dobry deweloper w Warszawie - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-12-14, 22:28   #211
radioheadka
Zadomowienie
 
Avatar radioheadka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 042
Dot.: dobry deweloper w Warszawie

Dzięki za podpowiedzi, a dziewczyny o co przede wszystkim pytałyście deweloperów na spotkaniu dot. konkretnego mieszkania już? są jakies takie sztampowe pytania, które powinno się zadać..? poza harmonogramami prac/płatności, dodatkowymi kosztami?
radioheadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-15, 06:34   #212
esteme
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 63
Dot.: dobry deweloper w Warszawie

Jak będzie sie przedstawiało zagospodarowanie terenu
Czy deweloper ma coś takiego jak rachunek powierniczy ( to baredzo ważne bo dzieki temu będziesz wiedziała,że Twoja kasa jest bezpieczna).
Ile osob kupiło już mieszkania
Kiedy zakończy się budowa
Czy osiedle bedzie grodzone czy nie....
Oj sporo tego jest.

Jeszcze warto jest się zorientować czy firma należy do Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Skupia on sprawdzonych deweloperów.
esteme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-15, 08:22   #213
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: dobry deweloper w Warszawie

Wydaje mi się, że kwestia "o co spytać" była już poruszana w tym wątku. Istotne jest np.polozenie stacji trafo względem mieszkania, lepiej żebyś ich nie miała zaraz przy oknach. To samo tyczy się śmietnika czy wjazdu na parking.

Zagospodarowanie okolicy można sprawdzić samemu, tutaj nie ufałabym deweloperowi, chociaż teoretycznie ma obowiązek udzielić informacji.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-15, 13:41   #214
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 105
Dot.: dobry deweloper w Warszawie

W ogólnikach najważniejszy jest prospekt. "Na gębę" obiecają wszystko.

Podpytać można o możliwość rezerwacji, przynależne albo opcjonalne miejsca parkingowe i komórkę lokatorską, plany instalacji, możliwość i koszty zmiany rozkładu, formę prawną "posiadania" balkonu.
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-15, 21:19   #215
radioheadka
Zadomowienie
 
Avatar radioheadka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 042
Dot.: dobry deweloper w Warszawie

Dzięki wielkie dziewczyny! (przejrzałam cały wątek wcześniej, żeby nie byl0 ale bardziej pisalyscie w odniesieniu do "cech" dewelopera)

a czy też tak miałyście, że po znalezieniu korzystniejszej oferty byłyście się, że coś jest nie tak z mieszkaniem/inwestycją, skoro się nie sprzedała na pniu?
Bo mam takie wrażenie (może mylne?), że jak coś jest w dobrej lokalizacji i w miarę spoko cenie, to się wyprzedaje od razu po uruchomieniu sprzedaży, a zostają właśnie takie "felerne" w jakiś sposób...

Edytowane przez radioheadka
Czas edycji: 2017-12-15 o 21:22
radioheadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-15, 23:03   #216
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: dobry deweloper w Warszawie

Eee, to nie jest do końca tak. Przecież w inwestycji jest tyle mieszkań, że nie ma szans aby się wszystkie od razu sprzedały. Zawsze coś zostaje, bo ludzie mają różne wymagania.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-16, 14:46   #217
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 105
Dot.: dobry deweloper w Warszawie

To pewnie zależy od strategii sprzedaży. Czasami najgorsze mieszkania schodzą pierwsze, bo są najtańsze. Czasami tańsze mieszkania są "wabikiem" dla klientów, którzy finalnie kupią inne. Ale rzeczywiście pod koniec zostają duże apartamenty i mieszkania w jakiś sposób gorsze od innych. Generalnie spory odchył od lokalnych cen to sygnał ostrzegawczy. Inna sprawa, że czasami feler danego mieszkania może Ci nie przeszkadzać.
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-01-12, 21:32   #218
maciejewska103
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 21
Dot.: dobry deweloper w Warszawie

