Wszystko o farbowaniu henną - część II - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-09-30, 10:49   #811
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez sylvi300 Pokaż wiadomość
to jeśli zagotuje Ci się woda to na 50 stopni ile czekasz mniej więcej?
Wlewam wodę do otwartego naczynia i czekam jakiś kwadrans...choć to pewnie i tak za krótko niestety nie mam termometru do herbaty.
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-30, 11:29   #812
Kometa89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 4
najintesywniejsza czerwona henna pomocy

Witam, od kilku lat farbuje wlosy na czerwono. Jednak ostatnio strasznie zaczely mi wypadac, leca garsciami, a sa strasznie wyblakle i z odrostami.

Mysle wiec o farbowaniu henna. Jaka firma , kolor i rodzaj henny (bo czytalam ze sa rozne) da mi najbardziej intensywny odcien czerwieni. Mam naturalnie brązowe odrosty i wyblakla czerwien (kiedys ognista fabowana londa).

Dziekuje za rady.
Kometa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-30, 13:56   #813
Kometa89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 4
Dot.: najintesywniejsza czerwona henna pomocy

pomocy....
Kometa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-30, 14:09   #814
xblackxshadowx
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 887
Dot.: najintesywniejsza czerwona henna pomocy

Z tego co wiem, żeby osiągnąć kolor czerwony trzeba dodawać różne specyfiki. http://leonsbeautytipsandsecrets.com...ir-with-henna/ może to coś Tobie pomoże.
Gdzieś miałam zapisany link do książki o farbowaniu henną, ale nigdzie nie mogę go znaleźć, jak znajdę do dodam.
xblackxshadowx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-30, 14:40   #815
Arrasando
Rozeznanie
 
Avatar Arrasando
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 772
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Już po
orzechowy brąz trzymałam 2h.
Miałam ok 20 cm swoich reszta to sprany jasny brąz położony na rozjaśniane rude. Miałam więc kilka kolorów na głowie, ale henna wszystko ładnie pokryła. Jedynie końce gdzieniegdzie chwyciło na czarno.
Kolor wyszedł świetnie. Głęboki brąz taki jak zawsze chciałam a nigdy nie udało mi się go osiągnąć farbami chemicznymi - zawsze wychodził czarny.
Mam nadzieję, że po pierwszym myciu nie rozjaśni się zbytnio.

Tam gdzie miałam rozjaśniane zrobiło mi się niezłe siano
ale myślę, że olejowanie pomoże
__________________
`there's a big
a big hard sun beating on the big people
in the big hard world
..`

Edytowane przez Arrasando
Czas edycji: 2011-09-30 o 14:41
Arrasando jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-30, 16:28   #816
Kometa89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 4
Dot.: najintesywniejsza czerwona henna pomocy

dzieki, czekam na ta wklejke jesli znajdziesz

a co do tych "gotowych" dostepnych w drogeriach np 'naturze' o czerwonym odcieniu- nie złapią brazowych włosków?
Kometa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-30, 20:31   #817
agairl
Raczkowanie
 
Avatar agairl
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Poradzcie w ktorym momencie moge sobie dodac Eclipte do henny ? Bede mieszac henne naturalna+indygo, ale zaopatrzylam sie w Eclipte jak i rowniez ekstrakt z lisci pokrzywy na Mazidlach , zastanawiam sie czy moge je dodac do dojrzalej juz henny? Czy lepiej nie mixowac ? Poradzcie, bo chce sobie jutro nastawic henna aby w niedziele polozyc na lepetynke
Jak macie jakies wyprobowane sposoby z uzyciem eclipty lub ekstraktu z pokrzywy to napiszcie bo az mnie czupryna swedzi aby to juz przetestowac i ujrzec efekty
agairl jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-01, 07:51   #818
sylvi300
Zakorzenienie
 
Avatar sylvi300
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5 263
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
Wlewam wodę do otwartego naczynia i czekam jakiś kwadrans...choć to pewnie i tak za krótko niestety nie mam termometru do herbaty.
dziękuję za info ja pofarbuję włosy jutro

edit: a jak od razu zmyję hennę z włosów to mogę od razu po tym nałożyć olej Khadi? czy trzeba odczekać też te 24-48h ?
__________________
Twoje ciało może wiecej,niz podpowiada Ci Twój umysł



Zapraszam na bloga!!!!

