Zwichnięta rzepka w kolanie, artroskopia - proszę o rady wizażanki, które to przeszły - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-19, 15:26   #1
Kinga 21
Przyczajenie
 
Avatar Kinga 21
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 14

Zwichnięta rzepka w kolanie, artroskopia - proszę o rady wizażanki, które to przeszły


Witam serdecznie,
zacznę od uzasadnienia wyboru miejsca mojego wątku - na forum plotkowym przewija się bardzo dużo użytkowników i myślę, że w ten sposób temat zostanie zauważony

oczywiście sprawdzałam wyszukiwarkę, jest kilka wątków poruszających temat, lecz zależy mi na aktualności oraz konkretnym przypadku

teraz przechodzę już do mojego problemu, kilka tygodni temu, przewróciłam się, poczułam bardzo silny ból w kolanie, pojechałam do szpitala, tam zrobiono mi zdjęcia, lecz nie wykazały żadnych złamań, lekarz stwierdził że zwichnęłam rzepkę, dostałam gipsową szynę na nogę i heja do domu

po 2 dniach kolano niesamowicie spuchło, pojechałam do ortopedy i miałam ściąganą czystą krew z kolana - bez żadnego płynu - sama krew, taki zabieg miałam robiony 2 razy, w tym czasie zamiast szyny na kolano miałam już stabilizator, lekarz stwierdził, że konieczna jest artroskopia, skierował mnie do poznania - w kolejnym tygodniu mam tam 1 wizytę, zupełnie nie mogę unieść nogi oraz nie zginam kolana, więc istnieje podejrzenie uszkodzenia wiązadeł krzyżowych

bardzo proszę o pomoc wizażanki, które odbyły artroskopię, jeśli miałyście zabieg w poznaniu proszę o opinię czy jesteście zadowolone, jakiego lekarza polecacie?? wizażanki. które miały wykonywaną artroskopię w innych miastach również proszę o oceny, bo szczerze mówiąc nie wiem jaką klinikę wybrać, operacja będzie raczej z własnych finansów, a wiem że to duże pieniądze, więc proszę o rady

jestem bardzo ciekawa jak się czułyście w trakcie zabiegu i po nim. po jakim czasie wyszłyście ze szpitala i zaczęłyście chodzić? jakie zabiegi wykonywałyście na rehabilitacji i jakich używałyście maści? czy kolano wam wogóle dokuczało? bo ja praktycznie nie czuję bólu, tylko problem w tym, że nie mogę nawet zgiąć nogi - gdyby była taka możliwość miałabym wykonane usg

bardzo liczę na wasze odpowiedzi,
czekam z niecierpliwością,
pozdrawiam
Kinga 21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-19, 15:53   #2
budyniek90
Rozeznanie
 
Avatar budyniek90
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 909
Dot.: Zwichnięta rzepka w kolanie, artroskopia - proszę o rady wizażanki, które to pr

A dlaczego będziesz płaciła sama? Artro powinna być refundowana, szczególnie w nagłych przypadkach. Ja, jako przypadek, który może poczekać, miałam czekać na zabieg 1,5 roku ale jednak zrezygnowałam. Znajomy [nagły przypadek] czekał 2 tygodnie.
Znowu moja ciotka miała robioną artro prywatnie, zapłaciła 5 tysięcy, tego samego dnia wróciła do domu [a znajomy był w szpitalu państwowym 4 dni]
__________________
nakarm psa
klikaj codziennie! www.pustamiska.pl
Go vege!


kosmetyki
książki
budyniek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-19, 16:01   #3
Kinga 21
Przyczajenie
 
Avatar Kinga 21
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 14
Dot.: Zwichnięta rzepka w kolanie, artroskopia - proszę o rady wizażanki, które to pr

Cytat:
Napisane przez budyniek90 Pokaż wiadomość
A dlaczego będziesz płaciła sama? Artro powinna być refundowana, szczególnie w nagłych przypadkach. Ja, jako przypadek, który może poczekać, miałam czekać na zabieg 1,5 roku ale jednak zrezygnowałam. Znajomy [nagły przypadek] czekał 2 tygodnie.
Znowu moja ciotka miała robioną artro prywatnie, zapłaciła 5 tysięcy, tego samego dnia wróciła do domu [a znajomy był w szpitalu państwowym 4 dni]
mam skierowanie do Kliniki Endoskopii w Poznaniu, znajomi mówią, że płaci się 3 tys., ciężko się dowiedzieć czegokolwiek wiarygodnego, dlatego też założyłam wątek, wiem, że w Poznaniu jest również klinika Artros - specjalizująca się w tych zabiegach, ale tam to już zupełnie ogromne fundusze

a możesz powiedzieć, gdzie twoi znajomi i ciocia mieli wykonywaną artroskopię?? teraz normalnie funkcjonują?? nic się nie odnawia?
Kinga 21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-19, 16:11   #4
annie61
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 44
Dot.: Zwichnięta rzepka w kolanie, artroskopia - proszę o rady wizażanki, które to pr

Hej! ja miałam robioną artroskopię w lipcu zeszłego roku.
Byłam na konsultacjach u kilku lakarzy i twierdzili oni ,że zabieg się nie uda,bo jeszcze oprócz podwójnego zwichnięcia rzepki miałam oderwaną jakąś chrząstkę i trzeba było ją usunąć.Ale na szczęscie jeden się podjął.
Miałam znieczulenie w kręgosłup(potem przez ileś tam godzin nie można podnosić głowy! pamiętaj o tym!) Tak poza tym wszystko było ok, oprócz tego, że wyłączył mi się mi się mięsien przytrzymujący rzepkę czy cos takiego i nie mogłam podnosić stopy,ale po kilku dniach zaczęłam ćwiczyć i już było lepiej.
Jeśli chodzi o Poznań to nie pomogę, bo ja z lubelszczyzny jestem.
annie61 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-19, 16:28   #5
Kinga 21
Przyczajenie
 
Avatar Kinga 21
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 14
Dot.: Zwichnięta rzepka w kolanie, artroskopia - proszę o rady wizażanki, które to pr

Cytat:
Napisane przez annie61 Pokaż wiadomość
Hej! ja miałam robioną artroskopię w lipcu zeszłego roku.
Byłam na konsultacjach u kilku lakarzy i twierdzili oni ,że zabieg się nie uda,bo jeszcze oprócz podwójnego zwichnięcia rzepki miałam oderwaną jakąś chrząstkę i trzeba było ją usunąć.Ale na szczęscie jeden się podjął.
Miałam znieczulenie w kręgosłup(potem przez ileś tam godzin nie można podnosić głowy! pamiętaj o tym!) Tak poza tym wszystko było ok, oprócz tego, że wyłączył mi się mi się mięsien przytrzymujący rzepkę czy cos takiego i nie mogłam podnosić stopy,ale po kilku dniach zaczęłam ćwiczyć i już było lepiej.
Jeśli chodzi o Poznań to nie pomogę, bo ja z lubelszczyzny jestem.
a przed zabiegiem mogłaś podnosić nogę? ja się tym najbardziej martwię, lekarz mówi, że rehabilitacja dopiero po artroskopii, a wiem, że niektórzy wykonywali różne ćwiczenia jeszcze przed

Annie powiedz mi czy teraz gdy zginasz nogę nic cię nie boli? kolano nie dokucza? ile po zabiegu zaczęłaś chodzić bez kul? czy zabieg był refundowany, czy sama płaciłaś? blizny ładnie się zagoiły??
Kinga 21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-19, 16:45   #6
MoccaChocolata
Raczkowanie
 
Avatar MoccaChocolata
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 189
Dot.: Zwichnięta rzepka w kolanie, artroskopia - proszę o rady wizażanki, które to pr

Cytat:
Napisane przez Kinga 21 Pokaż wiadomość
a przed zabiegiem mogłaś podnosić nogę? ja się tym najbardziej martwię, lekarz mówi, że rehabilitacja dopiero po artroskopii, a wiem, że niektórzy wykonywali różne ćwiczenia jeszcze przed

Annie powiedz mi czy teraz gdy zginasz nogę nic cię nie boli? kolano nie dokucza? ile po zabiegu zaczęłaś chodzić bez kul? czy zabieg był refundowany, czy sama płaciłaś? blizny ładnie się zagoiły??
.
Cudem unikam artroskopii już od jakiegoś czasu Ale chodzę na rehabilitację i poznałam mnóstwo dziewczyn po tym zabiegu ...
Jestem z Warszawy, tutaj dziewczyny już po dniu czy 2 były wypuszczane ze szpitala... blizny naprawdę źle nie wyglądają, nie są szczególnie szpecące i duże Na rehabilitacji będziesz pewnie wykonywała głównie ćwiczenia zginające i wzmacniające mięsień... nie są ani męczące, ani bolesne, ale musisz wkładać dużo pracy (zwłaszcza w domu) żeby noga doszła do siebie i ponowny zabieg nie był potrzebny ( moje koleżanki są zwykle po 2 zabiegach - kontuzje się powtarzają)...
Zabieg jest refundowany, co do ćwiczeń jeśli już od długo czekasz na zabieg powinnaś chodzić na rehabilitacje - ułatwia to rehabilitacje po zabiegu. Nie ma się czego bać, to nie koniec świata... na początku pochodzisz o kulach (średnio jakiś miesiąc) później wystarczy stabilizator.. Nie przejmuj się
__________________


Człowiek, który nie robi błędów, zwykle nie robi niczego.

Edward John Phelps

Pozdrawiam,

MoccaChocolata

Edytowane przez MoccaChocolata
Czas edycji: 2009-08-19 o 16:47
MoccaChocolata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-19, 16:55   #7
Kinga 21
Przyczajenie
 
Avatar Kinga 21
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 14
Dot.: Zwichnięta rzepka w kolanie, artroskopia - proszę o rady wizażanki, które to pr

Cytat:
Napisane przez MoccaChocolata Pokaż wiadomość
.
Cudem unikam artroskopii już od jakiegoś czasu Ale chodzę na rehabilitację i poznałam mnóstwo dziewczyn po tym zabiegu ...
Jestem z Warszawy, tutaj dziewczyny już po dniu czy 2 były wypuszczane ze szpitala... blizny naprawdę źle nie wyglądają, nie są szczególnie szpecące i duże Na rehabilitacji będziesz pewnie wykonywała głównie ćwiczenia zginające i wzmacniające mięsień... nie są ani męczące, ani bolesne, ale musisz wkładać dużo pracy (zwłaszcza w domu) żeby noga doszła do siebie i ponowny zabieg nie był potrzebny ( moje koleżanki są zwykle po 2 zabiegach - kontuzje się powtarzają)...
Zabieg jest refundowany, co do ćwiczeń jeśli już od długo czekasz na zabieg powinnaś chodzić na rehabilitacje - ułatwia to rehabilitacje po zabiegu. Nie ma się czego bać, to nie koniec świata... na początku pochodzisz o kulach (średnio jakiś miesiąc) później wystarczy stabilizator.. Nie przejmuj się
właśnie zastanawiam się czy nie znaleźć innego szpitala, który będzie refundował zabieg, do poznania jadę w przyszłym tygodniu, tamtego lekarza polecił mi mój ortopeda - trochę czekam na ten wyjazd do poznania, bo pan dr który ma wykonać mi artroskopię miał urlop, stale chodzę o kulach, na ból nie narzekam, tylko od samego początku ciągle mam stan podgorączkowy, no i trochę zmartwień, głównie spowodowanych niewiedzą, niedługo zaczną się studia, będzie to mój 3 rok - więc bardzo dla mnie ważny, wiadomo licencjat - przejmuję się tym, że nie wydobrzeję do października
stąd mój wątek, rozwiewacie moje wątpliwości, ja sam uraz miałam na koniec lipca, następnie 3 tygodnie w stabilizatorze i na koniec sierpnia wizyta wstępna i wyznaczony termin artroskopii, jeśli miałabym ją wykonaną na początku września, to w październiku doszłabym do siebie??
Kinga 21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-19, 16:59   #8
MoccaChocolata
Raczkowanie
 
Avatar MoccaChocolata
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 189
Dot.: Zwichnięta rzepka w kolanie, artroskopia - proszę o rady wizażanki, które to pr

Myślę, że w październiku spokojnie będziesz mogła chodzić na uczelnię (zapewne w stabilizatorze), ale na rehabilitację to się przygotuj dużo dłuższą...
__________________


Człowiek, który nie robi błędów, zwykle nie robi niczego.

Edward John Phelps

Pozdrawiam,

MoccaChocolata
MoccaChocolata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-19, 17:24   #9
budyniek90
Rozeznanie
 
Avatar budyniek90
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 909
Dot.: Zwichnięta rzepka w kolanie, artroskopia - proszę o rady wizażanki, które to pr

Cytat:
Napisane przez Kinga 21 Pokaż wiadomość
mam skierowanie do Kliniki Endoskopii w Poznaniu, znajomi mówią, że płaci się 3 tys., ciężko się dowiedzieć czegokolwiek wiarygodnego, dlatego też założyłam wątek, wiem, że w Poznaniu jest również klinika Artros - specjalizująca się w tych zabiegach, ale tam to już zupełnie ogromne fundusze

a możesz powiedzieć, gdzie twoi znajomi i ciocia mieli wykonywaną artroskopię?? teraz normalnie funkcjonują?? nic się nie odnawia?
Kolega miał w Warszawie, w szpitalu na bielanach, koleżanka ze szkoły miała gdzieś w Warszawie, przez miesiac nie chodziła do szkoły [taka troszkę przewrażliwiona na swoim punkcie ], później przez jakis miesiąc chodziła o kuli, a po jakiś 4 miesiącach od zabiegu latała na szpilkach Ja miałam mieć na bródnie, ale tam podobno niezbyt dobrze, więc zrezygnowałam.
Ciocia miała gdzies w podwaszawskiej prywatnej klinice [lekarz ten normlnie przyjmuje w Warszawie na nfz]. Ona w ogóle nie chodziła o kulach. Ale wszystko też zalezy od tego, co jest robione a artro. Ciocia miała tylko dużą torbiel, a koleżanka miała przecinane troczki.
__________________
nakarm psa
klikaj codziennie! www.pustamiska.pl
Go vege!


kosmetyki
książki
budyniek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-19, 17:38   #10
CyrkoniaKasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 70
Dot.: Zwichnięta rzepka w kolanie, artroskopia - proszę o rady wizażanki, które to pr

Polecam Żory na ul.Bankowej,robilam tam 2 lata temu

klinika jest prywatna ale jak możesz poczekać (ja akurat mogłam)
to "kasa"refunduje zabieg

co do zabiegu,kup sobie orteze lub jakąs konkretna opaske na kolano,ustabilizuje kolano i po powrocie ze szpitala na kilka dni sie przyda
-juz nie spomne o parze kul

Ważne jest,abyś miała zapewnioną rehabilitacje po zabiegu,ja nie miałam fachowej pomocy i niestety miałam komplikacje ale wszystko skoczyło sie dobrze.
Po około miesiącu można juz normalnie funkcjonować ,ale to w zależnosci od operacji i co sie stało w kolano.
Artroskopia jest zabiegiem naprawde skutecznym i jak na operacje stawu mało inwazyjnym,w sumie na dzien dzisiejszy mam dwie małe blizny ktorych w ogole nie widać
Zycze powodzenia
CyrkoniaKasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-19, 18:04   #11
Kinga 21
Przyczajenie
 
Avatar Kinga 21
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 14
Dot.: Zwichnięta rzepka w kolanie, artroskopia - proszę o rady wizażanki, które to pr

ja zaraz po upadku zakupiłam w sklepie rehabilitacyjnym tzw tutor na nogę i w tym chodzę, a co to jest orteza to nie wiem - czy to to samo? kule mam, bez nich do nikąd bym się nie ruszyła

ja tak już napisałam, prawdopodobnie będę miała stabilizację rzepki (czyli coś z troczkami ) oraz plastykę wiązadeł - jeszcze nie wiadomo nic pewnego, ponieważ nie można mi było wykonać usg

a powiedzcie czy kolano się wam nie blokuje?? ja miałam zacząć robić prawo jazdy, byłam już zapisana na kurs, lecz niestety zdarzył mi się ten incydent, na początku pomyślałam, że zrobię teorię, a na jazdy poczekam aż wydobrzeję - ale to nierealne, ponieważ żaden lekarz nie wypisze zdolności - więc to trzeba odłożyć na dalekie potem, prawda??

a jakich maści używałyście na kolano?? ja stosuję Urazoterapię i Lotion na żyły - bo niekiedy robią mi się sine na łydce
Kinga 21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-19, 18:58   #12
misiunkakasia
Raczkowanie
 
Avatar misiunkakasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 71
Dot.: Zwichnięta rzepka w kolanie, artroskopia - proszę o rady wizażanki, które to pr

ja mialam artro 3 lata temu i czekalam moze tydzien na zabieg. na szczescie okazalo sie ze mam tylko naciagniete wiazadlo krzyzowe i naderwana lakotke. wyszlam ze szpitala po 2 dniach, a normalnie chodzilam juz po tygodniu a potem pol roku tylko stabilizator. praktycznie wcale nie rehabilitowalam tego kolana i niczym specjalnie nie smarowalam. zagoilo sie i wszystko jest ok z nim
wszystko zalezy od konkretnej wady

Edytowane przez misiunkakasia
Czas edycji: 2009-08-19 o 19:01
misiunkakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-19, 19:06   #13
Kinga 21
Przyczajenie
 
Avatar Kinga 21
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 14
Dot.: Zwichnięta rzepka w kolanie, artroskopia - proszę o rady wizażanki, które to pr

Cytat:
Napisane przez misiunkakasia Pokaż wiadomość
ja mialam artro 3 lata temu i czekalam moze tydzien na zabieg. na szczescie okazalo sie ze mam tylko naciagniete wiazadlo krzyzowe i naderwana lakotke. wyszlam ze szpitala po 2 dniach, a normalnie chodzilam juz po tygodniu a potem pol roku tylko stabilizator. praktycznie wcale nie rehabilitowalam tego kolana i niczym specjalnie nie smarowalam. zagoilo sie i wszystko jest ok z nim
wszystko zalezy od konkretnej wady
ja będę miała nieco więcej zachodu, lecz bardzo miło czytać takie odpowiedzi, bo dodają wiary, że będzie dobrze, a powiem Wam, że w pewnym momencie to już naprawdę nie wiedziałam skąd wziąć siłę do "walki"
Kinga 21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-19, 19:11   #14
annie61
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 44
Dot.: Zwichnięta rzepka w kolanie, artroskopia - proszę o rady wizażanki, które to pr

z tym prawem jazdy to bym poczekała na twoim miejscu,
któraś dziewczyna tam pisała,że jej koleżanka na obcasach po 4 miesiącach latała, ja bym sie nie odważyła czułabym jakiś strach....
po zabiegu stosowałam tylko maść arnikową,żeby się ładnie zagoiła blizna po drenie, bo po samej artroskopii to zostały takie 3 malusienkie kropeczki,przez ileś tam dni musiałam sobie robić zastrzyki w brzuch(takie co się robi po operacjach)zabieg był refundowany,ale sporo czekałam, kolano nie dokucza czasem coś pozgrzyta sobie, ale co tamm, codziennie jeżdżę na rowerze ok, 2 godzin i nic sie nie dzieje, jeśli nie możesz teraz zginać to nie masz sie czym martwić,po zabiegu będziesz miała rehabilitację i wzmocnisz mięśnie(bo to o to chodzi,żeby ten mięsień był mocny i trzymał rzepkę), a bez kul zaczęłam chodzić po ok.2 miesiącach, trochę długo, no ale ten głupi miesien miałam słaby jeszcze Trochę chaotycznie napisałam,napewno na dojscie kolano do normalności potrzeba czasu, bo to jakaś ingerencja tam w środku zawsze jest, a jak Cię będzie bolało to proś o zastrzyk przeciwbólowy.
annie61 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-19, 19:34   #15
Kinga 21
Przyczajenie
 
Avatar Kinga 21
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 14
Dot.: Zwichnięta rzepka w kolanie, artroskopia - proszę o rady wizażanki, które to pr

ja stale przyjmuję zastrzyki Fragmin na rozrzedzenie krwi, nie zginam kolana - więc zastrzyki są przeciwzakrzepowe, najważniejsze jest to aby wyzdrowieć w życiu bym nie pomyślała, że z takiego upadku będzie tyle konsekwencji

a powiedzcie czy po artroskopii zbierał wam się płyn w kolanie lub krew? postaram się rozejrzeć za szpitalem, który zrefunduje zabieg

ortopeda zalecił mi maści ze względu na obrzęk kolana, ale już i tak jest mniejsze w porównaniu z tym co było na początku

a co do samej artroskopii to rozmawiałyście w trakcie z lekarzami?? bo znajomi mówili, że podczas zabiegu lekarz opowiada o wszystkim co robi i nawet możliwe jest zarejestrowanie wszystkiego na pamiątkową płytę cd, czy też tak miałyście??
Kinga 21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-19, 22:19   #16
alexiana
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 354
Dot.: Zwichnięta rzepka w kolanie, artroskopia - proszę o rady wizażanki, które to pr

