Twoja opinia - kierunki godne polecenia. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-27, 14:55   #31
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Twoja opinia - kierunki godne polecenia.

Akurat ja pracuję w miejscu gdzie praktycznie wszystko muszę ogarnąć - poza programowaniem
Plus taki, że liźniesz w praktyce wszystkiego. Minus - że ciężko jest Ci się zagłębić w jeden temat i sie w nim wyspecjalizować, bo nigdy nie ma na to czasu. Mówię oczywiście o specjalizowaniu się w jakiejś konkretnej rzeczy stricte w pracy - nie rozwijaniu się poza nią. Chociaż czasem i to generuje problemy, bo lista rzeczy, w które chcesz się wgłębić tylko się wydłuża Ciężko jest rozwinąć się do poziomiu ekspert we wszystkim
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-28, 09:55   #32
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 105
Dot.: Twoja opinia - kierunki godne polecenia.

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
cenią pracodawcy inventora.
no niestety jak patrzyłam na studia czystą informatykę to faktycznie wszystko i nic. dlatego ja po technikum nie poszłam na informatykę dalej bo jedyne co by miało sens to wziąć specjalizację i wtedy to by mogło być ok.
aczkolwiek ja lubiłam liznąć zawsze wszystkiego z informatyki, trochę sprzętu, trochę sieci, trochę bazy danych ale np. programowanie to już nie, no chyba, że z przymusu :p
Na studiach wszystkiego się liźnie, ale w kontekście programowania. Noo, może jeszcze miałam sensowne projektowanie baz danych i administrowanie siecią, ale do pracy to było na pewno za mało, a i specjalizacji z tym związanej nie było.


Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
ogólnie właśnie z informatyki trzeba wiedzieć co się chce bo ciężko ogarnąć każdą dziedzinę, zwłaszcza, że wszystko rozwija się na bieżąco i ciągle są jakieś nowinki
Cytat:
Napisane przez Aimee_J Pokaż wiadomość
Akurat ja pracuję w miejscu gdzie praktycznie wszystko muszę ogarnąć - poza programowaniem
Plus taki, że liźniesz w praktyce wszystkiego. Minus - że ciężko jest Ci się zagłębić w jeden temat i sie w nim wyspecjalizować, bo nigdy nie ma na to czasu. Mówię oczywiście o specjalizowaniu się w jakiejś konkretnej rzeczy stricte w pracy - nie rozwijaniu się poza nią. Chociaż czasem i to generuje problemy, bo lista rzeczy, w które chcesz się wgłębić tylko się wydłuża Ciężko jest rozwinąć się do poziomiu ekspert we wszystkim
Mogę zapytać, czym zajmuje się firma? To jest firma informatyczna czy pracujesz w oddziale IT czegoś większego?

Wydaje mi się, że sens ma tylko ścisła specjalizacja, samo programowanie to chociażby wybór języka, narzędzi czy rodzaju tworzonego oprogramowania...
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-28, 10:37   #33
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Twoja opinia - kierunki godne polecenia.

Dział IT czegoś większego.
Nie chcę się przyznawać, gdzie konkretnie pracuję, natomiast myślę, ze można to w pewnym sensie porównać do systemów bankowych - jestem administratorem systemu, który działa całodobowo i całorocznie. Jeśli komuś coś nie działa w środku nocy i chce się poskarżyć - dzwoni do mnie
Kwestia tego, że jeśli pracujesz na dyżury [bo skoro systemy mają pracować całodobowo, to ktoś musi nad nimi czuwać i reagować], to często na tych dyżurach jesteś sama lub w maksymalnie dwie osoby. W rezultacie musisz ogarnąć więcej rzeczy na raz: sieci, bazy, poszczególne części systemu. Nie chodzi o to, że we wszystkim musisz być ekspertem, bo w razie, gdy Twoja wiedza jest za mała w danej kwestii masz możliwość posiłkowania się telefonami do osób madrzejszych, ale o to, ze jakby na to nie patrzeć - musisz umieć się w tym wszystkim odnaleźć. Takie systemy są strukturami dość skomplikowanymi i składającymi się z dużej ilości elementów.

Edytowane przez Aimee_J
Czas edycji: 2013-02-28 o 10:39
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:33.