"wiejska moda", jedna z żelaznych zasada mody, a ja sie po prostu nie znam? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-14, 15:07   #61
iskralight
Zadomowienie
 
Avatar iskralight
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław/Jelenia Góra
Wiadomości: 1 771
Dot.: "wiejska moda", jedna z żelaznych zasada mody, a ja sie po prostu nie znam?

Widzę że niezła rozmowa się tu nawiązała, i jedna osoba strasznie krytykuje ową oscarową kreację .

Po pierwsze, na weselu obowiązuję stroje wieczorowe, więc na pewno nie sukienka w kwiatki do kolan.
Po drugie, dla mnie tzw "oscarowa suknia" to szyk, prostota i elegancja, i taka tez jest moja suknia.
Po trzecie, jestem niska, i w sukience do kolan wyglądam na jeszcze nizszą, niż jestem, i wybaczcie że to napiszę, ale dla mnie każda młoda dziewczyna wygląda w spónicy czy sukience do kolan jak "stara baba". Suknia jest idealnie dopasowana, i wyglądam smukło i bardzo kobieco. Nie razi kolorem (przytłumiony, ciemny granat), więc panny młodej na pewno nie zaćmię .

A jeśli chodzi o moją opinię na temat "czy sandałki są eleganckie czy nie", uważam że są BARDZO ELEGANCKIE, i niekiedy sandałki (oczywiście mówimy o szpilkach) tylko dodają uroku kreacji.

Poza tym, ja nie potrafię sobie wyobrazić do takiej sukni stóp ledwo wystających spod niej ubranych w rajstopy, pończochy czy inne wynalazki. Utwierdziłyście mnie w przekonaniu że rajstopom mówimy w tej sytuacji NIE .
iskralight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 15:17   #62
DJADKJGU
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 4 309
Dot.: "wiejska moda", jedna z żelaznych zasada mody, a ja sie po prostu nie znam?

Cytat:
Napisane przez evil minded Pokaż wiadomość
No wiadomo, ze melodie weselne są wsiowe na maxa, ale szczerze mowiac, wiekszosc ludzi sie przy tym najlepiej bawi. Nie ma co traktowac wszystkiego tak serio.
A jakby tak przestylizowac to wsiowe dicho weselne na jakiegoś trochę rocka...
MY to nie wiekszosc ludzi :P na swoich imprezach niech sobie puszczaja co chca i bawia sie jak chca
DJADKJGU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 15:19   #63
Ag4
AGA :)
 
Avatar Ag4
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 11 814
Dot.: "wiejska moda", jedna z żelaznych zasada mody, a ja sie po prostu nie znam?

Cytat:
Napisane przez iskralight Pokaż wiadomość
.

Po pierwsze, na weselu obowiązuję stroje wieczorowe, więc na pewno nie sukienka w kwiatki do kolan.
a ja właśnie w takiej idę na wesele za 2 tyg.
No, ale u mnie na szczęscie nie obowiązują stroje wieczorowe

Cytat:
Napisane przez iskralight Pokaż wiadomość
.

Utwierdziłyście mnie w przekonaniu że rajstopom mówimy w tej sytuacji NIE

Nie miej już wątpliwości
__________________
(...) Przecież to masa podąża za klasą. Klasa nigdy nie podąża za masą.




Aga
Ag4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 15:21   #64
dorinka30
Zakorzenienie
 
Avatar dorinka30
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 459
Dot.: "wiejska moda", jedna z żelaznych zasada mody, a ja sie po prostu nie znam?

Cytat:
Napisane przez evil minded Pokaż wiadomość
No wiadomo, ze melodie weselne są wsiowe na maxa, ale szczerze mowiac, wiekszosc ludzi sie przy tym najlepiej bawi. Nie ma co traktowac wszystkiego tak serio.
A jakby tak przestylizowac to wsiowe dicho weselne na jakiegoś trochę rocka...
Wiesz ja swoje wesele traktowałam bardzo serio i wydaje mi się to naturalne, za to na innych weselach staram sie dostosować i bawię się przymrużając oko nawet na jakieś wiejskie dicho, no chyba że totalny fałsz to nawet przymrużenie oka mi nie pomaga

Iskralight jestem za !
dorinka30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 15:56   #65
iskralight
Zadomowienie
 
Avatar iskralight
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław/Jelenia Góra
Wiadomości: 1 771
Dot.: "wiejska moda", jedna z żelaznych zasada mody, a ja sie po prostu nie znam?

Cytat:
Napisane przez dorinka30 Pokaż wiadomość
Iskralight jestem za !

iskralight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 16:16   #66
HelenaTrojańska
Rozeznanie
 
Avatar HelenaTrojańska
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 688
Dot.: "wiejska moda", jedna z żelaznych zasada mody, a ja sie po prostu nie znam?

