Kiedy kupić suknię? Jak wcześnie? - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ślubny wizerunek

Notka

Ślubny wizerunek Ślubny wizerunek jest dla ciebie ważny? Zadaj pytanie na temat sukni ślubnej, makijażu, fryzury oraz dodatków ślubnych. Czuj się wyjątkowo w tym dniu.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-25, 16:59   #151
saxa21
Raczkowanie
 
Avatar saxa21
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Ze Swiata
Wiadomości: 151
Dot.: Kiedy kupić suknię? Jak wcześnie?

Cytat:
Napisane przez AnnBlus Pokaż wiadomość
Mam ślub dopiero w sierpniu 2013, już się rozglądaliśmy za salami itp (mało terminów zostało, byłam z szokowana, to ponad 1,5 roku!). Wiem, że teoretycznie na szukanie sukni jest jeszcze za wcześnie, ale już sie rozglądałam i znalazłam piękne z kolekcji 2011. Te z kolekcji 2012 mi się nie podobają zupełnie... Moje pytanie jest takie: czy jak kupię suknię teraz to przez 1,5 roku mi nie zżółknie albo nie zniszczeje...? Jak myślicie?
Ja mam slub za dopiero 2 lata a sukienka juz wisi u mnie w szafie. Poprostu zobaczylam ja i sie zakochalam i mam. Jedni mowia ze za wczesnie, innie ze kilka miesiecy przed slubem szukac. Moim zdaniem suknie mozna kupic kiedy sie chce. Tylko zawsze jest ryzyku co bedzie jak schudniesz lub przytyjesz.
saxa21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 19:03   #152
Dorka__00
Zadomowienie
 
Avatar Dorka__00
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 920
GG do Dorka__00
Dot.: Kiedy kupić suknię? Jak wcześnie?

ja mam slub we wrześniu i jszcze nie byłam oglądać żadnych sukienek.
Może w przyszłym miesiącu pójdę się rozejrzeć
Dorka__00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 09:27   #153
AnnBlus
Rozeznanie
 
Avatar AnnBlus
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 551
Dot.: Kiedy kupić suknię? Jak wcześnie?

zaznaczam, że mi nie chodzi o to czy wypada-nie wypada, czy że się tym zainteresuję zbyt późno i się nie wyrobią w salonie itp. Chodzi mi tylko o to, czy suknia nie zniszczeje i nie zżółknie wisząc przez 1,5 roku w szafie
AnnBlus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-20, 21:44   #154
oj_tam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 47
Dot.: Kiedy kupić suknię? Jak wcześnie?

Cytat:
Napisane przez AnnBlus Pokaż wiadomość
zaznaczam, że mi nie chodzi o to czy wypada-nie wypada, czy że się tym zainteresuję zbyt późno i się nie wyrobią w salonie itp. Chodzi mi tylko o to, czy suknia nie zniszczeje i nie zżółknie wisząc przez 1,5 roku w szafie
Ja widzę inny problem. Ci, którzy będą się bawić na ślubach w 2011, napatrzą się na suknie modne w danym sezonie i Twoja niestety może już nie wzbudzić zachwytu. Nie mówiąc, że Tobie samej się pewnie ona "opatrzy".
Sama jeszcze nie rozpoczęłam poszukiwań, ale czytając różne posty, myślę, że zamówię suknię nie wcześniej niż na 6 miesięcy przed ślubem.
oj_tam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-20, 22:11   #155
Blacky
Zadomowienie
 
Avatar Blacky
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 674
Dot.: Kiedy kupić suknię? Jak wcześnie?

Ja suknie mierzyłam rok przed ślubem. Obejrzałam kolekcje 2011 i 2012 i wybrałam coś z 2012. Kupiłam w październiku suknię (2011), a ślub mam we wrześniu.

Argument, "że się opatrzy" jest raczej marny - na ilu ślubach w jednym roku można być i jaka jest szansa, że trafi się na dwie PM w takich samych kreacjach? Poza tym i tak najlepiej sprzedające się modele przechodzą na kolejny rok.

Żeby nie zżółkła wystarczy nie brać jej do domu - moja jest zamówiona, jak przyjedzie, to będzie wisieć w salonie aż do finalnych przymiarek. Nie będę jej oglądać, więc mi się też nie opatrzy.
Zresztą, jeśli się zrobi zdjęcie i będzie je 15 razy dziennie oglądać, to czy się kupi 6 miesięcy czy 18 miesięcy przed ślubem - i tak może się opatrzyć.
__________________
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate. ;>
Stowarzyszenie Pomocy Królikom

Pomyślna blog
Pani Mgr
22.09.2012
Blacky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-27, 22:37   #156
Mariola80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 2
Dot.: Kiedy kupić suknię? Jak wcześnie?

Myślę że najlepiej kupić na 2-3 miesiące przed ślubem.
Ha sobie ybrałam suknie z tej strony
http://tenwielkidzien.pl/komis_suknie_slubne
i kupię taką jak mi się marzy za 30% ceny
Mariola80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 05:14   #157
mylady21
Wtajemniczenie
 
Avatar mylady21
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 529
Dot.: Kiedy kupić suknię? Jak wcześnie?

Doradzaj tak dziewczynom dalej, jak się trafi sukienka która się im spodoba i czeka się na nią pół roku, to niejedna Ci pewnie "siarczyście" podziękuje.

Czas oczekiwania na suknię (standardowy) w lepszych firmach to 4 miesiące.
Choć zdarzają się i firmy na których suknię czeka się 5 czy 6 miesięcy. Oczywiście, że czasami można ściągnąć suknię wcześniej o ile dany model i rozmiar akurat leży sobie uszyty w magazynie. Ale można nie mieć szczęścia i wtedy z wymarzonej sukienki nici, albo trzeba szukać używanej.
Zatem kwietniowe i majowe panny młode powinny się zacząć "ogarniać" z tematem sukni
Nie wspomnę, że o tej porze roku w większości salonów jest i stara (przecena) i nowa kolekcja, czyli jest po prostu największy wybór.
__________________
Im dalej w las, tym więcej drzew.
mylady21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-10, 01:32   #158
Latte88
Zakorzenienie
 
Avatar Latte88
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: T
Wiadomości: 3 084
Dot.: Kiedy kupić suknię? Jak wcześnie?

Hej Kobietki mój ślub nietypowo pewnie 15.08. 2013 czwartek dziś orientowałam się na razie mailowo, w salonie sukni ślubnych, pani odpowiedziała, że 4 miesiące przed ślubem wystarczy na wybranie. Także w Toruniu nie jest jeszcze tak źle, wybrałam suknie Emmi Mariage, prezentują się cudnie, ciekawe jak będzie wyglądała na mnie . ale coś czuję, że nie wytrzymam do kwietnia i już niebawem zrobię oko look
Latte88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-10, 08:44   #159
mylady21
Wtajemniczenie
 
Avatar mylady21
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 529
Dot.: Kiedy kupić suknię? Jak wcześnie?

15.08 to akurat bardzo często wybierana data
__________________
Im dalej w las, tym więcej drzew.
mylady21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-10, 10:14   #160
clara099
Raczkowanie
 
Avatar clara099
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 331
Dot.: Kiedy kupić suknię? Jak wcześnie?

pół roku wcześniej, zamówić. zwykle sukienku przychodzą po 4-5 miesiącach. miesiąc wcześniej zrobić pierwszą przymiarkę, a tydzień, dwa tygodnie przed ślubem ostateczną (w przypadku sukienek na zamek i haftki). Jeżeli sukienka ma wiązanie gorsetowe to spokojnie można wcześniej zrobić przymiarki, nawet jeżeli zgubimy kilka cm, to nie ma ryzyka, że coś będzie na nas wisieć.
clara099 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-11, 10:30   #161
myszeczka87
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 1 012
Dot.: Kiedy kupić suknię? Jak wcześnie?

Ja sukienkę kupiłam pod koniec maja w tamtym roku, a w tym roku pod koniec sierpnia biorę ślub
Ja akurat kupiłam od koleżanki, muszę ją trochę zwęzić w biuście, ale to u krawcowej zrobię w salonie sukien ślubnych, ja po prostu zakochałam w niej
myszeczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-11, 18:18   #162
AnonimowaMoni
Zakorzenienie
 
Avatar AnonimowaMoni
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 3 618
Dot.: Kiedy kupić suknię? Jak wcześnie?

W sierpniu biorę ślub.

Za sukienką rozglądałam się w sierpniu zeszłego roku. Ostatecznie, po 1 niewypale zamówiłam sukienkę teraz w grudniu. Czyli 8 miesięcy przed. Czy za wcześnie?? Spodobała się, była przecena to na co miałam czekać??
AnonimowaMoni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-11, 19:40   #163
myszeczka87
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 1 012
Dot.: Kiedy kupić suknię? Jak wcześnie?

Cytat:
Napisane przez AnonimowaMoni Pokaż wiadomość
W sierpniu biorę ślub.

Za sukienką rozglądałam się w sierpniu zeszłego roku. Ostatecznie, po 1 niewypale zamówiłam sukienkę teraz w grudniu. Czyli 8 miesięcy przed. Czy za wcześnie?? Spodobała się, była przecena to na co miałam czekać??
Jeśli Ci się spodobała to moim zdaniem nie ma na co czekać tylko trzeba łapać okazję
Kiedy ślubujesz?
myszeczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-11, 19:54   #164
AnonimowaMoni
Zakorzenienie
 
Avatar AnonimowaMoni
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 3 618
Dot.: Kiedy kupić suknię? Jak wcześnie?

Cytat:
Napisane przez myszeczka87 Pokaż wiadomość
Jeśli Ci się spodobała to moim zdaniem nie ma na co czekać tylko trzeba łapać okazję
Kiedy ślubujesz?
24 sierpień 2013

No i też złapałam tę okazję
AnonimowaMoni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 00:03   #165
Latte88
Zakorzenienie
 
Avatar Latte88
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: T
Wiadomości: 3 084
Dot.: Kiedy kupić suknię? Jak wcześnie?

Dziewczyny czy wy też tak to przeżywacie, że spać nie możecie po nocach i tylko ślub, suknia, dodatki i żeby wszystko było idealnie? ja od tygodnia insomnia;/ a do ślubu 7 miesięcy.
Jeżeli chodzi o sukienkę tak jak pisałam wcześniej w lutym pewnie już pojadę na przegląd pobliskich salonów, ale znając siebie to co już zobaczyłam na stronie, jeżeli dobrze będę w niej wyglądać to od razu "zaklepię".
Latte88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 08:13   #166
AnonimowaMoni
Zakorzenienie
 
Avatar AnonimowaMoni
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 3 618
Dot.: Kiedy kupić suknię? Jak wcześnie?

Cytat:
Napisane przez Latte88 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy wy też tak to przeżywacie, że spać nie możecie po nocach i tylko ślub, suknia, dodatki i żeby wszystko było idealnie? ja od tygodnia insomnia;/ a do ślubu 7 miesięcy.
Jeżeli chodzi o sukienkę tak jak pisałam wcześniej w lutym pewnie już pojadę na przegląd pobliskich salonów, ale znając siebie to co już zobaczyłam na stronie, jeżeli dobrze będę w niej wyglądać to od razu "zaklepię".
Nie tylko Ty
Mam podobnie. Ciągle o coś męczę mojego TŻta. Wczoraj zaklepaliśmy fotografa. Nadal mam problem z "kolorami". Ustaliliśmy,że kolory naszego śluby to koral + odrobina pastelowego pomarańczu i zieleni. Szukałam koralowych ładnych butów, nie wyższych niż 10-11 cm. Z tym jest problem, ale znalazłam. Okazało się -jak przyszły - że w realu są dużo ciemniejsze. A sukienka mojej świadkowej dużo jaśniejsza.. i krawat mojego przyszłego męża też jaśniejszy... br... xD Co wymienić.. buty czy jego krawat? Oj mnożę tych problemów.

