Inżynieria materiałowa, Zarządzanie i Inżynieria Produkcji, Technologia chemiczna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-11-04, 14:24   #1
gadzia17
Rozeznanie
 
Avatar gadzia17
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 904

Inżynieria materiałowa, Zarządzanie i Inżynieria Produkcji, Technologia chemiczna


Hej dziewczyny! Przede mną wybór kierunku a ja nadal nie wiem co chce robić. Chodzą mi po głowie te trzy kierunki wymienione w temacie. Czy któraś z was może to studiuje? albo orientujecie się jak tam jest?
__________________
Nie daj narodzić się paranoi..

21

gadzia17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-04, 15:39   #2
BigGirlsDontCry2
Rozeznanie
 
Avatar BigGirlsDontCry2
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Święte miasto
Wiadomości: 576
Dot.: Inżynieria materiałowa, Zarządzanie i Inżynieria Produkcji, Technologia chemicz

Jestem na 3 roku zarzadzania i inzynierii produkcji. Czy to trudny kierunek ? zależy byla mata, fizyka, techniczne przedmioty głównie. Ja jestem zadowolna.
Nie formułujesz dokładnie co chciałabys wiedzieć wiec ja nie wiem co moge napisac
__________________
Wymienię:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=693962
BigGirlsDontCry2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-04, 16:44   #3
gadzia17
Rozeznanie
 
Avatar gadzia17
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 904
Dot.: Inżynieria materiałowa, Zarządzanie i Inżynieria Produkcji, Technologia chemicz

czy trudno jest się dostac? ja zdaje polski P matma P ang P i biologia chemia na poziome R. POdobno jest dużo fizyki i matematyki a tego się najbardziej obawiam. Znajoma mówiła że cały wolny czas spędza przez ksiazkami strasznie mnie to przerazilo ;o
__________________
Nie daj narodzić się paranoi..

21

gadzia17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-04, 20:15   #4
BigGirlsDontCry2
Rozeznanie
 
Avatar BigGirlsDontCry2
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Święte miasto
Wiadomości: 576
Dot.: Inżynieria materiałowa, Zarządzanie i Inżynieria Produkcji, Technologia chemicz

Niee no bez przesady, ja studiuje dwa kierunki jednoczesnie (+ logistyka) i spokojnie sobie daje rade. Mata i fiza jest na 1 roku tylko (przynajmniej u mnie tak było). nie wiem na jaką uczelnie chcesz się dostać, ale sądzę ze te przedmioty spokojnie Ci wystarczą. Nie jestem jakimś wybitnym studentem i nauka az tak bardzo mnie nie pochłania, może ta twoja koleżanka musi poprostu się dużo uczyc zeby zdac ? ja w kazdym razie zycze Ci powodzenia, jak bedziesz miala jakies pytania to odpiszę oczywiście
__________________
Wymienię:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=693962
BigGirlsDontCry2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-04, 22:35   #5
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Inżynieria materiałowa, Zarządzanie i Inżynieria Produkcji, Technologia chemicz

też studiuję ziip
i powiem tak - jak ci do głowy łatwo wchodzą techniczne i matematyczne rzeczy to sobie poradzisz
tutaj kwestia to przetrwać pierwszy rok czyli przedmioty typu matematyka, mechanika etc i jak sobie człowiek z tym da radę to sobie da rade i później
tylko tak, żeby powyższych nie zaliczyć przysłowiowym "fartem" bo potem trzeba po prostu te rzeczy wiedzieć i na ich podstawie reszta idzie całkiem lekko, jak ktoś sobie to oleje to albo odpadnie od razu albo beda mu sie namnazaly zaleglosci....

a tak w ogóle - fizyke to ja ledwo wspominam, prosta była, trudniejsza jest mechanika a najgorsze - statystyka, badania operacyjne, ekonometria ;D trójka gigantów hehe ;D

ja tam nad książkami nie przesiadywałam całym dniami a bez problemów sobie studiuje
aha na maturze zdawałam angielski, matma, biol+chem (przy czym na politechnice łodzkiej policzyli mi punkty za chemie) i dostałam się bez problemu no ale wyniki też miałam całkiem dobre
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥

Edytowane przez eyo
Czas edycji: 2010-11-04 o 22:38
eyo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-04, 22:40   #6
majasn
Zakorzenienie
 
Avatar majasn
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 025
Dot.: Inżynieria materiałowa, Zarządzanie i Inżynieria Produkcji, Technologia chemicz

ja również studiuję zarządzanie i inżynierię produkcji na specjalności przemysł spożywczy jestem na piątym roku, właśnie piszę pracę mgr i mogę powiedzieć, że jeśli jest to coś co Cię interesuje to zachęcam, ale uczulam też na to, że jest to kierunek technologiczny( inżynieryjny) i dużo jest takich przedmiotów. Wierz mi, że przy nich matma i fiza to pestka. Zresztą jak się systematycznie uczysz z zajęc na zajęcia i robisz zadania w domu to z tymi dwoma żadnego problemu nie ma ja jestem na uczelni ekonomicznej na wydziale inżynieryjnym więc tutaj pchnęła mnie ekonomia i mocno wycierpiałam na inżynierskich przedmiotach aczkolwiek wiele ze nich dało mi niesamowitą wiedzę praktyczną, zwłaszcza z dziedziny chemii przed wyborem studiów radzę Ci zapoznać się z sylabusami i rozkładem przedmiotów na danych kierunkach.Będziesz miała wtedy rozeznanie jakie przedmioty by Cie czekały i jak ciężko będzie
__________________
...kocham i jestem kochana...
01.08.2013
15.08.2014

Edytowane przez majasn
Czas edycji: 2010-11-04 o 22:41 Powód: literówki
majasn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-05, 07:14   #7
fortepianistka
Rozeznanie
 
Avatar fortepianistka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 926
Dot.: Inżynieria materiałowa, Zarządzanie i Inżynieria Produkcji, Technologia chemicz

Ja tez studiuje na ZiIPie tylko ze na wydziale mechanicznym, nie wiem jak jest na ionnych uczelniach, ale u nas mechaniczny to mechaniczny.
Na poczatek matma, fiza i rysunek a potem same mechaniki, wytrzymałości, materiałoznastwo, skrawanie, odlewnictwo itp
Na pewno różni się to od ZiIP na prywatnej uczelni która u nas w trojmiescie to oferuje - tam maja same ekonomie itp

Ja nie myslalam ze idąc tam bedzie tak mechanicznie, ale ja sie odnalazłam z tym bardzo dobrze.
I moim zdaniem nie warto wybierac przedmiotu patrzac kryteriami - tego nie lubie, tego nie umiem wiec nie pojde.
Prawda jest taka ze na studiach technicznych wszystko cie spotka, i matma, fiza, chemia itp tylko ze pod inna nazwa.
Generalnie u nas wiekszosc sobie jako tako daje rade, studia to studia i jak juz złapiesz odpowiednie podejście to dasz sobie rade ze wszystkim

musisz zobaczyc jak jest z progami, bo jak ja zdawałam to matma byla nieobowiazkowa wiec zupełnie inaczej sie to liczyło.
Duzo osob u nas wybrało ZiIP w rekrutacji awaryjnie bo we wczesniejszch latach nie było tam w ogóle progu takie małe zaintersowanie było, ale teraz to sie zmienia bo politechnika sie reklamuje
__________________
Dbam o włoski. Piję drożdze. Ćwiczę fitness i trening Ewy Chodakowskiej. Jestem wege.
fortepianistka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-05, 07:19   #8
patusia22
Zakorzenienie
 
Avatar patusia22
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 18 590
Dot.: Inżynieria materiałowa, Zarządzanie i Inżynieria Produkcji, Technologia chemicz

Cytat:
Napisane przez gadzia17 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! Przede mną wybór kierunku a ja nadal nie wiem co chce robić. Chodzą mi po głowie te trzy kierunki wymienione w temacie. Czy któraś z was może to studiuje? albo orientujecie się jak tam jest?


https://wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=132
patusia22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-05, 08:16   #9
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Inżynieria materiałowa, Zarządzanie i Inżynieria Produkcji, Technologia chemicz

Cytat:
Napisane przez fortepianistka Pokaż wiadomość
Ja tez studiuje na ZiIPie tylko ze na wydziale mechanicznym, nie wiem jak jest na ionnych uczelniach, ale u nas mechaniczny to mechaniczny.
Na poczatek matma, fiza i rysunek a potem same mechaniki, wytrzymałości, materiałoznastwo, skrawanie, odlewnictwo itp
Na pewno różni się to od ZiIP na prywatnej uczelni która u nas w trojmiescie to oferuje - tam maja same ekonomie itp


Ja nie myslalam ze idąc tam bedzie tak mechanicznie, ale ja sie odnalazłam z tym bardzo dobrze.
I moim zdaniem nie warto wybierac przedmiotu patrzac kryteriami - tego nie lubie, tego nie umiem wiec nie pojde.
Prawda jest taka ze na studiach technicznych wszystko cie spotka, i matma, fiza, chemia itp tylko ze pod inna nazwa.
Generalnie u nas wiekszosc sobie jako tako daje rade, studia to studia i jak juz złapiesz odpowiednie podejście to dasz sobie rade ze wszystkim

musisz zobaczyc jak jest z progami, bo jak ja zdawałam to matma byla nieobowiazkowa wiec zupełnie inaczej sie to liczyło.
Duzo osob u nas wybrało ZiIP w rekrutacji awaryjnie bo we wczesniejszch latach nie było tam w ogóle progu takie małe zaintersowanie było, ale teraz to sie zmienia bo politechnika sie reklamuje

dlatego trzeba najpierw ustalić gdzie i jakie przedmioty są
znam osoby które sobie przyszły na ten kierunek i były zdziwione, że tyle przedmiotów technicznych jest no ale czego można się spodziewać po studiach na politechnice, przecież nie zajęć z językoznawstwa albo historii ;D
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-10, 18:01   #10
Emilcia96
Zadomowienie
 
Avatar Emilcia96
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 312
Dot.: Inżynieria materiałowa, Zarządzanie i Inżynieria Produkcji, Technologia chemicz

może ktos z inżynierii materiałowej?
Emilcia96 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-13, 18:28   #11
RedLorry
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 261
Dot.: Inżynieria materiałowa, Zarządzanie i Inżynieria Produkcji, Technologia chemicz

Łatwiej będzie coś podpowiedzieć jak napiszesz na jakim wydziale są te kierunki. U nas na PŁ są dwa ZIIPy na róznych wydziałach i są bardzo różne - jeden typowo mechaniczny, a drugi ma więcej z zarządzania i ekonomii.
Co do inżynierii materiałowej to tak samo nie wiadomo co doradzic- u nas jedna jest na Wydziale Mechanicznym (czyli przedmioty głównie mechaniczne), a druga na Chemicznym (z przewagą przedmiotów chemicznych).
Co do technologii chemicznej, to studiowałam i obroniłam inzyniera z tego kierunku - jest on bardzo ciekawy, jeżeli ktoś lubi chemię - dużo laborek. U nas później wybierało się specjalizację - ja wybrałam tworzywa sztuczne i byłam zadowolona. Mimo wszystko w moim województwie nie ma za dużo ofert pracy po tym kierunku. Bardziej przydaje mi się dyplom z inżynierii produkcji (dawny ZIIP) na Mechanicznym, w sumie od miesiąca szukam pracy i widzę oferty tylko po kierunkach MEchanicznym dla siebie, nic z Chemiczego mi się jeszcze nie trafiło.

Edit: dopiero teraz zauwazyłam, z którego roku jest ten wątek...
__________________
"Wiem, że się urodziłem.

Wiem, że umrę.

To pomiędzy jest moje"
— Eddie Vedder

Edytowane przez RedLorry
Czas edycji: 2014-12-13 o 18:31
RedLorry jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-13 19:28:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:20.