http://tocosalata.blogspot.com/

Edytowane przez sylvi300
Czas edycji: 2011-10-01 o 08:02
sylvi300 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-01, 10:33   #819
Miss Transept
Zadomowienie
 
Avatar Miss Transept
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 986
GG do Miss Transept
Dot.: najintesywniejsza czerwona henna pomocy

Cytat:
Napisane przez Kometa89 Pokaż wiadomość
dzieki, czekam na ta wklejke jesli znajdziesz

a co do tych "gotowych" dostepnych w drogeriach np 'naturze' o czerwonym odcieniu- nie złapią brazowych włosków?
Gotowe henny to nie henna. Jeśli chcesz coś łagodniejszego od chemicznej farby to na pewno nie to. Bo to taki sam syf.

Wrażenia z wczorajszego farbowania: włosy wysuszone bardziej niż po samej hennie, kolor mi się podoba (i nie tylko mi ), są ciemniejsze niż docelowo chciałam bo wiem że indygo się wypłukuje.

Zdjęcia: 3 najlepiej oddaje kolor,
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 36 henna indygo.jpg (97,7 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 36 henna indygo2.jpg (137,2 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 36 henna indygo3.jpg (133,7 KB, 52 załadowań)
__________________

Miss Transept jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-02, 13:15   #820
Plurabellle
Zadomowienie
 
Avatar Plurabellle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 019
Dot.: najintesywniejsza czerwona henna pomocy

Przetestowałam hennę z amlą i jathropą z Khadi na włosach farbowanych henną od prawie 10 lat ;-) I przez to już calkiem ciemnych. Kolor wyszedł jakby minimalnie jaśniejszy, ale odcień jest zdecydowanie zimny. Weźcie to pod uwagę, jesli chcecie zachować ciepłe odcienie! A także jeśli chcecie właśnie zimny uzyskac. Podejrzewam,że to amla "oziębiła" kolor.
Poza tym zioła podkreśliły naturalny skręt włosów, włosy są bardzo puszyste, jakby dwa razy więcej ich się zrobiło i dziś, na drugi dzień po farbowaniu są jak świeżo umyte.

Edytowane przez Plurabellle
Czas edycji: 2011-10-02 o 13:16 Powód: literówka
Plurabellle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-02, 14:11   #821
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: najintesywniejsza czerwona henna pomocy

czyli jak chce uzyskac odcien ciemny cieply braz, to powinnam farbowac najpierw henna pozniej indygo, czy od razu mieszanką tych dwóch ziol ?
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-02, 20:54   #822
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: najintesywniejsza czerwona henna pomocy

Cytat:
Napisane przez uca Pokaż wiadomość
A miodem juz probowalas?
Zapomnialam o rozjasniajacejwlasciwosci miodu!
Na weekend uderze o domu i bede probowac
Czy to musi byc jakis konkretny miod? Czy 'sztuczny'? Z czym wymieszac, zeby uzyskac 'rozjasniajacy gloss'?

Cytat:
Napisane przez Plurabellle Pokaż wiadomość
O! Nie słyszałam o tym. A też chce nieco rozjasnić kolor, bo kolejne warstwy mazidłowej henny zrobiły ze mnie niemal już kompletna brunetkę, co nawet by mi sie podobało, gdyby nie to, ze jasne brwi, a zwłaszcza rzęsy trochę mnie zdradzają, a co więcej - odrosty ;/ I jakby tego było mało - siwienie...

Czytając wątek, oglądając galerię i zdjęcia na stronie Khadi wyszło mi, że nieco jasniejszy kolor może mi dac henna z amlą i jathropą. Zamierzalam ją sobie sprawić i to szybko (miałam nadzieję, że jjuż w weekend jej użyję). Jednak dziś zaczelam czytać opisy przy zdjęciach na stronie Khadi a tam dziewczyny piszą, że ta henna jest ciemniejsza od naturalnej. Z próbnika wynika, że także chłodniejsza (niby wiem, że amla ochładza kolor, ale myślałam,że może pozostale składniki to jakoś niwelują - zależalo mi na ciepłym kolorze).

Ma ktoś porównanie henny z amlą i jathropą z mazidłowa henną (czystą)?