Sukienki szukałam tak długo aż nie wyszukałam i ostatecznie podjęłam dość spontaniczną decyzję o jej kupnie, ale jestem zadowolona Ale prawda jest taka,że ta suknia musiała być już na marzec/kwiecień. Ślub nie będzie odbywał się w Polsce - więc TŻ musi mi ją przywieźć, musimy skrócić lub ewentualnie zwęzić i potem on ją zabiera do siebie... Żebym potem ja nie musiała z wielkimi bagażami się męczyć

Edytowane przez AnonimowaMoni
Czas edycji: 2013-01-12 o 08:17
AnonimowaMoni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 10:37   #167
myszeczka87
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 1 012
Dot.: Kiedy kupić suknię? Jak wcześnie?

Cytat:
Napisane przez AnonimowaMoni Pokaż wiadomość
Nie tylko Ty
Mam podobnie. Ciągle o coś męczę mojego TŻta. Wczoraj zaklepaliśmy fotografa. Nadal mam problem z "kolorami". Ustaliliśmy,że kolory naszego śluby to koral + odrobina pastelowego pomarańczu i zieleni. Szukałam koralowych ładnych butów, nie wyższych niż 10-11 cm. Z tym jest problem, ale znalazłam. Okazało się -jak przyszły - że w realu są dużo ciemniejsze. A sukienka mojej świadkowej dużo jaśniejsza.. i krawat mojego przyszłego męża też jaśniejszy... br... xD Co wymienić.. buty czy jego krawat? Oj mnożę tych problemów.

Sukienki szukałam tak długo aż nie wyszukałam i ostatecznie podjęłam dość spontaniczną decyzję o jej kupnie, ale jestem zadowolona Ale prawda jest taka,że ta suknia musiała być już na marzec/kwiecień. Ślub nie będzie odbywał się w Polsce - więc TŻ musi mi ją przywieźć, musimy skrócić lub ewentualnie zwęzić i potem on ją zabiera do siebie... Żebym potem ja nie musiała z wielkimi bagażami się męczyć
Ja wiem, że i tak nie da się wszystkiego zgrać tak jak bym chciała...I już przestaje się martwić o szczegóły, bo zaraz siwa będę jak gołąbek...
Trochę spokoju każdemu się przyda i chwila wytchnienia...ja też ostatnio wariowałam, że chciałabym żeby wszystko było już gotowe - ale zostałam uświadomiona, że tak się nie da ( a ślub dopiero 31.08.2013r.)...
myszeczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 13:12   #168
AnonimowaMoni
Zakorzenienie
 
Avatar AnonimowaMoni
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 3 618
Dot.: Kiedy kupić suknię? Jak wcześnie?

Cytat:
Napisane przez myszeczka87 Pokaż wiadomość
Ja wiem, że i tak nie da się wszystkiego zgrać tak jak bym chciała...I już przestaje się martwić o szczegóły, bo zaraz siwa będę jak gołąbek...
Trochę spokoju każdemu się przyda i chwila wytchnienia...ja też ostatnio wariowałam, że chciałabym żeby wszystko było już gotowe - ale zostałam uświadomiona, że tak się nie da ( a ślub dopiero 31.08.2013r.)...
Tydzień po mnie

Tylko,że są kwestie które da się zgrać I ja bym chciała mieć to co się da załatwione na wczoraj, hehe

Dobra, nie offtopuję
AnonimowaMoni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 15:24   #169
Maritxell
Zadomowienie
 
Avatar Maritxell
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 083
Dot.: Kiedy kupić suknię? Jak wcześnie?