Sandały i rajstopy.....Yyyy... Tfu... Co najwyżej w sprayu
Z chęcią zobaczyłabym kreacje założycielki wątku.

Cytat:
Napisane przez evil minded Pokaż wiadomość
(...) a na wesela powinno ubierać się w stonowanych barwach, tak aby nie przyćmić panny mlodej.
Według mnie to pierwsza zasada w wybieraniu stroju na wesele.
Nie wyobrażam sobie pójść na wesele w balowej sukni która przyćmi wszystkich na czele z panną młodą
W sumie wydaje mi się, że odpowiednia długość sukienki to w okolicach kolana(trochę przed, trochę za zależy od osoby). Ale zdarzają się też takie perełki na weselach.

Oto przykład:
__________________
20.05.2017 ŚLUBUJEMY

Edytowane przez HelenaTrojańska
Czas edycji: 2014-07-15 o 09:13
HelenaTrojańska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 16:27   #67
Ag4
AGA :)
 
Avatar Ag4
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 11 814
Dot.: "wiejska moda", jedna z żelaznych zasada mody, a ja sie po prostu nie znam?

ojej Heleno suknia którą pokazalaś powala... jestem zdecydowaną przeciwniczką takich sukienek


a co do muzyki to mi nie przeszkadza jak lecą disopolowe klimaty, bawię dobrze przy jesteś szalona czy biały miś
__________________
(...) Przecież to masa podąża za klasą. Klasa nigdy nie podąża za masą.




Aga
Ag4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-14, 16:57   #68
HelenaTrojańska
Rozeznanie
 
Avatar HelenaTrojańska
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 688
Dot.: "wiejska moda", jedna z żelaznych zasada mody, a ja sie po prostu nie znam?

Ja też jestem przeciwniczką.

A co do muzyki to potrafię bawić się przy każdej (wyłączając fałszujących podpitych członków wiejskiej kapeli ) Ale wkurzają mnie starsze panie które to zrzędzą, że młodzież to się teraz nie potrafi bawić itp. a same siedzą nadąsane gdy tylko puszczą nowszy kawałek(przy czym nie spotkałam się na żadnym weselu z nabucowanymi małolatami bo muzyka nie ta, spora większość bawi się nawet przy muzyce typu umpa-umpa )
__________________
20.05.2017 ŚLUBUJEMY
HelenaTrojańska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 17:45   #69
natural-love
Zakorzenienie
 
Avatar natural-love
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 3 627
Dot.: "wiejska moda", jedna z żelaznych zasada mody, a ja sie po prostu nie znam?

Cytat:
Napisane przez Ponura Pokaż wiadomość
A ja mam inne pytanie, ale chyba w temacie: czy do peep toe (np balerinek) można nosić kabaretki (czarne, pasują kolorem) ? Bo zwykłych rajstop bym oczywiście nie włożyła () ale wydaje mi się, że kabaretki czy nawet takie totalnie kryjące rajstopy w jakimś odjazdowym kolorze to można... Można?
kabaretki i kryjace czarne lub w jakims szalonym kolorze bardzo lubie na codzien i do peep toe

Cytat:
Napisane przez HelenaTrojańska Pokaż wiadomość
Nie wyobrażam sobie pójść na wesele w balowej sukni która przyćmi wszystkich na czele z panną młodą
W sumie wydaje mi się, że odpowiednia długość sukienki to w okolicach kolana(trochę przed, trochę za zależy od osoby). Ale zdarzają się też takie perełki na weselach.

Oto przykład:
masakra, chyba chca sie poczuc jak ksiezniczki zaklajac takie suknie haha
__________________
Uwierz w Anioły... Nawet, Jeśli Mają Czarne Skrzydła…

Zaufanie to piękny dar - buduje się je latami, traci w ciągu sekundy...

natural-love jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 17:48   #70
Ag4
AGA :)
 
Avatar Ag4
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 11 814
Dot.: "wiejska moda", jedna z żelaznych zasada mody, a ja sie po prostu nie znam?

Cytat:
Napisane przez HelenaTrojańska Pokaż wiadomość
Ja też jestem przeciwniczką.

A co do muzyki to potrafię bawić się przy każdej (wyłączając fałszujących podpitych członków wiejskiej kapeli ) Ale wkurzają mnie starsze panie które to zrzędzą, że młodzież to się teraz nie potrafi bawić itp. a same siedzą nadąsane gdy tylko puszczą nowszy kawałek(przy czym nie spotkałam się na żadnym weselu z nabucowanymi małolatami bo muzyka nie ta, spora większość bawi się nawet przy muzyce typu umpa-umpa )
bo takie umpa umpa pasuje właśnie na wesele
__________________
(...) Przecież to masa podąża za klasą. Klasa nigdy nie podąża za masą.




