Hemoroidy? Tylko podczas miesiączki...? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-26, 14:49   #1
kontonawizazu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 14
Thumbs down

Hemoroidy? Tylko podczas miesiączki...?


Dziewczyny,
od 2 miesięcy powtarza mi się podobny problem. Podczas miesiączki odczuwam dyskomfort w odbycie. Z tego co poczytałam w necie, wychodziło by na to, że są to hemoroidy (są wyczuwalne). Pojawiają się tylko podczas miesiączki i znikają po jej zakończeniu. Czasem bolą, czasem nie.
Kupiłam maść na hemoroidy choć tak właściwie nie wiem czy to ta przypadłość.
Do lekarza na razie nie mam jak się zgłosić więc pytam Was, może któraś spotkała się z "okazjonalnymi hemoroidami"...
kontonawizazu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-26, 18:45   #2
Lysanelle
Raczkowanie
 
Avatar Lysanelle
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 191
Dot.: Hemoroidy? Tylko podczas miesiączki...?

Jeżeli mam być w stu procentach szczera, pierwsze słyszę o hemoroidach tylko i wyłącznie w czasie miesiączki. Nie twierdzę, że to niemożliwe, ale z drugiej strony, jeżeli to paskudztwo się Ciebie czepi, to nie odpuszcza za szybko, a już na pewno nie w kilka dni bez leczenia. Wydaje mi się, że po prostu źle dbasz o higienę w trakcie menstruacji, albo używasz podpasek, które Cię podrażniają/ uczulają. Weź te dwie rzeczy pod uwagę. Myślę, że maścią możesz się posmarować. Na pewno znieczuli Ci miejsca zapalne, a jeżeli masz hemoroidy, to je załatwi. Nie mniej, radzę podpytać się o to lekarza przy najbliższej okazji.
Lysanelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-27, 22:51   #3
9GuSia1
Raczkowanie
 
Avatar 9GuSia1
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 65
Dot.: Hemoroidy? Tylko podczas miesiączki...?

Zgadzam się z opinią powyżej. Dlatego, że cierpię na to cholerstwo od roku i niestety to nie jest przypadłość od święta.
Hemoroidy to nie tylko zwykły dyskomfort w owych okolicach. To przede wszyskim męka przy każdej wizycie w wc. Pieczenie, kłucie, ból, zaparcia i krew - jeśli mam otwarcie określić. Odkąd stosuję maść codziennie, czuję ogromną ulgę, ale gdybym tylko przestała, wszystko wraca :/ niesamowite paskudztwo. Radzę uważaç na dietę i sposób odżywiania bo tego się można łatwo dorobić.
__________________
Wierzę w reinkarnację. Już sporządzam listę osób, którym narobię na głowy kiedy będę gołębiem"

18.09.2014 - zwiem się narzeczona!
9GuSia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-27 23:51:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:39.