Pochwalisz się, który model wybrałaś? Ja też mam je na oku

Cytat:
Napisane przez Latte88 Pokaż wiadomość
Hej Kobietki mój ślub nietypowo pewnie 15.08. 2013 czwartek dziś orientowałam się na razie mailowo, w salonie sukni ślubnych, pani odpowiedziała, że 4 miesiące przed ślubem wystarczy na wybranie. Także w Toruniu nie jest jeszcze tak źle, wybrałam suknie Emmi Mariage, prezentują się cudnie, ciekawe jak będzie wyglądała na mnie . ale coś czuję, że nie wytrzymam do kwietnia i już niebawem zrobię oko look
__________________
enjoy the silence...
Maritxell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-02, 21:32   #170
ewia8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1
Dot.: Kiedy kupić suknię? Jak wcześnie?

Witam Was Wszystkie,

zgodnie z tytułem postu chciałam Was zapytać o zdanie. Niedawno z moim Narzeczonym postanowiliśmy pobrać się w sierpniu 2014 roku. Dość odległa data, ale chcę przedstawić Wam swój "problem". Dzisiaj koleżanka pokazała mi ogłoszenie o sprzedaży przepięknej sukni ślubnej, dodane przez jej koleżankę. Pomyślałam, że nic nie zaszkodzi zobaczyć owe cudo i przymierzyć je. Była to pierwsza suknia ślubna, jaką w życiu przymierzałam. Pasowała jak ulał i była śliczna. Powiem Wam, że w sumie nie wiem, jaki jest ideał mojej wymarzonej sukni ślubnej, bo do sierpnia jeszcze trochę, więc mam na to czas. Ale tu jest "ale". Właścicielka mierzonej przeze mnie sukni kupowała ją w salonie. Jest w stanie idealnym, ale jak wiadomo, trzeba ją dać do czyszczenia. Suknia ma kilka miesięcy. Dziewczyna dała za nią niecałe 3000 zł. Ale chce ją sprzedać z welonem za niecałe 700 zł. I tu się pojawia problem. Razem z moim Wybrankiem mieszkamy we Wrocławiu, ale ślub i wesele odbędzie się ok. 140 km od Wro. Do tego pracujemy i ja studiuję zaocznie. Studia kończę w czerwcu 2014 roku (niecałe 2 miesiące przed datą ślubu). No i pytanie - co ja mam robić? Z jednej strony sierpień jest za 1,5 roku, mam jeszcze sporo czasu na wybór sukni, ta była dopiero pierwszą, nie ma co się napalać, po co kupować teraz, jak będzie leżała w szafie, może mi się zmienić gust, rozmiary... Ale z drugiej strony pomału wszystko po trochę, jest to okazja, bo suknia jest śliczna, niedroga, z wagi to mogę raczej schudnąć (z nerwów), w czerwcu zamiast o sukni, to będę myślała o obronie pracy, a wcześniej o jej pisaniu, będę mogła skupić się na innych szczegółach przygotowań (zespół, fotograf, dekoratorka) na odległość, bo w tygodniu pracujemy od 10:00 do 18:00, no a weekendy do czerwca mam zawalone szkołą i bardzo rzadko mam wolne, żeby chodzić, szukać... Nie wiem, biję się z myślami. Niektórzy mówią, żebym ją brała, a jak mi się gust zmieni, to mogę suknię sprzedać, nawet za tyle samo (700 zł), a mama, że to jest bardzo za wcześnie i w sumie nie ma o czym mówić... Ale jak mam dać 3000 zł za sukienkę kilka miesięcy przed ślubem, która będzie równie piękna jak ta za 700 zł? Ech, i jak myślicie?
ewia8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ślubny wizerunek


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:32.