Izotek - cz.II - Strona 148 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia porady i dyskusje związane z problemami ze skórą. Uzyskasz tutaj informacje na temat leczenia trądziku, atopowego zapalenia skóry (AZS) oraz innych schorzeń i problemów związanych ze skórą.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2018-01-18, 18:00   #4411
Lena_94
Wtajemniczenie

Dot.: Izotek - cz.II

Cytat:
Napisane przez niezapominajka012 Pokaż wiadomość
Juz od poczatku jak zaczelam brac izotek bylo widac duza roznice. Ty tez zobaczysz. Raz jak bylam zabiegana, duzo obowiazkow zdarzylo mi sie nie myc glowy tydzien! a i tak wlosy wygladaly na swieze. Teraz jak jestem mniej wiecej w polowie kuracji jakby mi sie zaczely wiecej przetluszczac.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

U mnie 9 dzień a włosy w sumie bez zmian.

Cytat:
Napisane przez Blondynka93 Pokaż wiadomość
Takie coś znalazłam przez przypadek w Internecie - jest to odpowiedź lekarza na pytanie o konieczność badania krwi w trakcie kuracji izo:
"Ostatnie doniesienia wskazują tylko na konieczność badań wstępnych przed kuracją. Można do tego dodać badania po około miesiącu brania leku, żeby sprawdzić, czy pod jego wpływem nic się nie zmieniło. Badania co miesiąc przez całą kurację wskazane są tylko dla pacjentów, którzy wcześniej przeszli jakieś choroby wątroby, np. WZW.".

Co o tym sądzicie? Przyznam, że po przeczytaniu tego nadal jestem w szoku. Jedni lekarze w ogóle nie chcą słyszeć o przepisaniu Izoteku, bo traktują go jak straszną truciznę, inni przepisują komu popadnie i nie widzą potrzeby badania się...

Ja wolałabym robić niż nie robić. Sugerowanie badania po miesiącu a po podwyższeniu dawki już nie średnio mi się podoba.

U mnie ok- tylko dłonie suche, a usta bez skórek twarz tylko przy nosie ze skórkami, przetłuszczanie wydaje się być mniejsze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Stary 2018-01-18, 18:37   #4412
moooniek
Zakorzenienie

U mnie wlosy się chyba przestały przetluszczac, ale chociazby ze wzgledow higienicznych myje je co drugi dzień

Stary 2018-01-19, 09:31   #4413
feelin_soo_me
Zadomowienie

Jaki szampon polecacie ? Bo skora glowy i same wlosy zaczynaja byc coraz bardziej suche..
Moze sa jakies maski na skore glowy
feelin_soo_me jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-20, 11:34   #4414
Lena_94
Wtajemniczenie

U mnie 11 dzień i wczoraj wypatrzyłam brązowe wągry na czole. Co ciekawe nigdy w tamtym miejscu nie występowały-pewnie początek oczyszczania?

Btw. Czy wyciskanie w czasie brania izoteku jest zakazane bardziej niż normalnie? (Wiem, że się nie powinno)

Stary 2018-01-20, 11:52   #4415
niezapominajka012
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Lena_94 Pokaż wiadomość
U mnie 11 dzień i wczoraj wypatrzyłam brązowe wągry na czole. Co ciekawe nigdy w tamtym miejscu nie występowały-pewnie początek oczyszczania?

Btw. Czy wyciskanie w czasie brania izoteku jest zakazane bardziej niż normalnie? (Wiem, że się nie powinno)

Jest zakazane chociaż ja i tak nie mogłam kilka razy sie powstrzymać.
Wycisnęłam, żyję.

niezapominajka012 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-20, 13:06   #4416
Lena_94
Wtajemniczenie

Cytat:
Jest zakazane chociaż ja i tak nie mogłam kilka razy sie powstrzymać.
Wycisnęłam, żyję.

Ja przyznaję się że też

Ale na drugi dzień prawie zero śladów.

Jest jakieś uzasadnienie bezpośrednio związane z tym leczeniem?

Stary 2018-01-20, 13:08   #4417
niezapominajka012
Raczkowanie

Cytat:
Ja przyznaję się że też

Ale na drugi dzień prawie zero śladów.

Jest jakieś uzasadnienie bezpośrednio związane z tym leczeniem?

Skóra jest bardziej wrażliwa, podatna na mechaniczne uszkodzenia

Stary 2018-01-20, 13:45   #4418
BladyKrytyk
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Regular Pokaż wiadomość
Witam,
Dzis mój 31 dzień brania izoteku. Moja dawka to 40mg/dzień. Ze skutków ubocznych zauważyłem suchość, a co za tym idzie pękające usta, sucha skore twarzy oraz w zeszłym tygodniu na reku pojawiała mi się wysypka, takie czerwone krostki, które nie bolą, ale do tej pory robiło się tego coraz więcej. Gorzej jest także z samopoczuciem, często miewam uczucie senności oraz bywają bóle głowy, które potrafią wymęczyć cały dzień. Oczy także troszkę przesuszone i zmęczone. Ostatnio pojawiło mi się kilka krostek białych na twarzy i niestety jeden wielki czerwony pryszcz na szyi wypełniony pośrodku biała ropa, aż prosi się żeby go "wydusić" , ale Derma zabroniła wiec jestem dzielny. Na spierzchnięte usta stosuje pomadkę Nivea Hydro Care SPF 15 oraz alantan plus i to zestawienie przynosi mi na prawdę ulgę. Na twarz mam Avene Cleanance Hydra, co takze z czystym sumieniem mogę polecić wszystkim "izotekowcom". Na krostki na rekach ostatnio dostałem od mojej Dermy balsam Lipikar Baume Ap+ i po prostu działa cuda!! Juz po pierwszym użyciu krostki zaczęły znikać, a po jednym dniu jest ich dwa razy mniej niż wcześniej. Myślę, ze jeszcze dwa dni i znikną całkowicie, ale o tym napisze właśnie po tym czasie. Niestety na kondycje psychiczna nie ma dobrego leku, mi pomagają ćwiczenia siłowe, ale może ktoś ma lepszy sposób?
Napiszcie czy ktoś miał taki problem jak ja z tym czerwonym pryszczem z białą ropa pośrodku? W jakim czasie to dziadostwo znikło? A może ktoś z Was ma jakiś sposób na tego typu pryszcze?

