Studiaaaa!!!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-05, 14:21   #1
krakow2011
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2

Studiaaaa!!!!!


Czesc jestem ciekawa czy ktoś z Was wybiera sie w tym roku na studia np. do krakowa, poznania czy torunia. jak myslicie warto wyjechac ze swojej małej miejscowosci i studiowac w tak duzym miescie??
krakow2011 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 16:17   #2
Andzia804
Rozeznanie
 
Avatar Andzia804
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Brenchley/UK
Wiadomości: 542
GG do Andzia804
Dot.: Studiaaaa!!!!!

Jasne, że warto ja obecnie jestem na studiach magisterskich w Krakowie, wcześniej studiowałam w Rzeszowie, miasto o wiele mniejsze niż Krk, ale warto było podjąć tą decyzję, więc nie obawiaj się do odważnych świat należy
__________________
18.06.2010 r. pani LICENCJAT
turystyki i rekreacji o specjalności hotelarstwo i gastronomia


W Moim UK od 16.07.2011r.


Kamelot - MÓJ
Andzia804 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 16:20   #3
fivi91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2
Dot.: Studiaaaa!!!!!

Studiuję w Krakowie, jednak mieszkam tu od urodzenia, ale w miarę obiektywnie mogę Ci powiedzieć, że:
1. W większych miastach umieszczone są znane i cenione uczelnie, na które ciężej jest się dostać, przez co i wykładowcy widząc w miarę ambitną młodzież narzucają wysoki poziom, co skutkuje tym, że dyplom ich ukończenia jest często nieco bardziej prestiżowy
2. To że są to większe i bardziej znane uczelnie oznacza, że są często lepiej dofinansowane, więc mają lepszy sprzęt np. labolatoryjny i wyposażenie.
3. Często dają więcej możliwości organizacji czasu poza zajęciami: dużo kół naukowych (na których faktycznie coś się robi), konferencje w których można brać udział, ciekawe praktyki załatwiane w dobrych firmach, lepsze uczelnie w programie Erasmus itd. - to wszystko oczywiście nie jest NAJważniejsze, ale jest miłe
4. Osobiście zapraszam do Krakowa, bo tu kwitnie życie towarzyskie i naprawdę jest co robić, poznasz masę ciekawych ludzi (i to niekoniecznie samych Polaków), spróbujesz trochę życia na "własną rękę".

Nie chcę urazić nikogo, kto studiuje w małej miejscowości, jednak za nic w świecie nie zamieniłabym studiów w Krakowie na inne, ew. gdyby mi ktoś zaproponował wyjazd z Erasmusa za granicę Jeśli masz szansę dostać się na studia w tych miastach, które wymieniłaś, to naprawdę nie masz sie nad czym zastanawiać. W domu jest dobrze, ale wśród nowych znajomych szybko przestaniesz tęsknić

Studentka uczelni z najcudowniejszym miasteczkiem studenckim - AGH

Pozdrawiam

Edytowane przez fivi91
Czas edycji: 2011-01-05 o 16:25
fivi91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-05, 18:57   #4
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Studiaaaa!!!!!

Cytat:
Napisane przez krakow2011 Pokaż wiadomość
warto wyjechac ze swojej małej miejscowosci i studiowac w tak duzym miescie??
95% studentów tak robi więc myślę że tak
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-13, 22:34   #5
nieodzownie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 97
Dot.: Studiaaaa!!!!!

Ja wybieram się albo do Torunia albo Warszawy, a jestem z wioski. Obawy są, ale chce zdobyć wykształcenie( jeszcze nie wiem na jakim kierunku, ale ważne, że chce), rozwijać się i poznawać nowych ludzi. Studia dzienne to jak mówią niektórzy najlepsze co im sie przydarzyło w życiu Duże miasto daje szansę.
__________________
po kolana we łzach, po szyje w uśmiechach
Vivat Academia, vivant professores
nieodzownie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:40.