PS. Sylvia, jakie Ty masz śliczne włosy!!!
mazidlanej nie probowalam.

dziekuje za komplement, tez je lubie
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-02, 21:10   #823
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: najintesywniejsza czerwona henna pomocy

A wiec kupilam paczuszke henny. Henne Color Paris, NJD Cosmetics. Skladniki: Indigofera argentea leaf powder, Lawsonia inermis extract. Domyslam sie - indygo i henna. I teraz chcialabym sie dowiedziec, czy moge ja polozyc niedlugo - ostatnie uzycie ''pseudo henny'' bylo dwa tygodnie temu. Czy te hennowe balsamy licza sie jako chemiczna koloryzacja? Powinnam z prawdziwa odczekac? Stary kolor spral sie szybko, moglabym juz pierwszy eksperyment uskutecznic. I jak dlugo to trzymac na wlosach - etykieta zaleca 45 minut, a ja widze, ze dziewczyny mecza po 2 godziny nawet... co doradzicie, ekspertki hennowe?
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-03, 07:05   #824
majreg
Wtajemniczenie
 
Avatar majreg
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 743
Dot.: najintesywniejsza czerwona henna pomocy

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Zapomnialam o rozjasniajacejwlasciwosci miodu!
Na weekend uderze o domu i bede probowac
Czy to musi byc jakis konkretny miod? Czy 'sztuczny'? Z czym wymieszac, zeby uzyskac 'rozjasniajacy gloss'?



mazidlanej nie probowalam.

dziekuje za komplement, tez je lubie

Miód trzeba wymieszać z wodą lub co najmniej z odżywką zawierającą wodę, bo tylko wtedy ma właściwości utleniające.
__________________
Klęska glodu w Rogu Afryki. Największa susza od 60 lat.
http://unicef.pl/images/stories/akcj...d_banner11.png
majreg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-03, 10:03   #825
rozważna_i_romantyczna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 674
Dot.: najintesywniejsza czerwona henna pomocy

Cytat:
Napisane przez paulownia Pokaż wiadomość
A wiec kupilam paczuszke henny. Henne Color Paris, NJD Cosmetics. Skladniki: Indigofera argentea leaf powder, Lawsonia inermis extract. Domyslam sie - indygo i henna. I teraz chcialabym sie dowiedziec, czy moge ja polozyc niedlugo - ostatnie uzycie ''pseudo henny'' bylo dwa tygodnie temu. Czy te hennowe balsamy licza sie jako chemiczna koloryzacja? Powinnam z prawdziwa odczekac? Stary kolor spral sie szybko, moglabym juz pierwszy eksperyment uskutecznic. I jak dlugo to trzymac na wlosach - etykieta zaleca 45 minut, a ja widze, ze dziewczyny mecza po 2 godziny nawet... co doradzicie, ekspertki hennowe?
Pseudohenny liczą się jak farby chemiczne. Ja zaczekałabym jakieś 4-6 tyg., potem mycie szamponem oczyszczającym i dopiero henna. Zresztą to ma sens jeszcze taki, żew tym czasie będziesz już mieć odrosty i zobaczysz jak henna je łapie.
rozważna_i_romantyczna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-03, 11:51   #826
Mini1991
Zakorzenienie
 
Avatar Mini1991
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 846
Dot.: najintesywniejsza czerwona henna pomocy

dziewczyny moze ktoras chciałaby sie wymienic ? mam orzechowy braz a poszukuje ciemnego brązu
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/kalinowskaiza/
Mini1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-03, 12:25   #827
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez rozważna_i_romantyczna Pokaż wiadomość
Pseudohenny liczą się jak farby chemiczne. Ja zaczekałabym jakieś 4-6 tyg., potem mycie szamponem oczyszczającym i dopiero henna. Zresztą to ma sens jeszcze taki, żew tym czasie będziesz już mieć odrosty i zobaczysz jak henna je łapie.
Dobrze, zaczekam - dziekuje za porade. Nie wiem czy mam jakiekolwiek odrosty, bo farbuje sie w kolorze maksymalnie zblizonym do naturalnego. A siwe wlosy mam nawet nie u nasady, tylko w polowie lodygi wlosa, tu i owdzie. Dawny kolor juz sie z nich powoli wyplukuje, sa jasniejsze.
Czyli w listopadzie bedzie hennowanie.
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-04, 10:19   #828
neitka
Zadomowienie
 
Avatar neitka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 964
GG do neitka
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Wcześniej byłam stałą bywalczynią tego i poprzedniego wątku, teraz jednak farbuję się chemią, bo kolor uzyskany henną nie do końca mnie zadowalał - mam ciemne włosy, a interesowała mnie intensywna rudość. Dopóki nie wróci mi "wena" na ciemniejsze odcienie pozostanę przy chemii.

Wpadłam na pewien pomysł - niby z henną do czynienia miałam sporo, jestem dość zorientowana w temacie, myślę, że może ktoś już pytał o coś podobnego, i prosiłabym dziewczyny, które wiedzą jak działa henna się ustosunkowały do mojego głupiego pomysłu

Otóż bardzo tęsknię za efektem, który henna wywoływała na moich włosach - leciutko podsuszała skórę, włosów rosło więcej i zdrowsze, mniej wypadało, przez to podsuszenie były bardziej puszyste i było ich optycznie więcej. Hennowanie się co dwa, trzy tygodnie miało dla mnie dlatego zbawienny efekt stylizacyjny. Włosy z natury mam bardzo lejące i widzę po wielu znajomych, że one mając kitki znacznie cieńsze od mojej mają burze włosów, a ja mam wiecznie wszystko przyklapnięte. Stosowanie pianki czy innych rzeczy to nie jest dla mnie rozwiązanie, bo musiałabym tego używać codziennie.

Dlatego też mam pytanie : czy gdybym zalewała hennę wrzątkiem, żeby zabić barwnik i stosowała jak przy farbowaniu, to funkcjonowałaby ona jak odżywka do włosów i skóry, po której mogłabym się normalnie farbować chemią?

Wydaje mi się, że spotkałam się gdzieś już z takim pomysłem i jeśli było, to przepraszam, ale byłabym bardzo wdzięczna, gdyby tutejsze mądre głowy mogły mi podpowiedzieć.
__________________
I will marry melody...


neitka
neitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-04, 10:50   #829
agatron77
Raczkowanie
 
Avatar agatron77
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: podPoznań ;)
Wiadomości: 325
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez neitka Pokaż wiadomość

Dlatego też mam pytanie : czy gdybym zalewała hennę wrzątkiem, żeby zabić barwnik i stosowała jak przy farbowaniu, to funkcjonowałaby ona jak odżywka do włosów i skóry, po której mogłabym się normalnie farbować chemią?
A może zamiast zabijać barwnik wrzątkiem użyj henny bezbarwnej

Ja z henną naturalną na włosach. Farbuję dzisiaj odrosty. Jak zmyję, to nałożę ciemny brąz. Żeby nie wyrwać połowy włosów czesząc je po SLSie przed farbowaniem, nałożyłam na sekundę odżywkę HEGRON i się pięknie rozczesały. Z nakładaniem henny tez zero problemu. Zobaczymy czy ten patent nie przeszkodzi hennie odpowiednio zadziałać.
agatron77 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-04, 10:53   #830
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

neitka - Wrzątkiem nie "zabijesz" barwnika, tylko zmniejszysz jego uwalnianie z rośliny. Czyli docelowo ta papka będzie barwiła na pomarańczowo.
Moim zdaniem to ciekawy pomysł, bo farbujesz sie na rudo, a te odcienie uzyskane chemicznie szybko się wypłukują. Odświeżysz sobie kolor i dodatkowo uzyskasz ten efekt, o który ci chodzi.
Tylko pamiętaj, że henna musi być bez sztucznych barwników.
agatron77 - Co masz na myśli pisząc "bezbarwna henna"? Bo jeśli cassię, to pamiętaj, że to zupełnie inna roślina o innych właściwościach.

Edytowane przez 18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Czas edycji: 2011-10-04 o 10:55
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-04, 11:55   #831
neitka
Zadomowienie
 
Avatar neitka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 964
GG do neitka
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

W zasadzie to najpiękniejszy rudy uzyskałam kładąc hennę na rozjaśniacz Ale tego manewru już nie powtórzę.
Fajnie, dzięki za odpowiedź. Henna to wiem, że tylko czysta wchodzi w grę, mam kolor chna eldu, zostało mi zanim się przerzuciłam na chemię. Jakoś mi na mózg padło i wyparłam informację, że czystą hennę można nakładać po chemicznych farbach i przed chemicznym farbowaniem.
Lisbeth, gdybym henną uzyskała kolor który Ty masz, to byłabym "ustawiona" z farbami do końca życia. Niestety u mnie w rodzinie wszyscy powoli siwieją
__________________
I will marry melody...


neitka
neitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-04, 13:53   #832
agatron77
Raczkowanie
 
Avatar agatron77
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: podPoznań ;)
Wiadomości: 325
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;29779138]
agatron77 - Co masz na myśli pisząc "bezbarwna henna"? Bo jeśli cassię, to pamiętaj, że to zupełnie inna roślina o innych właściwościach.[/QUOTE]
A widzisz, miałam na myśli Cassię nazwaną w ulotce Khadi Cassia Bezbarwna Henna, a okazuje się, że to wcale nie henna. Nie wiedziałam, dzięki za info.

Cytat:
Napisane przez neitka Pokaż wiadomość
Lisbeth, gdybym henną uzyskała kolor który Ty masz, to byłabym "ustawiona" z farbami do końca życia. Niestety u mnie w rodzinie wszyscy powoli siwieją
U mnie też i to wcale nie tak powoli

Zmyłam hennę naturalną i odrosty złapało na żółtorudy. Skóra głowy oczywiście zafarbowała na piękny, głęboki rudy (szkoda, że nie włosy ). Nałożyłam CIEMNY BRĄZ i tak posiedzę do wieczora, ale cudów się nie spodziewam...
agatron77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-04, 13:57   #833
patryszia6
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 52
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

hej, macie może jakieś doświadczenia odnośnie zafarbowania włosów na odcien sredni blond z odcieniem bardzo delkatnie wpadającym w miodowy blond? aby nie był pomarańczowy?tylko delikatniejszy? jestem zachwycona efektami i to że henna jest ratunkiem dla włosów cienkich zdecydowało aby się również przyjrzeć tej formie farbowania. Bardzo boję się efektów i ten odcień co napisałam u góry chciałabym uzyskać?jest to możlwe?znacie proporcje i czy już któraś z dziewczyn próbowała taki odcien uzyskac i czy sie udało?moje włosy są w połowie ciemny blond a od ucha mam jasniejsze, taki spłowiały zielonkawy sredni blond, okrutny.(zapuszczam, ale nie widze sensu wyglądać zaniedbanie i jedyny ratunek w hennie, bo po farbach robią się cienkie.... ) Chce najpierw sprobowac z jasniejszymi odcieniami, bo zawsze mozna przyciemnic.Proszę o rade )
patryszia6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-05, 11:41   #834
Coffee Girl
Raczkowanie
 
Avatar Coffee Girl
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 145
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez patryszia6 Pokaż wiadomość
hej, macie może jakieś doświadczenia odnośnie zafarbowania włosów na odcien sredni blond z odcieniem bardzo delkatnie wpadającym w miodowy blond? aby nie był pomarańczowy...
A przeczytałaś chociaż ostatnie 3 strony wątku? Henna nie farbuje włosów na blond tylko na rudo lub ciemniej, w zależności z czym ją połączysz.
__________________
1.06.2011- zaczynam dbać o włosy, koniec z chemią, teraz tylko natura
Coffee Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-05, 12:12   #835
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez patryszia6 Pokaż wiadomość
hej, macie może jakieś doświadczenia odnośnie zafarbowania włosów na odcien sredni blond z odcieniem bardzo delkatnie wpadającym w miodowy blond? aby nie był pomarańczowy?tylko delikatniejszy? jestem zachwycona efektami i to że henna jest ratunkiem dla włosów cienkich zdecydowało aby się również przyjrzeć tej formie farbowania. Bardzo boję się efektów i ten odcień co napisałam u góry chciałabym uzyskać?jest to możlwe?znacie proporcje i czy już któraś z dziewczyn próbowała taki odcien uzyskac i czy sie udało?moje włosy są w połowie ciemny blond a od ucha mam jasniejsze, taki spłowiały zielonkawy sredni blond, okrutny.(zapuszczam, ale nie widze sensu wyglądać zaniedbanie i jedyny ratunek w hennie, bo po farbach robią się cienkie.... ) Chce najpierw sprobowac z jasniejszymi odcieniami, bo zawsze mozna przyciemnic.Proszę o rade )
Na pewno nie rozjaśnisz włosów, henną możesz jedynie ocieplić kolor jeśli zrobisz gloss. Możesz użyć mieszanki cassia+henna lub odżywka bezsilkonowa+henna, ale zaczynając od małej ilości henny, bo będziesz ruda jeśli dodasz za dużo.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-05, 13:56   #836
dagmara_s
Raczkowanie
 
