Zmarszczki w młodym wieku-profilaktyka, pielęgnacja. WĄTEK ZBIORCZY - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-09-09, 00:07   #151
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: sposób na blizny???

Cytat:
Napisane przez Teje Pokaż wiadomość
A dałoby się Cepanem usunać cztery blizny na brzuchu po operacji? Bardzo głebokie, ale na szczęście niewielkie... Czy tu juz tylko operacja plastyczna może pomóc?
Nie da się chyba całkiem usunąć, raczej zmniejszyć mocno lub średnio, ale nie wiem, czy w tym wypadku ten Contratubex nie byłby lepszy, ale możesz zacząć od Cepanu. Tylko tzreba wmasowywać kremw bliznę, masując, nie jest to super przyjemne moim zdaniem, ale to się ma w bliznę wchłonąć i niestety proces długofalowy to jest. Coś a la walka z cellulitem
A pytałaś w aptece o inne preparaty? bo co chwila wychodzi coś nowego i może panie polecą Ci coś nowoczesniejszego i skuteczniejszego? bo operacja i laser to zawsze się zdąży
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-11, 18:30   #152
Teje
Rozeznanie
 
Avatar Teje
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 901
Dot.: sposób na blizny???

Dzięki, popytam się.
Teje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-02, 12:37   #153
nestka
Raczkowanie
 
Avatar nestka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 476
22 lata i pierwsze zmarszczki ? :(

tak patrze w lustro i pod oczami mam juz dość widoczne zmarszczki, tak samo zaczynają mi sie odznaczać bruzdy pomiędzy nosem a ustami.. a jestem na to chyba za młoda ? czy powinnam już zacząć uzywać jakiś kosmetyków przeciwzmarszkowych na te okolice?
nestka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-02, 13:29   #154
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: 22 lata i pierwsze zmarszczki ? :(

a jaki masz typ skóry? bo sucha skóra szybciej zaczyna się starzeć. jeśli jest tak w twoim przypadku, radziłabym ci stosowanie silnie odżywczych i natłuszczających kosmetyków, które zapobiegną utracie wody, a co za tym idzie-elastyczności.ja mam 20 lat i tak właśnie robię. poza tym zmarszczki wywołują przede wszystkim promienie UV, więc ochrona przeciwzmarszczkowa - obowiązkowa. no i nie zapominajmy o antyoksydantach
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-03, 09:10   #155
nestka
Raczkowanie
 
Avatar nestka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 476
Dot.: 22 lata i pierwsze zmarszczki ? :(

mam cerę mieszaną, skłonną do wyprysków, problematyczną niestety.. co do ochrony przed uv to ja się nie opalam, bo mam bardzo jasną karnację, latem bloker a zimą krem z filtrem ok 20
nestka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-03, 11:32   #156
Marta_
Raczkowanie
 
Avatar Marta_
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 110
Dot.: 22 lata i pierwsze zmarszczki ? :(

jesli nie uzywasz to zacznij uzywac jakis krem pod oczy, lepiej nawilza wrazliwa tam skore niz zwykly krem, sa kremy pod oczy rowniez dla mlodych skor
__________________
When everything’s made to be broken I just want you to know who I am...
Marta_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-22, 21:47   #157
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
wszystko o..OCZACH

Dziewczyny!

Przekopalam pol wizazu w poszukiwaniu odpowiednich watkow dotyczacych dbania o oczy. Informacje sa rozsypane, trudno dokopac sie do tego, co jest interesujace. Postanowilam zalozyc wiec watek zbiorczy.

Proponuje, zebysmy wkleily tu wszystkie watki dotyczace dbania o okolice oka i wymienily sie doswiadczeniami w pielegnacji jej.

Wiadomo, ze skora dookola oka jest bardzo wrazliwa. Jak dla mnie jest kompletna tajemnica, w jaki sposob o nia dbac. Zwlaszcza, ze pod oczkiem pojawiaja sie pierwsze zmarszczki. Na ogol ich nie widac, ale niektore podklady brzydko je podkreslaja i rozpychaja.

Czego uzywacie do usuwania zmarszczek spod oczu? jak zapobiegacie ich powstawaniu, czy macie specjalne kosmetyki przeznaczone tylko do oczu? Co zrobic, zeby oko jak najdluzej bylo swieze i mlode? Czym z kolorowki mozna je podkreslac bez podraznienia i zapychania pierwszych zmarszczek? Jaka role gra demakijaz?

Zbierzmy tu wszystkie potrzebne informacje. I cieszmy sie naszymi oczami jak najdluzej.
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-12-23, 11:31   #158
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: wszystko o..OCZACH

w sumie ciekawy pomysł na wątek

ja mam problemy z przesuszającym się naskórkiem wokół oczu, mało sypiam, żyję bardzo intensywnie, więc nie obce mi się też podpuchnięte powieki..

moje doświadczenie z kremami/żelami pod oczy jest dość niewielkie, zmarszczek nie mam bo jeszcze młoda jestem, ale wolę już teraz dobrze nawilżać skórę, żeby dłużej cieszyć się jej naturalnym pięknem.

używam już 3 tubkę kremu pod oczy Calma HLC Ziaja - krem u mnie spisuje się świetnie, dobrze nawilża, wygładza, nie uczuczula moich wrażliwych oczu.
miałam też krótką przygodę z żelem pod oczy z serii Komfort Młodej Skóry Polleny-Ewy - ten niestety podrażniał mnie, wywoływał pieczenie, zaczerwienienie.

szukam czegoś dobrego na podpuchnięte powieki, macie jakieś typy?
fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-23, 12:04   #159
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: wszystko o..OCZACH

Cytat:
Napisane przez fuksjaa Pokaż wiadomość
w sumie ciekawy pomysł na wątek

ja mam problemy z przesuszającym się naskórkiem wokół oczu, mało sypiam, żyję bardzo intensywnie, więc nie obce mi się też podpuchnięte powieki..

moje doświadczenie z kremami/żelami pod oczy jest dość niewielkie, zmarszczek nie mam bo jeszcze młoda jestem, ale wolę już teraz dobrze nawilżać skórę, żeby dłużej cieszyć się jej naturalnym pięknem.

używam już 3 tubkę kremu pod oczy Calma HLC Ziaja - krem u mnie spisuje się świetnie, dobrze nawilża, wygładza, nie uczuczula moich wrażliwych oczu.
miałam też krótką przygodę z żelem pod oczy z serii Komfort Młodej Skóry Polleny-Ewy - ten niestety podrażniał mnie, wywoływał pieczenie, zaczerwienienie.

szukam czegoś dobrego na podpuchnięte powieki, macie jakieś typy?
Dziekuje, ciesze sie, ze sie podoba

Tez mam problem z podpuchnietymi powiekami i jak do tej pory nie znalazlam nic, co by im pomoglo - glownie dlatego, ze nie bardzo wiem gdzie szukac.

Tego nawilzacza Ziaji uzywasz pod makijaz? Czy na noc?

Jedyny specyfik, z ktorym mialam doczynienia to "Hydraphase" La Roche Possay. Krem mial nawilzac i dzialac anty-sincowo. Jego skutecznosci w ramach uleczania sincow spod oka nie jestem w stanie ocenic, bo since rzadko mi sie robia i za malej ilosci kosmetykow tego typu uzywalam, zeby miec jakiekolwiek porownanie...Ale nawilza calkiem niezle. Zaczelam tez niedawno stosowac Active C+ pod oczka na te niewielkie pierwsze zmarszczki...Ja tez jestem dosc mloda, zblizam sie do 21 urodzin. Mysle, ze te paskudztwa pod okiem to efekt szalu opalania sie przed paru laty.

Szukam tez okularow przeciwslonecznych dla siebie, mam wrazenie, ze one bardzo duzo daja. Tylko mam problem, bo jako drobna osobka niewielkiego wzrostu nie jestem w stanie znalezc malych oprawek...A w dzieciecych nie za bardzo jest w czym wybierac.
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-23, 12:09   #160
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: wszystko o..OCZACH

Mam lat 28 i mówiąc szczerze od ok. 3 lat używam kremów przeciwzmarszczkowych pod oczy. Dzięki temu mam skórę bez zmian, zmęczenie nie odciska tak wielkich śladów, jak u moich rówieśniczek, o zmarszczkach na razie nie ma mowy. Jeśli po nieprzespanej nocy mam worki stosuję płatki kolagenowe Dax Cosmetics. Czasami też na opuchliznę nasączone płatki Beauty Formulas. Kremy różne. Lubię Daxa, Erisa, obecnie kończę kremik Amber Farmony (super tylko pompka do niczego...) a kupiłam już Bielendę z serii Marokańskie Złoto - w takim maciupkim złotym słoiczku (bomba) - krem jest z olejkiem arganowym i już widzę, że będzie super odżywcze. Polecam też rozświetlające serum Daxa - Glamour Eye!
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-23, 17:25   #161
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: wszystko o..OCZACH

Ciesze sie z kolejnych wypowiedzi

Znalazlam taki link:
http://www.mediweb.pl/beauty/vad04.php

jest tu wiele na temat pielegnacji oka. mysle, ze warto przeczytac. Sama az tak nie przywiazywalam wagi do oczu. Dopiero kiedy zwrocilam uwage na siatke zmarszczek pod oczami rok mlodszej dziewczyny przyjrzalam sie sobie i...chcialabym zachowac mlode oko jak najdluzej.
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-23, 20:34   #162
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: wszystko o..OCZACH

Ja mam jeden problem - ślepa jestem, a okularki to zwykle noszę w torbie, w związku z tym często marszczę oko. Ale na razie dzięki mojej zapobiegliwości wszystko jest w jak najlepszym porządku. Fakt - demakijaż ważna sprawa. Ja używam lekkiego mleczka a potem domywam micelem (maluję oczy mocno!!!) Jak słyszę od 40-letniej kuzynki, że ona nie ma preparatu do demakijażu czy nawet mycia twarzy to...
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-23, 20:52   #163
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: wszystko o..OCZACH

Fajny watek-w koncu skora pod oczami pierwsza zdradza wiek tak samo jak i szyja...

Obecnie pod oczy uzywam tego samego kremu co na twarz-czyli mleczko avene spf 50

Czasami smaruje tez olejkiem z rozy Aubrey Organics.
Kiedys stosowalam serum z vit C-ale odstawilam bo za ciezkie bylo.

Mysle o zakupie lekkiego serum na cienie pod oczami(ma w skladzie vit C i kojic acid ktory podobno dziala rozjasniajaco).

Ogolnie jestem zadowolona ze skory pod oczami-nie mam zmarszczek(denerwuja mnie tylko cienie i kaszka pod oczami ktorej nigdy nie moge sie do konca pozbyc)

Do demakijazu oczu uzywam delikatnego plynu dwufazowego a ostanio takze samorobnego olejku( mieszanina oliwy z oliwek olejku rycynowego i kilku kropli olejku z rozy)

Aha-prawie nigdy nie maluje oczu mocno i nie rozciagam skory pod oczami(pewnie to tez ma jakis wplyw)
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-23, 21:44   #164
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: wszystko o..OCZACH

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość

Do demakijazu oczu uzywam delikatnego plynu dwufazowego a ostanio takze samorobnego olejku( mieszanina oliwy z oliwek olejku rycynowego i kilku kropli olejku z rozy)

Aha-prawie nigdy nie maluje oczu mocno i nie rozciagam skory pod oczami(pewnie to tez ma jakis wplyw)
Dajna mieszanina. Taki tłuścioszek pielęgnacyjny.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-23, 22:39   #165
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: wszystko o..OCZACH

Cytat:
Napisane przez ukrycior Pokaż wiadomość
Dajna mieszanina. Taki tłuścioszek pielęgnacyjny.
No tlusty ale w miare lekki(oliwke daje light),fajnie tez pielegnuje rzesy
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-24, 07:43   #166
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: wszystko o..OCZACH

ja jak na razie używam jako kremu pod oczy Nanobazy i bardzo ją sobie chwalę jest baardzo tłusta, a ja lubię takie kremy. co do demakijażu, to świetnie w tej roli sprawdza się u mnie Dermobaza.
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-24, 10:11   #167
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: wszystko o..OCZACH

Cytat:
Napisane przez tulipanna. Pokaż wiadomość
Dziekuje, ciesze sie, ze sie podoba

Tez mam problem z podpuchnietymi powiekami i jak do tej pory nie znalazlam nic, co by im pomoglo - glownie dlatego, ze nie bardzo wiem gdzie szukac.

Tego nawilzacza Ziaji uzywasz pod makijaz? Czy na noc?

Jedyny specyfik, z ktorym mialam doczynienia to "Hydraphase" La Roche Possay. Krem mial nawilzac i dzialac anty-sincowo. Jego skutecznosci w ramach uleczania sincow spod oka nie jestem w stanie ocenic, bo since rzadko mi sie robia i za malej ilosci kosmetykow tego typu uzywalam, zeby miec jakiekolwiek porownanie...Ale nawilza calkiem niezle. Zaczelam tez niedawno stosowac Active C+ pod oczka na te niewielkie pierwsze zmarszczki...Ja tez jestem dosc mloda, zblizam sie do 21 urodzin. Mysle, ze te paskudztwa pod okiem to efekt szalu opalania sie przed paru laty.

Szukam tez okularow przeciwslonecznych dla siebie, mam wrazenie, ze one bardzo duzo daja. Tylko mam problem, bo jako drobna osobka niewielkiego wzrostu nie jestem w stanie znalezc malych oprawek...A w dzieciecych nie za bardzo jest w czym wybierac.
kremu nawilżajacego Calma HLC używam na noc pod makijaż oczu raczej wcale nie stosuję kremów, bo wtedy baza mi się nie chce trzymać i makijaz jakoś nie bardzo wygląda. jedynie jak samym tuszem maluję rzęsy to wtedy wklepuję kremik

do demakijażu używam płynów dwufazowych, ostatnio właśnie Ziaji spisuje się świetnie - wystarczy wymieszać dwie fazy, nalać na wacik, przytrzymać trochę na oku i cały makijaż świetnie schodzi. broń Boże nie trę
fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-24, 12:38   #168
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: wszystko o..OCZACH

Dzieki dziewczyny za wypowiedzi. Ciesze sie, ze watek sie wam spodobal. No i wasze rady sa cenne. Potrzebowalam wlasnie wiesci na temat czegos, co zmywa makijaz z oka bez tarcia - niestety nie posiadam takiego zmywacza i bede musiala sie na jakis zdecydowac. Wszystkie wasze rady i doswiadczenia sa cenne, wiec czekam na kolejne wypowiedzi

Wyczytalam wczoraj w gazecie o Lifactiv Pro Yeux Vichy (69zl) przeciw zmraszczkom i na opuchlizne...Zastanawiam sie czy to dobre rozwiazanie.

Szczerze przyznam, ze stan skory pod moimi oczami poprawia sie z dnia na dzien, odkad zaczelam o nie dbac (kilka dni...). Wnioskuje z tego, ze chyba w odpowiednim momencie odczytalam sygnal SOS. Do tej pory nie zwracalam na nie szczegolnej uwagi, bo sa duze, do tego mam geste i dlugie rzesy, wiec przyjelam to jako pewnik, o ktory dbac nie trzeba Wstyd sie przyznac, ale moj demakijaz do niedawna byl zwyklym umyciem twarzy zelem Iwostinu i...to wszystko Aaa tusz z rzes zmywalam lejac sobie wode na twarz pod prysznicem...Ale nie dalam sie dluzej zwodzic i zabralam za siebie szybko. Co ja bym zrobila bez wizazu?
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-28, 10:09   #169
kredka122
Przyczajenie
 
Avatar kredka122
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2
Unhappy Dot.: sposób na blizny???

Gdy byłam mała ok. 12 lat temu... byłam bardzo chora... ATOPOWE ZAPALENIE SKÓRY nikomu tego nie życzę... w sumie mój stan był opłakany... moi rodzice mówią że na całym świecie widzieli tylko jedno dziecko bardziej chore ode mnie... teraz po dwunastu latach nic się nie dzieje zostało mi tylko pełno blizn i trądzik ale to nie z tej parafii... strasznie przeszkadza mi jedna blizna... na twarzy jest jak wgniecenie taka okropna blizna potrądzikowa... na jednym policzku... czym mam to zamaskowac?? podkład i puder nie wystarczy może jakieś maści...??? proszę pomóżcie... da się to jakoś wygładzi po 12 latach??? ratunku!!!
kredka122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-30, 00:25   #170
marika_lol
Raczkowanie
 
Avatar marika_lol
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Cavan
Wiadomości: 434
GG do marika_lol
Dot.: wszystko o..OCZACH

cieszy mnie powstanie tego watku
z checia czogos sie dowiem pozytecznego

w sumie tez dopiero zaczynam przygode z kremami pod oczy, ogolnie w kraju, w ktorym jestem woda ma duzo chloru, wiec skora ogolnie okropnie sie wysusza..

probowalam Garniera... nazwy nie pamietam, ale nie spodobal mi sie, nie czulam, ze w ogole cos nalozylam

La Roche Posay 'Hydraphase' i uwazam, ze jak do moich przesuszonych oczu jest najlepszy, ma swietna konsystencje, po jego nalozeniu, ze tak smiesznie powiem, czulam jak mi sie otwiera oko, bo po myciu ta chlorowka takie skurczone zazwyczaj jest.. polecam go szczerze

niestety teraz nie moglam znalezc La Roche, wiec kupilam Vichy 'Oligo 25 Yeux' i jest taki sredni na jeza, jest w sztyfcie, szybko sie zuzywa, dosc wodnisty mozna powiedziec, bo strasznie mokro pod oczami z poczatku (zostawia waleczki), do tego bardzo szybko wchlania sie pozostawiajac uczucie suchosci, wlasciwie tak, jakby sie go w ogole nie nalozylo.

co do zmywania makijazu uzywam mleczek L'Oreala lub Nivea i sa dobre, nie pieka w oczy, ale kiedys w zestawie lancoma dostalam plyn do demakijazu
BI-FACIL Non Oily Instant Cleanser for Sensitive Eyes i powiem Wam dziewczynki, ze jest po prostu genialny!!! nie trzeba trzec oka dziesiec minut i nie trzeba wydlubywac czarnych farfocli z oka!!! zdziwilam sie bardzo pozytywnie, pierwszy raz w sumie stwierdzilam, ze lubie zmywanie makijazu, bo przemylam oko dwa razy, a po cieniach i tuszu ani sladu, jedyne co mi nie pasowalo, to raz mialam sporo brokatu i jak zmywalam tym plynem to troche mnie w powieke tarlo, bo to raczej ma konsystencje toniku niz mleczka, ale pomimo to polecam go Wam.
Zalaczam obrazek
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg lancome.jpg (18,4 KB, 20 załadowań)
marika_lol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-05, 19:15   #171
Brendzia
Przyczajenie
 
Avatar Brendzia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 14
Dot.: sposób na blizny???

wszystkim szukającym dobrego specyfiku na blizny polecam dermatix, jest to żel silikonowy dystrybuowany przez Valeant, poj. 15g. Kupicie bez recepty, ale uprzedzam - to wydatek rzędu 180 zł, więc nie dajcie się pierwszej aptece w jakiej to znajdziecie. Cena która podaję jest ubiegłoroczna, może się coś zmieniło na lepsze ale w jednej sieci aptek (chyba Zdrowie) było to po 120 zł. Warto sprawdzić wszystkie dostępne punkty, bo 6 dych piechotą nie chodzi
stosuje się go 2x dziennie, cieniutką warstewką na bliznę, zostawa na czas jakiś, po czym wmasowuje. jak mi powiedział chirurg plastyczny masowanie blizn to połowa sukcesu, szczególnie jeśli są świeże. miałam w zeszłym roku wypadek samochodowy, w którym sforsowałam czołem przednią szybę w aucie. było co smarować, a żelu zostało mi chyba pół tubki jeszcze, no może 1/3. jest przezroczysty, bezbarwny, bezzapachowy, wydajny i o wiele bardziej komfortowy w stosowaniu od contractubexu, który się lepi (wiem, bo kiedy miałam operację brzucha nie było takich silikonów..). blizny sa w sensie zmienionej skóry, ale są gładkie, płaściutkie, rozjaśnione, od makijażem właściwie niewidoczne. po kuracji retinoidami mam nadzieję że odejdą do historii zupełnie
__________________
jeśli jesteś w znakomitym nastroju, zawiadom o tym swoją twarz
Brendzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-07, 01:17   #172
wurpdaborbuko
Raczkowanie
 
Avatar wurpdaborbuko
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 88
Dot.: sposób na blizny???

Też mam problem z bliznami na ciele, stosowałam cepan, i wydaje mi się, że jednak pomógł. Piszę tylko 'wydaje mi się' ponieważ nie jestem do końca pewna, czy to działanie cepanu, czy po prostu złuszczanie skóry peelingiem i używanie balsamów tak naprawdę pomogły.
Poza tym jego konsystencja i męczarnie z wcieraniem (bo inaczej zetrze się ze skóry przy pierwszej okazji) zniechęcają mnie do stosowania.
Zainteresowałam się kuracją żelami silikonowymi, ale nie mam ochoty na tego rodzaju wydatki, znalazłam natomiast interesującą pozycję:
http://apteka.mediweb.pl/65351,ocean...izny-30-g.html

Skład to ta sama bajka co cepan, ale różni go silikonowa baza.
Na razie go testuję.

A rany po rafach koralowych to koszmar.
wurpdaborbuko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-26, 22:13   #173
julka:)
Zakorzenienie
 
Avatar julka:)
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 3 367
Dot.: wszystko o..OCZACH

Cytat:
Napisane przez marika_lol Pokaż wiadomość
cieszy mnie powstanie tego watku
z checia czogos sie dowiem pozytecznego

w sumie tez dopiero zaczynam przygode z kremami pod oczy, ogolnie w kraju, w ktorym jestem woda ma duzo chloru, wiec skora ogolnie okropnie sie wysusza..

probowalam Garniera... nazwy nie pamietam, ale nie spodobal mi sie, nie czulam, ze w ogole cos nalozylam

La Roche Posay 'Hydraphase' i uwazam, ze jak do moich przesuszonych oczu jest najlepszy, ma swietna konsystencje, po jego nalozeniu, ze tak smiesznie powiem, czulam jak mi sie otwiera oko, bo po myciu ta chlorowka takie skurczone zazwyczaj jest.. polecam go szczerze

niestety teraz nie moglam znalezc La Roche, wiec kupilam Vichy 'Oligo 25 Yeux' i jest taki sredni na jeza, jest w sztyfcie, szybko sie zuzywa, dosc wodnisty mozna powiedziec, bo strasznie mokro pod oczami z poczatku (zostawia waleczki), do tego bardzo szybko wchlania sie pozostawiajac uczucie suchosci, wlasciwie tak, jakby sie go w ogole nie nalozylo.

co do zmywania makijazu uzywam mleczek L'Oreala lub Nivea i sa dobre, nie pieka w oczy, ale kiedys w zestawie lancoma dostalam plyn do demakijazu BI-FACIL Non Oily Instant Cleanser for Sensitive Eyes i powiem Wam dziewczynki, ze jest po prostu genialny!!! nie trzeba trzec oka dziesiec minut i nie trzeba wydlubywac czarnych farfocli z oka!!! zdziwilam sie bardzo pozytywnie, pierwszy raz w sumie stwierdzilam, ze lubie zmywanie makijazu, bo przemylam oko dwa razy, a po cieniach i tuszu ani sladu, jedyne co mi nie pasowalo, to raz mialam sporo brokatu i jak zmywalam tym plynem to troche mnie w powieke tarlo, bo to raczej ma konsystencje toniku niz mleczka, ale pomimo to polecam go Wam.
Zalaczam obrazek
popieram tez zcasami uzywam Lancome.Ale zazwyczaj uzywam plynu tez w niebieskiej buteleczce z Loreala. Mam dopiero niecale 23 lata i niestety zmarszczki wokol oczu sa widoczne...znacie moze jakies dobre kremy pod oczy dla mlodych osob ale takie ktore moglabym kupic w USA? dzieki
__________________
"Just come to see me
everyday
and let me remind you
how much I care"


I told myself I won't miss you,but I remember what it feels like beside you...
julka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-29, 01:32   #174
julka:)
Zakorzenienie
 
Avatar julka:)
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 3 367
Dot.: wszystko o..OCZACH

podbijam watek
__________________
"Just come to see me
everyday
and let me remind you
how much I care"


I told myself I won't miss you,but I remember what it feels like beside you...
julka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-29, 09:51   #175
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: wszystko o..OCZACH

Dziewczyny - w najnowszej Urodzie jeste cały dossier na temat opuchlizny pod oczami i jak z nią walczyć.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-30, 12:42   #176
alice'
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 110
Dot.: wszystko o..OCZACH

Cytat:
Napisane przez marika_lol Pokaż wiadomość

co do zmywania makijazu uzywam mleczek L'Oreala lub Nivea i sa dobre, nie pieka w oczy, ale kiedys w zestawie lancoma dostalam plyn do demakijazu BI-FACIL Non Oily Instant Cleanser for Sensitive Eyes i powiem Wam dziewczynki, ze jest po prostu genialny!!! nie trzeba trzec oka dziesiec minut i nie trzeba wydlubywac czarnych farfocli z oka!!! zdziwilam sie bardzo pozytywnie, pierwszy raz w sumie stwierdzilam, ze lubie zmywanie makijazu, bo przemylam oko dwa razy, a po cieniach i tuszu ani sladu, jedyne co mi nie pasowalo, to raz mialam sporo brokatu i jak zmywalam tym plynem to troche mnie w powieke tarlo, bo to raczej ma konsystencje toniku niz mleczka, ale pomimo to polecam go Wam.

Też dostałam go w zestawie. jest absolutnie genialny i najlepszy.
alice' jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-30, 16:53   #177
Laity
Wtajemniczenie
 
Avatar Laity
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 2 040
Dot.: wszystko o..OCZACH

Zainspirowana tym wątkiem poleciałam dzisiaj do drogerii i zakupiłam krem pod oczy Nivea Visage Aqua Sensation. Dowiedziałam się przy okazji, że fajny efekt uzyskuje się dzięki trzymaniu takiego kremu w lodówce... Zobaczymy. Liczę, że pomoże mi przede wszystkim rozjaśnić cienie pod oczami. Później zdam relację.
__________________
Don't be the girl who needs a man.
Be the girl a man needs.

Laity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-30, 18:04   #178
marika_lol
Raczkowanie
 
Avatar marika_lol
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Cavan
Wiadomości: 434
GG do marika_lol
Dot.: wszystko o..OCZACH

Laity dobry pomysl z ta lodowka, musze sprobowac
marika_lol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-30, 19:39   #179
kashiao
Zadomowienie
 
Avatar kashiao
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 1 239
Send a message via Skype™ to kashiao
Cool Dot.: wszystko o..OCZACH

a ja mam właśnie taki, wydaje mi się, nietypowy problem ze skórą pod oczami - pomijając sińce, robi mi się tam coś, co wygląda jak gęsia skórka, tylko że trwała z dnia na dzień te nierówności się coraz bardziej uwidaczniają, a ja nie mam pojęcia co z tym zrobić dziewczyny, błagam, pomóżcie...
kashiao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-31, 17:19   #180
marika_lol
Raczkowanie
 
Avatar marika_lol
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Cavan
Wiadomości: 434
GG do marika_lol
Dot.: wszystko o..OCZACH

kashiao ja tez mam pare takich kropek jakby gesia skorka, mialam je cale zycie, ale z czasem zniknely, pozniej byla tylko jedna, czasem w ogole znikaja, a teraz znow mam jedna, ja ich nie dotykam, bo nie wiem co z nimi robic, mysle, ze to powie ci tylko dermatolog
marika_lol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-09 23:58:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:28.