My chcemy teraz z mężem kupić w Wawrze segment. Akurat nam pasuje i lokalizacja i ceny, bo umówmy się są niższe niż np. na Mokotowie czy w Wilanowie. Chcemy na osiedlu stoczniowców 2 kupić. Co ciekawe, w tej cenie czasem chodzą na Mokotwie mieszkania (mąż chciał kupić), ale jak znaleźliśmy w tej cenie dom to postawimy właśnie na dom, bo jednak większy komfort moim zdaniem.
maciejewska103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-13, 06:37   #219
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: dobry deweloper w Warszawie

Gdybym miała do wyboru mieszkanie na Mokotowie i segment (czyli rozumiem po prostu szeregowke) na Wawrze, bez chwili namysłu wybrałabym Mokotów.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-15, 16:35   #220
aleksa_ma
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1
Dot.: dobry deweloper w Warszawie

Hej Dziewczyny, szukacie dobrych deweloperów to powiem wam od kogo na pewno nie kupować. Po kilku latach milczenia zaczynam tracić cierpliwość do firmy InwestPlan i jej pana prezesa. Chciałabym uprzedzić, że jeżeli ktoś planuje zakup mieszkania od Inwestplanu powinien zastanowić się 2 albo i 3 razy. Pan prezes będzie miły, będzie obiecywał gruszki na wierzbie, podpisze Wam każdą zmianę w projekcie lub ustęp w umowie. Zrobi wszystko abyście Wy mu zapłacili. W momencie gdy pojawią się jakieś problemy lub opóźnienia będzie Was zwodził za nos. Bedzie mówił "to wszystko wina tych złych i niedobrych podwykonawców/bankierów/pogody/urzędników/poprzednich inwestycji/mieszkańców/komorników. Bo to zawsze jest wina kogoś innego niż pan Remigiusz. Jeśli będzie Wam coś winien to choćby nie wiem co zwali na innych i nie będzie chciał wypełnić swoich zobowiązań. Sprawy, które przy odrobinie dobrej woli czy umiejętności planowania można by zamknąć szybko przez pana Remigiusza ciągną się LATAMI. Mogę napisać dużo więcej po ponad 3 letniej "współpracy" z tym panem i chętnie to zrobię. Daje mu natomiast ostatnią szansę aby zachować się przyzwoicie.
aleksa_ma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-15, 17:00   #221
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: dobry deweloper w Warszawie

Bardzo Ci współczuję przebojów z deweloperem :/ Między innymi przez tego typu historie bałam się kupić mieszkanie od małych deweloperów czy też spółek zakładanych na potrzeby jednej/kilku inwestycji. Jakoś tak im nie ufam. Duże firmy też nie są idealne, ale wzbudzają we mnie większe zaufanie.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-04-07, 19:43   #222
livia277
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 24
Dot.: dobry deweloper w Warszawie

Według mnie Praga Południe jest dużo lepiej skomunikowana niż Wilanów, gdzie są tylko autobusy + możliwość dojazdu samochodem. Na Pradze są tramwaje, które są pewniejszym środkiem lokomocji, za 2 lata będzie metro na Wiatracznej i przy SOHO a poza tym jest SKM, którym jedzie się do centrum 15minut. Ja pracuję 8-16 i właśnie komunikacja była dla mnie bardzo ważna, bo nie mam ochoty spędzać pół życia w korkach. Kupiłam mieszkanie na Pradze właśnie obok SKM. Tam się buduje kilku deweloperów, ja kupiłam od Victoria Dom, bo są z nich najtańsi i mieli zdecydowanie najlepsze rozkłady. Teraz wynajmuję pokój obok więc dojazdy mam opracowane. Ale na swoim najlepiej. Nie mogę się doczekać końca roku.
livia277 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-07, 20:34   #223
Emilia 25
404 Not Found
 
Avatar Emilia 25
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 904
Dot.: dobry deweloper w Warszawie

My już zamieszaliśmy na Atal Marina i... jest nieźle.
Pan techniczny, który odbierał z nami mieszkanie, powiedział że tak dobrze zrobione mieszkania to przyjemność odbierać. Ale mieliśmy szczęście, bo podobno nie we wszystkich mieszkaniach naszej inwestycji poszło tak "gładko". Ogólnie jesteśmy bardzo zadowoleni, a i dojazd do pracy nie jest tragiczny, a tego bałam się najbardziej.
__________________
J
Emilia 25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-07, 20:41   #224
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: dobry deweloper w Warszawie

Cytat:
Napisane przez Emilia 25 Pokaż wiadomość
My już zamieszaliśmy na Atal Marina i... jest nieźle.
Pan techniczny, który odbierał z nami mieszkanie, powiedział że tak dobrze zrobione mieszkania to przyjemność odbierać. Ale mieliśmy szczęście, bo podobno nie we wszystkich mieszkaniach naszej inwestycji poszło tak "gładko". Ogólnie jesteśmy bardzo zadowoleni, a i dojazd do pracy nie jest tragiczny, a tego bałam się najbardziej.
Super!

My jeszcze pół roku, powoli zamawiamy meble pod zabudowę i wybieramy AGD.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-08, 08:47   #225
Emilia 25
404 Not Found
 
Avatar Emilia 25
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 904
Dot.: dobry deweloper w Warszawie

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Super!

My jeszcze pół roku, powoli zamawiamy meble pod zabudowę i wybieramy AGD.
Bardzo fajny etap, ale cieszę się, że mamy to już za sobą.
Zdjęcie kuchni w bonusie.



__________________
J
Emilia 25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-08, 08:50   #226
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: dobry deweloper w Warszawie

Super jak ukryliscie wyciąg z okapu? Czy okap jest zamontowany idealnie w miejscu komina?
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-08, 09:10   #227
Emilia 25
404 Not Found
 
Avatar Emilia 25
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 904
Dot.: dobry deweloper w Warszawie

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Super jak ukryliscie wyciąg z okapu? Czy okap jest zamontowany idealnie w miejscu komina?
Okap jest na filtr węglowy, nie podłączamy do komina. Rura musiałaby iść przez całą kuchnię, bo komin jest po prawej stronie. Musimy jeszcze zaślepić tylko właśnie to wyjście do komina.
__________________
J
Emilia 25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-08, 09:23   #228
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: dobry deweloper w Warszawie

A jaką pralkę kupiliście?
Bo właśnie o to toczymy małą wojnę
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-08, 14:47   #229
Emilia 25
404 Not Found
 
Avatar Emilia 25
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 904
Dot.: dobry deweloper w Warszawie

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
A jaką pralkę kupiliście?
Bo właśnie o to toczymy małą wojnę
Wzięliśmy Elektroluxa, mieliśmy nieco ograniczone ple wyboru, bo szukaliśmy wśród tych płytkich. Nasza ma nieco ponad 40 cm. szerokości. Na początku nam ciekła. Wezwaliśmy serwis, pan coś tam dokręcił w filtrze i póki co tfu tfu śmiga bez zarzutu.
__________________
J
Emilia 25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-04-08, 16:50   #230
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: dobry deweloper w Warszawie

Skad te półki wiszące?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-08, 17:22   #231
Emilia 25
404 Not Found
 
Avatar Emilia 25
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 904
Dot.: dobry deweloper w Warszawie

Cytat:
Napisane przez fabregasowa Pokaż wiadomość
Skad te półki wiszące?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ikea lack 190 cm, podpórki z castoramy.
__________________
J
Emilia 25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-10, 10:47   #232
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: dobry deweloper w Warszawie

Dzieki 😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-05, 08:52   #233
Ewelcia27
Przyczajenie
 
Avatar Ewelcia27
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 9
Dot.: dobry deweloper w Warszawie

To co najważniejsze to to, żeby wcześniej dobrze się rozeznać jak wygląda sytuacja na rynku i u kogo można liczyć na trochę więcej pomocy i zrozumienia. Deweloperów w Wawie jest sporo. Zarówno tych dobrych, jak i tych gorszych. Szukam mieszkania od dawna i chcę podjąć dobrą decyzję, bo dla mnie to inwestycja na lata. Wybór padł na Victoria Dom - znajomi mieszkają i polecają. Opowiadali mi o tym, że niektóry mieszkańcy ich bloku nie byli zadowoleni z wyglądu wind i klatek schodowych, więc deweloper w następnych osiedlach popracował nad tym i oglądane przeze mnie osiedle w kolejny etapie wyglądają super nowocześnie. To jest dla mnie super.
Ewelcia27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-06, 07:52   #234
Bezmleczka
Zadomowienie
 
Avatar Bezmleczka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 036
Dot.: dobry deweloper w Warszawie

A jakieś opinie o RONSON?

---------- Dopisano o 08:52 ---------- Poprzedni post napisano o 08:51 ----------

Cytat:
Napisane przez livia277 Pokaż wiadomość
Według mnie Praga Południe jest dużo lepiej skomunikowana niż Wilanów, gdzie są tylko autobusy + możliwość dojazdu samochodem. Na Pradze są tramwaje, które są pewniejszym środkiem lokomocji, za 2 lata będzie metro na Wiatracznej i przy SOHO a poza tym jest SKM, którym jedzie się do centrum 15minut. Ja pracuję 8-16 i właśnie komunikacja była dla mnie bardzo ważna, bo nie mam ochoty spędzać pół życia w korkach. Kupiłam mieszkanie na Pradze właśnie obok SKM. Tam się buduje kilku deweloperów, ja kupiłam od Victoria Dom, bo są z nich najtańsi i mieli zdecydowanie najlepsze rozkłady. Teraz wynajmuję pokój obok więc dojazdy mam opracowane. Ale na swoim najlepiej. Nie mogę się doczekać końca roku.
Praga owszem, soko, ale zależy gdzi epracujesz - sprawdzałam dojazd z pragi na wilanów no jednek podziękuję...
Bezmleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-06, 23:43   #235
karuta
Raczkowanie
 
Avatar karuta
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 67
Dot.: dobry deweloper w Warszawie

Ja mieszkam w mieszkaniu od victoria dom i szczerze to chyba nie polecam...
karuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-11, 09:27   #236
ana321
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 1
Dot.: dobry deweloper w Warszawie

Mam zamiar kupić mieszkanie na Włochach w Warszawie od Viktoria Dom , czy ktoś może się wypowiedzieć o tym deweloperze, bo czytałam dużo negatywnych komentarzy, ale wiem że dużo inwestycji zrealizowali.
Bardzo proszę o informację , jeżeli ktoś miał z nimi do czynienia i jak przekłada się cena ich mieszkań do jakości.

Będę wdzięczna .
ana321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-16, 19:26   #237
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: dobry deweloper w Warszawie

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Kredyt bierzesz na etapie podpisania umowy deweloperskiej, nie sądzę aby jakikolwiek deweloper zgodził się na zasady, jakie opisujesz.
Wcale tak nie musi być.

Cytat:
Napisane przez radioheadka Pokaż wiadomość
A czy któraś z Was może siedzi/orientuje się w kwestii kredytów na inwestycje "w budowie"?
Chodzi mi konkretnie o taką kwestię: czy umowa kredytowa musi być podpisana na etapie podpisywania umowy deweloperskiej, czy mogę wziąć kredyt później-czy banki się godzą na coś takiego?
przykładowo, przy takim harmonogramie płatności:
20% - płatność w ciągu 14 dni od podpisania umowy deweloperskiej
20% - do 31.10.2018 r. <-czy nie będę miała problemu z uzyskaniem kredytu na tym etapie, na 80% wartości??
60% - płatność 7 dni przed wydaniem lokalu.

I jeszcze czy orientujecie się może w szczegółach co do planowego wzrostu stóp/wkładu?

będę ogromnie wdzięczna za podpowiedzi
Pytanie stare, ale odpiszę dla innych ludzi, którzy mogą być tą kwestią zainteresowani, bo z tego co widzę - wątek nadal aktywny.

Absolutnie nie trzeba mieć już udzielonego kredytu przy podpisywaniu umowy deweloperskiej. Dużo zależy od harmonogramu płatności oraz wkładu własnego. Banki (przynajmniej obecnie, przynajmniej niektóre) dają limit czasowy na uruchomienie kredytu, potem oferta staje się nieaktualna, a kredyt przepada - jeśli więc ktoś kupuje mieszkanie na etapie "dziury w ziemi" w modelu płatności 10/90 (10% wkładu na początku budowy, 90% płatności przy odebraniu), to środki z kredytu potrzebne będą dopiero za 1.5 roku. Przez to wręcz nie można wnioskować o kredyt przy podpisywaniu umowy deweloperskiej, bo do czasu uruchomienia pierwszej transzy on przepadnie. Podobnie to wygląda w przypadku sporego wkładu własnego i opłaceniu pierwszych kilku transz z własnej kieszeni (wtedy również środki z banku mogą być potrzebne z dużym opóźnieniem).