Avatar dagmara_s
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 405
GG do dagmara_s
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

a u mnie stalo sie cos dziwnego, mialam 2 miesieczna przerwe w farbowaniu i uznalam ze czas zafarbowac odrosty. pare dni temu uzylam czarnej henny khadi. odrost moich naturalnych wlosow byl w kolorze ciemnego brazu.
i tym razem na odrostach wyszedl dosc ciemny braz z rudawym polyskiem ;-/
a zawsze wychodzila czern z brazowa poświatą.
trzymalam mieszanke 4,5h, moze za długo? pozniej 36h nie mylam wlosow szamponem, nic nie nakladalam, wiec niby wszystko jak nalezy.
co mogło sie stać?
czesc mojej czerni to efekt chemicznego farbowania castnigiem, wiec odrosty zaczynaja sie różnić.
chcę by odrosty były czarne, co zrobić? wczesniej nie mialam z khadi takich niespodzianek, wiec troche sie zrazilam.

---------- Dopisano o 14:56 ---------- Poprzedni post napisano o 14:52 ----------

moze uzyc khadi INDYGO?
__________________
Zapuszczam i dbam o włosy!!
olejowanie & farbowanie tylko henną khadi black & odżywianie & wcierkowanie

zaczynam pić drożdże, a co !
dagmara_s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-05, 15:37   #837
patryszia6
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 52
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Coffee Girl Pokaż wiadomość
A przeczytałaś chociaż ostatnie 3 strony wątku? Henna nie farbuje włosów na blond tylko na rudo lub ciemniej, w zależności z czym ją połączysz.
No czytałam , ale liczyłam na to, ze może jednak jest jakiś sposób lub odcień do kupienia który by zbliżył mnie do szukanego odcienia, w takim razie muszę się zastanowić nad brązami.

---------- Dopisano o 16:37 ---------- Poprzedni post napisano o 16:27 ----------

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;29798409]Na pewno nie rozjaśnisz włosów, henną możesz jedynie ocieplić kolor jeśli zrobisz gloss. Możesz użyć mieszanki cassia+henna lub odżywka bezsilkonowa+henna, ale zaczynając od małej ilości henny, bo będziesz ruda jeśli dodasz za dużo.[/QUOTE]

Dziękuje za odpowiedź, trochę się boję, może faktycznie brązy są bezpieczniejsze, jak troszkę włoski urosną to położę coś w gamie czekoladowy brąz, jeśli znajdę dobry przepis, znalazłam jedynie dla ciemnego blondu taki przepis na jasny brąz-"...Użyjesz 2/3 henny i 1/3 indygo" czy czekoladki nie daje lepszy efekt taka mieszanka"... Użyjesz ½ henny i ½ indygo..."(ma dawać brąz). Jesli macie dobry przepis na czekoladkę i efekty to podzielcie się proszę fotosikami .
patryszia6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-05, 20:01   #838
photoholic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 389
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

A jaki byłby efekt gdyby zmieszać cassię z jasnym brązem? Wyjdzie on łagodniejszy czy co?
photoholic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-06, 07:12   #839
Miss Transept
Zadomowienie
 
Avatar Miss Transept
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 986
GG do Miss Transept
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez dagmara_s Pokaż wiadomość

moze uzyc khadi INDYGO?
Może spróbuj nałożyc dwustopniowo, najpierw czystą hennę, a potem czyste indygo. Powinien wyjśc czarny.
__________________

Miss Transept jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-06, 11:13   #840
dagmara_s
Raczkowanie
 
Avatar dagmara_s
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 405
GG do dagmara_s
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Miss Transept Pokaż wiadomość
Może spróbuj nałożyc dwustopniowo, najpierw czystą hennę, a potem czyste indygo. Powinien wyjśc czarny.
no bede musiała spróbować dziś zamówie, aż sie zdziwiłam, że tak marnie złapało tym razem, skoro wcześniej nie miałam z tym problemów.
Dziękuje za odpowiedz
__________________
Zapuszczam i dbam o włosy!!
olejowanie & farbowanie tylko henną khadi black & odżywianie & wcierkowanie

zaczynam pić drożdże, a co !
dagmara_s jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:42.