Interpretacja wiersza na maturze. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-10-22, 15:35   #1
Runia7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 2
Post

Interpretacja wiersza na maturze.


Czy któraś z Pań może pisała niedawno maturkę i korzystała z różnej wiedzy książkowej ? Mówię tu o vademecach , poradnikach.
Chodzi mi konkretnie o poradniki jak pisać interpretacje, jak odczytywać wiersze.
Może są jakieś takie książki "starej daty" - ale na tej nowej maturze bardzo dobrze się sprawdziły.? Czy któraś z was ma taka książkę i potrafi podać autora i tytuł?
Byłabym mega wdzięczna bo zupełnie się pogubiłam.
Runia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-22, 17:50   #2
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Interpretacja na maturze.

Ja bym zaczęła od słownika motywów literackich. Gdy będziesz wiedziała jakie istnieją motywy, łatwiej będzie Ci doszukać się ich w wierszach. Poza tym polecam klp.pl.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-23, 18:52   #3
dziennikarka93
Raczkowanie
 
Avatar dziennikarka93
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Zielona Góra i okolice
Wiadomości: 136
Dot.: Interpretacja wiersza na maturze.

KLP najlepsza, bo teksty, które są tam umieszczane, są z BN, a to bardzo dobre wydawnictwo (tak mówili na studiach). Hmm...Co do książek, ogólnie repetytoria zagłębiają się bardziej w lektury, niż w poezję...Jeżeli masz jakichś konkretnych autorów na myśli, albo wiersze, to radzę po prostu wypożyczyć dany tomik (najlepiej z wydawnictwa Biblioteki Narodowej, bo tam są dobre wstępy, w których znajdziesz wiele o poezji danego autora, o jego wiersza itp.), jest to trochę mozolne, ale informacje będziesz miała sprawdzone, bo w necie różnie z tym bywa...Co jeszcze? No możesz zaryzykować z repetytoriami, ale to trzeba pójść do Empiku np. i przejrzeć, czy masz dobrze opracowane wiersze i dopiero wtedy sobie zamówić-w sklepie, albo przez internet. Jak masz ochotę, to odezwij się do mnie na pw, może uda mi się znaleźć coś ciekawego, to wyślę Ci tytuły
__________________
dziennikarka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-23 19:52:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:13.