To, że banki nie udzielają kredytów z dużym wyprzedzeniem czasowym wynika według mnie głównie z tego, że do czasu uruchomienia kredytu sytuacja kredytobiorcy może się zmienić - a oprócz tego obecnie stopy procentowe na pewno nie spadną, więc udzielając kredytu pół roku później, bank może udzielić droższego kredytu (po co więc bank miałby obiecywać niskie marże na cały rok, jak może na tym dodatkowo zarobić?).

W takiej sytuacji bardzo ważne jest więc podejście dewelopera - czy w razie odmownej decyzji banku zwróci on pieniądze? Czy zwrot pieniędzy będzie jakoś zagwarantowany umową, czy tylko mamy na to "dobre słowo" dewelopera? W tej drugiej sytuacji lepiej jest bardzo dobrze sprawdzić naszą zdolność kredytową (bezpośrednio w banku, który nas interesuje, nie u doradców typu Expander), aby w razie odmownej decyzji nie musieć być zdanym na łaskę lub niełaskę dewelopera. Szczerze mówiąc to nie wiem, czy po ukończeniu danego etapu budowy można odzyskać wpłacone na nią pieniądze, nawet jeśli deweloper zgodzi się oddać pieniądze za nieukończony jeszcze etap (według mnie to są dwa różne przypadki, bo w przypadku pierwszym deweloper wydał już wpłacone mu pieniądze zgodnie z przeznaczeniem, w przypadku drugim - kasa nie została jeszcze wydana, bo leży na rachunku powierniczym).

Cytat:
Napisane przez meesha Pokaż wiadomość
A czemu? Jak nie zaplaci to deweloper zatrzyma sobie te 20% i wystawi ponownie mieszkanie, sam zysk
Dokładnie tak. Poza tym nie ma przepisów, które obligowałyby deweloperów do weryfikowania zdolności kredytowej kupujących... Co najwyżej wystawią to mieszkanie ponownie na sprzedaż po pełnej cenie, nic nie stracą, a nawet mogą zarobić na tych kosztach, których wg umowy nie są zobligowani zwrócić pierwotnemu kupującemu.
Wydaje mi się, że przy minimalnym wkładzie własnym oraz kredycie na dużą kwotę (wysoka cena z metra, duże mieszkanie) deweloper może stawiać taki warunek, aby odsiać osoby zbyt optymistycznie oceniające swoją zdolność kredytową po to, by nie bawić się w rezerwowanie tego samego mieszkania kilkunastu osobom z kolei, a potem rozwiązywanie z nimi umów, może procesowanie się o wpłacone im pieniądze itd.... Zwłaszcza, że dla deweloperów liczba sprzedanych mieszkań to zdaje się ważny wskaźnik, a takie mieszkania sprzedane "na niby" mogłyby im fałszować statystyki.

Edytowane przez Pantegram
Czas edycji: 2019-03-16 o 19:30
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-16, 20:36   #238
Emilia 25
404 Not Found
 
Avatar Emilia 25
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 904
Dot.: dobry deweloper w Warszawie

visionAM, jak u was? Urządziliście się już?
__________________
J
Emilia 25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-17, 18:01   #239
AuroraCoriolis
Zadomowienie
 
Avatar AuroraCoriolis
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 1 091
Dot.: dobry deweloper w Warszawie

Cytat:
Napisane przez Pantegram Pokaż wiadomość
Wcale tak nie musi być.



Pytanie stare, ale odpiszę dla innych ludzi, którzy mogą być tą kwestią zainteresowani, bo z tego co widzę - wątek nadal aktywny.