Słuchaj ja miałam zwichnięta rzepkę w kolanie ponad 5 lat temu, zjeżdżałam ze ślizgawki i źle stanęłam na nogę. Rentgen wykazał ów zwichnięte, miałam gips od paluchów do połowy uda, po 9 dniach miałam sprawdzane czy mam wodę w kolanie, jednak nic nie było. Następnie zmiana gipsu na cięższy i tak 3 tygodnie w domku. Po zdjęciu długo nie mogłam zwyczajnie chodzić, bałam się stawiać nogę, uginać ją. Miałam 3 centymetrowy zanik mięśni i lekko obrzęknięte kolano, ale po kilku miesiącach ustabilizowało się.
Do dzisiaj czasem mi ta rzepka skacze po kolanie, co jest dość nieprzyjemnym uczuciem, a potem przez 3 dni mam kłopoty z chodzeniem. Niedawno skakanie rzepki udziela mi się w drugiej nodze, z czym teraz planuję iść do ortopedy. Ta kontuzja to nie przelewki- miałam 5% uszczerbek na zdrowiu, więc jestem na pół kaleką. Do końca życia trzeba uważać. Przesrane
alexiana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-20, 10:38   #17
CyrkoniaKasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 70
Dot.: Zwichnięta rzepka w kolanie, artroskopia - proszę o rady wizażanki, które to pr

Ja przerabiałam duzo maści,musisz znależć najlepsza dla siebie ,czy to chłodząca czy rozgrzewająca,na mocny ból dobra jest Ketanol w tubce.
Ja wole chłodzące,pod kolanem robia mi sie cysty i puchnie dlatego wole je chlodzić i mam na to maśc kupiona na necie"masc dla konia"
CyrkoniaKasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-20, 11:29   #18
viorica23
Raczkowanie
 
Avatar viorica23
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 120
Dot.: Zwichnięta rzepka w kolanie, artroskopia - proszę o rady wizażanki, które to pr

Moj maz mial artroskopie 2 miesiace temu.Zabieg oczywiscie refundowany z terminem 2 tygodniowym.Z tym ze wczesniej 2 tygonie szyna i przez 5 miesięcy rehabilitacja bez poprawy i dlatego skierowanie na zabieg.
Poszedł po poludniu jednego dnia a wyszedl rano nastepnego.Wlasciwie od razu zaczal normalnie chodzic i po miesiacu od zabiegu wrocil do pracy (praca na budowie).Maz mial dosc powazny przypadek poniewaz zwichniecie rzepki,skrecenie stawu kolanowego,uszkodzenie łąkotki bocznej,i rozerwanie pliki skrzydlowej.Stosowal masc konską ktora pomagala na bol.Stabilizatora teraz nie nosi - nie moze jednak biegać ani "usiąść na piętach".
viorica23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-20, 11:34   #19
Kinga 21
Przyczajenie
 
Avatar Kinga 21
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 14
Dot.: Zwichnięta rzepka w kolanie, artroskopia - proszę o rady wizażanki, które to pr

Cytat:
Napisane przez alexiana Pokaż wiadomość
Słuchaj ja miałam zwichnięta rzepkę w kolanie ponad 5 lat temu, zjeżdżałam ze ślizgawki i źle stanęłam na nogę. Rentgen wykazał ów zwichnięte, miałam gips od paluchów do połowy uda, po 9 dniach miałam sprawdzane czy mam wodę w kolanie, jednak nic nie było. Następnie zmiana gipsu na cięższy i tak 3 tygodnie w domku. Po zdjęciu długo nie mogłam zwyczajnie chodzić, bałam się stawiać nogę, uginać ją. Miałam 3 centymetrowy zanik mięśni i lekko obrzęknięte kolano, ale po kilku miesiącach ustabilizowało się.
Do dzisiaj czasem mi ta rzepka skacze po kolanie, co jest dość nieprzyjemnym uczuciem, a potem przez 3 dni mam kłopoty z chodzeniem. Niedawno skakanie rzepki udziela mi się w drugiej nodze, z czym teraz planuję iść do ortopedy. Ta kontuzja to nie przelewki- miałam 5% uszczerbek na zdrowiu, więc jestem na pół kaleką. Do końca życia trzeba uważać. Przesrane
a nie zakwalifikowano cię na artroskopię lub jakiś inny zabieg?? aby zapobiec temu?? zanik mięśnia jest niestety normalny w takim przypadku, gdy przez taki okres noga normalnie nie funkcjonuje

a co masz na myśli pisząc, że jesteś na pół kaleką?? na pewno radzisz sobie z wszystkimi czynnościami, masz np. grupę inwalidzką?? ja na ten czas będę się starała, o czasową grupę

Cytat:
Napisane przez CyrkoniaKasia Pokaż wiadomość
Ja przerabiałam duzo maści,musisz znależć najlepsza dla siebie ,czy to chłodząca czy rozgrzewająca,na mocny ból dobra jest Ketanol w tubce.
Ja wole chłodzące,pod kolanem robia mi sie cysty i puchnie dlatego wole je chlodzić i mam na to maśc kupiona na necie"masc dla konia"
ja narazie stosuję te o których napisałam

bardzo zależałoby mi na opinii kogoś z okolic Poznania, Wrocławia lub Nowej Soli - którą również bardzo chwalą, bo najprawdopodobniej w jednym z tych miejsc będę miała wykonany zabieg, niestety Poznań i Wrocław - prywata, ale zdrowie jest najważniejsze!!!

---------- Dopisano o 11:34 ---------- Poprzedni post napisano o 11:31 ----------

Cytat:
Napisane przez viorica23 Pokaż wiadomość
Moj maz mial artroskopie 2 miesiace temu.Zabieg oczywiscie refundowany z terminem 2 tygodniowym.Z tym ze wczesniej 2 tygonie szyna i przez 5 miesięcy rehabilitacja bez poprawy i dlatego skierowanie na zabieg.
Poszedł po poludniu jednego dnia a wyszedl rano nastepnego.Wlasciwie od razu zaczal normalnie chodzic i po miesiacu od zabiegu wrocil do pracy (praca na budowie).Maz mial dosc powazny przypadek poniewaz zwichniecie rzepki,skrecenie stawu kolanowego,uszkodzenie łąkotki bocznej,i rozerwanie pliki skrzydlowej.Stosowal masc konską ktora pomagala na bol.Stabilizatora teraz nie nosi - nie moze jednak biegać ani "usiąść na piętach".
a w jakim mieście?? tak chciałabym jakiegoś sprawdzonego lekarza, mam skierowanie do poznania, lekarz niby cieszy się uznaniem, opinie internetowe również są chwalebne, ale wiem, że tam to trzeba mieć zasobny portfel, a większość z Was pisze, że zabieg był refundowany

jeśli przy tak poważnym urazie, to mąż rzeczywiście szybko zaczął chodzić, a stale interesuje mnie kwestia czy nie przeciwskazań w prowadzeniu pojazdów?? co myślicie??
Kinga 21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-20, 14:04   #20
viorica23
Raczkowanie
 
Avatar viorica23
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 120
Dot.: Zwichnięta rzepka w kolanie, artroskopia - proszę o rady wizażanki, które to pr

Cytat:
Napisane przez Kinga 21 Pokaż wiadomość
a nie zakwalifikowano cię na artroskopię lub jakiś inny zabieg?? aby zapobiec temu?? zanik mięśnia jest niestety normalny w takim przypadku, gdy przez taki okres noga normalnie nie funkcjonuje

a co masz na myśli pisząc, że jesteś na pół kaleką?? na pewno radzisz sobie z wszystkimi czynnościami, masz np. grupę inwalidzką?? ja na ten czas będę się starała, o czasową grupę


ja narazie stosuję te o których napisałam

bardzo zależałoby mi na opinii kogoś z okolic Poznania, Wrocławia lub Nowej Soli - którą również bardzo chwalą, bo najprawdopodobniej w jednym z tych miejsc będę miała wykonany zabieg, niestety Poznań i Wrocław - prywata, ale zdrowie jest najważniejsze!!!

---------- Dopisano o 11:34 ---------- Poprzedni post napisano o 11:31 ----------


a w jakim mieście?? tak chciałabym jakiegoś sprawdzonego lekarza, mam skierowanie do poznania, lekarz niby cieszy się uznaniem, opinie internetowe również są chwalebne, ale wiem, że tam to trzeba mieć zasobny portfel, a większość z Was pisze, że zabieg był refundowany

jeśli przy tak poważnym urazie, to mąż rzeczywiście szybko zaczął chodzić, a stale interesuje mnie kwestia czy nie przeciwskazań w prowadzeniu pojazdów?? co myślicie??
w Katowicach - dr Leszek Musiał
Przeciwwskazań nie ma w niczym - kolano potem może jeszcze dość długo boleć przy jakimś większym wysiłku typu bieganie ale ogólnie powinna wrócić po jakimś czasie do dawnej sprawności Artroskopia naprawia kolano w 99% więc z chodzeniem po zabiegu nie ma właściwie problemu.Jedyne co mąż źle wspomina to ból głowy po znieczuleniu lędźwiowym.Przez tydzień leżał plackiem bo przy chodzeniu ból był nie do zniesienia.Ale z tego co wiemy to spowodowane zbyt szybkim unoszeniem głowy po znieczuleniu - min 12 godz należy leżeć "plackiem" i nawet trochę nie unosić głowy...
viorica23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-20, 14:47   #21
budyniek90
Rozeznanie
 
Avatar budyniek90
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 909
Dot.: Zwichnięta rzepka w kolanie, artroskopia - proszę o rady wizażanki, które to pr

A jak pójdziesz prywtnie to będziesz miała darmową rehabilitację?
Jeśli chodzi o państwowe szpitale, to nie wiadomo czy w każdym będa chcieli zrobi Ci artro. Ja mam wadę wrodzoną [za krótkie troczki], w jednym szpitalu powiedzieli, że jeśli w najbliższym czasie nie zrobię artro, to za kilkanaście lat będa musieli wstawić mi protezę rzepki, bo sie cała zetrze. W innym powiedzieli, że póki mogę chodzić i kucać nic złego mi nie jest i artro niepotrzebna [nawet lekarz stwierdził, ze udaję, ze mnie boli].
__________________
nakarm psa
klikaj codziennie! www.pustamiska.pl
Go vege!


kosmetyki
książki
budyniek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-20, 14:58   #22
alexiana
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 354
Dot.: Zwichnięta rzepka w kolanie, artroskopia - proszę o rady wizażanki, które to pr

Cytat:
Napisane przez Kinga 21 Pokaż wiadomość
a nie zakwalifikowano cię na artroskopię lub jakiś inny zabieg?? aby zapobiec temu?? zanik mięśnia jest niestety normalny w takim przypadku, gdy przez taki okres noga normalnie nie funkcjonuje

a co masz na myśli pisząc, że jesteś na pół kaleką?? na pewno radzisz sobie z wszystkimi czynnościami, masz np. grupę inwalidzką?? ja na ten czas będę się starała, o czasową grupę
Nie zakwalifikowano mnie na żaden zabieg, nawet nie wiedziałam, że coś jeszcze może mi pomóc. Żyję zwyczajnie, ale jakiś gwałtowniejszy ruch powoduje przemieszczenie się rzepki. Mój ortopeda widząc opis badania z komisji lekarskiej, że mam 5% uszczerbek, właśnie mnie nazwał na pół kaleką, gdzie przy 10% uszczerbku jest się podobno całkowitym kaleką. Prawda to?
alexiana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-20, 15:25   #23
Kinga 21
Przyczajenie
 
Avatar Kinga 21
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 14
Dot.: Zwichnięta rzepka w kolanie, artroskopia - proszę o rady wizażanki, które to pr

ja jeszcze nie wiem jaki będę miała uszczerbek i jakie odszkodowanie uzyskam, co do rehabilitacji to miałąbym ją darmową, to nie miałoby żadnego związku, tylko z tą całą artroskopią problem, w moim mieście lekarz, który mnie prowadzi widocznie ma układ z innym i wszystkich kieruje do tej kliniki - odpłatnie. Rozglądając się po Wrocławiu - (ale tu nie sprawdziłam zbyt wiele miejsc) również odpłatnie.

A na stronie poznańskiej kliniki Artros można przeczytać

Klinika nie podpisała umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia na świadczenie usług medycznych, stąd zabiegi finansowane są przez pacjentów, jednakże koszt operacji jest znacznie obniżony w porównaniu z innymi klinikami prywatnymi. Jest to w dużej mierze spowodowane mniejszymi kosztami - znieczulenie miejscowe, pobyt pacjenta w Klinice 1-2 godziny

to są spore koszta, lekarze nieźle na tym zarabiają, no nic wszystko niedługo się wyjaśni, bo już coraz bliżej mojej wizyty

---------- Dopisano o 15:25 ---------- Poprzedni post napisano o 15:18 ----------

Dołączę link tej Prywatnej Kliniki z galerią zdjęć - zobaczcie jakie wysokie standardy i powiedzcie czy wyglądało to dokładnie tak jak ta pacjentka na zdjęciach?? http://www.klinikakolana.pl/galeria_zdjec.html bo widzę, że jest we własnej piżamie i w dodatku tylko w górnej części!! czy to czasem nie fartuszki się zakłada??
Kinga 21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 18:21   #24
Kinga 21
Przyczajenie
 
Avatar Kinga 21
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 14
Dot.: Zwichnięta rzepka w kolanie, artroskopia - proszę o rady wizażanki, które to pr

A czy któraś z Was miała problemy z troczkami podtrzymującymi rzepkę??? wiecie coś na ten temat??
Kinga 21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 18:28   #25
magdzia81
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 688
GG do magdzia81
Dot.: Zwichnięta rzepka w kolanie, artroskopia - proszę o rady wizażanki, które to pr

hej,

ja osobiście nie miałam zabiegów na kolanie ale moi znajomi niestety takie przechodzili. Zabiegi są bolesne i czeka po nich długa i żmudna rehabilitacja A jeśli chodzi o lekarzy z Poznania to polecam dr. Tomasza Piontka, to jest lekarz sportowy, dba o piłkarzy Lecha Poznań. Wszyscy z mojego otoczenia, którzy korzystali z jego pomocy są bardzo zadowoleni. Wadą zabiegów przeprowadzanych u tego lekarza jest cena .
Uznaniem cieszy się także szpital ortopedyczny na Wildzie. tam zabiegi można wykonać na NFZ.

Znajomy polecał także kiedyś lekarza Trzaskę, przyjmuje w klinice "Kreg" na ul. Strzeszyńskiej.

http://www.dulemba.pl/index.php/2007...zowe-przednie/

pod tym adresem znajdziesz kilka informacji na temat lekarzy i zabiegów w poznaniu. Strona stworzona przez osobę, która miała zerwane kiedyś więzadło krzyżowe przednie.

Życzę Tobie zdrowia i powodzenia
__________________
Kopciuszku, kopciuszku poczekaj...przyjdzie dobra wróżka nie zwlekaj..., uwierz jej śmiej się śmiej...
magdzia81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 18:37   #26
Kinga 21
Przyczajenie
 
Avatar Kinga 21
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 14
Dot.: Zwichnięta rzepka w kolanie, artroskopia - proszę o rady wizażanki, które to pr

Cytat:
Napisane przez magdzia81 Pokaż wiadomość
hej,

ja osobiście nie miałam zabiegów na kolanie ale moi znajomi niestety takie przechodzili. Zabiegi są bolesne i czeka po nich długa i żmudna rehabilitacja A jeśli chodzi o lekarzy z Poznania to polecam dr. Tomasza Piontka, to jest lekarz sportowy, dba o piłkarzy Lecha Poznań. Wszyscy z mojego otoczenia, którzy korzystali z jego pomocy są bardzo zadowoleni. Wadą zabiegów przeprowadzanych u tego lekarza jest cena .
Uznaniem cieszy się także szpital ortopedyczny na Wildzie. tam zabiegi można wykonać na NFZ.

Znajomy polecał także kiedyś lekarza Trzaskę, przyjmuje w klinice "Kreg" na ul. Strzeszyńskiej.

http://www.dulemba.pl/index.php/2007...zowe-przednie/

pod tym adresem znajdziesz kilka informacji na temat lekarzy i zabiegów w poznaniu. Strona stworzona przez osobę, która miała zerwane kiedyś więzadło krzyżowe przednie.

Życzę Tobie zdrowia i powodzenia
bardzo dziękuję za odpowiedź,
zaraz zapoznam się z linkiem

a wiesz może czy Klinika Chirurgii Kolana Artroskopii i Urazów Sportowych na Lindego w Poznaniu jest kliniką prywatną??
tu zamieszczę link http://www.szperzynski.com/index.php?p=0
ja codziennie uczęszczam na rehabilitację, aby wzmocnić mięsień czworogłowy przed zabiegiem, lecz byłam przygotowywana do artroskopii, a podwiązanie troczków przeprowadza się chyba w tradycyjnej operacji, więc znowu jestem w punkcie wyjścia i szukam szpitala lub kliniki gdzie warto się położyć i przejść ten zabieg
Kinga 21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 18:44   #27
magdzia81
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 688
GG do magdzia81
Dot.: Zwichnięta rzepka w kolanie, artroskopia - proszę o rady wizażanki, które to pr

niestety nie znam tej kliniki ale myślę, że możesz tam zadzwonić i się podpytać czy mają podpisaną umowę z kasą chorych.
W przypadku pana Piontka wizyta kosztuje ok. 100 zł natomiast zabieg ok. 8000 tyś. i niestety ten lekarz nie współpracuje z NFZ
__________________
Kopciuszku, kopciuszku poczekaj...przyjdzie dobra wróżka nie zwlekaj..., uwierz jej śmiej się śmiej...
magdzia81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 18:50   #28
Kinga 21
Przyczajenie
 
Avatar Kinga 21
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 14
Dot.: Zwichnięta rzepka w kolanie, artroskopia - proszę o rady wizażanki, które to pr

Cytat:
Napisane przez magdzia81 Pokaż wiadomość
niestety nie znam tej kliniki ale myślę, że możesz tam zadzwonić i się podpytać czy mają podpisaną umowę z kasą chorych.
W przypadku pana Piontka wizyta kosztuje ok. 100 zł natomiast zabieg ok. 8000 tyś. i niestety ten lekarz nie współpracuje z NFZ
kolejną wizytę w poznaniu mam w przyszłym tygodniu, więc wtedy odwiedzę kilka klinik, znalazłam już stronę doktora Piontka, rzeczywiście ma sporą praktykę - bardzo dziękuję za te informacje
Kinga 21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-30, 12:42   #29
fascinata
Raczkowanie
 
Avatar fascinata
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 435
Dot.: Zwichnięta rzepka w kolanie, artroskopia - proszę o rady wizażanki, które to pr

To moze i ja się wypowiem. Jeszcze w czasach liceum doznalam urazu kolana na wf-ie. Po wielu przebojach z lekarzami udalo mi się dostać na artroskopię w ramach NFZ w panstwowym szpitalu (dodam że jestem z Wrocławiu) Niestety zabieg ten nic a nic nie pomogl I tak dwa lata temu trafiłam do lekarza z Poznania, ktory zoperowal mnie w Klinice Chirurgii Kolana w Poznaniu. Zabieg trwał niecala godzine, w trakcie ktorego trzeba mi bylo usunąć całą łąkotkę. Tego samego dnia wrociłam do domu Dodam że zabieg kosztował bodajże 1700 zł i teraz z tym kolanem jest wszystko ok

Niestety w sierpniu tego roku znow mialam maly wypadek w ktorym ucierpialo drugie kolano. Rehabilitacja i orteza kolana nic nie pomogly na naderwane wiązadło przyśrodkowe W poniedzialek mialam rezonans na ktorym dodatkowo wyszlo uszkodzenie rzepki i początki chondromalacji Tak więc znow czeka mnie wycieczka do Poznania, ale nie rozważam nawet operacji gdzie indziej
__________________
razem od 10.06.2002
ślub 02.08.2014
fascinata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-22, 17:01   #30
Kinga 21
Przyczajenie
 
Avatar Kinga 21
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 14
Dot.: Zwichnięta rzepka w kolanie, artroskopia - proszę o rady wizażanki, które to pr

Witam ponownie,
jestem już po zabiegu, była to artroskopia oraz otwarcie kolana - koszt ponad 4 tysiące. Miałam znieczulenie w kręgosłup, zabieg trwał ponad godzinę czasu, nie kręciło mi się w głowie po znieczulenie, bardzo dobrze je zniosłam. Dzień po operacji postawiono mnie na nogi i powoli chodziłam o kulach. Po zabiegu na szczęście nie nachodziła krew ani nie gromadził się płyn. W chwili obecnej jestem w fazie rehabilitacyjnej na szynie cpm, która automatycznie zgina kolano. Gdyby ktoś był w podobnej sytuacji i miał jakieś pytania to zapraszam, chętnie odpowiem
Kinga 21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:13.