęgnacji włosów, czy Wy jesteście w stanie same sobie te papki na włosy nałożyć, tak równomiernie? Nawet jak macie długie włosy? Czy taka amla nie zafarbuje blond włosów? I jeszcze czy te farby roślinne są zmywalne, no bo jak mnie złapie za mocno, to nie przeżyję jeśli to ma być na stałe. To taki duży wydatek jak sie ma długie włosy, pisze, że muszę mieć pół kilo proszku na włosy więc się wolę doradzić. Dzięki.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-06, 07:14   #1890
side85
Zakorzenienie
 
Avatar side85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 4 714
Wyślij wiadomość przez MSN do side85
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

zastanawiałam się długo czy na zbiorczy z rozszyfrowaniem składów czy na mazidła z tym się udać, ale najwyżej na mnie tu nakrzyczycie
Proszę o pomoc w rozszyfrowaniu składu właśnie mazidła. Dermatolog dała mi to na trzy straszne bolące gule na brodzie, których nigdy wcześniej nie miałam i teraz jak je zlikwidowałam zastanawiam się czy mogę używać tego specyfiku ?? Bo nie wiem właściwie co on robi, a mam skórę mieszaną ze straszną tendencją do przesuszania się. Otóż:
Sulfur preacep 5,0
Detreomycini 3,0
CAmphora
Guma arabic aa 0,5
aqua calcis ad 100,0

dodam, że bardzo dobrze sobie w trzy dni poradził, jednak zostawił strupki, które się tez o dziwo szybko goją. Może komuś przyda się taka mikstura.
Interesuje mnie głównie na co to można używać, bo lekarka powiedziałą że to zapalenie mieszków włosowatych, a jestem pewna że to nie zapalanie mieszków tylko straszni ebolące bulwy pod skórą.
__________________
Piotruś
side85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:50.