Absolutnie nie trzeba mieć już udzielonego kredytu przy podpisywaniu umowy deweloperskiej. Dużo zależy od harmonogramu płatności oraz wkładu własnego. Banki (przynajmniej obecnie, przynajmniej niektóre) dają limit czasowy na uruchomienie kredytu, potem oferta staje się nieaktualna, a kredyt przepada - jeśli więc ktoś kupuje mieszkanie na etapie "dziury w ziemi" w modelu płatności 10/90 (10% wkładu na początku budowy, 90% płatności przy odebraniu), to środki z kredytu potrzebne będą dopiero za 1.5 roku. Przez to wręcz nie można wnioskować o kredyt przy podpisywaniu umowy deweloperskiej, bo do czasu uruchomienia pierwszej transzy on przepadnie. Podobnie to wygląda w przypadku sporego wkładu własnego i opłaceniu pierwszych kilku transz z własnej kieszeni (wtedy również środki z banku mogą być potrzebne z dużym opóźnieniem).

To, że banki nie udzielają kredytów z dużym wyprzedzeniem czasowym wynika według mnie głównie z tego, że do czasu uruchomienia kredytu sytuacja kredytobiorcy może się zmienić - a oprócz tego obecnie stopy procentowe na pewno nie spadną, więc udzielając kredytu pół roku później, bank może udzielić droższego kredytu (po co więc bank miałby obiecywać niskie marże na cały rok, jak może na tym dodatkowo zarobić?).

W takiej sytuacji bardzo ważne jest więc podejście dewelopera - czy w razie odmownej decyzji banku zwróci on pieniądze? Czy zwrot pieniędzy będzie jakoś zagwarantowany umową, czy tylko mamy na to "dobre słowo" dewelopera? W tej drugiej sytuacji lepiej jest bardzo dobrze sprawdzić naszą zdolność kredytową (bezpośrednio w banku, który nas interesuje, nie u doradców typu Expander), aby w razie odmownej decyzji nie musieć być zdanym na łaskę lub niełaskę dewelopera. Szczerze mówiąc to nie wiem, czy po ukończeniu danego etapu budowy można odzyskać wpłacone na nią pieniądze, nawet jeśli deweloper zgodzi się oddać pieniądze za nieukończony jeszcze etap (według mnie to są dwa różne przypadki, bo w przypadku pierwszym deweloper wydał już wpłacone mu pieniądze zgodnie z przeznaczeniem, w przypadku drugim - kasa nie została jeszcze wydana, bo leży na rachunku powierniczym).

Dokładnie tak. Poza tym nie ma przepisów, które obligowałyby deweloperów do weryfikowania zdolności kredytowej kupujących... Co najwyżej wystawią to mieszkanie ponownie na sprzedaż po pełnej cenie, nic nie stracą, a nawet mogą zarobić na tych kosztach, których wg umowy nie są zobligowani zwrócić pierwotnemu kupującemu.
Wydaje mi się, że przy minimalnym wkładzie własnym oraz kredycie na dużą kwotę (wysoka cena z metra, duże mieszkanie) deweloper może stawiać taki warunek, aby odsiać osoby zbyt optymistycznie oceniające swoją zdolność kredytową po to, by nie bawić się w rezerwowanie tego samego mieszkania kilkunastu osobom z kolei, a potem rozwiązywanie z nimi umów, może procesowanie się o wpłacone im pieniądze itd.... Zwłaszcza, że dla deweloperów liczba sprzedanych mieszkań to zdaje się ważny wskaźnik, a takie mieszkania sprzedane "na niby" mogłyby im fałszować statystyki.



wsrod duzych deweloperow nie spotkalam sie z tym,zeby w umowie brakowalo zapisu o zwrocie juz zaplaconych kosztow - tak goolnie to wydaje mi sie,ze nawet prawni nie jest to dopuszczalne. Jedyne co wtedy przepada to koszty notariusza(wiem, bo sama rozwiazalam umowe z jedenym z deweloperow),
jeden maly tylko zadal na rezerwacje wplacenia 15 tys i umowa byla tak skonstruowana ,ze by przepady gdbym nie dostala kredytu wiec sie na niego wypielam
czesc ludzi rezygnuje z mieszkan ale nieduza czesc, a rynek am sie dobrze wiec na takie zapisy nie ma sie co godzic
AuroraCoriolis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-19, 12:37   #240
wixa199
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 1
Dot.: dobry deweloper w Warszawie

A sprawdzacie jakos, czy deweloper jest wart zaufania i nie wiem nie zniknie z kasa, czy nie zbankrutuje zaraz?
wixa199 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-13 13:36:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:05.