Aga
Ag4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 18:19   #71
Jeanette83
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanette83
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 104
Dot.: "wiejska moda", jedna z żelaznych zasada mody, a ja sie po prostu nie znam?

Cytat:
Napisane przez iskralight Pokaż wiadomość
Widzę że niezła rozmowa się tu nawiązała, i jedna osoba strasznie krytykuje ową oscarową kreację .

Po pierwsze, na weselu obowiązuję stroje wieczorowe, więc na pewno nie sukienka w kwiatki do kolan.
Po drugie, dla mnie tzw "oscarowa suknia" to szyk, prostota i elegancja, i taka tez jest moja suknia.
Po trzecie, jestem niska, i w sukience do kolan wyglądam na jeszcze nizszą, niż jestem, i wybaczcie że to napiszę, ale dla mnie każda młoda dziewczyna wygląda w spónicy czy sukience do kolan jak "stara baba". Suknia jest idealnie dopasowana, i wyglądam smukło i bardzo kobieco. Nie razi kolorem (przytłumiony, ciemny granat), więc panny młodej na pewno nie zaćmię .

A jeśli chodzi o moją opinię na temat "czy sandałki są eleganckie czy nie", uważam że są BARDZO ELEGANCKIE, i niekiedy sandałki (oczywiście mówimy o szpilkach) tylko dodają uroku kreacji.

Poza tym, ja nie potrafię sobie wyobrazić do takiej sukni stóp ledwo wystających spod niej ubranych w rajstopy, pończochy czy inne wynalazki. Utwierdziłyście mnie w przekonaniu że rajstopom mówimy w tej sytuacji NIE .
Coz, jesli Twoim zdaniem na weselu obowiazuja stroje wieczorowe a nie koktajlowe a sukienki do kolan sa dla starych bab a te do ziemi dla mlodych dziewczyn to rzeczywisie dopelnieniem Twojego stylu bedzie dluga, balowa, oskarowa kreacja i do niej sandalki oraz gole nogi...

A przy okazji - po co zakladasz temat i pytasz o zdanie skoro masz je wyrobione i sama wiesz najlepiej?
__________________


Jeanette83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-14, 18:27   #72
1adzia22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 33
Dot.: "wiejska moda", jedna z żelaznych zasada mody, a ja sie po prostu nie znam?

Oczywiście, ubierz się tak jak zaplanowałaś A ostatnio słyszałam, że do butów bez pięt nie wypada zakładać jakichkolwiek rajstop, podkolanówek itp.
1adzia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 20:55   #73
201704051255
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 276
Dot.: "wiejska moda", jedna z żelaznych zasada mody, a ja sie po prostu nie znam?

helena, a moze na fotce to druhna ?
201704051255 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 21:28   #74
kika14
Zadomowienie
 
Avatar kika14
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 007
Dot.: "wiejska moda", jedna z żelaznych zasada mody, a ja sie po prostu nie znam?

Nie słuchaj teściowej, po co jakieś podkolanówki? Nie rozumiem A suknia z pewnością jest piękna więc ją nałóż.
__________________
kika14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 22:21   #75
Jula
Zakorzenienie
 
Avatar Jula
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: wizaż
Wiadomości: 4 671
Dot.: "wiejska moda", jedna z żelaznych zasada mody, a ja sie po prostu nie znam?

Tak tak, koniecznie ubierz rajtuzki - taki mega błyszczący beż Ostatnio kupiłam takie przypadkiem w Gattcie - moje uda w czymś takim wyglądały jak dwie tłuściutkie paróweczki w foliijce
Byłam na dwóch weselach w tym roku (oba "wiejskie", a właściwie podmiejskie plus "umpa umpa) i niestety parcie na posiadanie rajstop, nawet do sandałków (blee) było dość silne.
A najbardziej te rajtuzy raziły w połączeniu z kremowymi, żakardowymi kreacjami a'la "pokrowiec na babcię" na kobietach w okolicach 30 r.ż....
__________________
"Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrytobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąć jedyną powszechnie dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką.

/T.Pratchett, "Blask Fantastyczny"/


Jula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 22:25   #76
Malikaa
Raczkowanie
 
Avatar Malikaa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu :)
Wiadomości: 200
Dot.: "wiejska moda", jedna z żelaznych zasada mody, a ja sie po prostu nie znam?

olaboga rety hehe

bez rajstop !!!
__________________
... ::: studentka i przyszła żona ::: ...

Nasz ślub
6 sierpnia 2011

Malikaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:29.