Odnosząc się do pytania kolegi powyżej, to mogę tylko napisać, iż słyszałem, ze nie można przerywać leczenia izotertynoina, dlatego dobrze by było, żebyś załatwił sobie skądś receptę. Nie wiem czy lekarz pierwszego kontaktu może Ci to przepisać, ponieważ niektóre leki mogą być przepisane przez lekarza specjalistę, ale chyba nie pozostaje Ci nic innego tylko spróbować. Powodzenia
Cytat:
Napisane przez linkinpaark Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc to ciężko mi uwierzyć, że jakikolwiek lekarz ,,na słowo" przepisze ci taki silny lek, no bo raczej żadnej dokumentacji nie posiadasz przy sobie. Ale chyba dermatolog dał ci prywatny numer telefonu do kontaktów gdyby się coś działo? Zadzwoń do niego po prostu. Może cię odeśle do jakiegoś kolegi czy coś, który ci bez problemu lek wypisze, zamiast się tułać po przypadkowych lekarzach i liczyć na czyjąś łaskę albo jej brak.
Dziękuję za odpowiedzi. Byłem u lekarza rodzinnego, bez problemu przepisał mi axotret(mimo to troszkę trzeba było prosić) i do tego poprosiłem o duac bo pomaga mi na blizny . Myślę, też że to sprawa małej miejscowości, gdzie każdy zna jedynego lekarza w ośrodku, a lekarz każdego i dlatego nie było wielkiego problemu :p. .
BladyKrytyk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-20, 14:29   #4419
Lena_94
Wtajemniczenie

Cytat:
Skóra jest bardziej wrażliwa, podatna na mechaniczne uszkodzenia

Dzięki, u mnie na szczęście nic widocznego nie zostało ale będę walczyć ze sobą aby nie wyciskać.

Stary 2018-01-21, 00:49   #4420
ikaxd16
Raczkowanie

Cytat:
Dzięki, u mnie na szczęście nic widocznego nie zostało ale będę walczyć ze sobą aby nie wyciskać.

Mam ten sam problem. Jeszcze do tego sesja i dużo stresu. Jak sie denerwuje to zdrapuje wszystko co mam na buzi.

Już prawie 2 tygodnie z wyższą dawką 30mg. Oprócz lekko suchych ust i wysypu jest okej. Jesli nie użyje balsamu po kąpieli to pojawiają sie czerwone plamy na rękach. Ale znikają po solidnym nawilżeniu.

ikaxd16 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-21, 12:04   #4421
BladyKrytyk
Przyczajenie

Jestem po równych dwóch miesiącach kuracji, a tutaj wysyp z tyłu szyi powrócił, na twarzy też jest coraz gorzej . Myślałem, że już nic mnie nie zaskoczy po 3 tygodniach czystej twarzy :/. Tutaj taka niespodzianka, mam tego dość, już nie wiem co robić :c. Jest ktoś komu również wysyp tyle się utrzymywał? Strasznie dręczące to jest, mam już wątpliwości co do kuracji izo, nie mówiąc już o mojej psychice :/.
BladyKrytyk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-21, 12:16   #4422
niezapominajka012
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez BladyKrytyk Pokaż wiadomość
Jestem po równych dwóch miesiącach kuracji, a tutaj wysyp z tyłu szyi powrócił, na twarzy też jest coraz gorzej . Myślałem, że już nic mnie nie zaskoczy po 3 tygodniach czystej twarzy :/. Tutaj taka niespodzianka, mam tego dość, już nie wiem co robić :c. Jest ktoś komu również wysyp tyle się utrzymywał? Strasznie dręczące to jest, mam już wątpliwości co do kuracji izo, nie mówiąc już o mojej psychice :/.

Trzeba byc cierpliwym.

Stary 2018-01-21, 13:03   #4423
Lena_94
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez ikaxd16 Pokaż wiadomość
Mam ten sam problem. Jeszcze do tego sesja i dużo stresu. Jak sie denerwuje to zdrapuje wszystko co mam na buzi.

Już prawie 2 tygodnie z wyższą dawką 30mg. Oprócz lekko suchych ust i wysypu jest okej. Jesli nie użyje balsamu po kąpieli to pojawiają sie czerwone plamy na rękach. Ale znikają po solidnym nawilżeniu.

Dokładnie- też tak robię jak się mocniej zdenerwuję

Stary 2018-01-22, 14:33   #4424
Regular
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez BladyKrytyk Pokaż wiadomość
Jaka dzienna dawkę przyjmujesz? Dzis mój 42 dzień i w sumie jest trochę lepiej, ale jak napisałeś, ze dostałeś wysypu po dwóch miesiącach brania to mnie przeraziło
Regular jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
izotke, problem, tradzik

Nowe wątki na forum Dermatologia

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości