Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III - Strona 85 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary Wczoraj, 10:19   #2521
dmii
Mudzin <3

Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Szkoda.
Ja bym się chętnie pozbyła za koszty przesyłki NIOD Hydration Vaccine KLIK, bo naprawdę nie widzę miejsca w mojej pielęgnacji na tego typu produkt. Jest tego na pewno z 40 ml w butelce.

Co do włosów to już całkiem zobojętniał mi ten temat. Bez encanto wyglądają kiepsko niezależnie od pielęgnacji, a po encanto wyglądają dobrze niezależnie od pielęgnacji.
A czemu nie przypadł Ci do gustu ten produkt?
To jest taki typowy nawilżacz pod coś? Jeśli tak, to byłabym zainteresowana, chętnie przetestuję
Stary Wczoraj, 10:22   #2522
Benera
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Madzia_M77 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jestem załamana bo po Hylamide Subq eyes puchną mi oczy Zrobiłam chyba cztery podejścia i nie dam rady go używać.

W związku z tym, gdyby któraś z was chciała go odkupić za jakąś symboliczną kwotę to piszcie priv. Otwarty ok 10 stycznia, użyty ok 7-8x. Faktura z deciem do wglądu.

Natomiast Benton i Ava Eco serum oraz emulsja Vianka to są moje hity i chyba przy nich zostanę. No może kiedyś skusze się na Niod
Cytat:
Szkoda.
Ja bym się chętnie pozbyła za koszty przesyłki NIOD Hydration Vaccine KLIK, bo naprawdę nie widzę miejsca w mojej pielęgnacji na tego typu produkt. Jest tego na pewno z 40 ml w butelce.

Co do włosów to już całkiem zobojętniał mi ten temat. Bez encanto wyglądają kiepsko niezależnie od pielęgnacji, a po encanto wyglądają dobrze niezależnie od pielęgnacji.
jestem chetna napisalam priv do Was dziewczyny
Benera jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 10:30   #2523
Miramej
Zakorzenienie

Cytat:
Najbardziej lubię trzy z poniższego zdjęcia, czyli od lewej:
1. Kose Softymo Super Clean Tissue, ok 16 zł na ebayu
2. Skinfood Oil Control Film, 13-14 zł na ebayu
3. Inglot, chusteczki matujące, 29 zł

Ich wspólną cechą jest dość gruba struktura, przy czym Kose są raczej papierowe, a Skinfood i Inglot z jakiegoś gładkiego, śliskiego tworzywa. Jak ktoś lubi Inglotowe chusteczki, a chce zaoszczędzić, to może spokojnie kupić połowę tańsze Skinfoody, one są właściwie identyczne.

Nie lubię cienkich, półprzezroczystych bibułek typu Theatric KLIK, Essence, Catrice, ArtDeco czy Shiseido.
Dość dobre są też japońskie Gatsby KLIK, to taki grubszy papier, zaletą może być to, że są dwa razy większe niż standardowe bibułki.

Ale zaznaczam, że dla mnie kluczowe jest zbieranie i pochłanianie sebum i nie mam pojęcia, jak się konkretne bibułki spisują na makijażu, bo go nie noszę (w sensie podkładu).
Dzięki Znam tylko te z Inglota, bardzo je lubię, ale kupuję tylko w promocji. Podobne są Clean&Clear, ale u nas tylko na all, są z tego samego materiału, co inglotowe, tylko niebieskie (jak te drugie na zdjęciu)

Mam też te Theatric, ale też mnie nie powaliły, a na Shiseido to się chyba zawiodłam najbardziej, bo mi zostawiają niebieski proszek na twarzy
Te Gatsby wydają się świetne.

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Chyba w nati nati widziałam ostatnio tańsze. No i na witalnie często są wyprzedaże z kosmetykami o krótszym terminie to warto tam zaglądać.
A ja się właśnie zastanawiam czy kupić Kivvi czy coś innego spróbować
Nigdy nie kupowałam w tych sklepach, dzięki za namiar. Ja teraz czekam jeszcze na żel do twarzy Sukin, ciekawa jestem jaki jest.

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Jeszcze w temacie oczyszczania, bo tak zachwalacie dziewczyny ten silikonowy płatek. W jaki sposób go używacie i ile czasu masujecie twarz? Chodzi mi o to czy produkt do oczyszczania nakłada się na wilgotną twarz czy płatek?
Przyznam szczerze, że nie podzielam entuzjazmu na jego temat, nie wiem, może źle go stosuję Bardzo lubiłam te okrągłe gąbki do twarzy, zwłaszcza kiedy widziałam na nich brud płatkiem się przyjemnie mizia, ale to w sumie wszystko u mnie robi.
Ja używam w drugim etapie oczyszczania, na zwilżonej twarzy rozprowadzam porcję żelu, masuję chwilę żeby spienić i wtedy w ruch idzie wilgotny płatek, tak prze chwilę, ale wszędzie oprócz oczu.

Cytat:
Ja mam taki sposób, że nie używam jednego szamponu. Na co dzień zazwyczaj myję łagodnym (aktualnie mam EcoLab do częstego mycia- kupiłam bo był w promo, ale nie wiem czy kupię ponownie, wcześniej myłam Biolaven- bo lubię zapach i często do niego wracam), raz na kilka myć stosuję coś mocniejszego tzn z większą ilością ekstraktów i tu mój hit rozmarynowy Petal Fresh (codziennie odpada bo skóra głowy się zaczyna wysuszać ale włosy po nim są piękne) i raz na tydzień albo dwa coś z SCS (aktualnie jakaś Alterra). Jeden szampon u mnie nie zdaje egzaminu, a tak dość dobrze się to sprawdza. Wprawdzie ja i tak myje max co dwa dni bo nie lubię nieświeżych włosów.
Też tak robię, za Waszą namową zresztą

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Od siebie mogę polecić szampony Bioturm przeciwłupieżowy i do suchych, Flora Natura przeciwłupieżowy do suchej skóry głowy, Born To Bio grejpfrutowy i arganowy, Equilibra restrukturyzujący i ochrona koloru, Petal Freshe też spoko, Orientana też fajny, ale już mocniejszy szampon, ale wszystkie wymienione, to jedne z moich ulubionych, naturalnych szamponów w przyzwoitej cenie.
W tym Bioturmie jest Sodium Coco-Sulfate, to nie jest agresywny środek myjący?

Cytat:
A co powiecie o nowym szamponie Anwen peelingującym Bardzo się postarała, jeśli chodzi o odżywianie włosów, jej produkty odżywcze, to naprawdę cudeńka, ale szampon ma skład dość kontrowersyjny, aczkolwiek ciekawy, z tego, co wiem, Anwen w odpowiedzi na "ataki" typu: "czemu SLS, czemu to, czemu tamto??" broni produktu, jak lwica. KLIK
Już go zamówiłam, ale na prezent, nie dla siebie, ale może pozwoli mi przyjaciółka wypróbować
Jak pierwszy raz zobaczyłam skład, to mnie trochę zamurowało. Nadal nie wiem, co o nim myśleć, zwłaszcza, że ja mam cienkie delikatne włosy

Cytat:
Szampon ma być dobrze oczyszczający, więc pewnie jest ale dla mnie ważniejsze niż sls w tym przypadku jest to czy faktycznie drobinki się dobrze wypłukują.
(...)
Chciałabym, żeby jakiś łagodny szampon też wypuściła
Ponoć ma w planach

H. MacLeod

.
Miramej jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 10:49   #2524
chimay
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez dmii Pokaż wiadomość
A czemu nie przypadł Ci do gustu ten produkt?
To jest taki typowy nawilżacz pod coś? Jeśli tak, to byłabym zainteresowana, chętnie przetestuję
Bo jest to raczej produkt do skóry suchej bądź normalnej, w każdym razie potrzebującej sporo okluzji.

Moje włosy

Linki w przypadkowych słowach w moich postach nie pochodzą ode mnie, jest to niechciana reklama wstawiana przez Wizaż. Linki pochodzące ode mnie wstawiam pod słowem KLIK.
chimay jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 10:54   #2525
dmii
Mudzin <3

Cytat:
Bo jest to raczej produkt do skóry suchej bądź normalnej, w każdym razie potrzebującej sporo okluzji.
To chętnie przygarnę, bo moja skóra ma ostatnio przesusz a zdenkowałam esencję bentona niedawno, chyba, że ktoś był szybszy
Stary Wczoraj, 11:47   #2526
kasiamagda
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 1

Tym razem wybitnie krótko .
Jeśli któraś z Was chce kupić teraz NIOD Fractionated Eye Contour Concentrate to jest od ręki dostępny u autoryzowanego sprzedawcy (widnieje na stronie Deciem, po najechaniu myszką na kraj ) w Niemczech, dokładnie tu , Ordinary też jest, Hylamide nie ma. Dla tych , co nie znają niemieckiego: jeśli przy produkcie widnieje "sofort lieferbar" tzn, że jest dostępny od ręki. "Nicht auf Lager"- niedostępny. FEEC właśnie do mnie jedzie .
Niestety, koszt wysyłki do Polski to 12,90 euro, ale można go obniżyć zapisując się do newsletter'a. Wtedy otrzymuje się 5 euro rabatu na pierwsze zakupy.
Stary Wczoraj, 13:50   #2527
Ishani
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Madzia_M77 Pokaż wiadomość

Natomiast Benton i Ava Eco serum oraz emulsja Vianka to są moje hity i chyba przy nich zostanę. No może kiedyś skusze się na Niod
A co to za emulsja vianka?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ishani jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 15:13   #2528
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Wpisy w blogu: 6

Cytat:
Ja nie mam zdania co do bloga Anwen, bo nie śledzę regularnie, ale próbka maski od Korah (chyba winna wszystkim pokusom) mnie zachęciła.
To niechcący

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
W tym Bioturmie jest Sodium Coco-Sulfate, to nie jest agresywny środek myjący?

Jak pierwszy raz zobaczyłam skład, to mnie trochę zamurowało. Nadal nie wiem, co o nim myśleć, zwłaszcza, że ja mam cienkie delikatne włosy

Ponoć ma w planach
No właśnie nie w tym Bioturmie, naprawdę fajne są te szampony, nawilżają, miałam dwie wersje i obydwie są dość podobne w działaniu. Do suchych i przeciwłupieżowy. Ale te Flora natura też rewelacja, kojarzę, ze były przez długi czas w super cenie w skarbcu natury, możliwe ze nadal są. Natomiast Born to Bio nieco bardziej działają na same włosy, niż na skalp, ale też super.

Ja w ogóle nie lubię szamponów peelingujących, nie mogłabym ich stosować przewlekle, mam wrażenie, że drobinki owszem, pomagają skórze głowy, lecz nie są obojętne dla kondycji włosów i mogą je niszczyć. Może jestem w błędzie, ale nie jestem przekonana po prostu do takiej formy pielęgnacji skóry głowy. A skład swoją drogą, trochę złośliwy

Moje kosmetyczne HITY I KITY 2017 roku

Lista nietolerowanych składników w kosmetykach naturalnych
Klik
Jak przyjmować witaminę C? Klik
Korah jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 17:11   #2529
Miramej
Zakorzenienie

Cytat:
No właśnie nie w tym Bioturmie, naprawdę fajne są te szampony, nawilżają, miałam dwie wersje i obydwie są dość podobne w działaniu. Do suchych i przeciwłupieżowy. Ale te Flora natura też rewelacja, kojarzę, ze były przez długi czas w super cenie w skarbcu natury, możliwe ze nadal są. Natomiast Born to Bio nieco bardziej działają na same włosy, niż na skalp, ale też super.
A możesz zalinkować ten Bioturm do suchych?
W Skarbcu Natury w ogóle nie ma obecnie szamponów tej marki

H. MacLeod

.
Stary Wczoraj, 17:16   #2530
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
A możesz zalinkować ten Bioturm do suchych?
W Skarbcu Natury w ogóle nie ma obecnie szamponów tej marki
To ten Klik, widzę też w tym sklepie, że nadający połysk jest w super okazyjnej cenie Kupowałam już kilka razy u nich, bardzo dobry sklep.

Klik
Stary Wczoraj, 17:48   #2531
funclub13
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez moooniek Pokaż wiadomość
Czarna

Dzięki za informacje, cały czas myslałam, że to ta brązowa ;p Czarna ląduje w takim razie już u mnie w koszyku

Stosujecie, bądź możecie polecić krem, który będzie nadawał się do cery mieszanej, z trochę rozszerzonymi porami, a do tego łatwo czerwieniącej się skóry?
Póki co zastanawiam się nad Innisfree Green Tea Balancing Cream, ale chętnie porozglądam się za czymś innym. Obecnie używam Odmładzający Krem na dzień z Organique, jest w porządku, policzki bardzo ładnie nawilża, ale ze strefą T nie robi niczego specjalnego
funclub13 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 18:16   #2532
Persefona_12
Rozeznanie

Jeszcze w temacie włosowym: widziałyście kosmetyki Clochee do włosów? Wyglądają ciekawie, ale no ceny takie jak Madara np. Ciekawe czy warte zakupu.

Persefona_12 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 19:21   #2533
chabrymakiistokrotki
tak sobie tutaj siedzę :)

Cytat:
To ten Klik, widzę też w tym sklepie, że nadający połysk jest w super okazyjnej cenie Kupowałam już kilka razy u nich, bardzo dobry sklep.
Dzięki, też miałam pytać o który chodzi, a myślałam o dwóch szamponach i żaden z nich nie był tym, który podlinkowalas No i się na niego szarpnę.
Dzisiaj weszłam do bootsa i zginęłam przy produktach do włosów, a konkretnie przy szamponach Shea moisture. One mają bardzo bogate składy, ale jako drugi delikatny szampon... Kusi Mam od nich jedną maskę i byłam w szoku jak dobra ta maska może być. Dlatego tak mnie nęcą szampony

pinterest: https://pl.pinterest.com/grazagrazyna/
chabrymakiistokrotki jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 19:26   #2534
chabrymakiistokrotki

Cytat:
Napisane przez chabrymakiistokrotki Pokaż wiadomość
Dzięki, też miałam pytać o który chodzi, a myślałam o dwóch szamponach i żaden z nich nie był tym, który podlinkowalas No i się na niego szarpnę.
Dzisiaj weszłam do bootsa i zginęłam przy produktach do włosów, a konkretnie przy szamponach Shea moisture. One mają bardzo bogate składy, ale jako drugi delikatny szampon... Kusi Mam od nich jedną maskę i byłam w szoku jak dobra ta maska może być. Dlatego tak mnie nęcą szampony

Właśnie czytam, że wszystkie mają parfum na poczatku składu, więc cofam słowa o bogactwie składników

Stary Wczoraj, 19:31   #2535
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Cytat:
Napisane przez chabrymakiistokrotki Pokaż wiadomość
Właśnie czytam, że wszystkie mają parfum na poczatku składu, więc cofam słowa o bogactwie składników

Podlinkujesz składy

Klik

Edytowane przez Korah
Czas edycji: Wczoraj o 19:34
Stary Wczoraj, 19:41   #2536
chabrymakiistokrotki

Cytat:
Podlinkujesz składy
Jasne, voilĂ☠!
Raj dla niskoporów.
http://www.boots.com/shea-moisture-r...ampoo-10217725

http://www.boots.com/shea-moisture-r...ampoo-10204131

http://www.boots.com/shea-moisture-j...ampoo-10203997

http://www.boots.com/beauty/hair/sha...ampoo-10204129

http://www.boots.com/shea-moisture-f...384ml-10210463

http://www.boots.com/shea-moisture-s...ampoo-10204068

http://www.boots.com/shea-moisture-a...379ml-10232427

A to jest moja maska:
http://www.boots.com/shea-moisture-r...asque-10204065

Stary Wczoraj, 19:42   #2537
Miramej
Zakorzenienie

Cytat:
No ale ten, który podlinkowałaś ma Sodium Coco-Sulfate.

H. MacLeod

.
Stary Wczoraj, 19:58   #2538
Korah
Zakorzeniona Zmorah

Ja bym się nie bała, to naturalne substancje zapachowe, poza tym nawet jeśli sztuczne, to pewien limit na nie jest i nie może zostać przekroczony w składzie, więc albo to naturalne parfum, co z resztą przy niektórych pisze, że z olejków eterycznych, albo sztuczne, ale wszystkie składniki znajdujące się za nim, są już w śladowych ilościach.

Cytat:
No ale ten, który podlinkowałaś ma Sodium Coco-Sulfate.
Chyba źle się wyraziłam, chodziło mi o to, że to nic nie szkodzi, ze jest SCS w przypadku szamponów tego producenta, są naprawdę spoko i nawet dziewczyny, które mają problemy z tym składnikiem, wrażliwą skórę, postanowiły wypróbować i bardzo chwalą. Naprawdę fajne szampony, łagodne i nawilżające, wyraźnie koją suchą skórę i włosy są mięciutkie i przyjemne po nich.

Klik
Stary Wczoraj, 20:10   #2539
chabrymakiistokrotki

Cytat:
Ja bym się nie bała, to naturalne substancje zapachowe, poza tym nawet jeśli sztuczne, to pewien limit na nie jest i nie może zostać przekroczony w składzie, więc albo to naturalne parfum, co z resztą przy niektórych pisze, że z olejków eterycznych, albo sztuczne, ale wszystkie składniki znajdujące się za nim, są już w śladowych ilościach.

Chyba źle się wyraziłam, chodziło mi o to, że to nic nie szkodzi, ze jest SCS w przypadku szamponów tego producenta, są naprawdę spoko i nawet dziewczyny, które mają problemy z tym składnikiem, wrażliwą skórę, postanowiły wypróbować i bardzo chwalą. Naprawdę fajne szampony, łagodne i nawilżające, wyraźnie koją suchą skórę i włosy są mięciutkie i przyjemne po nich.
Tak tak, mnie właśnie o to chodziło, że większość tych "cudów" w składzie to już w ilościach śladowych. Ale chętnie się skuszę na któryś, tylko jeszcze nie wiem który

Ja nie mam doświadczenia z sodium coco sulfate. Też mam mieszane uczucia, bo jest tak samo silny jak SLS, a nie chcę dodatkowo rypać skóry. Z drugiej strony mówisz, że koi, a ja chociaż unikam drogeryjnych żeli pod prysznic (wysuszają mi skórę), to jednym z moich ulubionych żeli pozostaje ten i nie robi mi krzywdy: https://www.rossmann.pl/Produkt/Well...ml,346262,5691

Odpowiedz

Tagi
cera, mieszana, odwodniona, tłusta

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 8 (0 użytkowników i 8 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości